Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) djnice válasza sazo (#5897) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem a Samsung BD-H6500-at válaszd, azon még a Plex is megy, és nagyon jó lejátszó. Itthon kicsit túlárazott, bár 4k-t is tud, de én pl a német amazonról 87 eur-ért vettem (van kint ismerős).

(#5902) Piftuka válasza Flashget (#5899) üzenetére


Piftuka
veterán

"Használd a topic keresőt a Pioneer 170-re és kiad rá elég sok beírást."

Rákerestem az összes lehetséges kombinációban, elolvastam kb. 300+ hozzászólást.

A hozzászólások zömében a BDP-150-et méltatják mindazok, akik használják. A 160-ról már jóval kevesebben írnak, a 170-re rákeresve pedig mindösszes egy tucatnyi hozzászólás született, azok is kérdések.

Mindezeken túl a hozzáértő(nek tűnő) fórumtagok minden kérdezőnek a Pioneer-t (~2 évre visszamenőleg a Panasonic-ot) ajánlják, djnice fórumtársunk pedig "hadjáratszerű" kampányba kezdett a Pioneer ellen a hangja miatt.

Kihagytam valamit? :)

"Úgy tűnik a Pio 150 volt a legjobb kiadás ebben az árszegmensben a 160 már nem volt olyan jó a 170-ben pedig butítottak bizonyos funkciókon (elvették) a 150-hez képest."

Sehol nem látom a felsorolását azoknak a funkcióknak, amelyekben lebutították a 170-est. Milyen tulajdonságokról van szó?

"Pontosan ilyen nevűt High Speed kábelt..ez a neve a annak amit tévesen még a webshopok is 1.4 HDMI kábelnek írnak, ami kell 3D filmekhez."

A kérdésem igazából a márkára vonatkozott. Nem fogok 360.000 forint/méter áron kábelt vásárolni, de egy pár ezer forintot szívesen kiadok egy korrekt 1,5-2 méteres HDMI kábelre.

Például ez a kábel milyen?
És milyen, ha ezzel hasonlítom össze?

A fenti kettő közül bármelyik megfelelő? Esetleg más modell ajánlott?

"Aquila non captat muscas."

(#5903) interstate76 válasza djnice (#5888) üzenetére


interstate76
addikt

Ha kellene az smb-elérés, akkor melyik típust javaslod?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5904) blakey válasza interstate76 (#5903) üzenetére


blakey
titán

Ha nem kell az iso lejátszás akkor az smb kiváltására tökéletes a plex, van app a samura és mindent visz, iso kivételével, bár ha minden igaz azon is dolgoznak, már megjelenik a listában. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5905) interstate76 válasza blakey (#5904) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi! :R

És ha mindenképpen tudnia kellene a külső feliratok kezelését is, akkor mit ajánlanál?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5906) blakey válasza interstate76 (#5905) üzenetére


blakey
titán

Külső felirat smb/nfs-en keresztül a médialejátszókon kívül a pio 140/150/450/LX55 okosított firmware segítségével érhető el, DLNA-n keresztül ott au UMS és a Plex, az utóbbi minden platformra van és samu lejátszókra is, nagyon jól kezeli és mindenhol mindent le tudsz játszani. Jelenleg nálam Plex a DLNA szerver.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5907) interstate76 válasza blakey (#5906) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon kösz!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#5908) #97543424


#97543424
törölt tag

Sziasztok! Lenne nekem egy Philips bdp 7500 mk 2-es bluray lejátszóm és úgy néz ki tönkrement a lejátszó része.Van mikor ki sem adja a lemez asztalt vagy nem tölti be a lemezen levő tartalmat.Szerelőnél volt és azt mondta hogy disc vezérlés problémája van,és már nem lehet ezen segíteni,mert nem gyártják már.Nem tudtok abban segíteni hogy lehet-e kapni hozzá alkatrészt?

(#5909) klepto válasza #97543424 (#5908) üzenetére


klepto
addikt

Szia!

Nekem is van egy Philips 7500-as lejátszóm, aminek meg az alaplapi része ment tönkre.
Ez annyit jelent, hogy a táp, az olvasó, a kijelző, és a távirányító tökéletes állapotban van.
Ha érdekel, jelképes 5000.-Ft-ért szívesen eladom neked ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5910) Csabroncka válasza #97543424 (#5908) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyon sajnálatos, hogy lassan már egy évtizede a Philips nem tud kilépni az ipari hulladék kategóriából. Anyámék Philips kenyérsütője lassan 25 éve teszi a dolgát, tehát nem volt ez mindig így (és remélhetőleg nem is lesz mindig így)

Javítani nem éri meg, sehogy (nem Klepto ellen beszélek, de 100 Ft-ot sem érdemes rákölteni) -kuka. Nézz egy jó akciót akár a médiában és vegyél Pio bdp-170-est, vagy egy mede8er médialejátszót, ezek most a legjobb ár/értékű gépek a piacon.

"in medias res"

(#5911) Flashget válasza Csabroncka (#5910) üzenetére


Flashget
félisten

[link] svédországból hoztam 1988 karácsonyán és 10 éven át nyüstöltem semmi baja nem volt. Néha bekapcsolom a hangerőt ha állítom biza már berecseg néha ezt leszámítva minden CD lemezt lejátszik bármilyen sebességgel írtam meg és jobban szól mint az ezután kijött lejátszók. persze mp3-at nem tud. :)
Ez még nem kínában gyártódott.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#5912) #97543424 válasza klepto (#5909) üzenetére


#97543424
törölt tag

Hát az nagyon jó lenne! Köszi!

(#5913) #97543424 válasza Csabroncka (#5910) üzenetére


#97543424
törölt tag

Talán a kettőből lehet egyet csinálni.

(#5914) dpstef


dpstef
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Panasonic DMP-BDT120-as lejátszóm.
Kérdés hogy valamilyen módon régiókód mentessé tehető-e?
Ha esetleg nem akkor keresnék egy 1-es kódú eladó lejátszót.

Kösz.

(#5915) jeni válasza dpstef (#5914) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Pc-s DVD íróval olcsóbban is megtudod csinálni Azon ha 4x állítasz a DVD régión akkor véglegesen az utolsóra áll be.

(#5916) blakey válasza dpstef (#5914) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki, hátha.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5917) dpstef válasza blakey (#5916) üzenetére


dpstef
csendes tag

Hát, köszönöm de túl szép lett volna ha ilyen egyszerűen sikerül.

(#5918) dpstef válasza jeni (#5915) üzenetére


dpstef
csendes tag

Hogyan állítok régiókódot (pl melyik írón) ?

(#5919) blakey válasza dpstef (#5917) üzenetére


blakey
titán

És ez?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5920) dpstef válasza blakey (#5919) üzenetére


dpstef
csendes tag

Köszönöm, de ez egyrészt DVD-re vonatkozik másrészt egy bizonyos fajta távirányítóra.
Sajnos ez sem működik.
Jenitől kérdezném hogy hogy érti ezt a PC-s DVD író dolgot?
Gondoltam hogy készítek másolatot az eredeti anyagról és így lenne 2-es vagy 0-s
kódú másolatom.
Ehhez lenne szükségem olyan bluray író software-re aminél
az íráskor meg tudom változtatni a régiókódot.

(#5921) jeni válasza dpstef (#5920) üzenetére


jeni
félisten

korábban olvastam és működött anno az akkori PC-s DVD íróknál ,hogy lehet állítani a régiókat. Most is van ilyen lehetőség,hogy a 4. vagy az 5.-re az utolsóra lezárja a további lehetőséget.

(#5922) blakey válasza dpstef (#5920) üzenetére


blakey
titán

OK, egyrészt nem írtad, hogy nem DVD-re kell ill. a jeni féle is DVD-re van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5923) Mercutio_ válasza dpstef (#5920) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amelyik sw tudja azzal az (asszem) 5-ös (bármilyen régióban lejátszható) kód is beállítható.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5924) dpstef válasza blakey (#5922) üzenetére


dpstef
csendes tag

Igazad van. Bocs. Nem írtam hogy bluray-ről van szó.
Jól gondolom hogy ha készítek egy iso file-t (mondjuk DVDFab-al) a gyári lemezből és azt ki akarom
írni bluray-re és mivel most 2-es régiókódra van állítva a hardware ezért a másolat 2-es régiókódos lesz?

(#5925) jeni válasza dpstef (#5924) üzenetére


jeni
félisten

megnéztem,mivel a Pio 215-re már ki lett választva 1x,és a BD írónál is enged a tulajdonságában állítgatni,de ott még nem próbáltam és 5x lehet.
BD írásnál tudtommal nem lehet régiót választani,hogy melyik változat kerüljön kiírásra.

(#5926) dpstef válasza jeni (#5925) üzenetére


dpstef
csendes tag

Teszek egy próbát. Max bukok egy írható lemezt és megírom hogy mire jutottam.
Az az érdekes hogy ha 2-es kódra van állítva az író (LG BH10LS38) akkor miért látja a DVDFab és készít belőle ISO-t. Sőt egy rövid ideig volt egy Total Media Theater-em amivel tudtam régiókódot változtatni és az le is játszotta a filmet. Most akkor a software-től vagy a hardware-től hogy mit tud lejátszani?

(#5927) jeni válasza dpstef (#5926) üzenetére


jeni
félisten

(#5928) blakey válasza dpstef (#5924) üzenetére


blakey
titán

Elég ritkán rippeltem, de DVD-nél és Blu-ray-nél is régiómentesen rippelt, tehát semmi köze nem volt a gépen beállított dolgohoz és minden lejátszón lejátszható volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5929) dpstef válasza blakey (#5928) üzenetére


dpstef
csendes tag

És láss csodát. Működik.
Szóval csináltam belőle ISO-t. Ezt mount-oltam és simán kiírtam egy 50 GB-os lemezre,
és tökéletesen működik.
Valahol a folyamatban (valószínúleg a rippelésnél) elveszik a régiókód.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#5930) _Csaba_ válasza Patice (#247) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Üdv!

Én is pont ezt a típust néztem ki a napokban. [link] Samsung BD-C6500 Blu-ray Player Review

Hálózatos az tetszik benne. Wifi adaptert milyet fogad el? Illetve hol lehet hozzá kapni? Vagy nem érdemes azzal a részével foglalkozni?

Tudnátok segíteni? Illetve vannak személyes tapasztalatok ezzel a lejátszóval?

[ Szerkesztve ]

(#5931) Csabroncka válasza _Csaba_ (#5930) üzenetére


Csabroncka
addikt

A wifit- felejtsd el, játéknak jó, de komoly adatátvitelt nem lehet vele elérni!

Csak abban az esetben vegyél BD lejátszót, ha eredeti lemezeket vásárolsz!

"in medias res"

(#5932) djnice válasza _Csaba_ (#5930) üzenetére


djnice
veterán

Ez már régi, a BD-H6500-t vedd meg. Plex-el médialejátszóvá alakítható.

(#5933) _Csaba_ válasza Csabroncka (#5931) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Hogy érted azt? Igazából csak DVD lejátszásra használnám. Maga a hálózati funkciós rész tetszik hogy rálátnék a hálózatomra és onnan tudnám a tartalmakat lejátszani.

djnice: Ez nem használható médialejátszóként?

[ Szerkesztve ]

(#5934) Flashget válasza _Csaba_ (#5933) üzenetére


Flashget
félisten

A samsung párhuzamosan adja ki a tv-t és asztali BD lejátszóit ugyan azzal a betűvel a szám előtt.
Tehát C/D/E/F/H
C az 2010-es a H 2014-es. hallgas rájuk ne vegyél C tipust elavult.

Realme GT Master Edition

(#5935) _Csaba_ válasza Flashget (#5934) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Értem. Alap esetben csak egy egyszerű dvd lejátszóra van szükségem. A hálózati részt használnám hozzá plusszban. A Blueray funkció nem is érdekes.

Ezekre sem jó a készülék?

(#5936) RudY válasza _Csaba_ (#5935) üzenetére


RudY
addikt

Alkalmas arra, amire szeretnéd, de ha az ár is kérdéses, akkor pl. az újabb modellek közül az F5100 is közelebb van a 20 ezerhez. Így a C széria 4-5 ezerrel olcsóbban nem igazán éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#5937) _Csaba_ válasza RudY (#5936) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszönöm. Akkor lehet ezt veszem meg.

(#5938) digikábeles válasza RudY (#5936) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Hát nem tudom, nincs vwifi, nincs RCA sztereó hangkimenet...

(#5939) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!
Tudnátok olyan BluRay-lejátszót (esetleg médialejátszót) ajánlani, ami gond nélkül olvassa az avi, mkv fájlokat egy 6 TB-os külső WD-vinyóról? A jelenlegi LG BP220 Bluray lejátszóm "csak" 2TB-os külső vinyót olvasott, a 4TB-ost nem ismerte fel, gondolom az NTFS-sel, vagy valami ilyesmivel lehetett gondja...

Köszi előre is a válaszokat!
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5940) Vikthor válasza tapppeeer (#5939) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Oppo 105

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5941) Mercutio_ válasza tapppeeer (#5939) üzenetére


Mercutio_
félisten

Médialejátszós topic.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5942) tapppeeer válasza Mercutio_ (#5941) üzenetére


tapppeeer
tag

Köszi! Megpróbálom ott is, hátha...

(#5940) Vikthor - egy kicsit húzós az ára, esetleg olcsóbbat nem tudsz javasolni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5943) Vikthor válasza tapppeeer (#5942) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Oppo 95 vagy 103? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5944) BBéci válasza Vikthor (#5940) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok biztos abban, hogy kezel 6 TB-os merevlemezt. Kicsit eszement ötletnek tűnik, olyanról filmeket lejátszani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5945) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Pár másik topic terrorizálása után most itt is bepróbálkozom, hátha...

Szóval alapvetően médialejátszóra lenne szükségem, de a lemezlejátszás sem hátrány, a médialejátszós topicban meg jól elkeserítettek a csapnivaló hangminőséggel.

Amire szükségem lenne: nem egzotikus zene-kép-film lejátszása hálózatról, elfogadható DAC (sztereó analóg hangkimenet), androidos vezérlés, telefonról album-előadó-műfaj szerinti + listás zeneválogatással.

Létezik ilyen?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#5946) BBéci válasza MaCS_70 (#5945) üzenetére


BBéci
titán

Más topikokban akartam kérdezni, hogy miért fontos annyira a hangminőség, amikor empéhármat hallgatsz?

Egyébként az olcsó, 100000 forint alatti Blu-ray lejátszókba sem építenek audiofil minőségű DAC-ot. Ebből a szempontból alig jobb a helyzet, mint a médialejátszók esetében.
Hétvégén kipróbáltam az Arcam UDP411-et, na, az már valami!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5947) Csabroncka válasza MaCS_70 (#5945) üzenetére


Csabroncka
addikt

Gondolom a többi topicban is előkerültek az oppok!
Emészthető árkategóriában és hangailag ez van!

Azt nem írtad , hogy mihez lenne - csak a saját tapasztalat és vélemény alapján, még egy középkategóriás HM rendszerbe is soknak tartom az oppo-kat, mind árban, mind hangilag egy kiegyensúlyozott középkategóriában elvész a jó hangjuk.

Nagy fába vágod ezzel a fejszét, csak akkor javaslom a részletes utánajárást, ha valóban jó kis felső ligás erőlködőd van hozzá!

"in medias res"

(#5948) sazo válasza sazo (#5897) üzenetére


sazo
tag

Sziasztok!

Végül a Panasonic DMP-BDT360EG mellett döntöttem és eddig - lekopogom - minden rendben van (bár a grafikus menü Nekem egy kicsit "csicsás, a Pioneer-é letisztultabb). Ami a kérdésem: Nagyon tetszik az előlap teljesen zárt kialakítása, viszont mindkét USB csatlakozó az előlapon található. Létezik-e olyan USB tár, ami kellően kicsi ahhoz, hogy az előlap zárva maradjon, viszont a BD-Live szolgáltatást is tudjam élvezni?

Segítségeteket köszönöm.

Z

(#5949) blakey válasza sazo (#5948) üzenetére


blakey
titán

SD-kártyán biztosítsd a BD-Live-ot ha annyira szeretnéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5950) MaCS_70 válasza BBéci (#5946) üzenetére


MaCS_70
félisten

1. Nem ANNYIRA fontos a hangminőség, máshol leírtam, hogy nincsenek magas igényeim, de nem szeretnék "csapnivaló" hangzást sem -- márpedig a kinézett Mede8er kapcsán ezzel biztattak.

2. MP3-at hallgatva is van különbség eszköz és eszköz között, én értelemszerűen ebből szeretném kihozni a legkedvezőbb lehetőséget.

3. Az MP3 mindemellett nem a végállomás, van azért pár száz CD is, ami hamarosan veszteségmentesen felköltözne a szerverre.

4. Az olcsóság határa persze mindenkinél máshol van, a 100e Ft szerintem egy kissé magas. De éppen azért érdeklődöm, hogy tisztábban lássak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.