Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#319) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Na akkor nézzük:

LG BX580-al van összehasonlítási alapom, mert kölcsönben volt nálam egy. Jelenleg egy LG BD670-em díszeleg a polcon. Kezdem a negatívumokkal:

-lassú (ha netezni akarsz akkor inkább tedd a számítógépeddel, bár a youtube még türhető, ma reggel is klipeket néztünk barátnőmmel, de ez a távirányítóval való gépelés nagyon nem megy. Ugyenez a BX580-al

- LG Apps: hát sajnos ezt csak akkor tudod használni, ha LG TV-d van, mert kér hozzá regisztrációt. Nekem Sony TV-m van szal ezt buktam, igaz nem azért vettem meg hogy netezzek vele, mert van jó kis notebookom. Amúgy ez az LG Apps elég sokmindent tartalmaz pl játékokat, bár nem tudom hogy a távirányítóval, mennyire lehet élvezetes irányítani.

- leírom, hogy milyen internetes alkalmazások vannak:
funsport, mlb.tv, accu weather, i play tv, aupeo, daily motion, vtuner, google maps, youtube, origo, port.hu, ezek közül amit én használok az a youtube, meg a port.hu, google mapsnek örültem de nagy csalódás volt, mert megőrülök a lassúságától.

- lejátszható formátumok: elsőre azt hittem hogy a két lejátszó ugyanúgy lejátszik mindent, mert nekem van a vinyómon xvid, avi, m2ts, mkv. A BX580 mindent lenyomott, és egy kicsi csalódás volt, hogy a BD670 a sony demo hd videoimat nem játsza le, pedig m2ts formátum, szóval nem értem. Úgy tudom, hogy ez a blu-ray formátum, és azt írja rá, hogy video resolution not supported. Megpróbálom átírni majd a kiterjesztést total commanderbe. Amúgy eddig minden mást lejátszott az 1 terrás vinyómról. Kicsit mintha lassabb lenne a vinyó kezelése mint a bx580-nak, de emlékszem hogy azzal is bajom volt hogy lassú.

- Blu Ray lemez lejátszásnál van egykis alapzaj, de szerintem ez van minden lejátszánónál.

Wifi direct: Még nem próbáltam ki, de amint ez megtörtént beszámolok róla.

Amúgy Wifije elég jó, minden további nélkül csatlakozott a routeremhez mindkét gép.

Akkormost nézzük azt, ami jó benne, és amire tényleg való:

Blu Ray lejátszás: A tesztalanyom a Hogy neveld a sárkányod animációs film, erdeti blu-ray lemez másolata. A csodálatos az enyhe kifejezés a képre. Lenyűgöző, na ez az a pont amikor rájöttem hogy megérte kifizetni a tv-t és a lejátszót, meg a drágább HDMI kábelt. Gyönyörű színek, borotva éles kép, szép folyamatos mozgás 24Hz-en, ja és a fekete az fekete a filmeken, nemúgy mint a rosszul tömörített hulladékabb formátumoknál.

Hang: Nagybátyámnak van házimozija rendes 7.1-es hanggal és levittem hozzá a hang miatt kipróbálni. Ultrabrutál döbbenet az eredeti DTS hang. Félelmetes. Ilyen dinamikus hangot még nem hallottam. Csak ugye ehez az kell, hogy erdeti nyelven nézd a filmet. Ha lenne 7.1-es házimozim, biztos hogy csakis eredeti DTS hanggal nézném, nem zavarna mert amúgy is kell agyakorlás az angollal. Amúgy a hangot a Tron című filmmel teszteltük Blu-Ray lemezről.

Lejátszás 1 terrás vinyóról: szinte blu-ray lemezhez hasonló minőség, Ha jól tömörített .mkv filmet nézel vele szinte észre sem veszed a különbséget. Tesztem az Avatar volt 720p-ben, de azon tesóm barátjával tátott szájjal csodálkoztunk. Képtelenk voltunk átkapcsolni hogy másik filmmel is tezsteljük, mert a látvány magával ragadott minket. A színek eszméletlenek voltak, meg a kép szintén borotvaéles. A számítógépemen van hdmi kimenet így eddig azon kerseztül játszottam mkv-kat media player klasszikkal, de ez az asztali lejátszó sokkal jobb.

Külső: Eleganciát sugall a kinézete. nekem jobban tetszik a BX580-nál, azt is megmondom, hogy miért. A BX580-nál nagyon idegesített, hogy egy külön előlapot kell lehajtogatni, ha egy lemezt akarsz berakni, vagy az USB-t használni. BD670-nél csak egy kis védő műanyagot kell eltávolítani az USBhez. Mindkét lejátszónál elől van az USB port.
A BD670-en az első gombok nagyon jól néznek ki, kiemelkednek egy kicsit a lejátszóból és ez a fémes hatás magáért beszél. A kijelző semmi extra, szintén egyszerű. A BX580nál két kék led világít a lejátszásnál, ami nem néz ki rosszul. Viszont az egyszerű külső mindig azt sugalja, hogy a belsővel többet foglalkoztak:)

Összeségében:
Nagyon nem bántam meg, hogy megvettem. Nem netezés volt az elsődleges szempont nyilván, hanem a blu-ray lejátszás és abban egyszerűen tökéletes. Nektek se a netezés legyen a cél, hiszen blu-rayt akarunk lejátszani nem? Amúgy egy kis youtubozásra igen jó, ha nem akarod bekapcsolni a notit vagy PC-t hozzá. Kényelmesebb a BD670-el.
Ilyen árban nagyon jó vétel, és komolyan mondom, hogy eltátjátok a szátokat a képminőségen.

Ha kihagytam valamit, vagy eszetekbe jut valami, akkor nyugodtan kérdezzetek és nagyon szívesen segítek, és megnézem a lejátszón. Ja UI: 1.4 HDMI kimenete van, ami a BX580-nak nincs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.