Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:41

LOGOUT.hu

Battlefield 1

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33750) #86952448 válasza steele80 (#33677) üzenetére


#86952448
törölt tag

Na. Közel egy órán át nyúztam 64 fős szerveren. Első map amiens.

Előző config: i5 7500, 8 GB ram, 1060 3GB, SSD

Tesztelt config: i7 7700K, 16 GB ram, 1060 3GB, SSD

Korábban rosszul írtam, az órajelek ugyanis stabilak, viszont a kihasználtság változó. Max hőfok 83°, átlag 62°. Thermal throttling nem volt.

A játékélmény összehasonlíthatatlanul jobb, mint az i5 7500 esetében, a 8 GB rammal. Sokkal többet vártam! A teszt alatt javarészt FHD Mediumra lőttem be a játékot, dx11, vsync off. Így egy erősen változó, 90-120 FPS volt még az Amiens mapon is, 64 fővel. Simán futott, akadás nélkül. De ettől a konfigtól elvárnék egy Ultra beállítást is, akár dx12-vel (a dx12-t még nem próbáltam). Ultrán kb úgy fut a game, mint az i5-tel mediumon, csak az akadások maradnak el, és FPS átlag 60 körül lehet. Egyébként a v-sync-kel sokkal szebb a látvány, csak ugyebár lassabb a mozgás.

Szerintem annyit értem el, hogy már nem basz szét az ideg a beállítások miatt. Élvezhetővé vált a BF1, és nem kell görcsölnöm azon, mit tehetnék még. Innentől akár trükközések nélkül is el lehet lenni. Azért még próbálgatom a beállításokat variálni, de szerintem csak szoftveresen BF1 + nvidia vezérlőpult + Windows energiasémák. A user.cfg-hez egyelőre nincs kedvem, és talán már nem is vagyok rászorulva

Gondolkodom egy szintetikus teszten is, mert a szerviz állítása szerint a tesztjükben 75 fok fölé nem ment a processzor. Én a BF1-gyel kihoztam belőle 83-mat, és a szintetikus teszt jobban gyötri a hardvert. Egy aida cpu+gpu+minden már szerintem egy throttilngot is kikényszerítene.

Egy hűtőcsere talán megnyugtatna. Jó lenne 80 fok alatt tartani a max hőfokokat. Eddig 430.000 Ft-ot költöttem erre a PC-re, és nem g-sync-es a monitor.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.