Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    senior tag

    válasz ollie #1229 üzenetére

    A történetben még messze nem tartok itt, de sajnos az Emperor=Balduran dolgot elspoilereztem magamnak (a kíváncsiság átka - belelestem itt a fórumon a hozzászólásodba), és míg a felszínen ez jópofa dolog, a timeline nekem sántikál. Bár megmondom őszintén, nem vagyok feketeöves Faerun ismerő. De Balduran elvileg évszázadokkal korábban élt, míg a Moonrise towers, bár nem tudom, mikor emelték, de kb. 100 évvel a BG3-ban történtek előttig a Selune hitűek egyik központja volt, amelyre a Thorm család ügyelt. Azután, a játékban megismert tragédiák elvezettek Ketheric "árulásához",, amikortól már Shar befolyása alá kerül az egész, majd a játék történései idején Ketheric ugye immár Myrkul bajnoka, Shart is elárulva. De a lényeg: nehezen hiszem, hogy egy Selune-nak szentelt, virágzó, békés központban, annak is a központi részén, Selune egyik szent helyén Illithidek csak úgy szabadon embereket ragadnak/rabolnak el. (Még akkor is, ha esetleg Mélysötétnek pont a torony alatti részén van egy kolóniájuk...) Illetve Balduran miért ment kvázi kalandozóként egy "elhagyatottnak tűnő" Moonrise towerst felfedezni? Mert ha mondjuk már az utóbbi 100 évben történik mindez (vagyis akkor ragadták el ott az illithidek), akkor az azt jelentené, hogy Balduran - aki legjobb tudomásom szerint ember fajú volt eredetileg - már bőven 300 év felett járt. Egy olyan világban, ahol az emberi életciklus elvileg egyezik a miénkkel. Szóval, valahogy nem áll össze nekem ez az egész. (A BG1 kiegészítőjében egyébként járhattunk egy vérfarkasok fertőzte szigeten, ahol megtalálhattuk Balduran utolsó hajóútjának a roncsait és Balduran naplóját (sőt, a kardját is, ha jól rémlik), bár ez nem jelenti azt persze, hogy ott lelte a halálát. Onnan még fűzhető tovább a története, csak éppen az idősíkok, pontosabban időtávok valahogy nem adják ki nekem a dolgot.)

    Szerk., #1232-re: igen, nekem is meglett a fegyver. Most Karlach használja éppen :K

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés