Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34801) dvd_R+ válasza fagy53 (#34799) üzenetére


dvd_R+
őstag

http://kepfeltoltes.hu/view/100304/ever_www.kepfeltoltes.hu_.png itt a kép az everestről :U

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34802) Alpachino válasza dvd_R+ (#34800) üzenetére


Alpachino
veterán

De jó látod, ez a Vramra vonatkozik, tehát gyárilag egy butított vezió. a hírdetésben lévő GTS linkje egy teljesen reff.órajelű Gigabyte GTS250, vagy is 740/2200MHz.

Azért ezt jó lett volna az eladónak közölni veled, hogy egy "Green edition-t" ad el.

próbáld tuningolni reff.értékre.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34803) dvd_R+ válasza Alpachino (#34802) üzenetére


dvd_R+
őstag

öö tuti hgoy butitot ? mert én be irtam a gigabyte honlapjan a kereősbe hogy 250 product és ki dobta összesen van 4 fajta 250 vga juk abbol kettö OC verzio az elvileg azt jelenti hogy oveclock vagyis gyárliag tuningolt kettö pedig hagyományos nem overlock verzio és a kettö közt van az enyém is szal szerintem nem butitott csak nem tuningolt vagy tévedek ? :F

és akkor nincs probléma a vga val ? nem lett meg buherálva amit fentebb lord irt ugye?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34804) Alpachino válasza dvd_R+ (#34803) üzenetére


Alpachino
veterán

A GTS250 reff. órajele 738/2200MHz pontosan. :K ami ettől felfelé van az OC, ami lefelé az green edition, vagyis csúnyán mondva butított :)

Akkor ezek szerint nem buheálták házilag, de ennyi idő alatt már rég kideíthetted volna te saját magad is egy kis Vram tuningal. :K

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34805) dvd_R+ válasza Alpachino (#34804) üzenetére


dvd_R+
őstag

ezt értem dehát ha a gigabyte honlapon azt irja az oc verziohoz hogy 2200mhz akkor az oc már a 2200 és az enyém meg ref nem butitot nézd meg a gigabyte honlapon

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34806) dvd_R+


dvd_R+
őstag

[link] tessék itt van a négy fajta vga mindegyik gts 250 ebből 2 OC és ahoz is csak 2200 mhz van irva az enyémhez pedig 2000mhz vagyis gyárilag a 2000mhz gigabyte be alap és nem butitot mert akkor pl az lenne mint az fx5700 szériánál volt ultra stb és vollt LE az volt a gyengébb verzió de ez sima gts250 1gb és nem butitott a honlap szerint az oc pedig 2200mhz a honlap szerint és nem 2200mhz felett :F most akkor tévedek ? mert szerintem nem én a honlap szerint vélekedek :D de cáfolj meg ha tévedek

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34807) Alpachino válasza dvd_R+ (#34805) üzenetére


Alpachino
veterán

A 2200MHz az nem OC :N A giga akkor is azt írja, és más gyártó is, ha csak a mag van emelve. Pl. már az is OC a gyártóknak, ha a magot 740, helyett 765MHz-re emelik, a Vramot meg békén hegyják 2200MHz-en. Érted már ? :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34808) dvd_R+ válasza Alpachino (#34807) üzenetére


dvd_R+
őstag

ööö igen de akkor ezt nem értem akkor a giga alapbol két fajtat adott ki ?

egy butitottat ami nekem van , és egy alapot ?

a butitotat elnevezték alapnak ? és az alapot pedig OC nek ? :D vagy hogy van ez :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34809) dvd_R+ válasza dvd_R+ (#34808) üzenetére


dvd_R+
őstag

vagy inkább ugy irom ami nálluk normál ként van feltüntetve azaz ami nekem van az igazából butitot és amit el neveztek oc nek az igazából alap ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34810) Alpachino válasza dvd_R+ (#34808) üzenetére


Alpachino
veterán

[link]

Ez az OC. A többi nem.
De szerintem fogj a tuningnak neki, majd utána visszatérünk a kérdésre, de lehet akkor már nem lesz értelme, met a GTS-ed viszi az OC órajeleit :DD :)

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34811) dvd_R+ válasza Alpachino (#34810) üzenetére


dvd_R+
őstag

igen de ehez is csak 2200mhz van irva ( ami már OC ként van meg hirdetve a honlapon ) és te azt mondtad 2200 felett oc az oc .. :D szóval ha 2200mhz itt már oc akkor az enyém 2000mhz-n sima és nem butitott szerinetm :D de akkor majd vissza térünk erer

akkor adnál linket a riva tunerről ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34812) Alpachino válasza dvd_R+ (#34811) üzenetére


Alpachino
veterán

Nézd meg amiről beszéltem, a mag órajelét 740 helyett, 765MHz. Nem csak a ram miatt OC :)

[link]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34813) Jumbó válasza Alastair' (#34792) üzenetére


Jumbó
csendes tag

szia
sajna igen azzal is ugyanaz a baj..
semmi ötletem nincs, talán próbájam végig az összes driver verziót?... nevetséges

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#34814) dvd_R+ válasza Alpachino (#34812) üzenetére


dvd_R+
őstag

RivaTuner v2.24c le töltöttem ezt a verziót akkor mondanád mit hol állitsak benne ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34815) Alpachino válasza dvd_R+ (#34814) üzenetére


Alpachino
veterán

PÜ. ment

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#34816) dvd_R+ válasza Alpachino (#34815) üzenetére


dvd_R+
őstag

vissza is

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34817) tottix


tottix
csendes tag

Sziasztok! Fellépett egy olyan probléma a Videókártyámnál, hogy terhelés alatt 27% -on marad a ventillátor speedje. Egy idő után ha túlságosan felforrósodik akkor magától újraindul a gép. Gondolom a Bios nem engedi, hogy túlmelegedjen. A venti speedet csak Catalyston belül manuálisan Tudom feltekerni, ugye az lenne a normális, ha ezt magától végezné el a terheléstől függően, de mindig alapjáraton marad. Windows 7 -et használok a legfrissebb ATi 64 Bites driverrel. Egy "ExperTool" nevű progit is próbáltam, de semmi, a venti folyamatosan alapjáraton pörög, akármekkora a terhelés. Légyszi segítsetek!

(#34818) janati


janati
őstag

Hali!

Szerintetek melyik a gyorsabb kártya, friss játékoknál, 1024x768-as medium/high felbontásban használva?

Radeon 3650 GDDR3
vs.
Radeon 4650 DDR2

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#34819) lsc válasza janati (#34818) üzenetére


lsc
nagyúr

A 4650 a ddr2 ellenére is gyorsabb.

Az élet kegyetlen .

(#34820) janati válasza lsc (#34819) üzenetére


janati
őstag

valahol van valami teszt esetleg?
túrom a netet, de sehol semmi, amiben mindkettő szerepelne....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#34821) Qru válasza tottix (#34817) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Riva tunerrel betudsz állítani profilokat, hogy pl 2d-ben meg 3d-ben milyen venti sebességet meg órajelet használjon. Próbáld ki.

#nincsbennetarcsi

(#34822) boeing válasza janati (#34818) üzenetére


boeing
senior tag

De egy 4670 1GB DDR3 jobban jársz,és nem sokkal kerül többe. :K

(#34823) lsc válasza janati (#34820) üzenetére


lsc
nagyúr

Olyat hirtelen én sem találtam, de itt van kettő [link], [link], így tudsz viszonyítani.

Az élet kegyetlen .

(#34824) RootRulez válasza boeing (#34822) üzenetére


RootRulez
félisten

Azért nem kell arra az az egy giga ram, főleg nem 1024-re :N

═════════════════════════════════════════

(#34825) Teasüti válasza janos666 (#34746) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:R

És a quadro driver nem tíltja le a multigpu-t, ha raedon van a rendszerben?
Csak a geforce driverekben van ilyen limit? Vagy quadro meghajtókat is pecselni kellene?

(#34826) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok..

Van egy Monitorom (Philips Brilliant 109P4), aminek hibás a d-sub bemenete, a kábel mozgatására néha megjavul, de egyébként sárgás lesz a képe. Nem kábelhiba, többször próbáltam cserélni.
Van viszont RGB-bemenet a monitoron. A kérdésem, hogy lehetséges valahogyan azt üzembe helyezni? Milyen átalakító kell hozzá? Drága fajta, elektronikás, vagy sima vezeték?
A videokártyámnak D-Sub, DVI, s-video, RCA-video, és Y Pb Pr-kimenete van.

(#34827) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

PCI -os VGA-ból melyik a legerősebb?

Köszi!

(#34828) fagy53 válasza Krissz22 (#34827) üzenetére


fagy53
nagyúr

Most lehet, hogy megizzasztod a népet! Ez egy jó tíz évvel ezelőtti kérdés :DDD
Nem PCI-e a foglalat tipus?

(#34829) kriszbon válasza Krissz22 (#34827) üzenetére


kriszbon
őstag

Én (erről) tudok. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#34830) Boxi88 válasza kriszbon (#34829) üzenetére


Boxi88
őstag

ez kemény!!! még nem is hallottam ezeket!!!! mondjuk értelmét nem látom, mert egy integrált vga nagyobb teljesítményt ad... de biztos van neki, nem kötözködök én a gyártókkal :U

(#34831) miklos16


miklos16
csendes tag

Hello!

Lenne egy kérdésem!
Van egy barátom és nem tudjuk h egy Asrock conroe 1333 alaplapja!Venni akar egy Nvidia Geforce GTS 250-et kérdés az lenne hogy el tudja-e kezelni az alaplapja!A processszora egy Intel Pentium Dual-Core E5300-as,jelenleg egy 9500GT-je van!

Létszi ha tudtok segítsetek!

Köszönöm!

(#34832) kriszbon válasza Boxi88 (#34830) üzenetére


kriszbon
őstag

Én is (itt) olvastam róla először, és le is írják hogy milyen célból adják ki ezeket.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#34833) fagy53 válasza miklos16 (#34831) üzenetére


fagy53
nagyúr

El :K

[ Szerkesztve ]

(#34834) 7Heads Drago válasza CaptainChaos (#34749) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem a gyári Bios van rajta.
Nekem is hasonló a karim és ott is csak így megy.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34835) Truman


Truman
senior tag

Üdv mindenkinek!

A "régebbi" HDMI támogatással rendelkező nVida kártyákhoz mellékeltek belső S/PDIF audió kábelt. Így lett továbbítva a hang a HDMI-re. Most viszont szeretnék venni egy GT240-es kártyát natív HDMI-vel. Csakhogy egy tucat "unboxing" videót megnéztem, de sehol sem láttam, hogy ez a kábel a dobozban lenne (még a kártyákon se láttam belső S/PDIF IN aljzatot). Tapasztalatból tudom, hogy Magyarországon ezen kábel utólagos beszerzése a lehetetlennel egyenlő.

Az lenne a kérdésem, hogy vajon az új GT2xx- eken (az ATI HD -khez hasonlóan) szoftveresen megy át a hang HDMI-re?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#34836) sto1911


sto1911
veterán

Felraktam a Rivatunert, feljebb huztam a high performance 3D-t, majd save, es 3D Mark alatt monitoroztam az orajeleket, de nem valtozott semmi. Megneztem 2D-ben is, de ott se valtozott semmi.

Asus 8800GT-m van, 196.21-es driverrel, Win7 x64 alatt.

(#34837) joi29 válasza Truman (#34835) üzenetére


joi29
őstag

Ha jól tudom a GT210 a pci-ex foglalaton keresztül fogadja az hang anyagot
az alaplapi hang chiptől és ezután továbbítja.
A GT220 és 240-ek már saját hang chipje van ami kiváló a HD Radeonokkal
megegyező minőségű hanganyagot továbbit HDMI-n keresztül.

(#34838) Alastair' válasza sto1911 (#34836) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem ha csak egy kicsi is rákerestél volna, minimum 700 olyan hsz-t találtál volna amibe le van írva, hogy ebbe a driverbe le van tiltva a túlhajtás.

Alister from Hell

(#34839) sto1911 válasza Alastair' (#34838) üzenetére


sto1911
veterán

Mivel most csinaltam ilyet eloszor, igy nem is tudtam volna mire keressek ra...

BTW koszonom a gyors valaszt :)

[ Szerkesztve ]

(#34840) fagy53 válasza sto1911 (#34839) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az újabbat meg leszedte az oldaláról az NV, mert az meg felfűtötte volna a 88GT-t, ha felrakod. :D

(#34841) sto1911 válasza fagy53 (#34840) üzenetére


sto1911
veterán

Azt lattam, most a 195.62-t raktam fel.

(#34842) fagy53 válasza sto1911 (#34841) üzenetére


fagy53
nagyúr

Várd meg amíg kiteszi a javított frisset, mert gyorsabb mint az előzők és érdemes lesz azt használni, csak ne rontsanak el valami mást is rajta a nagy kapkodásban! ;]

(#34843) Alastair' válasza fagy53 (#34840) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az én GTX-emet egy francokat se fűti fel, jó driver az. :DDD Gurun még fent van.

Alister from Hell

(#34844) Truman válasza joi29 (#34837) üzenetére


Truman
senior tag

Értem, köszi. Örülök, hogy már nVidiánál sem kell belső audió kábellel bajlódni. :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#34845) fagy53 válasza Alastair' (#34843) üzenetére


fagy53
nagyúr

Pedig nem zörög a haraszt.... ;] Én meg nem vagyok autentikus ebben a témában a passzív 96GT-vel :DDD és jobb a driver mint a 185.xx , az előző.

(#34846) BeLucZ


BeLucZ
addikt

okozhatja azt a hibát a driver (cata 10.2), hogy a supreme commander 2-nél legelső inditásnál xp alatt az alap 1024x768as felbontást meg akartam változtatni 1920x1200@60hz-re erre elszállt a kép!nem küldött jelet a vga a monitornak!de közbe ment a gép hang is volt csak kép nem, szerencsétlen t260as monitorom kereste ezerrel a signalt hdmi dvi analagon, ugyebár dvin megy és semmi, csak a reset segitett utána jó volt!
igencsak idegesitett azt hittem a kártyám halt be!
magyarázat?

(#34847) janos666 válasza Teasüti (#34825) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyan az a forceware csomag van mindkét termékvonalra, csak az alkalmazásprofilok (és termékkódok) szerint viselkedik másképp a driver.
Szóval szerintem ugyan úgy letiltja a másodlagos Physx társkártyát, ha az elsődleges megjelenítőnek Radeonra bukkan, de a dll patchelés itt is ugyan úgy megkerüli.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34848) AcHanGE4


AcHanGE4
tag

Sziasztok!

Adott egy problémám aminek okára nem jöttem még rá, ezért segítségre lenne szükségem, de gyanítom hogy vga témakörbe tartozik. Nemrég vettem egy új monitort egy Benq G2220HDA-t amit 1920-1080-on használok. Egy Acer Travelmate 7520g notira van rákötve amiben ATI Radeon HD 2400XT, mobility modder-el 10.2-es catalystot feltettem rá és minden egyéb driverből is legfrissebbek vannak. A probléma az, hogy netes videók nézegetésekor, pl. youtube vagy pókeres videók ha kirakom fullscreenbe véltlenszerű időközönként a kép csakúgy megáll. A hang megy tovább és ha visszaváltok eredeti méretre a kép is simán, ha ezután ujra fullra teszem megint leáll a kép egy kis idő után. Filmekkel, dvdk-kel semmi gond sincs.

(#34849) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv, régi DX9-es kártyákhoz (R9000, X1000 széria) mi a legajánlottabb driver játékhoz?

Rákényszerültem egy kicsit a régi gépemre, mert a hétvégére sem lett meg az E8400 a 4850 mellé.

Prescott 3,2Ghz cerka, R9550(400/400), 1GB DDR DUAL-ban. Erre kellene néhány game tipp, amivel esetleg 1024-ben akadás nélkül tudok futtatni.

(#34850) BeLucZ


BeLucZ
addikt

okozhatja azt a hibát a driver (cata 10.2), hogy a supreme commander 2-nél legelső inditásnál xp alatt az alap 1024x768as felbontást meg akartam változtatni 1920x1200@60hz-re erre elszállt a kép!nem küldött jelet a vga a monitornak!de közbe ment a gép hang is volt csak kép nem, szerencsétlen t260as monitorom kereste ezerrel a signalt hdmi dvi analagon, ugyebár dvin megy és semmi, csak a reset segitett utána jó volt!
igencsak idegesitett azt hittem a kártyám halt be!
magyarázat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.