Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34701) Alastair' válasza ViZion (#34699) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A Photoshop mit tudna használni a 4770-ből?

MSI Kombustor, ez megizzatja rendesen.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34702) ViZion


ViZion
félisten

OK. Win 7 64 bit GPU és vRAM stress test proginak mit ajánlotok?
ATI tool?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34703) ViZion válasza Alastair' (#34701) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg -bizonyos PS funkciók- már használja a VGA gyorsítást, remélem nagyobb fileoknál gyorsabb lesz.
GPU and OpenGL Features and Limitations in Photoshop CS4
Nah, monjuk ezek nagy részének már a HD3200 is elég volt, ahogy nézem... ott is minden símán ment (smooth zoom, ilyesmik) de majd kiderül a gyakorlatban.
Köszi a linket, meglesem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34704) Alastair' válasza ViZion (#34703) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Fizikai GPU gyorsításhoz az Ati kártya nem jó, ahhoz nVidia kell, azt tudja használni a PS4, nekem az van és működik is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#34705) ViZion válasza Alastair' (#34704) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam a HD3200-al is működött a smooth scroll, és a canvast lehetett lökdösni is...
Mivel OpenGL-t használ, nem kártya függő, bár az tény, h régebben az ATI driverek elég vacakok voltak. 3D-t nem használom, de kipróbáltam, és frankón műxik. Ez tutira csak akkor megy, ha a VGA támogatja, mert XP-n régebben a vacak driverek miatt még az IGP-vel sem ment.

Azt hiszem tesztzelem a Battlefield 2142-vel... :DD

Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34706) Alastair' válasza ViZion (#34705) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor leírom még1x:
Az PS4 tudja használni a Fizikai gyorsítást, amihez vagy fizikai gyorsító kártya, vagy nVidia, minimum 32 stream egységgel rendelkező videokártya kell. Indításkor ki is írja a program ha ilyen GPU-t ismer fel.
Atival ez nem működik.

Alister from Hell

(#34707) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Quadro-n lehet physx-ezni (játék)? Be lehet rakni quadro-t physx társkártyának?
Működhet az a felállás, h:
1. ha kell, játék alatt multi-gpu-s hibrid rendszerként teljesít szolgálatot (teszem azt egy ati és egy nv quadro)
2. ha kell, akkor meg CAD szoftvert hajtani vele, és/vagy bármilyen CUDA alkalmazást.
Mindezt egy OS alatt, WIN7-ben?

CUDA-t ismerik az újabb kártyák, gondolom akkor physx is menne, nem?

Quadro driverekhez jó ez a hibrid multi-gpu-s törés? Tudjátok az a patch, amivel megy ati mellett az nv.

[ Szerkesztve ]

(#34708) Qru válasza Teasüti (#34707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos csak az utolsó kérdésre tudom a választ. Nem, a quadro driverek mások mint a sima "mezei" Geforce driverek. A törés nem hivatalos, és csak a normál Gef 8 és későbbi vga-hoz kiadott drivert törték fel. Vagy 186-osnál régebbi drivert kell használni abban alapból nincs benne még a tiltás a vegyes felállásra. Kérdés hogy a quadro jó-e PhysX-re.
Sajnos az nV csak annyit ír, hogy Gef 8 vagy újabb gpu, (minima 32SP kell hozzá 256MB rammal).

Eltérő kártyák (Radi+nV) összekötésére OS szinten (tehát a régi vagy tört új driver mellet) csak az XP és a W7 alkalmas. Csak ezek az oprendszerek tudnak kétféle vga drivert egy időben kezelni.

Nos a lehet-e egyáltalánról itt talán tudnak tájékoztatni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#34709) oettinger01


oettinger01
őstag

4850 CF felér 1db 5850el?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#34710) koncz-314


koncz-314
csendes tag

Sziasztok!

Érdekes problémám van. Adott egy INNO3D 7600 GT videókártya. A legújabb driverekkel nagyon furcsa dolgokat művel, pixel és textúrahibákat.

[Hiba 1]
[Hiba 2]

Napokig küzködtem mire ki tudtam küszöbölni. Találomra visszatettem egy régi (93.71) Forceware-t. Ekkor már csökkent a hibák száma, ám még mindig voltak. Megszűnni csak akkor szűntek meg mikor kikapcsoltam a jobb klikk/tulajdonságok/beállítások/speciális/hibaelhárítás fülön az "Egyidejű írás engedélyezése" beállítást.

Nagyon bosszantó. Szerintetek mi okozza ezt?

(#34711) RootRulez válasza oettinger01 (#34709) üzenetére


RootRulez
félisten

4850x2 épp a 5850 és 5870 között van, Akkor a CF sem lehet sokkal lassabb (abban ami támogatja)

═════════════════════════════════════════

(#34712) Perillustris válasza keke69 (#34689) üzenetére


Perillustris
senior tag

Erő VS fogyasztás (plusz hő). Decemberben sokat agyaltam, e párosra szűkült a kör, s az 5770 nyert. Igaz, Vapor-X. Nekem elég, cserébe tulajdonképpen hangtalan és hűvös. (Év vége felé meg majd cserélem egy 2GB-os 5850-re vagy 5870-re, ha az árak úgy alakulnak.) :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#34713) ViZion válasza Alastair' (#34706) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor belinkeljem még 1×?
A canvas úsztatása, stb. is ezt használja, és ATI karival IS működik. Érdekes...

Itt van:
List of tested graphics display cards for Photoshop CS4

ATI Radeon 4850 512 MB
Radeon x3870 x2 512MB
Radeon x2900HD 512MB
ATI Radeon HD 2400 256MB
Radeon x1900XT 512MB
ATI Radeon x1800 - 512MB
Radeon x1800 256MB

Ezekkel TESZTELTÉK, ami nem azt jelenti, h másikkal nem működik, hanem azt, h ezekkel biztos.
Részemről lezártam a kérdést, ha gondolod privátban írj.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34714) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Az ilyen apró rugós-pattintós VGA hűtéseket hogy lehet levenni/cserélni "rombolás" nélkül?
Egy Radeon 9600-ról próbálnám leműteni, de nekem úgy tűnik, nem nagyon megoldható :F

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#34715) RootRulez válasza Goatman (#34714) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tartom túl valószínűnek, hogy csak pattintani kell, szerintem tuti van ott valami csavar is. :K Mégis miféle 9600as?

═════════════════════════════════════════

(#34716) Goatman válasza RootRulez (#34715) üzenetére


Goatman
aktív tag

Márkáját nem tudom, de tényleg sehol nincs csavar, egy 4x4 cm-es ezüstszínű hűtőborda van rányomva a GPU-ra, a borda 2 szemközti oldalán pedig van egy műanyag rugós cucc, ami be van pattintva a nyák túloldalára.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#34717) RootRulez válasza Goatman (#34716) üzenetére


RootRulez
félisten

Jaaa, a rugós bisz-basz. Azt valahogy úgy kell, hogy lenyomod a rúgással ellentétesen és ott meglátsz egy "horgot", ami megakadályozza, hogy a rugó ki tudja húzni a pöcköt, na azt összenyomod és visszaengeded, akkor kijön a kis pöcök...

═════════════════════════════════════════

(#34718) kovacsroli válasza Goatman (#34716) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Igen, nekem is volt 9600-asom, pont ellentétesen kell nyomni, mint azok a hülye kínai ujjszorítós játékok, tudod.. :))

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#34719) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hali

Lesz egy asrock p43de3-as lapom, hd 4890-el, és 3 monitort szeretnék, amihez kéne mégegy videokártya :((

ajánlatokat kérnék, hogy milyet vegyek mellé, hogy mégis ne legyen óriási külömbség a megjelenítés között, és a legfőbb hogy olcsó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#34720) jericho69


jericho69
tag

Hello!

Szerintetek mi lehet az oka, hogy néhány komolyabb játék pár perc után elkezd akadozni? Tehát fut a játék, utána 1 mp-re nagyon le esik az fps, majd 3-4mp-ig ismét simán megy és újra le esik az fps és ez így megy amíg ki nem lépek. Létezhet,hogy egy 1gb-os kártyánál memória túlcsordulás lép fel? Vagy esetleg más lehet a hiba? :F

(#34721) agemate válasza jericho69 (#34720) üzenetére


agemate
addikt

Lehet, hogy túlmelegszik valami a vga-d-on, jól szellőzik a házad?
A másik lehet, hogy CPU limited van, az AMD Athlon64 X2 4400+ elég kevés egy 4890-hez.
Az is okozhatja ezt pl, hogy nem elég a memória az adott játéknak (nem videokártyájé, hanema rendszer memory, a RAM)

A probléma mióta áll fenn? Mely játékoknál észlelhető?

(#34722) fagy53 válasza jericho69 (#34720) üzenetére


fagy53
nagyúr

Milyen OS használsz? Az XP-nek még éppen elég a 2GB RAM, de különösen a Vista érzékeny már erre a méretre. A Win 7 meg éppen a kettő között van. Ehhez a VGA-hoz max beállítások illenek a legtöbb játéknál és kihat a remdszermemóriára is.
Nekem is az a véleményem, hogy lehet melegedés, RAM hiányból adódó swap, a proci ugyan gyengécske, de ez csak a játék egyes részein és mindig ugyanott lenne érzékelhető.

(#34723) lsc válasza jericho69 (#34720) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom milyen a felbontás, de a procid elég karcsú a videokártyádhoz. Játék sem mindegy melyik.

Az élet kegyetlen .

(#34724) jericho69


jericho69
tag

Én 1680x1050-es felbontásban játszok az operációs rendszerem pedig Windows XP Professional SP3. Eddig amikben észleltem ezt a lassulást az Dirt2, Grid és Call of Duty 6. A processzorom tényleg gyenge a memóriám pedig kevés, de jövőhéten készülök lecserélni őket egy AMD Phenom II 965BE, KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1333MHz CL7 KIT és egy Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P alaplapra. Akkor lényegében vagy a túlmelegedés vagy a gépem gyenge pontjai okozzák ezt a jelenséget? Elég idegesítő tud lenni. :(

[ Szerkesztve ]

(#34725) fagy53 válasza jericho69 (#34724) üzenetére


fagy53
nagyúr

A két autós játék négymagot használ szívesen, tehát a procidat igénybeveszik rendesen. Az XP alatt nekem a GRiD elment 1GB-tal is, de szerintem most már várd ki az új konfigot. :K

(#34726) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hol tudok most jó áron, postázva S1-et venni? (4870-re kell)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34727) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Mi a különbség eme két AGP foglalat között?

7Heads Drago

Újonnan itt lehet szemezgetni, használtan talán van az aprók közt. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#34728) Tomate válasza RootRulez (#34727) üzenetére


Tomate
veterán

Egy ilyesmit találtam wikin. Az első az talán AGP pro 1,5V. Hogy mire jó, a pro ne kérdezd. :))

[ Szerkesztve ]

(#34729) 7Heads Drago válasza RootRulez (#34727) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt én is tudom, csak mintha valahol láttam volna 4,5k-ért is. Használtba meg jelenleg nincs.
A kérdésedre: [link]

Sorry. Beelőztek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34730) RootRulez válasza 7Heads Drago (#34729) üzenetére


RootRulez
félisten

Mindegy Radeon 7000 elindul benne, annyi a lényeg, csak érdekel mégis miféle ez... :))

Köszi mindenesetre Tomate, neked is!

mod:
Ami tuti, hogy nagyon régi (3V-os) karikat nem szereti :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#34731) CaptainChaos


CaptainChaos
tag

Kedves Fórumtársak!

Lenne 1 problémám.

Sapphire 4870 1 GB-os kari. Alapon 78-80 fokon megy a kártya GPU 2d-ben. Nekem ez már soknak tűnik alapból. Ati tray tools-szal állítottam be a ventit, hogy gyorsabban pörögjön.
Pár napja viszont elkezdett szemetelni a kép. zöld, piros kockák, most meg már ott tart, hogy a post screen-nél is szétesik a kép, és egyáltalán nem lehet használni.
GPU-Z ban meg a GPU órajele ugrál. 500-ról felugrik 750-re, aztán vissza. És így tovább.
de ezeket az órajel váltásokat 3-4 másodpercenként csinálja...

szerintetek meghalt a GPU? előtte 1 hétig jól ment a kari (és nem nyúltam az órajelekhez, mert nem vagyok a tuning híve).

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#34732) lsc válasza CaptainChaos (#34731) üzenetére


lsc
nagyúr

Túlmelegszik a kártya, valami nem OK a gépedben, a szellőzés biztosan nem jó. Ha szerencséd van a melegedés miatt hibázik a kártya, ha nincs akkor döglődnek a ramok a kártyán /a másodikra tippelek, ha már "hidegindításnál" is szétesik a kép/.

Az élet kegyetlen .

(#34733) PH-User válasza lsc (#34732) üzenetére


PH-User
addikt

Hi!

Neked is felteszem a kérdést; HD4890 1GB, gari, doboz, megér 38k-t :F

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34734) XP NINJA


XP NINJA
őstag

asrock p43de3-ba bele tudok rakni két hd4890-est?

(#34735) CaptainChaos válasza lsc (#34732) üzenetére


CaptainChaos
tag

Áttettem egy másik házba a gépet, és azóta csinálja ezt. Viszont a régi házba nem fér be a 700 W-os tápom. (Hipro). Nem tom, hogy hidegindításnál csinálja-e.

Hazamegyek aztán szétszedem megint. A 7en most már 4, vagy 5. alkalommal.

Remélem nem haldoklik, mert már nagyon tele van a ... szívózással.

Rákötöttem a gépre egy 80-as maxtor vinyót , ami miatt állandóan újraindult a gép a windows betöltése előtt. Kiszedtem már, de az nem lehet, hogy emiatt van az egész? Úgy értem, hogy ha pl zárlatos a vinyó, vagy ilyesmi, és szétcseszte a kártyát. vagy a PCI-e csatit?
JA, és azóta az egyik ramom is szórakozik (geil ultra 800 ddr2 1 gb)

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#34736) lsc válasza XP NINJA (#34734) üzenetére


lsc
nagyúr

Mivel csak egy pcie 16x-os foglalat van rajta [link] nehéz lesz, sajna 4890 X2 sincs.

Mod CaptainChaos : Akkor ennek a háznak nem jó a szellőzése, az előzőben mennyi volt a kártya hőfoka ? A videokártyáról le lett véve a hűtés, vagy még gyári ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#34737) CaptainChaos válasza lsc (#34736) üzenetére


CaptainChaos
tag

De nem is rakom fel az oldalát.

A GPU órajelét dobálja 2-3-4 Másodpercentként 500 ról 750re és vissza. a hűtés gyári (legalábbis én nem szedtem szét)

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#34738) lsc válasza CaptainChaos (#34737) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem egy háznak rosszabb a szellőzése ha nincs fent az oldala. A kártyát újan vagy használtan vetted ? Szűz rendszer volt már a gépeden ? A háttérben nem fut valami progi ami használja a kártyát ?
Még mindig nem válaszoltál hogy a régi házban mennyi volt a hőfok ? Hátul ahol a kártya kifújná a levegőt ki van törve vagy véve a takarólemez ? Milyen hűtése van a kártyának ?

Az élet kegyetlen .

(#34739) CaptainChaos válasza lsc (#34738) üzenetére


CaptainChaos
tag

Ennyi kérdést egyszerre!

szóval.

A kártya használt volt. Most szűz rendszer van a gépen (tegnap óta), és rosszabb lett a helyzet. előtte még tudtam használni, játszani. a régi házban kb. 70 fok volt a GPU
a takarólemez ki van szedve. a hűtése pedig így néz ki:

[ Szerkesztve ]

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#34740) lsc válasza CaptainChaos (#34739) üzenetére


lsc
nagyúr

Akitől vetted meg kellene kérdezni hogy volt-e hűtő levétel . Az a 70 fok sem kevés, valami nem jó a hűtéssel a kártyán. Ha le volt véve akkor szerintem nem jól van felrakva, esetleg a paszta beszáradt.

Az élet kegyetlen .

(#34741) CaptainChaos válasza lsc (#34740) üzenetére


CaptainChaos
tag

megnézem azt is.És mivan, ha simán csak lehalt a GPU?

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#34742) XP NINJA válasza lsc (#34736) üzenetére


XP NINJA
őstag

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P45X3%20Deluxe

és ez nem lenne jó? nem lrtek hozzá, de olvasni tudok és azt írja hogy az egyik 16X a másik8X, úgí nemjó?

(#34743) Stirbi válasza XP NINJA (#34742) üzenetére


Stirbi
addikt

de ez már jolenne

de inkább gigabyte vagy asus lapot ajánlok cf-re , intel procik alá megbizhatobbak,mint az asrock

CaptainChaos-ujrapasztás? hütötakaritás?

[ Szerkesztve ]

(#34744) XP NINJA válasza Stirbi (#34743) üzenetére


XP NINJA
őstag

Pl melyiket?

(#34745) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló

Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e az (tesztek alapján gondolom) hogy az asztali hd 4770 es vgamnál kicsit gyorsabb lesz a radeon mobility hd 5650? csak mert nézegettem erről is meg arról is teszteket, és fps-ben kicsit nem sokkal de többeket kapott.... lehetséges ez?

(#34746) janos666 válasza Teasüti (#34707) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

1: Persze, a Quadro-kon is működik a Physx, azt sem bánná az nv, ha nem csak játékra próbálnák használni a technológiát. Játékok esetén szerintem nincs olyan probléma, mint akkor lenne a driver profilokkal, ha a renderelést is a a quadro-n akarnád végeztetni (bár az sem lehetetlen, esetleg problémás), de ilyenkor, ha másodlagos megjelenítő eszközként terjeszted ki rá a windows asztalt, és csak "CUDA GPGPU"-ként használnálod, akkor Physx-re ugyan olyan jó, mint a Geforce.
2: Ahhoz, hogy a CAD software-ben a Quadro rendereljen, ahhoz át kell majd állítanod, hogy a Quadro az elsődleges megjelenítő, és ilyenkor kár is kiterjeszteni az asztalt a Radeon-ra, úgysem használja semmi. - Ezt valószínűleg más CUDA programokhoz is meg kell tenni, de nem lehetetlen, hogy anélkül is rákapnak, ha csak ki van terjesztve az asztal, és a Radeon marad elsődleges megjelenítő.
- De ettől sem kell annyira félni, pár kattintás az egész, és megjegyzi a képernyőkonfigurációkat az egyes állapotokra. Talán még az ICC profilokat is kezeli, ha megadod őket system default-nak, bár azt nem próbáltam. (Mármint hogy a VGA-monitor párosra érvényes kalibrációs LUT-ot tölti be.)
- Ja, és mindkét kártyára kell valami megjelenítőt kötni, de ez lehet egy DVI-Dsub átalakító, aminek pár tűjébe beleszurkálsz 2-3 ellenállás lábat, és lát is nemlétező monitort. Valahol megtalálod ezt neten.
- Csak Win7 alatt érdemes, esetleg XP, de Vista kilőve.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34747) CheaterBandi


CheaterBandi
tag

Hello! nagy gondom lenne benyomom a gépem és semmi kép hanem annyit hallok hogy csipog egyet hagosan és megy a gép tovább de semmi életjel :S Mi lehet ?

(#34748) kovacsroli válasza CheaterBandi (#34747) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Valami ég valószínűleg. Vedd le az oldallapot, indítsd el és ellenőrizd hogy az összes venti működik-e :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#34749) CaptainChaos válasza Stirbi (#34743) üzenetére


CaptainChaos
tag

Újrapasztázás megvolt, hűtő totál tiszta!

Ati Tray Tools-szal beállítottam, hogy többet forogjon a hűtő
(50 fok - 50 %, 60 fok - 60 %, stb..) így simán mennek a játékok, pl FarCry 2 1024x768 minden fullon , élsimítás 8x, szűrés 16x, minden ultra high-on DX10-ben 45-65 FPS

Ha nem állítom be a venti fordulatot magasabbra , hanem hagyom a gyári alapot, akkor 1 perc alatt összefossa magát 2d-ben is a windows desktopnál is. Kékhalál féle képernyő, és vram tesztet kezd csinálni, de annál is kihal. Szóval tutira hűtés hiba, de nem értem, hogy a gyári hűtés miért nem tudja kezelni rendesen, és miért kell neki az ATT.

5let valaki?

[ Szerkesztve ]

70/403-03-54 Hívj, ha nem vagyok PH-n, és biznisz van JUSTICE FOR HUNGARY!!!! Szebb jövőt! Azért jó tengerparton lakni, mert csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék

(#34750) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

Másfél hete meghalt a vga karim. Most egy 7300gt szakít a gépemben. Van egy játék, amit régóta játszok, de a tegnapi nap elkezdett a játék kifagyni. Megy a játék és kb 20 másodperc elteltével a kép megfagy num lock világít és csak a reset segít. A hang is hozzáfagy. Kipróbáltam 2 más játékban is. Pes 2010-nél ugyanúgy fagy. Heroes 4-gyel viszont nincs gond. Szóval úgy tűnik a 3d-s résszel van gond. (Ezért is gondoltam, hogy ide írok). A gépen windows XP van. Lassan már másfél, két éve. Nem tudom, hogy mi okozhatja ezeket a fagyásokat tegnap előtt ugyanezen rendszerrel még minden tökéletesen ment. Mindössze a vírusirtót frissítettem, de nem létezik, hogy amiatt fagyjon ki. (Vagy legalábbis kicsi az esély rá). Vkinek van valami ötlete? Táp egy 500w-os FSP Bluestorm. Nem hiszem, hogy az hülyült meg. Főleg, hogy az eredeti kártyám sokkal erősebb volt és azt is bírta a táp.

Lehetséges, hogy a tartalék kártyám is beteg? Ha igen, akkor megy ez is gariba.... Röhej...

THX a válaszokat előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.