Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34201) halasiwillyk


halasiwillyk
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan oldalt, ahol a kártyák méretei részletesen le vannak írva (GPU, Memóriák, stb. helyzete), mert nagyon jó lenne tudni hogy a 4890 blokkom rámegy-e valamelyik 5000-res szériájú karira?! :U

köszi

Willy

[ Szerkesztve ]

(#34202) dawil válasza liqquid (#34190) üzenetére


dawil
tag

hát ez a kártya tényleg megéri, de lopott vagy mi, hogy ennyiér' adják? A pixmaniaról eddig nem sok jót hallottam. Vajon miért lehet leárazva ennyire (37000-ről 27000-re)?
Ha meggyőzől, még én is veszek egyet, mert én is most tervezek kb. ennyiért venni egyet.

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#34203) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Van egy régi gépem (adatlapomon a részletek), és az egyetlen problémám vele, hogy a nagy felbontású filmeket nem igazán tudom lejátszani.
Kérdésem: ha kicserélném a videokártyát valami 4650-esre, amiben már van DXVA támogatás, az megoldaná a problémámat?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#34204) liqquid válasza dawil (#34202) üzenetére


liqquid
tag

Figyelj én rendeltem 2őt, átutalást követően 4 munkanapon belül megérkezett ahogy írták és teljesen jók, ezért mertem javasolni.

(#34205) Hunter2


Hunter2
addikt

Van egy Intel DG35EC lapom , hogyan lehet magasabb felbontást állítani neki mint ami szerinte a natív? Rákötöttem egy LCD TV-t ami tud 1280x720-at is de a itt csak 1024x768-ban hajlandó menni.
A másik gépnál is szoptam ezzel elegt de ott az nvidia driverben volt lehetőség feljebb állítani. Ha kiszedem a pipát hogy mutassa a monitor által nem támogatott felbontásokat is akkor sem lesz több felbontás.
Valami ötlet?

(#34206) joi29 válasza GrotESC (#34203) üzenetére


joi29
őstag

Az AGP-s 4650-ek ára az egekben van, a konfigod egészben nem ér annyit
mint egy ilyen kártya.
A legjobb az volna ha lecserélnéd egy modernebbre mert egy AGP-s 4650-ből
és a konfigod árából simán kijönne egy jóval időt állóbb, fejleszthető gép.
De ha nincs szándékodban cserélni, akkor a gépedbe 10k-nél drágább vga-t
már ne vegyél mert ki tudja meddig bírja a lap és utána hoppon maradhatsz
egy drága kártyával.
Ha használtan találsz egy HD3450-et az már jó, mert ha csak nincs valamilyen
oknál fogva a szabványtól eltérő bitrátával kódolva egy video, akkor a
formátumok igen nagy százalékának gyorsítását rá lehet bízni.
Ez a kártya újonnan 12k, ennél videózásra egy árva kopejkával nem költenék
többet AGP-s gépre 2010-ben.

Hunter2
PowerStrip-el sok megjelenítővel kapcsolatos problémát meglehet oldani,
egy próbát megér.

(#34207) GrotESC válasza joi29 (#34206) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Egy VGA még mindig olcsóbb, mint egy alaplap+proci+memória+VGA csere. Az más, hogy mennyire éri meg. Ha elég nagy lenne rá az esély, hogy egy VGA kártya cserével megúsznám a full HD tartalom megtekintését, 20eHUF körüli kártyát megvenném. De, mivel amit te is írtál, hogy az egészet lenne érdemes cserélni, ez akkor fog bekövetkezni, ha a VGA csere nem segítene.
A kérdés még mindig az, hogy egy natív DXVA támogatással rendelkező kártya ellensúlyozná-e a CPU lassúságát, és full HD zökkenőmentes megjelenítése működne-e?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#34208) Hunter2 válasza joi29 (#34206) üzenetére


Hunter2
addikt

Csináltam vele saját drivert de semmi hatása nem volt. :O

(#34209) lbalog01 válasza GrotESC (#34207) üzenetére


lbalog01
tag

A válasz: ha megfelelő paraméterekkel kódolták a movie-t, akkor elég a DXVA támogatás, mert ezt érzékelve bekapcsol a hardveres segítség, ha meg nem foglalkoztak vele, vagy csak nem tudják jól használni a kodeket akkor marad a diafilm :DDD
Itt szépen le van írva: [link]
szóval vagy olcsón megúszod és reménykedsz, esetleg szorgalmasan átkódolsz mindent amit nézni akarsz /ez esetben az áramszámlád többe lesz mint a gép felújítása/, vagy nem úszod meg az elkerülhetetlent. :(

***ROGER***

(#34210) jaja1981 válasza GrotESC (#34207) üzenetére


jaja1981
addikt

Jól mondják.
Megveszed a karit és nem segít, mert sok film nem szabványosan van kódolva, akkor bukod a karid árát.
Inkább fejlessz.
Intel oldalon lap+proci+ram+táp kijön 36k-ból.
Asrock G41+ E3300V2,5GHz + 2x1GB ram + 350W FSP táp
És akkor mindent játszó konfigod lesz.

(#34211) GrotESC válasza lbalog01 (#34209) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Köszönöm válaszod, illetve jaja1981-nek is. :R
Úgy tűnik, elkerülhetetlen a fejlődés.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#34212) Stirbi válasza jaja1981 (#34210) üzenetére


Stirbi
addikt

szerintem alaplap inkább gigabyte g41-es2l , mint asrock :U

(#34213) jaja1981 válasza Stirbi (#34212) üzenetére


jaja1981
addikt

Hát most Asrock lett, mert olcsó volt, alig több mint 8k pénz bruttó kisker ár.
Tegnap raktam össze a gépet, gyári hűtővel.
3-ig felugrott a proci, de tovább nem megy, mert a ramokat nem engedi jobban visszaosztani, és ram korlát van.
A kingmax 800-as ram alapfeszen 810-nél már hibázik.
Ez van.
Nem erre találták ki.
Viszont kicsi a lap, keveset fogyaszt a proci (szintén 8k körül), és alapfeszen jó lesz így 3GHz-en.
A lapba integrál VGA meg egészen használható.
DX10, shader procikkal

(#34214) atom327i


atom327i
csendes tag

Szevasztok!

Szívok a következővel: Abit Siluro FX5200 DT videokártyát szeretnék DVI-D kábellel összekötni egy Panasonic PT-EA500-as projektorrel, de nem megy.

A gép: AMD Athlon XP 3200 WIN2000-el.

A lényeg, hog HD Ready 1280x720-as felbotásban szeretném használni a cuccost. Analóg VGA-val megy, sőt a DVI-I csatira rákötve egy DVI-I->VGA átalakítót, azzal is.
De digitális jelet nem tudok kicsiholni belőle.
Laptopról DVI-D kimenettel simán megy a projektor. DVI-D monitort rákötve az fx5200-ra bootoláskor sem ad digitális jelet... De a doksi szerint mennie kéne, és a nyákon is be van huzalozva a DVI csati digitális része is.

Tudom őskövület, de simán viszi a 720p-s filmeket, és ez a gép csak erre kell. XP-vel már nem megy, akadozik a 720p... ezért a 2000...
Bocs, hogy hosszú voltam.

Segítsetek lécci!!!!! Mit b*szok el???? :W
Köszi előre is! :D

(#34215) lbalog01 válasza atom327i (#34214) üzenetére


lbalog01
tag

csak 1 5let: a monitort és a projektort is ugyan azzal a DVI kábellel próbáltad összekötni :U :U
mert ha DVI--DSUB átalakítóval sima vga kábellel megy a cucc a DVI kimenetről, akkor a probléma a kimenet után van és ott már csak a kábel és a megjelenítő tartózkodik.....

***ROGER***

(#34216) atom327i válasza lbalog01 (#34215) üzenetére


atom327i
csendes tag

Szinte biztosan a kártya a ludas.

A próbálkozások:
Kártya DVI_I-> DVI_D kábel -> Projektor nincs kép
Laptop-> DVI_D kábel -> Projektor van kép
Kártya DVI_I-> DVI_D kábel -> monitor nincs kép
Kártya DVI_I-> DVI_I-VGA átalakító-> VGA kábel ->Projektor van kép

Vagyis a DVI_I kimeneten analóg jel van, de digitális nincs :(

[ Szerkesztve ]

(#34217) lbalog01 válasza atom327i (#34216) üzenetére


lbalog01
tag

hát ezek alapján valóban egyértelmű, hogy a valahol a kártyán veszik el a digit jel, ez biz hardver hibának néz ki :(

***ROGER***

(#34218) atom327i válasza lbalog01 (#34217) üzenetére


atom327i
csendes tag

Beraktam egy kölcsön ati radeon 7500-at, azzal simán megy...
Lehet valamit állítani egy ilyen Fx5200-as kártyán? 6 éve vettem újonan, faszán ment, de sose használtam a DVI-t... eddig...

[ Szerkesztve ]

(#34219) nahalem


nahalem
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok véleményt mondani erről a VGA-ról?
NVIDIA GeForce GT220M / 1GB VRAM
Kérdéseim: alkalmas-e 3d-s programokhoz valamint van-e Open GL támogatása.
Az utobbi nagyon fontos!

Kérlek segítsetek!

(#34220) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Sapphire 4870 kártyával sűrűn kifagy a Crysis Warhead.
Win7 64 alatt is illetve Xp sp3 altt is. Xp alatt kifagy a Mohaa is illetve a 3Dmark2006. Viszont az Atitools fut rendesen, illetve win7 alatt a 3Dmark Vantage is lefutott kb 8000 ponttal.
Mi lehet a baja?
8800GT vel nem volt hasonló bajom.
A legfrissebb driver van fent.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#34221) Hunter2 válasza nahalem (#34219) üzenetére


Hunter2
addikt

a manapság megjelenő összes kártyának van OpenGL támogatása, ennek is. A gyártó oldalán fent van hogy melyik verzió.

(#34222) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS GTX295 vidkártyám. Tuningolni próbálom a gépet több-kevesebb sikerrel... és volt egy pár kékhalál, winleállás, bios-reset. A kérdésem az lenne, hogy az alaplap "PCI Express X16 " beállítása mitől függ, csak attól, hogy az X16-os pci-ba dugom a kártyát vagy esetleg az alaplap bios-ban is lehet (kell?) ezt állítani? Most ahogy nézem a videokártya driverjében a "rendszerinformációk" menüpontban azt írja, hogy Busz: PCI Express X8 Gen2. Én úgy emlékszem, hogy régen PCI Express X16-on volt. Előre is köszi a segítséget!

(#34223) Hunter2 válasza Zoli83 (#34222) üzenetére


Hunter2
addikt

Bios-ban nem kell állítani semmit, az alaplapon viszont ha több PCIe x16-os csati van akkor nem mindegy melyikbe rakod a kártyát mert a legtöbb lapon nincs elég PCIe csatorna ahhoz hogy mind a kettőre jusson 16 így az egyikbe csak 8 van bekábelezve (x38 illetve x48 kivétel, azon mindkét csati teljesértékű), erről bővebb infót az alaplapod könyvében találsz.

(#34224) Qru válasza 7Heads Drago (#34220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ATi-nál van egy csomó játékhoz hotfix, csak azok telepítése után mennek rendesen. Nézz utána. Esetleg 4870 topikba is kérdezz be, kinek melyik driver jött be a legjobban.

#nincsbennetarcsi

(#34225) somazoli


somazoli
csendes tag

Sziasztok.
Adot 1 Asus 8800 Gts 512Mb-os vga(g92)!Körülbelül 1 hónapja videónézés közben a kép szétesett sok kis színes kockára,majd az 1ik oldal fekete a másik fehér színre!Ezután a gép lefagyott,nyomtam 1 restartot,bekapcs minden jó azóta is kivéve az,hogy játszani nem tudok mert minden game iszonyatosan szaggat!Elküldtem gariba szervízeltetni nemrég kaptam vissza,de a hibája megmaradt a boltba ahova szól a garancia azt mondták ők nem tudnak semmit sem mondani miért nem sikerült megjavítani!Konfigom Abit IL9PRO,Pentium D925 3GHZ,Kingmax 2gb DDR2,FSP 400W,Samsung 220Gb Sata2 na és persze ASUS 8800GTS 512MB(G92)!Ötleteket kérnék mi a fene baja lehet!!!!4 :O

(#34226) lbalog01 válasza atom327i (#34218) üzenetére


lbalog01
tag

szerintem vidd be valahova, hogy mérjék ki a csatlakozó forrasztásait, hátha csak valami kontakt hiba :F , azt még megéri megcsináltatni
egyéb probléma esetén szerintem vagy marad az analóg jel, vagy másik kártya....

***ROGER***

(#34227) lbalog01 válasza somazoli (#34225) üzenetére


lbalog01
tag

ezeket kéne kipróbálni : másik driver, másik gépben, saját gépedben másik partíción rakj fel egy tiszta oprendszert és ott nézd meg mit mutat a kártya.
Ha mindenhol ugyan ez a gond, akkor mivel
ezek szerint még garis a kártya, nyugodtan cseréltesd ki gariba mert tuti elszállt valami benne!

***ROGER***

(#34228) somazoli válasza lbalog01 (#34227) üzenetére


somazoli
csendes tag

ok.
Köszi ki fogom próbálni! :K

(#34229) capulet75


capulet75
addikt

Üdv mindenkinek.2 napja ezt csinálja a gépem:
Nem tudom mi csinálja ezt.Ilyenkor megfagy minden.Játékok,alkamazások közben nincs ez a jelenség,csak ha netet használom,akkor sem mindig.Ha valakinek van vmi 5lete kérem ossza meg velem. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#34230) Stirbi válasza capulet75 (#34229) üzenetére


Stirbi
addikt

firefox -ot probáltad már agy az opera-t? :C :DD lehet az ie bugja ;]

(#34231) levi1108 válasza 7Heads Drago (#34220) üzenetére


levi1108
tag

Nem melexik?

(#34232) capulet75 válasza Stirbi (#34230) üzenetére


capulet75
addikt

Eddig is IE-t használtam,semmi baj nem volt vele.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#34233) Beantech


Beantech
tag

Hello mindenkinek, kéne egy kis segítség, az lenne a problémám hogy a memória hűtőbordái leesnek, nevezetesen 2 db esik, mivel lehetne odaragasztani őket? Köszi előre is, üdv.

(#34234) fagy53 válasza capulet75 (#34232) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ez szoftver gond lesz, valami összeakad az IE-vel.Sajnos a frissítések hoztak már be ilyen gondokat, nézz utána valamilyen MS. IE problémák fórumon.
Ha nem sikerül semmi, bátran válts egy másik böngészőre, hamar meg lehet szokni. :D

(#34235) Mobi28


Mobi28
tag

Core i3-530 mellé milyen videokártyát érdemes rakni? 1440x900-as a monitorom.

(#34236) Alastair' válasza Mobi28 (#34235) üzenetére


Alastair'
nagyúr

DX11-hez 5770, vagy DX10-hez nV GTS250. Ha több pénzed van akkor 5850 vagy GTX275.

Alister from Hell

(#34237) Mobi28 válasza Alastair' (#34236) üzenetére


Mobi28
tag

Amit csak lehet Dx9-ben játszom, élsimítás nélkül. Nem vagyok valami igényes ilyen szempontból. :D Tudom nem procihoz veszünk vga-t hanem fordítva de a vga-n kívül már megvan minden. Dx11 egyenlőre nem igen izgatja a fantáziámat. Előző kártyám egy HD4830 volt igazából elfutott rajta minden amit próbáltam de annál mindenképpen erősebbet szeretnék, hogy ezután vagy 1-1,5évig ne kelljen a gépre költenem.

[ Szerkesztve ]

(#34238) somazoli válasza lbalog01 (#34227) üzenetére


somazoli
csendes tag

Hello.
Lehet ez az alaplap hibája is?

(#34239) Alastair' válasza Mobi28 (#34237) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Akkor GTX275. :K

Alister from Hell

(#34240) Falconer válasza Mobi28 (#34237) üzenetére


Falconer
aktív tag

Akkor hagyd a 4830at, rakd félre a pénzt, és amikor tényleg kell jobb, akkor ugyanazt a jobbat megveheted olcsóbban.

(#34241) Devid_81 válasza Mobi28 (#34237) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Attol fugg mi az az osszeg amit most ra akarsz erre forditani.

...

(#34242) Mobi28 válasza Falconer (#34240) üzenetére


Mobi28
tag

Már eladtam.

Devid_81: 28k-m van videokártyára.

[ Szerkesztve ]

(#34243) fagy53 válasza Mobi28 (#34237) üzenetére


fagy53
nagyúr

Multizol? Mert másképp nem értem miért nem elég az 1440x900-hoz, DX9-ben, élsimimítás és igényesség nélkül a 4830? :F Ezzel még egy évig tuti, hogy elvagy... :)
A proci a játékokhoz, a VGA meg a játékokhoz, igényességhez és a monitorhoz választandó. Ez a játékos gépre vonatkozik...

(#34244) Devid_81 válasza Mobi28 (#34242) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huhh, akkor talan 4870 ami szoba johet.
Erezheto lesz a 4830 utan a kulonbseg, ugyan nem biztos, hogy hanyatt esel majd tole :)

...

(#34245) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Remelem jo helyre irok.:)

Van nalam kolcsonben egy regi ati x850 es rajta egy Arctic Cooling ATI Silencer 5 hutes.
Game alatt a kep neha elment aztan visszajott. Most ujra raktam a wint mas ok miatt, de most amikor a gamet elinditottam egy kis sipolas es jott az ati uzenet, hogy a kartya tul meleg stb.
Megneztem es az a gond, hogy venti forditva porog. Nem kifele fujja a levegot hanem befele szivja a hazba. Tehat nem arra porog amerre a lapatok megvannak hajlitva hanem visszafele. Ezen lehet valahogy valtoztatni?

Elore is koszonom.

Sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#34246) Devid_81 válasza sfefe (#34245) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah az me'g erdekes lehet ugy :)
Elkepzelheto, hogy valaki leszedte a VGA venti csatlakozojarol/aljzatarol a kis feher muanyagot, es forditva visszarakta (ami pont arra szolgal, hogy forditva ne menjen ra semmi)

...

(#34247) sfefe válasza Devid_81 (#34246) üzenetére


sfefe
őstag

De az a kis feher ugy van radugva ahogy kell.
Meg hat maskepp nem is lehet....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#34248) fagy53 válasza sfefe (#34247) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem ugyanarról beszéltek...a kártyán lévő ventialjzatról le lehet szedni a műanyagot és fordítva visszatenni, ha ezek után beledugod a venti dugót, polaritást váltottál. :D
Nálad valószínű nem ez a gond. :)

(#34249) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Több monitoros megjelenítéssel kapcsolatban informálódnék.
Hogy is van ez ?
Egyszerre mindkét megjelenítőn ugyanazt látom, egy időben vagy más és mást tudok nézni?
Esetleg mindkét variáció alkalmazható csak beállítás kérdése?
Pl.: Lcd tv-n mehet a film, de a monitoron játszhatók, netezhetek közben vagy mindkettőn megy a film ?
Milyen min. vga kártya ajánlott az efféle megjelenítési módhoz ?
( valami htpc-be lenne, de ne kérdezzétek a konfigról még csak terv )
Konkrétan hol és hogyan kell beállítani a kártya driverében ?

Bocs a láma kérdésekért, de tegnap kérdezte egy ismerősöm és nem tudtam neki válaszolni. Anno Gf2-es kártyával játszadoztam ilyesmit és ha jól emlékszem csak át lehetett tenni tv-re, de ekkor feketére változott a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#34250) bobalazs válasza zodo (#34249) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A variáció driver beállítás függő. Atiban nem vagyok otthon de Nvidiában a többmegjelenítés módnál lehet állítani. Legtöbb "modern" videokari támogatja a kettős megjelenítést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.