Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24651) tcsoka


tcsoka
csendes tag

Gigabyte hazimozi alaplapom van integralt hdmi-s vga-val es a problema, ha hdmi kabellel kotom ossze a gepet a tv-vel eltunik a hang az erosito fele es csak a tv-n jon be a hang. A jack aljzatra kotott kabellel kotottem ossze alapbol a gepet az erositovel es minden ok, amig be nem dugom a hdmi kabelt. Van lehetoseg valahol ennek a beallitasara vagy kikapcsolasara, en igazabol csak a kepet akarom atvinni tv-re es a nagyobb felbontas miatt akarom a hdmi kabelt hasznalni es nem a sima vga-t, de a hangot az erositon kesztul akarom hallani.
Elore is koszi minden otletet

(#24652) anistropic válasza joi29 (#24644) üzenetére


anistropic
csendes tag

Mit értesz az alatt hogy maradéktalanul? Az uninstall-on kívül?
Egyébként meg azért nem értem mert eddig nem volt gond soha ha csak egyszerűen felraktam az újabbat.

(#24653) robee19 válasza Qru (#24648) üzenetére


robee19
tag

akkor jól gondoltam, köszönöm.

(#24654) z0d1AK válasza tcsoka (#24651) üzenetére


z0d1AK
veterán

a hang az pont azért tűnik el szerintem a jack-en keresztül, mert rádugod a hdmi-t, és azon menne át a hang. Esetleg a biosban nincs valami beállítási lehetőség rá?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24655) joi29 válasza afk (#24650) üzenetére


joi29
őstag

-Az bizony előfordulhat hogy egy hibás táp a 12v-os ágon kicsit többet ad le
mint kéne, de ez ellen az új kártyák többsége már védett.
-Viszont ez nem zárja ki azt, hogy a tápcsati nincs szétfeszítve és emiatt nincs
érintkezés ami bizony lehet a hiba forrása.
-A kártya hátán nincsenek véletlenül diagnosztikai ledek amik vadul villognak
a fagyás ideje alatt? :U

(#24652) anistropic
-Elég sokszor előfordul hogy a régi meghajtó bizonyos adatai beragadnak a win-ba
és az új driver beálltásaiba gubancot okoznak.
-Ekkor nem árt legyalulni Driver cleaner-el a régi meghajtót mindenestül.

(#24656) Steve88


Steve88
csendes tag

Hali!

Nemrég vettem egy videókártyát: Sapphire Ati Radeon hd3650 ddr4 512mb!
Eleinte megfelelően működött, de az Assassin's Creed pl. már elég furcsán ment a 9.3-as driverrel, 9.2-essel már jó volt... később a Race Driver Grid állandóan lefagyott, már kipróbáltam 3 drivert is, 8.5, 9.2,9.3...
Most már nem is kell játszanom, és állandóan kapom ezt a hibaüzenetet:
VPU Recover has reset your graphics acceleratot as it was no longer responding to graphics driver commands...
alapból 40 fokos a kari, és 52 volt kb 1 perc játék után... bár most már el se indulnak a játékok...

Mit lehet tenni?
Előre is köszi a segítséget!
Üdv:Steve

(#24657) RoliDJ


RoliDJ
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem egy 8800GT kártyával + TV-vel kapcsolatos! Hagyományos LG Flatron TV-m van és nincs rajta S-Video bemenet így marad a Composite. A problémám az hogy világosabb és sötétebb csíkok mászkálnak fel-le a TV-n, néha világosabb/sötétebb lesz a kép alja vagy teteje. Próbálkoztam sima árnyékolt kábeltől kezdve a koaxig mindennel, de semmi változás. A TV-m búg ha rádugom a csatit. A TV és a gép egy fázison vannak és már a PC tápdugójának a föld részét is leragasztottam, de ugyanaz a jelenség mindig.

Mit csináljak?

A válaszokat előre is köszi!

(#24658) jaja1981 válasza Steve88 (#24656) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha nincs tuning kapcsold ki a VPU recoverit.
Nekem 9600XT-vel volt ugyan ez, és kikapcsoltam és ment vígan. No fagyás, No reset.

RoliDJ:
Ha búg a TV, akkor a TV és a gép nulla pontja nem egyforma.
Nézd meg a földelést, és nézd meg a 0-át, nem a fázist, hogy rendben van-e.
Próbáld meg, hogy esetleg egy hosszabbítóról üzemeltetni mind a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#24659) Steve88 válasza jaja1981 (#24658) üzenetére


Steve88
csendes tag

Próbálkoztam már a vpu recovery kilövésével,de úgy csak simán lefagy a gép és reset gomb... és nincs tuning! azon gondolkoztam,h vajon visszaveszik-e a karit... mert akkor vennék egy komolyabbat: geforce 9800gt vagy radeon hd3870,hd4870?

(#24660) afk válasza joi29 (#24655) üzenetére


afk
csendes tag

Most nincs a gépembe a kártya, de aza a furcsa hogy semmi sem változott mikor kivettem és mikor be akartam tenni, tehát ugyan azt a tápcsatit dugtam rá amivel előtte ment. Csak ugye közben nem tudom mit csinált vele aki megvette, és visszaadta :S Akkor más megoldás nincs, megint be kell tennem a gépembe?

Asus P5W DH Deluxe, Core2Duo E6420 ,CSX 4x1Gb ddr2 800Mhz, MSI HD4850 dual slot

(#24661) jaja1981 válasza Steve88 (#24659) üzenetére


jaja1981
addikt

Megpróbálhatod gariztatni.
Ha a szervízben is csinálja a hibát, akkor szerintem kicserélik.

(#24662) diablo1984 válasza Steve88 (#24659) üzenetére


diablo1984
veterán

próbálgasd régebbi driverekkel is, hátha, nálam az nvidiás 9600gt is csinált hasonlót(alaphelyzetbe állította a drivert stb), mikor nem a megfelelő driver volt fennt!

(#24663) scope2007


scope2007
addikt

pls aki tudja a 3870x2 hátán lévő 3 led mit jelez az pls írja már le..
kíváncsi vagyok ... [a képen bekereteztem feketével]

köszönöm

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24664) diablo1984 válasza scope2007 (#24663) üzenetére


diablo1984
veterán

bármég élőben nem láttam 3870-es x2-est, de olyan kis bigyókat igen és bátran állíthatom, hogy azon NEM ledek! ha nálad világítanak, akkor ottmár gond van! :D

(#24665) scope2007


scope2007
addikt

világított már 1x a külön álló rész! de pont gépszétszedés előtt néztem, mikor újraraktam az egészet akkor már elhagyta.. szerintem a külön álló rész azt jelezheti hogy a vga nincs normálisan a pci slotba bent.. !szerintem!

most se világít.. előbb ránéztem

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24666) diablo1984 válasza scope2007 (#24665) üzenetére


diablo1984
veterán

szerintem csak káprázott a szemed, vagy valami hasonló, az malami kis aluvalami, anno a pendrive-on kontaktos volt, szétszedtem, hogy megforrasszam de egy ilyen kis lóf@szt véletlenül leforrasztottam a penről, utána az istennek sem tudtam visszarakni, a pen így megnyikkant!
tényleg nem tudom a nevét, de az valami kis tömörfém akármi garantáltan nem világít!

(#24667) scope2007 válasza diablo1984 (#24666) üzenetére


scope2007
addikt

márpedig világítanak :D szerintem ledek.. mivel világítanak :D
de nem tudom konkrétan melyik mit jelez.. valamilyen visszajelzők
bár konkrétan én csak egyiket láttam világítani és azt is csak 1x..szal tuti nem káprázott a szemem :D
főleg sötét szobában.. könnyen meglehet látni hogy mi világít mi nem :D

leírást meg sajna még nem találtam mi micsoda :(

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24668) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

hello
hd385o-röl mire lenne érdemes cserélni max 15e ft ráforditással? venni mellé még egyet? vagy eladni és valami erősebbet? mi lenne jobb nála mind ati mind nvidia fronton? a 88oo? melyik e legerősebb tagja vagy azt inkább ne? (nem lenne nagy előrelépés?)

(#24669) diablo1984 válasza n_gy_k (#24668) üzenetére


diablo1984
veterán

pl HD4830-asra! :K

(#24670) joi29 válasza scope2007 (#24667) üzenetére


joi29
őstag

-Igen jól tudod diagnosztikai ledeknek hívják őket és szolgálnak is valamire,
méghozzá arra hogy a kártya leírásában szereplő kódok (led számok)
alapján behatároljad az esetleges hiba forrását. ;)
HD3870x2
D25 : ASIC Thermal fail / Overheat
D32 : VDDC_G1 power fail / Master ASIC VDDC fail
D34 : VDDC_G2 power fail / Slave ASIC VDDC fail
D28 : External A power fail / 8 pin External power fail
D31 : External B power fail / 6 pin External power fail

(#24660) afk
-A kártyán milyen csatlakozó van 4 vagy 6 tűs molex?

(#24671) whited


whited
addikt

hy
azt h pontosan mien a monitorom hol tudom megnézni? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24672) joi29 válasza whited (#24671) üzenetére


joi29
őstag

-Everest\Megjelenités\Képernyő?

Mijági
-Uzsgyi vissza a boltba... :)

[ Szerkesztve ]

(#24673) Mijági


Mijági
csendes tag

HI!

A videókarim (Gigabyte 9600GT - passzív hűtésű) asszem elromlott (úgy tűnik). Minden bekapcsolásnál szemcsés a kép, piros téglalapok jelennek meg a BIOS-ban is. A windows lefagy. Gondolom garanciális hiba... Szerintetek ezt más gépen is mutatja??? ,csak a csere miatt.

Szerintetek totális csőd? ,vagy próbálkozzak (már egy 7300gt-t betettem és rendeben volt minden.)

előre köszi

[ Szerkesztve ]

(#24674) whited válasza scope2007 (#24663) üzenetére


whited
addikt

szia
nálam ez akkor volt mikor nem kapott elég kakaót
2 6pines csatit dugtál rá? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24675) z0d1AK válasza Mijági (#24673) üzenetére


z0d1AK
veterán

vagy memória hiba, a "szemcsékből" ítélve, vagy kezd megfőni a borda alatt a GPU. Ha garis, vidd vissza, aztán adniuk kell másikat, mivel nem hiszem hogy nekiállnak majd megjavítani

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24676) whited válasza joi29 (#24672) üzenetére


whited
addikt

szia
arra nem ad ki semmitse

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#24677) anistropic válasza joi29 (#24655) üzenetére


anistropic
csendes tag

Hát sajnos valószínű nem ez a gond mert pár napja raktam fel új oprendszert és a friss rendszerre telepítettem a legújabb driver-t, és így is ugyanaz a gond.
Villogó pixelek és táncoló textúrák :))

(#24678) scope2007 válasza joi29 (#24670) üzenetére


scope2007
addikt

joi29
na ez már jó kis infó hozzá.. köszi! :D :R

amúgy megnéztem most is... ha kicsit megmozgatom a VGAt akkor nagyon halványan néha felvillan... sztem valami miatt nem tudtam még 100%osan a helyére pattintani a vgat.. mivel annyi kábel van ott, vagy esetleg más blokkolja.. meg a házba is 5mm híján épp hogy befért a vga :D :D elsőre mikor megkaptam azt hittem hogy vághatom szét a háznak a HDD keretét :D
lehet kicsit teret kell csinálnom a vganak hogy szépen beüljön...

de amúgy semmilyen hiba nincs menet közben.. minden tökéletes még játék alatt is

whited nem .. van neki power rendesen 750wos a táp és gyárilag van 8pines meg 6pines csati.. tehát nem átalakítós 8pines

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24679) Mijági válasza z0d1AK (#24675) üzenetére


Mijági
csendes tag

ok ,valszeg megy gariba

köszi a választ

(#24680) z0d1AK válasza Mijági (#24679) üzenetére


z0d1AK
veterán

esetleg megnézheted másik gépben is, de ha abban a gépben másik vga-val nincs gond, akkor tuti hogy a vga a gond!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24681) Steve88 válasza diablo1984 (#24662) üzenetére


Steve88
csendes tag

próbáltam már mindenféle drivert, az újabb driverekkel állandóan jön a vpu recovery és használhatatlan a gép... azt a drivert használom most amelyiket a videókártyához adtak, ezzel legalább megy normálisan a gép.. bár játékok elindítása esélytelen.. :S

jaja1981: Valószínűleg ez lesz... és akkor kicserélik jobb karira is vajon? néztem h melyik lehet a legjobb választás: talán hd4830? kb ilyen 30e körüli árban..

(#24682) afk válasza joi29 (#24670) üzenetére


afk
csendes tag

6 tűs

Asus P5W DH Deluxe, Core2Duo E6420 ,CSX 4x1Gb ddr2 800Mhz, MSI HD4850 dual slot

(#24683) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok 1 kérdés hány foktól kezd el "túl" meleg lenni a kari?
xfx9800gt full gyári hűtés
köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24684) z0d1AK válasza aram01 (#24683) üzenetére


z0d1AK
veterán

"amikor már jól átsül rajta a marhahús" :C

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24685) aram01 válasza z0d1AK (#24684) üzenetére


aram01
nagyúr

ez igen...köszi
valaki más esetleg?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24686) z0d1AK válasza aram01 (#24685) üzenetére


z0d1AK
veterán

neeem, csak poén.
amúgy passzív kártyák felmennek 100fok magasságába is akár, bár a 9800gt-ből nem tom, h van-e passzív verzió gyárilag.
De a lényeg, hogy 100fok felett már kezdhet főni a feje a karinak

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#24687) Egzee


Egzee
őstag

nem vágja valaki, hogy 10-ből 8x miért kékhalálozik vagy fagy le a gépem vista sp1, legújjabb catalyst 4850crossfire mellett??? ha nem fagy ki a rendszerben egyből és elindítom a cod4et akkor meg azért? most pl megy tökéletesen, de csak ha inaktiválom a crossfire-t... valaki help! :W

(#24688) zoo8800 válasza Egzee (#24687) üzenetére


zoo8800
veterán

win debugging toolt ismered?
ha szoftveres a baj, akkor segíthet a hiba felderítésében

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#24689) kriszbon válasza diablo1984 (#24664) üzenetére


kriszbon
őstag

Akkor te nagyon bátor vagy, mert azok bizony SMD ledek :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#24690) Egzee válasza kriszbon (#24689) üzenetére


Egzee
őstag

zoo8800: THX! Lecsekkolom!

bezony! világítanak bekapcsnál ill jelzik a túlhevülést vagy nagy hibát! Gondolom a mi, meg a teszterek munkáját segíti elő!

[ Szerkesztve ]

(#24691) Egzee válasza Egzee (#24690) üzenetére


Egzee
őstag

OMG zoo8800! Segíts plz, mert ez nagyon egy kesze-kusza program! Valahogy írd meg, hogy mit csináljak, mert ehhez már nem értek...

(#24692) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Hali!

Valami probléma van a Gainward 9500 GT 512 MB DDRII-es karimmal.
Ezelőtt egy Intel E1400-as proci 2 Ghz-en forgatta, amivel 3dmark06-ba 4200 pontot elértem. Most egy Intel E5200-es proci 3,5 Ghz-en hajtja, és 3dmark06-ba csak 2800 pontom lett. A cpu pont dupla akkora, mint az előző procimmal, de a VGA pontok majdnem fele annyiak. :O
Felraktam az előbb a legújabb nvidia drivert, de így is ugyanez a helyzet.
Kiprobáltam még a Burnout Paradise-t is 1680x1050+2AA+High-al, és átlagosan 10-15 fps-sel kevesebb, mint az előző gépben.

Valami segítséget tudtok nyújtani?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24693) Egzee válasza Egzee (#24691) üzenetére


Egzee
őstag

megvan a fájl pontosan ami a problémát okozza: atikmdag.sys Ha valaki tud orvosságot plz segítsen!

(#24694) vzsryl válasza vzsryl (#24692) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Megoldottam. Kivettem a karit, visszaraktam kicsit erőteljesebben, beindítottam és 3dmark06 4626 pont. Elnézést! :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24695) Egzee


Egzee
őstag

bocsánat, hogy teleszemetelem a topikot, de lejár az 5 perec... szal meggugliztam a fájlnevet és mindenhol csak "kék halál memória ürítés vista atikmdag.sys" találatot találok. Ezek szerint ez egy "szériahibája" a vistának... 1 magyar srác a HOC fórumon találkozott ugyanezzel mostanában, (2009. Jan. 9.1-es CCC) de egyébként mindenhol még 2006-2007-ből látok bejegyzéseket az X1900-as szériás esetekben... Most segítséget kérek a Microsofttól e-mailben ( ne röhögjetek, eszméletlen okosak, és nem egyszer segítettek mikor már fogvicsorgatva a hajam téptem) aztán meglátjuk... Még írok és ha megtalálom a problémát kajak nyitok egy rohadt topicot neki! :DDD

vzsryl: érdekes... nem lehet, hogy procicserénél valamilyen okból lebutította a karidat? Kajak mintha 16x-os PCI-ból 8x-osba rakta volna magát az alaplap, de toom, hogy ha ez van nem ilyen látványos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24696) DuplaZso válasza Egzee (#24695) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Én azon sem csodálkoznék, ha 1x-esre, vagy max. 4x-esre sikeredett volna neki. Ennél a kártyánál úgysem a lap-kártya kommunikációja a gyenge láncszem az adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#24697) diablo1984 válasza kriszbon (#24689) üzenetére


diablo1984
veterán

jólvanna, benéztem, de pl az én 3850-esemen nincs ilyen.... :N

Egzee: gugli a barátod, írd be oda, azonnal kidob egy rakás találatot! ;) jah, látom megvolt.... az egyik HOC-ben bios frissítést is írnak megoldásként, próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#24698) aram01 válasza z0d1AK (#24686) üzenetére


aram01
nagyúr

enyém aktív hűtéses akkor ne parázzak még 70fok körül?
csak mert már nyagyon fütyült a venti...kb 3 óra gémelésnél
meg azt hozzá teszem hogy ki sincs kapcsolva soha

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24699) diablo1984 válasza aram01 (#24698) üzenetére


diablo1984
veterán

az xfx amúgy is tudja, hogy mit csinál, tuti kis karik azok! az még bőven jó hőfok, mondjuk nem tudom, hogy mennyire van porral teli a karesz, lehet nem ártana kifújatni! :K

(#24700) Egzee válasza diablo1984 (#24699) üzenetére


Egzee
őstag

Bőven jó az a 70C° manapság... A HOC-on a gyerek azt is írta, hogy legújjabb van neki fent (driver) és úgy se jó... Ez valami Windows-ATi betegség lehet, mert XP-nél még semmi ilyesmi nem volt, de állítólag még a win7 is csinál ilyet... Ma felhívom a windowst, hogy hogyan csináljam, mert az emailes segítségnyújtást fizetőssé tették, meg még serialt is be kell írni, hogy adjon egy e-mail címet rohadjon meg... remélem telefonon nem kérnek majd...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.