Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24451) kriszbon válasza piusz (#24440) üzenetére


kriszbon
őstag

Mint ahogy írták már a proci az kevés hozzá, de amit vettél az sokkal jobb lesz, főleg ha olyat teszel vele mint amit jaja1981 kolléga leírt! A másik hogy 512 ram az meg aztán végképp harmat gyenge! Legalább 1 giga, de inkább 2 lenne jó bele, csak az a gond hogy drága, de azért 512-őt még tennék bele, és hidd el sokkal jobban fog menni :K

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#24452) Voalá válasza Pörp (#24450) üzenetére


Voalá
csendes tag

memória jó ugyanis gy régit tettem vissza gépbe ami már volt és használtam vele a gépet igazából mivel nincs kép logo után és mivel már a logo is grafikailag nem tökéletesen mutatkozik a monitoron ami annyit jelent hogy csíkos meg pixeles így én mindenképp a videókarira gyanakszok
ja és ami még fontos és elfelejtettem meg írni a gép csökkentett módban müködik tehát betölt és lehet használni

[ Szerkesztve ]

(#24453) Ybron válasza Voalá (#24452) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor szerintem a driver gond lesz. Próbálj felrakni másikat hátha. Vagy azt is teheted hogy átviszed valakihez a videokártyát és megpróbáljátok a gépében.

(#24454) jaja1981 válasza Voalá (#24452) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha csökkentett módban jó, akkor valszeg driver.
Próbálj ki másikat, vagy csökkentett módban uninstalláld a drivert és nézd meg, hogy úgy betölt-e a gép.

(#24455) Rekkencs


Rekkencs
csendes tag

Üdv!

A következő problémával állok szemben:
19" monitorom több mint egy év hibátlan müködés után No signal felírattal fogad XP betöltést követően.
Csökkentett módban eltávolítottam a drivert (NV GeF 7600GS), újraindítás után driver nélkül bármilyen felbontással müködik.
Ha megpróbálom feltenni a drivert telepítés közben megint NO Signal-ra vált és kikapcsol.
(Megnéztem az eredeti driverrel, régebbi illetve újabb driverrel is. Ugyanazt produkálja.)
Próbáltam más monitorral sikerült felrakni a drivert, másnap megint behalt a saját monitorommal. Ebből azt következtettem, hogy monitor hiba lehet.
Szereztem egy harmadik monitort azzal megint nem lehet feltenni a drivert, de ez a monitor bíztos, hogy jó mert teszteltem más gépen.
Ebből azt következtettem, hogy vid. kártya hiba lesz.
Átpakoltam a kártyát egy másik gépbe ott viszont müxik és a driver is felment.
Tehát kártyahibát is kilőttem.

Mi lehet a gond esetleg alaplap?

(#24456) jaja1981 válasza Rekkencs (#24455) üzenetére


jaja1981
addikt

Biztos, hogy driver gondod van.
Próbáld régivel, újjal, és mindig driver cleanerrel szedd le.
Ebben nem tud senki segíteni, mert a Te géped egyedi hibája.
Nekem ugyan ez volt ATI-val, de az új driver, régi catalist megoldotta a problémát.
Új catalisttel nekem is elment a kép.

(#24457) Rekkencs válasza jaja1981 (#24456) üzenetére


Rekkencs
csendes tag

THX megpróbálom
Ha még valakinek van vmi egyéb ötlete azt is várom...

(#24458) piusz válasza kriszbon (#24451) üzenetére


piusz
csendes tag

Köszi a válaszokat!
Hát,akkor majd meglátjuk mit tud az új proc,a további ramokra meg majd gyűjtsön a kölök! :K
Üdv

(#24459) persil válasza piusz (#24458) üzenetére


persil
nagyúr

Hali!

Szerintem ott valami további probléma is lehet(talán driver?), ugyanis nekem anno a régi gépemen tökéletesen ment az általad említett underground 2. Proci az 1900+ athlon xp, egy radeon 9600 pro-val.

Valami régebbi catalyst-et probálj meg feltenni, hátha javít a helyzeten.
Sok sikert azért :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24460) szombatitomi válasza Rekkencs (#24455) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nekem is volt már ilyen hibám. Formázd le a C-t, és telepítsd újra az Xp-t. :K

(#24461) Narancs válasza piusz (#24458) üzenetére


Narancs
őstag

Nekem előző konfigom szintén nem volt erőgép, de legújbb driverrel el sem indult egy csomó régi játék, egy próbát mindenképp megér. 2 giga ddr ram teljesen felesleges pénzkidobás.

Beauty is pain

(#24462) Narancs válasza vikcsi (#24443) üzenetére


Narancs
őstag

Ha te mondod...bár sosem gondoltam volna, hogy 25 fps (azaz képkocka másodpercenként) az hosszabb ideig tart mint mondjuk 125 fps. Azt hittem a kis naív fejemmel, hogy mind a kettő egy másodpercig tart, de ezek szerint bizonyos fps szám felett meggörbül a tér és lerövidül az idő. Jó tudni... :))

Beauty is pain

(#24463) Narancs válasza piusz (#24458) üzenetére


Narancs
őstag

Mármint egy omega driver. Az még nem kerül semmibe, csk le kell tölteni: [link]
De mindenképp kéne az a P4 persze.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#24464) persil válasza Narancs (#24462) üzenetére


persil
nagyúr

Ez tetszett... :D
De hagyd, úgysem tudod meggyőzni :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24465) Narancs válasza persil (#24464) üzenetére


Narancs
őstag

Amúgy ezek a multizók mindig ezt mondják,hogy legalább 100fps kell meg ilyenek. Szóval lehet benne valami, csak elmagyarázni nem tudják soha...

Beauty is pain

(#24466) Rekkencs válasza szombatitomi (#24460) üzenetére


Rekkencs
csendes tag

Ezt már 6x eljátszottam de semmi eredmény...

(#24467) persil válasza Narancs (#24465) üzenetére


persil
nagyúr

Igazából egy bizonyos fps szám felett, már gyorsabb a játék mint a normális. Tehát pl egy mostani középkategóriás, vagy jobb gépen betöltenéd a quake 3at, menne vagy 300 fps-el, és sokkal gyorsabb lenne, mint a normális eredeti sebesség. Talán ez kő nekik, bár ki tudja.

Mondjuk ettől független 1 másodperc, az akkor is 1 másodperc :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24468) vikcsi válasza Narancs (#24462) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Csak elmagyarázni nem tudjuk...
Próbáld ki.
Játszol egy játékkal multiban, 25fps-ed van... Lősz valakire, ugyebár hamarabb lősz, hallod is a lövésed hangját de az övé valahogy mégis hamarabb betalál. Visszanézed killcamban és akkor még nem is fordultál oda, nemhogy lőttél volna az ő szemszögéből.
Neki legyen csak 200 az fps, de van akinek sokkal több. Arról nem is beszélve, hogy adott idő alatt többet lő ki, mint te, ha kevés az fps-ed...
De igazából akkor mnodjuk cod4-el vagy hasonlóval játszik, annak nem kell elmagyarázni :)
Most attól, hogy nme értesz hozzá, vagy nme érdekel és nem foglalkozol vele, nme kell a másikat megszólni...
Ezt fogadd el így tényként, ennyivel is többet tudsz mostmár :K ;)

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#24469) jaja1981 válasza vikcsi (#24468) üzenetére


jaja1981
addikt

Hasonló dolog inkább a ping eltérésből lehet nem?
A szerverhez Te mondjuk 30-as pinggel csatlakozol, Ő meg 90-essel, akkor neked van egy 60ms időelőnyöd hozzá képest.
Ő meg sem lát, te meg lelőtted.
Inkább ez lehet.
Én 60-80fps-sel lövök.

(#24470) vikcsi válasza jaja1981 (#24469) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Lehet az is számít, de fps-t már próbálgattam és számottevő különbség van.
Elmegy a játék 30-40 fps-sel is, viszont ha lentebb állítom a garfikát, és felugrik 150-re az fps, akkor jobb a találati arányom, meg amit fent említettem, nincs olyan probléma.
Egyébként ping általában mnidenkinek 30-50 között mozog.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#24471) Narancs válasza vikcsi (#24468) üzenetére


Narancs
őstag

Ennek elméletben nem szabadna előfordulnia, hiszen mint mondtam a játék sebességét (idejét) nem befolyásolhatja, hogy hány képkockát dobál másodpercenként. Tehát ha egymással szemben álltok, és egyszerre lőttök, és neki mégis előbb betalál, tehát az ő golyója gyorsabb mint a tiéd a nagyobb fps szám miatt (ha jól értem), akkor nála felgyorsul az idő (mert sebesség egyenlő megtett út osztva az idővel), tehát a játékban igen komoly hiba van.

Ez olyan, mintha TDU-ban (én ezt tolom) legyorsulnám az Alfával mondjuk a Ford GT-t, csak azért mert nekem több fps-em van.

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#24472) Narancs válasza Rekkencs (#24466) üzenetére


Narancs
őstag

Ha VGA kimenetre kötötted, próbáld meg átalakítóval DVI-re tenni, más ötletem sajnos nincs. Illyetve én még kipróbálnám a gépet másik táppal is (bár nem tudom a mostani milyen).

Beauty is pain

(#24473) Rekkencs válasza Narancs (#24472) üzenetére


Rekkencs
csendes tag

350W Codegen Tudom, hogy nem a legmegbízhatóbb de 2,5 évig elhajtotta hiba nélkül.
Megpróbálom a DVI-s megoldást THX

(#24474) zUlU53


zUlU53
tag

Sziasztok!

Egy gyors körülkérdezés: melyiket szeressem?

Címszavakban:
4850 X2
260
280

Véleményeket előre is köszöntem! :K

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#24475) gooool válasza zUlU53 (#24474) üzenetére


gooool
őstag

Helló!
Ezek közül mindegyik nagyon jó VGA,de én a GTX280 és a HD4850X2 közül választanék.A Geforce talán több játékban támogatott még,mint a a Radeon,mert ugye szimplamagos,de az AMD hosszú távon sokkal jobb.
Egy Geforce GTX285 nem fér bele a költségvetésbe?Mert ha igen akkor azt vedd! :K

Üdv, Balázs

(#24476) Tomate válasza zUlU53 (#24474) üzenetére


Tomate
veterán

4850X2
Legtöbb helyen működik a CF. Ahol meg véletlenül nem még mindig ott van egy 4850 ami egyedül sem gyenge...

(#24477) jaja1981 válasza zUlU53 (#24474) üzenetére


jaja1981
addikt

Inkább úgy kérdezném, hogy 4870 OC, vagy 280GTX?
X2-ket nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#24478) Qru válasza zUlU53 (#24474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

GTX280, nem vagy kitéve az esetleges CF támogatottság hiányának.

#nincsbennetarcsi

(#24479) vergilx


vergilx
őstag

hali!
van egy gainward 9600gt hdmi vga-m,és bizonytalan időközönként játék alatt kifagy,a ventije 100% ra pörög,a gép meg sípol.Gariba vissza lett küldve,ott nem találtak semmi hibát.Nálam lehet valami inkompatibilitási probléma?
a gép:EVGA Nforce 680i SLI
2x2Gb Kingmax 800MHz
Intel Core 2 Duo E8200
Gigabyte superb 460w
meg a gw 9600gt hdmi

mielőbb várom válaszotok.

(#24480) Qru válasza vergilx (#24479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáltál már másik drivert feltenni hozzá? Több driverrel is ezt csinálja?

#nincsbennetarcsi

(#24481) vergilx válasza Qru (#24480) üzenetére


vergilx
őstag

igen,többel is.
2 alaplapban lett próbálva,egy giga p31ds3l ben,ott ha nem fixáltam a pci-e freqit 100 ra,akkor játék betöltése után driver hibával kidobott.
100 on elviselhetőbb volt.a 680i-n meg még 1 fokkal jobb volt,de itt is csinálta a fekete képet.

(#24482) jaja1981 válasza vergilx (#24481) üzenetére


jaja1981
addikt

Hőmérsékletek?
Mennyit jelez ki?

(#24483) vergilx válasza jaja1981 (#24482) üzenetére


vergilx
őstag

alapon kb 33 fok,terhelve is 50-55

(#24484) piusz válasza Narancs (#24463) üzenetére


piusz
csendes tag

Köszi!Na,megpróbáltam 4féle driverrel is(Catalyst 7.7, 7.9, 9.3,+Omega 4.8.4)de sajnos ugyanaz a helyzet...Ja, és az eszközkezelőben a videokártya fülnél egy bejegyzés állandóan:"ATI Technologies Inc. 3D RAGE PRO AGP"-sárga kérdőjel,kód.10,hiba,az eszköz nem indítható el,stb stb.??? ehhh...

(#24485) leytner


leytner
csendes tag

Üdv!

Van egy kis problémám. Ma ránéztem GPU-Z-ben, illetve az Nvidia Control Panelben a "dolgokra" és észrevettem, hogy valahogy, valamikor átkapcsolt a PCIE x4 módba, holott mindig is x16 módban ment. A driver verziószáma: 181.22. Felraktam az új drivert (182.08) és azzal is ugyanezt csinálja. A biosban nem találtam meg, hogy lehet-e valahol állítani. A konfigom az aláírásomban, illetve az adatlapomon olvasható.
Valakinek valami ötlete esetleg van?
Eléggé sűrgős lenne, mivel érezhetően gyengébb a játékokban így. :(
Előre is kössz! :R :)

(#24486) Gavin


Gavin
csendes tag

Hi!
Akadt egy kis problémám és a segítségeteket szeretném kérni. Tegnap este csinált egy olyat a gépem, hogy amikor bekapcsoltam nem volt kép és a monitor led-je folyamatosan villogott, de amúgy hallottam, hogy a windows betölt és működik is, mert az egér és bill. parancsokat fogadja. Gyors újraindítottam, lett kép és minden tökéletesen működött, amíg használtam a gépet. Ma este akarom bekapcsolni és megint a fent említett hibát produkálja, de hiába indítom újra, a helyzet nem változik. A kábeleket és a monitort leellenőriztem meg a csatlakozásokat, minden okés. Ha elindítom a gépet, akkor a vga 2 led-je pirosan villog egy darabig, majd elalszanak; nem tudom, hogy ez így helyes-e, mert eddig nem figyeltem. A vga egy kb. fél éves msi ati 4850-es nincs húzatva, nem is volt. A ventije alapból 30%-ra volt állítva catalyst-ből (9.3-as van fenn). Eddig még semmilyen hibát nem produkált.
A kérdésem az, hogy a led villogás természetes vagy valami hibára utal, illetve tudnám-e valamivel szűkíteni a hibaforrás lehetőségét a vga szempontjából. (csere alkatrészt csak holnap tudok szerezni.)
Előre is köszi!

(#24487) Gavin


Gavin
csendes tag

Na azóta megoldódott... Kiszedtem a vga-t és visszaraktam, azóta minden műkszik. Viszont a ledekkel kapcsolatos kérdésem továbbra is fenn áll. Most ha bekapcsolom a gépet kettőt villannak pirosan és utána elalszanak, ekkor kap jelet a monitor; amikor a hiba volt, akkor kb. 4-et villogtak elaludtak és nem kapott jelet a monitor (de a windows betöltődött).
Van erre valami szabály vagy leírás, hogy a led villogások mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#24488) Qru válasza Gavin (#24487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A manualban benne kéne lennie elvileg...

#nincsbennetarcsi

(#24489) bogyozoli


bogyozoli
csendes tag

Sziasztok! Van egy olyan problémám az Asus EN8800GT 1GB egy hete használtan vett kártyámmal, hogy 3Dmark06-ban gyakran kiír egy hibaüzenetet: Direct3D Divice Lost, vagy lefagy. A memóriák úgy tűnik redben vannak (OCCTPT-vel tesztelve). A GPU Caps Viewer egyik demója alatt(Cel-Shading), viszont nyekergő-sípoló hangot ad ki. Segítségeteket előre is köszönöm! Üdv

[ Szerkesztve ]

(#24490) jaja1981 válasza bogyozoli (#24489) üzenetére


jaja1981
addikt

Képi hibákat nem produkál?
Hőfokok terhelten?

(#24491) joi29 válasza piusz (#24484) üzenetére


joi29
őstag

-Hát igen jól mondják a srácok a gépre ráférne egy kis frissítés, mint erősebb
proci no meg 1GB ram sem árt, de attól hogy egy kis nyavalyás Northwood
Cerka van benne 512MB rendszer memória társaságában, attól a korabeli
játékoknak még menniük kellene rajta.
-Épp ezért is van jelentősége annak amit írtál vagyis hogy "az eszközkezelőben a videokártya fülnél egy bejegyzés állandóan:"ATI Technologies Inc. 3D RAGE PRO AGP"-sárga kérdőjel,kód.10,hiba,az eszköz nem indítható el"
-Ez azért van mert a régi kártya által használt driver bizonyos paraméterei
beragadtak a regisztribe olvas, erre az a megoldás hogy Driver Cleaner-el vagy
Catalyst Uninstaller-el leszeded a régi meghajtó maradványait.
-Persze mivel egy a réginél 4x erősebb vga-t raktatok a gépbe így nem ártana
megtisztelni egy új win-al mert az a tuti, no meg mert egy tiszta érzés. :DDD
-Ugyanakkor ez még nem jelent 100%-os garanciát arra, hogy a 9600XT-t
nem fogja vissza itt~ott a lap 4x-es AGP portja. :N

[ Szerkesztve ]

(#24492) Qru válasza bogyozoli (#24489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sípoló nyekergő hang normális, az egyik zekercsed nem sikerült tökéletesre ezért hallat magáról. Semmi gondodt nem okoz a hangon kívül, a többi tekercs is "zenél" csak általában olyan magas frekvencián amit nem hallunk már/még.

#nincsbennetarcsi

(#24493) sirzollee


sirzollee
tag

Hali!Érdeklődék,miért írja ki a monitor,hogy:SYNC. OUT OF RANGE???A Vga sapphire radeon HD2600pro 512 AGP.Nincs buhera,tunning,minden eredeti.A monitor melós-kb100éves-15" Samtron.Én a monitorra,illetve annak kábelére gyanakszom,de Ti mit gondoltok???
Everest szerint átlagban 50-60fok között melegedik a vga.

[ Szerkesztve ]

(#24494) jaja1981 válasza sirzollee (#24493) üzenetére


jaja1981
addikt

Mekkora felbontást és képfrissítést küldesz rá?

(#24495) sirzollee válasza jaja1981 (#24494) üzenetére


sirzollee
tag

1024x768 60Hz

(#24496) jaja1981 válasza sirzollee (#24495) üzenetére


jaja1981
addikt

Kisebb felbontáson?
640x480 60Hz.

(#24497) sirzollee válasza jaja1981 (#24496) üzenetére


sirzollee
tag

Átraktam 800x600ra,kaotikus :DDD ,nem tudom meddig fogjuk tolerálni........ :DD Végső esetben új monitor?

(#24498) jaja1981 válasza sirzollee (#24497) üzenetére


jaja1981
addikt

Másik gépen is ezt csinálja?
Nem kell vele sokat foglalkozni, mert 1000 Ft-ért kapsz 3-at.

(#24499) leytner


leytner
csendes tag

Valaki [erre] válasz? :))

(#24500) sirzollee válasza jaja1981 (#24498) üzenetére


sirzollee
tag

Ja tudom,csakhogy melós gépről van szó és a rendszergazdáknak leadva,kb fél év,mire újat kapunk... :W :(( :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.