Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) ravail válasza Terkk (#3750) üzenetére


ravail
senior tag

Ahogy kali mondta. Viszont én azért erősködöm a WiFi kikapcsolásán, mert az is csak hálózat, és bekavarhat. Viszont ha ki van kapcsolva, akkor tisztán vezetékes hálózatban másolsz. Teljesen közömbös a másolási feladat szempontjából, hogy a WAN portban be van e dugva a NET. Ha nincs bedugva, azzal sem foglalkozik.

(#3752) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell n5010 noti. i3 330m van most benne, integrált intel hd videóval. Van egy i3 2330m és egy i5 450m processzorom. Melyiket lenne érdemes beletenni a gyári helyett?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3753) Dell XPS válasza Daemon09 (#3752) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

i5 450m! Intel HM57 chipset nem támogatja a második generációs i3-as processzort.

Üdv, Dell XPS

(#3754) Daemon09 válasza Dell XPS (#3753) üzenetére


Daemon09
őstag

Igaz, erre nem is gondoltam. Köszönöm!

(#3755) 4ron


4ron
senior tag

Augusztus 2. óta a laposom ~1520 órát ment. Azon gondolkodtam, hogy ha eléri az 1 éves életkort, lehet nem tenne rosszat neki egy tisztítás.

Mit gondoltok, hogyan tudnám megállapítani, hogy ráfér-e?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3756) xcds válasza 4ron (#3755) üzenetére


xcds
őstag

Ha jobban melegszik, mint régen, akkor ráfér.

(#3757) 4ron


4ron
senior tag

Nem figyeltem soha, hogy mennyire melegszik, de sohasem volt vészes.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3758) Dell XPS válasza 4ron (#3755) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nagyon jól gondolod, egy prevenció soha nem lehet felesleges...

Üdv, Dell XPS

(#3759) psg5


psg5
veterán

Lehet cmos elem merülésétől, hogy 2-3 naponta az időpont későbbire "állítódik" a notin?
Mindig kézzel be kell állítanom az aktuálisat win7-ben.

F.K.T.

(#3760) taxi


taxi
aktív tag

Sziasztok!
Samsung R-540. Energiaellátás ikonon piros "x"
-" 97% áll rendelkezésre (csatlakoztatva, töltődik) Javasolt a telepcsere."
Ha kihúzom az adaptert, akkor kiírja hogy mennyi maradt, de a piros x villog. Aksi kuka lenne, egyébként kb. 1 órát bír. Mi lehet a hiba?

Hakuna matata

(#3761) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok kérdésem a következő
adott 1 laptop 512mbos samsung m4 70L6524BTOCB3 512MB UNBUFFERED DDR SD RAM PC2700 166MHZ EZ VAN ráírva.
ma 1 boltban berendeltem mellé még 1 512eset. egy ilyet. ddr so-dimm 512mb/333mhz csx márka.
kérdésem hogy a 2 márka kifog jönni egymással? nem lesz gond? gyorsan kellene a válasz mert berendeltem. elvileg...

(#3762) kali válasza bb.bocs (#3761) üzenetére


kali
legenda

szia,

látatlanban nem lehet megmondani, majd kiderül a gyakorlatban.
csak gyakorlati próba mellett javasolt az ilyen jellegű vásárlás, mert semmi sem garantálja, hogy egy notiban probléma nélkül fut egy adott típusú modul, pláne egy másik mellett párban...

[ Szerkesztve ]

(#3763) bb.bocs válasza kali (#3762) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha.hát a boltban aztmondta elvileg mennie kell... hát oké de arra biztos nem vállalnak garit ha mégsem :D

az a baj hogy a gép 200kilóméterre én meg itt Pesten :D

[ Szerkesztve ]

(#3764) Dell XPS válasza psg5 (#3759) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nekem egy kicsit érdekes, de ha ki tudnád mérni (remélem nem kell "rommá" szedni..), az segítség volna. Nem lehet 3.2V-nál kevesebb, illetve igen, de akkor Battery csere...

Üdv, Dell XPS

(#3765) Dell XPS válasza bb.bocs (#3761) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

CSX márka az 50%, remélem nem lesz igazam...

Üdv, Dell XPS

(#3766) bb.bocs válasza Dell XPS (#3765) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha köszi. hát reméljük :)

(#3767) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Talán jöhet ide.

Hozzáértőt keresnék aki szétkapná, megpucolná és újrapasztázná ezer éves HP Compaq 6510b notimat, lehetőleg nem horror áron. :) :R

Live-Die-Respawn

(#3768) Dell XPS válasza oriic (#3767) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nézheted kellemes beszélgetés mellett, igen baráti áron..[link]

Üdv, Dell XPS

(#3769) oriic válasza Dell XPS (#3768) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rákérdezek köszike, bár nem tudom hogy jutok ki Tökölre. :DDD

szerk: Írtam neki. :R

(#3770) Dell XPS

Közben rájöttem, hogy megy ki HÉV. :) :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3770) Dell XPS válasza oriic (#3769) üzenetére


Dell XPS
veterán

Én ha kellene, akkor felszállnék a HÉV-re (Boráros tér), hidd el megéri....

Üdv, Dell XPS

(#3771) psg5 válasza Dell XPS (#3764) üzenetére


psg5
veterán

Nem tudom kimérni.
Majd beszerzek egy másikat és cserélem, hátha.

F.K.T.

(#3772) Dell XPS válasza psg5 (#3771) üzenetére


Dell XPS
veterán

Rendben. Az esély 95%-os, úgyhogy nagyot nem tévedhetünk. Ha nem gyárit veszel, akkor CR 2032-es kellene elméletileg. Nem tudom milyen laptopról van szó, de van amelyikben forrasztott...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#3773) psg5 válasza Dell XPS (#3772) üzenetére


psg5
veterán

Köszi:)

F.K.T.

(#3774) cyber86


cyber86
őstag

Üdv. egy olyan problémám lenne, hogy van egy Acer Aspire 5050-es laptop és egy ismerős vette használtan a laptopot, de szórakozott neki az usb portja mind a 3. Újra raktam a win7-et rajta, hogy hátha az a baj, de ugyan úgy azt csinálja, hogy akármit rádugok akármelyik usb-be kiírja, hogy nem lehet telepíteni az usb drivert. Az eszközkezelőbe is jelzi, hogy valami nem jó. Lehet, hogy ehhez még külön valami usb vezérlő driver kéne? Nem egy mai darab és alig találok hozzá drivereket. :S Valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm a helpet!

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#3775) taxi


taxi
aktív tag

Erre valaki esetleg?

Hakuna matata

(#3776) Kbali válasza taxi (#3775) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha tudod, meg kellene nézni egy másik akksival is, hogy kiderülhessen valóban az akkumulátorral van baj vagy csak a töltőelektronika hülyéskedik.
Keress rá esetleg a youtube-on, volt pont Samsung notebook-os how to videó akkumulátor kalibrálásról.

(#3777) bakos1993


bakos1993
csendes tag

Szevasztok
VAn egy acer 5315 tipusu laptopom és egyik napról a másikra megált
a töltést veszi mutatja hogy tölt de amikor bekapcsolom csak a led villan egyet és nem csinál semmit
a veniti nem kezd el pörögni se semit csinálni
valaki tapasztalt már ilyet vagy tud valaki segiteni válaszokat előre is köszönöm

Megéri nálam vásárolni :)

(#3778) Impressa válasza bakos1993 (#3777) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Nekem alaplap gyanúsnak tűnik a laposod. Ha a többiek sem mondanak mást, akkor érdemes lenne KillHates kollégát megkeresned privátban.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3779) Rivaul válasza bakos1993 (#3777) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha se hálózatról se akkuról nem csinál mást akkor egyet kell értenem Impressa-val s szerviz sajnos :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3780) bakos1993 válasza Rivaul (#3779) üzenetére


bakos1993
csendes tag

és az sokba kerülhet

Megéri nálam vásárolni :)

(#3781) Dell XPS válasza bakos1993 (#3780) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kérdezz rá az ajánlott kollégánál (10K)...

Üdv, Dell XPS

(#3782) Rivaul válasza bakos1993 (#3780) üzenetére


Rivaul
addikt

Impressa hozzászólásába a piros linken találod a szervizes kolléga elérhetőségét. Kérdezz rá de mindenkit hozzá irányítanak az itteni kollégák s csak korrektségről érkező beszámolókkal jönnek vissza megköszönni azok akiknek javított :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3783) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Van egy Lenovo N500-as töltőm amihez szükségem lenne egy új töltőre.

A kérdésem az, hogy mi a tapasztalat az univerzális töltőkel ?
Eredeti töltő közel 8ezer ft környékén mozog.
[itt] viszont van 3k-ért univerzális, használható ezzel a noti ? :R :R :R

Dr. Student

(#3784) Impressa válasza Dr. Student (#3783) üzenetére


Impressa
őstag

Szubjektív véleményem az, hogy csak eredeti, vagy azzal megegyező minőségű töltőt használnék.
Lehet most 3k--ért veszed meg, de ha gond lesz a gépeddel, nem lesz ennyire barátságos az összeg, ha töltő számlájára írható. :K

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3785) köszörü válasza Dr. Student (#3783) üzenetére


köszörü
tag

helló
a töltö amit kinéztél amugy is egy autos szivargyujto töltö
inkáb néz egy használtat a hardverapron

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#3786) Victoryus válasza Dr. Student (#3783) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Rendeld meg ebayen, ott vannak 3-4000 körül normális töltők is. Engem is szívattak itthon, mikor kerestem, be is vásároltam itt aprón egy használt sípolósat, aminek még a csatlakozója se volt jó. Boltban még az univerzális töltők is horror áron vannak, pedig ők is kínából rendelik 1-2 ezerért.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3787) birozoli7800 válasza Dr. Student (#3783) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szerintem is csak széria azonos töltőt vegyél. Esetleg nézz szét aprón hátha találsz.
Utángyártott, univerzális töltőnek mondott akármiket nem szabad megvenni.

(#3788) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nem tudja valaki, hogy a Ralink Wifi adapteremnél mivel jár, ha az alábbi opciót engedélyezem?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3789) Rivaul válasza AxBattler (#3788) üzenetére


Rivaul
addikt

Csak tipp de sztem magasabb prioritást ad az online játék/steram-eknek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3790) AxBattler válasza Rivaul (#3789) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor kipróbálom...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3791) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok, bár nem notebook-os kérdés, mert az asztali PC-mről van szó, de az utóbbi napokban 2-3 óránként ehhez hasonló kékhalált dob.:
kép
Nincs semmilyen új hardver benne, legutóbb fél éve került bele egy 2 GB-os memória modul, ill kb 2 hete frissített az nvidia monitorvezérlője, de azt már le is szedtem, mert azt hittem az a ludas.
Van, hogy egyszerűen nyugalmi állapotában, vagy böngészés közben/filmnézés közben fagy így le.
Mit láttok ki a hibaüzenetből? sptd.sys mi lehet? AVG semmit nem jelez.
volt már olyan fagyás is, hogy MEMORY MANAGEMENT szerepelt az sptd.sys helyén

[ Szerkesztve ]

(#3792) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem itt PH-n egy Packard bell laptopot ATI HD5470-es videokártya van benne. Futattam rajta néhány tesztet, hogy biztos minden okés e vele, a gondom az, hogy a legújabb 3D marktban az egyik tesztet amikor elindítom kikapcsol a kijelző és lefagy a laptop, pont akkor amikorra a tesztet betöltené... Viszont az összes többi teszt hibátlanul lefutott, felraktam egy 11-es 3d markot is, annak a tesztje is lefut, ill. a furmark is lefut rendesen, meg felraktam egy dead space 3-t próbára de az is fut gond nélkül. Szóval a kérdésem, hogy mi lehet a kérdéses tesztnél a gond, hogy nem fut le? Egy másik PB-n lefutott gond nélkül, abban is ugyanez a vga a van, ezen próbáltam újratelepíteni is, de utána sem volt jó. Azért kezdtem el aggódni, hogy nehogy a gépnek legyen valami baja, de hát akkor meg gondolom a többi teszt se menne le.. Vélemény? :F :R

Lumia 520

(#3793) ThodEE válasza gonger (#3791) üzenetére


ThodEE
őstag

Daemon tools nak van sptd nevü része, nem lehet azzal gond :F

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3794) knapci


knapci
tag


Hello ez a kép van a notim kijelzőjén,de külső monitoron tökéletes!!
Szalagkábel lehet??

Unatkozók kíméljenek!

(#3795) Rivaul válasza Brianiac (#3792) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet szimplán csak nem tetszik neki az a verzió. Ha minden más megy a régebbi 3d-vel is akkor nem kell vele foglalkozni.


knapci

Én nem látok semmit hibát a linkelt képen...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3796) Dr. Student válasza birozoli7800 (#3787) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Háát köszönöm szépen a hsz.ket.

Dr. Student

(#3797) Damato


Damato
csendes tag

Üdv! Sziasztok!

Vettem egy notebookot! Hp Pavilion g6
Ahol vettem rábeszéltek hogy vegyek alá 4500 forintért egy hűtést is, mert hogy kitudja milyen meleg lesz a nyár. Mivel nekem nem volt még ilyen masinám és számomra nem is volt olcsó, és ami a leglényegesebb hosszútávra lett véve, ezért az lenne a kérdésem hogy mikor használjam a hűtőt? Állandóan? Csak ha játszom néha?
Nagyon szeretnék rá vigyázni mert és a lehető legoptimálisabb módon használni! ebben kérném a segítségeteket! Kinek mi a véleménye?
Amúgy úgy vettem észre a gép a játékokon kívül szinte "hideg" nem hallani semmi ventilátort sem.
Csak játékok alatt kezd langyosodni pl. COD MW3, Crysis 2-3 Sniper elite 2 és hosszab idö után a WOW.
De közel sem mondanám melegnek inkább langyosnak.

Segítségeiteket és tanácsaitokat előre is köszönöm szépen!!!

Ui: Nem tudom hány fajta vagy módozat van ebből pár dolgot leírok hátha könnyebb úgy:

Processzor: Intel Core i5-3230M 2.6Ghz ami valami turbós vagy milyen és 3.2 is írtak mellé .. passz
Memória 8GB DDR3 1333MHz
Videokártya: AMD Radeon HD7670M 2Gb
Merevlemez: 1TB

(#3798) Rivaul válasza Damato (#3797) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a legegyszerűbb ha néha megnézed a hőfokokat. Ezt egy aida64 el meg is tudod tenni. A hűtő padok nagy általánosságban nem hoznak többet 1-3 foknál de aláteheted mert legalább nem engedi megrekedni a gép alatt a meleget.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3799) cettlee


cettlee
őstag

sziasztok. bocs, hogy ide, linkelem, régebben ebbe a topicba hamar megoldodott egy bill probléma.

ezt hogy kell visszarakni ? :D nem birok rájönni.

(#3800) Rivaul válasza cettlee (#3799) üzenetére


Rivaul
addikt

A fém "pánt"-nak a szélső füleit beleakasztod a lapon a két legszélső fül-be. Utána fölé hajtod a billentyűt úgy hogy a helyén maradjanak a fülek s határozott mozdulattal a helyére pattintod. ÍGY

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.