Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Sub-ZeRo válasza Pocak89 (#3099) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy heatbuster-em van és nem melegszik annyira mintha nem lenne alatta. Szóval feleslegbe nem fog menni, mert kell neki a hűtés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3102) Loner válasza Dell XPS (#3100) üzenetére


Loner
tag

Próba -szerencse..... de a Xp eredeti, csak akitöl vettem az állitotta igy be , mivel 10" a kijelzö, neki nagyon picik voltak a betük.

Megnézem azt a Linuxot, ha nem jó akkor jön ujra Xp.

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#3103) trisztan94 válasza Dell XPS (#3092) üzenetére


trisztan94
őstag

Na, ennek örülök :)
Arra van valami korlát, hogy max. milyet lehet bele rakni? Erősebbet szeretnék, legalább 1GB dedikált VRAM-mal.
Esetleg tudsz ajánlani valamit? Mennyibe fáj?

Más:
CPU cserélhető vajon, vagy azt nem lehet, más tészta?
itt a hivatalos oldal

https://heureka-kreativ.hu

(#3104) Dell XPS válasza Loner (#3102) üzenetére


Dell XPS
veterán

Az XP-ről nem akartalak lebeszélni, "csak" ellenőrizni szerettem volna, ezért kellene CD-ről indítani a rendszert. Driver-ezni nem kell, mert saját adatbázisból dolgozik és kernelbe van.

Üdv, Dell XPS

(#3105) Dell XPS válasza trisztan94 (#3103) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

HD 4670?

Üdv, Dell XPS

(#3106) king.mp válasza Dell XPS (#3095) üzenetére


king.mp
aktív tag

Nem állítottam semmit, csak közöltem, hogy 2 verzió lehetséges.

(#3107) Dell XPS válasza king.mp (#3106) üzenetére


Dell XPS
veterán

Félreértettelek, azt hittem a típusra gondolsz. Sorry! :R

Üdv, Dell XPS

(#3108) trisztan94 válasza Dell XPS (#3105) üzenetére


trisztan94
őstag

Jól néz ki :)
Hol érdemes beszerezni? Tudsz valami boltot ajánlani? Használtan szabad? Mi a reális ára kb?

Találtam egy hirdetést 12.000 huf-ért, az jó ár?

Amúgy mondjuk egy nVidia karit lehetne mele rakni? Az számlít, hogy hanyas mxm? Miket kell nézni?

https://heureka-kreativ.hu

(#3109) Dell XPS válasza trisztan94 (#3108) üzenetére


Dell XPS
veterán

MXM Notebook VGA Bazár itt érdemes és lehet, hogy beszámítja Neked a 4570-est. A 12K-ás kártyát felejtsd el, az valami "sütött" darab, nevetséges összegért. Sajnos nVidia kártyát nem tudsz mellé rakni. Igen, számít, hogy milyen szabványú a videókártya, és természetes az is számít, hogy milyen támogatást élvez (spcifikáció), és mit bír el a laptop hűtése, sajnos e tekintettben nagy mozgástér nincs.

Üdv, Dell XPS

(#3110) king.mp válasza trisztan94 (#3108) üzenetére


king.mp
aktív tag

A tiédbe elvileg mxm 2-es karit lehet tenni.

a jelenlegi karid tdp-je elméletileg 13W

Tehát hasonló hőleadású karit kéne nézned, ellenkező esetben a hűtésed lehet, hogy nem lesz elég.

(#3111) trisztan94 válasza Dell XPS (#3109) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszi, megkeresem a hirdetőt! :) :R

king.mp:
Köszi neked is, figyelembe fogom venni ezeket vásárláskor :) :R :R

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#3112) Dell XPS válasza trisztan94 (#3111) üzenetére


Dell XPS
veterán

Zsoca tájékoztatni fog úgyis a lehetőségeidről, de a tapasztalatok alapján ezt még simán elviszi és természetesen hozza a teljesítménynövekedést is, de nem olcsó....

Üdv, Dell XPS

(#3113) KillHates válasza trisztan94 (#3111) üzenetére


KillHates
nagyúr

Vagy ha nem jönne össze; akkor pont ma javítottam meg egy 7970-es MXM III B kártyát. Azért izzadt a tenyerem a százezres kártya javításakor, de sikerült! :C Szóval ajánlom magam :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3114) trisztan94 válasza KillHates (#3113) üzenetére


trisztan94
őstag

Hát annyit az egész gép nem ér :DDD
Bezzeg ha milliomos lennék.. 3-mat is vennék! :))

https://heureka-kreativ.hu

(#3115) KillHates válasza trisztan94 (#3114) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem a munkadíjam százezres (sajnos) hanem a kártya amit csináltam. :R
Ha gondolod keress meg privátban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3116) Impressa válasza Pocak89 (#3099) üzenetére


Impressa
őstag

Nekem egy Cooler Master E1 van, teszi a dolgát rendesen, és az ára is elég barátságos.
Előtte, egy Zalman NC-2000-est használtam/használok már 4 éve.

De ebben a topicban is érdemes megkérdezned.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3117) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

A Windows betöltése után mindig villan egyet a képernyő. Valamiért olyan mint ha akkor állítaná be a videó kártya drivert. Csak nem értem hogy miért csinálja ezt minden egyes bekapcsolás után. Ez normális dolog ?

[ Szerkesztve ]

(#3118) Rivaul válasza Irvkhf (#3117) üzenetére


Rivaul
addikt

Win8-nál nekem is ezt csinálja. Úgy tűnik valóban akkor állítja/kapcsolja be a drivert.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3119) TriX2010


TriX2010
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS X53BE laptopom. Bővebben ITT is olvashattok róla...
AMD E2-1800 APU van benne.
Kérdésem az lenne, hogy gyakorlatban mi az a legerősebb proci, amit a helyére tudok rakni - és működik is vele a gép..? :)
...Vagy ne erőltessem ezt a dolgot, inkább rakjak bele egy SSD-t és jobban járok? :)

Köszönöm :R

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#3120) king.mp válasza TriX2010 (#3119) üzenetére


king.mp
aktív tag

Tudomásom szerint ezek a procik forrasztva vannak, tehát nem cserélhetőek.

(#3121) Superhun válasza Irvkhf (#3117) üzenetére


Superhun
addikt

Nálam is csinálja, de én ráfogtam az nvidia optimusra. :P

[ Szerkesztve ]

(#3122) Girmin93


Girmin93
tag

még 1 kérdés.. ugyanerre a laptopra(Aspire 5332) miért nem megy fel az Ubuntu 12.10? Telepítésnél sötét kép fogad,boot után nagyon halványan de lehet látni,hogy mi van oda írva ,de így használhatatlan. Lehetne ezzel esetleg kezdeni valamit? Fn funkciót se lehet használni,régebbi verziónál jó lenne,de nem engedi feltelepíteni.

(#3123) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Kaptam helyreállításra egy Toshiba Satelite Pro (a modellt lusta vagyok meglesni pontosan) lapost és az előző barbár a gyárilag telepített Windows 7-t tönkretette és a recoveryt nem tudom indítani, de a hdd-n még elérhető a recovery mappa tartalma, életre lehet valahogy kelteni, hogy azzal települjön a rendszer vissza?

[ Szerkesztve ]

(#3124) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Dell la90pe1-01 PA3e Dp/n: J62h3 (PA-19.00-28D; DC 19.5 V 4.62A) töltőt tudom-e használni Dell Inspiron (N5110) géphez. Ez megfelelő a géphez?
(A gépét bent felejtettem az irodában, a szomszédnak meg ilyen töltője van.)

Üdv,
GBoy

(#3125) RG4L válasza gameresboy (#3124) üzenetére


RG4L
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Lenovo G580-as modellt, a kérdésem csak annyi, hogy mennyire karcolódik a "kasztni' illetve hogy milyen anyagból van? Strapabíró-e avagy kevésbé...?

War Thunder: Gelesztaa

(#3126) KillHates válasza gameresboy (#3124) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, tudod használni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3127) Impressa válasza RG4L (#3125) üzenetére


Impressa
őstag

Itt kérdezz rá, mert jó páran rendelkeznek G580-assal is.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#3128) KillHates válasza RG4L (#3125) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát minden a felhasználótól függ. Ha bevágod a kulcsodat mellé az tuti meg fog látszani rajta, de ha normálisan használod (táska, külön zsebbel), akkor az egy-két elkerülhetetlen hajszálkarcot kivéve nem hiszem, hogy bármi baja lesz a fedelének...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3129) Sub-ZeRo válasza RG4L (#3125) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha zongora lakk feketét akarsz venni, akkor felejtsd el, mert szépnek szép, de ha leveszed a fóliát róla, akkor aztán pokol lesz. Nekem már cask a fedelén van rajta, ami nem rossz még, de már a kijelző körül leszedtem és igen cask látszanak a hajszál karcok, pedig ablaktisztítós lcd törlőkendővel törlöm. Inkább szálcsiszolt alu külsőset nézz, az szerintem nem ennyire gáz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3130) KISDUCK válasza KISDUCK (#3123) üzenetére


KISDUCK
addikt

Pontosítok kicsit: A gép egy Toshiba Satelite Pro c660 2n2 ausztriába vette még az illető, német nyelvű win7 home preimum 64bit volt hozzá (amit pár hónapja magyarítottam neki) , de vírusosnak érezte a rendszert és a gépet egy barbár kezébe adta. Ma megnéztem a gépet ez a barbár leformázta a rendszert és feltett egy win7 ultimatet, se driver se semmi. A gépen több partíció van. 2 nagyobb egyenlő részre elosztva és 1-2 kisebb. A második fő partíción meg van még a recovery mappa 8GB méretű ha jól emlékszem. Az a kérdésem, hogy ezt a recovery rendszert vissza tudom-e telepíteni a gépre? Rákerestem a googlen és elvileg az F8 bill. lenyomása indítaná el a folyamatot de az nem megy csak bootolandó eszközt és bios setupot választhatok, recovery funkciót nem láttam.

(#3131) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy Lenovo Thinkpad R60 laptopom amiben van egy dvd meghajtó a gép látja dos-ban illetve windowsban is a meghajtót viszont nem olvassa be a lemezeket mi lehet a problélma ? illetve javitható e? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3132) RG4L válasza Sub-ZeRo (#3129) üzenetére


RG4L
őstag

Ő lenne a kiválasztott, sötétbarnának írják, de nem tudom milyen.

War Thunder: Gelesztaa

(#3133) NEMO1968 válasza dvd_R+ (#3131) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ad az író valami életjelet?
Megpörgeti a lemezt,bekapcsoláskor ad valami hangot,megmozgatja a fejet?
Más lemezekkel próbáltad?
Van amelyik finnyás,nem minden lemezt emészt meg.
Próbáld meg alkohollal nedvesített gyufaszálra tekert vattával NAGYON ÓVATOSA megtörölni a lencsét.
Ha nem segít,valszeg csere lesz.
Nekem bejött. :K .

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3134) dvd_R+ válasza NEMO1968 (#3133) üzenetére


dvd_R+
őstag

Hát 4 féle lemezzel probáltam 1 eredeti diablo 3 lemez dvd sima dvd lemez2 féle + 1 cd lemez de semmi

mikor betezem a lemezt sárgán bevilágit a meghajto illetve add 1 kis hangot de nem hallom h felpörgetné

alkohol alatt mit értesz? parfüm ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3135) RG4L válasza dvd_R+ (#3134) üzenetére


RG4L
őstag

Pálesz. :DD

War Thunder: Gelesztaa

(#3136) laszlo168 válasza RG4L (#3135) üzenetére


laszlo168
senior tag

Lehetőleg, házi..:)

(#3137) dvd_R+ válasza RG4L (#3135) üzenetére


dvd_R+
őstag

Akkor a parfüm nem jó ? :F

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3138) TriX2010 válasza dvd_R+ (#3137) üzenetére


TriX2010
tag

Nem jó se a parfüm, se a pálesz.. (azt inni kell, nem pazarolni...) Mindkettőben az alkoholon kívül olyan anyagok vannak, amik csak rontanak a helyzeten... Tiszta alkohol, vagy más oldóanyag kell... Lehet sebbenzin, hígító (NEM nitro) vagy ilyesmi...

És a tisztítási folyamatot 2-3szor megismételni, mivel első alkalomnál a lencsén lévő koszt - ha van és olyan.. - feloldja az oldószer, szétkenődik, majd az oldószer elpárolgása után ugyanúgy ottmarad...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#3139) dvd_R+ válasza TriX2010 (#3138) üzenetére


dvd_R+
őstag

:D akkor off mert nincs semmi ilyesmim .. egyébként tisztának tünik a lencse

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3140) TriX2010 válasza dvd_R+ (#3139) üzenetére


TriX2010
tag

A tisztának "tűnik" az kevés, hidd el :)

Szárazon is megtörölgetheted egyébként... Jobb híján...
Nincs egy nő a családban..? Körömlakk lemosó is jó :P

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#3141) TriX2010


TriX2010
tag

A KÉPEN látható (kiemelt) adatok számomra cseppet megdöbbentőek...
Érdekelne hozzáértő fórumtársak véleménye...
(ASUS X53BE, A screenshot készítésénél egy potplayerben HD videó futott a háttérben, amit azért a dedikált VGA kezelt, mert az AMD Vision Engine Control Center-ben a nagy teljesítményű videokártyához lett társítva.
Természetesen ha a videót leállítom, akkor a képen látható "jelenség" megszűnik.. )

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#3142) geckowize


geckowize
őstag

Valaki meg tudná mondani, hogy egy Toshiba Satellite A500-134-ből hogyan lehet kivenni az ODD-t? Youtubeon nem találtam A500 disassembly videót, valaki tudna olyat linkelni, amit hasonlóan kell?

(#3143) Dell XPS válasza geckowize (#3142) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A500 disassembly: [link]

Üdv, Dell XPS

(#3144) TriX2010 válasza Dell XPS (#3143) üzenetére


TriX2010
tag

Ez a link nem sikerült....

A500 ... 0:28-nál szedi az ODD-t...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#3145) geckowize válasza TriX2010 (#3144) üzenetére


geckowize
őstag

köszi!

(#3146) geckowize


geckowize
őstag

A kijelző le- és felhajtásakor írja ki ezt az üzenetet: "Ez Az eszkoz gyorsabb sebessegre.kepes ha nagy Sebessegu usb2.0 portra csatlakoztatja" és ugyanekkor a webkamera is besz*rik, nem ad képet többet (pl megy a webkamera program és lehajtom, majd vissza).
Meg lehetne valahogy javítani? Gondolom hibás lett a zsanérnál a kábele, ezt kicserélve működne?

(#3147) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy adott egy Thinkpad r60 laptop szétszedtem és nincs benne wifi kártya

tettem bele egyet és azt irja ki a gép mikor beklapcsolom hogy unanothorized pci wifi valami aztán hogy kapcsoljam ki a gépet és vegyem ki

egy ilyet tettem bele [link]

nem kompatibilis ezzel ? vagy ez orvosolható ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#3148) NEMO1968 válasza dvd_R+ (#3134) üzenetére


NEMO1968
őstag

Patikából tiszta szesz.(kicsi mennyiséget adnak,ha szépen kéred őket)
Esetleg a denaturált szesz is szóba jöhet.
Mással meg se próbáld!!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3149) NEMO1968 válasza TriX2010 (#3140) üzenetére


NEMO1968
őstag

Az lehet hogy oldaná a műanyag részeket,ha acetonos.
Az acetonmentes meg ugyanúgy nem jó semmire.
Ha szárazon törölgeti,akkor van rá esély hogy az esetleges porszemekkel(vagy egyszerűen csak az anyaggal) összekarcolgatja.
Akkor aztán végképp kuka.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#3150) SLSuny válasza radi8tor (#1) üzenetére


SLSuny
csendes tag

Üdv.

Már kérdeztelek laptop ügyben, és még egy kérdésem lenne.

Melyik laptop lenne ideális játékra?

[url=http://ipon.hu/webshop/product/toshiba_satellite_l850_12z/209734]Link[1][/url]
[url=http://ipon.hu/webshop/product/samsung_series_3_np370r5e_s02hu/344158]Link[2][/url]
[url=http://ipon.hu/webshop/product/toshiba_satellite_l850_1p2/381999]Link[3][/url]

Előre is köszönöm, de ha tudsz egy laptopot 0-200 ezer forintig (185 ig lenne a legjobb) kérlek adj róla egy linket.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.