Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8101) Donki Hóte válasza Mcfery (#8100) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tudnék erre válaszolni, de nem merek, mert ha rávágom a választ, akkor úgy tűnik, hogy holtbiztos vagyok a dolgomban, az pedig ugye nem jelent jót :C

(Pedig nincs bennem kétely, hogy az alapértelmezett profilban nem tudod megváltoztatni az autó helyét jelölő ikont, viszont ha egy új profilt definiálsz, akkor első lépésként mindjárt választhatsz másik ikont a repülő boszorkánytól a Forma1-es autóig bezárólag ;] )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8102) DM43 válasza Donki Hóte (#8101) üzenetére


DM43
őstag

Ott is lehet :)
(A profilnál van jobb alul egy kis zöld nyilacska ...)

(#8103) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Sygic navim van androidra Európa örök liszensz.Terveztettem vele útvonalat, és ugyanazt egy másik telón, amin már régebb óta rajta van, két különböző útvonalat tervezett. Megnéztem a térképek alatt, a régin a Mo valami 69 M, az újon 102M. Letöröltem a régiről Mo-ot, és újra letöltöttem, utána már ezen is 102M.
A kérdés, hogy mindig így kell frissíteni az ország térképet, nincs valami auto update?

(#8104) Francia91 válasza Elemental (#8103) üzenetére


Francia91
veterán

Elvileg lenne, de nem mindig sikerül neki
Ha belépsz a programba a Térképek menübe, ott szokta írni, hogy vannak elérhető térképfrissítések, és felajánlja, hogy frissítsd őket. Ha ez nincs meg, akkor törlöd majd újra letöltöd, ahogy most is csináltad

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8105) Mcfery válasza Donki Hóte (#8101) üzenetére


Mcfery
tag

DM43, Donki Hóte !

Köszönöm az útmutatást, sikerült beállítani!
A jobb oldalon lévő gyors-gombokat el lehet-e tüntetni?
Prímós saját POI-kat át lehet tenni? Hohá kell?

Fórumtársi üdvözlettel: MF

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vagyunk kételyekkel! :-)

(#8106) Elemental válasza Francia91 (#8104) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Nem mutatott frissítést a térképek alatt. Akkor utazások előtt ezt ellenőrizni fogom.

(#8107) kovicska


kovicska
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék.
Rávarázsoltam az igo navit a készülékre.
Viszont most már nem kommunikál a számítógépemmel, egyszerűen nem látja a gép a navit, hogyan tudnám helyrehozni ?

Mortui Vivos Docent

(#8108) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Wayteq x985BT nem érzékeli az érintést, bekapcsol, elindul, Igo megy, csak épp semmit nem lehet vele csinálni. Sok reményt nem fűzök hozzá, de nem találok sehol leírást, hogyan lehetne gyári alapbeállítást megcsinálni (factory reset)? Azt még kipróbálnám, vagy ha valakinek van tanácsa, szívesen veszem!
Előre is köszi!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8109) wihar123 válasza morfondőr (#8108) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Lehet ez egy egyszerű kontakt hiba, vagy a rosszabb, ha a panel szállt el, ha garis, akkor egyszerűbb, de
Minek kínlódnál vele, ezért van a szerviz... http://www.wayteq.eu/hu/warranty

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8110) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy lenne egy renault TomTom carminat de régi frissítéssel ..amiről csináltam egy mentést..Renault GPS

Ez csak Sd kártyáról működik...kérdésem lehet ezt frissíteni valahogy kézzel hogy ne kelljen megvennem? Csinált már ilyet valaki? Le lehet tölteni esetleg a Friss TomTom-ot? Vagy esetleg nincs valakinek egy mentése hozzá?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8111) morfondőr válasza wihar123 (#8109) üzenetére


morfondőr
őstag

Már nem garis, és egy factory reset nem nagy kínlódás, ha tudnám hogy kell csinálni. Egyébként az igo indulása előtt ha rányomok a képernyőre, csippan egyet, utána viszont nem veszi az érintést. Ha kitörlöm pc-vel az exe-t, akkor nem indul a navi, de így sem érzékel.
Szóval valaki tudna abban segíteni, hogy kell factory resetet csinálni (csak egy bekapcsoló gomb és egy reset gomb van a készüléken).
:R

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8112) wihar123 válasza morfondőr (#8111) üzenetére


wihar123
aktív tag

A 985-höz nincs külső szoftveres gyári visszaállítás, azt csak a saját belső szoftverével, vagy ROM-al lehetséges, de ez is felesleges, míg ki ne szűröd a valós hibát,-maradt mit említettem fentebb...

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8113) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Egy munkatársamat most cseszték át egy ősi raktárszökevény x985BT-vel, amin persze nincs navigáció.

Persze, hogy azt mondták neki, hogy aki ért hozzá, tesz rá navit.
Van erre az ősi Windows CE 6-os szutyokra valami ingyenes, törvényes és működő navigációs szoftver, vagy hivatalosan venni kellene hozzá egy navigációs SD kártyát, jó esetben, már ha még támogatott a wince6?

Ha nincs ilyen, akkor visszaviheti a boltba, hogy vagy pakoljanak rá navit vagy adják vissza a pénzt (vagy legalább valami ételmesebb droidos cuccra levásárolhatná)?

Ha marad a szoftvervásárlás, mit érdemes rá venni?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8114) wihar123 válasza E.Kaufmann (#8113) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Az az "...ősi raktárszökevény...", mint navigáció kenterbe veri bármelyik "okoskát". :K
Felbattyogsz a WayteQ honlapjára és választ kapsz a kérdésedre. :C

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8115) E.Kaufmann válasza wihar123 (#8114) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Máskor inkább ne írj semmit, ha nem tudsz semmit segíteni. Annyi van fent hogy ez egy PNA, BT támogatással, oszt csókolom. Vagy esetleg láttál te fent olyasvalamit, amit én nem találtam? Akkor dobj már egy linket, ne barkochbázzunk.
A Használati utasítás meg itt van kéznél papíron, de abból se lesz okosabb az ember, adjuk meg a helyét a navi program exe-jének. (már ha lenne ilyen ezen az eszközön)

Miben veri?
Azt elfogadom, hogy esetleg érzékenyebb a GPS vevője, mint egy mobilnak, de a hardvere ősi, a RAM kevés, a WinCE6 ipari cuccokon kívül halott platform. Mobilnetet se tud, ahogy nézem így elsőre.

PS: Na jó, az hogy még papíron FM transzmitter is van benne, az bejövős nekem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8116) wihar123 válasza E.Kaufmann (#8115) üzenetére


wihar123
aktív tag

... látod, már is többet tudsz mint én, pedig csak kicsit noszogattalak, kutakodj még, meglesz az eredmény! :)

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8117) E.Kaufmann válasza wihar123 (#8116) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor minek szóltál hozzá?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8118) Donki Hóte válasza E.Kaufmann (#8117) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyrészt azért szólt hozzá, mert itt ő az egyik leginkább hozzáértő a témában.

Másrészt tényleg kár volt neki erre az ügyre pazarolni az idejét, hogy aztán ilyen válaszokat kapjon :(

Egyébként miért verték volna át a kollégádat, ezt az eszközt deklaráltan navigációs szoftver nélkül árulják :F

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8119) E.Kaufmann válasza Donki Hóte (#8118) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na akkor nagy a baj, ha ő a legnagyobb szakértő.
Másrészt azért baj, mert sajnos én vagyok itt a rendszergazda egy bivalyröcsögei vidéki cégnél és engem cseszegetnek ilyen maszek ügyekkel is, és ha már bemegy az egyszeri jóember navigációt venni, akinek fogalma sincs arról, mi fán is terem egy PNA, azt várná, hogy működjön az a fosch, amit az ő fizetéséhez mérten drágán megvett és azt mondta rá az a ... eladó, hogy felmegy rá az ájgó oszt kalap. Én meg nem nagyon szerettem volna letorrentezni, pláne munkahelyen semmi illegálisat.

Kedves szakértő úr pl belinkelte volna pl ezt: Navigator Free az okoskodása helyett, már előrébb lennénk.
Azonnali kérdésre azonnali választ szerettem volna, de a szakértőúr inkább csak okoskodott.

PS: a kolléga nem kérdezett meg előre, hogy mit vegyen. Én (lehet rosszul), mindenféleképpen androidos irányba noszogattam volna vagy legalább olyan eszköz felé, ami gyárilag tartalmaz szoftvert.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8120) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló

Valaki javított már ilyet: Kenwood DNX4250BT ?

(#8121) DM43 válasza E.Kaufmann (#8119) üzenetére


DM43
őstag

Mondjuk, ha vennéd a fáradtságot és használnád a Google-t, akkor egyből kiderülne, hogy vehetsz a gépre Sygic-et.

"a hardvere ősi, a RAM kevés, a WinCE6 ipari cuccokon kívül halott platform"

A WinCE platformon (ami tényleg kezd kimenni a divatból, de azért még nagyon sokan használják - megkockáztatom, hogy többen, mint az androidos eszközöket) jelenleg ez az egyik legjobb kapható készülék. A 256MB RAM pedig bőven elég bármelyik navigációs szoftver futtatásához (a jelenlegi programok ennek a felén is vidáman elfutnak - persze csak akkor, ha a virágboltban vásároltakat a kedves kuncsaftok rendesen beállítják és nem tömik tele rengeteg felesleges dologgal).

"amit az ő fizetéséhez mérten drágán megvett"

Pisztolyt tartottak a fejéhez, hogy megvegye? Sokkal olcsóbb egy papírtérkép ...

[ Szerkesztve ]

(#8122) E.Kaufmann válasza DM43 (#8121) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem tartottak pisztolyt, de van bolt ahol nem emelik ki az egyszeri emberkéknek, hogy nuku térkép. Te pl miért nem térképezel?
Én amúgy azt teszem, Google earth-on megnézem előre, van amit ki is nyomtatok, mert menet közben zavarnak ezek a vacakok.
Köszönöm az infót (Sygic), Bár nem hiszem hogy ráköltene közel mégannyit, amennyibe az eszköz került, de hátha gyűjt rá (vagy nem).

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8123) Donki Hóte válasza E.Kaufmann (#8122) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha az illető nem tud további összeget erre fordítani, akkor javasold a kollégának, hogy vigye vissza a kütyüt és kérje vissza a pénzt.

A visszakapott pénzt igya el, az androidos okostelefonjára pedig telepítsen ingyenes navigációs szoftvert.

A nullától kezdődő ártól (waze) egészen drága szoftverekig találhat sok mindent. Ha most ismerkedig a dologgal, akkor első körben használja az ingyenes waze-t, vagy a google mapst-t. Aztán lépjen tovább a még mindig ingyenes HERE WE GO programra.

Ha ezek mennek, akkor kezdje meg az ismerkedést a fizetős Sygic-el.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8124) Francia91 válasza E.Kaufmann (#8122) üzenetére


Francia91
veterán

A Sygic nem olyan kellemes WinCE-re, mivel alapvetően Android-ra készült, a WinCE-s verzió csak portolt program, de a rezisztiív kijelző miatt kb szenvedés.

Ezerszer jobban járna az illető egy WayteQ X995-ös GPS-szel, ami Android-os. Nekem X995-ös van 2 éve, iGo és Sygic van rajta, tökéletesen üzemelnek, a Sygic pedig WIFI-n keresztül frissíti is magát és a térképeket évente 4x
Most is 4 napot voltunk a Magas-Tátrában (Szlovákia és Lengyelország) motorostúrán, mind a 4 napot tökéletesen végignavigálta az X995-ös a Sygic-cel karöltve

Én már felejteném a WinCE-s cuccokat, ugyanannyiért kapsz pl egy X995-öst

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8125) wihar123 válasza Donki Hóte (#8118) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Köszönöm kedves kolléga! :) Jövök egyel!! :R

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8126) DM43 válasza Francia91 (#8124) üzenetére


DM43
őstag

"A Sygic nem olyan kellemes WinCE-re, mivel alapvetően Android-ra készült, a WinCE-s verzió csak portolt program"

Evvel azért erősen vitatkoznék. Azt nem tudom, hogy mikorra datálódik az első Sygic, de hogy 2009-ben már volt, az biztos. Akkortájt pedig az android még igencsak gyerekcipőben járt.
A hsz-ed többi részével egyetértek.

(#8127) wihar123 válasza asuspc96 (#8120) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Ez egy királyos Garmin cucc, nem jellemző rá, hogy elromlik. Van, vagy volt valami előzmény, hibaüzenet, vagy mi a baja?

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8128) asuspc96 válasza wihar123 (#8127) üzenetére


asuspc96
senior tag

megmondom őszintén, fingom sincs.
egyik nap még ment, másnap nem....most be lett víve egy szervízbe, mondtak rá kb 2 hetet...meglátjuk mit tudnak vele varázsolni

(#8129) wihar123 válasza asuspc96 (#8128) üzenetére


wihar123
aktív tag

Mi van ezekkel a szervizesekkel, elment a "józanuk", két hét, addigra az egér is megeszi abba a koszos műhelyben... :F

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8130) wihar123 válasza E.Kaufmann (#8119) üzenetére


wihar123
aktív tag

Szia!
Ez hibás idézet "... legnagyobb szakértő", Donki Hóte így írta; "...egyik leginkább hozzáértő"!
A Legnagyobb jelző; DM43, Plajos, Snowdog, Zsiga68 tagokat illeti és még sorolhatnám, de kicsi a "papír"!
más
Hol tartasz a kutakodásban, találtál érdemleges, esetleg ingyenes megoldást?

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8131) E.Kaufmann válasza wihar123 (#8130) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Feljebb linkeltem, ezt próbáltuk városon belül: http://navigatorfree.mapfactor.com/en/
Úgy néz ki működik, van normális Windows-os telepítő-frissítő alkalmazása és ingyenes Magyarország térképe. Kicsit püfölni kellett, hogy felismerje a GPS vevőt, futtatott egy keresés és kiválasztottam az elsőt az ajánlatok közül, aztán már lett pozíció.
Viszont minden indítás után be kell kapcsolni (pipát tenni, nem kell újrakeresni) a GPS-t a programban, mert magától nem teszi meg.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8132) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
Nem biztos, hogy jó helyre írok, de ha nem, akkor remélem kapok némi útbaigazítást, hogy hol próbálkozzak! :R
Szóval a lényeg, hogy van nekem egy 2007-es Toyota Corolla Verso (R1/1FZZ) kocsim, amibe le szeretném cserélni a gyári CD-s rádiót egy bluetooth-os, navigációs egységre.
Amit én szeretnék:
- Nem vagyok vájtfülű, de szóljon legalább úgy, mint a gyári!
- Bluetooth legyen benne, mert sokat telefonálok út közben!
- Legyen benne GPS, hogy ne kelljen a telefonom erre használni!

Eléggé vakon vagyok a témában, ezért felhívtam egy helyi (Pécs) szakit, hogy ő mit javasol, és a MACROM M-DL5000 típust ajánlotta. Természetesen a piaci ár 150%-áért (115eFt, google szerint 75eFt), plusz 18eFt beépítő keret, plusz 20eFt beépítés.

Ha a fejegység árának a 75eFt-ot veszem alapul, akkor jó választás ez? Vagy ez is amolyan "parasztnak jó lesz" termék? Tudtok esetleg mást javasolni a fentiek tükrében?

Köszi! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8133) E.Kaufmann válasza Geresics (#8132) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Árukeresőn megoszlanak róla a vélemények. Ha a szaki olyan változatot ajánlott, amihez van hivatalos navigációs szoftver, akkor nem mondott vészesen sokat beépítéssel együtt, mert amiket te láttál 75-ért, azokhoz nincsen. Persze, ha csak letorrentezi vagy azt se, akkor sokat mondott.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8134) Geresics válasza E.Kaufmann (#8133) üzenetére


Geresics
addikt

Nem, a honlap alapján ez tök jogtiszta térkép, gyári SD kártyán. Viszont évek óta nem használok iGo-t, én mindig OpenFreeMap-et használok, és imádom. Nem tudom, hogy ilyen fejegységekre lehet-e olyat applikálni... :F

(Pláne 40eFt-ért...)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8135) Donki Hóte válasza Geresics (#8134) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol árulják térképszoftverrel?

Végignéztem 4-5 helyet, de mindenhol azt írják, hogy térképszoftver nélkül adják ezt a fejegységet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8136) Geresics válasza Donki Hóte (#8135) üzenetére


Geresics
addikt

Már a magyar oldalon is úgy van (kis kártya a képen), és látszik is szépen az árkülönbség, de én Pécsett néztem...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8137) Donki Hóte válasza Geresics (#8136) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 75 eFt-os (89.990 - 15.000 Ft) verziókat néztem, a a gyári 139.900 Ft-os verzióhoz tényleg van térképszoftver is.

A pécsi 115 eFt-os verziót azért előbb nézd meg, hogy tényleg adják-e (a gyári) kártyát hozzá...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8138) wihar123 válasza E.Kaufmann (#8131) üzenetére


wihar123
aktív tag

Jó ötlet, jó megoldás és főleg, hogy ingyenes! Gratulálok, ügyes megoldást választottál!

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8139) DM43 válasza Geresics (#8134) üzenetére


DM43
őstag

"honlap alapján ez tök jogtiszta térkép"

Az a baj, hogy a Naviextras-on a márka szerepel a támogatott készülékek között, de az általad leírt típus már nem. Ez alapján én a jogtisztaságban erősen kételkedem.

[ Szerkesztve ]

(#8140) Geresics


Geresics
addikt

No, ma nap közben volt picit időm foglalkozni a dologgal.
Két esélyes jelenleg a dolog:
1. Macrom M-DL5000
2. Blaupunkt San Diego 530
Mindkettő Windows CE alapú, és mindkettő működik iGo-val. Első kapható navi nélkül 75eFt-ért, navival 115eFt-ért, utóbbi viszont csak navi nélkül kapható 90eFt-ért, én mégis a Blaupunkttal szimpatizálok.
iGo-t már évek óta nem használok, nem nagyon szeretem, a motoromhoz viszont egy Garmin GPS-en OpenStreetMap-et használok, és azt nagyon szeretem!
Van arra valamilyen megoldás, hogy az OpenStreetMap-et tudjam használni ezeken a WinCE fejegységeken (navikon)?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8141) wihar123 válasza Geresics (#8140) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Amennyit én tudok, de ez is csak olvasott: :F
Azt nem tudom, hogy a Garmin-on milyen szoftver kezeli a OpenStreetMap-et, de azt igen, hogy a WinCe Rendszerű vason Pl. a MapFactor Free nevű program is az OpenStreetMap-ot használja.
Olvastam, hogy a WinCe Be-On-Road is kezeli, használja, de bővebbet nem tudok róla...
A szoftverek beszerzéséről semmi infóm, csak annyi, hogy ingyenesek.
:R

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8142) sztomi09


sztomi09
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy TomTom navigáció, amit szeretnék frissíteni. A program megvan, licence is van a térképhez, minden frankó.
El is indul a térkép letöltése, viszont 84%-nál megáll, várakozik, majd a navigáció kiírja, hogy a szerverrel megszűnt a kapcsolat. Ez mitől lehet? Esetleg próbáljam meg egy másik gépen a letöltést? Eléggé zavaró, mert nincs nagy netem, meg jó lenne letudni ezt a részét is a dolognak, mert minden frissült rajta, de a térkép nem akar. :(
Nagyon szépen köszönöm előre is a tanácsokat! :)

(#8143) wihar123 válasza sztomi09 (#8142) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Én két infót tudok az ilyen indokolatlan szerverleállásról.
Az egyik, hogy a Win 8-10 okozza, és a Win Xp meg a Win7 az amelyiknél jól szokott működni.
A másik, hogy a készülék tárhelye foglalt, azaz nincs elég hely a letöltendő anyagnak, frissítés előtt, érdemes az ideiglenesen tárolt személyes dolgokat leszedni róla.

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8144) sztomi09 válasza wihar123 (#8143) üzenetére


sztomi09
csendes tag

Szia!

Köszönöm a segítséget! Időközben beüzemeltem az öreg laptopunkat, ami Win7-et futtat, azon úgy néz ki menni fog a dolog! :) Ez volt a probléma, mert tárhely az van bőven.

[ Szerkesztve ]

(#8145) sunny84


sunny84
senior tag

Üdv , szevasztok tegnap vettünk egy navon a500 gps t, normális áron nem aranyáron akartam ..
win 10 x64 röl problémás volt a frissítés de megoldottam , viszont otthoni állítgatás mellett semmilyen müholdat nem talál , alap pozíció párizs ez is érdekes ... Nem tűnt rossznak , bár előző navonnal nem volt baráti viszonyom de erről meggyőztek .. De így kb vicc , ma viszem vissza a media markt ba ...

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#8146) nemcso válasza sunny84 (#8145) üzenetére


nemcso
senior tag

Vidd ki a szabadba, hogy rálásson a műholdakra.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#8147) wihar123 válasza sztomi09 (#8144) üzenetére


wihar123
aktív tag

[ Szerkesztve ]

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#8148) doc


doc
nagyúr

sziasztok!
valakinek van otlete, hogy tudnam egy ezereves TomTom One-ra 'raszabaditani' Ervint (vagy Marikat)?
a TomTom Home azt mondja, mar nem tamogatja, ami ervin.zipet le tudtam szedni navigyurci oldalarol az meg tok mas mint ami a navi filerendszeren van :(
Az eszkozben Ervin/Marika szurke (nincsenek fent), azt mondja rakjam ra CD-rol, de ugye nekem semmi ilyesmi nincs hozza...
Apam az oruletbe kerget vele, ugyhogy legyszi segitsetek :D

(#8149) doc válasza doc (#8148) üzenetére


doc
nagyúr

ok, ugy tunik sikerult, csak be kellett masolni a file-okat a 'voices' konyvtarba :)

(#8150) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Szerintetek mennyire egészséges egy mobilt(LG G4) használni gps-ként egy 6 órás útra?Sajnos a gps-em wayteq 960bt 2 perc használat után nem reagál a képernyője az érintésre.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.