Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2501) jozsi252 válasza PLaci58 (#2498) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi mindkettőtök segítségét. :R

Annyi lenne még a kérdésem hogy melyik gps-t érdemes megvenni ha olyan célra akarom használni mint kamionozás, vagy csak sima tehergépkocsi használata? Mert fontos lenne hogy pl belehessen állítani a magasságot meg a szélességet, hogy ne vigyen be olyan helyre ahova nemszabadna bemennem. Szóval valami truck szoftverrel kéne.

iPhone 13 Pro Max

(#2502) gipsztigris válasza peter889 (#2500) üzenetére


gipsztigris
addikt

Amire tudok, megpróbálok válaszolni.

-PDA Angol nyelvű operációs rendszerről általában magyarítható. Ha egyéb nyelvű, akkor először egy ROM frissítéssel angol nyelvűre kell frissíteni(ha van elérhető frissítés hozzá), utána az Angolt lehet már magyarítani

-Az úgynevezett rezisztív kijelzők (mint a régebbi PDA-k és a PNA-k) használhatók ujjal is és cerkával is.
Az ún. kapacitív kijelzők elsősorban ujjal való használatra lettek tervezve, de speciális érintőceruzát is lehet kapni amivel működtethetők.

-Fólia elsősorban a képernyő megóvására szolgál, de léteznek spec. fóliák is amitől kevésbé tükröződik egy képernyő . Ha nem teszel rá az sem baj, csak vigyázz, ne karcold meg!

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2503) peter889 válasza gipsztigris (#2502) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a segítséged. :R

(#2504) peter889


peter889
őstag

Erre még kíváncsi volnék:

A PNA-ra ugyanúgy fel lehet másolni a különböző navigációs szoftvereket, térképeket mint a PDA-ra vagy van különbség? Ha igen, mi?
PNA-ra fel lehet telepíteni a Russá-t?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#2505) Vyndree válasza peter889 (#2504) üzenetére


Vyndree
őstag

A PNA-t úgy kezeli a PC mint ha pen drive lenne. Csatlakoztatod USB-n keresztül és meghajtónak ismeri fel.

(#2506) peter889 válasza Vyndree (#2505) üzenetére


peter889
őstag

És a különböző navigációs szoftvereket, térképeket ugyanúgy lehet telepíteni és használni is a PNA-n, mint a PDA-n? Pl. a PNA-ra fel lehet telepíteni a Russá-t?

(#2507) Vyndree válasza peter889 (#2506) üzenetére


Vyndree
őstag

Amennyiben WinCE op rendszer van rajta, akkor szerintem igen.

(#2508) csigaADSL


csigaADSL
tag

Sziasztok,

Nemrég vettem egy Navon 670-es készüléket Igo térképpel és miután rádugtam a gépemre akkor látom hogy nem csak a magyar hanem az egész európai térkép rajta van a Content\maps könyvtárban ...
Kérdésem hogy tudom-e ezeket használni? Ha igen, akkor hogyan tudom aktívvá tenni hogy ezek is látszódjanak a menüjében?

(#2509) DM43 válasza csigaADSL (#2508) üzenetére


DM43
őstag

A megvásárolt licensed csak a magyar térkép használatára jogosít, függetlenül attól, hogy mi van még fenn a gépen. Legálisan nem tudod megoldani azt, hogy mindegyiket lássad.

(#2510) peter889 válasza Vyndree (#2507) üzenetére


peter889
őstag

Szerintem mégsem, de szeretném ha valaki megerősítene vagy megcáfolna:

A techneten a
„PDA-t vegyek vagy PNA-t? Melyik a jobb?” című cikk ezt írja:
„A PNA-n futtatott GPS navigációs szoftvert nem lehet lecserélni. Egyéb alkalmazást nem, vagy csak körülményesen lehet rá telepíteni.(...)
Ha GPS vevõ is van a PDA-ban, a PNA-kal ellentétben szabadon választhatunk navigációs szoftverek között.”
[link]

Én ebből azt szűröm le, hogy a PNA-ra nem lehet pl. a Russát feltelepíteni.
Vagy nagyon elnéztem valamit?

(#2511) gipsztigris válasza peter889 (#2510) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha figyelmesen elolvasod, ez egy 2007-es cikk. Azóta a PNA készülékek jelentős változáson mentek keresztül.
Egy lényeges dolog van a PDA és a PNA között, hogy a PDA-ra lehet telepíteni alkalmazásokat, a PNA-ra pedig nem.
De ez nem azt jelenti, hogy nem fut rajta pl. a Russa csupán azt jelenti, hogy nem telepíthető, csak "futtatható". PNA-ra manapság rengeteg alkalmazás érhető el, mind PNA-ra optimalizálva, nem telepítős formában.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2512) Vyndree válasza gipsztigris (#2511) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm a megerősítést, remélem így már elhiszi Péter. :)

(#2513) Csöves válasza gipsztigris (#2511) üzenetére


Csöves
senior tag

Lehet PNA-ra is. :K

Aquila non captat muscas.

(#2514) gipsztigris válasza Csöves (#2513) üzenetére


gipsztigris
addikt

Persze lehet.

1, ROM függő, hogy melyik kezeli a Cabinet fájlokat.

2, Alapból csak az első resetig lesz a helyén a program, utána kezdheted elölről a telepítést.

3, Lehet telepíteni úgy is, hogy megmaradjanak az ikonok és a programok, de ez már egy másik lecke lenne. ;)

Maradjunk annyiban, hogy alap helyzetben (buhera nélkül) NEM lehet telepíteni PNA-ra programokat.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2515) peter889 válasza gipsztigris (#2511) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ, láttam én hogy, 2007-es cikk, csak én korábbi készülékekben gondolkodom.
Ha nem vagyok túl fárasztó, még néhány kérdésem lenne:

- A 2008 előtti PNA-kon is futtathatóak a térképprogik (buhera nélkül)?
- Kb. hány órát képes egy PNA navigációval működni töltés nélkül?
- Ha gyalogtúráznék egy autós és régebbi PNA-val, és - megóvandó a lemerüléstől - kikapcsolom, majd később vissza, akkor ugye újra kell futtatni a progikat. (Ha jól tudom, a hibernálás a PNA-kon nem igazán működik.) De akkor képes vhogy megjegyezni a kikapcsolás előtti állapotot? Vagy újra be kell állítani az útvonalat és egyebeket minden ki- és bekapcsolásnál?

(Nem tudom, mennyire érthetőek a kérdéseim.)

(#2516) Fagyi válasza PLaci58 (#2496) üzenetére


Fagyi
aktív tag

"igo8-hoz hogy a bánatba kell felrakni a holtankoljak.hu poi-kat, vagy hogy lehet kml-t csinálni belőle?"

Ha megmondod honnan a csából letöltöm!
A naviextras-ról csak poi-t lehet letölteni, azt adják az IGo8-hoz hivatalosan ,de sehol nem találok leírást, amivel használhatnám. Mivel, a hozz létre egy userdata könytáron belül poi-tkönyvtárat és másoldbe, oszt csá, nem müködik vmiért!
Igen frissítik az adatbázist, sztem olyan naponta!

De ha tudsz holtankoljak.hu vagy egyéb alternatív üzemanyag áras poi-kat kml-benm ne tartsd
vissza tőlünk.

Köszi

:)

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2517) PLaci58 válasza Fagyi (#2516) üzenetére


PLaci58
őstag

Hali.

A ".POI" kiterjesztésű fájlokat a Content/Poi könyvtárba kell másolni!
A ".KML" kiterjesztésű fájlokat a Content/Userdata/Poi-ba.
Ha jól emlékszem a kml esetében még láthatóvá is kell tenni a POI beállításoknál.

"
-1. A kártyán kapcsolja ki az írásvédettséget (az oldalán található pöcökkel).
-2. Hozza létre a kártyán az alábbi könyvtárat: igo8/content/userdata/POI.
-3. Töltse le, csomagolja ki, majd másolja be a letöltött. kml fájlokat ebbe a mappába.
-4. Indítsa újra a navigációs eszközt.
-5. Indítsa el a navigációs programot, válassza a Profi módot, majd a Kezelés ikont.
-6. A listából válassza ki a bemásolt POI-t; majd a Szerkesztés gomb segítségével aktiválja láthatóságát, és válassza ki hozzárendelhető ikonját. Az ikon alapértelmezésben a Google Earth földgömbje.
"
Az idézet a poiplaza.hu oldalról származik!

Csak régi (2009-es) holtankoljak állományt találtam : [link].
Általában hetente változnak nálunk az üzemanyagárak és nem tudom, hogy frissíti-e valaki az adatállományt. 2009-ben próbáltam utoljára használni :D
A naviextrason mikori állomány van?

Mivel hivatalos frissítésről beszélünk, remélem nem minősül wareznek a hozzászólásom :)

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2518) DM43 válasza PLaci58 (#2517) üzenetére


DM43
őstag

Általában hetente változnak nálunk az üzemanyagárak és nem tudom, hogy frissíti-e valaki az adatállományt. 2009-ben próbáltam utoljára használni

Itt-ott meg lehet találni a frisset :)

(#2519) PLaci58 válasza DM43 (#2518) üzenetére


PLaci58
őstag

Hmm. Már megint keresgéljek? Link PM-ben?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2520) DM43 válasza PLaci58 (#2519) üzenetére


DM43
őstag

ott van :-)

(#2521) gipsztigris válasza peter889 (#2515) üzenetére


gipsztigris
addikt

Bocs, hogy most válaszolok! Megpróbálom sorjában.

1.- Igen . Vagy betallózható a program indító exe-je, vagy egy keretprogram (SI felület) futtatása után szinte bármi elérhető és indítható PNA-n.....és ez úgy, hogy a gép lelkébe nem, vagy csak minimális szinten nyúlsz bele. Ezt készüléke válogatja.

2.- Hibernálás nem működik, de helyette létezik az "alvó" mód, mely igazándiból csupán a kijelzőt kapcsolja ki, de a futó programot nem zárja be. Bekapcsolás után az esetek 90%-ban egy kis gondolkodás után a navi program ott folytatja, ahol el lett altatva a készülék.
A maradék 10%-ban "ébresztés" után nem képes felállni a rendszer (ez készülék függő), ilyenkor általában resetel a gép. De akkor sincs gond mert a navi programok nem szokták elfelejteni a megtervezett útvonalat. Tehát újraindítás után tudni fogja, a régi útvonalat.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2522) Fagyi válasza PLaci58 (#2517) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Köszi a segítséget :)
naviextras -holtankoljak árai

Azt nem írja ,hogy mikoriak sajnos, remélem frissek! Kipróbálni mérg nem tudtam őket, nyáron nagyon kellettek volna( 95,diesel,85, lpg külön-külön).
Ha nem megy a letöltés (regisztrálni kell, át is küldhetem, akit érdekel), ingyenes !

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#2523) PLaci58 válasza Fagyi (#2522) üzenetére


PLaci58
őstag

téves.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2524) peter889 válasza gipsztigris (#2521) üzenetére


peter889
őstag

Semmi gond. :) Annyira nem sürgős. Köszi szépen az infókat. :R

(#2525) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni az "agps"-el kapcsolatban.
A lényegét értem a dolognak,csak az nem tiszta hogy folyamatos adatforgalommal jár-e a navigálás,vagy csak a legelején van adatforgalom,amig a műholdakat megtalálja?
Azt sem nagyon értem hogy miért pont 7 napos a bizonyos letöltendő "segitség".
Amúgy ez azt jelenti hogy mondjuk engedem az adatforgalmat először a készüléknek és aztán amikor már pozició van,akkor meg letiltom az adatforgalmat és minden megy tovább rendesen?
Sőt utána 7 napig ha bekapcsolom a navigációt,de adatforgalmazást nem engedélyezek,akkor rendesen talál műholdat és navigál vagy nem?
Most akkor hogy is van ez?
Ja és még egy dolog,mert erről nemigazán írnak a szolgáltatók sem,hogy mégis mekkora adatforgalomról van szó egy navigáláskor kb?

Kösz a válaszokat előre is.

(#2526) jozsi252


jozsi252
veterán

Ez függ sokmindentől, pl telenornak a google maps okostarifába ingyen van, de szerintem csak a pozíciókereséshez kér le hálózatról adatot és az generál forgalmat de nem számottevől.

Amúgy ha androidos telód van akkor felrakod a 3g watchdogot akkor megmutatja hogy mennyit eszik.

Ha viszont pl google mapsot használsz annak kell adatforgalom mivel fizikailag nincsen térkép a telón így netről tölti le, na ez tuti többet generál mint a sima offline-ok.

iPhone 13 Pro Max

(#2527) Norbedlee


Norbedlee
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő: BluePanther Azure Pro készülékem van IGO Primoval próbálkoztam de nem sikerült elindítania (mindent jól csináltam) kifagyott tőle, tettem régebbi verziót(8.1 vmhogy így) azzal meg lazán megy...Lehet rossz progit választottam? biztos hogy futnia kell hisz elég jó tulajdonságai vannak a készüléknek....bár ha jól tudom BP nem jön igo-val?

üdv

(#2528) Vyndree válasza Norbedlee (#2527) üzenetére


Vyndree
őstag

A nem legális (warez) programok ezen a fórumon nem engedélyezettek, olvasd át a fórum szabályzatát (alapelvét), ha szeretnél sokáig tag lenni.

"amit tiltunk fórumunkban: minden olyan hozzászólást, amely kimeríti a "Wareztevékenység" fogalmát, vagyis a szerzői és szomszédos jogok (vagy általában a hatályos magyar jogszabályok) által védett bárminemű szoftver/adat/hanganyag/filmanyag/stb. jogosulatlan használatát elősegíti (információ megadásával, linkelésével, bárhogyan)."

(#2529) keszo válasza hevizms (#2525) üzenetére


keszo
őstag

Hali
szerintem itt mindenre találsz magyarázatot:

Attila

(#2530) Norbedlee válasza Vyndree (#2528) üzenetére


Norbedlee
csendes tag

Bocsánat :B

(#2531) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Olyan kérdésem lenne, hogy aGPS-es Androidos telefonnal hogyan (milyen alkalmazással) tudok internet kapcsolat nélkül pontokat felvenni (erdőn-mezőn, vízen), ezekhez visszatalálni, egyes pontokhoz szöveges információt felvinni, akár olyan adat(bázis) formátumban, amit otthon, számítógépen Google Earth, vagy ArcView szoftverbe tudnék illeszteni.
Nincs szükségem (vagy internetes hozzáféréssel gondolom, egyébként is megoldható) a "következő sarkon fordulj jobbra" applikációra, nem PNA tulajdonságok kellenek, hanem a klasszikus GPS kütyüt váltanám ki a telefonnal.

42

(#2532) keszo válasza Adrian Mole (#2531) üzenetére


keszo
őstag

Hali
ilyesmi kellhet neked.
1
2

Attila

(#2533) keszo válasza Adrian Mole (#2531) üzenetére


keszo
őstag

Kis segítség az oruxmaps-hoz

Attila

(#2534) Adrian Mole válasza keszo (#2532) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! A második egészen ígéretes, OziExplorer is a desktopon van.

42

(#2535) csuree


csuree
csendes tag

Helló mindenki!!!

Az volna a kérdésem h h tudok mio moov 310-re valamilyen igo-t telepíteni?

(#2536) jozsi252 válasza csuree (#2535) üzenetére


jozsi252
veterán

Warez

Más:

Tudnátok olyan oldalt mondani vagy egy kis leírást adni hogy mit jelentenek pontosan a hnr meg ezek a kifejezések a gps-en belül? tts pl? ez ha jóltudom akkor primonál van arra hogy bemondja az utcaneveket is?

És IGO-s készülékemre ezt rálehet másolni? tehát értem ez alatt hogy egy ingyenes kiegészítő amit az nng csinált és fellehet rakni bármelyik igo-ra vagy külön megkell vásárolni és csak primohoz jó?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2537) hojos válasza jozsi252 (#2536) üzenetére


hojos
aktív tag

(#2538) jozsi252 válasza hojos (#2537) üzenetére


jozsi252
veterán

köszi :R

iPhone 13 Pro Max

(#2539) ezso


ezso
tag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem, már annak aki ért hozzá. :)
Van egy nagyon egyszerű 3,5"-os ATD GP-318 -as GPS-em 400MHz-es procival, 1GB belső memóriával, és 64MB rammal.
Igo Primo 1.2 , Topmap Magyarország térkép van rajta, TTS Pro hanggal. Természetesen le van butítva, nincs 3D és csak 1-2 POI van bekapcsolva. Így eldöcög belső memóriából.

Az lenne a kérdésem, hogy most felszabadult egy 2 gigás SD kártyám és ha erre tenném a Primót, a belső memóriából pedig kiszedném, akkor gyorsabb lenne, lassabb lenne, vagy nem változna semmi a sebesség?

Előre is köszönöm, ha segítesz!

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#2540) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

A következő kérdésekkel fordulnék hozzátok:

- Kirándulásokhoz (hegyes és erdős vidéken) PDA-ba gyárilag beépített GPS-t javasolnátok vagy PDA-hoz Bluetooth kapcsolaton keresztül csatolt külső GPS vevőt?

(15 ezer a max. keret(PDA-ra+vevőre), tehát modern kütyükben nem gondolkodom.)

- A külső GPS-nek az az egyetlen előnye, hogy a PDA-nak kevesebb lesz az áramszükséglete, vagy a külső GPS általában jobb vételt biztosít, mint egy beépített?

- Tudnátok típusokat ajánlani a PDA-ra és a vevőre?

Előre is köszönöm az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#2541) jozsi252


jozsi252
veterán

Primo 2.0 ról van valami infótok hogy mikor lehet vásárolni? gondolom navon-okkal lehet majd megvenni mi?

iPhone 13 Pro Max

(#2542) keszo válasza peter889 (#2540) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Megpróbálok segíteni:
"- Kirándulásokhoz (hegyes és erdős vidéken) "
Mindenképp Garmint futtató készülék amire "TopoGuide Magyarország v2.12" térképet lehet telepíteni. Valamint térkép szelvényeket lehet szerezni turistautak.hu-ról vagy a geocaching.hu-ról

"(15 ezer a max. keret(PDA-ra+vevőre), tehát modern kütyükben nem gondolkodom.)"
példa: gps vevő vagy valami hasonló
Készülék: Nokia telefon (symbian-os ~ S60 v. windows-os)
Egészre egy példa

Esetleg: Garmin Nüvi 250 még lehet próbálkozni

[ Szerkesztve ]

Attila

(#2543) peter889 válasza keszo (#2542) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ.

Ja, és gyalogos kiránduláshoz kellene.

- Szóval akkor jobban járok a külső GPS vevő+PDA kombóval, mint egy PDA-ba épített GPS-el?

- Szóval inkább Garmin lenne jó a PDA-ra és nem a Russa?

- Windows Mobile 2003 op. rendszeres gép is megtenné?

- A turistautak.hu-hoz jó térképprogikat honnan érdemes letölteni a PDA-hoz?

Bocs a sok kérdésért. :)

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2544) peter889 válasza peter889 (#2543) üzenetére


peter889
őstag

Egy kiegészítő kérdés :) :
Külső GPS vevő jobb vételt szokott biztosítani, mint egy beépített?

(Gondolok itt pl. a műholdakhoz való kapcsolódás idejére, a műholdas kapcsolat minőségére.)

[ Szerkesztve ]

(#2545) Youri


Youri
veterán

Szaisztok, Navon N660-al kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?

RTX ON

(#2546) Vyndree válasza peter889 (#2543) üzenetére


Vyndree
őstag

A külső és a belső antennás között manapság annyi a különbség, hogy a külsősnél az antennát is külön tölteni kell, ha lemerül nem tudod használni, valamint kényelmetlenebb (és felesleges) külön cipelni.

Egy "Mitac Mio 168/ Yakumo Delta 300" (8-9eFt) tökéletes erre a célra (talán a Yakumo Alpha is ami 5-6eFt), az akku se drága hozzá, de kell neked egy "emergency backup" is (ami kb. 2-4 USD a 2AA, és 4-9 USD a 4AA elemes multi).

[ Szerkesztve ]

(#2547) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Tanácsot szeretnék kérni,hogy milyen GPS vegyek.
Motorra szeretném tenni,de a motorosnak kinevezett GPS-ek nagyon drágák,a leghurkább olyan 120ezer Ft.
Olyat szeretnék,ami megbízható,blietoothos (a sisakkal szeretném összehangolni),és az nagy előny lenne,ha van benne rádió,meg beépített TMC-nem tudom,hogy létezik-e egyátalán ilyen.

Az ára mondjuk max 100körül,de meghallgatok minden tanácsot,hogy melyiket érdemes,és menyiért.

Előre is köszi!

Üdv.

(#2548) jozsi252 válasza szata.68 (#2547) üzenetére


jozsi252
veterán

Garmin zumo 220 tartalmazza mind azt amit leírtál, ITT van is picivel 100 alatt, ez kifejezett motoros navi. Igazából ugye motorosoknak nemjó akármilyen navi mivel vízállónak kell lennie illetve az uv-t jól kell bírnia, garmin-nak jók a zumo-k viszont nagyon húzósak de talán ezt a 220-at más is ajánlaná neked nemcsak én.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#2549) ddrgenya válasza szata.68 (#2547) üzenetére


ddrgenya
csendes tag

Mindenféleképpen Garminban gondolkoznék, nézd meg a bemutatótermükben

(#2550) keszo válasza szata.68 (#2547) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Nagyon sok van belőle:
ízelítő:
-Tibo A4050
-TomTom Urban Rider
-TomTom Urban Rider Pro GPS

De mindenképp ezt ajánlom figyelmedbe.

Attila

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.