Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) PLaci58 válasza vatomi (#3400) üzenetére


PLaci58
őstag

Lehet, hogy kell hozzá antenna, mert a Petőfi rádió adja a jeleket az URH sávban. Annak vételéhez szerintem kell egy drótdarab :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3402) vatomi válasza PLaci58 (#3401) üzenetére


vatomi
aktív tag

Rendben, megértettem a leckét :DDD

(#3403) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!
Segítséget kérnék Mio P550-hez szeretnék friss térképet letölteni, ezt hol tudom megtenni?
Válaszokat előre is köszönöm.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#3404) Dot válasza varmi2 (#3403) üzenetére


Dot
őstag

Nekem ugyanez a kérdésem, csak C520-hoz.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#3405) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Adott egy mio spirit 485-ös gps készülék. A probléma, hogy konkrétan nem akar megindulni.
A hibaüzenet: Program application database be found.
Aki tudna benne nekem segíteni annak nagyon megköszönném! :R

(#3406) ciiborg


ciiborg
csendes tag

Sziasztok!

adott egy navon n670-es gps, amit nem tudok bekapcsolni. A gomb eléggé furának tűnik, olyan mintha beragadt volna, illetve mintha nem nyomná vissza a rugó. Valószínűleg mechanikai hibája van.
A forgalmazóval tudtam telefonon beszélni, de az Veszprémben van.
Hol lehetne ezt Budapesten megcsináltatni? Lehetőleg valamilyen gyors (és olcsó ) szervizet tudtok ajánlani? A gps csak kölcsönben van nálam és a tulaj a hétvégén használni akarja...
Megpróbáltam szétszedni, de nem sikerült. Az oldalán van 2 csavar, amiket leszedtem, de nem tudom levenni a hátlapot. Nem tudja valaki, hogyan is lehetne szétszedni?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3407) nike_


nike_
addikt

Üdv!

Van nálam egy CNS Aero típusú GPS (bocsi, de olyan topikot nem találtam)... a következő lenne vele a problémám:

Amikor lépnék be az iGO-ba, a poi manager init után egyszerűen újraindul az egész GPS... save mappát próbáltam kitörölni, logot kitöröltem, sys-t átírtam, mindent megcsináltam amit más fórumokon láttam.

Ezelőtt csak elakadt a poi manager initnél, ott vártam kb. fél órát (hátha betölt), aztán nyomtam egy resetet. Azóta csinálja ezt.

Előre is köszönök minden segítséget! :R

(#3408) PLaci58 válasza nike_ (#3407) üzenetére


PLaci58
őstag

Próbáld meg törölni a poi fájlokat és a speedcam könyvtárt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3409) nike_ válasza PLaci58 (#3408) üzenetére


nike_
addikt

Eddig oké, de így csak Vatikánváros marad benne... :DDD Pedig a térképekhez nem nyúltam.

(#3410) PLaci58 válasza nike_ (#3409) üzenetére


PLaci58
őstag

De beindult, nem? :DDD
Megsérülhetett az a kártya. Le kéne formázni (ha van mentés róla!!!) és újra rá kéne másolni a programot.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3411) nike_ válasza PLaci58 (#3410) üzenetére


nike_
addikt

Biztos, hogy van valami vele. Majd holnap megpróbálom. Köszi az eddigi segítséget!

(#3412) sanzi89


sanzi89
addikt

Ismer valaki olyan szoftvert Symbianra, amivel egy előre elkészített útvonal alapján létrehozott GPX fájlon tud végignavigálni? Egy klasszikus Track program fordítottja kellene, hogy kész a track, és menjen rajta újra végig. Ötletek?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3413) Balinov válasza sanzi89 (#3412) üzenetére


Balinov
félisten

uiq3-ra anno volt Garmin Mobile XT (van belole uiq3, s60 is, asszem.

viamichelin.com-on a route-ot ki tudod tobbfajta navigacio formatumaba exportalni, es elvileg meg tudod nyitni a mobil alkalmazassal.

Navigon-nal (igaz PNA, 2310-es modell) probaltam, ott a kiexportalt fajlt csak at kellett tenni egy adott mappaba a PNA-n, megjelent az utvonalak kozott es abbol navigalt.

Egy probat meger, szvsz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3414) seby


seby
csendes tag

Sziasztok!

Lehet egy WayteQ x850 (WinCE) készüléket valahogy sportolás közbeni GPS követésre használni?
Hasonlóra gondolok, mint mobiloknál az Endomondo.

(#3415) nike_ válasza PLaci58 (#3410) üzenetére


nike_
addikt

Na, leformáztam a kártyát, de a helyzet ugyanaz. Elindul a program, de csak a Vatikánváros van benne.

Most már végképp tanácstalan vagyok... :)

(#3416) Csöves válasza nike_ (#3415) üzenetére


Csöves
senior tag

A "save" könyvtárat töröld ki.

Aquila non captat muscas.

(#3417) nike_ válasza Csöves (#3416) üzenetére


nike_
addikt

Már azt is próbáltam, de nem segített.

Egyébként közben rájöttem, hogy mi a hiba... hülye voltam, mert letöröltem a mapokat, aztán amit ráraktam nem működött, de biztonsági mentést meg nem csináltam... ezért a törölt fájlokat valahogy vissza kellett hoznom, de ezt már csak file recovery-vel tudtam megcsinálni. Valószínű, hogy ennek során csak a Vatikán maradt teljesen ép, ezért csak azt ismeri fel a program.

Tanulópénz.

(#3418) Csöves válasza nike_ (#3417) üzenetére


Csöves
senior tag

Akkor megoldódott?

Aquila non captat muscas.

(#3419) nike_ válasza Csöves (#3418) üzenetére


nike_
addikt

Még nem, valami olyan programot keresek most, amivel vissza tudnám hozni a törölt fájlokat hibamentesen...

(#3420) sanzi89 válasza Balinov (#3413) üzenetére


sanzi89
addikt

Fent van a Garmin Mobile XT, de nem működik ez a funkció, netes leírásokat olvasva ez egyedileg a Symbianos hiánya és hibája.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3421) Balinov válasza sanzi89 (#3420) üzenetére


Balinov
félisten

hat, sajna akkor mas tippem nincs.

valamik konverter egyeb symbianos navi-ra nem letezik?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3422) PLaci58 válasza nike_ (#3419) üzenetére


PLaci58
őstag

Tegyél rá rendes programot és térképeket. A recovery felejtős.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3423) Gucunja


Gucunja
aktív tag

Sziasztok, van egy medion MD95900 gps-em windows ce 4.2-vel és szeretnék rá IGO-t tenni. lehetséges? fontos lenne, köszi.

(#3424) sanzi89 válasza Balinov (#3421) üzenetére


sanzi89
addikt

Konverter megoldható, egyéb Symbianos navit nem ismerek. Csak a gyárit és a Garmint.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3425) nike_


nike_
addikt

Lenne még 1 (valószínűleg utolsó) kérdésem:

Miközben írom be az úticélt, pittyeg a GPS. Ez mitől van?

ps. Egyébként maga a program már működik, csak jelet nem tudtam még kerestetni vele.

[ Szerkesztve ]

(#3426) Csöves válasza nike_ (#3425) üzenetére


Csöves
senior tag

Ha a billentyűhangot kikapcsolod?

Aquila non captat muscas.

(#3427) nike_ válasza Csöves (#3426) üzenetére


nike_
addikt

Köszi, ez megoldotta. Így pont jó, mert a GPS amúgy is pittyeg, ha megérintem.

Ez egyébként valami bug, vagy direkt lenne így?

(#3428) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Nekem van egy mio navim és az lenne a kérdésem melyik a legfrissebb térkép mio mapra?

És persze azt is leírhatnátok hogy lehet frissíteni.
Meg az is érdekelne hogy lehet azt megcsinálni hogy letörölni róla a mio-t és helyébe igo-t rakni.

[ Szerkesztve ]

(#3429) eketomy válasza Gucunja (#3423) üzenetére


eketomy
senior tag

Lehetségesnek lehetséges sztem, de a hogyan az már más kérdés, első sorban látni kéne a menü rendszerét ill. hogy honnan tallózza a navit, de ez itt tiltott téma.
Szal a gugli a barátod.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3430) eketomy válasza shaggy (#3428) üzenetére


eketomy
senior tag

Azt nem tudom megmondani, hogy mikori a legfrissebb térképcsomag mio mapból, de igo-t lehet rakni a gépre, viszont hogy hogyan az itt tiltott.
Gugli a barátod.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3431) VarGabi


VarGabi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TomTom GO 710 GPS navim

Vettem egy SCALA RIDER Bluetooth kihangosítót hozzá

A navi BT je működik, mert a telefonommal tud párosodni

A kihangosító BT je is jó mert az is tud párosodni a telefonommal

A navi és a kihangosító a rossebnek nem akarnak párosodni. A navi látja, kéri a jelszót. Megadom neki a leírásban szereplő "0000" jelszót de nem kapcsolódik. Azt mondja rossz a jelszó.

Végigpróbáltam már az 1234; 4321; 1111;2222;3333;... satöbbi jelszavakat de csak nem megy. Mit tegyek?

A navi szoftverét nemrég frissítettem:S

(#3432) PLaci58 válasza VarGabi (#3431) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha jól értem mindkét készülék jól működik kihangosítóként. Két kihangosítót egymással párosítani? Nem fog menni. Tudom, hogy a tomtom reklámban mást ír, de a készülék leírásában csak a Hadsfree üzemmódról van szó. Magyarul a készülék telefon kihangosításra használható. A jelszó megadása után kapcsolódik a két készülék és elküldik egymásnak, hogy milyen szolgáltatásra képesek. És itt meg is áll a folyamat, mert mindkettő BT fülesként akar működni. Ez csak az én véleményem. Érdemes megkérdezni a tomtom-osokat : [link]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3433) VarGabi


VarGabi
csendes tag

Igzad is van meg nem is.

A navi ki tudja hangosítani a telefonhívásaimat, ez a funkció működik is, innen tudom, hogy a navi BT rendszere működik.

Viszont olyat is felajánl egy másik menüben, hogy a navigációs hangokat kiadhatja:
-belső hangszórón
-Bluetooth hi-fi eszközön
-vonalkimeneten
-FM rádión.

Utóbbi kettőhöz sajnos spéci dokkoló kellene. A lényeg, hogy tudnia kell a trükköt mert felajánlja a bt hi-fi eszközt. Egyébként már egyszer egy Nokia headsettel hajlandó volt együttműködni :S

(#3434) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
Másik topikban már kérdeztem, de lehet itt kellett volna alapból...
Szóval, általánosságban lenne kérdésem Garmin térképekről.
Miért van az, hogy országokra csak a saját nyelvükön tudok keresni? Tehát Németországot Deutschlandként, Ausztriát Österreichként stb...
Egy korábbi térképpel tudtam magyarul is keresni. Miért van ez? Garmin Mobile XT-nél van ez, de korábban rendes Garmin navival is előfordult, úh azt hiszem ez lényegtelen.
Létezik külön magyar nyelvű térkép, amivel tudok magyarul is keresni az adott országokra, vagy olyan, amivel mindig olyan nyelven kereshetek országra, amilyen nyelvre be van állítva a navi?

(#3435) PLaci58 válasza VarGabi (#3433) üzenetére


PLaci58
őstag

És olyan funkció is van, hogy a navi hangját kiadja BT fülesre?
Ezeket a funkciókat a BT "profilok" határozzák meg.
pl. a BT 1.2-nél ilyenek vannak:
• Emberi Illesztőeszköz Profil (HID – Human Interface Device Profile)
• Kéz-nélküli Profil (HFP – Hands-Free Profile)
Fejhallgató Profil (HSP - Headset Profile Fejhallgató Profil)
• Általános Objektum-csere Profil (GOEP – Generic Object Exchange Profile)
• Objektumpumpa Profil (OPP - Object Push Profile)
Fejlett Audio Megosztás Pofil (A2DP – Advanced Audio Distribution Profile)
• Fájl Átviteli Profil (FTP – File Transfer Profile)
• PAN Profil (PAN Profile)
• Alapvető Kép Profil (BIP – Basic Image Profile)
• Betárcsázós Profil (DUN Dial-Up Networking Profile)
• Telefon Hozzáférési Profil (PAP – Phone Access Profile)
• SIM Hozzáférési Profil (SIM Access Profile)
• JSR-82 and Peer-to-Peer Gaming Profile
• Alapvető Nyomtatási Profil (BPP – Basic Printing Profile)
• Helymeghatározó Profil (LP – Local Positioning Profile)
• Audio Video Távvezérlő Profil (Audio Video Remote Control Profile)

Ha a Nokia headset ismeri az A2DP-t, akkor arra kiadja a hifi-nek szánt hangot.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3436) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok!
Van egy Mio P550 pda-m, egy regi 2006+-os i.O navi rajta, tud nekem linkelni priviben egy olyan uj navit amin az uj terkepek is elfurnak. A keszulek nagyon keves memoriaval mukszik, ugyhogy minimal i.O vagy Pr.O progi kellen nekem. Terkepeim vannak csak szoft kell. Elore is koszi!

(#3437) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello! Mi lehet az én bajom? Adott egy Mio Spirit 480, ezt szeretném összekötni a gépemmel. A mellékelt DVD-ről feltelepítettem a 7.3-as MioMore Desktop-ot, de nem látja a készüléket. Az eszközkezelőben a lemezmeghajtóknál megjelenik (Flash Rom USB Device, SDMMC USB Device), illetve a Total Commander is kap két új betűjeles meghajtót, amit viszont nem tud elérni - az intéző/sajátgép ezt a két meghajtót nem is látja.
A problémám másik része, hogy elvileg 44 országos Európa térkép van rajta, és Svédországot is tartalmaznia kéne, de az nem érhető el - és pechemre pont az kéne. Bár valószínűleg ez orvosolható, amennyiben a gépem látja végre a Mio-t. 64 bites Windows 7 van telepítve, de mivel ez egy nem régi modell, ennek elvileg nem kéne gondot jelentenie. Van valakinek valami ötlete?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3438) kukulec


kukulec
őstag

hello,
van egy mio c 710-es készülékünk, ami igen derekasan állja a sarat, azonban kéne rá egy teljes európa nagy generál. nem tudjátok pontosan, hogy hol lehet rá kapni? minden fajta verzió érdekel

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#3439) Dilikutya válasza Dilikutya (#3437) üzenetére


Dilikutya
félisten

Közben megoldódott a gond, a DVD-ről tudok rá térképet telepíteni, azon megvan, csak a Mio-ra nem volt telepítve. 32 bites Windows XP alól tökéletesen működik a szoftver, a gép is felismeri a GPS-t, háttértárként is megjelenik, sikeresen telepítettem is a DVD-ről Svédország térképét. Valamiért a 64 bites Win7 alatt nem megy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3440) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!

Wayteq N770BT navigációm van itthon, új iGo kellene rá. magyarul..
Melyik szoftvert rakjam rá? Melyik a legfrissebb ami működik rajta?
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#3441) eketomy válasza gYaLo (#3440) üzenetére


eketomy
senior tag

iGO8 v8.3.5.193799

Én ezt használom, viszonylag új és vannak hozzá új térképek is. Ez a verzió még simán elfut a készülékeden.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3442) PLaci58 válasza eketomy (#3441) üzenetére


PLaci58
őstag

Simán elfut azon a primo is :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3443) eketomy válasza PLaci58 (#3442) üzenetére


eketomy
senior tag

Lehet, de az is lehet, hogy akadozni fog, személy szerint én azt már nem szeretem :)

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3444) Csöves válasza eketomy (#3441) üzenetére


Csöves
senior tag

Ez a legjobb választás.

Aquila non captat muscas.

(#3445) PLaci58 válasza eketomy (#3443) üzenetére


PLaci58
őstag

Talán próbáld ki! A "lehet"-ekre nem adok.
Simán megy rajta, elhiheted.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3446) eketomy válasza PLaci58 (#3445) üzenetére


eketomy
senior tag

Legközelebb ha a kezembe kerül egy ilyen pna akkor tuti kifogom próbálni! :D

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3447) PLaci58 válasza eketomy (#3446) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem van és nem is adom el. Nagyon jó kis készülék, jó fényerővel. Még ma is elmegy 2 órát akksiról. Új korában 4,5-et ment :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3448) Balinov válasza eketomy (#3446) üzenetére


Balinov
félisten

istenbizony pinat olvastam :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3449) gipsztigris válasza Balinov (#3448) üzenetére


gipsztigris
addikt

Éhes makkal, disznókat álmodsz! :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3450) Steve 53


Steve 53
csendes tag

Sziasztok!

Szert tettem egy törött kijelzős Magneo I500 ra. Ehhez keresnék kijelzőt, tudomásom szerint több típusé is jó bele. Ha valaki tud valami okosságot írjon! Köszönöm Üdv

Steve 53

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.