Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

Az úgy fog működni, hogy Nyugat-Európára Navteq térképet, Kelet-Európára pedig TopMap térképet használok?

Köszi.

(#3602) Csöves válasza brsdnl92 (#3601) üzenetére


Csöves
senior tag

Igen.

De lehet, hogy határnál bakizik.
Nem vészes

Aquila non captat muscas.

(#3603) brsdnl92 válasza Csöves (#3602) üzenetére


brsdnl92
tag

Köszi.

(#3604) #22237440


#22237440
törölt tag

Szükségem van egy a lehető legprecízebb GPS navira, ami kimutatja a koordinációs értékeket is szélesség/hosszúsági köröket. :K HTC Desire S-re kérek ajánlatot. Pl. az iGo-t miért kell szeretni ebből a szempontból? :)

(#3605) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.

Érdeklődnék, hogy a "WayteQ X960BT HD" készüléknél tudtok-e ennyiért jobbat vagy hasonló jót, de olcsóbbat ajánlani? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3606) gipsztigris válasza #22237440 (#3604) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mire szeretnéd használni, ez itt a kérdés.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3607) Minstrel


Minstrel
senior tag

Heló, akinek van Becker Active43 Traffic navigációja az legyen szíves nézze meg, hogy milyen fájlok és mappák vannak az iGO8 mappában és, hogy mit tartalmaz a sys.txt, van egy ilyen bekrepált készülékem, ami csak az indítóképernyőig jut el és szerintem lett kavarva valami a sys-ben vagy a fájlokkal.

(#3608) metrichye


metrichye
csendes tag

Sziasztok!

Légyszí segítsetek!
Telenor One Touch készülékem van és az IGO Primo mindig eldobja a GPS jelet, ezért késik, ekkor nem mutatja mennyivel megyek, később jelzi, hogy bekanyarodtam.
A kérdésem a következő, a sys.txt-ben van olyan beállítás, amitől megjavulna? Nem tudja valaki az IGO 8-ban megnézni, hogy milyen port-ot használ a GPS vevő?

Valami ilyesmit kellene beállítani?

[GPS]
port = 1
baud = 57600
maximise_baud= 0

[ Szerkesztve ]

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#3609) draff válasza metrichye (#3608) üzenetére


draff
aktív tag

Bár nem nagyon értek a sys.txt rejtelmeihez, de szerintem az a Nálad beállított "baud érték" egy kissé magas.
Vedd vissza eggyel alacsonyabb (asszem 28800 az alatta levő) értékűre.

(#3610) PLaci58 válasza draff (#3609) üzenetére


PLaci58
őstag

Szabványos soros port sebességek :
2400; 4800; 9600; 19200; 38400; 57600; 115200
A mai soros port vezérlők már több sebességen is tudnak kommunikálni (szinte mindegy, hogy milyen sebeséget állítunk be).
Ha a navigációs program talál jelet és veszi a műholdak adatait, akkor ott nem beállítási probléma van, hanem a telefon A-GPS vevője gyenge! A készülék saját topikjában elég sokan panaszkodnak rá.
Erre szoktuk mondani, hogy navigálásra navigáció, telefonálásra telefon kell :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3611) Csöves válasza metrichye (#3608) üzenetére


Csöves
senior tag

Talán nem Primot kellene használni.
Igo 8 minden csicsa nélkül fut mint a barom.

Aquila non captat muscas.

(#3612) Iteniel1982


Iteniel1982
csendes tag

Tudna nekem segíteni valaki, van egy wayteq N350-em é nk.bin kellene rá. Előre is köszönöm

(#3613) DM43 válasza Iteniel1982 (#3612) üzenetére


DM43
őstag

Tessék: http://data.hu/get/5928082/wayteq_n350_nk.bin.rar

De semmilyen felelősséget nem vállalok a használatáért!

[ Szerkesztve ]

(#3614) Iteniel1982 válasza DM43 (#3613) üzenetére


Iteniel1982
csendes tag

Köszönöm szépen,jó lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#3615) Balinov


Balinov
félisten

Aki Navigon kutyut hasznal annak ajanlom a kovetkezo promo kodot - Snow40 - most kaptam emailen, 40% kedvezmenyre jogosit.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3616) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Garmin Nuvi 50
Micro sd-re ráraktam eu térképet,mert csak a helyi volt rajta.
Hogyan tudom megcsinálni azt,hogy a teljes eu térkép akkor is benne legyen a gps-ben,ha kiveszem belőle a micro sd-t ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3617) 302 válasza Minstrel (#3607) üzenetére


302
csendes tag

Heló Minstrel!
Nekem Becker Z100-om van, de talán a beállítások megfelelnek a tiednek is egy próbát esetleg megér.
PV.-be elküldtem részedre. Sok sikert.
Alexián ;) :B

Alexian

(#3618) zsolti1985


zsolti1985
csendes tag

Iconx A410-re kellene nekem nk.bin. Ha lenne esetleg valaki és elküldené nekem azt megköszönném!

(#3619) LámaZ


LámaZ
addikt

Kérdésem:

A TTS miért szürke?
Ott van a svox Mariska, meg minden engedélyezve van, de a TTS pro-t nem lehet babrálni. Talán a sys.txt hiányos?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3620) gipsztigris válasza LámaZ (#3619) üzenetére


gipsztigris
addikt

Válaszoltam a másik topikban!

A Svox program és hozzá Mariska magyar hang az CSUPÁN a szövegfelolvasó motor. Bármilyen szöveget fel tudsz vele olvastatni androidon.

Ahhoz, hogy iGO-n is megszólaljon kell egy olyan nyelvi fájl Primohoz, ami vezérli a szövegfelolvasó motort.

Ha a készüléked beállításainál a Mariska példabeszédét le tudod játszani, akkor a szövegfelolvasód jól be van állítva.
Azonban Primo csak akkor fog megszólalni, ha a voice könyvtárban van egy tts hang is, amit kiválasztva tudja irányítani Mariskát.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3621) LámaZ válasza gipsztigris (#3620) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor itt is megköszönöm!
:-)

Egyébként nincs TTS pro fájlom, és amit vhol láttam az is Eszter volt Wincére.

Legyen minden jó!

(#3622) LámaZ


LámaZ
addikt

A mobilon gyakrabban elveszíti a GPS-jelet a kütyü.

Valaki erre azt válaszolta, hogy vissza kell tenni a primó helyett a 9-est (vagy a nyolcast?).
Szerintem nem ez a megoldás, a sys.txt-ben lehet ezen javítani. Szerintetek?

Legyen minden jó!

(#3623) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!

Hozzám került egy TOMTOM Canada 310-es gép. Van rá valamilyen módszer, hogy IGO-t vagy más programot futtassak rajta? Esetleg frissítéseket vagy magyar hangot hol találok hozzá?
Köszönöm!

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#3624) gipsztigris válasza dussy (#3623) üzenetére


gipsztigris
addikt

TomTom-on CSAK TomTom-ot lehet futtatni!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3625) dussy válasza gipsztigris (#3624) üzenetére


dussy
őstag

Köszönöm! :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#3626) dogdogdog


dogdogdog
csendes tag

Sziasztok
Ha valakinek Navon N750-es gps-e van még a gyári szoftverrel kérem írjon, mert sajnos az enyém elveszett és az új primo 2-vel nem megy a tmc sehogy se.
Köszönöm előre is.

(#3627) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, az volna a kerdesem, hogyan tudom elmenteni a garmin etrex fedelzeti computerebol a nyomvonalat ugyanis valamiert nem tette meg magatol automatikusan tegnap.?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3628) nbware


nbware
senior tag

Sziasztok,

nem tudjátok megmondani, hogy a windows phone 8 alá a navigon europe nevű programot, ha meg is venném, akkor a térképeket hova tölti le? Lehet az sd kártyára menteni, vagy mindenképp a telefonon fogja tárolni? Azért fontos, mert a telefonon nincs sok szabad helyem. :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#3629) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Valaki aki ért a wayteQ navi programok konfigurálásához dobjon egy privit.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3630) hojos válasza adamssss (#3629) üzenetére


hojos
aktív tag

Lehet, hogy sok volt a pálesz de ezt nem értem: "wayteQ navi programok !
Tudomásom szerint a Wayteq-nek nincs navi programja.

(#3631) adamssss válasza hojos (#3630) üzenetére


adamssss
veterán

Úgy gondoltam hogy wayteq-re vmi navi programot. Én írtam rosszul.
Boldog Karácsonyt!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3632) hojos válasza adamssss (#3631) üzenetére


hojos
aktív tag

Pü. ment.

(#3633) whited


whited
addikt

sziasztok
milyen navigáció szoftver van kamionosok számára? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#3634) Csöves válasza whited (#3633) üzenetére


Csöves
senior tag

Ez is az.

Aquila non captat muscas.

(#3635) sneckó


sneckó
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Navon N480-as készüékem és szerettem volna rátenni egy iGo Primot. Nagyon ügyesen mentés nélkül letöröltem a készülék belső memóriáját és ezután felmásoltam a letöltött Primo-t.Jelenleg ott tartok, hogy van egy nagyon szuper készülékem ami mindenre jó csak navigálni nem!Segítséget szeretnék kérni hogy eme csoda kütyüt hogy tudnám újra navigálásra is használni!

(#3636) hojos válasza sneckó (#3635) üzenetére


hojos
aktív tag

Pü-t szoktál nézni ?

[ Szerkesztve ]

(#3637) andras888


andras888
aktív tag

Hello!
Van egy mio c710 esem vettem bele 4 gb sd, de nem ismeri fel mert hc.
Azt olvastam egy másik fórumban hogy lehet rajta romot frissíteni amivel kezeli a hc kártyát, valaki tud segíteni?

(#3638) samsungbp


samsungbp
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Mando markájú GPS és nem lehet elérési útvonalat adni neki h honnan olvassa az igo-t !
Erdeti nem tudo h hogy volt felrakva..... SOS segítsen vki
Köszönöm előre is!

(#3639) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Vettem egy 960Bt-t, és hozzá egy igo primot. Miután feltelepítettem a windows CE6.0 rendszeren belül, az alkalmazás elindul és működik, de nem lehetne valahogy kirakni "az alapértelmezett" ios-es felületre mint ikon?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3640) hojos válasza adamssss (#3639) üzenetére


hojos
aktív tag

A "Navi mappa" menüben ha beállítod az elérési utat akkor a GPS ikonnal indítja.
Vagy nem erre gondoltál ?

(#3641) adamssss válasza hojos (#3640) üzenetére


adamssss
veterán

Ő hát így nem tudom h erre gondoltam e... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3642) hojos válasza adamssss (#3641) üzenetére


hojos
aktív tag

Én erre gondoltam:

Ha a Navi mappa menüpontnál beállítod az elérési utat akkor innen a GPS gomb indítja.

[ Szerkesztve ]

(#3643) adamssss válasza hojos (#3642) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. Így már érthető. Megpróbálom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3644) CypeR


CypeR
csendes tag

Hello!
Nemrég szert tettem egy Garmin etrex Ventura Hc túra navira. Egy darabig semmi gond, de most bekapcsoláskor csak felvillan a kijelző, aztán kb. 1 sec periódusban halványan pulzál. :U Kikapcsolni se hajlandó, csak ha kiveszem az akkut. USB kapcsolat megszűnt, se a MapSource se a g7towin nem látja. (eddig ezeket használtam gpx felvitelre)
RESET (Page+Enter+On) funkcióig nem jutok el, mert ugye ahhoz - legalább egy kicsit - indulni kéne a vasnak. Akku cserét is kipróbáltam, szitu ugyanez. Van ötletetek, mi lehet a baj?

"10 féle ember van. Az egyik ismeri a bináris számrendszert. A másik nem."

(#3645) HUfantom


HUfantom
őstag

Helló

lehet hülyeséget kérdezek, de nézzétek el nekem........
Van egy GPS amit megszeretnék venni és tudom hogy 155x95x14 mm méretekkel rendelkezik.

És egy ilyen tokot gondoltam neki Ott szintén kint vannak a méretek. 160 mm x 110 mm x 30 mm ugye itt logikusan a legnagyobb beletehető cuccnak a dimenzióit adják meg nem pedig, hogy mekkora maga a tok. Szóval azok az adatok a belsejére vonatkoznak ugye ?

Előre is köszönöm a választ.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3646) PLaci58 válasza HUfantom (#3645) üzenetére


PLaci58
őstag

A külső méretet szokták megadni egy eszköz méreteinél.
Ott van, hogy 5"-os készülékhez jó. Szerintem a tied bele fog férni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3647) HUfantom válasza PLaci58 (#3646) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát de egy toknál logikusan inkább a belső méret számít...
A cucc 6 colos kijelzővel rendelkezik....

Sajnos azt a tokot lehet nem kapni Magyarországon :(
Legalábbis a magyar distributor kínálatában nem láttam.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#3648) tisszekreny


tisszekreny
tag

Sziasztok!

A következő probléműm van egy Navon N670-essel.
Minden nap az első cím megkeresése, úticélnak beállítása, majd odanavigálása hibátlanul megy.
Viszont mindig csak az első. Aztán azon a napon többet semmit nem csinál. Kikapcsolgat, lefagy miközben a címet írjuk bele, lefagy navigálás közben, nem érzékeli a nyomkodást, szóval mindent elkövet csak dolgoznia ne kelljen. Az utóbbi időben viszont már az első címes dolog se mindig működik.
Van rá valami ötletetek hogy mit tudnék vele kezdeni?
A készüléek egyébként volt már szervízben, mert kijött rajta a típushiba, beleszaladt a microUSB csatlakozó. Mióta ezt megcsinálták rajta (még garanciában), azóta nincs reset gomb.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

(#3649) Csaszykj válasza tisszekreny (#3648) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Szakértővel érdemes átnézetni.

Szerintem. :R

(#3650) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok!
Van Garmin eTrex Legend GPS-em. A probléma az, hogy ha rátöltöm a térképeket mapsource-el akkor nem látszanak az utak, egy utca se, pedig eddig mindig működött, állítottam már részletességet de nem használt.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.