Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) ShadowLord válasza PLaci58 (#3700) üzenetére


ShadowLord
senior tag

Azon kell lenni az IGO-nak is vagy csak elég benne lennie egy SD kártyának?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#3702) PLaci58 válasza ShadowLord (#3701) üzenetére


PLaci58
őstag

Üres kártya elég neki.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3703) buddha73


buddha73
csendes tag

sziasztok . egy bluepanther jade t hasznalok ,es az problemam, hogy hasznalok egy si feluletet amiben frankon ki lehet valasztani a gep tipusat ,de nem lat gps t. utanna jartam ,a sys be bealitottam a parametereket de ha a megadottak szerint irom be " Port com1:"az si feluleten van gps jel, megy is minden,de si feluletrol inditom a primot ott nem talal jelet.... ha ugy irom be ,hogy:Port 1 " akkor az si feluleten nincs jel... de ha inditom a primot ott van, segitseget kernek, koszonom

(#3704) generic


generic
senior tag

Létezik "gyalogos" navigációs program? :)
Tud valaki valamit ajánlani?

(#3705) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok

Tudna valaki segíteni, letöltöttem az Igo Primohoz a Wayteq 820 -ra egy horvát térképet, mert oda megyek reggel. Azóta alig talál holdat és fura lett a térkép is. Mindegy, ezzel már nincs időm ma szarakodni, viszont ha besülne a gps kéne egy B terv. Tudtok olyan navi progit, ami Galaxy S III-ra le tudok tölteni, viszont nem használ mobilnet adatforgalmat? Mert azt ki fogom kapcsolni a határ után.
Nagyon köszi előre is!

(#3706) Csöves válasza generic (#3704) üzenetére


Csöves
senior tag

Igo is tudja.

Aquila non captat muscas.

(#3707) LámaZ válasza Dani82 (#3705) üzenetére


LámaZ
addikt

NavFree
Olvasd el a nevem alatti blogot is.

Legyen minden jó!

(#3708) generic válasza Csöves (#3706) üzenetére


generic
senior tag

Köszi, ezt nem tudtam. :)

(#3709) M62-501


M62-501
csendes tag

Sziasztok. Navi NV-608-as gps-em van, erről kéne pár infó...van akinek van ilyenje vagy volt ilyenje?

(#3710) zedok


zedok
senior tag

Hali!

Mi lehet a gond, ha a Navon N760-asom a bekapcsoló gombra nem reagál semmit, de töltőre dugva világít a visszajelző led? Valószínűleg kontaktos? És pont miután lejárt a garancia, eléggé bosszantó.. :W :W Valakinek valami ötlete? Előre is köszönöm! :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#3711) M62-501


M62-501
csendes tag

Hali GPS-guruk. ;) Szóval Navon (vagy Navi, nem tudom hirtelen a pontos nevét de a típusát igen->) NV-608 gps-emhez infó valakitől? Az akksija hamar lemerül, a leghjalványabb fényerőre állítva is...állítólag 1700 mAh-s az akksija...igaz, nagy a kijelzője is ami nyilván zabál de normális-e hogy 2 óráig bírja akksirol, utána követeli a konnektort/szivargyújtótöltőt.:) Lehet-e ezekben akksit cserélni? A másik...a leírása szerint maximum 4 GByte-os SD-kártyát tudok belerakni...de sok zenét meg videót is tárolok rajta ezért 8 GByte-ost akarok beletolni...esetleg nagyobbat is ha elbírná. Elbírja-e vagy a processzora (Athlas III 300 vagy 400 mHz-es) nem fogja tudni kezelni? Azt ne írjátok, hogy vegyem meg a karit bele aztán vagy elviszi vagy nem mert potyára nem akarok kártyát venni! Még egy kérdés. A tapadókorongrésze megadta magát, a korongból kilógó nyélszerű műanyag kitörött belőle...rideg, kemény ragasztástól (pl. pillanatragasztó) nem hajlik, első üvegrecuppantás után újra kitörik, a lágy, sziloplaszt szerű ragasztók meg nem tarják bent a tapadókorongban a ragasztott nyéldarabot az üvegrecuppantáskor. Ötlete valakinek? Rugalmas de bivalyerős tartású ragasztót ismer valaki? Esetlek tapadókorongokat készítő céget ismer valaki? (Nem, nem akarok hozzá új, univerzális, gagyi tartót venni!:)) Aki tud segíteni, van ilyenje, volt ilyenje vagy csak ismeri, kérem írjon! Köszönöm előre is.

(#3712) LámaZ válasza M62-501 (#3711) üzenetére


LámaZ
addikt

Ha 2 órát bírja, az nem rossz, ez a normális ilyen aksinál.
A nagyobb SD-kártya nem processzor, hanem oprendszerfüggő.

Legyen minden jó!

(#3713) M62-501 válasza zedok (#3710) üzenetére


M62-501
csendes tag

Heló! Gyanítom, hogy vagy a töltő zsinórjában van egy szál vagy több megszakadva vagy a készülékben a csatlakozó környékén...próbáld ki másik töltővel...feltéve ha van hozzá másik Mert nekem a Navon NV-608-asomhoz van hálozati (konnektoros, 230 V-os) és van szivargyújtótöltős 12 V-os töltője is). Ha a másik töltővel is ugyanazt csinálja, akkor a készülékben a csatlakozónál lehet a gond, ha másikkal rendesen tölt akkor az előbbi töltőzsinórja szakadásos belül. Szerintem. Tipp de biztos tipp mert nekem a Commodore-hoz OC-118N külső floppy drive-om tápkábele ugyanígy csinált: a ledje világított de a motort nem forgatta meg...a zsinórjában volt a több szál közül 1 elszakadva...külsőleg semmit nem lehetett észrevenni ebből. Remélem tudtam segíteni legalább a hibafeltárásban.:)

(#3714) M62-501


M62-501
csendes tag

Köszi LámaZ.:) És Windowc CE azt hiszem, mintha 6-os van rajta mert amikor egyszer nagyon bebutult a készülék, a Windows-os op.rendszer felületét dobta ki a képernyőre.:) Hányas kell legyen a nagyobb karikhoz? Vagy ezt így nem lehet megmondani? És azt tudom rajta úgymond erősebbre jobbra csewrélni rajta?

(#3715) M62-501 válasza generic (#3704) üzenetére


M62-501
csendes tag

Hali Generic. Igo alapból tudja, van gyalogos üzemmód is rajta.;)

(#3716) Csöves válasza M62-501 (#3715) üzenetére


Csöves
senior tag

Mondjuk egybe is belefért volna a 3.

Aquila non captat muscas.

(#3717) LámaZ válasza M62-501 (#3714) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem tudom, hogy mennyi a maximum.
A legjobb, ha felteszed a kérdést a pcforum.hu-n.

Különben a Windows CE pöpec!
Sokkal jobban megy alatta pl. az iGo, mint az android alatt (na, jó, ezen hivatalosan nem is mehetne).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3728) G y u r C i


G y u r C i
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék az alábbi készülékkel kapcsolatban.
SLDZ-GPS wayteq clone 5 készülékről lenne szó.
Az eszköz jól működött sokáig, de egyszer csak eltűnt a microsSD-kártyáról az IGO Primo szoftver.
A menüben , a gps-re nyomva nem történik semmi, nem indítja el a szoftvert.
A sys.txt szerkesztésével és az sd kártyára másolt szoftverrel próbáltam helyrehozni, de eddig sikertelenül.
Ha valakinél felmerült már ez a probléma, kérem segítsen picit. :)
Előre is köszönöm.

üdv,
István

(#3729) LámaZ válasza G y u r C i (#3728) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem időkorlátos volt a szoftver, vagy esetleg tört.

Legyen minden jó!

(#3732) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Royaltek RN2-es. Mit kell az SD-re másolni, hogy onnan bootoljon?
Hogyan kell összekötni PC-vel, hogy felismerje? Nekem állandóan újraindul...

Köszi, Zoli

(#3735) kucseranor


kucseranor
tag

Sziasztok!

Szeretnék GPS-t vagy PDA-t vásárolni területmérés céljából, de nem tudom melyik tudja és melyiket érdemes megvenni! Ehhez kérnék egy kis segítséget!

(#3736) M62-501


M62-501
csendes tag

Hali GPS-guruk. :) Na mégegyszer...hátha most. :D Szóval Navon (vagy Navi, nem tudom hirtelen a pontos nevét de a típusát igen->) NV-608 gps-emhez infó valakitől? Az akksija hamar lemerül, a leghjalványabb fényerőre állítva is...állítólag 1700 mAh-s az akksija...igaz, nagy a kijelzője is ami nyilván zabál de normális-e hogy 2 óráig bírja akksirol, utána követeli a konnektort/szivargyújtótöltőt. Lehet-e ezekben akksit cserélni? A másik...a leírása szerint maximum 4 GByte-os SD-kártyát tudok belerakni...de sok zenét meg videót is tárolok rajta ezért 8 GByte-ost akarok beletolni...esetleg nagyobbat is ha elbírná. Elbírja-e vagy a processzora (Athlas III 300 vagy 400 mHz-es) nem fogja tudni kezelni? Azt ne írjátok, hogy vegyem meg a karit bele aztán vagy elviszi vagy nem mert potyára nem akarok kártyát venni! Még egy kérdés. A tapadókorongrésze megadta magát, a korongból kilógó nyélszerű műanyag kitörött belőle...rideg, kemény ragasztástól (pl. pillanatragasztó) nem hajlik, első üvegrecuppantás után újra kitörik, a lágy, sziloplaszt szerű ragasztók meg nem tarják bent a tapadókorongban a ragasztott nyéldarabot az üvegrecuppantáskor. Ötlete valakinek? Rugalmas de bivalyerős tartású ragasztót ismer valaki? Esetlek tapadókorongokat készítő céget ismer valaki? (Nem, nem akarok hozzá új, univerzális, gagyi tartót venni! Aki tud segíteni, van ilyenje, volt ilyenje vagy csak ismeri, kérem írjon! Köszönöm előre is. :)

(#3737) DM43 válasza M62-501 (#3736) üzenetére


DM43
őstag

normális-e hogy 2 óráig bírja akksirol,

Igen.

(#3738) LámaZ válasza M62-501 (#3736) üzenetére


LámaZ
addikt

a win ce max. 8 gb-ot bír, de fat32, és arra ugye nagy fájlok, pl. videó (kb. 2,5 gb felett), nem tehetők rá.

vegyél másik tartót.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3739) hojos válasza LámaZ (#3738) üzenetére


hojos
aktív tag

"a win ce max. 8 gb-ot bír..."

Ezt általánosságban írtad ?

(#3740) LámaZ válasza hojos (#3739) üzenetére


LámaZ
addikt

Főleg az 5.0-ról.
Mert nem így van?

Legyen minden jó!

(#3741) gipsztigris válasza LámaZ (#3740) üzenetére


gipsztigris
addikt

A Mio C520-on elég sokáig használtam 16Gb-os kártyát. (WinCE 5.0)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3742) draff válasza gipsztigris (#3741) üzenetére


draff
aktív tag

Elfogadta?
Az én navigátorom már a 4 GB-osat se. Pedig azon is Win CE 5.0 van!
Akkor mi a szösz?
A hardver is beleszólna? Vagy túlontúl gagyi?

(#3743) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, nem tudom, jó helyen kérdezek, de az a problémám, hogy a megvásárolt dobozos Sygic-t hogyan tudom áttenni az új telefonomra, ugyanis aktiváláskor invalid code szöveggel elutasít. A régiről eltávolítottam, és TC-ben ki is töröltem minden látható Sygic fájlt, könyvtárat.

(#3744) PLaci58 válasza gipsztigris (#3741) üzenetére


PLaci58
őstag

A te miód mit nem tudott? Talán csak repülni :DD

daff : gagyi. Nem tudja kezelni az SDHC-t.

LámaZ : nem a win ce dönti el, hogy mit tud kezelni, hanem, hogy milyen drivereket tettek bele (FAT, FAT32, NTFS exFAT, vFAT , SD, SDHC ...)
A FAT32 2 TB! méretig használható, egy fájl potosan 4GB-1Byte méretű lehet.
A többi stimmel,amit írtál :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3745) hojos válasza LámaZ (#3740) üzenetére


hojos
aktív tag

Szia.

"Főleg az 5.0-ról."
WinCE5, Gipsz válaszolt is rá.
WinCE6 pedig simán kezeli a 16GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3746) egykori válasza egykori (#3743) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, már megoldódott.

(#3747) LámaZ válasza PLaci58 (#3744) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, ugye, hogy stimmelt!

Én igazából csak ki akartam ugrasztani a nyuszikat a bokrokból. :DD

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3748) M62-501


M62-501
csendes tag

LámaZ ismételten köszönöm szépen.:-) Hojoz és Gipsztigris nektek isköszönöm a választ. Tartót meg juszt sem veszek hozzá, írtam.:-) Nem úgy akarom megoldani márcsak azért sem mert a Navi vagy Navon NV-608-ast nem tudom mennyire ismeritek ez egy fektetett (mint a TV, tehát a vízszintes oldalai a hosszabbak) de a felső oldala/széle nem egyenes vonalú tehát nem szimmetrikus ezért a fogók, tartók többsége emiatt kapásból kilőve...a többi meg azért kilőve mert egyszerűen ilyen széles fogásút (mivel fekvő elrendezésű) nem tudtok nekem mutatni. Harmadrészt a robosztussága őskövületsége miatt a súlya sem csekély.:-) Ipari cuppantós óriástapadókorong tartja csak meg.:-) Szóval inkább rugalmas de erős ragasztót keresek esetleg létezik ilyen műgyantaféleség? Vagy gondoltam arra is, hogy a tapadókorongba benttörött részt kikotrom és fémből leesztergáltatom azt a műanyag nyelet vagy mifenének hívják...csak azt meg nem tudom, hogy rakjam bele a tapadókorong peremes kiképzésébe...szóval meg vagyok lőve, nem tudom, mitévő legyek... :( :O Szeretem, nem akarom kisebbre/újabbra lecserélni egyelőre...sokat is tud, maiak sem mindent tudják amit ez.

(#3749) M62-501


M62-501
csendes tag

Ja, majd elfelejtettem...hogyan tudom megállapítani, hogy hányas Windows CE van rajta? A könyvében benne lehet?

(#3750) gipsztigris válasza PLaci58 (#3744) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az én Mio-m, ha bedugtam a kártya helyett egy villamosjegyet, akkor végig navigált a 4-es, 6-os vonalán! :C :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.