Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) Aidan85 válasza s7evcsenko (#3337) üzenetére


Aidan85
aktív tag

A 960-nak nem cserélhető az aksija...
A x850 az, aminek cserélhető aksija van WayteQ-ek közül...

(#3352) Bigemperor válasza runner 125 (#3349) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Valóban így van, tudomásom szerint. Amikor nekem garanciális szervizen volt a készülékem, a szervizes infókat mégis a Wayteq Europe Kft-n (és annak elérhetőségein) keresztül kaptam meg, elképzelhető, hogy közvetlenül ők állnak kapcsolatban az elektrodokival.
Az én gondom az volt, hogy a vásárlás helyén adtam le a készüléket, ami miatt legalább plusz 2 héttel később kaptam vissza. Igaz, így megspóroltam a futár költségét.

(#3353) s7evcsenko válasza Aidan85 (#3351) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3354) pempellini


pempellini
senior tag

Srácok az miért lehet hogy GPS-m ha beállítom rajta az autópályát és a fizetős utat akkor sem akar felmenni rá illetve ha felmegyek mindig le akar hozni.

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#3355) japy válasza pempellini (#3354) üzenetére


japy
őstag

Lehet azért mert a legrövidebb út van neki beállítva!

(#3356) pempellini válasza japy (#3355) üzenetére


pempellini
senior tag

Az is keverhet,lehet a leggyorsabbon nem csinálta volna?

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#3357) Csöves válasza pempellini (#3356) üzenetére


Csöves
senior tag

Optimálisra tedd.

Aquila non captat muscas.

(#3358) pempellini válasza Csöves (#3357) üzenetére


pempellini
senior tag

Megpróbálom :R

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#3359) PLaci58 válasza pempellini (#3358) üzenetére


PLaci58
őstag

Kapcslj be mindent, ne csak az autópályát! Fizetős utak, behajtási engedély, földút ( :D ) stb.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3360) pempellini válasza Csöves (#3357) üzenetére


pempellini
senior tag

Nincs is optimális:(

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

(#3361) Csöves válasza pempellini (#3360) üzenetére


Csöves
senior tag

Bocs, nem optimális, gazdaságos. :R

Aquila non captat muscas.

(#3362) tauferl


tauferl
csendes tag

Sziasztok!

Két hete már feltettem a kérdést, de nem kaptam rá választ:
Ha a műszeren több navigációs program van fenn (igo 1.2 + igo 2.0), megoldható-e, hogy azok közösen használják ugyanazt a térképcsomagot?
Eddig én - lehet, hogy béna módon - mindegyikhez külön-külön felraktam a content mappába a map csomagokat, de így ez veszi el a legtöbb helyet a lemezen.
Tudom, nem muszáj minden országnak szerepelnie a csomagban, de akkor vegyétek elméletinek a kérdést!
Esetleg a sys.txt-ben megadható a saját könyvtáron kívüli más elérési úttal is a térkép helye?

Előre is kösz a válaszokat!

Wayteq 950 BT HD

(#3363) Tmano


Tmano
csendes tag

Sziasztok!

Motorola Defy-men szeretnék iGO 8 at üzembehozni. Kaptam is egy jogtiszta programot el is indul rajta rendesen, de a képernyőnek kb a negyedét foglalja el. Működik ugyan de mivel minden apró ezért csak a hang irányítást lehet rajta élvezni/igénybevenni.

A telefon felbontása 480 x 854 és sehol nem találok ilyen skint...Tudna valaki segíteni hogy mit csináljak?

köszönöm
üdv
t :F

(#3364) PLaci58 válasza tauferl (#3362) üzenetére


PLaci58
őstag

A sys.txt-ben megadható az igo (és igo alapú programok, Primo 1.2, Primo 2) program és content elérési útja:
pl:

[folders]
has_secondary_root=0
app="\SDMMC\Mobilenavigator"
content="\SDMMC\Mobilenavigator\content"

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3365) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Lexus beépített navigációt hogyan lehet frissíteni? (DVD-s)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3366) tauferl válasza PLaci58 (#3364) üzenetére


tauferl
csendes tag

Köszönöm a választ!

Nézzük, jól értem-e: Ha a program a ResidentFlash-ban van a Primo2 könyvtárban, a térkép pedig a kártyán, Primo12 könyvtárban, akkor a sys.txt-be ezt kell beírnom:

[folders]
has_secondary_root=0
app="\ResidentFlash\Primo2"
content="\SDMMC\Primo12\content"

Illetve ha térképcserélőt is használok, akkor az utility\utility.ini-ben maradhatnak ezek a beállítások?:

[general]
DirContent=\ResidentFlash\Primo2\content
DirSave=\ResidentFlash\Primo2\save
ExeName=Primo.exe
Sound=set.wav

Wayteq 950 BT HD

(#3367) PLaci58 válasza tauferl (#3366) üzenetére


PLaci58
őstag

Ránézésre igen.
Van az igonak külön topikja! Itt lassan már varez lesz a dologból :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3368) badmad


badmad
senior tag

Sziasztok...adott egy Tom Tom 1Ex00 navi....térképet raknék rá western and centrál európe térkép...megvan minden okosságok is hozzá és mégsem műkszik.Azt írja ki,hogy nem megfelelő térkép nem használható.Megcsináltam már vele mindent és mégsem megy .Nagyon fontos lenne nekem,hogy müködjőn valaki tudna segíteni légyszíves....link,leírás minden meghallgatok.Köszi előre is!!! :R

(#3369) Csöves válasza badmad (#3368) üzenetére


Csöves
senior tag

A boltba, ahol vetted biztos segítenek.

Aquila non captat muscas.

(#3370) tauferl válasza PLaci58 (#3367) üzenetére


tauferl
csendes tag

Köszi! Kísérletezem.
Varez?!? Távol álljon tőlem! Távozz tőlem sántán...!!!

Wayteq 950 BT HD

(#3371) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

A GPS-m Navigon Primo, a dobozon ez áll rajta, 2009 -es szoftver van rajta, és 2010-ben lett frissítve a térkép rajta, egy ismerősömé, és most szeretném eladni, nem volt használva, de sajnos amikor szeretném kipróbálni akkor a műholdat nem tudja befogni, és nem jövök rá miért. A belső memória mérete 1 GB, jelenleg 87 Mb szabad még rajta, a térképet is frissíteném de így nem tudom mert kevés a hely, mondjuk azt memóriakártyával lehetne bővíteni, a vevő majd később megoldja szerintem, a lényeg most hogy mitől nem tudja venni a műhold jeleket, mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#3372) badmad válasza Csöves (#3369) üzenetére


badmad
senior tag

Nem boltban hanem használtan vettem....amúgy köszi az "okos"segítséget.

(#3373) Chal


Chal
addikt

Sziasztok!

Ráismer valaki a következő PNA-ra?

http://www.cumulus-soaring.com/seeyou/Oudie-2.jpg
http://www.cumulus-soaring.com/seeyou/Oudie-Suction-Cup-2.jpg
http://www.cumulus-soaring.com/seeyou/Oudie-Suction-Cup-1.jpg

Ezt az eszközt sportrepülőknek árulja egy cég, de van egy olyan sejtésem, hogy csak megállapodást kötött valamelyik nagy gyártóval (Garmin, Wayteq, akárki), hogy saját névre (Naviter - Oudie) brandelhesse a cuccot.

Ha jól tippelek, és megvan a típus, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy jóval olcsóbban beszerezhető (a Naviter 500 EUR-ért árulja "üresen", softver nélkül), és a Navitertől csak az sw-t megvásárolva nem kevés pénzt spórolhatnék meg :)

Ha rosszul gondolom, és/vagy nincs tippje a gyártóra senkinek sem, akkor érdekelne ajánlás nagyon nagy fényerejű kijelzős PNA-ra (fontos, hogy Windows Mobile, vagy WinCE alapú legyen). Mint az előbbiekből kiderült, repüléshez szeretném használni, ahol szinte folyamatosan tűző napon van az eszköz, ami miatt nagyon nehezen látható a kijelzője.

Előre is köszi! :)

(#3374) gipsztigris válasza Chal (#3373) üzenetére


gipsztigris
addikt

Naviter See-you működik bármilyen WindowsCE eszközön. Ha korrekt fényerejű WinCE eszközt keresel akkor nincs sok választásod CSAK a használt piacon tudsz körülnézni.

1. HP iPAQ 310, vagy 316
2. Mio C320, 520, C720

A manapság kapható WinCE PNA-k közül egyik sem üti meg azt a mércét amire rá lehetne mondani, hogy a láthatósága megfelelő. Feltételezem, hogy nem véletlenül ilyen drága ez a gép mert elképzelhető, hogy ebbe egy erős, (mondjuk Sharp, vagy Hitachi) kijelző került. És az bizony nem olcsó.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3375) PLaci58 válasza Chal (#3373) üzenetére


PLaci58
őstag

Ezt az eszközt sportrepülőknek árulja egy cég, de van egy olyan sejtésem, hogy csak megállapodást kötött valamelyik nagy gyártóval (Garmin, Wayteq, akárki), hogy saját névre (Naviter - Oudie) brandelhesse a cuccot.

Nem így működik a dolog. Vannak a kínai gyártók, akik internetes honlapon is elfogadnak megrendelést. Bárki rendelhet magának navit, mondjuk minimum 100 darabos tételtől. Azt tartalmazzák amit kiválasztanak (ház, alaplap, processzor, memória, kijelző, akkumulátor, GPS vevő, stb) és olyan feliratot szitáznak rá, amilyet kérnek. Ebből kifolyólag eléggé hasonló kinézetűek a navik. Természetesen mindenki igyekszik olcsó navit gyártatni. Elavult proci, gyenge akku és kijelző, mert így darabonként akár 10K-ból is kijön. Ha már jobb minőséget akar valaki, akkor lehet akár 30-50K is a beszerzési ár. Ezt nagy tételben nehéz eladni. Egy jobb kijelző talán 4-5K-val növeli az árat.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3376) Chal válasza gipsztigris (#3374) üzenetére


Chal
addikt

Köszi szépen, pont ilyesmire lett volna szükségem. Akkor nekimegyek az ebaynek :)

(#3377) Csöves válasza badmad (#3372) üzenetére


Csöves
senior tag

Nm.

Aquila non captat muscas.

(#3378) PLaci58 válasza Chal (#3376) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem kell olyan messzire menni :D
Mio C520
Ehhez tudni kell, hogy forgalomba került egy csomó C520-as autóhoz ajándékként, amiknek az akksija nem sokat ért.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3379) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Sziasztok!

Fél éve vásárolt Garmin nüvi 40-em behalt, egyszerűen az egyik bekapcsolásnál úgy gondolta,hogy csak a Garmin logót jeleníti meg. Nem tudom csatlakoztatni a géphez,és nem tudok vele semmit semi csinálni. Mi a f*sz van ilyenkor? A munkám kötődik hozzá...

(#3380) Balinov válasza Neilontero (#3379) üzenetére


Balinov
félisten

Master resetet probaltad mar? Ha ezzel sem jo, vidd vissza, ahol vasaroltad es gariztasd le. Irod, hogy fel eve vasarolt, akkor meg boven garisnak kell lennie

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3381) Neilontero válasza Balinov (#3380) üzenetére


Neilontero
csendes tag

Nem tudok master resetet csinálni,a Garmin-logónál még nem él a tapi a képernyőn,nem jut el odáig. Az oprendszert sem tölti be. Ezt a resetet akkor lehet csinálni,ha betölt az oprendszer és él a képernyő. Ez nem jut el odáig. Keresem a papírjait gőzerővel...

(#3382) w.miki


w.miki
veterán

Sziasztok!

Van egy Sony NV U51D navigáció.
Nav-u NavTeQ On Board directed by: Navigon
Version: 2.0.04(279)
Platform 1.430
Beleépítve egy 512MB-os MiniSD kártyával.

Tud magyarul, de csak Németország (Germany).
Szeretnénk rá tenni egy MagyarOrszág térkép. De nem tudom, hogy lehetne rátenni.
Ha USB-n keresztül összekapcsolom az XP-vel, a kijelzőjén egyből a Connection Cancelled üzenet jelenik meg.

Hogyan lehetne mégis Magyar térképet rátölteni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#3383) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Helló

Valaki tud segíteni GPS beállításában?
WayteQ X950-esen van a GPS gombocska, de arra nem csinál semmit, mert más az elérési útvonal gondolom. Ezt kéne belőni.

Valakinek ötlete?

(#3384) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!

Gyors kérdésem: Egy Garmin 650 nüvi gps került elő, a gép névjegyén 4.90-es software verzió van.
Hang verziószám: 2.0
GPS szoftver verzió 3.00
Gondolom ez ősrégi.
Ennek a készüléknek a frissítése naprakészre ingyenesen nem lehetséges, igaz? Csak ezt a 110USD-s két frissítést láttam a honlapjukon.
Bocsánat a kérdésért, GPS ellenes vagyok :P És most van először a kezemben :P

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3385) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

A GARMIN 2595LMT-ről mi a véleményetek? Érdemes megvásárolni, hosszú távra terveznék vele. A legfőbb a megbízhatóság és mindig naprakész map. Nagyon sok helyen ezt ajánlották.

(#3386) Tuce


Tuce
csendes tag

sziasztok
segitségetekre lenne szükségem van egy becker z 113-as készülék hogyan tudok rá telepiteni igo primot mely mihest leveszema régi igot róla hiába teszek akármit rá nem indul el köszönöm gyors válaszotokat

(#3387) Locutus


Locutus
veterán

Van két navim, egyforma márka, de nem egyforma típus.

Mindkettőn azonos IGO csomag.

Az egyiken mégis +- 1-2 órát ugrál az óra, de csak az IGO-n belül. Szóval a navi rendszerideje jó, de az IGO-n belül ugrál.
Ugyanaz a területi beállítás is a két navin. A másikon pontos az óra.

Mitől lehet ez?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3388) Lmh


Lmh
őstag

Ez is sajnos olyan topic, ahol csak kérdések vannak :( Azért sok sikert

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#3389) PLaci58 válasza Locutus (#3387) üzenetére


PLaci58
őstag

Gondolom, hogy más GPS vevő van a két naviban. Az egyik stabil, a másik nem.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3390) tiko76


tiko76
aktív tag

androidos primom van 240X320 csak nem tudok benne címet írni mert nincs benne billentyüzet. valaki tudna segiteni hogy belevarázsoljam?

(#3391) Dot


Dot
őstag

Hali!
Munkatársamból kaptam egy MIO C520-at, hogy frissítsek rajta térképet!
Mikor rádugtam a gépre a azt írta, hogy "Az USB eszközt nem lehet felismerni"
és
"A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
A hivatalos honlapon nem találtam drivert hozzá.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#3392) PLaci58 válasza Dot (#3391) üzenetére


PLaci58
őstag

Másik kábellel is ezt csinálja? Milyen windows? Kell hozzá egy program, amit adnak a Miohoz, CD-n!
Alapból csak zenét és talán képet lehet rá másolni, a többihez feltört program kell.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3393) Dot válasza PLaci58 (#3392) üzenetére


Dot
őstag

Jó mint kiderült a windows tesz be MÁR MEGINT, mert másik gép felismeri!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#3394) gipsztigris válasza tiko76 (#3390) üzenetére


gipsztigris
addikt

A forgalmazó mit mond erre?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3395) PLaci58 válasza gipsztigris (#3394) üzenetére


PLaci58
őstag

Átküldtem Dot-ot a BDW-re. Én már olyan régen nem láttam Miot, hogy azt se tudom melyik az eleje :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3396) vatomi


vatomi
aktív tag

Valaki esetleg tudja-e, hogy ez a Navon N495 beépített vagy külső TMC vevős lehet? Integrált kellene, ha ez nem az, esetleg valaki tud hasonló árkategóriában ajánlani valamit WINCE rendszerrel? Köszönöm :Y

(#3397) PLaci58 válasza vatomi (#3396) üzenetére


PLaci58
őstag

Navigálni jó:
Akárhová készül, biztos lehet pontos megérkezésében, ha a NAVON N495 iGO8 Magyarország készülékkel navigál. Beépített TMC vevője segítségével (Magyarországon is működő TMC)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3398) vatomi válasza PLaci58 (#3397) üzenetére


vatomi
aktív tag

Óh, láttam én már karón varjút! Fura, hogy van nem TMC-s változata is, ezért gyanakszom

(#3399) PLaci58 válasza vatomi (#3398) üzenetére


PLaci58
őstag

A TMC-st linkelted be. (N495 TMC)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3400) vatomi válasza PLaci58 (#3399) üzenetére


vatomi
aktív tag

Nem véletlen, olyat keresek. Szóval tuti nem egy kiegészítő antennát takar a TMC verzió... Ennyit szerettem volna tudni :R

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.