Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2701) PLaci58 válasza emee8 (#2700) üzenetére


PLaci58
őstag

A content/Voice mappában kell lenni a hang fájloknak (pl. Nagy Rita.zip). Az Igo8-ban be kell állítani, hogy melyik hangot használja és esetleg a hangerőt beállítani. Elvileg telepítéskor be kell állítani ezt is.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2702) DM43 válasza PLaci58 (#2701) üzenetére


DM43
őstag

Laci papa! Az a Nokia Symbianos ... :N

[ Szerkesztve ]

(#2703) PLaci58 válasza DM43 (#2702) üzenetére


PLaci58
őstag

Akkor bocsi. Azt gondoltam, hogy az igo az igo :DD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2704) Sk8erPeter válasza formasu (#2699) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rendben, köszi! :K
A Wayteq jóféle?
Van abból, vagy bármi jóból hasonló árkategóriában ajánlott GPS?

Ja, és tudom, hogy furcsa kérdés, de olyan esetleg nincs, amit akár vizen is lehet használni navigációra? Tehát például mutatná, hogy egy kishajón épp hol járunk a Balatonon. Vagy ennek semmi köze hozzá, és ez már egy tök más árkategória?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2705) formasu válasza Sk8erPeter (#2704) üzenetére


formasu
tag

Wayteq 950, 960, CNC Globe HD, ezek közül válogass!

Nekem Wayteq 950 van egy éve, és semmi gond vele.

Sétálós, vizes GPS, az már más kategória! Arra valók a Garminok, de azok már 3x annyiba kerülnek! / Erre a célra nekem Garmin Vista HCx van / Ami nagy különbség ezekhez az autósokhoz képest, hogy a Garmin képe tűző napsütésben is szuperül látszik

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2706) emee8 válasza PLaci58 (#2701) üzenetére


emee8
csendes tag

hát köszke próbálkozom a hangot megtaláltam csak nem sikerül sehogy hozzá adni a gps-hez ez egy nokia c5-03 symbian a gps jól működik némán.Szerintetek gagyi a symbian?

[ Szerkesztve ]

(#2707) Sk8erPeter válasza formasu (#2705) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szia!
Először is bocs, hogy csak most válaszolok, és köszi, hogy írtál! :R

Hát megnéztem, ennek a Garmin Vista HCx-nek valóban elég húzós ára van (55k+). Tulajdonképpen azonkívül, hogy a kijelző eltérő, meg vízállósága is, van még valami igazán releváns különbség az autós GPS-ekhez képest? Gondolom még az elérhető térképszoftverek mennyisége/minősége is eltérhet... De megmondom őszintén, nem igazán értem, az autós GPS miért nem tudja megmondani a koordinátákat mondjuk a Balatonon... :B

Azt láttam, hogy ez az általad említett Garmin tényleg nagyon profi, meg mindenhol csupa pozitív értékelést kapott, de ennek az ára már jóval magasabb a rászánt keretösszegnél. :( Nagy előnye, hogy mindenféle szempontot mutat, amit nem tudom, az olcsóbb kategóriájúak mind tudnak-e (pl. magasság, mozgás átlagsebessége, max. seb., mozgási idő, állás ideje, össz. megtett út, napi km; barométer pl. gondolom nyilván nincs az olcsóbbakban; 50 útvonalmemória, stb...).
Viszont azt néztem még, hogy a kijelző felbontása viszonylag gyengusz (176 x 220 pixel), a WayteQ x950BT-HD-nél jóval nagyobbnak és szebbnek is látszik a kijelző (eleve mérete 5", a felbontás 800 x 480 px), ami mondjuk a láthatóság szempontjából végül is szintén nem mindegy. (Pl. ne kelljen hunyorogni az autóban, hogy hova is kell menni. :D)

Ez az általad ajánlott WayteQ 950 nagyon tetszetős, de akkor azt mondod, ez egyáltalán nem alkalmas vízi használatra? Igazából vízen biztos, hogy egyelőre csak belföldön használnánk - konkrétan Balatonon, tuti nem fogunk más vízre menni hajóval (legalábbis azzal, ami ott van :) ). Autózni meg csak Európában fogunk (térkép jár hozzá?).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2708) totoro


totoro
csendes tag

Láma vagyok a témában, tud valaki segíteni?:

Vettem egy CNS GLOBE készüléket, és egyszerűen nem indul el az igo8. Mit kell azon kívül beállítani hogy a kártyán kitallózom a mobilenavigator.exe-t? Egy pillanatra feldobja az igo inditóképőernyőt, de kisebb méretben, ezért felbontásgondra gyanakodtam és a sys.txt-ben átirtam a 480x272-re, de nem változott semmi :(

(#2709) PLaci58 válasza totoro (#2708) üzenetére


PLaci58
őstag

Töröld a save mappát és ne adj meg semmilyen felbontásra vonatkozó dolgot a sys-ben.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2710) totoro válasza PLaci58 (#2709) üzenetére


totoro
csendes tag

Köszi a tippet, de a helyzet változatlan :(

(#2711) DM43 válasza totoro (#2710) üzenetére


DM43
őstag

Kell még hozzá a jó felbontást tartalmazó data.zip is

(#2712) totoro válasza DM43 (#2711) üzenetére


totoro
csendes tag

A data.zip ott van, és azon belül az ui_igo8 könyvtárban van 480_272 mappa is. A sysből teljesen kitöröltem a felbontásos sort, az úgy jó?

(#2713) formasu válasza Sk8erPeter (#2707) üzenetére


formasu
tag

Ez az általad ajánlott WayteQ 950 nagyon tetszetős, de akkor azt mondod, ez egyáltalán nem alkalmas vízi használatra? Igazából vízen biztos, hogy egyelőre csak belföldön használnánk - konkrétan Balatonon, tuti nem fogunk más vízre menni hajóval (legalábbis azzal, ami ott van ). Autózni meg csak Európában fogunk (térkép jár hozzá?).
Szia!
Nem véletlenül van kettő GPS-em! Mindkettő más célra van. A Wayteq, gondolom egyértelmű, azon látod, és hallod!! merre menj, elég nagy képernyőn. Próbáld meg a Wayteq-et nézni mondjuk napsütésben! Nem látsz semmit.
A Garmin már nem ez a kategória. Ami nekem van, a Vista HCX, az tényleg kicsi, a felbontása is, de ezt a gyakorlatban nem veszed hibának. / A felbontásra gondolok / A napokban vettem ismerősömnek egy Wayteq 950HD-t én nem láttam a nagy különbséget ez, és az enyém között, ami még 480x272-es, de szerintem a HD-hez már elkelne egy nagyobb proci is!
A Wayteq-et használom teljes háttérfénnyel, és ez is kevés!!!!!, míg a Garmint 1/10-es háttérfénnyel, vagy anélkül, és a Garrmin a tűző napsütésben is tisztán látható, de akkor már egy kicsit több háttérfényt kell adni neki! A Garmint ha beleejted a vízbe, ha megázik, utána is működik! Hiányolom, hogy csak jelez, és nem beszél. Van barátom, aki autóban, még a repülőn is ezt használja, megszokta. / A teljes repülési utat kirajzolja, elmenti / Egy jó aksival a Vista HCX elmegy közel egy napot, folyamatosan, míg egy olcsóbb autós GPS talán 1-2 órát! Ezzel kevés készülék versenyezhet! Mit csinálsz a Balatonon, ha mondjuk 3 órát vagy a vízen, addigra az autós készülék már régen lemerült. A Garmin oldalán megnézheted, hogy melyik mit tud.

Szerintem mindegyik készülék meg tudja mondani a koordinátákat bárhol.
Az árról: A Garmin az "márka!", a Wayteq ehhez képest egy jól használható "bovli". A Garminhoz jár térkép, míg az olcsóbb Wayteq-hez nem, de térképpel már drágább az ára, és az sem mindegy, hogy milyen térképet vásárolsz hozzá!!!!!. A két készülék más rendszerű térképet használ. A Garmin kis kijelzőjén is szépen látszik, hogy mikor merre kell menni, mint már jeleztem, gonggal felhívja a figyelmet a fordulásra, meg mindenre, és látod is, és MINDIG, minden időben látod. Sétáló készüléknek, amikor akár reggeltől estig a szabadban vagy, ideális! Nem tudsz eltévedni, mert vissza vezet a kiindulási helyre, vagy ahová akarod.

formasu

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2714) csongi válasza formasu (#2713) üzenetére


csongi
veterán

A Balatonra kell gps? Mire lehet ott használni? Horgász helyek vagy ilyesmi?

(#2715) formasu válasza csongi (#2714) üzenetére


formasu
tag

Be van etetve egy hely, és oda visszatalálj!
Mi van, ha esetleg akkora köd jön, hogy nem látsz 10 méterre sem?
Esetleg nem ismered a partot, és adott címre szeretnél kijutni, stb.....

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2716) csongi válasza formasu (#2715) üzenetére


csongi
veterán

Valóban :)
Mivel nem vagyok víz jártas ezek nem is jutottak eszembe elsőre.
De valós dolgok és tényleg nem árthat ha pár óránál többet bír ebben az esetben az akksi.

(#2717) bull84ghia


bull84ghia
őstag

igo8 képes egyszerre 2 helyről kezelni a content mappa tartalmát?
Pl úgy hogy van térkép sd is meg a flash memóriába is!
köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#2718) gipsztigris válasza bull84ghia (#2717) üzenetére


gipsztigris
addikt

Csak ezzel a módszerrel képes:

Ha a flashben van az iGO8, akkor a kártyára egy iGO/content mappát és abba kell tenni azt, ami nem fér a flashbe. Nem kell a sys.txt-be semmi bejegyzés, ki fogja olvasni a kártyáról is a cuccokat! Ha csak öt térképet teszel bele, akkor is összeolvassa a flashben lévő iGO8/content tartalommal. Ugyanezt a struktúrát látja a Primo is.

A lényeg, hogy NE legyen semmilyen [folders] bejegyzés a sys.txt-ben!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2719) bull84ghia válasza gipsztigris (#2718) üzenetére


bull84ghia
őstag

Köszi ismét segítettél mint pár hónapja a WolfNCU kérdésben.:)
1000 köszönet

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#2720) Pake01


Pake01
csendes tag

Érdeklődni szeretnék arról ,hogy lenne egy Neverloss n 627 -es gps-m!Üzemeltetés 90 %-ba szivargyújtóról megy!De így is kb 2 óránként kikapcsol, és elveszti a beleírt címet!Probléma tárgya mi lehet? :W

(#2721) Csöves válasza Pake01 (#2720) üzenetére


Csöves
senior tag

Ha vicces szeretnék lenni, akkor a válasz a nevében van. :D

Aquila non captat muscas.

(#2722) Pake01


Pake01
csendes tag

De a viccet félre téve??Már régóta használjuk ezeket a készülékeket!Európai fuvarozásban!De most az egyik megkergült!Esetleg valami jobb válasz kérdésemre?

[ Szerkesztve ]

(#2723) kyle_


kyle_
tag

Sziasztok
Olyan gondom lenne, van nálam egy magneo gps, igo 8at másoltam, de sajnos nem kártyára, hanem a belső memóriájába, és auto elinduláson van.
sajna az igo nem jo mert nem talál gps jelet, próbálnék kilépni, de kifagy.
Hátulján hiába nyomom meg a resetet, ujraindul, majd ujra be az igo programba.
Esetleg valakinek valami ötlet?
Javítható?
Köszönöm előre is
sziasztok

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#2724) formasu válasza kyle_ (#2723) üzenetére


formasu
tag

Mi lenne, ha kitörölnéd onnan, visszaállítanád az eredeti állapotot, és kezdenéd előröl?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2725) formasu válasza Pake01 (#2722) üzenetére


formasu
tag

Érdeklődni szeretnék arról ,hogy lenne egy Neverloss n 627 -es gps-m!Üzemeltetés 90 %-ba szivargyújtóról megy!De így is kb 2 óránként kikapcsol, és elveszti a beleírt címet!Probléma tárgya mi lehet?
Megpróbálnám egy másik táppal, hátha ott van a hiba, vagy a vezetéke már elhasználódott, esetleg kontakt hibás!

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2726) PLaci58 válasza kyle_ (#2723) üzenetére


PLaci58
őstag

SD kártyára próbálj meg feltenni Mobilenavigator\Mobilenavigator.exe néven valami proramot, mondjuk a CECMD-t átnevezne és betéve resetelni, hátha. Ha nem, akkor még meg lehet próbálni PC-re kötni a Magneot és kitörölni a hibás programot. Ha így sem, akkor esetleg egy ROM frissítés segíthet. (nem ismerem a Magneot!)

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2727) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,
Van egy ilyen navim, Sony NV-U73T, a problémám az lenne vele, hogy nagyon régi a gyári térkép rajta. M7 befejezett szakasza sincs rajta, így amikor mentünk horvátországba akkor a levegőbe mentünk a térkép szerint vagyis inkább a semmibe.
Szeretném valahogy frissíteni, de ilyet még nem csináltam, esetleg IGO-t rakni rá vagy amit lehet, csak jó legyen és friss térképadatbázisa legyen.
A másik Problémám a tapadókorong ragacs része lejött. Mert elhasználódott, olyan ragacsot hol és mennyiért lehet rá venni. Ilyen szilkon szerű cucc. Előre is köszi a segítséget. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2728) kyle_


kyle_
tag

Sikerült megoldanom, köszönöm mindenkinek:)

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#2729) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémám van. Igo 8.5.3-as szoftverem van és valamiért a figyelmeztetéseket nem lehet teljesen kiiktatni. A sebességmérő kameráknál a készülék minden egyes friss indításkor csipog, és ilyenkor manuálisan mindig ki kell venni a pipát a figyelmeztetések elől, mert az valamiért visszakerül oda.
SYS.txt-ben van egy ilyen sor:

[warning]
speedcam_warning=1
speedcam_soundtype=1
speedcam_visualtype=1

Ki fogom próbálni, hogy átírom nullára az egyeseket, hátha segít.

Esetleg van más tipp erre a problémára?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2730) babony válasza KubanitoS (#2729) üzenetére


babony
csendes tag

Pontosan az a megoldás amit írtál!
Írdd át nullára!
Üdv.

(#2731) KubanitoS válasza babony (#2730) üzenetére


KubanitoS
veterán

:R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2732) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Olyan ügyben fordulnék hozzátok hogy kaptam egy TomTom GO 720 GPS -t és szeretnék pár dolgot megtudni róla. Például hogy lehet ra térképet feltenni hangokat meg ilyesmi.

(#2733) edgelaszlo


edgelaszlo
senior tag

van egy cns navim amit térkép nélkül vettem, gondolván hogy az előző naviból átteszem az IGO 8 kártyát, hátha megy....megindult, de csak a jobb flső sarokban mutatja a dolgokat....mit kell átírni a sys.txt-ben? most 800x480-as navim van, előtte egy Mio Moov 360-am volt ami ugye 480x272-es...

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#2734) formasu válasza edgelaszlo (#2733) üzenetére


formasu
tag

Legelőször a Data.zip-et.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2735) edgelaszlo válasza formasu (#2734) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

oks....és hogyan? :)

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#2736) edgelaszlo válasza edgelaszlo (#2735) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

lolvastam még1x az első hszt. sorry a kérdésért...

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#2737) KubanitoS válasza edgelaszlo (#2736) üzenetére


KubanitoS
veterán

Pontosan milyen CNS navid van?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#2738) edgelaszlo válasza KubanitoS (#2737) üzenetére


edgelaszlo
senior tag

silver...de már megoldottam a trét...:)

telefonok, tabok, gitárok, erősítők

(#2739) pilu69


pilu69
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki honnan tölthetnék le használati útmutatót [link] ehhez a készülékemhez.

Előre is köszönöm, ha van olyan valaki aki tud segíteni és segít is. :R

Szerk: természetesen magyar nyelvű kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2740) Sk8erPeter válasza formasu (#2713) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szia formasu!
Nagyon köszönöm a válaszaidat! :R Bocsánat, hogy most válaszolok, kicsit el vagyok úszva mostanában a melóval.
Teljesen meggyőzött a válaszod, és mivel úgy tűnik, elsősorban hajózási célokra kellene (vagy akár horgászáshoz, hogy visszataláljunk, ahogy írtad is a példát később), ezért végül úgy döntöttünk, megvesszük. :K
Eddig eléggé tetszetősnek tűnt, de még sajnos nem igazán volt időm próbálni. Ajándékba lesz, majd fater próbálja, ő fogja aktívan használni.

De csak hogy üröm is vegyüljön az örömbe, mutter megrendelte, majd átvette az Electrobox-tól kiszállított cuccot, de sajnos utólag vette észre, hogy bár megkapta a szállítólevelet és a számlát, de garancialevelet nem csomagoltak bele... :W Ilyenkor mi van? Írt nekik, meg próbálta őket elérni telón (bár azt mondta, lehet, hogy talán már későn telefonált, nem voltak ott), egyelőre nem sikerült. Holnap újra próba. Gondolom a számla nem igazán elég... A számlára ez a cég van ráírva, mint forgalmazó.
Igen, meg kellett volna nézni átvételkor, meg talán nem ettől a cégtől kellett volna rendelni, de most már mindegy... Ezt írják a garanciális részről a korábbi visszaigazoló levélben (nyilván automatikusan kiküldött levél): "Garanciális ügyintézéshez a vásárláskor kapott eredeti számla vagy másolatának leadása szükséges. A terméket leadhatja vagy elküldheti a kapott számlán látható címre."
Most akkor ezek szerint a számla is elég lehet? :U

Sk8erPeter

(#2741) formasu válasza Sk8erPeter (#2740) üzenetére


formasu
tag

Szia!
Ha nem sikerül a céget felhívni, hívd a Garmint, majd ők megmondják, hogy mi ilyenkor a teendő! Szerintem a számla, és a készülék gyári száma alapján ők már tudnak mindent! Ez a valószínűbb. Nem feltételezem, hogy szükség lesz a garira! Ezek nem "gagyi" készülékek.
[link]
Milyen térképet kaptál hozzá, mert azt nem látom.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2742) Sk8erPeter válasza formasu (#2741) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Felhívta mutter a Garmint, azt mondták, nem ismerik a céget, valószínűleg nem magyar, mert ugye magyar cégeknek kötelességük magyar nyelvű kézikönyvet és garanciajegyet is mellékelni... :W (hát persze, hogy magyar kézikönyv sincs hozzá, ami külön megvéve rohadt drága, mint azt a Garminnál elmondták...) Hát az átvételre és a megfelelő bolt kiválasztására is biztos, hogy jobban kellett volna figyelni... de utólag már mindegy. Szóval ha nem válaszolnak, akkor valószínű, hogy ezt megsz×ptuk, és reménykedhetünk, nem lesz baja 1 éven belül. (asszem annyi a garancia általában rá) Nyilván nem véletlenül volt ennyivel olcsóbb, mint a hivatalos 70k körüli ár.
Van valami beépített térkép, az nem tudom, pontosan melyik, ez a CD járt még hozzá, de mondjuk ez inkább PC-s szoftver útvonalak átvitelére, ha jól látom. De a dobozon feltüntetett dolgok szerint nem is kellene extrát tartalmaznia; amúgy úgy tudom, az, ami jár hozzá, az az "Atlantic alaptérkép".
Javíts ki, ha rosszul tudom, és kellett volna még járnia hozzá valaminek!
Te mit kaptál a csomagban?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2743) formasu válasza Sk8erPeter (#2742) üzenetére


formasu
tag

Bocs, a bolt kiválasztásánál nem voltál elég körültekintő! Remélem, magyar nyelvű a szoftver, ami rajta van! Gari akkor nincs is rá?
Esetleg egy MapSource kezelésit tudok küldeni magyarul.

Elég gond lehet abból, hogy ezt a boltot választottad, főleg akkor, ha nincs benne a készülékben a magyar nyelv.
A Garmin egy teljesen más kategória, mint az IGO, a telepítése is!!!!!!!
Szükséges hozzá a MapSource, mint alap program, és a térképek külön-külön.
Lehet rátenni: Navi Gude Hungary, Topo Guide Hungary, Turista utak, CNEU2012_30 / Ez a legfrissebb teljes Európa térkép/, .....stb térképeket.
Nekem nem adtak hozzá kis SD kártyát, azt venni kell! A 4 GB-ost elfogadja, és arra ráfér akár mind a négy is, amit írtam. Majd a készüléken kell kiválasztani, hogy melyiket akarod használni. Bárcsak már ott tartanál!!!!!!!

Azért számolj! Azért volt olcsóbb, mert nem kaptad hozzá a két magyar térképet, amihez a frissítés is jár! A turista utak, azok nem fizetősek, de a többi igen. Én a magyar térképeket kaptam hozzá CD-n, amit regisztráltam, és folyamatosan ingyen frissítem is, már több, mint egy éve. Ha csak ezt megveszed, akkor már túl vagy a 70 eFt-on!!!!!! Ha már kimész az országból, akkor kellene az Európa térkép is. Mivel úgy látom, hogy nem volt még Garminod, ha lenne is magyar térképed, akkor is meg kell ismerni a telepítést, és a készülékre másolást a MapSource segítségével, de így..........., most nem irigyellek, nagy fába vágtad így a fejszét, főleg azért, mert nem ismered a rendszert, és......talán érted, mit akarok még mondani! Remélem, sikerülni fog, de meg fogsz szenvedni vele! Javaslok egy ezzel kapcsolatos topikot is keress, hogy egyáltalán fogalmad legyen, mit is kell csinálni, de a kezelési is lehet egy kiinduló!
Úgy tudom, az alap térkép, az rajta van mindegyiken, de azzal nem sokat érsz, az csak egy alap! Ez mellé kell másik is. Egy USB kábelt is kellett hogy kapj vele, amivel a PC-hez tudod csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2744) Źşë'


Źşë'
addikt

Sziasztok!

Van egy bluepanther rubinom, ami bekapcsolás után nem reagál. Kék led világít mint a barom (egészen addig míg le nem merül, kikapcsolni sem lehet), a kijelző fel sem villan, mintha be se kapcsoltam volna.. Találkozott már valaki hasonló problémával esetleg? gépre dugva usbn keresztül sem látja a win7em a készüléket... ez egyszer csak a semmitől lett ilyen... :(

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2745) Luissimo válasza Źşë' (#2744) üzenetére


Luissimo
veterán

Ez is te vagy ??

"Válasz: Bluepanther RUBIN 5 órája, 33 perce Karma: 0
lajtom írta::
Sziasztok.
A mai napon menet közben a BlueP Rubinom elsötétedett, és azóta nem tudok semmit kezdeni vele. Hiába reszeteltem semmi. Próbáltam ki be kapcsolni semmi. A kis led ég folyamatosan kéken. Rátettem pc-re de nem ismerte fel. Volt már valakinek valami hasonló? IGO8 futott rajta.
Várom a hozzászólásokat, üdv lajtom

erre tud valaki valami megoldást? hasonló gonddal küszködök!

Zsé
"

Javaslom próbálj egy gyors (egymásután kétszer nyomott) reset-et !

(#2746) Luissimo válasza Źşë' (#2744) üzenetére


Luissimo
veterán

válasz 2:
(lejárt a szerkesztési idő)

Ezt a hibajelenséget produkálják a Wayteq a CNS és a BP gépek is.
A dologra 3 féle megoldás volt jó hatással ( kinél-kinél más-más jött be )
Ha hozzáférsz , akku leforraszt, majd vissza.
ha cserélhető akku, akkor akku ki-be !

ha nem, akkor két út lehetséges ( a következő 3):
1. A hálózati töltő csatlakoztatása után, nyomja meg a készülék hátoldalán található reset gombot kétszer.
1/a esetleg megpróbálni töltő rádugása nélkül is ugyanazt a dupla- resetet.
2. Amennyiben ez nem segít, töltsd a készüléket 5 másodpercig, majd válasszd le a töltőről.
14 óra elteltével csatlakoztasd a készüléket ismét a töltőre.
Ezután a készüléket be lehet kapcsolni.

Valamelyiknek működni kell, másnál bevált !!

(#2747) PLaci58 válasza Luissimo (#2746) üzenetére


PLaci58
őstag

Melyik Wayteq csinál ilyen hibát?
Ez valami új jelenség?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2748) Luissimo válasza PLaci58 (#2747) üzenetére


Luissimo
veterán

hááát, az enyém nem.
de sok közös ismerősünk panaszkodott anno, március körül ehhez hasonló jelenségre.
DE ha járnál oda, ahova nemjársz mostanában, akkor ottan találkoztál volna már ezzel .
nem új, valamikor tavasszal volt belőle nagy pánik, még húsvét körül, ha jólemléxem...

ha rákeresel a "dupla reset" keresőszóval, akkor meglátod...

[ Szerkesztve ]

(#2749) Źşë' válasza Luissimo (#2745) üzenetére


Źşë'
addikt

igen én lennék, akkor ezeket megpróbálom :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#2750) Źşë' válasza Źşë' (#2749) üzenetére


Źşë'
addikt

sajnos ez egyik sem segített rajta :( nem gondoltam volna h ezek a vackok ilyen gyorsan behalnak... eléggé gáz :W marad a szerviz

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.