Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) gipsztigris válasza dodopek (#3100) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha frissíthető hivatalosan, akkor feltelepíted a naviextras toolbox-ot a számítógépedre majd rádugod usb-re a PNA-t.
Automatikusan fel kell, hogy ismerje a naviextras toolbox a készüléket. És ha ingyenes frissítés is jár hozzá, akkor azt is fel fogja aljánlani.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3102) kori18t


kori18t
tag

Segítségeteket kérném.Egy jó, megbízható gps-t keresek ( csak készüléket ), amin gond nélkül fog futni a meglévő primo teljes EU térképpel.Sok fajtát néztem, de nem tudom eldönteni, a lényeg, hogy 5"-ös legyen a kijelző.Jó lenne 20 ezer körül vagy vmivel felette találni egyet. Wayteq x960HD-t néztem, de nem tudom..........

(#3103) gipsztigris válasza kori18t (#3102) üzenetére


gipsztigris
addikt

Van ennek a kérdésnek külön topikja.

[link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3104) dodopek válasza gipsztigris (#3101) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, ezt fogom tenni. Azt nem lehet tudni, hogy mikor jönnek ki a frissítések? Meg megőszülnék, ha az egyetlen készülékhez kapott frissítésem ellőném, aztán 1 hét mulva kijön valami új főverzió, vagy ilyesmi...

(#3105) plaschil


plaschil
aktív tag

Erre tud valaki valamit?
Arra jöttem rá közben, hogy gyorsítva játssza vissza.

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#3106) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Van egy Wayteq x920BT-m iGO primo 8.5.11.155811 szoftverrel és olyan problémám van, hogy amikor bekapcsolom akkor kb. 4-5 perc kell neki amíg megtalál minden műholdat és mutatja a jelenlegi pozíciómat. Ez elég rossz pl akkor amikor fedett parkolóból jövök ki.
Mivel lehetne ezen segíteni? Azon kívül, hogy már a szoftverfrissítés nem ártana neki :)

[ Szerkesztve ]

(#3107) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy wayteq x850-es készülékembe vásároltam egy 16GB-os microSDHC mem karit és nem tudom milyen file rendszerre formázzam.
Légyszi segítsetek.

Köszi Norbi.

(#3108) PLaci58 válasza Norbi46 (#3107) üzenetére


PLaci58
őstag

FAT32-re.

kisgyerek85!
Kérdés, hogy milyen az a fedett parkoló. Ha vasbeton a teteje, akkor sajna ott nehezen talál jelet bármilyen készülék. Akkor is szoktak ilyet csinálni a PNA-k, ha máshol kapcsolják ki és be. Még párszáz méter eltérés is okozhat ilyen hosszabb pozició találást. Ehhez a szoftvernek semmi köze.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3109) kisgyerek85 válasza PLaci58 (#3108) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Lehet kicsit akkor nem jól fogalmaztam.

Nem az zavar, hogy fedett garázsban nem talál műholdat, hanem az, hogy kint vagyok a szabad ég alatt és 4-5 perc mire behatárolja a helyzetét. És ez akkor tud zavaró lenni ha fedett parkoló alól indulok el. Mert ha kint az utcán parkolok és csak gps-el tudom, hogy merre is kéne menni akkor megvárom azt a pár percet.
Viszont ha fedett parkolóból indulok és nem tudom merre kell menni akkor addig vagy megyek az orrom után vagy megállok és megvárom amíg magára talál a gps. :)

[ Szerkesztve ]

(#3110) kori18t válasza gipsztigris (#3103) üzenetére


kori18t
tag

Igaz, elnéztem.De ha már itt tartunk, tudnál segíteni?

(#3111) Norbi46 válasza PLaci58 (#3108) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

Köszi a választ! Ha FAT32 formázok akkor a 4GB-nál nagyobb file-okat nem tudok rá rakni a karira. Csak ezt az egy file rendszert támogatja a készülék?

(#3112) Csöves válasza Norbi46 (#3111) üzenetére


Csöves
senior tag

Ezt szereti :)

Aquila non captat muscas.

(#3113) Norbi46 válasza Csöves (#3112) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Oksa ha ezt szereti akkor ezt kapja! ;)

(#3114) Csöves válasza Norbi46 (#3113) üzenetére


Csöves
senior tag

Nyomjad neki. :)

Aquila non captat muscas.

(#3115) cayborg77


cayborg77
csendes tag

sziasztok segítséget szeretnék kérni van egy MIO MOOV M400-as gps!
és szeretnék ráteni IGO-t hogyan tudom ezt megcsinálni ?
nagyon kénne a segítség !!!!!
probáltam sok modon de sehogy nem ment ezért is kéne!
elöre is köszi

(#3116) vapor7


vapor7
csendes tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni, hogy x960 wayteq gépre, hogy kell rámásolni a térképszoftvert, esetleg mit kell átírni, hogy elinduljon?
Segítségeteket előre is köszönöm, esetleg e-mailben is értekezek.

(#3117) Csöves válasza vapor7 (#3116) üzenetére


Csöves
senior tag

content/map....ide.

Aquila non captat muscas.

(#3118) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

nem tom jó helyen járok-e,de az okos mobilomra/tabletemre szeretnék egy navigációs progit.ingyenes megoldás létezik olyan,ami megbízható is egyben?a jelenlegi "kék nyíl" nem működik nekem ha nincs wifi bekapcsolva,úgy meg semmit sem ér.mindig azt nyavajogja,hogy "az adatkapcsolat megszakadt".
köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3119) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Meg szeretném kérdezni, hogy van e olyan GPS amivel egy időben lehet e:
navigálni, zenét hallgatni(FM-en van BT-n keresztül) és hívást fogadni

Arra gondolok, hogy elindítom a zenét, megadom a koordinátákat, miközben megyek lejátssza a zenét és ha kell beszól nekem (újratervezem az útvonalat :) ) és ha hívás jön tudom fogadni, ilyenkor nem zenél max navigál.
Van ilyen?

GA

(#3120) Csöves válasza G.A. (#3119) üzenetére


Csöves
senior tag

Van.

Az a neve, hogy okostelefon. :K

Aquila non captat muscas.

(#3121) gipsztigris válasza G.A. (#3119) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elméletben lehetséges sok készüléknél, azonban a gyakorlat azt mutatja, hogy ha minden funkciót egyszerre bekapcsolsz (FM transmitteren zenét hallgatsz és navigálsz, valamint BT kihangosító is be van kapcsolva) ,akkor a vége egy stabil oldalfekvő helyzet lesz, mert úgy kifagy, mint télen a kiakasztott kolbász. :))

Egy 500Mhz-es készüléktől ilyen sokat nem szabad elvárni. Egy Trabant képes arra, hogy menjen akár százzal is, képes arra, hogy húzzon utánfutót, és képes arra, hogy egy meredek emelkedőre felmenjen!....de mindhármat egyszerre nem tudja teljesíteni! :D

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3122) PLaci58 válasza G.A. (#3119) üzenetére


PLaci58
őstag

Bekapcsolhatod a 3 hangot egyszerre, de nem fogja intelligens módon váltogatni. Magyarul, minden szól egyszerre.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3123) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Nekem egy Wayteq x920BT-m van. FM transmittert szinte állandóan használom navigáció közben és teljesen jól működik. Van benne kihangosító is, de azt nem használom.

(#3124) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy mio GPS-re fel lehet valahogy tenni az IGO-t?
Ha igen akkor hogyan?
Vagy csak a miomapot lehet frissíteni?

(#3125) PLaci58 válasza shaggy (#3124) üzenetére


PLaci58
őstag

Szinte mindenre fel lehet tenni :D
A hogyan az itt tiltott.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3126) eketomy válasza shaggy (#3124) üzenetére


eketomy
senior tag

Ha windows alapú az O.S. a kütyün akkor fel lehet tenni az igo-t, de a hogyan ahogy már előttem is írták azt itt tilos közölni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3127) mezitlabas


mezitlabas
csendes tag

Hello!
Carrera 430 win ce5.0 bejelentkező képernyőnél megáll és nem megy tovább sehová, a számítógépre csatlakoztatva. nem ismeri fel a gép. Mit tehetek vele? Több éves, már nem garanciális. A kártyán minden rendben megvan. A reset nem segít. Hanem jó helyen érdeklődöm, elnézést kérek. Köszönök minden segítséget!

(#3128) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Helló.

Lenne nekem egy MAG GP1020-as GPS-em.

Az lenne vele a gond, hogy bekapcsolom és csak a MAG üdvözlő logo fogad, utánna nem csinál semmit,csak lemered.
(próbáltam resetelni, térképet másolni SD kártyára,hátha azzal van a baj)

Mit lehet vele tenni? :F

:R

•°o.OO.o°•

(#3129) Csöves válasza AndrisBoy (#3128) üzenetére


Csöves
senior tag

Vedd ki az akksit pár percre.

Aquila non captat muscas.

(#3130) AndrisBoy válasza Csöves (#3129) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Úgy beszélsz mintha egy telefonról lenne szó. :U

Itt szétkell szedni a készüléket , és akkoris annyi fog csak fogadni, hogy a nyák-ra van ragasztva az akksi, szóval itt "ki vétel"-ről szó nem eshet, maximum a csatlakozót tudod lehúzni róla. De az sem segít, nem ez a baja...

A reset is azt imitálja, mintha kivennéd az akksit.

legköz csekkold le a készülék tipusát, mielőtt benyögsz egy ilyet

•°o.OO.o°•

(#3131) DeX89


DeX89
csendes tag

Sziasztok. Van egy Becker Z100 Crocodile GPS-em. Rámásoltam a NAVTEQ 2011 Q4 Hungary térképet, de valamiért nem látja. Ha visszateszem a régi 2010 Q1-es térképet az hibátlanul működik. Mi lehet a gond?

(#3132) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Van egy Mio C250-es GPS-em, van mód a térkép frissítésére vagy feltenni rá valami más térképet? Mert az eredeti már eléggé elavult!

:R

(#3133) cybercide válasza DeX89 (#3131) üzenetére


cybercide
tag

Épp most szívok ugyanezzel a készülék és térkép párossal. Bár próbáltam más térképekkel is, de csak azt látja ami gyárilag rajta van. Sajnos 2008.Q2-es térkép van rajta ami már elég régi és jó lenne valami újabb már rá, de nem lát másik térképet, csak a rajta levőt. :( Valami ötlet, hogy mi a trükkje a frissítésnek? Köszi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#3134) cybercide válasza cybercide (#3133) üzenetére


cybercide
tag

Feltettem egy újabb szoftvert, látja is vele az újabb térképeket, de most meg nem lát műholdakat. Valaki tudna abban segíteni, hogy a sys.txt-be mit kell írni a gps részbe Becker Z100 készüléknél?
Most ez van, de ez nem jó:
[gps]
port="7"
baud="57600"
set_messages="0"

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#3135) DeX89 válasza cybercide (#3134) üzenetére


DeX89
csendes tag

Milyen új szoftvert tettél fel?

(#3136) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

#3128 -re valaki? :(

•°o.OO.o°•

(#3137) cybercide válasza DeX89 (#3135) üzenetére


cybercide
tag

Becker iGO 8.5.12.165600 (SR1)
Eddig valami 8.3.xxx volt fent, ha jól emlékszem.

Esetleg megnéznéd, hogy nálad a sys.txt-ben mi van a gps résznél?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#3138) DeX89 válasza cybercide (#3137) üzenetére


DeX89
csendes tag

Csak egy sys.txt fájlt találtam az IGO8 könyvtárban.. Abban ennyi van:
[device]
type="BECKER_Z100"

De találtam egy becker_Z100.ini fájlt az IGO8\DATA.ZIP\config\devices könyvtárban.
Abban van gps rész:
[gps]
port=1
baud=57600
devicename_template="VSP%d:"
maximise_baud=0

(#3139) cybercide válasza DeX89 (#3138) üzenetére


cybercide
tag

Gyárilag nekem is olyan volt a sys.txt fájl. Én gyártottam egyet amiben így nézett ki a gps rész:
[gps]
port=1
baud=57600

Ezzel nem látta a holdakat. Hála Neked, hozzáírtam még a következő 2 sort:
devicename_template="VSP%d:"
maximise_baud=0

Ezután rögtön talált holdat! :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#3140) DeX89 válasza cybercide (#3139) üzenetére


DeX89
csendes tag

Örülök neki hogy sikerült. :)
Nekem is sikerült megoldanom a problémát. Feltettem rá az Igo Primo 2.0 9.6.2-t, és tökéletesen működik, ez már látja az új térképeket is. :)

[ Szerkesztve ]

(#3141) cybercide válasza DeX89 (#3140) üzenetére


cybercide
tag

Én is örülök, hogy Neked is sikerült megoldanod a problémát.
Most már ez is elfogad bármilyen térképet. :)
Megmaradt a Becker felület, csak 2 évvel újabb a szoftver és kicsit okosabb is.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#3142) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Arival PNF43T használt navigáció egyből Windows CE-ben indul. Valami ötlet miként lehetne rábírni a gyári főmenü indítására? Wayteq féle YFGo2CE.bld fájlt nem találtam, SD kártya nélkül is ezt csinálja.

Vaj meghajtón minek kéne lennie? Létezik, hogy letörölték a gyári szoftvert és ezért fut CE?

[ Szerkesztve ]

(#3143) Mano66


Mano66
senior tag

Tudja valaki milett a http://www.mobilepassion.org/ oldallal? :O
Napok ota nem elérhető.Vagy új cimre költözött? :O

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#3144) AndrisBoy válasza Mano66 (#3143) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

[link]

Hátha ez segít, így kapcsolatba tudsz lépni velük :)

•°o.OO.o°•

(#3145) Mano66 válasza AndrisBoy (#3144) üzenetére


Mano66
senior tag

Kössz,de ettől még mindig 404 - Not Found ir az oldal megnyitására. :O

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#3146) gipsztigris válasza (Bundás) (#3142) üzenetére


gipsztigris
addikt

Valószínű már valaki belepiszkált a készülékbe.

Ha PC-vel meg tudod oldani a kapcsolatot, XP-nél ActiveSync Win7-nél Mobil eszközközpont, akkor egy registry editorral meg tudod nézni, hogy át van-é írva a következő.

"HKEY_LOCAL_MACHINE/INIT" bejegyzésnél a Launch50-nél ha ezt látod, hogy Explorer.exe, akkor írd át Launch.exe-re és vélhetőleg jó lesz.

Egyébként az ember egyik legjobb barátja a google. :)) Az imént találtam:

[link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3147) PLaci58


PLaci58
őstag

Krisztián!
Ezt a 4303 romot találtam.
[link]
Nem használtam még. Nem tudom pontosan milyen készülékre való!
A boot fájlokat első körben hanyagolnám, csak a rar-ban levő fájlokkal próbálnám frissíteni..

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3148) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

ATD 318 van valakinek? Rigóval? (:

[ Szerkesztve ]

•°o.OO.o°•

(#3149) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Java-s mobilon szeretnék gps-ezni amiben nincsen gps modul. Milyen programmal lehet cellainformációk alapján helymeghatározást csinálni? Ez a funkció használható egyáltalán? Fizetős vagy nem ,adatforgalommal jár?

Nick: HE_Storm

(#3150) egykori


egykori
őstag

Hali!

Látom, itt van élet ebben a topikban, így megkérdezném, hogy az új Nokia GPS-es fejlesztések - gondolok az Offline lehetőségre is - lehetővé teszik-e a PNA kiváltását az itthoni és az európai utakon mobiltelkóval?

(Nekem van egy TomTom One XL PNA-m, ami amúgy elfogadhatóan navigált eddig, csak sokba kerülnek a frissítések, ráadásul már nem túl sűrűn van szükség navira, de amikor kell, akkor nagyon.)

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.