Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) zyben


zyben
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Wayteq x850 -es gép, ami kb 1 hónapos. Tökéletesen működött idáig, mikor is térkép lett rajta frissítve( q2- ről q3- ra.). Gondoltam én semmi extra a dolog. A régit letöröl, az újat felmásol. Kész. De sajnos azóta nem akar működni a dolog. Következő indításnál ez fogadott: application mobilenavigator.exe encountered a serious error and must shut down.
Próbáltam másik IGO -val, és ugyanez a hiba szöveg.
Nagyon fontos lenne, hogy gyorsan megtudjam csinálni. Kérek bárkit aki tud segíteni írjon. Előre is köszönöm!

Reseteltem is, gyári visszaállítás is megvolt.

(#2802) csepige44


csepige44
csendes tag

Segitsetek!
850 wayteq -n be loopolta (navigáció automatikus indítása) ,a tulaj a rossz navi progit és folyamatosan újra indul a gép.Volt valahol egy kis alkalmazás amit sd kártyára kell rakni és kiszedi a szerencsétlent ebből a helyzetből.Csak nem találom .

(#2803) hojos válasza csepige44 (#2802) üzenetére


hojos
aktív tag

(#2804) hojos válasza csepige44 (#2802) üzenetére


hojos
aktív tag

(#2805) csepige44 válasza hojos (#2804) üzenetére


csepige44
csendes tag

Köszi megvan!

(#2806) formasu válasza draff (#2796) üzenetére


formasu
tag

Beleteszed egy kártyaolvasóba /ha van/, és azzal együtt a számítógépbe. Vagy saját adatkábelével kötöd össze számítógéppel a kütyüdet. Ekkor a Windows Active Sync programjával tudod a kártyán levő dolgokat nézegetni.
Általában az ilyen szoftverekben a térképek a MAP könyvtárban vannak.

Biztos vagy ebben? Ez Garmin, és nem Igo! A Garmint a MapSource látja, legalábbis azt, ami nekem van.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2807) draff válasza Mr.Grincs (#2727) üzenetére


draff
aktív tag

A térképeket illik néha frissíteni!
Ha a netről nem sikerülne a forgalmazó webes felületéről, akkor otthon kell házilag. Letöltöd a netről a megfelelő ország térképfájlját (többnyire .fbl kiterjesztésű az iGO-knál). Ha nincs kártyaolvasód, akkor veszel egyet (a 100 forintos boltokban kb. ~400 Ft-ért már lehet valami gagyibbat, de célnak mégis megfelelőt kapni),
ám ha van, akkor annak segítségével csatlakoztatod az SD kártyát a számítógéppel.
A kártya könyvtárában belemész az iGO/content/map könyvtárba és ott garázdálkodhatsz. Először letöltöd a netről valahonnan a hungary,fbl fájlt és a kártyádon a meglévő mellé /vagy helyére/ szépen bemásolod. Utána már látnia kell az M7-est végig, sőt az M6-os és az M5-ös újabb szakaszait is.
Ha még sikerül hozzá letöltened a .poi végződésű legfrissebbet, azokat meg a poi könytárba a megfelelő mellé /vagy helyére/ téve, majd a building könyvtárba a .3dl és 3dc végződésű frissen letöltött fájlokat, akkor eléggé friss, szinte naprakész lesz a térképed.
;] Ha most erre azt mondják hogy warez, akkor megeszem a sapkámat.

(#2808) gipsztigris válasza draff (#2807) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerinted miaretek?
A neten csak úgy teremnek a legálisan frissíthető térképfájlok?

A házilagos frissítés szerinted micsoda? Legális, vagy warez?

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#2809) Csöves válasza gipsztigris (#2808) üzenetére


Csöves
senior tag

Tudja Ő nagyon jól. :D

Aquila non captat muscas.

(#2810) silencio válasza draff (#2796) üzenetére


silencio
csendes tag

draff, formasu, Csöves: köszönöm a válaszokat! :R

Egyébként most kicsit rám ijesztettél. Van valami ötleted, hol tudok utánanézni a neten, hogy a Garmin nüvi 1490t mennyire kedveli a 4, vagy 8GB-os kártyákat, hogy ne a boltban kelljen szórakozni vele? Abban teljesen igazad van, hogy sok országot törölhetek, én is a környezőekben fordulok meg leginkább, és ha nagyobb útra adnám a fejem (mint utólag az általad is említett Írország, illetve Görögorszég), majd akkor felrakom rá a megfelelő országokat, de ha már veszek egy ilyen kártyát, néha esetleg használnám fényképezőgépben, vagy gyors adatmentés céljára is. Just in case. Ha esetleg valakinek van tapasztalata, azt is szívesen olvasom! :U

(#2811) Danubius L válasza silencio (#2810) üzenetére

Ha vkit érdekelne, lenne egy eredeti, bontatlan lifetime frissításem Garminhoz.

www.danubiuslaptop.hu

(#2812) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.

Sony Ericsson K750i-hez (Java) keresek ingyenesen GPS programot. Olyan kellene, ami a bluetooth-os külső vevő jelével dolgozik és a működéshez nincs szükség internet/wap kapcsolatra.

Legalább arra van szükségem, hogy a koordinátákat kijelezze.
Jó volna, ha tracket tudna rögzíteni.
A legjobb lenne, ha magyarországi térképek is lennének hozzá.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2813) formasu válasza silencio (#2810) üzenetére


formasu
tag

Nem kell a boltban gondolkodnod!
A 4 GB-os kártya "bőven" elég! Azon lesz egy! db. .img fájl, és abban a készüléked megtalál mindent, ami rajta van

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#2814) bathoryut


bathoryut
csendes tag

Üdv! Gyors segítséget kérnék!
1.Szüleimnek van egy mio c250 gps,amin a gps jel a mostani bekapcsolásnál nem akar bejönni,amúgy minden megy rajta,de nem találja a jelet. A szoftver jogtiszta rajta,de gondolom ez ebben az esetben nem lényeg.
2 Saját carerra 430 gps-emen memoria kártyát cseréltem,a tartalmat lemásolta,majd vissza,de csak egy pillanatra ugrik be az igo kép és visszalép a főmenübe.Próbáltam más igo-t rátenni(az igo.exe-t átneveztem mobilenavigatore-ra is),de így is ugyanazt csinálja.

(#2815) Csöves válasza bathoryut (#2814) üzenetére


Csöves
senior tag

1. vidd ki szabadba, hamarabb talál jelet.

Aquila non captat muscas.

(#2816) heagylako 1 válasza bathoryut (#2814) üzenetére


heagylako 1
csendes tag

ha nem piszka piszka pene a c250 esnel vid ki a szabadba es varjal mert ha nem hasznaltad reg kel egy kis ido mig jelet kap . A careranal valami zur ,vagy nem masolt valamit fel(valami irasvedet) jartam mar igy meg szerencs ,hogy megvolt a regi es utana nesztem(mapa nezet=rejtet fajok kapcs) be

(#2817) jeko


jeko
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Mio Spirit 680 készülékem, de a gyárilag rajta lévő szoftverben nincs multimédiás lejátszó, pedig elvileg ha az SD kártyát bedugom, lejátszhatná. Honnan szerezhetnék olyan kiegészítést amellyel ez lehetséges volna?

(#2818) eketomy válasza jeko (#2817) üzenetére


eketomy
senior tag

Annyira nem ismerem azokat a készülékeket! Gyárilag milyen szoftver van rajta pontosan? Azt tudni kellene!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2819) Salvador20


Salvador20
őstag

Hello!

Egy ilyenre: [link]

Rá tudom rakni a Sygic Mobile mapsemet?
Illetve mi a különbség a drive és a mobile változatok között?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#2821) eketomy válasza Salvador20 (#2819) üzenetére


eketomy
senior tag

Felbontás ill. készülékbeni rendszerfájlok mások, u.akkor nem biztos hogy u. az az op-rendszer egy gps drive-on mint egy mobilon!

Szóval a Sygic Mobile mapot ha mobilos akkor nem valószínű hogy rá fog menni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2822) DenverX


DenverX
tag

Üdv. Kéne egy kis segítség. Van egy ATD gp-318b-gps kütyü. Nos valaki letörölte a Flash mappa tartalmát :W ezért annyit csinál most hogy elindul de a menüben semmire sem tudok rábökni, vagyis semmit sem csinál. Gari már sajna nincs rá. Valaki tudna a mappáról egy másolatot küldeni nekem, vagy vmi olyan megoldást mondani amivel működőképessé lehetne tenni? :R

(#2823) Pyttawrx válasza tomy25 (#2641) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Igo 8at szeretnék m-tech mt-350eeu-ra.
Tudsz segíteni? privibe is jöhet vagy emailra: k.lion@freemail.hu

Köszönöm

(#2824) eketomy válasza Pyttawrx (#2823) üzenetére


eketomy
senior tag

hi!
itt van ez a fájl, ezt csomagold ki másold fel a memóriakártyádra majd a készülékeden lévő MobileNavigator gombbal eltudod indítani! Ez egy univerzális progi, elméletileg mennie kell, ha mégsem akkor jelezz hol akadtál el és segítek!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2825) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok.

Én igazából nem konkrét GPS-el kapcsolatban szeretnék kérdezni, inkább afelől érdeklődnék, hogy is működik ez a "lefedettség" a navigációs szoftvereknél. Példának okáért van nekem egy iGo-m az egyik készüléken, a másikon meg a Nokai maps (amit gyárilag adnak a nokia telefonokhoz amiben van gps vevő) és én bekapcsolom mindkettőt, akkor megvan az, hogy az iGo melyik műholdakat használhatja, és meg van az ,hogy a Nokia maps melyikeket (és ezáltal ami többet használhat, így nagyobb eséllyel gyorsabban is talál egyet)? Vagy teljesen mind1 ilyen téren melyik szoftvert használom, mert mindkét szoftver ugyanazokat a műholdakat használja, így jel tekintetében egyformán hamar találnak műholdat?

BANZAII

(#2826) eketomy válasza MaciG (#2825) üzenetére


eketomy
senior tag

Azt nem tudom neked megmondani, hogy melyik szoftver melyik és hány műholdat használ de azt tudom, hogy jelenleg az iGO -nál gyorsabban egyik sem talál ill. tud rácsatlakozni műholdra. Legalábbis nekem ez a személyes tapasztalatom ill. navigációban is sztem az iGO viszi a prímet, jobb navi nem is kell! :)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2827) Balinov


Balinov
félisten

szerintem igazan csakis a hardver az, ami miatt 1 PNA gyorsabban talal hódot, mint a masik.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2828) Salvador20


Salvador20
őstag

Üdv!

Végül megvettem a wayteq X950 Hd-t és egy IGO primo 2-t raktam rá magyar térképpel.
Olvastam a Nav N go leírásában, hogy van olyan funkció benne, hogy TTS (Text-to-speech) Ez elvileg felolvassa a táblákat. Ehhez a funkcióhoz annyi van lábjegyzetben, hogy olyan készülékekben működik, amelyek támogatják ezt. Kérdésem az lenne, hogy az én gépem támogatja-e, mert sehol nem találok ilyen infót.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#2829) MaciG válasza eketomy (#2826) üzenetére


MaciG
addikt

Értem, és nem is az kell nekem melyik hány műholdat használ, inkább arra voltam kíváncsi, hogy szoftveres oldalról tekintve mitől függ az ,hogy milyen gyorsan talál műholdat a készülék ( Mert a hardveres részét egy másik topikban már kivesézték nekem. :B )

BANZAII

(#2830) eketomy válasza MaciG (#2829) üzenetére


eketomy
senior tag

Szoftveres oldalról iGO nagyon gyors az biztos!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2831) eketomy válasza Salvador20 (#2828) üzenetére


eketomy
senior tag

Működik a TTS, én úgy tudom, hogy az nem készülék hanem szoftver függő, az iGO primo már alapból támogatja a TTS funkciót. Itt azt kell megnézni, hogy a navi tudja-e futtatni az újabb nagyon hardver igényű primo 2.0-át. De a te Wayteq-ed simán tudja, szóval nem lesz itt gond a TTS-el :))

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2832) PLaci58 válasza MaciG (#2829) üzenetére


PLaci58
őstag

A navigációs szoftvertől nem függ a dolog, az csak kapja az adatokat a HW-től (GPS vevő).
A mobil telefonokban jóval gyengébb GPS vevő van ezért azzal szokták gyorsítani a dolgot, hogy netről letöltik a holdak pozicióit.

Salvador20!
Az NNG azért írja készülékfüggőnek a TTS-t, mert a készülékhez adja el a licenszt, ami engedélyezi a használatot. Magyarul csak Eszterke tudja neked bemondani az utcaneveket.

TomyGun!
Nagy a HW igénye? Ezt nem tudtam. Na most akkor szedhetem le a régi navimról? :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2833) eketomy válasza PLaci58 (#2832) üzenetére


eketomy
senior tag

Én nagyon-t írtam, nagyobb helyett :D Ez nem azt jelenti, hogy a régebbi készülékeken nem megy (ilyet nem is írtam), csak mivel nagyobb a hw igénye, ez miatt én már jártam úgy hogy a régebbi navikon fagyogatott meg lassabb volt, a sima iGO8 -al meg soha nem volt még ilyen gond, szal az gyengébb készülékeken ajánlottabb.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2834) Luissimo válasza eketomy (#2831) üzenetére


Luissimo
veterán

ez a nagyobb hardwerigény, ez honnan?
nekem fjordítva tűnt eddig, a primo előző verziojáhozképest.
de vannak még gondok vele, az máskérdés :-)

[ Szerkesztve ]

(#2835) eketomy válasza Luissimo (#2834) üzenetére


eketomy
senior tag

Huh nem is tudom :D Valahol olvastam, hogy minimum 64MB -osnak kell lenni egy készüléknek hogy zökkenőmentesen fusson a Primo!
(de most ez a 64MB nem biztos, azt tudom, hogy valami minimumnak megkell lenni a készülékben, na de utánnanézek ennek pontosan)
Egyébként tuti van benne valami mert a személyes tapasztalat is ez, mert nekem pl iGO8 szártyal a Primo 2.0-hoz képest a Wayteq x820-asomon!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2836) Luissimo válasza eketomy (#2835) üzenetére


Luissimo
veterán

nem az, igo8 vs primo volt a kérdés, az egyértelmű, hanem a primo 1 versus primo 2 hardverigénye közti szerinted nagynagy eltérés :-)
merthogy szerintem nincs köztük nagy különbség.

hja, a 64 mega az inkább 128 mega, azzal már jólelvan a primo.
az igonak elég a 64 is.

(#2837) Csöves válasza Luissimo (#2836) üzenetére


Csöves
senior tag

Szabad memóriából szinte semmi nem elég. :)

Aquila non captat muscas.

(#2838) eketomy válasza Luissimo (#2836) üzenetére


eketomy
senior tag

Heh, na akkor itt jó nagy a félreértés :D Én már jó pár hsz -el lejjebb azt fejtegettem, hogy iGO8 vs iGO Primo -nak nem u.az a hw igénye! Azt természetes, hogy a két Primo között már nincs különbség hw. szinten! Na pufff :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#2839) PLaci58 válasza Luissimo (#2836) üzenetére


PLaci58
őstag

Tudok csinálni olyan data.zip-et ami leterheli még a 600-as procit is :DDD
Egyébként szerintem a primo sem csinál többet mint az igo8, csak meg kell szabadítani a sallangoktól, meg a felesleges felbontásoktól, brandingoktól. Kit érdekel menet közben, hogy milyen benzinkút, bank vagy bolt mellett megyünk el :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2840) Luissimo válasza PLaci58 (#2839) üzenetére


Luissimo
veterán

tudom, hogy te tudsz :)
DE akkor az már nem az a PRIMO :DDD

de hallottalak én már téged prüszkölni a primora.
meg láttam én már darabosan beforduló kanyart, a nagyalföld kellős közepén, szóval nem olyan gördülékeny az , mint a zigo.
egyébkéntmeg, EZ a legjobb

(#2841) PLaci58 válasza Luissimo (#2840) üzenetére


PLaci58
őstag

Nekem még most sem tetszik a kinézete, meg a hülyeségei.

Hűűű bammeg, 2D-s navi? De régen láttam ilyet :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2842) Csöves válasza Luissimo (#2840) üzenetére


Csöves
senior tag

Ez is tud Andrea hangján :D utasítani?

Aquila non captat muscas.

(#2843) MaciG válasza PLaci58 (#2832) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. Csak azért kérdeztem, mert haverommal egymás mellett álltunk, az ő telefonja talált műholdat, az enyém meg egy másik szoftverrel nem, de akkor gondolom az övébe erősebb volt a gps vevő.

BANZAII

(#2844) PLaci58 válasza MaciG (#2843) üzenetére


PLaci58
őstag

Vagy jobb a GPS vevője vagy az ő telefonja netről leszedte a műholdak adatait.
Az Omniával volt olyan tudtommal, hogy net nélkül akár órákig se találtak poziciót, nettel meg pár perc alatt.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#2845) MaciG válasza PLaci58 (#2844) üzenetére


MaciG
addikt

Net az van a telefonján, meg mondjuk az én készülékem is gagyibb mint az övé, szóval akkor ez volt a baj. Azt lehet tudni, hogy milyen telefonokba milyen vevőket építenek bele? Esetleg melyik az amiben erős a vevő?

BANZAII

(#2846) mexel


mexel
veterán

Nem tudom hol tegyem fel ezt a kérdést, nem találok választ kimerítően sehol. Nem teljesen GPS, hanem "csak" helymeghatározással kapcsolatos. A lényeg: GPS használata nélkül, 3G-vel ( vagy cellainformációval) mennyire gyorsan és pontosan lehet megállapítani a helyzetünket? Sok írást találtam, egyesek szerint pontatlan, de olvastam tanulmányt amely szerint nagyon pontos olyan helyen is ahol nincs gps.
Ami érdekelne, az hogy okostelefonon vajon egy program meg tudja-e úgy állapítani a pontos helyünket, hogy a gps nincs bekapcsolva? 3g viszont van, kb 1 mp alatt le tudja -e kérdezni egy program a helyünket? ( a program futása közben 2x 1mp-re látom hogy van adatforgalom az adathálózat ikonján, fel és le irányban is)
Nagyon fontos lenne tudnom. Ha tud valaki ezzel kapcsolatban biztosat, akkor köszönöm előre a válaszát

(#2847) Balinov válasza mexel (#2846) üzenetére


Balinov
félisten

szia, biztosat nem tudok, be kell valljam, de regebben olvastam errol egy cikket vagy forumbejegyzest, ami azt taglalja, hogy minel tobb torony van a kozeledben, annal pontosabb a cellainfo alapu helymeghatarozas.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2848) mexel válasza Balinov (#2847) üzenetére


mexel
veterán

Ezekről én is sokat olvastam, volt olyan tanulmány ami szerint tökéletesen használható (pl ez is) de egy valami nem teljesen világos nekem, hogy mi kell ehhez? A lényeg, hogy pl egy androidos mobilon futó program meg tudja-e 1-2mp-en belül állapítani a pontos pozíciót? (erre a célra készült programról lenne szó, de úgy hogy ne használjon gps-t)
Ha viszont nem használ gps-t akkor csak cellainfó maradhat szerintem. Működhet ez gyorsan és jól? Kivitelezhető programozás szinten, bonyolult-e?

[ Szerkesztve ]

(#2849) MaciG


MaciG
addikt

Valahol a neten fellelhető olyan, egyszerű emberek számára is értelmezhető iromány ami leírja, hogy is működik a GPS-ek helymeghatározása? Műholdak keresése, csatlakozás?

BANZAII

(#2850) Csöves válasza MaciG (#2849) üzenetére


Csöves
senior tag

Alapok

Aquila non captat muscas.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.