Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) LámaZ válasza nemcso (#3850) üzenetére


LámaZ
addikt

Aha!

Legyen minden jó!

(#3852) gipsztigris válasza M62-501 (#3841) üzenetére


gipsztigris
addikt

Már miért kéne fúrnod? Ha nem akarsz TMC vevős cuccot akkor használj okostelefont vagy CNS Globe HDnet készüléket! Az online TMC előnyeit kihasználhatod.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3853) gipsztigris válasza LámaZ (#3844) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez azért nem ilyen egyszerű! Nem divat kérdés. Az, hogy egy vevő 64 csatornás, vagy csak 40 az a PNA eszközök tekintetében nem sokat jelent. Egyszerre úgysem lát csak tizenegynéhány műholdat a készülék! :)

Aztán pedig a GPS vételkészség és pontosság tekintetében a GPS lapka csak egy részlet az egészben. Nagyban függ az alap hardvertől, a hardver egységek kombinációjától, valamint hogy a készülék ROM-ja mennyire van optimalizálva az adott feladatra. Lehet egy nagyon korszerű GPS lapkával szerelt termék csapnivaló érzékenységű, és lehet egy kevésbé korszerű hardverrel ellátott PNA a mai napig kiváló vételi képességekkel.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3854) PLaci58 válasza M62-501 (#3842) üzenetére


PLaci58
őstag

A net igazából 2 NV-608-at ismer :DDD

és, hogy írtad, hogy mi van benne :

Én az első adatait írtam, neked meg a második van, ha jól gondolom :)
A processzort jól ismerem, hiszen volt egy hasonló tulajdonságokkal bíró készülékem, a wayteq N720BT.
(SirfAtlas III, 64/64MB, BT, FM)
A jelenlegi is Atlas procis (SirfAtlas III) a Wayteq N770BT.
(SirfAtlas III, 64/2000MB, BT, FM)

Sirf Atlas III AT640
Centrality Atlas III AT642

A két processzor abban tér el, hogy az AT640-ben beleépítették a Sirf vevőt.
Sajnálatos módon mindkét processzor alapból 324MHz-en megy, a gyári maximum 396 MHz (374)helyett.
Ezt sajna észre lehet venni.
Amit az adatlapra írnak, az messze nem fedi a tényeket.
Ezek a készülékek 2008-ban készültek. Akkoriban is volt már olyan készülék, amibe beépítették a TMC vevőt, tehát a tiédben is lehet. Azt a navigációs program egyből megmondja, hogy látja-e.
Ha igen, akkor tényleg csak egy darab drót (antenna) kell hozzá.

Te kezdted a gagyizást, hogy a készüléked nem tudja kezelni az SDHC kártyákat :D
Ez operációs rendszer kérdése. Nem elég a CE 5.0, hiszen a 4.2 is tudja kezelni az SDHC-t, ha beleteszik hozzá a drivert. Ezt az oprendszernél azzal szokták megkülönböztetni, hogy core (alap) vagy valami build:
Windows CE 5.00 Build 1400
Windows Core CE 5.00
Ez ha jól tudom a kernel verziót jelöli. A core mindig egy egyszerűbb változat, csak a fontosabb dolgokat tudja. (ez a készülék hátlapján levő Windows cimkén látható, természetesen a licenszdíjaik nem azonosak :D )

A lényeg, hogy az igónak látnia kell a TMC vevőt és hangolni is tudja antenna nélkül is.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3855) draff válasza LámaZ (#3846) üzenetére


draff
aktív tag

Többnyire csak egyféle chipet gyártanak ebben a témában (valami Sirf nevű cég), így a világ összes GPS berendezésében ez szokta végezni a tájolási dolgokat. Legyen az a legdrágább márkás, vagy épp a legolcsóbb gagyi!

(#3856) tariattila


tariattila
veterán

üdv az uraknak!

egy egyszerű ám mégis bonyolultnak látszó kérdésem lenne:

autóba FIXen beszerelhető GPS logger kellene (5-6 autó) ami csak logot gyűjt... hetente/havonta ki lenne mentve és térképen ellenőrizve

tehát nem kell semmi sms és online funkció!

amit találok az mind inkább túra kategória kis belső akkuval, rövid üzemidővel... :(

ami előny lenne, hogy androidos eszközzel (blútúsz pl.) elérhető lenne az eszköz memóriája...
(de ez már csak hab a torkán :DDD előbb legyen meg a fix- akkura köthetőség)

:R

(#3857) PLaci58 válasza draff (#3855) üzenetére


PLaci58
őstag

Természetesen ezt nem gondoltad komolyan, csak nyomkodtad a billentyűket unalmadban.
Hülyeség, mintha azt mondanád, hogy csak egyféle autót gyártanak.
Csak példaként ott van a SiGe GPS chip, amelyik kifejezetten gyenge, mégis sok készülkben az van, mert olcsó.
Igaz, hogy az ilyen készülékekre is azt hazudják, hogy Sirf vevős. :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3858) bzoly válasza tariattila (#3856) üzenetére


bzoly
aktív tag

Általában a mai bluetooth-os GPS-ekben van logger.
Nem éppen az a beszerelhető fajta, de el lehet rejteni.

(#3859) bzoly válasza draff (#3855) üzenetére


bzoly
aktív tag

(#3860) LámaZ válasza bzoly (#3859) üzenetére


LámaZ
addikt

A Star u920+ (mtk6577) okosomban MT6620-as GPS-csip van.

Legyen minden jó!

(#3861) PLaci58 válasza tariattila (#3856) üzenetére


PLaci58
őstag

Az első amit találtam : BT-Q1000XT.
Mindent tud amit szeretnél. 42 óra folyamatos akkumulátoros üzemidő, 40 napos adatgyűjtés, ha napi 12 órát megy és 5 másodpercenként rögzíti a helyzetet, mini USB-ről tölthető, BT kapcsolat.

Szerintem szinte bármelyik PNA használható ilyen célra, mivel az igo és más navigációs programok is képesek útvonal rögzítésre, ráadásul közben navigálnak is :D
Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy minden készülék kikapcsolható :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3862) radio11


radio11
tag

Az alábbi gondom lenne:
Vettem nagyon olcsón egy selejt Medion MDPNA150-et (elvileg Mio 138 egy az egyben). A fő problémája az akksi volt (kicsit fel volt fúvódva) de ezt egy házilag összeütött akkuval megoldottam. Most már bekapcsol,de nincs meg a gyári kártyája és induláskor azt keresné mindenáron. Lehetne egy leirás segitségével "rendes" menüt tenni rá, de a leirást követve is (regedit betétele a startupba és úgy mókázni) előjön a kártya és a gyári program keresése. Nekem a gyári progi nem is lenne muszáj, mert inkább valami bringás/geocachingos free appot keresnék rá, meg valami ebook olvasót esetleg videolejátszót. Ilyen (free) progival dugig a net, de addig hiába próbálkozok, mig a gyári menü helyett nem jön fel a wince alapképernyője.

Mit tudok csinálni? A gyári CD beszerzése az szinte lehetetlen, letöltést sem találtam hozzá. Egy mio rom feltétele talán segitene, de olyat sem találok. Mondom, nem klasszikus autós navigáció kéne nekem hanem egy "pucér" wince amire a fent emlitett appokat fel tudnám tenni.

(#3863) M62-501 válasza PLaci58 (#3854) üzenetére


M62-501
csendes tag

Naaa, Laci te, hallod-e? :D Az első amit te annyira kifejtzettél, részletes technikai adatokkal, na az NEM NAVI- NV-608 és igen, eltaláltad, nekem a második képen látható van. :D Laci, nem figyeltél eléggé...én azt tudtam eddig is, hogy van benne TMC-vevő, illetve antennacsatlakozó van a hátulján de te állítottad, hogy nincs. :) Az adatlapról, a műszaki adatairól pedig annyit: általában az tényleg csak papíron az amit leírnak bár azért igazságalapja kell, hogy legyen mert ha nem fut rajta a papíron a rendszerkövetelményeivel megfelelő navigációs szoftver, azért a gyártót csúnyán beperelhetik. :) Az SDHC kártyát én nem említettem, maximum SD-t. :) És nem gagyiztam le a készülékemet, hanem csak azt kérdeztem, hogy mekkora tolható bele a papíron maximum 4 gigabyte-osat elfogadó készülékembe? :) De ha itt tartunk, a TMC-jel/felirat piros vonallal áthúzva megjelenik az IGO 8-omban de gondolom mivel antenna nincs bedugva ezért nem aktív és ezért pirossal áthúzott. Az antennacsatiba gondolom csak antennát kell dugni és nem mint az USB-seknél, külső TMC-vevő vagy dekódoló kis búb van rajta. Antenna nékül nem hiszem, hogy tudnia kellene a TMC-jeleket, különben hangolni tudtam volna azt a TMC menüjében. Meg az antennacsatlakozó sem hinném, hogy véletlenül van a készüléken ha látná a TMC-jeleket antenna nélkül. :) Vagy mittudomén...azért vagyok kezdő, újonc és ezért kérdezek itt tőletek nektek egyszerűnek tűnő dolgokat, hogy tanuljak a GPS-tantárgyból. :DD Még egy kérdés...ha a CE 5.0-t erősíteni cserélni akarom, hogyan vakarhatom le róla? USB-kábelén keresztül ugye? És utána csak fel kell rá másolnom a 6.0-t? core változat nemköll, az én kütyüm mindent tudjon, ne csak felületesen, mindenből egy picit! :D

(#3864) M62-501 válasza gipsztigris (#3852) üzenetére


M62-501
csendes tag

Gipsztigris, köszi de nem, nekem a gps-em fog navigálni, nem az "okos"telefonom (ami nincs, nekem a Nokia 6230i telóm tudja azt amire egy telót használni akarok...az "okos"telefonnal meg csak vakítsák a pórnépet a té szolgáltatók. :P Én azt hittem, hogy az újabb külső TMC-antennának a kocsira felrakásához kell fúrni mert nem tudtam, hogy ilyen szálvékony és praktikus, tapadókorongos TMC-antenna (is) van. Az online TMC-vel megint csak az "okos"telós még "okosabb" gazdáit vakítják :D A TMC elvileg frissül, úgymond eleve onlájn vagy legalábbis annak kéne lennie...az okostelósok sem hinném, hogy előbb kapják meg mint aki nem onlájn okostelózik. :DD

(#3865) gipsztigris válasza M62-501 (#3864) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Az online TMC-vel megint csak az "okos"telós még "okosabb" gazdáit vakítják "

Ez sem így van ám! :)
Az online TMC és az FM TMC között csupán az a különbség, hogy az adatok hogyan kerülnek a készülékre. Az egyiknél FM sávon egy vevő egységen keresztül kapja az infókat, a másiknál pedig a netről (elvileg ugyanarról a szerverről) szedi le a készülék az infókat.

Azért ajánlottam a CNS Globe HDnet PNA-t, mert abban van SIM kártya hely és alkalmas a connected információk vételére. Így a TMC adatokat is tudja mindenféle külön antenna és vevő nélkül.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3866) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok. IGO Primo-m van, és mikor indítom ez a főképernyő fogad:

Ugye itt rá kell nyomni a kis térképre, és akkor lesz nagy térképem.

Hogy oldható meg, hogy IGO indítás után, azonnal a nagy térkép jelenlen meg??

Köszönöm

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#3867) M62-501 válasza gipsztigris (#3865) üzenetére


M62-501
csendes tag

Igen, Gipsztigris, úgy értettem én is csak nem tudtam ilyen frappánsan megfogalmazni...kvázi aki gps-szel fogadja a TMC-jeleket, az is kb. ugyanakkor kapja meg, ugyanannyira onlájn mint az okostelón gps-ező delikvens. :) Köszönöm de nem PNA-zok, én gps-ezni akarok! :D Igo Primo? Hm...elnézést ha valakinek más a véleménye vagy Primoja van de nem teCCik nekem. :) Igo 8 My Way a favorit...mégha talán kevesebbet is tud mint a Primo.

(#3868) gipsztigris válasza M62-501 (#3867) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Köszönöm de nem PNA-zok, én gps-ezni akarok! "

PNA = Personal Navigation Assistant---------------------->a köznapi nevén GPS! :DD Tehát, ha kegyed gps-ezni akar, akkor PNA-t kell vennie! ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3869) M62-501 válasza gipsztigris (#3868) üzenetére


M62-501
csendes tag

:) Nahát...de műveletlen vagyok...szégyen és gyalázat rám nézve... :B :(

(#3870) AdAm0520


AdAm0520
csendes tag

Üdv! MIO - C520 gps re fel lehet tenni IGO szoftvert? Csak mert a mio térkép frissitéseket elnézve a 2008as a legujabb amit találtam... Gondoltam feltennék egy igot ha egyáltalán viszi a készülék!??
Tudtok esetleg segíteni? vélemény? tapasztalat?

(#3871) LámaZ válasza AdAm0520 (#3870) üzenetére


LámaZ
addikt

varas

Legyen minden jó!

(#3872) hahopihe


hahopihe
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenen szükségem egy TIBO S1200 típusú gps-szel kapcsolatban! Sajnos nincs időm végigolvasni a fórumot, mert SOS....utazás miatt! :(

Évekkel ezelőtt lett beszerezve, I GO MYWAY 2006 plus van rajta! Ez a gyári navi, soha nem lett hozzányúlva...évekig elő sem vettem!!
Frissítenem kellene a térképeket, de nem tudom melyiket tudja kezelni a navi, valamint azt sem tudom, hogy milyen verziójú az igo. Eredeti térképek nincsenek, az igo oldalon sem....
Nincs lehetőségem, hogy bővebb infókat nyerjek ki, mert kb. a nevén kívül nem ír semmit és az sd kártyán lévő file-okban nincs sok infó.
A hw ról annyit tudok, ami a neten fellelhető!

cpu: 400hz
RAM: 64 mb
ROM: 32mb
320x240
Win CE 4.2 op

IGO PRIMO 1.1-et (hw megfelelő!) tettem az sd kártyára a megfelelő térképekkel, hátha futtatja, de még a NAVI gomb is szürke, így el sem indul.
Olvastam, hogy a sys.txt-t kell módosítani bizonyos esetekben....felülírtam a régivel az újat! (csak a felbontásra és tájolásra vonatkozó adatok voltak benne...)

Lövésem sincs merre tovább... :(

Előre is köszönöm a segítséget!

Nálam működik!

(#3873) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Mio Moov 360-as gépemhez van-e frissebb térkép, mint a 2010.06-os? A Mio Store szerint nincs, de azért még reménykedem. :U

Ha nincs, akkor van-e valami legális módja, hogy erre a gépre rávarázsoljak egy frissebb térképet?

Köszi :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3874) föccer válasza föccer (#3873) üzenetére


föccer
nagyúr

UP! :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3875) LámaZ válasza föccer (#3873) üzenetére


LámaZ
addikt

A 2010-eseknél biztosan van frissebb térkép, de kérdés, hogy menne-e a kütyüdön. Az iGo myWay 2006 Plus támogatása már megszűnt. A későbbi iGo-k frissítéseivel kapcsolatban keresd fel a naviextras.hu lapot.

Legyen minden jó!

(#3877) föccer válasza LámaZ (#3875) üzenetére


föccer
nagyúr

iGo hivatalosan nem elérhető a moov360-ra. :(

A linkelt oldalt meglesem, köszi :R ps: nincs listában :(

(#3876) andyTM: Pomt ez a bajom, hogy nem találok rá legálisan elérhető frissítést... :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3878) LámaZ válasza föccer (#3877) üzenetére


LámaZ
addikt

A te bajod minket nem érdekel. Itt nem foglalkozunk illegális letöltésekkel.

Legyen minden jó!

(#3879) föccer válasza LámaZ (#3878) üzenetére


föccer
nagyúr

Félre értettél. Legális forrást keresek, de nem találok. Azért írtam ide, hátha valami elkerülte a figyelmemet. Eddig egy oldalt kaptam, mint lehetséges forrást, de ott sem volt a készüléket a támogatott gépek között. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3880) gipsztigris válasza föccer (#3879) üzenetére


gipsztigris
addikt

Megpróbálok nem úgy válaszolni, mint az egyszeri gyökér!

Sajnos a Moov-ok frissítése legálisan nehezen fog menni! Hivatalosan az IGO-t sem fogod megkapni a Mio-ra, mert sok-sok évvel ezelőtt az iGO és a Mio megszüntette az együttműködést.
Elvileg a Sygic programot meg tudnád vásárolni akár a Moov-ra is, de ott meg a hardver igényt nem tudja kielégíteni a Moov360-as. [link]

A másik megoldás pedig a warez program telepítése. De erre (ahogy az előttem szóló is "finoman" utalt rá :D ) itt nem fogsz megoldást találni. Be kell fogni a munkára gugli barátunkat és akkor talán szerencsével jársz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3881) föccer válasza gipsztigris (#3880) üzenetére


föccer
nagyúr

No, hát akkor ez volt a kérdésemre a válasz, hogy nem, ehhez a géphez nincs elérhető, legális frissítés. Semmi gyökérség nem volt a válaszodban, erre voltam kíváncsi.

Köszi, :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3882) NOT BLONDE


NOT BLONDE
csendes tag

Sziasztok IGO primo truck verziót hol lehet hivatalosan beszerezni,az érdekel ami tudja a súly és méret korlátozásokat és tervezésnél figyelembe is veszi.

(#3883) LámaZ


LámaZ
addikt

gps.conf beállítása androidos gépeken: ide.
Ez is elolvasható, de nekem (supl.google.com részére) a SuplRootCert tanúsítvány-fájl létrehozása nem sikerült.
Tényleg mintha jobb lenne.

Legyen minden jó!

(#3884) LámaZ válasza LámaZ (#3883) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez lett belőle:
NTP_SERVER=hu.pool.ntp.org
NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7275
SUPL_TLS_HOST=lbs.geo.t-mobile.com
# Wiper (wifi positioning), 1=enable, 0=disable
ENABLE_WIPER=1
CURRENT_CARRIER=common

Legyen minden jó!

(#3885) bzoly


bzoly
aktív tag

Mio c720 ha töltő van, akkor eltűnik a navigáció és az az ablak jön be mintha PC-hez kapcsoltam volna! :W
Mitől van ez?

(#3886) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

regebben hasznaltam a ViaMichelin utvonaltervezojet, amiben van egy olyan feature, hogy Send to GPS, es sok marka kozul a NAVIGON-ra is el lehet valahogy kesziteni az utvonalfajlt

Hasznalja/hasznalta valaki ezt az opciot valaha? Ha elmentem az utvonalat NAVIGON formatumban (Navigon 2310-hez egesz konkretan) akkor egy *. freshroute kiterjesztesu fajlt talalok. Ezt hova a manoba kell bemasolni a PNA-n,hogy hasznalhassam par touch utan? Letoltottem anno a 2310 kezikonyvet, de egy arva picurka bekezdes sem volt errol.

Valakinek valami 5lete?

Koszi
B

szerk: Viamichelin.com lemaradt

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3887) DM43 válasza bzoly (#3885) üzenetére


DM43
őstag

Gondolom nem a gyári töltőt használod!

(#3888) LámaZ válasza Balinov (#3886) üzenetére


LámaZ
addikt

Ments el egy útvonalat a kütyün (sztem a Save mappába fog kerülni), és lesd meg, hogy milyen formátuma van.
Utána a miselinest esetleg arra kell konvertálni. Biztos vannak erre is ingyenes konverterek.

Legyen minden jó!

(#3889) Balinov válasza LámaZ (#3888) üzenetére


Balinov
félisten

tenyleg, kosz, latod erre nem is gondoltam.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3890) LámaZ


LámaZ
addikt

Van valakinek olyan navija, amelyben a legújabb gps-chip van?
Ezek 1 mp alatt találnak jelet.

Legyen minden jó!

(#3891) gipsztigris válasza LámaZ (#3890) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt az infót honnan vetted? :Y

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3892) M62-501 válasza gipsztigris (#3891) üzenetére


M62-501
csendes tag

Ehehe...:D LámaZé bátsi megin álmodott valamit...:D Noésha nem 1 mp-en belül lát jelet? Hova sietünk ennyire hogy már 1 mp-et sem adunk a kütyünek, hogy "szagot fogjon"? :P Hja, biztos notorius gyorshajtók vagyunk ugye? :D

(#3893) LámaZ válasza gipsztigris (#3891) üzenetére


LámaZ
addikt

SiRF primaII
Ammeg mi?

Legyen minden jó!

(#3894) gipsztigris válasza LámaZ (#3893) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem tudom mi az a primall ! :DD
Olyan lehetséges, hogy Prima II, de olyan meg nem igazán létezik. A SiRF Prima processzorok 2008-ban jöttek ki. A Wayteq N800-as volt ami először hazánkban forgalomba került azzal a procival.

Szóval nem tudom mit keresel és mit akarsz mondani! Továbbra is azt kérdezem, hogy honnan vetted az 1mp-es jelfogást?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3895) LámaZ válasza M62-501 (#3892) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem hajtok gyorsan, és másnak sem ajánlom!

@gipsztigris
Ne legyünk már annyira értetlenek!

SiRFprimaII™:
The SiRFprimaII™ integrates an ARM Cortex A9 CPU core, up to 1GHz and targets mid-end and high-range products.

SiRFatlasVI™:
The SiRFatlasVI integrates an ARM Cortex 9 CPU core, up to 1GHz and targets low-end and mid-range products.

SiRFprima® and SiRFprimaAuto™:
The SiRFprima integrates an ARM 11 CPU core, up to 600 MHz and targets low-end and mid-range products.

SiRFatlasV™:
The SiRFatlasV integrates an ARM 11 CPU core, 500 or 664 MHz and targets low-end and mid-range products.

SiRFatlasIV™:
The SiRFatlasIV integrates an ARM 11 CPU core, 500 MHz and targets low-end products.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3896) gipsztigris válasza LámaZ (#3895) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha ennyire okos vagy, hogy ki tudod guglizni a dolgokat, akkor miért nem tartasz egy kis előadást arról, hogy honnanaf@szbólvetted az 1pm-es jelfogást?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3897) LámaZ válasza gipsztigris (#3896) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem találom, de egy összehasonlító táblázatban volt.
Amúgy ez a tanulmány is említ 2 mp-et, ha van szemed meglátni.

Egyébként, most megbocsátom neked, hogy könnyedén elsiklottál afelett, hogy az általam helyesen írt védjegyet kijavítottad rosszra.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#3898) gipsztigris válasza LámaZ (#3897) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem te ne bocsáss meg semmit sem! Én sem teszem irányodba! ;)

Egyébként meg ha majd nem bocsátasz meg, akkor mi lesz? Csúnyán fogsz nézni, vagy ki leszek állítva? Vagymifene? :Y

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#3899) PLaci58 válasza LámaZ (#3897) üzenetére


PLaci58
őstag

És azt érted, hogy miért említ 2-3 másodpercet?

TTFF = Time To First Fix

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3900) LámaZ


LámaZ
addikt

Akinek szeme van, az lát!

„with KickStart and TCXO: for higher-performance applications. Combined with AssistNow, top-of-the-line GPS performance can be achieved with the world’s fastest Time-To-First-Fix of less than 1 second
Ezeket a modulokat meg lehet venni, be lehet a kütyükbe építeni. Ezek nem kísérleti termékek.

vagy:
„The Enduro Pro features a time to first fix nearly twice as fast as its predecessor,” said Phillip Loesch, General Manager for TrackingTheWorld, Inc. Time to first fix for the Enduro Pro is 29-seconds from a cold start, and less than 1-second from a hot start.”

avagy:

„High-Performance 88 Channel GLONASS/GPS Receiver
Open sky hot start 1 sec”

Nehéz is a guglizás...

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Azonnali navigációs kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.