Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46081) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Létezik valami felület, email, bármi, ahol telefonos csalásokat lehet bejelenteni? Bepróbálkoztak ma nálam, (nem először mondjuk), ugyanaz a nő. DÉlelőtt még OTP-től, most meg az MNB-től, hogy 3 utalás volt egymás után bla bla bla, én voltam-e. Csak a szokásos bullshit. Se OTP-s, se MNB-s nem vagyok amúgy. Ja, és számmal hívott! 3 kül. 20-as szám.

(#46082) Inhouse válasza Gabesz87 (#46081) üzenetére


Inhouse
őstag

Engem most a Wahatsapp-os hivások, meg a Messengeres ismerősnek jelölősök találnak meg. Mindig valami csinos csajról 1-2 kép, ugyanennyi bejegyzés... De már magyar nevekkel, nem úgy mint régen. Nagyon ráérnek...

Üdv Inhouse

(#46083) Top cat válasza Gabesz87 (#46081) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg meghamisított számról hívtak. Ha visszahívnád, valaki más venné fel.

Nincs értelme jelenteni, el kell küldeni a csába. Vagy ha ráérsz, akkor szívatni egy ideig. :DDD

(#46084) Davidkoma válasza Gabesz87 (#46081) üzenetére


Davidkoma
tag

Azt nem tudom, hogy van-e a yardnak erre specializált egysége, amilyen mennyiségű próbálkozás történik, indokolt lenne (ha még nincs).

A szolgáltatónál (amelyikről indítják a hívást) gondolom nem foglalkoznak vele, nem bűnüldőző hatóság, hanem nyereségérdekelt vállalkozás.
A www.kihivott.hu (és hasonló oldalakon) gyűlnek az ilyen beírások, ahol az adott telefonszámokról indított "ügyeskedések" láthatóak, illetve hívószámra rákereshetők, hogy volt-e már korábban másnak észrevételei.

Mikor rendszeresen érkeztek külföldi hívószámokról csaló sms-ek, felmerült bennem, hogy jó lenne, ha lehetne az adott országból a felhasználó által blokkolni hívást/sms-t.
De ez nem érdekük a mobilszolgáltatóknak, nekik a forgalom és ezáltal a profit a lényeg.

(#46085) Inhouse válasza Davidkoma (#46084) üzenetére


Inhouse
őstag

Androidos telefonon tudsz fehér és fekete listát is csinálni, vagy akár a hívószám nélkülieket is eldobathatod vele.

Üdv Inhouse

(#46086) RandomName válasza Gabesz87 (#46081) üzenetére


RandomName
aktív tag

Adott banknál jelentsd, akinek a nevében hívtak. Legyen meg a hívás időpontja, a hívószám, esetleg a hívás hossza.
Van OTP árúhitelem, kaptam OTP csaló hívást, pár napon belül beszélnem kellett az ügyfélszolgálattal, megemlítettem, ő kérte be ezeket az adatokat.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#46087) Davidkoma válasza Inhouse (#46085) üzenetére


Davidkoma
tag

Ha mindig más (vagy másnak látszó) hívószámról jön, akkor hiába van akármenyi feketelistán, az újabb úgy is bejön, megtalál.
Ezekről jöttek:
33-6-2333-1674
33-6-1199-0853
33-6-1514-8600
33-6-1491-6575
33-6-2937-5743
33-7-52666-582
33-7-00000-125-0723
33-7-00000-235-2887
33-7-00000-158-0499
33-7-00000-100-3537
33-7-00000-261-7925
33-7-00000-540-7714

A 6 és 7 a mobilszolgáltató előhívója.
Nem várok franciaországból sem hívást sem sms-t, így simán letitanám az egész régiót a telefonomon.

(#46088) RandomName válasza Inhouse (#46085) üzenetére


RandomName
aktív tag

Hja. Samsungnál van a Smart. Ott is be lehet jelölni a spam hívásokat.
De én pl a saját bankom ismert hívószámait is "lehetséges spam"-nek látom, mert pár ember bepipálta valamikor a checkboxot, de felháborodott amikor ajánlattal keresték. :D

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#46089) RandomName válasza Davidkoma (#46087) üzenetére


RandomName
aktív tag

Legvégső esetben létezik nemzeti kibervédelmi intézet, nki.hu talán őket is meg lehet kérdezni.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#46090) Davidkoma válasza RandomName (#46089) üzenetére


Davidkoma
tag

Szerencsére nem drámai annyira a helyzet, egy időbe rendszeresen jöttek, és zömében a hajnali órákban, hogy örültem neki mikor a csendben felnyikkant a mobil. :D
De pár hónapja csönd van, ilyen téren (lekopogom).

Egyébként a kibervédelmit köszi, :R ha megint jönnének, megkérdezem őket.

(#46091) Inhouse válasza RandomName (#46088) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekem van ne zavarjanak sáv is, minden este indul és reggel ér véget. Ilyenkor csak az a csoport hívhat, akiket ebbe beleraktam. A többieknek még az üzenetküldők sem élnek.

Üdv Inhouse

(#46092) RandomName válasza Inhouse (#46091) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ok, de attól még mások nem tudják, hogy téged esetleg spam hívás ért, és te sem látod, hogy más bejelöli spam-nek.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#46093) warfernom válasza RandomName (#46092) üzenetére


warfernom
tag

Valaki tudja esetleg hogy
Alza/einhell/parkside/stb
aksik mennyire kompatibilisek egymással? Nem nagyon találok videókat hozzá hogy lássam mit mivel lehetne keverni. :F
Vagy esetleg valaki találkozott már adapterrel ?

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#46094) coco2


coco2
őstag

Van egy 2 hete lejárt hardver apró hirdetésem (nincsen most aktívan semmi). Egy paraméter változtatásával feladnám újra (csökkentett ár). Van arra ingyen egyszerű és támogatott mód, vagy copy / paste a régi hirdetés, és úgy kell feladnom? A tippeket köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46095) totron válasza Top cat (#46083) üzenetére


totron
addikt

[link] - ennél nem tudom eldönteni, hogy ugyanaz vette-e fel vagy más.

Egy hasonló a kedvencem, azt nem lelem most, ott zseniális a szivatni akart szivató oldalról a műsor, de ez sem rossz, autentikás-counteres: [link]

ahol telefonos csalásokat lehet bejelenteni?
Eleve azért jelenhettek meg ezek a csalások, mert tecsnológiailag a lekövethetetlenséggel határos a dolog, a feltárásban meg nincs akkora érdek, hogy a határosság túloldalára menjenek. De ha mennének is, mindig lesz utánpótlás.

Szerencsére nem drámai annyira a helyzet
Ha összeadod a számokat, de az. Meg egyénenként sem kellemes az a kiadott összeg.

[ Szerkesztve ]

(#46096) Kékes525


Kékes525
félisten

Másnak is rossz a hang (torz és halk) a Netfilxen más streaming csatornákhoz képest, vagy akár a Youtube -hoz képest? A legújabb Windows 11-et és a legújabb Firefoxot használom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46097) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Kerítés panelt szeretnék rögzíteni meglévő kerítésre. Beton oszlopok között van vízszintesen két 40x40-es zártszelvény (léckerités volt), tehát nem klasszikusan függőleges oszlophoz szeretném rögzíteni, hanem praktikusan a vízszintes zártszelvényhez. Ehhez létezik “gyári” szerelvény? Nem igazán találok. Kókányolni csak végső esetben szeretnék.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#46098) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Ha az lenne a cél, hogy Media Marktból vegyetek valamit 90ezer Ft-os értékben és aztán könnyen el tudjátok adni aprón bontatlanul, akkor mit vennétek?
Hitelkártyát szeretnék onnan igényelni (bankfiók olyat nem ad) és elvileg kell mellé vásárolni is valamit a fenti összegben.

Fontos, hogy könnyen csomagküldhető dolog legyen, mert sajnos messzebb esek a személyes találkozói lehetőségektől.

Én magamtól pl valami Samsung telefonra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#46099) Borisz76 válasza MADcat (#46097) üzenetére


Borisz76
veterán

Építő / Felújító fórum
Gondolom hamarább kapsz rá választ.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46100) coco2


coco2
őstag

Van itt aki erős történelemből? Talán valamelyik ókori Római szenátor mondhatta "akár szavak, akár fegyverek, mindkettővel az erősebb győz" - kitől származik?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.