Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) 19870820 válasza #27441408 (#1100) üzenetére


19870820
senior tag

Sőt már kód se kell,mivel programból kell regisztrálni.Megadod a kért adatokat aztán ennyi.Kódbeszurás mint a régi 4.8nál volt olyan már nincs,meg igazából tényleg felesleges is. :)
Szerk.: Jajj bocsánat lehet kóddal is,de alaphelyzetben progiból van a regisztráció.

[ Szerkesztve ]

(#1102) volvoguy


volvoguy
addikt

Na srácok a Webvédelem kiiktatásával rendes sebességű lett a netem. Ilyenkor mi van? Tartsam mindig kikapcsolva? Nem kockázatos úgy?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1103) sfdrakex válasza volvoguy (#1102) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha nem jársz mindenféle mailben kapott linkekre akkor nem. Ha ráklikklesz Hanna Montana pucér képeire ha mailben ilyet kapsz akkor meg ugyse véd semmi. Egyébként ha le is töltesz valami szemetet ha az indulni akar a vinyórol azt már fogja fogni az Avast.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1104) volvoguy válasza sfdrakex (#1103) üzenetére


volvoguy
addikt

Akkor csak akkor kapcsolom ki, ha valamit töltök. Linkeket meg messzire elkerülöm.
Amúgy, próbálkozott már valaki a PRO verzió 1 éves licencével?

Én bevallom igen, letöltöttem egy csomó .avastlic fájlt, egy sem volt jó, ezért rakom fel a FREE-t ha ez lejár.

De tényleg ez a helyzet? itt már nem lehet megoldani, hogy fizetés nélkül használd?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1105) #27441408 válasza volvoguy (#1104) üzenetére


#27441408
törölt tag

A Free-re ha lejár az 1 éves kód kérhetsz újat. A PRO értelemszerűen pénzért aktiválható.

(#1106) volvoguy válasza #27441408 (#1105) üzenetére


volvoguy
addikt

Ezt én értem, csak a 4.8 PRO esetében megcsinálhattad, hogy volt egy 20db licenc kulcsod, aztán ha lejárt, mindig beírtál egy másikat.
Ez viszont nem számot kér, hanem fájlt. Licenc fájlt.

Ezért kérdem, hogy nektem sem sikerült találni a neten olyan működő licenc fájlt a PRO-hoz, amivel 2011-ig lehet használni?

(nekem nem sikerült, néztem itt is ott is, ezért használom a FREE-t)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1107) #27441408 válasza volvoguy (#1106) üzenetére


#27441408
törölt tag

Gyanítom hogy a többségünk meg se próbálta feltörni az avastot mivel ha valami jó és lehet tiszta lelki ismerettel használni akkor azt használja már az ember legálisan. Komolyan nem értem mit kell feltörni 1 jó és legálisan használható programon.

Szóval én személyszerint meg se próbáltam a PRO-hoz kulcsot keresni mivel van belőle ingyenesen használható verzió is

[ Szerkesztve ]

(#1108) 78zolika válasza volvoguy (#1106) üzenetére


78zolika
senior tag

Igaza van ( silver star ) Mér ragaszkódc a Pro hoz ? Az ingyenes is nagyon jól sikerült :C

(#1109) McClane


McClane
aktív tag

GoodSpeed fórumtársunk készített egy bemutatót az új Avast 5 Free-ről: [link]

(#1110) volvoguy


volvoguy
addikt

valami nem stimmel. Először is a napokban feltettem az Avast FREE 5-öst. Regisztráltam 2011-ig. De le kellett törölöm. Most felraktam újra, rámegyek a Regisztrálásra, kiírja hogy Információk visszakeresése, és csak 30 napra regisztrál, nem egy évre...

Most akkor hogyan tovább?

Mondjuk az Avast oldala sem jön be ha megakarom nyitni. Lehet nem éri el a szervert?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1111) McClane válasza volvoguy (#1110) üzenetére


McClane
aktív tag

Nekem se jön be a honlap, valószínűleg ez lesz a gond.

(#1112) volvoguy


volvoguy
addikt

Asszem kis hülyeséget írtam.
Szal amikor először raktam fel a FREE-t, és a programban a Regisztrálásra kattintottam, feldobott egy ablakot, megadtam néhány adatot és már kész is volt.

Most hogy feltettem újra a FREE-t, már van egy olyan opció, hogy Offline Regisztráció, ez majdnem ugyanaz, csak itt az avast.com-on kell regisztrálnom, nem a programban.

Jah és a 2. telepítés alkalmával már nem kérdezte meg a Google Chrome-t sem, és ahova legelőször reggeltem email címre, megnéztem, nem kaptam semmiféle levelet az avast-tól.

Mindegy, ezekszerint első regisztráció még a programból megy, a következőt meg már a weboldalon kell megejteni?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1113) McClane válasza volvoguy (#1112) üzenetére


McClane
aktív tag

Regeltem már úgy is hogy a 4.8-as kódját írtam be és elfogadta vagy a programból is ahogy mondtad felugró ablak és néhány adat megad (két különböző gép).
Szerintem az kavar be, hogy a honlap nem működik. Lehet később kellene megpróbálni vagy pedig valamilyen uninstaláló programmal lepucolni és újra felrakni, de ezt csak akkor ha rendbe jön a honlap és még úgyse megy.

(#1114) #27441408 válasza volvoguy (#1112) üzenetére


#27441408
törölt tag

Regisztráció tisztítást csináltál ?

(#1115) volvoguy válasza #27441408 (#1114) üzenetére


volvoguy
addikt

Nem mert a napokban már futtattam registry és fájlpucolókat, majd pár nap múlva, nem túl szerencsés gyakran megcsinálni...addig kibírom

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#1116) #27441408 válasza volvoguy (#1115) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én minden este szoktam... nekem informatikus barátaim azt mondták nem lehet gond.

(#1117) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Üdv!
Mitől lehet az, hogy, ha fut az Avast (5-s), akkor a 50Mbit/s sebességü netből csak 15Mbit/s lesz. Hova tünik el majd 35Mbit :F . Ha ki van kapcsolva az avast jön rendesen az 50Mbit. Van erre valami megoldás? :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1118) 19870820 válasza dr.bubo (#1117) üzenetére


19870820
senior tag

Üdv.A problémádra sajnos én se tudom a választ.Viszont nálam is ugyanez a helyzet,de nálam 4megás netnél csinálja ezt.Szóval itt még rosszabb.4megából kb 1mega eltünik valahol.Nálam is ha kikapcsoltam az avastot akkor minden ok,ezért cseréltem is Avastot MSE-re.Ajánlom neked is ezt. :R

(#1119) dr.bubo válasza 19870820 (#1118) üzenetére


dr.bubo
őstag

:R köszi. Szerencsére nem nálam van ez a próbléma, hanem egy ismerősnél. Nekem 12Mbit-s netem van ott rendben jön a sebesség. Ajánlani fogom neki az MSE-t. :)
De remélem azért még valaki tud rá megoldást. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1120) bivalyolo válasza dr.bubo (#1119) üzenetére


bivalyolo
őstag

ki kell kapcsolni a webshieldet és máris jó lesz minden. :K

"Let's agree to disagree!"

(#1121) emre


emre
veterán

Üdv Urak!

Lenne egy kérdésem.
Az egyik kollágám gépét csinálgatom, és sajnos az 5-ös Avast nem volt hajlandó csökkentett módban elindulni. Pedig a fertőzés amit becopott erősen indokolná ezt a műveletet is. A rusnyaságot már megtaláltam az start menü/programok/autostart-ba fészkelte be magát (winesm32.exe) De még egy kpl. átvizsgálást megszeretnék ejteni a gépen csökkentett módban is.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1122) McClane válasza emre (#1121) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló

Az ismerősödnek 32 vagy 64 bites rendszere van?

(#1123) emre válasza McClane (#1122) üzenetére


emre
veterán

Szia!

XP prof, 32bit

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1124) McClane válasza emre (#1123) üzenetére


McClane
aktív tag

Boot-time scan-t próbáltál futtatni?

(#1125) emre válasza McClane (#1124) üzenetére


emre
veterán

Most megprobálom, bár normál mod alatt semmit sem tudok még csinálni.
Nem is frissít az antivirus. A tálcán fut a homokóra, feladatkezelő nem indul. :N

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1126) McClane válasza emre (#1125) üzenetére


McClane
aktív tag

Sikerült?

(#1127) emre válasza McClane (#1126) üzenetére


emre
veterán

Normál modban tudtam csak egy ellenörzést indítani.
Csökkentett modban továbbra is valami lezárási hibára hivatkozva nem fut.
A boot idejű ellenörzéshez nem kapcsolt ki a gép, nekem kellett lelőnöm a vasat hozzá. Egy betolakodót talált, de még át kellene néznem pár dolgot, mert ez után normál modban még mindig iszonyatosan fagy a gép. De mára már meguntam a szenvedést. A saját gépemen már végeztem ennyi idő alatt. Ezt majd holnap folytatom.
Köszi! :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1128) McClane válasza emre (#1127) üzenetére


McClane
aktív tag

Nincs mit :) . Lehet hogy egy reinstal se ártana ha nagyon szétesett a rendszer meg még lehetnek rajta további fertőzések.

[ Szerkesztve ]

(#1129) emre válasza McClane (#1128) üzenetére


emre
veterán

Ez elött semmi gond nem volt, beszoptam egy fertőzött oldalt.
A szenvedélyem miatt a yamaha fzr club honlapját törte fel valami vagy ki, és onnét kaptam egy Win32 : Rootkit-gent.
A telepítés nem olyan régi azon a gépen, de ennyi idő alatt már végeztem volna vele.
Mint mondtam a saját gépemen ennyi idő alatt össze tudtam hozni a dolgot, de ott a 4.8-as Avast ment csökkentett moban. Lehet ide is visszataszem, bár az ötösről rosszat még nem hallottam most kiakasztott.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1130) McClane válasza emre (#1129) üzenetére


McClane
aktív tag

Én már hallottam jót is meg rosszat is az ötösről pl. csökken a sávszélesség, nem lehet uninstalálni... Nekem még nem volt vele nagyobb gondom. Lehet még csiszolni kell az új verziót hogy igazán jó legyen.

(#1131) #27441408 válasza McClane (#1130) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én simán leszedtem. Uninstal Azt kész.

(#1132) Tosee válasza McClane (#1130) üzenetére


Tosee
őstag

Nálam semmit nem lassított, és az uninstall is simán ment! Az uninstallal a beta verzióknál volt gond ha jól emlékszem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1133) #27441408 válasza Tosee (#1132) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nálam is fogott valamennyit nélküle v-hogy gyorsabb minden. :DDD

Az uninstal probléma már megvolt a 4-es sorozatnál is az avast-tól lehetett is külön eltávolítót tölteni. Megjegyzem én akármikor le akartam szedni lement a sima rendes módon.

(#1134) emre válasza McClane (#1130) üzenetére


emre
veterán

Visszapakoltam a 4.8-as verziót.
Azzal végre sikerült rendbetennem a rendszert.
Sajnos azt kell mondjam az 5-ös verziót bizonytalan ideig senkinek sem ajánlom.
Tegnap egész nap az 5-össel szoptam és nem jutottam semmire.
Ma a 4.8-assal telepítéstől kezdve két óra alatt végeztem.
Az uninstal, illetve a sávszlesség probléma nálam nem jelentkezett. mivel csak csökkentett módban tudtam a géppel bármit is kezdeni. Ott meg simán tudtam törölni, és ugye nincs hálózat. :DDD
A gép egyébként egy Giga 8PE800-as, procc 2,8Ghz celeron, Hdd Maxtor 120Gb, 512 ram, Vga FX5600XT.
A vírus amivel dolgom akadt Win32-Rootkit-gen, winesm32.exe-nek álcázva. (virtualdub telepítőnek adta ki magát)
Folyamatos 100%-os processzorterhelést produkált. A semlegesítés után az alábbi eszközök jelentek meg a rendszerben amiket eltávolítva a következő indításnál egy telepítőről automatikus modban sikeresen rendbe tett a rendszer.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1135) McClane válasza emre (#1134) üzenetére


McClane
aktív tag

Ilyen típusú vírussal még nem volt dolgom. Örülök hogy sikerült megoldani még ha nem is volt egyszerű. Ezek szerint még van mit tökéletesíteni az új verzión.

(#1136) #27441408 válasza emre (#1134) üzenetére


#27441408
törölt tag

100%-os vírusirtó nincs csak azért mertt te begyűjtöttél 1 olyat amivel nem bírt el nem jelenteném ki hogy nem ajánlott.

A 4.8-as támogatása záros határidőn belül megszűnik ! A helyedben nem sokáig használnám már.

(#1137) emre válasza #27441408 (#1136) üzenetére


emre
veterán

Azt tudom, hogy nincs 100%-os irtóprogi, de az meg nonszensz hogy csökkentett módban nem lehet használni.
Lehet én vagyok a béna. És nem tudtam csökkentett modban beállítnai egy boot idejű ütemezett scennelést. A lényeg az az hogy a 4.8-al simán ment minden,míg az 5-össel egy napig vacakoltam, és már a formázáson járt az eszem.
Amikor a 4.8-asomnak lejár a licence (2011.02) akkor ismét avast fogok feltenni, és biztos vagyok benne hogy addigra minden gyerekbetegségét kinövi.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1138) #27441408 válasza emre (#1137) üzenetére


#27441408
törölt tag

Addigra már rég lejár a 4.8-as támogatása.

A vírusadatbázis frissítés nélkül meg nem sokra mész vele Mindenképpen kénytelen leszel vagy mást keresni vagy frissíteni az 5-re hiába jó még majd' évig a liszenszed.

Ha Comodo tűzfalad van használhatod pl a vírusírtójukat is.,

[ Szerkesztve ]

(#1139) dízelracer


dízelracer
senior tag

Erre tudja valaki a választ? :F

(#1140) Gorneck válasza dízelracer (#1139) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem nem lesz gond bár én egyiket se használnám pluszba...max Avast utáni ellenőrzőnek...bár ezeknél van jobb.

Gorneck#1239

(#1141) #27441408 válasza Gorneck (#1140) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezek kémprogram írtók az avast meg vírusírtó teljesen nyugodtan használható avast mellett kémírtó is.

(#1142) McClane válasza dízelracer (#1139) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha van rá lehetőség akkor úgy telepítsed, hogy a memória rezidens modul ne települjön és akkor nem lesz gond szerintem. Mert ha több valósidejű védelem van fent az lassítja a rendszert meg abból már lehet gond.

(#1141) silver star
Az avast is keresi a vírusok mellett a kémprogramokat is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1143) McKane


McKane
senior tag

sziasztok!

lenne egy olyan irányú kérdésem,hogy, régebben, (fél éve,egyéve) sok hozzám érkező gépre tettem avast free-t. a 4.8-ast. mivel akkorban még nem volt 5-ös.
szóval, akkor a programfrissítést automatára raktam mindenkinél. ezekszerint a 4.8-as frissülni fog ötösre,vagy csak feldob egy ablakot,hogy van uj verzió..
nemtud valaki valamit erről?

(#1144) dízelracer válasza McClane (#1142) üzenetére


dízelracer
senior tag

Vagyis kémrogramok ellen elég önmagában az avast is?

(#1145) Gorneck válasza dízelracer (#1144) üzenetére


Gorneck
titán

Véd de nem annyira, mint egy olyan program ami ami kimondottan erre van szakosodva brutális adatbázissal. Persze ez attól függ leginkább milyen netezési szokással rendelkezik az illető. Szal érdemes 2-3 hetente futtatni egy asquared free-t és egy malwarebytes antimalware-t, nálam MSE után nem szoktak ugyan találni semmit, de rá szoktam nézni azért velük a gépre. Ezt meg szoktam tenni minden olyan gépen amit én tartok karban.

#1141: Aham...aztán jön a sírás, hogy így lassú úgy lassú a gép ez nem megy az nem megy és a többi...ezt így kijelenteni nem szabad...főleg, ha esetleg ezen szoftvereknek van realtime védelmük is...Amúgy meg értelmezd amit leírtam...mert nem azt mondtam, hogy nem kell, hanem ha lehet olyat tegyen fel ami tényleg jó és nincs beépülő rezidens modulja, mert abból még gondja is lehet.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1146) McClane válasza dízelracer (#1144) üzenetére


McClane
aktív tag

Egyik program sem tökéletes mert amit megtalál az egyik azt nem biztos hogy a másik is megtalálja. Nekem még fel van téve mellé a spybot search & destroy (memória rezidens modul nélkül) de néhány nemkívánatos cookie-n kívül nem talált még mást, meg CCleaner-t szoktam futtatni ami töröl minden böngészési előzményt így a cookie-kat is. Régebben használtam spyware terminatort de már egy ideje töröltem.

(#1147) bivalyolo válasza McClane (#1146) üzenetére


bivalyolo
őstag

a spybot sd már nem olyan fasza mint régen volt..nem csoda h csak pár tracker cookit találsz vele..

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1148) #27441408 válasza McClane (#1142) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azért én nem bíznám rá a gépet kémprogramírtó nélkül mivel az avast nem kémprogram írtó.

(#1149) 19870820 válasza #27441408 (#1148) üzenetére


19870820
senior tag

Hát akkor mire való az avast? :DDD Nálam csak az avast van és bizony az esetleges kémprogramokat is megtalálta már.Szóval akkor most hogy is van ez? :D

(#1150) localhost válasza 19870820 (#1149) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vírusokra és egyéb kártevőkre: nézd csak Nortonék pl így (mások meg másként) kategorizálják a sok szemetet:
http://safeweb.norton.com/safety [link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.