Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-17 11:01:48

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#801) Kötike

Kötike
(tag)

Felraktam a Spyware Terminatort és bekapcsoltam az összes védelmi funkciót rajta plusz az Avast is megy az állandó védelmével együtt! Remélem nem vesznek össze! De már nagyon elegem van a rohadt vírusokból! Nincs kedvem megint újrarakni a Wint, meg azt a rohadt sok progit. :( :O

Huawei P20 Lite, Huawei MediaPad T3

(#802) attrax

attrax
(aktív tag)

Sztok biztos volt már ilyen gondotok:
Rendszer:XP SP3 avast 4.8prof
A gond a pendrive/memorystick berakásakor van amikor az avast sikítozik majd a pen tartalmát csak jobbegér megnyitás formában lehet eszközölni.Minden pendrive-val ezt csinálja.Ha leformázom a pent és üres akkor is.Nem szeretnék win reinstallt :N
Mélyreható vizsgálat volt és más cleanereket is próbáltam.Mintha bevésne valamit a penbe,mert másoknál is ez van az én pendrivejaimmal.Hogy tudnám ezt leírtani?

Unterschreiben

(#803) akaido válasza Kötike (#796) üzenetére

akaido
(őstag)

Akkor Blaster nem lehet.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

(#804) akaido válasza Kötike (#800) üzenetére

akaido
(őstag)

[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

(#805) Narxis

Narxis
(nagyúr)

Avast 5(megjelenés 2009 nyár):

-teljesen új GUI
-jelentősen csökkentett erőforrás igény
-javított update funkciók(pl. lesz egy olyan mint a Nortonnál a pulse updates)
-heurisztika
-viselkedés(Behavioral) elemző
-sandbox
-rengeteg újítás a motoron és a detektáláson

Lesz sima antivirus és Internet Security csomag.

(#806) eurolac válasza Narxis (#805) üzenetére

eurolac
(aktív tag)

Szia! Azt nem tudod véletlenül, hogy marad e a mostani 1 éves free lehetőség ugyanígy?!

[ Szerkesztve ]

Eurolac

(#807) Gááboor

Gááboor
(tag)

Lenne egy nagyon, buta kérdésem. :DDD
Nodot, meg Nortotn használtam eddig Internet security verzsönt mind a kettőből.
Na már most az avast! az antivirus vagy is nem tartalmaz tűzfalat? :U Érdemes rakni mellé eggyet?

(#808) Zalman01

Zalman01
(csendes tag)

Üdv!
Avast mellé érdemes felraknom a Malwarebyte’s Antimalware-t, a SuperAntiSpyware-t és a Comodo tűzfalat? (persze egyszerre az összeset)
Ez a kombináció szerintetek jó?
(Vagy csak nekem van üldőzési mániám a vírusoktól? :)) )
Nem fogja nagyon lekötni a rendszererőforrásokat?

Gááboor: Comodo tűzfalat ajánlom!

[ Szerkesztve ]

(#809) Narxis válasza eurolac (#806) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

Szia!

Elvileg így lesz:

Antivirus - ingyenes

Antivirus Pro - fizetős

Internet Security - fizetős

Tehát marad ingyenes változat is.

(#810) Gááboor válasza Zalman01 (#808) üzenetére

Gááboor
(tag)

Jah olvastam csak sokan panaszkodnak, hogy sokat kérdez a comodo, meg bonyolult angolul a beállítása pl. torrent gondoknál...
Lehet azért kipróbálom..
az avastnak nincs egy olyan változata, ami tűzfalat is tartaémaz? Mondjuk az oldalukon nem találtam.

(#811) simon7012 válasza Gááboor (#810) üzenetére

simon7012
(aktív tag)

Van már magyaritási lehetösége a comodonak.Az avastnak nincs!

G DATA INTERNET SECURITY 2018.HTC 10,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#812) Gááboor válasza simon7012 (#811) üzenetére

Gááboor
(tag)

Most raktam fel az avast 4.8.... antivirust magyarul 60 napos. A comodhoz honnét lehte magyirátást szedni; új verzsönhöz.

(#813) simon7012 válasza Gááboor (#812) üzenetére

simon7012
(aktív tag)

Azt írtam,hogy az avastnak nincs tűzfala (lehet,hogy félreérhetö voltam?).
Avastra kapsz 1 éves kulcsot is ha megigényeled!
A comodo topik utolsó oldalán van a magyaritás letöltése.

G DATA INTERNET SECURITY 2018.HTC 10,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#814) Tel Elek

Tel Elek
(addikt)

Üdv!
Az ingyenes Avast rábírható arra, hogy ne kelljen egész keresés alatt a gép előtt ülni, hanem mint a többi vírusírtó, a vizsgálat végén listázza ki az eredményeket, ne pedig közben kérdezze meg, hogy mit csináljon vele?

(#815) Tel Elek válasza Tel Elek (#814) üzenetére

Tel Elek
(addikt)

Senki?

(#816) akaido válasza Tel Elek (#815) üzenetére

akaido
(őstag)

Az avast Programbeállítások menüjében a Jelentés Fájl készítése opciót nézd át.

(#817) eurolac válasza Tel Elek (#814) üzenetére

eurolac
(aktív tag)

Szia! Én úgy tudom, hogy az ingyenes ezt nem tudja, csak a pro. Ez is a különbségeik között van. Ilyet az AVG 8.5 free biztosan tud, bár úgy tapasztaltam jobban fogja a gépet mint az Avast! Régebben nem így volt.
Az Avira free-t is úgy hallottam be lehet állítani, hogy automatikusan elvégezze azt, amit kiválasztol, de abban nincs web és e-mail védelem.

Eurolac

(#818) Tel Elek válasza eurolac (#817) üzenetére

Tel Elek
(addikt)

Nah most melyikőtöknek higyjek? :DDD
Sajna más vírusírtó nem érdekel, mert egyik sem vált be.
AVG nekem valamiért minidg kékhalált és egyéb kritikus dolgokat okozott. :D
Avira mindig figyelmeztetget.
Kaspersky fogja gépet rendesen.
Panda, VirusBuster hagyjuk...
Comodo, ZoneAlarm (komplett cucc) mindenre beriasztanak
NOD elég butyután keres..
Norton IS 2009 angyon bevált csak... ;]
Meg kitudja még miket próbáltam...
Szóval eddig csak Avast vált be, de ott meg necces ez a keresés.
Egyébként én úgy tudom, hogy a pro verzió önálló cselekvésre bírható, ami nem igazán jó. Legalábbis számomra.

(#819) akaido válasza eurolac (#817) üzenetére

akaido
(őstag)

[A pro és a home verzió összehasonlítása]
A lényeges különbség, hogy a script blokkolás hiányzik a home verzióból, az összes többi funkció majdnem teljes.

(#820) Tel Elek válasza akaido (#816) üzenetére

Tel Elek
(addikt)

Nah akkor most free-vel megoldható, hogy ne kérdezgessen közben? (bocs, de meg vagyok zavarodva kicsit :D ) A jelentésfile azt takarja, hogy kilistázza a bacikat, és akkor a végén dönthetem el, hogy mi legyen velük?

(#821) akaido válasza Tel Elek (#820) üzenetére

akaido
(őstag)

A free avast is beállítható arra, hogy a víruskeresésről egy log fájlhoz hasonló listát elmentsen, de ez nem azt jelenti, hogy ezután Te döntöd el mi legyen azokkal az állományokkal amikben esetleg virnyákot talált.
Ezt döntést már a virnyazargatás közben az esetleges fertőzött fájllal kapcsolatban +kérdezi az avast mit tegyen a talált fájllal. Esetleg az első találatkor bejelölheted, hogy állandóan kérdés nélkül karanténozza, vagy nevezze át a fertőzöttnek vélt fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#822) Tel Elek válasza akaido (#821) üzenetére

Tel Elek
(addikt)

Hát ez így nem valami jó. :(
Ki ül ott a gép előtt órákat víruskeresés gyanánt?

(#823) akaido válasza Tel Elek (#822) üzenetére

akaido
(őstag)

Általában a Windows\system32 mappát és a felhasználói profilok Local settings-jét szoktam átnézetni az avasttal jobb klikkes menüből, így nem olyan sok(k).

(#824) blattida válasza Narxis (#805) üzenetére

blattida
(nagyúr)

Az avast fóruma szerint az 5-ös legkorábban októberben jelenik meg. Nagyon kíváncsi vagyok a heurisztikus moduljuk képességére.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#825) looser

looser
(őstag)

Hello, másnál is vírust jelez azz Avast a flashgot.exe-re? A mai frissítés után...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#826) Narxis válasza looser (#825) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

Igen, fals positive.

Idézet a Flashgot F.A.Q.-ból:

Q: Is FlashGot a spyware? Does it contain spyware?
A: 100% Free (no spyware, no adware, no viruses) Softpedia Award FlashGot is not a spyware at all. Early versions of FlashGot were detected as malicious code (virus/trojan/spyware) because they dropped an utility executable (FlashGot.exe, formerly flashgot.vbs) in the temporary directory as a mean to communicate with the external download managers. Now the executable is created in you profile directory, and it should fix the antivirus screaming. Anyway you can check with your eyes the "cleanliness" of FlashGot source code downloading the XPI file and opening it with a ZIP utility (inside there's also a JAR you want to unarchive). It is all JavaScript/XUL with a single C++ file (FlashGot.cpp), which is the source of FlashGot.exe.
News (June 10, 2005): FlashGot has been granted of the 100% Free Softpedia Award:
Your product "FlashGot 0.5.9.6" has been tested by the Softpedia labs and found to be completely clean of adware/spyware components. We are impressed with the quality of your product and encourage you to keep these high standards in the future.
Sweet :-)

(#827) Narxis

Narxis
(nagyúr)

Avast 5 kezelőfelülete:

Kép1

Kép2

Kép3

(#828) looser válasza Narxis (#827) üzenetére

looser
(őstag)

Sokkal áttekinthetőbb és letisztultabb lett a kezelőfelület. Remélem a belső ugyanilyen változáson esett keresztül... :))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#829) L7wy válasza Narxis (#827) üzenetére

L7wy
(őstag)

Tényleg szép a GUI, le lehet valahonnan tölteni?

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#830) Narxis válasza L7wy (#829) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

Még nem tudtommal.

(#831) mrszitya

mrszitya
(senior tag)

Az Avast! hivatalos blogján további képek is vannak a új GUI-ról, aki kíváncsi rá..
avast! 5 is coming… soon!

(#832) johniee

johniee
(senior tag)

Sziasztok! olyan problémám lenne, hogy 50%-ban leterheli a procit mostanában az ashSimpl.exe :F Mitől lehet ez? Hogy lehetne kikapcsolni? :R
Win7 RTM van a gépen.

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#833) scope2007 válasza mrszitya (#831) üzenetére

scope2007
(addikt)

húh már várom nagyon :)
köszi az infó megosztást.. nem is gondoltam hogy lesz új .. mármint 5.x :)

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#834) localhost válasza simon7012 (#811) üzenetére

localhost
(Közösségépítő)

Az avast igenis magyar nyelvű!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#835) johniee válasza johniee (#832) üzenetére

johniee
(senior tag)

Megoldottam...mélységes vírusellenőrzést kellett tartani a gépen :D

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#836) Llew

Llew
(tag)

Hali!
Van egy internettől elzárt gép, de mivel innen-onnan rendszeresen kerülnek rá dolgok, így van rajta egy avast, és időnként manuálisan frissítem és átvizsgáltatom vele a masinát. Az a gond, hogy mikor legutóbb felmásoltam rá az update filet, akkor nem tudta frissíteni, mert aszondja, hogy lejárt a frissítési határideje. A licenckulcsot tavasszal újítottam meg, azzal semmi gond, de így frissíts nélkül nem sokat ér a program. mit lehet tenni? Telepítsem újra, az megoldja?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#837) degu

degu
(senior tag)

En AVG-t hasznalok regota.Ennek ellenere bekaptam egy torrent-oldalon egy agressziv virust.
Ajanlottak az AVAST-ot,amelyik belepes elott atvizsgalja a keresett oldalt,es ha virusos,nem enged belepni! :C
Igy van ez?
Es ha igen,akkor a masik kerdesem,hogy az AVAST csak bongeszeskor ved,vagy altalaban virusirto?
Es ha csak bongeszeskor ved,akkor lehet -e egyutt hasznalni az AVG-vel? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#838) eurolac válasza degu (#837) üzenetére

eurolac
(aktív tag)

Szia! Én úgy tudom, hogy már az ingyenes AVG 8.5-ös is rendelkezik valamiféle web védelemmel. Te melyik verzióját használod? Amennyiben régebbi, érdemes frissíteni a 8.5-re, bár ő kicsit fogja a gyengébb gépeket.
Az Avast! is hasonló, komplett vírusirtó, amelyikben van web védelem modul is. A kettőt nem szabad egyszerre használni úgy, hogy megy mind a kettő rezidens védelme!
Szerintem a két vírusirtó (AVG 8.5 és Avast! 4.8) közel egyenértékű.
Amennyiben torrentezel szerintem érdemes lenne komolyabb, fizetős cuccot használnod. Pl.: Kaspersky, Avira. Avirához lehet legális kulcsokat kérni. Az Avira topickban biztosan találsz erről a lehetőségről leírást.
Állítólag nemsokára megjelenik (októberben) az Avast 5. Lesz free verziója is. Érdemes lesz vele is próbálkozni.

Eurolac

(#839) degu válasza eurolac (#838) üzenetére

degu
(senior tag)

Szia!
Az AVG 8.5-ost hasznalom! Megis bekaptam... :W
Meg idegesit,hogy allandoan felugrik az ablak /annak ellenere,hogy tiltva van!/,hogy vasaroljam meg a fizetos verziot... :Y
A valaszod,hogy a kettot nem szabad egyutt hasznalni- koszonom.Gondolkodom az utosebb fizetoson... :K
Udv

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#840) fekeandras

fekeandras
(őstag)

Már egy ideje Avast Home-ot használok és mostani bekapcsoláskor egy olyan felugró ablak fogadott, hogy hamarosan lejár az egy éves kulcsom.Nem arról volt szó hogy ha ez lejár akkor ingyen adnak hozzá másikat?Merthogy itt csak fizetős lehetőségeket látok.

(#841) localhost válasza fekeandras (#840) üzenetére

localhost
(Közösségépítő)

De igen, ingyen van!

Csak otthoni, nem profit orientált felhasználóknak!
Ingyenes regisztrációs kulcs igénylése: itt

[link]
ez a te linked!

"A regisztrációs kulcsom lejárt és ezért szükségem van egy újra"

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#842) fekeandras válasza localhost (#841) üzenetére

fekeandras
(őstag)

És tényleg. Köszönöm! :R

(#843) HZoli87

HZoli87
(veterán)

Új verzió jelent meg : 4.8.1356 . ( September 25, 2009 )

avast! Professional Edition 4.8.1356 HUN : LETÖLTÉS

avast! Home Edition - Free Antivirus 4.8.1356 HUN : LETÖLTÉS

Changelog :
- solved a memory leak in the GZIP unpacker
- solved vulnerabilities in AavmKer4.sys, aswMon2.sys and ashWsFtr.dll (special thanks to Giuseppe Bonfa, Alex and Maxim A. Kulakov)

(#844) vante

vante
(aktív tag)

3 kérdésem lenne:

Avast home-ot használok

1. Tehát, ha lejár az 1 éves license-em, akkor ugyanott ahol az 1 évesest is adta, újból regisztrálnom kell? Nem fog rinyálni, hogy arról az emailcímről már van egy ilyen reg? Mert ugyanarra szeretném.

2. Szeretném, ha "csendes módban" működne az avast, ismerősnek a gépére szeretném feltenni, mivel ő nem ért hozzá, jó lenne automatice mód. Meg is találtam a Standard védelem - > Speciális -> Csendes módot viszont ott azon belül 2 válasz is van, OK és Mégsem. Melyik kellene nekem?

3. VRDB hasznos, ha olyanra fordul a helyzet?

(#845) ragazzo válasza vante (#844) üzenetére

ragazzo
(őstag)

Véleményem szerint nem fognak rinyálni. Nekem is volt olyan, hogy több kódot is kértem ugyanarra a címre, mert havernak raktam fel a gépére. A csendes módnál szerintem OK kell, mert gondolom akkor aktiválod. VRDB-t még nem használtam, de nyugodtan hagyhatod bekapcsolva. Soha nem lehet tudni...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#846) Matthewus

Matthewus
(őstag)

Új avast! 5 Béta jelent meg! Verziószám: 5.0.143
Letöltés
Ismert bugok/korlátozások:
- Nincsen regisztráció
- Help fájlok még nincsenek benne a programba
- a Behavior Shield még nem működik teljesen

(#847) bivalyolo

bivalyolo
(őstag)

felraktam avira után és hát elég érdekes módon talált 7 fertőzött fájlt
steam.exe, bf2voipserver.exe + még 3 bf2-es fájl is meg egyebek..

"Let's agree to disagree!"

(#848) ragazzo válasza bivalyolo (#847) üzenetére

ragazzo
(őstag)

Mindegyik víruskereső talál a másik után valamit. Ebből is következik hogy nincs 100% védelem.

(#849) bivalyolo válasza ragazzo (#848) üzenetére

bivalyolo
(őstag)

na jó de ezek szerint azt mondod h a steamem meg a bf amit egyébként tegnap raktam fel fertőzött lenne? én kötve hiszem

"Let's agree to disagree!"

(#850) ragazzo válasza bivalyolo (#849) üzenetére

ragazzo
(őstag)

Nem feltétlenül. Sajnos több ingyenes vagy nem ingyenes antivírus progi is ad fals riasztást. Én átnézetném valamelyik online keresővel is a gépet. [link]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.