Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) L3zl13 válasza Avast (#99) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem futott együtt az Avast meg a Kerio, és nem volt gond.

Aki hülye, haljon meg!

(#102) Avast


Avast
tag

A web szűréssel?

(#103) SAMYka válasza Avast (#102) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Ezt kinek?

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#104) Avast


Avast
tag

L3zl13 neki szántam :):DD

(#105) Nabu válasza L3zl13 (#101) üzenetére


Nabu
aktív tag

Nekem sincs semmi gondom!
Nem bántják egymást!!!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#106) Avast


Avast
tag

Ez érdekes. nekem nem csipázta az Avast a kerio-t:F


És így lett egy sokkal jobb falam :C:C:C (Agnitum)




[Szerkesztve]

(#107) benyo válasza SAMYka (#100) üzenetére


benyo
tag

nekem szntén ez a párosítás tanyázik fennt, még eddig nem nagyon volt gondom

HAÉRTMIGO

(#108) gergo84


gergo84
aktív tag

virusom van!
Win32:Adan-102[Adw]
Win32:Adan-062[Adw]
benn van a karanténba, hogy lehet megsemmisiteni?

(#109) <>jana<> válasza gergo84 (#108) üzenetére


<>jana<>
senior tag

jobbklikk az avast ikonon az óra mellett>avast antivírus elindítása>bal felső ikon a karantén>fertőzött fájlok >ráböksz és törlöd

(#110) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

avastban hol lehet beállítani hogy ne induljon el a windowsal automatikusan a progi?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#111) Avast


Avast
tag

:o :o :o :o Szerintetek hol marad a havi telepítő?

(#112) nfsu17 válasza MUŁĐER (#110) üzenetére


nfsu17
veterán

Futtatás>msconfig>automatikus indítás>kiveszed a pipát előle

Kérdés: telepítéskor felajánlja a boot idejű keresést...később ezt hogy hívhatom elő?

(#113) nfsu17


nfsu17
veterán

Plusz: milyen beállítások mellett a legbiztonságosabb?
Ha rákattintok az ikonra, akkor a normál és a magas között van..jó ez így?

+csak sp2 tűzfalam van, meg ad aware...+win frissítések, amiket leszed magától..elég ez így? Nem vagyok nagy netes, tehát mindenféle kacat oldalt nem nézegetek meg, csak a beváltakat és még eddig bajom nem volt.

(#114) avasthh


avasthh
csendes tag

Hello!
Volt már olyan nektek az avastnál, h egyfolytában azt írja/ dobálja fel kis ablakban dc közben, h, ''avast! kapcsolati időtúllépés - internet kapcsolat időtúllépés (dc...t-online-os ip-cím féleség ) Folytatja a várakozást?''
Aszondom, h nem, és erre, uú. feldobálja. Nem találtam, h hol kéne kilőni ezt a jelzését, ha megszüntetem a p2p védelmet, uú. feldobja...
Előre is köszi a választ, ha vki tud.
Minden jót!

(#115) The DJ válasza avasthh (#114) üzenetére


The DJ
addikt

Velem is előfordult már!
Szerintem ez annak tudható be, hogy valami kapcsolódni akar egy távoli kiszolgálóhoz és az nem ad időben választ.
(Nálam pl. az MSN akarj lekérni a Freemailes címemről az érkezett e-mailek számát és ha a Freemail épp nem elérhető akkor dobja fel ezt az ablakot, de már tapasztaltam más esetben is)
Kikapcsolni nem tudom hol kell, engem annyira nem zavar :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#116) avasthh


avasthh
csendes tag

Jah, ott is szokta néha nálam is, ott télleg kevésbé zavaró, mert nem megy folyamatosan (legalábbis nálam), mint a dc, de itt folyamatosan dobálja az ablakot... :).

(#117) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Hali!

Nemrégiben letöltötem ezt a progit és regisztráltam... De egyszerüen képtelen elfogadni azt a kódot amit küldtek, :F gőzöm nincs mi a baj... Ha tudtok segítsetek! :R

(Most még a 30napos nod-ot nyúzom és egyre közeledik a nap hogy lejár :( szóval sürgős lenne.)

előre is kösz!

(#118) Avast válasza nfsu17 (#113) üzenetére


Avast
tag

Nekem magason van minden.
Agnitum tűzfallal remekül elvannak.

(#119) Avast válasza nfsu17 (#112) üzenetére


Avast
tag

bekapcsolod magát a progit és ott bal felül van 1 nyíl (le) arra rámész és ott kiválasztod az ütemezett boot idejű keresést.

(#120) L3zl13 válasza matyiGo (#117) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem ilyen gondom soha nem volt. :F

Regisztráld magad újra (Többször is lehet ugyanazzal az emillel.), és próbáld az új kóddal...

Aki hülye, haljon meg!

(#121) L3zl13 válasza avasthh (#114) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hálózatvédelmet próbáld megnézni szerintem. Ott kiválasztod az egyéni beállításokat, és kikapcsolod a figyelmeztető üzeneteket... Hátha...

Aki hülye, haljon meg!

(#122) phanfantom


phanfantom
senior tag

Hello! Norton antivirust egészítsem avast!-tal? Működik a kettő együtt? Ha esetleg nincs is sok értelme, de mehet a kettő együtt, akkor elgondolkodok rajta. Ha kifejezetten hasznos, akkor ok:) nem értek a témához ezért kérdezem, köszi:)

(#123) Viktor0610 válasza phanfantom (#122) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A NAV-nak a vírusírtó része is fut? Mert akkor az egyik a két progi közül felesleges...
Én személy szerint lecserélném a NAV-ot... Tapasztalat, h. nagyon visszafogja a gép teljesítményét...

Samsung Galaxy A54

(#124) phanfantom válasza Viktor0610 (#123) üzenetére


phanfantom
senior tag

2003as home edition, fut rajta minden, gondolom a virusirto része is:) Szokott mindig automatán frissiteni és keresni is. Bár nem értek hozzá, de gondolom akkor irt is. Nincs összehasonlítási alapom így nem tudom mennyire fogja vissza a gépet, másik virusirtó hasonlatában, de a gép szerintem nagyon jól bírja:)
Az avast-ra egy másik gépen volt szükségem, mivel igyenesen le lehetett tölteni. A honlapon ahogy láttam a home editionnál szerepelt a free szó, de én a professionalt töltöttem le, az lehet, hogy csak 60 napig jó. Ha így van, meg lehet valahogy szerezni ingyenesen vagy jó lesz a home edition is.
Egyébként az a gép amire rátettem, egy régen használt gép volt és nem igazán volt rajta virusirtó, valami panda-nak kellett volna lenni, de szerintem nem működött, és nem is volt szimpi. Na mindegy, a lényeg az, hogy ez az avast jó 20 percig irtotta a vírusokat:) volt is mit... és egyből megjavult a gép általános kondiciója:) Engem meggyőzött az avast, és nagyon szimpatikus! Nem is értem, mi abban az üzlet, hogy ingyenes, de nagyon jó!
Talán kipróbálom a NAV-os gépen is:)

(#125) Viktor0610 válasza phanfantom (#124) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már rég használtam NAV-ot, jelenleg (a 64 bites op.rendszer végett) én is az avast!-ot használom.
A NAV helyett próbálj ki egy másik vírusírtót (pl. Kaspersky, McAfee), esetleg az avast! otthoni verzióját... Az ingyenes -csak regisztrálni kell az oldalon...
Két vírusírtót nem illdomos együtt használni, feleslegesen ''lefogják'' a gépet...

Samsung Galaxy A54

(#126) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#125) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elfelejtettem megindokolni, miért válts a NAV-ról... :D
Azért próbálj meg más vírudkeresőt is, h. érezd a különbséget. A géped szó szerint fel fog lélegezni -de legalábbis gyorsabb lesz...

Samsung Galaxy A54

(#127) phanfantom válasza Viktor0610 (#126) üzenetére


phanfantom
senior tag

Rendben, kipróbálom:)
Amiket irtál azok is ingyenesek? Gondolom igen:)

(#128) phanfantom


phanfantom
senior tag

Ja még vmi, és picit más kérdés.
Az internet security tulajdonképpen micsoda?

(#129) phanfantom


phanfantom
senior tag

Még azt is tapasztaltom, hogy ahova be kell írni az internetcímeket, alatta szokott lenni még egy sor vmi..angol nyelvű linkek,baromságok pl. elite bar, ehhez hasonlók... de nem mindig hozza be őket az explorer. Hogy lehet leszedni őket?

(#130) Viktor0610 válasza phanfantom (#129) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az általam írt vírusírtók nem ingyenesek, de olcsók... :)
A különböző IE-s toolbar-okat (amennyiben egyre gondolunk) a kémprogram írtókkal lehet leszedni (Spybot, AD Aware).
Az Internet Security egy összetett vírusvédelmi megoldás (ilyenje általában minden nagyobb ezzel foglalkozó) cégnek van. Ezek általában tűzfalat+vírusírtót tartalmaznak, slusz egyéb opcionális eszközöket (pl. spamszűrő).

Samsung Galaxy A54

(#131) phanfantom válasza Viktor0610 (#130) üzenetére


phanfantom
senior tag

Köszi a segítséget, igen jó dologra gondoltál. Akkor vmi spy irtóval megpróbálom eltüntetni majd őket. Van is ilyenem, majd felteszem arra a gépre is.
ahogy írtad így már hasznos dolognak tartom a security-t.

(#132) Avast válasza phanfantom (#124) üzenetére


Avast
tag

Hát igen rengeteg ideig attól paráztam szó szerint hogy megszüntetik aztán meg győztek hogy az alwil végül is két fajtát (is) fejleszt egy nem ingyenes pro verziot ami azért ennél többet tud! És ezt az ingyeneset (ami szerintem egy embernek bőven elég magán gépre) Egyetlen hibája hogy nem írt vírust (hanem karanténozza és onnan kell törölni, és hogy ezt manuálisankell) de egy ingyenes proginak asszem ezt elnézhetjük.


A pro verziot természetesen legálisan meg kell venni :)

(#133) phanfantom válasza Avast (#132) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ha az avast! home edition nem irt vírust, akkor legalább jelzi, hogy van mit irtani? Mert akkor nem olyan nagy gáz, ha egy billentyűt meg kell nyomni:) Ez legyen a legnagyobb baj:) A professional ami 60 napig jó, ilyen időközönként mindig újra le lehet tölteni akár..Persze aki akar ezzel foglalkozni:)

(#134) Avast válasza phanfantom (#133) üzenetére


Avast
tag

Persyze hogy jelzi! meg ártalmatlanítja is (karanténba teszi és onnan meg 1 gomb nyomás kitenni)

(#135) Fricó


Fricó
aktív tag

up! ennek a frankó virusírtónak

(#136) Biaggio


Biaggio
őstag

A problémám az, hogy egy frissen telepített gépen a vírusellenőrzés időnként nagyon visszafogja a gépet. Tudom, hogy az Avast még mindig jó helyen áll abban a tekintetben, hogy kevésbé erőforrás igényes, de ha a többi vírusirtó ennél rosszabb, feladom :U

Az üres témájú üzeneteket mindig törli heurisztikus alapon. Hol lehet ezt átállítani?

(#137) amajom


amajom
tag

Halihó. Nálam is az AVAST! a nyerő. A VRDB-t ti hogyan állítjátok be?

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#138) amajom


amajom
tag

Hogyan lehetne beállítani, hogy kevésbé fogja a rendszert?

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#139) battag válasza amajom (#138) üzenetére


battag
aktív tag

Mit jelent nálad, hogy kevésbé fogja a rendszert?
Nekem sokkal régebbi és gyengébb számítógépem van, ahhoz képest teljesen használható! Régen NAV 2004 volt, ahhoz képest olyan mint egy rakéta! Sőt nemrég telepítettem WINXp-t és avast! -ot egy P3-as gépre 128 mb rammal, és az is teljesen korrekten működik (igaz az indulás meglehetősen lassú). Talán próbáld meg, hogy a különböző kiszolgálók érzékenységét normálra veszed (pl rezidens védelem [=standard védelem], hálózatvédelem, webvédelem), vagy az egyéni beállításokban babrálsz.. Nálam amúgy minden magas érzékenységen fut.

Azt mondják az okosak, hogy a NOD32 ''fogja legkevésbé'' a gépet, szóval lehet avval is próbálkozni, de ugye az nem ingyenes...

BattaG

(#140) phanfantom


phanfantom
senior tag

Átálltam az avast! home editionra ami free. De közben 60 napig jó, majd regisztrálni kell hozzá, hogy egy évig menjen. Ez eddig ok. De mi van egy év után?
Köszönöm a választ:)

(#141) battag


battag
aktív tag

phanfantom: Kiírja, hogy lejárt a regisztrációd (14 hónapig érvényes), és így nem frissíti magát tovább! Aztán ellátogatsz a weblajukra, regisztrálsz megint, úgy ahogy nemrég tetted (akár ugyanazzal az email címmel) majd pár percen belül megkapod az új regisztrációs kódot. Ezt beírod, és aztán újra tudod frissíteni a programot. Ezután megint nem lesz problémád 14 hónapig...

Üdv.: BattaG

upsz, elfelejtettem hogy ez nem ''új'', hanem ''válasz''...

[Szerkesztve]

(#142) phanfantom válasza battag (#141) üzenetére


phanfantom
senior tag

Semmi baj, hogy elfelejtetted, hogy az válaszba megy.
Köszönöm az infódat, ezzel megnyugtattál:)
Nagyon tetszik ez a virusirtó, a norton-t cseréltem le.

Ui: hol írja, hogy 14 hónap? esetleg ugy jön ki, hogy 2+12 hónap?
én azonnal regisztráltam és felhasználtam a kódot így 12 hónapom maradt, de ez már mindegy is:)

(#143) battag válasza phanfantom (#142) üzenetére


battag
aktív tag

Igazad van! tényleg csak 1 év a licensz érvényessége. Most néztem a honlapon. Régen 14 hónap volt! Annyi baj legyen... Nekem nemrég járt le, amikor kértem az új licenszet nem is néztem, hogy meddig érvényes...

BattaG

(#144) phanfantom


phanfantom
senior tag

Probléma:
laptop bekapcsolásakor érzékeli ugyan a wlan hálókártyát a gép, jel is van, de egyszerűen nem hozza be a vezetéknélküli hálózatok kis ikonját, és hiába klikkelek a böngészőre, nem hoz be semmit, mivel ugye nincs kapcsolat, a hálózati helyeket pedig egyszerűen nem tudom elérni, újraindítás sem használt
majd gondoltam egyet és kikapcsoltam az avast! hálózati védelem funkcióját és újraindítottam a gépet, ekkor megjavult minden, majd szépen visszakapcsoltam ezt a funkciót is
Kérdés: valóban az avast!-nak van köze ehhez a problémához? Ha igen, az nem működhet, hogy kikapcsolás előtt mindeig az eszembe legyen, hogy a hálózati védelem funkciót is kikapcsoljam. Van-e erre vmi megoldás? Ötlet?
Köszönöm!

(#145) KőkorSzaki válasza amajom (#138) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Szerintem az uninstall lesz a végső megoldás. A normál rezidens védelem nem hiszem hogy gyorsabb a high védelemnél.

Én sokáig használtam az avast-ot teljes megelégedéssel, aztán egy p3-as gépre rátettem, és láttam hogy mit művel vele... Pl. programindításnál. Szóval az lenne a lényeg, hogy bár szép és jó a program, de aki nem hajlandó (ill. nem tud - azaz nincs miből) sebességet ádozni, az nézzen más után. Szvsz.

(#146) KőkorSzaki válasza phanfantom (#144) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Egy lehetőség: a géped tűzfalán az avast webszűrő modulja blokkolva van (applikáció szintű védelemmel). Amikor letiltod az avast védelmet, akkor direktben kommunikál a böngésződ a távoli géppel, ergo hibátlanul megy a dolog.

(#147) L3zl13 válasza phanfantom (#144) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Eventlogot nézted már? Hátha ott ír valamit.
Esetleg a Supportnak is írhatnál hátha segítenek.

Aki hülye, haljon meg!

(#148) phanfantom


phanfantom
senior tag

Néha előfordult ez a jelenség korábban is, amikor norton-om volt, de ilyenkor egy újraindítás segített. Ma pedig az első napom az avast!-tal, és sehogyan sem akart megjavulni...:( Tegnap telepítettem, majd frissen ugye újra kellett indítani, és akkor szépen behozott mindent, ma reggel pedig leírtam, hogy jártam.
Persze lehet a windows-sal van a hiba( xp home edition, sp1), de ennek ellenére pont akkor javult meg minden, amikor kikpcsoltam a hálózati védelmet.
Sajnos én egy mezei felhasználok vagyok, így pontos utasítások nélkül, nem tudok utánanézni a dolgoknak..,tűzfal, eventlog..., nem tudom hol vannak, szóval egyszerű, konkrét leírásokkal opreáljatok, segítsetek:)

[Szerkesztve]

(#149) Nabu válasza phanfantom (#148) üzenetére


Nabu
aktív tag

Próbáld meg hogy frissíted a windowst (SP2+többi kb..........) de sp2-t mindenképpen!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#150) phanfantom válasza Nabu (#149) üzenetére


phanfantom
senior tag

Hát...muszáj voltam leszedni az avast!:( nagyon sajnálom...az asztali pc-n kitűnő,ott nem bántja a wlan hálókártyát, de a laptop használhatatlan...olyan szinten, hogy már megszakítja a kapcsolatot is a router és a pcmcia között...:(
Miután leszedtem és újraindítottam, minden tökéletes lett...így most avg virusirtót használok, ezzel működik a wlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.