Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#1450) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Visszatettem, de még gyors a net.
Annyira jó lenne megtudni, hogy az esti net-blokkolás mi volt, és mi az oka a néha lassú netnek....

(#1452) McClane válasza 12-es csaj (#1451) üzenetére


McClane
aktív tag

Az internetszolgáltató miatt van.

(#1453) 12-es csaj válasza McClane (#1452) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Honnan tudod ennyire biztosan?

És a netszakadás ma, és mikor kiírta egy pillanatra, hogy hálózat zárolása be (mintha az internet security lett volna)?

(#1454) numan


numan
csendes tag

Sikerült kikapcsolni, de web-védelem nélkül egy kicsit nyugtalanító a helyzet.
Lehet, hogy nod32 csere lesz.

" numan felhasználónak 83 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! "

(#1455) Gorneck válasza cellpeti (#1446) üzenetére


Gorneck
titán

Azé mert puffog az wlm vagy mert ellenőriztetni akarod a kapott állományokat?

12-es leányzó: Egyik pillanatról másik nem megy csak úgy a neted...mármint egy védelmi programi miatt hacsak nem állítasz be olyat...főleg nem lővi ki még a telefont is.

Gorneck#1239

(#1456) 12-es csaj válasza Gorneck (#1455) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Fokozatosan ment el. Ugye rég óta nagyon lassú a netem, csak néha normál sebességű. Ma is nagyon lassú volt, aztán elment, visszajött, elment, végül teljesen elment. Nyomozni kezdtem... innentől tudjátok...
De az avast! fura kiírása rejtélyes számomra...

(#1457) McClane válasza 12-es csaj (#1453) üzenetére


McClane
aktív tag

Onnan tudom, hogy a többi lehetőség ki lett zárva és ez maradt.

(#1458) 12-es csaj válasza McClane (#1457) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem lett kizárva.
És csináltam két avast-javítótelepítést, és a 2. végére jött vissza a net, de abban a pillanatban. Nem lett kizárva, hogy avast hülyül velem 2-3 hónapja, főleg ma.

(#1459) Gorneck válasza 12-es csaj (#1456) üzenetére


Gorneck
titán

Áramtalanítsd a modemet ha elmegy teljesen...de ez szolgáltató lesz...nem kell mindig mindenbe az épp aktuális védelmet ludasnak látni...

De nem értelek...folyamat szenvedsz és legfőképp azon, hogy most akkor jó az avast vagy sem...
Egyszerű...leszeded és felteszel vmi próbeverziós vagy más ingyenes alternatívát...ott kiderül mi volt a hibás...néha már eléggé túlliheged a témát...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1460) 12-es csaj válasza Gorneck (#1459) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ki tudja... akkor az avast miért írta ki, hogy be van kapcsolva a net zárolása?Ezen a képen, az alsó szöveg. Csak magyarul írta ki, egy pillanatra, azt írta, hogy bekapcsolva, és nem az is.

(#1461) Gorneck válasza 12-es csaj (#1460) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom mert nem volt hálózati kapcsolat...

Gorneck#1239

(#1462) McClane válasza Gorneck (#1459) üzenetére


McClane
aktív tag

Mi ezt nem érthetjük... Ebben a történetben csak az avast lehet a hibás :D

(#1463) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1460) üzenetére


bivalyolo
őstag

azé írta me butta :D amúgy meg nem vágom..a kép amit küldtél az is-ről van. abba van ilyen zár cucc mert az a tűzfal része legalábbis ilyen hálózati forgalom megszakítása opció általában tűzfalakban szokott lenni...

"Let's agree to disagree!"

(#1464) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1463) üzenetére


12-es csaj
senior tag

a kép amit küldtél az is-ről van

Az ott látható zárolási opció jelent meg az én Free programomban, egy pillanatra. Be volt kapcsolva a zárolás.

(#1465) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1464) üzenetére


bivalyolo
őstag

van ilyen a free-be?? :F

ha van akkor is..ez magától ilyet nem csinálhat..te tudod ki-be kapcsolni.

szóval nyugodt lehetsz ez a t-online szarsága tudom ugyanis nekem is ez van..

"Let's agree to disagree!"

(#1466) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1465) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nekem DIGI van.

Tényleg ez a hálózatos dolog volt ott. Le se tudtam fotózni, és rá se tudtam menni, hogy kikapcsolás, mert eltűnt.
Amúgy a legutóbbi programverzió frissítéskor ilyen ais..... nevű fájlokat töltött le, szóval érdekes számomra ez az egész...
Lehet, van olyan bug, hogy az i.s. egyes darabjait letölti magának a free? Vagy mi ez? :F

(#1467) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1466) üzenetére


bivalyolo
őstag

akkor bocs nemtom mér emlékeztem h t-onlinera..talán mert azt írtad h tetű lassú diginél meg nem tudok ilyen kicsi csomagokról hacsak nem az adsl-ről van szó de már azt se látom a honlapjukon...

egyébként egy totál friss telepítést próbáltál már?
szóval ledózerolod a mostanit mindenestől majd a legutóbbi verziót letöltés és azt felpakolod.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1468) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1467) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ha az avast!-ra gondolsz, akkor igen, például tegnap.
Ha a Windows-ra, akkor azt nem akarom ledózerolni, egyébként nincs 3/4 éves a rendszer.

2/0.5 megabites netem van. DIGI RITMO.

[ Szerkesztve ]

(#1469) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1468) üzenetére


bivalyolo
őstag

arra gondoltam igen.

hát akkor használd tovább ahogy eddig is lehet vmi tényleg bekavart a frissítésnél..

de h a netet ez nem vághatja le az tuti biztos.

"Let's agree to disagree!"

(#1470) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1469) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az avast! volt... Max a telefont nem, de a gépen tuti ő volt a hibás... Akkor valószínű talány marad a dolog. Lényeg, hogy megoldottam.

(#1471) eurolac válasza cellpeti (#1446) üzenetére


eurolac
senior tag

Hali! A régi négyeshez így nézett ki az elérése. Szerintem ua. az ötösben is!

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashQuick.exe

Eurolac

(#1472) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Nemcsak, hogy működik a netem, hanem (viszonylag) gyors is. Ezek szerint a mostani avast!-újratelepítés segített. De a hiba oka akkor megvan, nagyon úgy tűnik.

(#1473) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#1472) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Megint elment a net, de egy gyors avast javítás megoldotta. Vasárnap estig adok neki esélyt, hogy tovább csinálja-e.

(#1474) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1473) üzenetére


bivalyolo
őstag

na és mi a hiba oka..? :D

és miért pont vasárnapig? :D

"Let's agree to disagree!"

(#1475) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1474) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az okát nem tudom a hibának, csak az okozóját, de azt majdnem biztosra...

Miért ne vasárnapig?

(#1476) Gorneck válasza 12-es csaj (#1473) üzenetére


Gorneck
titán

Még mindig itt tartasz? Miért nem raksz már fel vmi mást? Ha szted ő a hibás és már napok óta, akkor miért nem teszel fel pl MSE-t vagy Avira-t pár napig...

Gorneck#1239

(#1477) 12-es csaj válasza Gorneck (#1476) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen, még mindig.
Bár örüljek, hogy nem azt csinálja, mint a többi felhasználónál, hogy semmiképp se engedi nethez a böngészőket.

(#1478) Gorneck válasza 12-es csaj (#1477) üzenetére


Gorneck
titán

Addig legalább kitolják arcukat a levegőre...

Gorneck#1239

(#1479) 12-es csaj válasza Gorneck (#1478) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ez akkor is elfogadhatatlan.

(#1480) Gorneck válasza 12-es csaj (#1479) üzenetére


Gorneck
titán

Az is, hogy már napok óta nem voltál képes túllépni a dolgon...tegyél fel mást és bizonyosodj meg róla, hogy valóban az Avast okozza a problémát...

Gorneck#1239

(#1481) simon7012 válasza Gorneck (#1480) üzenetére


simon7012
aktív tag

Szia te szoktál on-line bankolni is az MSE-ével vagy vásárolni a neten?

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#1482) Gorneck válasza simon7012 (#1481) üzenetére


Gorneck
titán

Rendelni igen, de fizetni csak OTPs átutalással, nem azért mert félek bármitől is, hanem mert nem szeretek...ami jön hozzá az mind utánvéttel érkezik...ami cégenként változó, de kibírom azt a pár száz forintot.
Elvileg minden tranzakcióról tudok és engedélyeznem is kell, ha nem teszem, akkor nem hajtódik végre...szal nincs mitől tartanom...több lábon áll nálam ez a dolog.

Amúgy ha ilyen ingerenciám lenne valszeg linux alól csinálnám...de nincs...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1483) 12-es csaj válasza simon7012 (#1481) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Mi történt a Nortonnal?

(#1484) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1475) üzenetére


bivalyolo
őstag

"De a hiba oka akkor megvan, nagyon úgy tűnik."
te magad mondtad..most meg azt h az okózáját. hát akkor minden tiszta lehet is kukázni az avastot akár :D

nem vágom mér kell ilyen makacsul ragaszkodni vmihez ami ráadásul nem is jön be..
a web shield dolog meg full barmoság mert le lett írva már 20x h anélkül is védve vagy..

szerintem érdemes lenne megfontolni amit már sokan leírtunk h próbálj ki vmi mást. :)

"Let's agree to disagree!"

(#1485) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1484) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó, akkor tegnap (vagy tegnapelőtt, nem tudom, mikori hsz-ból idéztél) pontatlan voltam. A hiba okozója van meg, úgy tűnik.

Ha neked tetszik az, hogy miközben egy oldalt nagyban nézegetsz, azalatt egy iframe miatt egy fertőzött oldallal is kapcsolatban vagy, ahonnan a nyakadba ugrik 10 kártevő, amiből a vírusirtód esetleg csak 9-et vesz észre, akkor neked tényleg felesleges a web védelem.
Én jobban szeretem, ha a fertőzött oldalakat meg se tudom nyitni. Lehet, hogy az én vélekedésem téves, de nem érdekel.

Viszont akkor ennek fényében azt nem értem, hogy miért van web-védelem az Avira, AVG fizetősben, a Nortonban, a Kaspersky-ben, az avast!-ban és még jó párban?

Igazából nem szívesen használtam ezt a stílust a hsz-omban, de nem is véletlenül...

(#1486) Gorneck válasza 12-es csaj (#1485) üzenetére


Gorneck
titán

Te még hiszel a mesékbe?

Gorneck#1239

(#1487) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1485) üzenetére


bivalyolo
őstag

akkor meg használj olyat amibe van web védelem..

azt senki nem mondta h nem használhatsz vagy használj olyan progit amibe van webshield csak azt h attól még lehetsz vírusmentes ha egyik-másik nem tartalmaz ilyesmit.

ezen meg nem kell megsértődni szerintem senki sem azért javasol neked mást az avast helyett mert nincs jobb dolga csak próbálunk meggyőzni h ha nem jön be akkor próbálj ki mást.

"Let's agree to disagree!"

(#1488) 12-es csaj válasza Gorneck (#1486) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Most őszintén: mire gondoltál?

bivalyolo: Szerintem olyat is fogok.. Ha váltani kell, mert marad a hiba, akkor valószínűleg NOD32 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1489) Gorneck válasza 12-es csaj (#1488) üzenetére


Gorneck
titán

Aki több topikot is olvas tisztába van az ott leledző userekkel...
Ergo ha meg van a hiba okozója, akkor bizonyítsd magadnak, hogy az és végre eggyel több ok, hogy leszedd az Avastot...tegyél fel pár napra mást...mind1 mit csak derüljön már ki, hogy mi a vétkes...segíteni próbálunk, de te folyamat újratelepíted a szoftvered, aminek eddig semmi értelme se volt, akkor minek koptassuk a bill-t feleslegesen? Én pl utálom...

A web védelem meg egy viccc...hogy miért? Olvass utána...amit leírtál példa is elég helytelen...

Gorneck#1239

(#1490) BlackSeven válasza 12-es csaj (#1488) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Akkor meg már miért nem inkább az AVG? Cseh az avast! is és az AVG is. :K

(#1491) 12-es csaj válasza Gorneck (#1489) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Mi baj a web védelemmel?
Miért raknak akkor az emberek WOT-kiegészítőt fel? Az is jelzi a káros oldalakat (bár tudom, nem átvizsgálja őket, hanem az URL-eket ismeri, gondolom). Vagy akkor az is felesleges?

Ja, és miért használjak más védelmet? Már mondjuk ha ez a hiba a szolgáltatóé, akkor?

(#1492) bivalyolo válasza 12-es csaj (#1491) üzenetére


bivalyolo
őstag

nem kell használni..csak kipróbálni. aztán ha esetleg bejön akkor lehet használni.
ha meg szolgáltatói hiba akkor jelentsd be.

"Let's agree to disagree!"

(#1493) Gorneck válasza 12-es csaj (#1491) üzenetére


Gorneck
titán

1. sok esetben lasssít. sok esetben halott linkekre jelez az oldal kódján belül.
2. ha vmi le akar jönni, akkor írás történik a hhd-re amit fognia kell az AVnek. de az se fog csak úgy magától.
3. wot nem kimondott webvédelem, hanem egy a userek által bejelentett oldalak adatbázisa (sok esetben olyan oldalakra is jelez amin nincs semmi). Olyan mint az ie-ben is használt smartscreen szűrő vagy ami a többi böngészőbe van.

Azért, hogy kiderüljön, hogy az Avast miatt szakadozik a neted és nem a szolgáltatónál van a hiba...

Gorneck#1239

(#1494) 12-es csaj válasza bivalyolo (#1492) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De miért próbáljak ki havonta más vírusirtót? Jó, nem akarom annak a látszatát kelteni, hogy kifogattam a szavad. Mondom csak azt, hogy miért kell kipróbálgatni valami mást? Én ilyen egynél maradós típus vagyok.

A Google Chrome sokkal gyorsabb, mint a Firefox, meglátásom szerint. Mégse tudok rá átszokni. Látod, nem csak vírusirtóval vagyok így.

Amikor valaki azt mondja, hogy felesleges a web-védelem, akkor az jut eszembe, hogy ennyire erővel felesleges az is, ha a vírusirtó átnéz a bedugott pendrive-on egy-két fájlt. Ha átjön a vírus, akkor úgy is fogná. Igen ám, csak bennem (és ezzel, valami azt súgja, nem vagyok egyedül) jobb érzést kelt, ha nem engedi a C-re, hanem még az E-n (mindegy a betű, lényeg: pendrive) megfogja, esetleg úgy, hogy a fájl még nem csinált semmit, csak a vírusirtónak olyan kedve volt, hogy ránézzen.

Ugyan így vagyok a web védelemmel. Lehet, hogy karanténba vágná a kártevőt, amint az landol a C-n, de én jobban örülök, ha a vírusirtó által ismert kártevő a közelébe se kerül a C-nek.

(#1495) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#1494) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jobban szeretem a megelőzést. Ez miért baj?

(#1496) Gorneck válasza 12-es csaj (#1494) üzenetére


Gorneck
titán

Itt most nem az a lényeg, hanem az, hogy megtudd mi szórakozik veled...egy szoftver vagy egy szolgáltató...ha a szolgáltató, akkor mehet vissza az Avast.

Gorneck#1239

(#1497) 12-es csaj válasza Gorneck (#1496) üzenetére


12-es csaj
senior tag

A modem, illetve a laptop-on a led is hibát jelez olyankor. Ez azért nem zárja ki a szoftverproblémát, igaz?

(#1498) Gorneck válasza 12-es csaj (#1497) üzenetére


Gorneck
titán

Korábban is írtam már neked, ha elmegy a net, akkor áramtalanítsd a modemet és várj...ha lesz neted, akkor nem avast...
Komolyan kezdelek nem érteni, előbb még meg volt mi okozza a hibát most meg már más...vagyis az amit két napja is mondtunk neked, hogy ez szolgáltató... :D
Vmit próbálj már ki amit mondtunk aminek haszna is van, mert így nem haladunk semerre a probléma megoldásában...

Gorneck#1239

(#1499) 12-es csaj válasza Gorneck (#1498) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem válaszoltál a konkrét kérdésre. :) :)
Szóval, ha a modem azt jelzi, hogy baj van, az lehet attól is, mert a gépemen valami blokkolja a netet? Vagy akkor a modem sz***rakszik?

(#1500) F34R


F34R
nagyúr

12-es csaj ha T-ongány-nál vagy akkor szolgáltatói hiba nekem se volt netem fél napig , b@sszák meg , de nincs mese falun csak ez van

*Másik ha rosszank találod az Avast-t rakd fel az Avira-t egyyáltalán nem puritán mint ahogy gondolod és több mindent detektál ha ez a rigolyád, ui én kiszedtem a webvédelmet a Security csomagból is pont azért amiért Gorneck is elmondta lassít mint a....
és elég merevlemez íráskor is bőven az az 1-2 másodperc , és az avira nagyon gyors én csodálkoztam is miért nincs az aszatlon a .rar mikor leszedte azért mert 1 másodpercen belül törölte is szvsz szügségtelen a webshield ha nem jársz csúnya oldalakon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.