Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Boeing 737 válasza szimcsi (#350) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Azt se tudom mijaz az f-secure azon kivül hogy írtó szal passz.


A nod ellenőrzi a netet akkor is ha a rezidens védelme ki van kapcsolva.

Egyébként szerintem annyí idő alatt nem mászik be semmi amég az avast! lehúzza az adatbázist. Volt már hogy én is percekig vírusírtó nélkül voltam neten és semmi se történt.


de mégegyszer mondom hogy én amit leírtam a NOD32-vel párosítva csináltam azt nem tudom más vírusírtóval összevész e az avast!

[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#352) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Most határoztam el végleg, hogy az AVG virusirtomat lecserélem AVAST-ra. Jol teszem? :F
Ha felteszem az AVAST akkor mik azok a beállitások, amiket érdemes változtatni/bekonfigurálni?
Nekem az lenne a lényeg, hogy ne fogja nagyon a gépem (notebook, 1.5GH-ez Mobil celeron, 512Mb RAM), szoval minden felesleges szolgáltatást kilöni, de persze ugy hogy NE veszélyeztessen semmiféle virus.

Köszönöm! :R

(#353) Boeing 737 válasza Imy (#352) üzenetére


Boeing 737
senior tag

A funkciókból szerintem csak a web védelmet és standard gép védelmet hagyd meg. tűzfalad van gondolom az a része már kapásból nem kell.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#354) Imy válasza Boeing 737 (#353) üzenetére


Imy
veterán

Ha jol tudom, MSN-t ios, levelezöprogikat is figyel, szoval ugye azt is érdemes meghagyni?

(#355) Imy válasza Boeing 737 (#353) üzenetére


Imy
veterán

És még mivel tudom gyorsíani az egészet. Mióta az AVAST van fent, jóval lasabban indul a win.

(#356) Imy


Imy
veterán

VRDB-t érdemes bekapcsolva hagyni, vagy sem?

(#357) Boeing 737 válasza Imy (#355) üzenetére


Boeing 737
senior tag

És még mivel tudom gyorsíani az egészet. Mióta az AVAST van fent, jóval lasabban indul a win. Passz nekem ilyen gondjaim nincsenek. :C


Azt persze hogy hagyd az msn figyelőt (azonnali üzenetküldés) meg azt a levélvédő izét azt nem tudom mi ezekszerint olyanokat figyel amiket te használsz.


A vrdb-t haggyad mert ezzel tudja helyre hozni az esetleges kárt.

[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#358) Imy válasza Boeing 737 (#357) üzenetére


Imy
veterán

Köszi a gyors választ, a VRDB-t már futtatom is :)

(#359) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Senkinek sem érdemes egy gépre, egyszerre több vírusírtót telepíteni. Teljesen felesleges. Az Avast esetében csak az Avast Professional-t ajánlom. De az nem ingyenes, ezért érdemes meggondolni. Az F-Secure jó vírusírtó, a kereső engine a legjobbak közül való. Ha ingyenest akartok, ami nem fogja vissza a gépet AviraAntivir Personal Edition-t ajánlom. Egyébként, ha megvettétek akkor NOD32. Mindenki a saját igényeinek és lehetőségeinek megfelelő vírusírtót válassza és mindegyik mellé ajánlok tűzfalat is. Sajnos manapság szoftveres tűzfal nélkül nem optimális a védelem. A ZoneAlarm Basic ingyenes és a legtöbb vírusírtóval együttműködik (mondjuk az Avast-tal éppen nem.). Ha talált valami vírust, akkor modemet kikapcsolni, vagy kábelt kihúzni és mehet scan/remove. Mindenesetre egymás mellé nem éri meg vírusírtókat pakolgatni. Ha nagyon muszáj, akkor szedjétek le az előzőt, mielőtt egy új engine-el próbálkoztok.

They drew first blood....

(#360) Boeing 737 válasza bolcsodal (#359) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Az Avast esetében csak az Avast Professional-t ajánlom.

Ez érdekes mert minden más fórumon azt mondják hogy az ingyenes avast! is megteszi.
És ezt szakemberek mondták.


te szakember vagy?

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#361) bolcsodal válasza Boeing 737 (#360) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem vagyok szakember, csak már szívtam vele. Bárki utána tud nézni annak, hogy más emberek mit gondolnak a vírusírtóról. Az pedig tény, hogy ingyenes vírusírtó soha nem lesz olyan jó, mint amiért fizettél, szerintem ez egyértelmű.

They drew first blood....

(#362) Boeing 737 válasza Imy (#358) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Nincs mit ha nagyon szívja a géped esetleg rakd fel a nod-ot az gyorsabb.


De ha már fenn van sztem megéri adni az avast-nak egy esélyt. :DDD


Jó kis írtó ez. Csak piszkosul lassan keres vírust. de hát semmi sem tökéletes bár az alapos scan a nagyon lassú nálam.

A rendes scant háromnegyed óra alatt megcsinálta az szvsz nem sok.


Sokaknak talált már vírust őfelsége a nagy nod után. :C :C :C :D :D :D :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#363) Boeing 737 válasza bolcsodal (#361) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Akkor tedd hozzá kérlek hogy a te véleményed.

Mint láthatod van akit én vettem rá az avast használatára és nem kéne elbizonytalanítani őket.


plussz nekem szakik mondták hogy otthoni gépre bőven jó az avast is.


az hogy neked rosz tapasztalatod volt vele 1 eset.

[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#364) bolcsodal válasza Boeing 737 (#363) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezeket a köröket egyszer már lejátszottuk. Mindenki úgy dönt ahogy jónak látja, legjobb ha kipróbálja őket szép sorban. Az Avast tényleg jó, de vannak azért alternatívák. Legalább olyan jók.

They drew first blood....

(#365) Imy válasza Boeing 737 (#362) üzenetére


Imy
veterán

Az AVASTal csináltam Full Scant, amikor bootol be a gép, az AVG után nem talált semmit sem. :))
Szoval akkor az AVG is jol dolgozott...
Most meglátom, hogy mennyi robotot, spyvert enged fel a gépre az AVAST....

(#366) Imy válasza bolcsodal (#359) üzenetére


Imy
veterán

Az AVG-rol mi a véleményed?
Nekem ZoneAlarm van fent, igaz csak tegnap raktam fel az AVAST, de eddig nem volt összetüzés....
Más is használ az AVAST mellé ZA-t, vagy az tényleg nem ajánlott?

(#367) Boeing 737 válasza Imy (#365) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Most meglátom, hogy mennyi robotot, spyvert enged fel a gépre az AVAST....



A vírusvédelem a feladata. spyware-t írtani spyware írtóval kell és nem az Avast-al.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#368) Boeing 737 válasza bolcsodal (#364) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Azt mondtam hogy tedd hozzá hogy a te tapasztalatod és nem ez az általánnos vélemény.....


semmi mást.




Én mikor a nod32 hátrányait sorolom mindig oda írom hogy ez az én véleményem mint nem szakemberé te ezt az előbbi hsz-edbe nem tetted és sokakat elbizonytalaníthatsz.ű


az pedig a szekemberek szerint nem jó ha jobra balra pakolgatjuk a külömböző vírusírtókat.



[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#369) bolcsodal válasza Imy (#366) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én az ezen a honlapon található vélemények alapján választok ingyenes vírusírtót.
[link]

VB100% eredményeit érdemes megnézegetni. Ehez regisztrálni kell.

Az Avast külön figyelmeztet, ha érzékeli a ZoneAlarm tűzfalat, hogy egy funkcióját nem tudja majd használni a tűzfal mellett. (De ez még a 4,7-es verzióban volt, lehet azóta kijavították.)

Spyware, és Bot keresőnek a Spywareblastert, vagy Spybot Search&Destroy-t ajánlom. Esetleg SpywareGuard (de az idegesített rendesen, hogy minden registry bejegyzéshez pipálni kellett ráadásul bugos volt az ablak, ami felugrott.).

Nekem először AVG-m volt, aztán AvastHome 4,7, végül Avira AntiVir PE. Véleményem szerint az Avast és az Avira megfelelő lehet. Az Avast-nak lassú a víruskeresője, és egy esetben nem talált meg egy trójait, amit az Avira kiszúrt (többek között ezért váltottam), valamint az avast sír a ZoneAlarm miatt, más ingyenes tűzfal után meg nem keresgéltem. AVG-ről csak negatív tapasztalataim vannak. Ennek ellenére sokan használják, és nagy előnye, hogy ingyenes.

Ha majd megint benyel valamit a gépem lehet megint keresek valamilyen jobb megoldást. Esetleg megveszem a NOD32-t, vagy a Kaspersky-t hátha.

Ez alapján is lehet sokat tanulgatni: [link]

They drew first blood....

(#370) Imy válasza Boeing 737 (#368) üzenetére


Imy
veterán

Szia!

Te mivel nagy AVAST-os vagy, tényleg nem szereti a ZA tüzfalat? Mert Nekem nem panaszkodott mikor feltettem, és gyonyörüen megy tegnap este ota :)

(#371) rhen


rhen
senior tag

Már láttam többször felmerült itt a témában, hogy mi az az internet levél védelem. Nos van ugye benne outlook védelem. De ugye nem mindenki használ azt. ;) Az internet levél védelem bármilyen levelezőprogrammal használ pop3 és/vagy imap e-mail fiókodat ellenőrzi. Persze letöltéskor, vagyis, ha pl. a gmail webfelületén nézed az e-mail-ed az nem internetlevél, az a webvédelemé. De ha programmal töltöd le akkor az internet levél. remélem érthető voltam.

(#372) rhen válasza bolcsodal (#369) üzenetére


rhen
senior tag

Elhiszem, hogy az avira antivir gyorsabb, viszont funkciószegényebb, mint az Avast. Bár ha vki csak híreket olvas a neten, és e-mail-ezik, annak tökéletes lehet, de aki aktívan használ p2p programokat v netán warez dolgokat töltöget akkor előfordulhat, h nem elég az avira. De lehet rosszul látom.

(#373) bolcsodal válasza rhen (#372) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem látod rosszul...Az Avast-ban valóban P2P védelem. És valóban funkciógazdagabb. Szerencsére korlátos a netem, ezért nem kell ilyenekkel foglalkoznom.. :U

They drew first blood....

(#374) rhen válasza bolcsodal (#373) üzenetére


rhen
senior tag

hjam, akkor neked tökéletes az avira. ;)
Lehet felrakom én is. :U Majd a következeő reinstallnál. ;)
Mert én sem vagyok nagy warezoló. :P

[Szerkesztve]

(#375) Boeing 737 válasza bolcsodal (#369) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Én nem ilyen tesztek alapján választok hanám a saját tapasztalataim alapján...




Talált egy trójait az avast! után? és akkor mi van? akkor még nem kell leszedni ezért kell néha más adatbázissal is átnézetni a gépet.

Nekem a nod32 is talált az avast! után és ez fordítva is megesett hogy az avast! talált trójait a nod után

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#376) Boeing 737 válasza Imy (#370) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Azt nem tudim mer én soha nem használtam zone alarmot mivel abból nincs magyar és nem értem mit mond.


Nálam régen a kerio-t nem bírta de ez is megoldható régen a kerio honlapján lehetett segítséget kérni hogy az avast!-ot hogyan kel összehangolni a kerio-val.

Nálam most agnitum-al van együtt és remekül megvannak. :C

rhen köszi! akkor én lekapcsolhatom az internet levél védelmét? Én az index levelezőjét használom de semmi más programmal csak úgy a neten (nem tom megfogalmazni úgy nyitom meg mint más honlapokat és az internet figyelő nézi is az avast!-ba)

[Szerkesztve]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#377) Imy válasza Boeing 737 (#376) üzenetére


Imy
veterán

Minimális angoltudás elég hozzá, amugy meg ott van az Angol szotár....
Nekem eddig megy a ZA-val, s eddig semmi bajom sincs....
Csak valaki azt irta itt, hogy nem jo, de hogy miért? :F

(#378) Boeing 737 válasza Imy (#377) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Sztem egy biztonsági szoftvernél nem jó ha szótárból kotorássza az ember a szavakat.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#379) Imy válasza Boeing 737 (#378) üzenetére


Imy
veterán

Pedig egy értékelés szerint ez a 3. legjobb tüzfal. A kerio csak a 6...... De ha nem hiszed, küldök linket:)

(#380) Boeing 737 válasza Imy (#379) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Miről küldesz linket?

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#381) Imy válasza Boeing 737 (#380) üzenetére


Imy
veterán

Tűzfalteszt
Kerio hátrébb végzett mint az Zone Alarm :)
[link]

(#382) Boeing 737 válasza Imy (#381) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Ez nem tűzfalas topik...


De amúgy az Agnitum megin jól muzsikált. :C :C :C :C :DD :DD :DD :DD :DD :DD

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#383) bolcsodal válasza Imy (#377) üzenetére


bolcsodal
addikt

A 4,7-es Avast-tal szokott összeveszni hajól emékszem. Olyan hibaüzenettel, amit nem érte meg ''kiszótárazni''. :U Mármint a ZoneAlarm. Mellesleg énis azt használom. Ingyenesben jó arra, amit elvárok tőle. Persze érdemes karban tartani azért. Különösen a Program Control része szokott megtelni, ha sokat telepítgesz a gépre.

Ez a Comodo ingyenes?

Mondjuk a BitDefender-től többet vártam!! :(

[Szerkesztve]

They drew first blood....

(#384) Imy válasza bolcsodal (#383) üzenetére


Imy
veterán

Én ugy tudom, hogy a Comodo Ingyenes.

(#385) bolcsodal válasza Imy (#384) üzenetére


bolcsodal
addikt

Már fent dübörög. Elsőre sokkal jobb, mint a ZoneAlarm Basic (persze a tesztben a Pro-t is verte), de majd meglátjuk.

They drew first blood....

(#386) Imy válasza bolcsodal (#385) üzenetére


Imy
veterán

Tényleg ingyenes? Melyik oldalon van fent?
Jövő héten veszek uj vinyot, akkor lehet azt teszem fel?

(#387) bolcsodal válasza Imy (#386) üzenetére


bolcsodal
addikt

[link]

Sok sikert hozzá. :)

They drew first blood....

(#388) Imy válasza bolcsodal (#387) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm!
Elvileg jövő héten amikor ujrahuzom az Oprendszert, akkor ki is probálom:)

(#389) Ala


Ala
tag

Hali!
Én is az Avastot használom az ingyenes otthoni verziót, és az lenne a kérdésem hogy MSN 8.0-nál mit kell beállíttani ahhoz hogy lellenőrizze a beérkező fájlokt.

MSN-ben van lehetőség arra hogy beállítsok hogy milyen progival ellenőrizzen, de ált akkor csak elindítja a progit és nm ellenörzi le a fájlt.ashAvast.exe én ezt állítottam be.

(#390) ttomi válasza Ala (#389) üzenetére


ttomi
tag

Ha jól emlékszem ezzel működik: C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashQuick.exe
Egy partnered pedig megkéred, hogy küldje el neked az EICAR teszt fájlt. Ha elkapja, akkor jó.

(#391) Boeing 737 válasza Ala (#389) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Semmit,



Az avast!-ba alapba benn van az hogy ellenőrzi az msn -t.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#392) Ala


Ala
tag

Kössz mind a két véleményt.Nagyon kössz!

(#393) Boeing 737 válasza Ala (#392) üzenetére


Boeing 737
senior tag

[kép]

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#394) bandidi


bandidi
csendes tag

hali én AVG-t használok jobb vagy rosszabb mint az AVASt?

(#395) bolcsodal válasza bandidi (#394) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sztem rosszabb, de ez az én szubjektív véleményem!! ;]

They drew first blood....

(#396) morzsika


morzsika
tag

Avast!-t raktam fel nemrég..a tűzfal Kerio, mióta a Spybot összeakadt a ZA-mal:)

viszont azóta hiperlassú lett a netem, egy pár oldal után alig nyílik meg valami, sőt a gmail-t valahogy nagyon nem szereti.

Avast!-ra én azért váltottam Avira-ról, mert egy Smitfraud drágaságot szedett össze a család gépe, no, azt aztán nem vette észre egyik sem, csak a Spybot, meg az avast boot rendszerű kereséssel. Az egy dolog, hogy nem tudta irtani egyik sem..csupán a format c:

mindig visszatelepült a gépre, forgalmat meg zabálta, illetve akart volna nekem piszkoskodni, de a spybot figyelője fogta, csupán olyankor 2 percig se kép, se hang a gépen.

szóval az avast jó lenne, ha jó lenne, és nem érezném, hogy csigatempóban netezek :O

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#397) Boeing 737 válasza bandidi (#394) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Avast! sokkal jobb.


morzsika kerio-t nem szereti az avast. Nálam agnitum-al jól elvannak.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#398) morzsika válasza Boeing 737 (#397) üzenetére


morzsika
tag

megdobnál egy link-kel??? :R

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#399) Boeing 737 válasza morzsika (#398) üzenetére


Boeing 737
senior tag

[link]


Fizetős nem ingyenews.


A négyes verzió valami listára teszi az avast-ot hogy nem foglalkozik vele de te ezzel ne törődj elindul rendesen a fal is meg a vírusírtó is csak az agnitum v-mi kivétel listára teszi.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#400) morzsika válasza Boeing 737 (#399) üzenetére


morzsika
tag

havonta nem fizetek annyit a netért, mint amennyibe ez kerülne.. :F

biztos jó, de egy hobbi-netesnek nincs más alternatíva??

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.