Hirdetés

2019. október 15., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-17 11:01:48

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#701) kariad válasza akaido (#700) üzenetére

kariad
(őstag)

acs.exe indul automatikusan!! :U
De op_mon.exe nincs is benne, de annak kellne indulnia! nem?! :U

(#702) kariad válasza kariad (#701) üzenetére

kariad
(őstag)

Mert op_mon.exe inditásánál lesz kint az a kis ikion az óra mellet!! :K

(#703) akaido válasza kariad (#702) üzenetére

akaido
(őstag)

Ezek szerint minden rendben, megoldottad! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

(#704) kariad válasza akaido (#703) üzenetére

kariad
(őstag)

Nem :O Mondom, hogy nem indul automatikusan.csak mert nincs a listában amit írtál!! :W

(#705) akaido válasza kariad (#704) üzenetére

akaido
(őstag)

OK_Ok félre értettem.
A ProgramFiles\Agnitum könyvtárból kézzel indítható?

Esetleg még futtass le egy HijackThis-t, majd a log fájljából megpróbálunk okosodni.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

(#706) kariad válasza akaido (#705) üzenetére

kariad
(őstag)

Igen csak kézzel!! :K

HijackThis-t??? ez mi bocsi!!! :B magyar nyelu van!! :))

(#707) akaido válasza kariad (#706) üzenetére

akaido
(őstag)

[http://www.szoftverletoltes.hu/download/hijackthis.html]

Próbáld meg az All Users Indítópultba átmásolni ezt az Outpost fájlt, ill. pl. az AutoRuns progival megnézém nem lehet esetleg automatice indítani.

[ Szerkesztve ]

(#708) kariad válasza akaido (#707) üzenetére

kariad
(őstag)

Hy!

Elküdtem Pü-be mit írt ki!! :R

(#709) akaido válasza kariad (#708) üzenetére

akaido
(őstag)

Hali!
Válaszoltam épp az imént.

(#710) kariad válasza akaido (#709) üzenetére

kariad
(őstag)

:R

(#711) hdf

hdf
(tag)

Sziasztok!
Avast mellé még érdemes valamilyen spyware, adware keresőt használni? Olyanra gondolok, amelyik folyamatosan működik. Vagy elég időnként egy ellenőrzést végezni ilyen programmal is? Mit ajánlatok?

[ Szerkesztve ]

András

(#712) hdf válasza hdf (#711) üzenetére

hdf
(tag)

Hahóó! ;)
Szóval? Kell más is az Avast! mellé?
:N vagy :K

András

(#713) eurolac válasza hdf (#712) üzenetére

eurolac
(aktív tag)

Szia! Régebben amikor Avast!-ot használtam, azt tapasztaltam, hogy sok trójait akkor fogott meg, amikor bekerült az adatbázisába. Azok ott csücsülhettek a gépemen az Avast! nem látta őket, mert úgy tudom nincs heurisztikája.Amikor az adatbázisba került, rögtön megfogta. Szerintem hosszú a reakció ideje.
Éppen ezért én mindenféleképpen javaslok valamit mellé. Akár a free a-squared-et. Hetente egy intelligens átvizsgálás elég vele. Én feltennék még egy Comodo, vagy Online Armor tűzfalat is, mert ha valamit esetleg nem lát meg az Avast!,(még nincs az adatbázisában) hátha a tűzfal jelzi, hogy valami ármány ki akar jutni a netre. Persze a legjobb, ha ésszel csinálunk mindent.Az előzőek csak jó, ha ott vannak.

Eurolac

(#714) hdf válasza eurolac (#713) üzenetére

hdf
(tag)

Köszönöm!
Akkor még fölteszek valamit. Valószínű Spyware Terminatort.

András

(#715) -virág-

-virág-
(csendes tag)

Sziasztok!

Tud vki tanácsot adni erre....nemtudom mi ez és nem is lehet vele semmit csinálni.

Előre is kösz:)

(#716) -virág- válasza -virág- (#715) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Bocs a kép lemaradt.

(#717) #85154688 válasza -virág- (#716) üzenetére

(törölt tag)

Mi történt pontosabban, mit csináltál elötte mielött beadta ezt a képet?

(#718) -virág- válasza #85154688 (#717) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Simán futattam az avast, és ezt adta ki.

(#719) #85154688 válasza -virág- (#718) üzenetére

(törölt tag)

Szerintem ezek nem virusok, rámentél a törlésre vagy magától akarta törölni az avast?

(#720) -virág- válasza #85154688 (#719) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Én mentem rá, de se törölni, se karantén, se átnevezés-áthelyezés....semmi.

(#721) Core2duo6600 válasza -virág- (#720) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Lhet boot vírus, ujraindítás után nem törli ?

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#722) -virág- válasza Core2duo6600 (#721) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Sajnos nem,már több napja itt van :((

(#723) akaido válasza -virág- (#716) üzenetére

akaido
(őstag)

Rendszergizdaként indítottad a keresést?

(#724) -virág- válasza akaido (#723) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Igen.

(#725) akaido válasza -virág- (#724) üzenetére

akaido
(őstag)

A BIOS-ban engedélyezted a Virus Védelmet?
Ezen kívül megnézném a program scanner beállításait is, de gondolom ezt már ellenőrizted.
Ha nagyon nem műxik, akkor esetleg az XP Cd-ről bootolva a Javítókonzolba írd be: fixmbr, majd fixboot. Ezek után próbáld meg a víruskeresést indítani.

(#726) -virág-

-virág-
(csendes tag)

Sziasztok....ismét itt vagyok.

Leállt az keresésem....azt irja ki...RPC hibát észlel. Tehát a valós idejü keresés 0.
Mitől van és mit tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

(#727) Core2duo6600 válasza -virág- (#726) üzenetére

Core2duo6600
(veterán)

Ha van benne lehetőség az erőszakos update elésre, lehet érdemes megtenni.

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#728) -virág- válasza Core2duo6600 (#727) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Szép napot neked is....és mindenkinek:)

Egy kicsit elemis szinten ha lehet :) Külömben ma reggel bekapcsolásnál már simán ment, 7-ből 6 fut.

(#729) akaido válasza -virág- (#728) üzenetére

akaido
(őstag)

RPC hiba a Remote Procedure Call hibára utal amennyire emléxem. A program net kapcsolat hibájára mutat rá asszem, tehát nem a program a hibás, hanem valszeg a neten keresztül szeretne adatbázist frissíteni, de mivel a netkapcsolattal lehetett valami problem ezért kaptad ezt a figyelmeztetést. Okozhatja ezt az is, hogy az a szerver ahonnan letöltené a frissítéseket, ott történhetett valami gebasz, tehát nem tudta a program automatice letölteni amit szeretett volna.
Pontosan ezért jó Core2duo6600 kolléga megjegyzése, tehát ilyenkor érdemes letölteni a legfrissebb adatbázis fájlokat és kézi frissítést elvégezni. [http://avast.com/eng/updates.html]
Egy szemléletes példa:[link]

[ Szerkesztve ]

(#730) -virág- válasza akaido (#729) üzenetére

-virág-
(csendes tag)

Köszönöm a kimerítő választ:)
Külömben ahogy bekapcsolom a gépet rögtön frissit.....sőt napjában többször is.

(#731) akaido válasza -virág- (#730) üzenetére

akaido
(őstag)

Akkor minden oké. :R

(#732) Zenty

Zenty
(őstag)

kicsit olvastam a "totyikba" és pár dologra reagálnék.

Avast home változata nem jótékonysági intézmény..... :) elsősorban arra szolgál, hogy a vírusirtót népszerűsítse, és a vállalati termékeket ezáltal jobban értékesítsék. Az avast jelenleg a vállalati termékekből él + a vírusirtó motornak jó beta tesztelés a sok "ingyen user" használat. Nem véletlen hogy ugyanúgy kezelik az ingyenes verziót mintha fizetős vírusirtó lenne.
A proffesional( fizetős változat) a munkaállomásoknak lett kitalálva. Ugyanis a home csak otthoni környezetre használható!
A két változtat között elenyésző a különbség. Vírusirtó motor, és a fontosabb tényezők ugyanazok. Vagyis otthon ingyen, a vállalat meg fizessen :)

nod32 vs avast:
Szerintem nod32!
Én az Eset smart securityt használom. Szerintem a nod nem víruskeresésbe jobb hanem gyorsaságban. Sokkal gyorsabb az avastnál, és sokkal kevesebb erőforrást igényel!
Viszont érezni kell, hogy a nod32 álltagban 12-15 ezer huf között van. Az avast pedig full ingyenes..
Egyébként elfogultság nélkül szerintem az avast jobb a nortonál, vagy például a kaspersky erőforrás igényességénél.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#733) Zenty válasza Zenty (#732) üzenetére

Zenty
(őstag)

Szóval felveszi a versenyt a legtöbb "fizetős" vírusirtóval.

[ Szerkesztve ]

(#734) Zenty

Zenty
(őstag)

Egy kis érdekesség:
[link]

ez alapján az új verzióban lehet tűzfal is lesz.... Az új 5 verzió késik, de állítólag hamarosan érkezik.
Ha lesz benne tényleg tűzfal, és az avast erőforrás igényén kicsit javítanak akkor jövök vissza avastozni :D

(#735) akaido válasza Zenty (#734) üzenetére

akaido
(őstag)

Egyik itthoni gépemen az AVAST Home fut évek óta, és eddig elégedett vagyok vele. A jobb klikkes helyi menüből is futtatható, alaposan beállítható, magyar nyelvű. Az erőforrásigénye lehet viszonylag nagy, de "jómagyarszokásszerint" ingyé' van. :)

(#736) Zenty válasza akaido (#735) üzenetére

Zenty
(őstag)

én úgy 2 évig használtam, és szerintem is jó progi. Csak a nod 0 erőforrása elcsábított :D
Viszont ha az új avast tényleg olyan jó lesz mint mondják akkor a nod32 menni fog a levesbe :)

(#737) elfelejtette válasza Zenty (#736) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Hy!
Hát igen, az erőforrás igényét én is észreveszem a jelenlegi gépemen...
(P3-1000MHz, 256MB 133MHz SDRAM)
De amúgy nekem bejön, ingyenes, és magyar nyelvű...
Üdv.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#738) Zenty

Zenty
(őstag)

az új verzióval kapcsolatban a fejlesztők azt írják hogy a GUI ( felhasználó felület) teljesen új lesz. A mostani felületet törölni fogják, és skinezés lehetőség is valószínűleg repülni fog.
Emellett a vírusirtó motort teljesen újra írják, de azt nem mondták hogy ez mennyivel lesz jobb a mostanihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#739) akaido válasza Zenty (#738) üzenetére

akaido
(őstag)

Tudom, hogy nem "pofa" a lényeg, de a StarTrek Skin nekem bejött.

(#740) Davidof92

Davidof92
(senior tag)

üdv, azt szeretném kérdezni, hogy mi lehet ez: a kis golyóbison egy áthúzott karika van, nem fut az aktív védelem, minden más működik, csak az nem, ami nagyon idegesít: Az AAVM alrendszer RCP hibát észlelt!! a műveletet nem lehetett befejezni. nem tudom mi ez, amit lehetett megnéztem a saját fórumjába, nem segített semmit, ugyanúgy olyan maradt, hiába van automatikusra rakva.

(#741) akaido válasza Davidof92 (#740) üzenetére

akaido
(őstag)

Szerintem ez a RPc hiba lehet, amiről itt korábban értekeztünk.
[avast forum link javaslata]

(#742) Jocy válasza akaido (#735) üzenetére

Jocy
(aktív tag)

Én is használom immár 3 éve, és meg vagyok vele elégedve! Kíváncsian várom már az 5 -ös verziót, az eddig kiszivárgott infók alapján nagyon jó lesz.....
Nodról meg: eddig 2 haver gépén volt olyan trójai, ami blokkolta a netkapcsolatot, gyakorlatilag semmit nem lehetett kezdeni vele, a Nod a 6 -ból 1 et talált meg de leszedni nem tudta! Felraktam nekik az Avastot, bootidejű keresésnél talált 6 trójait, le is szedte és azóta semmi gond a gépekkel, a netkapcsolat is "megjavult"! Azóta ők is Avastot használnak, és meg vannak vele elégedve........

(#743) akaido válasza Jocy (#742) üzenetére

akaido
(őstag)

:R Szintén olvastam a megjelenő 5-ösről, és remélhetőleg beváltja a hozzá fűződő reményeinket.

(#744) Jocy válasza akaido (#743) üzenetére

Jocy
(aktív tag)

Úgy legyen!

[ Szerkesztve ]

(#745) fekeandras

fekeandras
(őstag)

Feldobtam és frissítettem az Avast-ot.Mennyi memóriát eszik?Mert észrevehetően lassabb lett a gép mióta fent van.(mondjuk memóriából sincs túl sok a gépben 1Gb)

(#746) xrvman

xrvman
(senior tag)

Sziasztok!
A boot idejű keresést hogy tudom újra aktiválni egyszer?

[ Szerkesztve ]

(#747) PazsitZ válasza xrvman (#746) üzenetére

PazsitZ
(addikt)

A virusírtó felületén jobb klikk és ott: ütemezett boot idejű keresés

- http://pazsitz.hu -

(#748) xrvman válasza PazsitZ (#747) üzenetére

xrvman
(senior tag)

Köszi szépen, végül így meglett.
Haladó felhasználói felület alatt, meg nekem kell hozzáadni egy egyszeri ütemezett keresést, minden maghajtóra... de olyan hogy boot, olyat nem találok.

(#749) Imy

Imy
(veterán)

Sziasztok!

Régebben probáltam az avastot, csak akkor az volt a gondom, hogy túlságosan megfogta a gépemet.(kb 1-1,5 éve) Azóta javult valamit az erőforrás igénye.
ASUS A3L-5028 notebook (1.5 CeleronM, 1Gb DDR 400MHz) Bővíteni annyira nem egyszerű, és olcsó. Jelenleg az AVG-t használom, nincs vele bajom, de túl sok mindent beenged.

(#750) eurolac válasza Imy (#749) üzenetére

eurolac
(aktív tag)

Szia Imy! Nekem is hasonló a notebook-om erőforrása. Az Avast! azóta sokat javult, már nem fogja annyira a gépet, mint 1,5 éve. Azonban úgy vettem észre, hogy ilyen erőforrásnak még mindig sok egy kicsit. Ettől függetlenül szerintem próbáld meg nyugodtan és döntsd el. Az AVG 8.0 vagy 8.5 -nél nem lehet rosszabb. Aprópó! Írod, hogy az AVG sok mindent beenged. Ez tényleg így van? Melyik verziót használod? Én elég jókat hallottam róla.
Én jelenleg a notebookomon az Avira free 9-est használom. Nem fogja a gépet! Már spyware-k ellen is véd, azonban a levelezőt nem ellenőrzi, azzal vigyázni kell.Ha az fontos számodra, az Avast! azt is védi. Üdv.

Eurolac

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.