Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Milka 78 válasza McClane (#1250) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!csak egy bizonyos mappában(egy fertőzött fájl),de ezt naplózza le...2010.05.12. 19:50:36 C:\WINDOWS\explorer.exe [L] Win32:Patched-PF [Trj] (0)
Karanténba mozgatás során a következő hiba lépett fel: A megadott fájl csak olvasható
Törlés során a következő hiba lépett fel: A megadott fájl csak olvasható
Megtaláltam a Win mappában,de nem tudom törölni.A boot scan is végigment.Meg is találta,de nem tudja sem törölni,javítani,karanténba tenni.Nem vágom mi ez :(

(#1252) McClane válasza Milka 78 (#1251) üzenetére


McClane
aktív tag

Abban a mappába keresd a vírust amelyiknél szól az avast. Ott lesz a vírus és az akar hozzáférni a eplorer.exe-hez (szerintem). Azt kell törölni. Ha nem hagyja akkor próbáld meg átállítani az atribútumát a fájlnak.

(#1253) McClane válasza McClane (#1252) üzenetére


McClane
aktív tag

uTorrentet állítsd le addig amíg ezt csinálod meg erre a letöltésre nyomjál egy stoppot, hogy ha elindítod újra a letöltést akkor ne töltse le ezt a fájlt megint.

Van még egy ötletem, ha így se megy akkor egy live cd-vel bootolj be (pl. ubuntu) és úgy próbáld törölni a mappából a vírust vagy akár az egész mappát. (Hulljon a férgese) ;]

(#1254) McClane válasza McClane (#1253) üzenetére


McClane
aktív tag

Plusz a rendszer visszaállítást is kapcsold ki, mert az is bekavarhat.
Meg van egy unlocker nevű kis program ami a zárolt fájlokat teszi törölhetővé bár nem erre találták ki de lehet ez is segíthet.

Vagy keresel egy erre a kártevőre specifikus remover-t és azzal próbálkozol vagy MBAM, ad-aware, superantispyware, spybot search & destroy...

(#1255) Milka 78 válasza McClane (#1254) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát én mindent megtettem,én sikerült törölnöm a fájlt,de úgy néz ki az ténnyleg az expoler exe fájl volt,mert amint töröltem az összes ikonom eltűnt.Lehet,hogy vakriasztás volt? :F Újrahúztam a gépet,de a hiba most nem jött elő és új rekordot értem el a rendszer újra telepítéséve! :DDD Azért köszöntem a segítséget! :R

(#1256) McClane válasza Milka 78 (#1255) üzenetére


McClane
aktív tag

Ajaj itt valami félreértés történt azt hiszem.
Mert amit először írtam rá: "The explorer.exe file is located in the folder C:\Windows. In other cases, explorer.exe is a virus, spyware, trojan or worm!" Ezt én úgy értelmezem, hogy ha máshol is van explorer.exe fájl mint a C:\Windows mappában akkor az kártevő. De a C:\Windows-ba kell lennie!!! Mert az teszi "barátságossá" az asztalt (ikonok, tálca).
Nem tudom a letöltéseid melyik meghajtóra mented (van-e több meghajtód is vagy csak a C?).
Mert a vírus ott volt (vagy még mindig van) ahova töltesz torrentel. Mondjuk D:\Letöltések\xyz (az a mappa, amelyiknek megnyitásakor riaszt az avast) és szerintem az akart hozzáférni az explorer.exe-hez, de az avast megakadályozta. Ezért írtam, hogy tedd láthatóvá a rejtett fájlokat és ismert kiterjesztéseket, hogy lásd mi van a "xyz" mappában, mert azt kell törölni, ami benne van vagy az egész mappát és ha nem hagyja, akkor trükközni kell pl. live cd-vel vagy másképpen.
Bocs ha rosszul fogalmaztam valahol.

(#1257) Rider74


Rider74
tag

Üdv!

Régi Avast felhasználó vagyok, jelenleg a 4.8 fut nálam, szeretnék frissíteni az 5 -re, de nem tudom, hogy érdemes előtte letelepíteni a 4.8-at, vagy inkább rátelepíteni az 5-öt?

(#1258) tyan válasza Rider74 (#1257) üzenetére


tyan
senior tag

E szerint érdemes előtte uninstallálni a 4.8-as verziót (a saját eltávolító programjával amit innen tölthetsz le), azonban nem feltétlenül szükséges, ugyanis az avast5 telepítésekor az új verzió érzékeli a régit és eltávolítja azt.

(#1259) Milka 78 válasza McClane (#1256) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A D meghajtón volt és bármely torrent file-t akartam megnyitni(az Utorrenten keresztül) egyből blokkolt az Avast,viszont ha csak simán a win alól nyitottam a mappát akkor semmi gond nem volt.De volt más gond is.Többször összeomlott a rendszer expoler hiba miatt főleg média lejátszás alatt(KmPlayer).Ahogy a kmplayer ikonja(mkv.divix,stb filmek)a képernyőre kerültek,10ből 4 szer az expoler újra indult.Most semmi probléma és minden patent :K Nem történt semmi félreértés,csak a drasztikusabb módszert választottam és kb.3 óra alatt végesztem is fullra ,szóval no problem és köszi mégegyszer a segítséget! :R

(#1260) BlackJackpk


BlackJackpk
csendes tag

Én 5-évig az Avast4-es verzioját használtam teljesen megvoltam vele elégedve!
De ez az 5-ös verzió, belassítja a gépet betöltésnél, a sajátgép megnyitásakor mire a meghajtók bejönnek legalább 10-12 ms, a réginél 1-2 volt, és nekem is lefagynak a filmlejátszó programok, több is megcsinálta már,meg más programokkal is megesik.
Láttam másnak is volt hasonló problémája hogy csinálta meg ?
Te mit csináltál Milka,hogy jó lett, windows ujrahuzás, ez kéne hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#1261) Troy. válasza The DJ (#1211) üzenetére


Troy.
addikt

Szia! Nálam ugyanúgy nem frissít az avast. Van rá valami megoldás? üdv
Windows 7, 64 bit

[ Szerkesztve ]

.

(#1262) bivalyolo válasza Troy. (#1261) üzenetére


bivalyolo
őstag

ezt már próbáltad? [link]

"Let's agree to disagree!"

(#1263) dbius


dbius
veterán

Az 5-ös verzióban van valahol olyan beállítási lehetőség, hogy én döntsem el, mit csináljon egy fertőzés felismerése esetén az adott fájllal(pl. figyelmen kívül hagyás)? Mert akárhogy nézem én nem találok ilyen beállítási lehetőséget, csak az van, amit a program akar és mindent karanténba rak.

(#1264) McClane válasza dbius (#1263) üzenetére


McClane
aktív tag

Szerintem ez lesz az: Real-Time Shields / (választasz egyet pl.) File System Shield / Expert Settings / Actions < a legördülő menüből tudsz választani, hogy mit tegyen, ha talál valamit.

(#1265) 19870820

Tudom, de én angolul használom. Ezzel is gyakorlok kicsit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1265) 19870820 válasza McClane (#1264) üzenetére


19870820
senior tag

Miért nem írod inkább le magyarul? :DDD Már régóta elérhető magyarul is az Avast. :)

(#1266) dbius válasza McClane (#1264) üzenetére


dbius
veterán

Köszi ránézek, ha olyan gépnél leszek, amire azt raktam fel.

Viszont ebből ahogy sejtem csak azt lehet beállítani, hogy globálisan mit csináljon, ha fertőzést észlel és nem fogja megkérdezni minden észleléskor, én pedig inkább arra gondolok, hogy minden egyes észleléskor dobjon fel egy ablakot, amiben interaktívan én tudom kiválasztani egy listából, hogy mit csináljon azzal az egy fertőzéssel (karantén, fájl törlés, hozzáférés megtagadása, figyelmen kívűl hagyás).

:R

(#1267) McClane válasza dbius (#1266) üzenetére


McClane
aktív tag

A legördülő menüben lehet választani az Ask (rákérdez) menüpontot is, tehát elméletileg működnie kell annak is, hogy ha talál valamit és feldobja a figyelmeztetést, akkor Te döntsél a továbbiakról.

(#1268) dbius válasza McClane (#1267) üzenetére


dbius
veterán

Köszi, akkor mégis jó lesz az :R

(#1269) Sn00k


Sn00k
veterán

hi all!

Nekem az lenne a kérdésem, nem rég lejárt az 1 évem és meg kellett hosszabítanom, ami nem gond, kaptam egy új díízáájnos avast felületet, tök szupi meg minden, viszont egyre többet találkozok ezzel a dologgal:

DCOM EXPLOIT ezt az avast dobja fel, de BLOKKOLJA is mindig
erről az IP-ről jön: 84.2.172.35:135/tcp a végén ez a tcp nem tuom , hogy van ott bár nem vagyok egy számítógépgurú de még , így IP címet nem láttam, de mindegy...

VALAKI MEGTUDNÁ MONDANI, MIT TUDOK EZZEL KEZDENI???

RENDBEN, HOGY AVAST BLOKKOLJA, DE ÁLLANDÓAN FELDOBJA ÉS MÁR IDEGESÍT....

ESETLEG EZT AZ IP CÍMET VALAHOGY LE LEHET TILTANI, AKÁR AVAST-ON KERESZTÜL, VAGY VALAMI MÁS MEGÓLDÁSSAL, HÁTHA AKKOR MÁR NEM DOBNÁ FEL... :U

AMÚGY XP SP3 VAN A GÉPEN

THX!!

3njoy the Lif3

(#1270) Sn00k válasza Sn00k (#1269) üzenetére


Sn00k
veterán

nem csak a 84.2.172 IP címről, hanem másról is kapom a figyelmeztetést... :(((

3njoy the Lif3

(#1271) bivalyolo válasza Sn00k (#1269) üzenetére


bivalyolo
őstag

frissítetted rendesen azt az xp-t?

"Let's agree to disagree!"

(#1272) Sn00k válasza bivalyolo (#1271) üzenetére


Sn00k
veterán

az XP-ém az SP3-as

3njoy the Lif3

(#1273) bivalyolo válasza Sn00k (#1272) üzenetére


bivalyolo
őstag

az oké de sp3 után is adtak/nak ki hozzá frissítéseket.
mondjuk igaz h ez még sp3 előtti lyuk amit azóta elvileg foltoztak..

itt megnézheted h mégis kicsoda-micsoda akar hozzád csatlakzoni.

"Let's agree to disagree!"

(#1274) Sn00k válasza bivalyolo (#1273) üzenetére


Sn00k
veterán

persze folyamatosan rakom fel , amik jonnek ki frissítések....

ezt az oldalt hogy kell használni, hova mit kell írni ?

3njoy the Lif3

(#1275) bivalyolo válasza Sn00k (#1274) üzenetére


bivalyolo
őstag

WHOIS Lookup: ide kell beírni a ip-t amit blokkol az avast.
t-online-os neted van igaz? használsz routert?

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1276) Sn00k válasza bivalyolo (#1275) üzenetére


Sn00k
veterán

t-onlineos, de nincs router, csak modem

3njoy the Lif3

(#1277) bivalyolo válasza Sn00k (#1276) üzenetére


bivalyolo
őstag

értem.
nos router nélkül nekem is jöttek ezek a "támadások" a t-onlinetól, viszont mikor visszadugtam routerre egyből megszűnt..

tűzfalat használsz? (az xp-s nem játszik)

"Let's agree to disagree!"

(#1278) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Lejárt a Home 4.8as verziómon az 1 éves regisztrációs licenc. Ezért újra regeltem, 2 email címre is (@free.. és @citro...-ra is),de nem kaptam semmi levelet a cégtől. A 24 órás küldési határ lassan 3 napja lejárt.
Mit baktam el?

[ Szerkesztve ]

(#1279) Sn00k válasza bivalyolo (#1277) üzenetére


Sn00k
veterán

nem használok, de nem szörfözök semmi gáz oldalra...
kb : 10 oldal van , amit nézek használok...

Lehet felkéne tennem egy tűzfalat, bár elvileg ezek után az avast is elvégzi ezt a feladatot, nem ??

Igazából azóta jönnek fel ezek az ablakok, amióta lejárt az avast regisztrációm és meg kellett hosszabítanom és már egy új avast felületet kaptam, gyakorlatilag innentől kezdve indult el ez a történet..:(

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1280) bivalyolo válasza Sn00k (#1279) üzenetére


bivalyolo
őstag

hát ha nem zavar h állandóan feldobálja azt a hülye bordó ablakot akkor felőlem ne használj tűzfalat te tudod.. :)

viszont az avast önmagában nem elég, nem látja el egy tűzfal feladatát.

ha gondolod nézz egy ingyenest mondjuk outpost free, pc tools.

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1281) McClane válasza Möhe (#1278) üzenetére


McClane
aktív tag

Heló!

Az új avast felületéről is tudsz regisztrálni. Szerintem próbáld meg ott.

(#1282) Möhe válasza McClane (#1281) üzenetére


Möhe
addikt

Az újabb verziót leszedtem és ott regisztráltam. Most működik,de a megadott címre még mindig nem küldött semmit az Avast! .

(#1283) bivalyolo válasza Möhe (#1282) üzenetére


bivalyolo
őstag

és mit szeretnél kapni tőlük? :)

"Let's agree to disagree!"

(#1284) McClane válasza Möhe (#1282) üzenetére


McClane
aktív tag

Lehetséges hogy nem is fognak küldeni semmit. Ha jól emlékszem a fórumban írta valaki, hogy még nemlétező email címet is elfogad. Szerintem nekik a regisztráció csak azért kell, hogy tudják mennyien használják a terméküket.

(#1285) bivalyolo válasza McClane (#1284) üzenetére


bivalyolo
őstag

persze h elfogad én is mindig kamu adatokat adok meg..

"Let's agree to disagree!"

(#1286) Möhe válasza McClane (#1284) üzenetére


Möhe
addikt

De akkor ha jelár az 1 év akkor újra kell telepíteni a mindenkori ingyenes verziót a regisztrációs kulcs kérése helyett?

szerk: a régebbi 4-es verziót meg csak csak csökkentett módban tudom eltávolítani a gépről? jelen esetben 5-ös van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#1287) McClane válasza Möhe (#1286) üzenetére


McClane
aktív tag

Gondolom ha lejár az 1 év akkor a programban újra aktív lesz a regisztrációs lehetőség, nem hiszem, hogy emiatt újra kellene telepíteni.

A 4-es verziót Revo Uninstaller Free-vel távolítottam el.

(#1288) McKane


McKane
senior tag

az avast5 free-t rá lehet venni hogy ne csak az outlookot ellenőrizze,hanem a Live Mail -t is?

(#1289) McClane válasza McKane (#1288) üzenetére


McClane
aktív tag

Azt is ellenőrzi.

"Mail Shield

Scans all incoming/outgoing e-mails for malware. For MS Outlook, a special plug-in is used. Other email clients are protected by a generic POP3/IMAP4/SMTP proxy." [link]

A Real-Time Shield / Mail Shield / Expert Settings / Behavior menüpontnál ha teszel pipát az első két helyre akkor az üzenetbe is bele fogja írni, hogy tiszta vagy fertőzött.

(#1290) 19870820


19870820
senior tag

Üdv. Tudtok-e valami infót új verzióról? :DDD Ahogy nézem nem mostanában adtak ki új verziót. Ennyire tökéletes az Avast hogy javítani se kell rajta? :)

(#1291) 19870820


19870820
senior tag

Még egy röpke kérdésem lenne. MSN Live-ba milyen fájlt kell megadni hogy az Avast Free ellenőrizze az msnen küldött és érkező fájlokat? Nem tudom érthetően írtam-e. :)

(#1292) McClane válasza 19870820 (#1291) üzenetére


McClane
aktív tag

Már nincs MSN-em de ha jól emlékszem akkor a C:\Program Files\Alwil Software\Avast5 mappából az ashQuick.exe lesz a megfelelő.

(#1293) bivalyolo válasza 19870820 (#1291) üzenetére


bivalyolo
őstag

jól emléxik McClane :K

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1294) 19870820


19870820
senior tag

Köszöntem a segítséget. :) Esetleg új Avast verzióról tudtok-e valamit? :)
Nem mintha hiányozna,csak fura hogy hetek óta semmi nincs.Eddig kb 2hetente jött a friss verzió. Esetleg még arra gondoltam hogy Avastéknál nyári szünet lenne? :U
Szerk.: Amúgy ezt az ashQuick.exe-t csak kiválasztom és ennyi? Nem kell mást állítgatni?

[ Szerkesztve ]

(#1295) McClane válasza 19870820 (#1294) üzenetére


McClane
aktív tag

Szerintem nem kell más, kiválasztod és kész. Ha valaki küld neked valamit akkor lefut az ashQuick.exe.
Új verzóról nem tudok de tényleg régen frissült az avast. :)

bivalyolo Kösz a megerősítést. :)

[ Szerkesztve ]

(#1296) 19870820 válasza McClane (#1295) üzenetére


19870820
senior tag

Köszi. Amúgy érdekes avast forumba(avast oldalán)még új teszt verzió sincs fenn.Régebben amikor új verzió jött elötte mindig voltak teszt verziók. Szerintem ilyen fejlesztői leállás lehet Avast-nál.Persze ugye ettől még az adatbázis frissül. :)

(#1297) 19870820


19870820
senior tag

Ezt az infót találtam Avast fórumon: " As mentioned before : An update with mainly bug fixes will be released in about 1-2 weeks" Ezt egy programfejlesztő írta.Szóval talán a hónap végén lesz valami új verzió. :)

(#1298) Sn00k válasza 19870820 (#1294) üzenetére


Sn00k
veterán

nyári szünet :D:D muhahahaha:)

Én már az 5-verziót használom, gondolom mások is vannak, ebben a cipőben...

Milyen új verziót akarsz, vagy minek, most nem rég jött ki az 5. verzió.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1299) Sn00k


Sn00k
veterán

BIVALYOLO!

Feltettem a comodo tűzfalat, de ez a DCOM EXPLOIT, amit az avast szokott feldobni még mindig jön időnként...:(

Nem azt mondtad, ha felteszem COMODO, akkor ez a jelenség megszűnik elvileg... :U

vagy valamit be kéne állítanom?

3njoy the Lif3

(#1300) 19870820 válasza Sn00k (#1298) üzenetére


19870820
senior tag

Nemrég jött ki? :DDD Ezt ugye viccnek szántad? :D Ha jól emlékszek februárba jött ki az 5ös Avast.Egyébként én programverzió frissitésről beszéltem,ami nagyjából két hetente szokott jönni. Gondolom van mit javítani magán a programon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.