Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Újjab verzió. 5.0.673:
- more improvements in the avast sandbox
- few fixes in the new language modules
- Firewall: improvement in the path name matching (now handling correctly symbolic links etc)
- added trimming of setup.log
- a stability improvement in the avast service

Még mindig nem a stabil változat!

[ Szerkesztve ]

(#1402) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Ez az avast! egy kis szemét progi...
Fanatic-girl létemre néha rá szoktam nézni, mostanában különösen, mivel már vártam az új release-t. Ma is két matek példa között ( :DD :DD :DD ) ránéztem, és kiírja, hogy új verzió elérhető, de a kék ablakot nem dobta fel. Újraindítottam, hogy hátha, de nem....
És vajon a felhasználók hány százaléka nyitja meg a felhasználói felületet, és nézi meg ott rendszeresen a karbantartás/frissítés menüpontot? Mert szerintem 1 % alatt. És a maradék több tízmillió felhasználó nem kapja meg a frissítést??
Vagy ez átmeneti hiba?

(#1403) McClane


McClane
aktív tag

Megjelent az avast 5.0.677 verziója. Release history.

(#1402) 12-es csaj

Elméletileg működik az automatikus frissítés.

(#1404) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Egyre lassabb volt mostanában a netem, a sávszélesség a normálisnak a negyede, az oldalak betöltődése egy perc. Az utóbbi időben volt ez. A .677 verzió óta a sávszélesség már megvan a fele a normálisnak, és az oldalak már normálisabb idő alatt töltődnek be.
Én érzek összefüggést a kettő dolog között... :(

(#1405) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Ma telepítettem egy WLAN Routert (Belkin F5D8236) a gépemhez és szépen megy is minden, azt leszámítva, hogy az Avast azóta kb. fél óránként egy figyelmeztetést küld, a legutóbbi kettő ez volt:

Korábban egyáltalán nem jelentkezett ez a jelenség, vajon mitől lehet és mi rá az "orvosság"?

[ Szerkesztve ]

(#1406) 12-es csaj válasza gg72 (#1405) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Látható, és nyitva van a 135-ös port?
Engem is régen ezzel zaklatott az avast! (modemem van, kábeles net), nálam legális, frissített Windows és annak bekapcsolt tűzfala oldotta meg a problémát.

(#1407) gg72 válasza 12-es csaj (#1406) üzenetére


gg72
veterán

Még soha nem volt dolgom tűzfalas problémával, azt hol tudom megnézni, hogy nyitva van-e a 135-ös port?

A Windows nálam is legális, és a tűzfal is megy. Sőt, ezt a routeren is bekapcsoltam. De mondom, a router telepítése előtt soha nem jelzett az Avast, csak azóta...

[ Szerkesztve ]

(#1408) 12-es csaj válasza gg72 (#1407) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Fura... Ehhez szakértő kell!!
:DD

Egyik tűzfalteszt.
Másik tűzfalteszt.

Nem tudom, mennyire veszélyes ez az exploit, de ha nem az, talán kapcsold ki a hálózatvédelmet, úgysem fontos, csak linkeket meg exploitokat blokkol. Utána a beállítások/állapotsornál vedd ki a pipát a hálózatvédelem elől, és akkor nem fog zaklatni, hogy nem biztonságos a rendszer.
Érdekes, hogy ezt csinálja nálad az avast!, nálam szerencsére nem... az új gép óta. :B

Nem tudom, mi köze lehet az új router-hez, valaki remélhetőleg idetéved, és megmondja neked... Meg esetleg egy jobb megoldást is.

[ Szerkesztve ]

(#1409) Fire/SOUL/CD válasza gg72 (#1405) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Másik topic-ban már felvetődött ez a kérdés/jelenség

Kérdés
Válasz
Eredmény

Remélem nálad is beválik a progi.

Fire.

UI: A 135-ös port letiltása egyes szolgáltatások működését is blokkolhatja, pl távoli asztal, távsegítség...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1410) McClane válasza gg72 (#1405) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha minden igaz akkor ez is ezzel kapcsolatos [link].

(#1411) gg72 válasza Fire/SOUL/CD (#1409) üzenetére


gg72
veterán

A 135-ös port státusza: stealth - vagyis ez akkor nyitott?

A letiltáshoz a DCOMbobulate me fülön Disable DCOM ikonra kell kattintanom?

Amúgy arra tud valaki választ adni, hogy ez a DCOM exploit "fertőzés" miért csak a Router feltelepítése után jelentkezik? Előtte sohasem volt...

(#1412) gg72 válasza McClane (#1410) üzenetére


gg72
veterán

Hát annyira nem vagyok jó angolból, hogy ezt értsem is... :D

(#1413) Fire/SOUL/CD válasza gg72 (#1411) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

"A letiltáshoz a DCOMbobulate me fülön Disable DCOM ikonra kell kattintanom?"
Igen. :K

A Router tűzfalához lehet köze, én nem szoktam használni, hanem külön tűzfalat az OS alatt. Az Avast Free esetében jó pár userrel összehozott a sors, akik meg voltak győződve, hogy van benne tűzfal, mert olvasták a a WebShield leírásánál a Firewall szócskát. Persze ez nem igaz, igazából régebben a "...as lightweight firewall..." szóösszetétel volt olvasható, magyarul az egész leírást úgy kellett értelmezni, hogy a WebShild amolyan könnyű- /pehelysúlyú tűzfalként tekintendő...
(De semmiképp sem egy hagyományos értelemben vett erős falnak, mint pl Comodo, Private, ZoneAlarm stb)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1414) gg72 válasza Fire/SOUL/CD (#1413) üzenetére


gg72
veterán

Szia! Tegnep este újraindítottam a gépet és érdekes módon utána kb. fél óráig nem jött elő a figyelmeztetés, ma este újra figyelni fogom. Egyelőre nem tiltottam le a 135-ös portot.

(#1415) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Az egész avast! fórum zeng amiatt, hogy a progi sokaknál blokkolja a netet. Valamit nagyon elszúrtak, úgy tűnik, a .677-es verzióban. Csak még bugosabb.
Innen valaki tapasztalja a web blokkolását, vagy valami mást?

Már lassan csak megszokásból használom, meg mert nálam nem okozott gondot immár egy éve folyamatos használat mellett; de ha nem ragaszkodnék hozzá, valamire leváltanám... :( Sok mindent átenged és bugzik.

[ Szerkesztve ]

(#1416) McClane válasza 12-es csaj (#1415) üzenetére


McClane
aktív tag

Nem tapasztaltam ilyet.

(#1417) Laci4 válasza 12-es csaj (#1415) üzenetére


Laci4
senior tag

Én igen!

A régire telepítettem az újat IS változat volt fent.
Nem figyeltem, pro-s licencfájlt adtam meg neki...
Megszakadt a net.. restart.. nem volt web... kikapcsoltam a webvédelmet, lett.. be.. no net..
Kicsit besokalltam rá, gondoltam felrakom a free-t
De volt egy 5.0.656 verziós Pro-m is.. gondoltam hátha.

Avast uninstal progijával szedtem le amit csak lehetett majd ezt fel... megadtam neki a licensz fájlt működött és már frissített is a 677-re. Azóta szerencsére jó..

Szóval ha nem free-ről van szó, akkor elképzelhető hogy nem jó, nem legális licenszfájl okozhat ilyen galibát..de lehet más okozta... :U :B

(#1418) McClane válasza Laci4 (#1417) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha tört verziót használsz, akkor nincs jogod reklamálni...

(#1419) 12-es csaj válasza Laci4 (#1417) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jaaaaa, hát a nem legális avast! más kérdés... Én a legálisról beszéltem, hogy arra sokan panaszkodnak.

(Annyira elszomorít, hogy még ezt a progit is lopják, hiszen kb. minden benne van a free-ben is.)

McClane
Ha ennyire alig van vele bajod, akkor szereti a gépedet. :)

Nekem meg most majdnem normális a sávszélességem, pedig nem pont a verziófrissítés, és nem pont az adatbázis csökkentése után lett normál, hanem spontán. Tehát EZ akkor nem avast!-hiba volt, úgy tűnik. Persze nem akarom elkiabálni.

[ Szerkesztve ]

(#1420) kyru74


kyru74
aktív tag

Sziasztok!

Egy pár napja az avastom az antispam szűröm ki van kapcsolva és nem engedi hogy vissza kapcsoljam hiába próbálom a javítás vagy a bekapcsolást,már újra is telepítettem de másnap már megint ez a hiba jelentkezett.Nincs valami ötletetek ezzel kapcsolatban?

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#1421) Laci4 válasza McClane (#1418) üzenetére


Laci4
senior tag

Nem is tettem, csak ha már rákérdezett a leányzó,gondoltam megírom mit "hallottam".. :B :U

(#1422) McClane válasza 12-es csaj (#1419) üzenetére


McClane
aktív tag

Más a hardver és szoftverkörnyezet. Volt már olyan, hogy valamilyen okból újra kellett telepíteni, de ez nem jellemző. Valószínűleg én voltam az oka. Két gépen használom és meg vagyok vele elégedve.

"Tehát EZ akkor nem avast!-hiba volt"
A Te esetben biztos!

(#1420) kyru74
Legális verziót használsz? Mert ha nem, akkor azért...

(#1423) 12-es csaj válasza McClane (#1422) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Miért, mi miatt kellett újratelepíteni?

Azért amúgy remélem, az 5.1-es sokkal kevésbé lesz bugos.
Kb. olyan, mintha az 5-ös lenne a Vista; de mikor jön ki a Win7? (ha értitek a példát)

(#1424) kyru74 válasza McClane (#1422) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!
A Próbaverziót töltöttem le és ahhoz másoltam be a licenszfájlt. :U

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#1425) Laci4 válasza kyru74 (#1424) üzenetére


Laci4
senior tag

Akkor könnyen lehet, hogy a licencfájlod a hibás, rossz verziós..
Próbáld meg azt, hogy letakarítod szépen a full avastot. Uninstal, majd még ráereszted ezt is.. vagy csak ezzel "uninstallod"...
Restart..
Feltelepíted a próbaverziót, és nem adod meg neki a licencfájlt.
Hagyod trialba. Megnézed így mit csinál.. ha így rendesen működik, egyértelmű,hogy a licencfájlt a hibás, nem adott verzióhoz, típushoz való.. egyéb csúnyaságról már nem is beszélek :U

[ Szerkesztve ]

(#1426) kyru74 válasza Laci4 (#1425) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!
A próbaverzió teljesen jól működik több napon keresztül csak mikor beillesztem a licencfájlt utána ír ki hibát.

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#1427) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#1423) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Kezdődik - folytatódik az internet hiba.
Az az érdekes, hogyha valakinek hibája van az avast!-tal, akkor az megszűnik, ha kikapcsolja. Nálam nem... még régebben, mikor lassította a gépemet, akkor is csak az eltávolítás segített. Most se lesz jó a net, ha kikapcsolom az antivírust.

(#1428) Laci4 válasza kyru74 (#1426) üzenetére


Laci4
senior tag

Háááát. akkor elég egyértelmű a bibi.. :U ;)

12es csajszi.. nem akad össze valamivel esetleg? :U

(#1429) 12-es csaj válasza Laci4 (#1428) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Lehet, de mivel? Mivel tud összeakadni?

Most kikapcsoltam vagy 3/4 órája, közben újra is indítottam a gépet (kísérletezgetek).
Minden meglepően gyorsabban reagál, bár amelyik progi csiga, az most is az. De pl. Word megnyitása antivírussal 1 mp, nélküle rögtön. A GIMP is szaporább.
De az internet, úgy tűnik, nem....

(#1430) Laci4 válasza 12-es csaj (#1429) üzenetére


Laci4
senior tag

Esetleg nem lehet,hogy nem is az avast, hanem a net nyűgje?
Vagy ha uninstalálod, akkor megjavul?

(#1431) 12-es csaj válasza Laci4 (#1430) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ami végül is ellenérv:

1., Kb. három-négy hete vettem észre a dolgot, és előtte is avast!-ot használtam, az akkor aktuális .594-est.

2., Most kikapcsolva tartottam kb egy órán át, és nem javult.

De ettől még... hát, ki tudja.

(#1432) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#1431) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Na, leszedtem.
Érzésre sokkal valamivel gyorsabb a net, de maga a sávszélesség-csökkenés főleg szolgáltató hiba. most AV nélkül 2-300 kilobittel több, mint avasttal, viszont így is kevesebb, mint fele a max-nak, s alig több a garantáltnál.
Megy vissza az avast...

[ Szerkesztve ]

(#1433) McClane válasza 12-es csaj (#1423) üzenetére


McClane
aktív tag

Nem működött megfelelően.

(#1424) kyru74
A licenc fájlt honnan szerezted be?

(#1434) 12-es csaj válasza McClane (#1433) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor mégsem jó... :) Mondom, hogy olyan, mint a Vista.
:W

(#1435) kisgyerek7 válasza Kazimír (#1162) üzenetére


kisgyerek7
csendes tag

Nekem is ezt csinálja először azt hittem a Chrome baszakszik de nem avast 5 volt hát én visszaraktam a jól megszokott 4.8 at és az is csinálta de ma még nem szórakozott

(#1436) numan


numan
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap frissítettem az op.rendszert. (win 7 x64)
Legfrissebb free avastot használok és azt tapasztalom, hogy nem tudok egy böngészővel sem kapcsolódni a netre. Eddig ilyen probléma még nem volt. Minden korrektűl működött.
Ahogy kikapcsolom a web védelmet az avastban ismét enged csatlakozni.
Hibát nem jelez se a win se más....
Egyedül ez a web védelem ami fogja a kapcsolatot, de nem értem miért. :F

Hasonló probléma volt vagy van-e valakinek?

István

" numan felhasználónak 83 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! "

(#1437) 12-es csaj válasza numan (#1436) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem lehet, hogy az avast!-ot is most frissítetted az 5.0.677-re? Ez a bug már az 5.0.677 megjelenése óta létezik sajnos.

(#1438) numan válasza 12-es csaj (#1437) üzenetére


numan
csendes tag

Szia, köszi a választ. Pontosan azt a verziót használom, amit írtál, de eddig nem volt ilyen gondom. Milyen megoldással lehet helyettesíteni a web-védelem modulját az avastnak?
Tudsz vmilyen tanácsot adni? Nagyon megköszönöm.

" numan felhasználónak 83 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! "

(#1439) 12-es csaj válasza numan (#1438) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igazából, ha én lennék a helyzetedben, nehéz dolgom lenne, mert én csak web-védelem mellett érzem jól magam. :))
Ha nem ilyen fontos az neked, akkor kapcsold ki. Utána Beállítások -> Állapotsor, ott kiveszed a pipát a Web-védelem elől, és már nem fog sírni, hogy ki van kapcsolva a Web védelem.
Ha te is háklis vagy a dologra, mint én, akkor ott a WOT. Nem ismerem, de hallottam már róla sok helyről.

Vagy használj NOD32-t például, annak is van web-védelme. Itt találsz újságos kódokat hozzá, ezen a fórumon rendszeresen elmegy valaki a könyvtárba, és kiírja a kódokat a magazinokból. A legfrissebb kód (a villogó újságnévre kattints felül) 12.15-éig jó.

(#1440) McClane válasza numan (#1436) üzenetére


McClane
aktív tag

Próbáld meg újratelepíteni az avast-ot.

(#1441) 12-es csaj válasza McClane (#1440) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nem fog segíteni neki. Legalább is, akikről olvastam, hogy előjött nekik a bug, nem segített az avast újratelepítése.

(#1442) McClane válasza 12-es csaj (#1441) üzenetére


McClane
aktív tag

Nekem segíteni szokott.

(#1443) 12-es csaj válasza McClane (#1442) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Milyen bugok jönnek ki rajta?

(#1444) McClane válasza 12-es csaj (#1443) üzenetére


McClane
aktív tag

Volt már olyan, hogy nem működött megfelelően (valamilyen hibát jelzett) és az újratelepítés megoldotta, de ezt már írtam korábban.

(#1445) 12-es csaj válasza McClane (#1444) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Jó vírusirtó...

(#1446) cellpeti


cellpeti
veterán

Hali!

Windows Live Messenger-hez akarnám beállítani,de nem találom az avast.exe-t. Tudna segíteni valaki? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1447) bivalyolo válasza cellpeti (#1446) üzenetére


bivalyolo
őstag

ha jól emléxem vmi ashqx akármi exe de pontosan nem tudom a nevét viszont ha betallózzod az avast mappát biztos megtalálod :)

"Let's agree to disagree!"

(#1448) 12-es csaj válasza numan (#1436) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Na, kijött nálam is a hiba, csak ennél durvábban - nem csak a böngészők nem tudtak csatlakozni, és nem jött helyre a vírusirtó kikapcsolására. További infó: a vírusirtós topikban.

(#1449) McClane válasza cellpeti (#1446) üzenetére


McClane
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1450) 12-es csaj válasza McClane (#1449) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Most viszont megint leszedtem, próbaképp, és sokkal gyorsabb a netem.
Nálad nem lassítja nagyon az internetet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.