Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:56:20

LOGOUT.hu

avast! összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) McClane válasza bAtt001 (#1900) üzenetére


McClane
aktív tag

Lehetséges az is, hogy valamivel összeakad.

(#1902) bAtt001 válasza McClane (#1901) üzenetére


bAtt001
addikt

azon se csodálkoznék annyi szemét megfordult már ebben a rendszerben hogy csak na :)

(#1903) atidnaB


atidnaB
csendes tag

Helló!
Avast 6.0.1125 verzió mellett már másodjára lesz használhatatlan a rendszer kb. 2-3 percre..De nem tudom,hogy miért..Rendszerhibát nem ír..Eseménynapló üres e téren..XP SP3 naprakész állapotban..De a gép már nem mai..Esetleg valami ötlet,hogy mi lehet a hiba forrása?..

(#1904) McClane válasza atidnaB (#1903) üzenetére


McClane
aktív tag

Nézd meg a feladatkezelőben melyik proces terheli le a processzort.

(#1905) atidnaB válasza McClane (#1904) üzenetére


atidnaB
csendes tag

Hali!
Sajnos,amíg a rendszer helyre nem áll,addig semmit nem tudok csinálni a gépen..Utána,ahogy nézegettem..Nincs semmi olyan tevékenység,ami ennyire felhúzná 100%-ra a processzort..De ez a jelenség,általában,akkor fordul elő,amikor felcsatlakozom a netre...

(#1906) McClane válasza atidnaB (#1905) üzenetére


McClane
aktív tag

Próbáltad kikapcsolni, akkor is ez van?

(#1907) sz.j


sz.j
nagyúr

Sziasztok!

Előre szólok, hogy a gépet nem láttam csak elmondás alapján írom le a hibát.

A fiamék gépén Avast v6.0 + Comodo tűzfal van és időnként "ledermed" a gépük...
Pontosabban ha például a Start gombra (vagy valamelyik progi ikonjára) klikkelnek a gomb "beragad" és semmi sem történik. Ilyenkor nem lehet a géppel semmit sem csinálni, pl. nem lehet más programot megnyitni vagy akár kikapcsolni sem a gépet .....
Volt, hogy kb 5-10 percig, de olykor kb. 20 percig is ilyen a gép, majd megszűnik ez a jelenség.
De volt olyan is, hogy nem bírták kivárni, hogy működőképes legyen a gép és újraindították, ezt követően megszűnt a hiba.

Ha nem az avast van a comodo mellett hanem bármi más AV, (pl. MSE), akkor soha nem volt ilyen hibájuk a gépüknek.

Szerintetek mi okozhatja ezt a hibát? Esetleg nem az, hogy mindkét progiban van sandbox és összeakadnak?
Egyáltalán az Avast-nál hol és hogy lehet kikapcsolni a sandbox-ot (Automatikus zárt környezet vagy micsoda a neve), mert Ők ilyen lehetőséget nem találnak?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1908) Duplicon válasza sz.j (#1907) üzenetére


Duplicon
csendes tag

Szia!

Másik totyikban éppen erről írtak tegnap többen is, hogy ilyenkor az Avast sandboxát ki kell kapcsolni csak a Comodo-é maradjon aktív.
Próbáljátok ki így.

[ Szerkesztve ]

(#1909) sz.j válasza Duplicon (#1908) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mivel a fiamék sajna nem nagyon értenek a géphez (csak használják), én meg nem tudok átmenni hozzájuk, ill. nem ismerem az avast-ot, ezért kellene egy "szájbarágós" leírás, hogy hol és hogyan lehet a sandbox-ot kikapcsolni az avast-nál.
Ez alapján talán Ők is megtudnák ezt csinálni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1910) sz.j válasza sz.j (#1909) üzenetére


sz.j
nagyúr

A másik topikban megkaptam a választ.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1911) Duplicon válasza sz.j (#1909) üzenetére


Duplicon
csendes tag

Rendben. :)

[ Szerkesztve ]

(#1912) erikke17


erikke17
őstag

Nem tudja valaki csinálják már a 5-ös FireFox-hoz a WebRep plugint? :F
Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1913) kranazoli válasza erikke17 (#1912) üzenetére


kranazoli
senior tag

Miért kellene csinálni?! Tedd fel a legújabb bétát és no problem. [link]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#1914) erikke17 válasza kranazoli (#1913) üzenetére


erikke17
őstag

Tényleg már van béta nem is láttam :D
Egyébként még nincs fen az 5-ös FF csak majd ha feltenném, de igy akkor ok thx :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1915) sss


sss
senior tag

Hello,
Az miért lehet, hogy az avast hatalmas forgalmat generál? (Legalábbis mikor a tűzfallal nézem a kimenő- illetve bejövő forgalmat.) Meg az opera is gyakran szól, h lassú a netem, speedtest szerint viszont 4-5 mbit elég stabilan.

(#1916) HZoli87


HZoli87
veterán

avast! Antivirus 6.0.1203

- improved compatibility with Windows Vista SP0/SP1 (activation issues)
- attempt to solve the "Windows Media Player using a red skin" problem
- Firewall: solved the compatibility problem with uTorrent
- improved load time of WebRep IE plugin
- fixed a bug in Google Chrome WebRep plugin causing excessive CPU usage
- improvements in the silent installer
- improved the CommunityIQ sample submission process
- various stability and compatibility improvements in the sandbox module
- added new CreditAlert feature (US customers only)
- added Thai and Serbian language packs

(#1917) Sandrew


Sandrew
őstag

Mi lehet a baj?

(#1918) BigManus válasza Sandrew (#1917) üzenetére


BigManus
addikt

Az RPC 135-ös port gyaníthatólag nyitva van a gépeden.
Be kellene zárni, mert ha nem indokolt, hogy nyitott legyen, elég sok malware használja kommunikációra.
Futtass egy tűzfal tesztet is...

GRC tűzfal teszt

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#1919) McClane válasza sss (#1915) üzenetére


McClane
aktív tag

Az AvastSvc.exe nálam is generálja a forgalmat, vagyis inkább azon keresztül bonyolódik a forgalom szerintem.

(#1920) sss válasza McClane (#1919) üzenetére


sss
senior tag

Fut az opera, msn/skype, steam de mégis az avast generálja messze a legnagyobb forgalmat. Szinte mindig. Évek óta használok avastot, de lassan úgy vagyok vele, hogy inkább uninstall. :(

(#1921) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ide is belinkelem, hátha az ide betérő fórumtársak, nem látogatják a másik topikot: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1922) McClane válasza sss (#1920) üzenetére


McClane
aktív tag

Teljes sávszélességgel töltök le firefox-al és azt nem is mutatja. Ebből következtetek arra, hogy az AvastSvc.exe-n keresztül bonyolódik a forgalom. Tehát ha nem töltök le semmit, akkor magától nem generál forgalmat.

(#1921) Fire/SOUL/CD
Kösz! :)

(#1923) sss válasza McClane (#1922) üzenetére


sss
senior tag

Akkor azt mondod, hogy ez így normális? De ha kb semmi sem fut akkor is nagy forgalmat csinál. Meg akkor miért lassú a netem ha speedtest szerint rendben van?

szerk.: egy időre asszem kikapcsolom, azt megnézem jobb-e a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#1924) McClane válasza sss (#1923) üzenetére


McClane
aktív tag

Milyen tűzfalad van? Nekem mondjuk ki van kapcsolva a WebRep modul az avast-ban, meg tűzfalat is a saját elképzeléseim szerint állítottam be.

(#1925) sss válasza McClane (#1924) üzenetére


sss
senior tag

Comodo. De túl sok mindent nem állítgattam se a tűzfalon, se az avastban.

(#1926) McClane válasza sss (#1925) üzenetére


McClane
aktív tag

Akkor gondolom a sandbox aktív az avast-ban is meg a comodo-ban is.

(#1927) sss válasza McClane (#1926) üzenetére


sss
senior tag

Előbbiben igen, utóbbiban fogalmam sincs. De lehet h összeakadnak?

(#1928) McClane válasza sss (#1927) üzenetére


McClane
aktív tag

Lehetséges. A Comodo-nak fel van téve a vírusirtó része is? Legújabb verziót használod mindkét programból?

(#1929) sss válasza McClane (#1928) üzenetére


sss
senior tag

Csak a tűzfal része van fent. Avast a legújabb verzió, comodo az lehet h nem, de azt is szoktam frissítgetni.

(#1930) Duplicon válasza sss (#1927) üzenetére


Duplicon
csendes tag

Szia!

Kapcsold ki az avast!-ban az AutoSandbox-ot.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1931) McKane


McKane
senior tag

ha érdekel valakit,talán még működik, itt van egy Avast Internet Security 9 hónapos promó :

[link]

(#1932) Duplicon válasza McKane (#1931) üzenetére


Duplicon
csendes tag

A WOT nem szereti. :D

De itt egy másik AVAST IS 9 hónapos. Ez még műxik.

[ Szerkesztve ]

(#1933) sss válasza Duplicon (#1930) üzenetére


sss
senior tag

Done.
Szerintem újra is rakom a rendszert, hátha.

(#1934) S-eye


S-eye
senior tag

Használ valaki avast!6-ot XP SP2-vel?Unokatesómnak tegnap telefonon próbáltam magyarázni a telepítést,de ha fel is települ az avast!, a védelem abszulút ki van kapcsolva,és vissza se lehet állítani,nem működik a javítás opció,a vírusadatbázisra is azt írja,hogy ismeretlen.Lehet ez az SP2 miatt?

(#1935) Fire/SOUL/CD válasza S-eye (#1934) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, az SP2 miatt biztosan nem jelentkezhetne ilyen probléma, a minimális rendszerkövetelményeknél XP SP2 vagy újabb van megadva. Ettől függetlenül, elsősorban biztonsági okokból egy SP3 telepítése nem lenne rossz ötlet (XP SP3 - Magyar).

Inkább az okozhatja a hibát, hogy előtte is volt már telepítve más víruskergető, avagy egyes különálló tűzfalakkal összeakad.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1936) S-eye válasza Fire/SOUL/CD (#1935) üzenetére


S-eye
senior tag

Negatív.Avaston kívül semmilyen nem volt rajta,a tűzfal az alap Windows tűzfal,és hab a tortán,hogy az SP3 sem akart arra a gépre felmenni!

(#1937) Fire/SOUL/CD válasza S-eye (#1936) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor eddig védelem nélkül volt használva? Ha igen, akkor MBAM free, aztán vírusírtás (ha egyáltalán felmegy, meg tud frissülni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1938) S-eye válasza Fire/SOUL/CD (#1937) üzenetére


S-eye
senior tag

Az avast eddig is rajta volt,5-ös verzió működött,azt hiszem,de talán ott is volt olyan eset,hogy nem lehetett aktiíválni a védelmi módokat,egyszerűen nem reagált rá.Az ő gépén nincsen net,igy frissülni nem fog..Esetleg egy RevoUnistallal,ha eltávolítanám,majd újból feltenném,vagy csk a saját telepítőjével lehet eltávolítani?

(#1939) HZoli87 válasza S-eye (#1938) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezzel töröljétek a programot: avast! Uninstall Utility

1., Download aswclear.exe on your desktop
2., Start Windows in Safe Mode
3., Open (execute) the uninstall utility
4., If you installed avast! in a different folder than the default, browse for it. (Note: Be careful! The content of any folder you choose will be deleted!)
5., Click REMOVE
6., Restart your computer

(#1940) Fire/SOUL/CD válasza S-eye (#1938) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor meg azt kell tenni, amit HZoli87 javasolt, aztán megpróbálni újra feltelepíteni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1941) S-eye válasza HZoli87 (#1939) üzenetére


S-eye
senior tag

Kösz nektek a segítséget,megpróbálom még Safe mode-ban unistallálni,aztán meglátjuk mi lesz.

(#1942) S-eye válasza S-eye (#1941) üzenetére


S-eye
senior tag

Ez bejött,safe mode-ban történő uninstall után,megy már flottul.

(#1943) GEPESZ66 válasza S-eye (#1942) üzenetére


GEPESZ66
veterán

WIN7 esetén hogyan indítom el a gépet safe-mod-ban?

(#1944) HZoli87 válasza GEPESZ66 (#1943) üzenetére


HZoli87
veterán

(#1945) S-eye válasza GEPESZ66 (#1943) üzenetére


S-eye
senior tag

Indulás után F8

(#1946) VIPowER


VIPowER
senior tag

Az avast 4.8-asom mostanában naponta többször bedob egy ilyen ablakot :[link]. Mondanom sem kell, nem akarok frissíteni, az sem érdekel ha ehhez már nem tölthető frissítés, viszont nem tudom hol lehetne lekapcsolni, hogy ezt az ablakot naponta 4-5-ször kidobja. Esetleg tudja valaki?

(#1947) lck válasza VIPowER (#1946) üzenetére


lck
senior tag

Aztán miért nem akarsz frissíteni ???? :F
Hol van már a 4.8 ? 6-os free modernebb és nagyon jó védelmet ad ingyen 1 évre, aztán újra egy évre .....

(#1948) Weaver válasza VIPowER (#1946) üzenetére


Weaver
senior tag

na pont a vírusirtó (vírusvédelem) az, ami nagyon ajánlott h a legfrissebb verziós legyen. nem véletlenül frissíti magát szinte naponta a program. ráadásul a free tényleg mindent tud, amire egy mezei usernek szüksége lehet.

(#1949) TFSi válasza VIPowER (#1946) üzenetére


TFSi
őstag

Ennyi erővel én a helyedben védelmet sem használnék... Bár, ha XP-d van, akkor erősen ajánlott a 6-os AVAST+ egy jó tűzfal, pl. Comodo. Na az ütős védelmet ad, alig fogja a vasat és nem ugrál fel sok ostoba ablak, ha nem akarod.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#1950) VIPowER válasza TFSi (#1949) üzenetére


VIPowER
senior tag

Feltettem egy kérdést.
Sokan nem fogták fel!!!
Nem érdekel mennyire jobb, meg szebb, meg biztonságosabb a 6-os, csak az érdekel hogyan tudom letiltani az ablakot.
Nem kell 6-os, kipróbáltam, tetű lassú a rendszer tőle, nem érdekel miért lassú, csak az érdekel hogyan tudom letiltani az ablakot a 4.8-asnál.
Nem megbántásképpen írom mindezeket, de én egy egyszerű kérdést tettem fel, és arra várok választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.