Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) kelly416 válasza radi8tor (#13948) üzenetére


kelly416
veterán

Évváltásnál kiküldenek egy 87,5k előirányzott éves díjat. Erre Te felhúzod a szemöldököd és jön a "fogd meg a söröm" effekt. Fél órát adod be az adataidat a netrisk-nek, mire kiböki, hogy a jelenlegi tovább folytatva 87,5k, de lent további ajánlatok vannak. Elkezded tekerni lefele, és hirtelen ott is lesz egy Allianz ajánlat, mint újonnan kötött biztosítás. Aztán, hogy az mennyi, az nagy kérdés, de én sokszor jártam úgy, hogy jóval kevesebb, jelen esetben pl. 80k, 70k stb...

Az utánfutóm most majdnem 400Ft-tal lett olcsóbb ugyanannál a biztosítónál újrakötve, de tekintve a kb. 3000huf-os teljes éves összeget, 10% feletti a spórolás. De autót kötöttem már majd 40%-kal olcsóbbra is. Legjobb a barátom volt aki Szegedre költözött Szentesről és évvekkel később panaszkodott, hogy 34.000 a biztosítása negyed évente. Mondtam, hogy nekem az éves nincs annyi, nézzen utána jobban netrisk-en meg évesen atutalással fizesse, olcsóbb úgy. Valamivel 50 alá ment az éves így. 136 helyett 50 azért szemmel látható guba, ráadásul ez volt vagy 8-10 éve.

Gané banda, mindig emelget, hátha nem ütik meg az ingerküszöbödet, aztán amikor utána jársz, kiderül hogy lapátolod ki a pénzt az ablakon.

(#13952) 2ozzmexy válasza AssAssynn (#13949) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Is-is...
De ez egy hosszabb a hsz amire most nincsen kapacitásom, majd a többiek...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13953) radi8tor válasza kelly416 (#13951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hmm, sosem görgettem legalulra, mivel az árak emelkedő sorrendben voltak.
De köszi :C , májusban aktuális lesz, megjegyeztem!

⭐ Stella

(#13954) kelly416 válasza radi8tor (#13953) üzenetére


kelly416
veterán

Nem kell legalulra, de persze a kínálat nagysagától függően egyre lejjebb lesz.

(#13955) radi8tor válasza kelly416 (#13954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R Eddig az első 3 után sose mentem lejjebb. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13956) kelly416 válasza radi8tor (#13955) üzenetére


kelly416
veterán

Igazad van. Neked úgysem hoz semmi jót a drágább biztosítás, minek is égesd a pénzed.
Nekem is csak kíváncsiság volt. De azt amit megkötök most 40-ért, meg tudnám kötni kb. 400-ért is. Nem is igazán értem.

(#13957) 2ozzmexy válasza 2ozzmexy (#13952) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

No, most talán lesz 2 percem:
Először végig nyomod vízzel, aztán mehet a bogaroldo és a samponos hab, utána öblítés lágy vízzel, vödör + mosokesztyu és lemosod, újabb öblítés és végül a védelem.
A mosókban vagy túl hígítva van, vagy olcsó alsopolcos a szer, ha egy picit is érdekel a téma, akkor rendesen csinálod az pedig nem megy úgy ha nem érsz hozzá...
Tettem már ide fel képet, szó szerint 2 vödör cuccot viszek egy mosáshoz, ha másfél óránál rövidebb akkor nem jól csináltad. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13958) Alusky válasza AssAssynn (#13950) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

[link]
Van autófényezés ápolós topik is, ha hardcore szinten akarod. :DD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13959) AssAssynn válasza Alusky (#13958) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, időközben megtaláltam. Durva szegletei vannak a fórumnak. Kb. annyira belemegyünk lassan az autós témába, mint a videókártyákba. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#13960) 2ozzmexy válasza AssAssynn (#13959) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ott feljebb leírtam nagy vonalakban, de természetesen részletesen leírom szívesen mit használok a mire milyen hígításban, de nagyon hosszú lenne. Ferrar1-nak van róla videója, ha szépen kéred tuti belinkeli.
Minimum két vödörre szükséged lesz, 3 a frankó, vagy a harmadik lehet vízálló szatyor is.
Én viszek mindent magammal, de ha túl mély az oxidáció, akkor az csak gyurmával vagy polírral fog kijönni, igazság szerint látni kellene élőben. :R
A magasnyomásút és a habot túlértékelik, csak ennyitől nem lesz tiszta egy autó, fényezés mélyebb egyenetlenségeibe beleült szennyeződést pedig csak mechanikai úton tudod eltávolítani. Engem utoljára így a kútvizes mosás szivatott meg, azon csak a gyurma segített. :B

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13961) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR




⭐ Stella

(#13962) Alusky válasza radi8tor (#13961) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

F250 jöhet. Lássák a szomszédok.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13963) radi8tor válasza Alusky (#13962) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

600 paci :C [Itt parkol épp le] 56 MB videó

⭐ Stella

(#13964) kelly416 válasza radi8tor (#13961) üzenetére


kelly416
veterán

Én a Torinot hamarabb vinném. :))

(#13965) Qru


Qru
MODERÁTOR

#nincsbennetarcsi

(#13966) radi8tor válasza Qru (#13965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD :C

⭐ Stella

(#13967) Alusky válasza Qru (#13965) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Az a holland csaj csatornája jut eszembe aki körbemotorozza a világ fejletlen országait. Most az lényegtelen, hogy nigérián egyedül fehér nőként, GPS-es, kijelzős drága motorral közlekedni, feltekercselt köteg pénzzel amit elő is vesz a benzinkúton mekkora felelőtlenség, de hát hajtja a hippi vére, csinálja amíg el nem kapják.
Alatta volt aranyos egy komment, hogy miért ilyen szennyező és zajos motorral mész útra, miért nem elektromossal? :C

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13968) radi8tor válasza Alusky (#13967) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha Holland akkor inkább bicajjal kellett volna mennie, nem? :P

⭐ Stella

(#13969) FeRRaR1 válasza Alusky (#13967) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Vannak hülyék... (Nő is, kommentelő is)

radi8tor

De csak ha megújuló faágakból szerelték össze.
;]

[ Szerkesztve ]

(#13970) Alusky válasza FeRRaR1 (#13969) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

[link]
Ezeknek az embereknek valami hiányzik az életéből azért csinálnak ilyeneket. Egy Indiát, Kazahsztánt stb. átmotorozni oké, viszonylag stabil és biztonságos, de pont Afrikának a legnyomorabb régióit, ehhez nagyon hippinek kell lenni. :DDD A helyiek is segítettek neki ha olyan helyen járt, mert tudták, hogy különben kilopják alóla a cipőt is nemhogy a motorját, de folyamatosan ebben bízni az nagyon tré. Végül is normálisak voltak, de ott a folyamatos rizikó, hogy lerántanak róla. Volt aki még azt is tudta hol van Hollandia pl.

Mondjuk ha nem lenne akkor nem látnánk mi se ilyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13971) FeRRaR1 válasza Alusky (#13970) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem is nagyon akarom látni hogy őszinte legyek. Arra az Angol nőre emlékeztet aki elment Pakisztánba hegyet mászni hogy megmutassa nem is olyan veszélyes. Majd rövid időn belül meg volt erőszakolva és nem volt a helyén feje. De van ilyenekről egy videó válogatás is.

Persze mindenki nézze / csinálja ami tetszik neki. Nekem nem tetszenek az ilyen nyomor telepek. Ugyan így vagyok a nagyvárosokkal, nem szeretem őket, pláne nyaralás vagy túra szempontjából.

Pl asszony most küldte nekem ezt: [link] (insta warning, nekem nincs de úgy is nézhető)
Ezen az úton mentünk mi is Augusztusba. Minél kevesebb ember, minél érintetlenebb tájak. Vagy Horvátba is áteveztem egy lakatlan szigetre annak idején többször, és ott voltunk egész nap szinte.

Egyik ismerősöm hívott most, minden évben mennek valahova, India, Indonézia, most Nepál hogy menjek. Mindig valami nagy nyomor régió. Nő nem mehet, meg elég sok a veszélyes rész meg 20 oltás, meg biztos fosni fogsz a kajától. Brazilban azért ők is kihagytak egy nyomor negyedet ahol minden 3. turistát megkéselnek... Hát mondom nem győztél meg :DDD

De mondjuk Csernobilba el akartam menni a mini sorozat után, (háború előtt) oda meg más nem akart. Az ilyen elhagyatott dolgok is vonzanak mint a Shiey csatornán.

Vagy Nürburgring a hegyek között, kis települések, barátságos fogadók, benzin gőzösök..

[ Szerkesztve ]

(#13972) pècsimunkás válasza Qru (#13965) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:DDD

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#13973) Alusky


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Valaki megnézte a Novoth videó második részét amiben kiderül a prémium üzemanyag csodája? Össze tudná foglalni egy mondatban a lényegét?

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13974) tboldi válasza Alusky (#13973) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs még második rész, az elsőben azt mondta, január vége-február eleje környékén várható.

A Becsnepnek van most friss Shell üzemlátogatós videója, de azt nem néztem még meg.

(#13975) Alusky válasza tboldi (#13974) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Jaaa akkor annak az indexképén volt a két szelep, amiből az egyik tiszta. Azt hittem az már a Novoth második része. Újabb kamu indexkép, milyen meglepő. Még jó, hogy nem kattintottam rá amúgy se. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13976) FeRRaR1 válasza Alusky (#13973) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Soha nem fogsz tudni tökéletes döntést hozni. Számít hogy hogyan adalékolják. Ezt folyamatosan változtatják, cserélik, évszak függően is. Számít hogy mennyit állt a kúton. Egy kis forgalmú kúton lehet annyit áll a 99-es prémium, hogy a 95-ös gyakrabban cserélt is magasabb oktánnal bír. Mert ez folyamatosan csökken. Itt pl a Tesco Momentum 99-et szeretem mert a szívó motoroknak nagyon bejön a keverék és hogy alkohollal érik el a magasabb oktán számot. Viszonylag frekventált helyen tankolva.

Szóval röviden soha nem fogod tudni a pontos adalékozást. Szívó / turbó / kis vagy nagy köbcentinek lehet más jön be jobban. Pl a V-power érezhetően rosszabb a Volvo V8-ban mint az alkoholos 99 Tesco. De ugye azokat turbós motorokhoz fejlesztik. Hozzá jön ha tudnád is hogy melyik a jobb a motorodnak, melyiknek kedvezőbb az adalék összetétele, akkor se tudnád hogy mennyit állt mióta kikeverték különböző helyeken.

Így az hogy csinálnak egy tesztet 1-2 kúton esetleg 1-2 autóval... Az lehet hogy semmit nem fog jelenteni egy másik ugyan olyan kúton a te autóddal.

Itt torony magasan a 99-es Tesco és V-Power amit ajánlanak, amikhez írják a szoftvert. Attól függően melyiket szereti jobban a kocsid.

(#13977) Qru válasza tboldi (#13974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is kell. Vpower = orokelet +1 nap.

#nincsbennetarcsi

(#13978) radi8tor válasza tboldi (#13974) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen is csak a 10 millió szakember hazájában lehet hogy olyanok csinálnak róla vidit akiknek közük nincs a dologhoz. :D

⭐ Stella

(#13979) Qru válasza FeRRaR1 (#13976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

E10-el nekem is jobb a fogyim mint az E5 95-el.

Bubi sem szereti a Shell benzint. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13980) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

NAccerű! Két év után vettem észre hogy a forgalmim el van írva. Hans 4M ahogy az alvázszámában is szerepel a forgalmiban a típus meg 4L.
Most mehetek nkhhoz hogy wtf?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13981) kelly416 válasza bitpork (#13980) üzenetére


kelly416
veterán

Mikor műszakizik? Ezt műszaki alkalmával felírja a vizsgáztató, elküld az ocsmanyirodaba és plussz 6000-ért (új forgalmi ára) megcsinálják szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13982) Qru válasza bitpork (#13980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs ismid a kormányhivatalban akkor vmi hivatalos papírt fognak kérni.

#nincsbennetarcsi

(#13983) bitpork válasza kelly416 (#13981) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még egy év - mert már volt műszakin minden gond nélkül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13984) bitpork válasza Qru (#13982) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ettől félek én is. De így hagyni sem akarom mert hát előbb utább valaki bele fog kötni

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13985) kelly416 válasza bitpork (#13984) üzenetére


kelly416
veterán

Hány éve is használod így? Na az az egy év el fog repülni már.
Egyébként ez a hossza lenne? Közepes meg hosszú? Vagy minek a jelölése?

(#13986) MasterMark válasza bitpork (#13980) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem ezt simán műszakin, vagy műszaki szemlén tudják javítani.

Switch Tax

(#13987) Qru válasza bitpork (#13984) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem anno a teljesítményt írták el. 125 kW a gép és sikerült 170 kW-ot beírni a forgalmiba (gondolom a 170 ló zavarta meg őket). Na most a teljesítményadó miatt nem mindegy... :D

#nincsbennetarcsi

(#13988) rbalint88 válasza Qru (#13987) üzenetére


rbalint88
addikt

Ugy kellett volna hagyni a forgalmit es akkor atepiteni WRX-re :DDD

(#13989) Qru válasza rbalint88 (#13988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre én is gondoltam. :DDD Mondjuk az is csak 169 kW de egye fene... :P

És igazából csak motort kéne cserélni, mert a váltó/difi az ugyanaz (csak az STi kapott ezekből bikábbat).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13990) bitpork válasza kelly416 (#13985) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tpus szám. Az MK1 volt a 4L- Max. Ez Hans MK2 és 4M a hivatalos ódi jelölése.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13991) 2ozzmexy válasza Qru (#13989) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

De azt legalább kompletten mert az sti töltött motor, más a szívóoldal, mások a befecskendezők és a pumpa is, de utóbbiban nem vagyok sicher.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13992) 2ozzmexy válasza bitpork (#13990) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ebből is látszik hogy dilettánsok dolgoznak ott is, egy típus engedély fejlécét nem sikerül hiba nélkül elolvasni/begépelni... szerintem 20 leütés kb. A probléma hogy ez eddig így átment mindenhol, de isten ments egy piros rugótól vagy e jel nélküli helyzetjelzőtől. Szánalmas az egész brigád, ennek így semmi értelme, van jogszabály csak nincs aki betartassa, pedig az NKH-nak (bármennyire is nem tetszik az autós népnek) ez a dolga, hogy minden és és vessző be legyen tartva azokon a járműveken amin magyar rendszám van. :R
De ezzel megint önmagukat rúgták altájon, elütés is lehet ha megnézed a billentyűzetet. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13993) 2ozzmexy válasza Qru (#13979) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Auchan E10-el megy a Vitara, de így is 7,7-re állt be a kompúter... Ennél a tiéd csak jobb lehet. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#13994) tboldi válasza Qru (#13987) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk az egyik Volvo 343 alvázszámából maradt ki egy karakter, a WagonR-t meg kétszer is lefokozták, először 5 helyett 4 személyessé vált papíron, és miután ez kijavítódott, Euro 4-ből 3-as lett. :DDD

(#13995) Alusky válasza tboldi (#13994) üzenetére


Alusky
aktív tag
LOGOUT blog

Anyám Suzukija még mindig kéziváltós forgalmiban. Ugyan nem fogok vele görcsölni, ha egyszer ők írták be annak. :DDD

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#13996) kelly416 válasza FeRRaR1 (#13911) üzenetére


kelly416
veterán

Én a helyedben megtartanám a Macant. ;]

(#13997) Qru válasza 2ozzmexy (#13991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

WRX is toltott, csak az kicsit puruttyab. Pl kisebb IC-je ven, stb.

#nincsbennetarcsi

(#13998) Qru válasza 2ozzmexy (#13993) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aa nem, 8.28 a nagyatlagom.

#nincsbennetarcsi

(#13999) Qru válasza tboldi (#13994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jo. Nekem a suly is el van irva de majd javittatom ha visszajon a sulyado. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#14000) FeRRaR1 válasza kelly416 (#13996) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Általában a Volvo is tetszik a nőstényeknek, de a Porsche az más liga.

Van is egy sztorim: 3 éve elkezdtem egy normálisabb fodrászhoz járni. Előtte utána mossák, forró törölköző + kéz és váll masszázs. Igazából egy tradicionális Török fodrász kicsit komolyabb minőségben.

Mindegy is, van pár srác aki autó buzi. Talán említettem korábban jóban is vagyok az egyikkel aki most vett R8 V10 Plus Audit.
Mikor elfoglaltabb a napjuk általában ünnepnapok környéke, de Péntek / Szombat szinte mindig akkor van pár csaj aki besegít hajmosás, masszázs, takarítás.

R8-as haverom vágja a hajamat, beszélgetünk akkor még hogy 911-et vagy R8-at vegyen. Amikor jött a csaj vágás után hajamat mosni meg masszázsolni. Pont akkor kanyarodtunk a Porsche 911 Turbo területre amikor átvette és beszállt a beszélgetésbe hogy mennyire tetszenek neki a Porschék, álma hogy lehessen egy neki, stb, stb....

Helyes csaj volt de nagy pumpa csalán szopó száj, nagy haj berakások, mű volt az egész feje az meg nekem nagyon nem jön be.

Na de ablak alatt parkoltam, gőzölgő törölköző az arcomon beszélgetünk és mondja neki a fodrászom hogy én is most vettem Porschét, ott áll az ablak alatt. Aztán elment a dolgára amég a csaj befejez. Oda hajol mikor a vállamat nyomkodja és félig meddig szexuálisan a fülembe súgja hogy hmmm Mr Porsche.

Azóta mondom is asszonynak hogy csak így hívhat. Mr Porsche :DDD

Szóval beteg módon alkalmas lenne erre, ez tényleg így van :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.