Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Automobilista 2

Hozzászólások

(#651) v2


v2
senior tag

Sziasztok. Ez nekem miért ilyen? Már mindent is próbáltam.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#652) zsozsa74 válasza v2 (#651) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nem csak neked. Mindenkinek ilyen. Hamarosan (időpont nincs, de már nagyon aktuális) jön egy nagy frissítés, ami minden kocsit felhoz az 1.5-ös update szintjére (mert akkor még csak egy részét sikerült) és akkor indítják újra a TT-t.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#653) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Ezzel mit lehet kezdeni ?

(#654) dino_m válasza Lac-coo (#653) üzenetére


dino_m
senior tag

Alapértelmezett helyén van az AMS2? Vaaaagy... Telepítetted az AM2CM telepítése előtt a .NET 6 Desktop Runtime progit?

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#655) Lac-coo válasza dino_m (#654) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem a C -n van. Net 6 van , azt kérné telepítéskor.

(#656) zsozsa74 válasza Lac-coo (#653) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Mods/Enabled könyvtárat létrehoztad már?

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#657) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hát nem tudom, nekem ez kicsit simcade-os,,, Megy ez árkon bokron keresztül csak nyomn ikell neki . Megszoktam, átültem ACC be azt körbe menni alig tudtam ... Kicsit visszavehetnének a tapadásokból ...

( személyeskedő nulla értékü hsz-eket nem kérek ,köszi ---)

(#658) dino_m válasza Lac-coo (#657) üzenetére


dino_m
senior tag

Ennyi erővel az összes úgynevezett szimulátor árkád játék, mert egyik se közelíti meg a valóságot. Legfeljebb egyik-másik ebben vagy abban jobban hasonlít vagy közelebb van az elképzeléseinkhez. Valójában még a profi versenyzők között is vita kérdése, hogy adott szim mennyire valósághű. Gondolom azért mert mindenkinek a saját stílusához van állítva az autója és azt nehéz megtalálni az effajta szimekben.
Elég valószínű, hogy az ACC kicsit túl van tolva tapadás ügyileg.
A GT3 kategória nem arról híres, hogy össze-vissza kifarolna, kipördülne. A GT3 versenyek pénzes úrvezetőknek vannak kitalálva és hülyebiztosra vannak tervezve. Pont azért, hogy vegyék ezen autók utcai változatát. Nem tudom mire alapozod, hogy az AMS2-ben túl sok lenne a tapadás. Szerintem az AMS2 fizikáját a valóság alapján tervezik, nem az ACC alapján. És sokkal hihetőbb ezeknél az autóknál ez a fajta tapadás, mint az hogy minden kanyarban úgy kellene összeszedni az autókat. Szerintem te simán beszoptad ezt a régi rF-es beetetést, hogy az a jó szim, ami "vezethetetlen". Több valódi autóversenyző kifejtette már, hogy ha olyanok lennének a valóságban is az autók, mint a régebbi szimekben, akkor minden verseny roncsderbybe torkollna és elég sok halálos áldozatot is hozna.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#659) v2 válasza Lac-coo (#657) üzenetére


v2
senior tag

3200 órám van az ACC-ben. Hidd el, hogy az AMS2 jobb minden féle szinten.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#660) v2 válasza v2 (#659) üzenetére


v2
senior tag

Daniel Morad-nak talán hihetőbb, bár nem tér ki az AMS2-re de a lényeg ACC-röl benne van [link]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#661) bence1885


bence1885
tag

Üdv ! Ma kipróbáltam a gamet, sokatok pozitív véleménye meg természetesen kíváncsiságból is hogy mit tud a program. Mindjárt le is szedtem hozzá a 2023-as Porsche 992 Cup-ot. Az élmény leírhatatlan, tátva maradt a szám minden szempontból. Azt hiszem az ACC kukázhatom is. Játszottam még rFactor 2, valamint iRacing is igaz ott még csak az MX5-tel megyek még tornáznom kell az SR-t elakarom érni ott is a Porsche kupás versenyeket, kiváncsi vagyok viszonyul az iRacinges Porsche Cup az AMS2-hoz. Legszomorúbb hogy nagyon kevés az online játékos bázis, érthetetlen. Legjobb szim lehetne, csak lenne több player és több európai tartalom.

Ja egyenlőre default FFB-vel mentem vagyis amit Fanalabban belehet allítani neki. Van ennél jobb is ?

(#662) Lac-coo válasza v2 (#660) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem az ACC a lényeg, alapvetően azt se szeretem, csak azt tudtam most hirtelen elindítani, meg abban van Porche....
Legnagyobb bajom AMS-el, hogy elavult az ütközés számítás benne, az alja alig ütközik valamivel, félméteres kerékvetőkön átmegy mint agy tank, nem tud leérni nagyon az alja ... Néhány moddolt autónak igen, de az problémás is, van hogy sima aszfalt is feldobja ha összeér az aljával...
Arra meg végképp nem jövök rá, hogy agyihg előre totl fékerővel hogy tud elúszn iaz alja. az olyan jó öreg PCarsos idegesítő hiba :)

Ennek ellenére élvezetes, sikerült egyénre szabott FFB-t is megoldanom ,sokat tolom. De öszintén, még F1 23-ba is nehéz visszaüln iez utám, az is odafigyelősebb ...

(#663) dino_m válasza Lac-coo (#662) üzenetére


dino_m
senior tag

Jelenleg ez a helyzet. Még dolgoznak rajta. Senki nem mondta, hogy ez így jó, ahogy van.
Javaslom, hogy ne csak a Porsche Cup-ot próbálgasd, hanem pl. a GT4-eseket vagy GT3 egyéb autóit is vagy a Formula Ultimate 2-t, amiben valóban lent van a padlólemez. Le lett írva, hogy az AMS2-ben rengeteg különféle autó van, különböző készültségi szinteken. Mit nem lehet ezen érteni? MÉG NINCS KÉSZEN!!! Most Október végén is várható egy nagyobb frissítés, ami újabb fizikai változásokat hoz a játékba.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#664) dino_m


dino_m
senior tag

So I FINALLY Gave Automobilista 2 Another Try... - YouTube

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#665) zsozsa74 válasza dino_m (#664) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Igen, de ez már 3 hónapos. A következő frissítés után, amiben minden kocsit felhoznak 1.5 szintre, meg további fine tuningot is kapott szinte minden, még jobb lesz. Persze lehet mondani, hogy de mikor lesz ennek vége? Mikor mondják azt, hogy tessék itt egy fullos, kész szim? Szerintem soha, de manapság ez egy ilyen műfaj. ACC-ben is mindig jöttek a revizíók, meg tán iRacing-ben is időnként frissítik a fizikát, grafikát, stb...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#666) dino_m válasza zsozsa74 (#665) üzenetére


dino_m
senior tag

Az utolsó frissítés is három hónapos, tehát ez még aktuális. Majd, ha kijött a következő frissítés, akkor majd ahhoz jönnek videók. :K De alapjában csak jókat mond, annak ellenére, hogy korábban folyamatosan lehúzta. Ezzel elismerte, hogy sokat javult és jó irányba állt a játék.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#667) dino_m


dino_m
senior tag

Automobilista 2 November 2023 Development Update

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#668) v2 válasza dino_m (#667) üzenetére


v2
senior tag

December, hol van az még!

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#669) v2 válasza dino_m (#667) üzenetére


v2
senior tag

Remélem azzal kezdenek valamit, hogy a rommá tört verdákkal simán mennek tovább verseny tempóban. Szárny nincs, a kerék lóg jobbra balra, a kasztni nyomokban hasonlít autóra, de simán tolja mintha mi sem történt volna

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#670) zsozsa74 válasza v2 (#669) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ez esetben gondolom csak vizuális sérülés van beállítva. Tegnap mentem full sérüléses versenyen. Hát ott sérült autóval nem nagyon mész sehová, max. visszateleportálsz a boxba és onnan monitorozod tovább a versenyt.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#671) v2 válasza zsozsa74 (#670) üzenetére


v2
senior tag

Van olyan, hogy csak vizuális? Annak mi értelme?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#672) zsozsa74 válasza v2 (#671) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Van, igen. 😁

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#673) v2


v2
senior tag

3.8 GB update :C

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#674) v2 válasza v2 (#673) üzenetére


v2
senior tag

Grafikai változást nem írnak, de nekem szebb lett. Nektek is?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#675) Raymond


Raymond
félisten

Regota megvan a jatek es itt-ott megyek vele par kort valamelyik exotikusabb autoval a Monza vagy Brands Hatch palyakon, de megmondom oszinten vagy nem vagy nem emlekszek ra hogy valaha is probaltam volna a Nordschleife-t. Na tegnap kiprobaltam es valahogy egyaltalan nem ul az egesz. Olyan mintha komprimalt lenne a palya. A kanyarok kozti reszek teljesen rovidek, a kanyarok kisebbek es elsesebbek, a palya tul keskeny. Peldaul a Karussel erzesre olyan mint (mas jatekokban) a Kleines Karussel, az Armberg es Adenauer Forst kozti resz nagyon rovid, mire felkeszulnel Armberg utan hogy jon a Fuchsroehre addigra mogotted van. Azt hiszem ennyi eleg illusztralni mire gondolok.

Sokat mentem a Nordschleife-n mas jatekokban es attol fuggetlenul hogy a regebbiekben nem 100% pontos volt az ujabbakban pedig igen, egyiknel se volt ez a komprimalt erzes. Mi a fene tortenik itt?

Annyit meg hogy VR-ban jatszom, tehat nem az FOV beallitasoktol fugg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#676) dino_m válasza Raymond (#675) üzenetére


dino_m
senior tag

Javasolnám, hogy ne más szimekhez hasonlítsd, próbálj keresni Youtubon videót és utána videón látott autóval vagy osztály azonos autóval próbáld ki.
Pl.: Onboard 911 GT3 RS Rekordrunde Nürburgring Nordschleife

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#677) Win-T válasza v2 (#673) üzenetére


Win-T
senior tag

Nekem 36 GB-ot töltött le. Nem igazán értem miért, ha csak ekkora volt az update. :Y

[ Szerkesztve ]

(#678) Raymond válasza dino_m (#676) üzenetére


Raymond
félisten

A videokon se ilyen. Nezd, ha tizenakarhany eve autokazol egy palyan sok kulonbozo jatekban es mindegyik nagyon hasonlo es utanna jon egy ami az egesz palyan mas mint a tobbi akkor azt eszreveszed. Foleg hogy Brands Hatch is az egyik kedvec palyam es azzal semmi gond nincs. Mindegy hogy AC, PC2 vagy AM2, mindegyiknel ugyanolyan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#679) dino_m válasza Raymond (#678) üzenetére


dino_m
senior tag

Ez a videó is ezzel foglalkozik.
Még nem néztem meg így nem tudom mi a végkövetkeztetése.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#680) Debilon válasza Win-T (#677) üzenetére


Debilon
addikt

Azért, mert a teljes méret annyi, csak 3,8at töltött le szerintem nálad, és a steam amikor telepíti a lemezmuveletnel mindig a teljes telepített méretét írja

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#681) dino_m válasza v2 (#673) üzenetére


dino_m
senior tag

Szerintem ez csak a két DLC mérete. A frissítés nálam 50+ GB volt.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#682) zsozsa74 válasza Raymond (#675) üzenetére


zsozsa74
senior tag

A virtuális szimes életem nagy részét a Nordon töltöm. Azonnal feltűnnek a különbségek egyes verziók közt. Biztos, hogy ilyen bajok nincsenek a pályával, amit írsz.
Nem lehet, hogy csak az egyes játékok eltérő fizikája miatt tűnik úgy? Ha mondjuk ugyanazzal az autóval próbálod a különböző szimekben, az eltérő fizika miatti esetleges eltérő tempó miatt simán érzékelheted másként a dolgokat. Amúgy AMS2-nem én is vr-ban tolom és a pályaszakaszok szélességével, hosszával, lejtésével kapcsolatban semmi számottevő különbséget nem tapasztaltam egy Gran turismo, egy AC, Rf2 vagy egy Forza 5-6-7 verzához képest. Kerékvetők mások kicsit mindenhol, a graffitik, vagy akár a pályafelület is.

[ Szerkesztve ]

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#683) Raymond válasza zsozsa74 (#682) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom, nekem nagyon fura a palya. Majd megnezem meg parszor osszehasonlitva mert nagyon szeretem az AMS2 tiszta recementes grafikajat VR alatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#684) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hát a Porsche sokkal butább lett , olyan atomstabil az autó hátulja , hogy féktávon egészen vissza lehet tolni a nevetséges 40%-ra afékeloszlást.. .Eddig 54-53 körül szépen mozgott a segge most semmi. Gázadásra tekerediuk, driftel ha kell ha nem mint valami Grid ...... Kár érte .....

(#685) Lac-coo


Lac-coo
őstag

De legalább az AI jó lett, nem olyan béna lassú so khelyen mint eddig. FFB is jobb, nme is kell visszaraknom a saját buherált FFB cuccomat ,jó éles, pattogós lett Mozán ....

(#686) dino_m válasza Lac-coo (#684) üzenetére


dino_m
senior tag

Senki nem mondta, hogy ezzel a frissítéssel kész van. Ez csak egy újabb lépés előre. Jövő héten jön egy javítás, ami ebben frissítésben esett hibákat javítja, majd decemberben egy újabb frissítés. Jövőre folytatódik a játék fejlesztése. De ez már így is a piac egyik legjobb szimulátora és minden egyes frissítéssel egyre jobb lesz.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#687) kozmy válasza Lac-coo (#685) üzenetére


kozmy
őstag

Mindig reszelnek valamit a fiúk a garázsba hogy jobb legyen a GÉM. Cél közönség tesztel a gyártó UPDAT készít :DDD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#688) Lac-coo válasza kozmy (#687) üzenetére


Lac-coo
őstag

Pár használható pályát reszelhetnenek .... :D

(#689) kozmy válasza Lac-coo (#688) üzenetére


kozmy
őstag

Az lenne jó ha lézer szkennelt pályák lennének, de sajna ezek nem azok.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#690) zsozsa74 válasza kozmy (#689) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Minden prémium pálya lézer szkennelt. A többit meg ( főként dél amerikai pályák), úgysem ismered, szóval nem okoz nagy fájdalmat, hogy egy hupli nem is ott van ahol. Bár szerintem a prémium pályáknál sem tudjuk ezeket. Amúgy honnan állapítod meg, hogy melyik pálya milyen módszerrel készült? 🙂

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#691) dino_m válasza kozmy (#689) üzenetére


dino_m
senior tag

Igazad van nem lézerszkennelt pályák, hanem LIDAR szkennelt pályák, plusz a pályák eredeti dokumentumai/tervei szerint. Lidar majdnem olyan kifinomult, mintha lézerszkennelt lenne. A LIDAR olcsóbb is. Minden ma is létező és működő pálya LIDAR-ral készült. A dél-amerikai pályák is, főleg azok, mivel a Reiza brazil csapat így könnyebb hozzáférésük van az ottani pályákhoz. A történelmi pályák többsége ma már nem elérhető, tehát értelemszerűen azokat nem tudták leszkennelni.
Ez a lesajnálás meg főleg téged minősít és a tudatlanságodat. :K :B

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#692) dino_m válasza Lac-coo (#688) üzenetére


dino_m
senior tag

Igazad van. Tényleg elég kevés, szögletes Tilke pálya van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#693) zsozsa74 válasza dino_m (#691) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ja, ezt a lidart olvastam, de nem tudtam igazán, hogy mi ez.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#694) zsozsa74 válasza dino_m (#692) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Hogy hiányoznak... :DDD

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#695) dino_m válasza zsozsa74 (#693) üzenetére


dino_m
senior tag

Hihetetlen technológia. Egy drónt felküldesz a LIDAR-ral és letapogatja az egész domborzatot. Ezzel szokták manapság megtalálni a dél-amerikai dzsungelben vagy a nehezen hozzáférhető helyeken a rég elveszett civilizációk nyomait. A fák alatt megbúvó épületeket/romokat is képes kimutatni és azonnal megjeleníteni 3D-ben a kijelzőn. Lényegében lézer ez is de másképpen szkennel, mint a hagyományosan értelmezett lézerszken.

LIDAR

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#696) kozmy válasza dino_m (#691) üzenetére


kozmy
őstag

Nagyon szépen kösönöm az útbanigazítást a pályákkal kapcsolatban.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#697) PapírVilla


PapírVilla
tag

Kipróbáltam a játékot (a Project Cars is megvolt), értem, hogy miért tetszik sokaknak a FFb és a "fizika". Még tesztelgetem, de vannak fenntartásaim az autók viselkedésével szemben. A grafika is érdekes, ha messzebbről mutatja a replay kamera a pályát akkor nem túl szép, közelről viszont nagyon rendben vannak az autók.

(#698) dino_m


dino_m
senior tag

A true TEST of the new AMS 2 AI!! | Automobilista 2 v1.5.3(video)

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#699) dino_m


dino_m
senior tag

Automobilista 2 | Patch V1.5.3.2 IS FINALLY OUT! And It's SUPERB! (video)

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#700) dino_m válasza PapírVilla (#697) üzenetére


dino_m
senior tag

HIGH TECH HIGHLIGHTS: OUR TOP 5 AUTOMOBILISTA 2 V1.5.3 IMPROVEMENTS
Ajánlott olvasmány. Főleg ha fenntartásaid vannak a fizikával (hogy miért tetted idézőjelbe azt nem értem :F ) és az autók viselkedésével kapcsolatban. Érdemes a hozzászólásokat is elolvasgatni a kételyek eloszlatása végett. Főleg azért, mert a RaceDepartment közössége nem kimondottan AMS2 fan.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Automobilista 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.