Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Automobilista 2

Hozzászólások

(#801) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Most mentem kb 40 percet,P cup, Canada, elég sok orrtúrás sikeredett, így kopott 5 %-ot a bal első ....Köridőn viszont ez nem nagyon látszik ....

(#802) dino_m válasza Lac-coo (#801) üzenetére


dino_m
senior tag

Melyik Porsche Cup? A Reizáé vagy a mod? A Reiza 4.00L-es vagy a 3.80L-es?
Csak mert a modot Robillard már az 1.4 óta nem frissítette, mert most jön a hivatalos Reiza féle 992.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#803) Lac-coo válasza dino_m (#802) üzenetére


Lac-coo
őstag

Csak gyari tartalmam van most...

(#804) 6absbulldog válasza Lac-coo (#801) üzenetére


6absbulldog
tag

Én most mentem 25 kört SPA-ban Porsche GTE-vel, és kopott a gumi, ahogy kell. Alig vártam a tervezett box kiállást, hogy frisseket kapjak. Ha más nem, akkor vezetési technikára gyanakszom nálad.

(#805) Lac-coo


Lac-coo
őstag

De akkor az új Porche az nem Cup lesz hanem GT3 ??? Kár .....

(#806) dino_m válasza Lac-coo (#805) üzenetére


dino_m
senior tag

Mert a GTE-t a GT3 váltja a WEC-ben és a mostani DLC-k Le Mans(WEC) témájúak lesznek. A kupás Porsche, a Porsche Cup-ban indul.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#807) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Talan annyi haszna kesz, hogy hatha elvezheto hangja lesz az uj GT3 Porschenak, mert a mostani az nem semmi....

(#808) dino_m válasza Lac-coo (#807) üzenetére


dino_m
senior tag

Mellesleg a kupás Porsche is egy 911 GT3, csak a Porsche Super kupa szabályai szerint van hangolva. :K
Nálam 5.1 hangrendszeren elég ütős a mostaniak hangja is. Olyan mélye van, hogy berezonál a szoba. Egyszer álltam egy sima utcai 911 mellett miközben alapjáraton brummogott. Ott is érzni lehetett a lábam alatt a talajon azt a finom rezgést.
De persze mindenbe bele lehet kötni, ha nagyon akarunk. Nem igaz? :B :U

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#809) Lac-coo válasza dino_m (#808) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hát ha valaki szerint értékelhető a mostani gt3 p hangja ( meg jónéhány másik ..) akkor jóvan :D
3 embert rúgnék ki azonnal attól a cégtől: a hangért felelőset, a skineseket, és a replay kamerásokat ! :D

(#810) dino_m válasza Lac-coo (#809) üzenetére


dino_m
senior tag

A hang ami teljesen szubjektív megítélésű, úgy mint az FFB.
A valóságban is minden autónak kicsit más a hangja, főleg a versenyszférában, mivel mindenki egyedileg fejleszti az autóját, persze a szabályok keretében. Az autó hangját ugyanis a kipufogó határozza meg és az gondolom, egyedi fejlesztés. Még az F1-ben is. Persze senki nem mondta, hogy tökéletes, de ha ez zavar, akkor el lehet menni olyan játékkal játszani, amelyikben ezt már tökéletes vagy neked jobban tetszik. Az AMS2 egyelőre itt tart.
A skin és replay dolog, hát ezek eddig még nem voltak prioritásban, mert van/volt egy csomó fontosabb dolog, amit még meg kell oldani.
És nem először, de gondolom nem is utoljára kell elmondanom, hogy a játék még fejlesztés alatt van. Egyszerűbbek kedvéért, még nincs kész!!!! :K :N
Azért vicces, hogy te bárkit is kirúgnál egy ilyen projektből. :F :DDD
Ahhoz előbb értened kellene hozzá, hogy egy ilyen projekt élére kerülhess. :D

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#811) zsozsa74 válasza Lac-coo (#809) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Azt ugye tudod, hogy ez mekkora fejlesztőcsapat? Ja nem, ezt sem... Maradnának kb tizen.

De ha ekkora fos, mit erőlködsz vele? Szerintem az ACC topikban még lehetne mit odahányni, biztos hiányzik nekik is... :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#812) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Rossz kamerákat pont ugyanannyi idő csinálni mint jókat, ez csak teheség, akarat, hozzáértés kérdése... Hang ugyanaígy... skineket meg megoldhatnák ha kiadnák közösségbe, vannak amatorok akik orulnének ha bekerülne játékba a skinjuk, és legalább kinézne valahogy ....
számomra pl sok autó éppen az ordenáré szar hang miatt élvezhetetlen ....

[ Szerkesztve ]

(#813) v2 válasza Lac-coo (#812) üzenetére


v2
senior tag

:W

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#814) dino_m válasza zsozsa74 (#811) üzenetére


dino_m
senior tag

Nem az a lényeg, hogy mekkora csapat, mert végül is pénzt kérnek a termékükért és aki fizet, a pénzéért elvárhat valamit. A Kunos hívők is mindig ezzel jöttek és azután az AC ott maradt félkészen. Ha nincsenek a modderek már rég elfelejtettük volna az AC-t. A lényeg az, hogy Reiza nem állította, hogy a terméküket kész, hibátlan állapotban dobták piacra. Ők folyamatosan hangsúlyozzák, hogy dolgoznak rajta még, de minden egyszerre nem megy. Vannak prioritások és kell néha valami új tartalom is, hogy az érdeklődés megmaradjon.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#815) dino_m válasza Lac-coo (#812) üzenetére


dino_m
senior tag

Oké kezdjük a kamerákkal. A YouTube-osok is folyamatosan rágják a fejlesztők fülét emiatt. Még dolgoznak rajta.
Skinek tekintetében. Ez annyira ízlés kérdése, hogy nem is érdemes vitatkozni rajta, de ha nem tetszik, csinálhatsz magadnak olyat, amilyet akarsz vagy elmész a Race Departmentre és válogatsz a több száz skin közül.
A hangok tényleg olyanok, hogy vannak jobban és rosszabbul eltaláltak, de az túlzás, hogy emiatt játszhatatlan lenne a játék. A modderek folyamatosan kérik a fejlesztőket, hogy adjanak valami támpontot, hogy tudjanak hangokat szerkeszteni, de egyelőre nem tudják a hangokat megváltoztatni se a modokban se a gyári tartalomban. Talán pont ez okozza, hogy a Reiza se akar egyelőre behatóbban foglalkozni ezzel. Ezen is dolgoznak azért, de a fontossági sorrendben nincs elöl. Például a karrier módot is csak 2025-re tervezik. Ebből is látszik, hogy még 2-3 évig biztosan folytatódik a fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#816) Lac-coo válasza dino_m (#815) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem írtam, hogy a játék játszhatatlan.....

(#817) dino_m válasza Lac-coo (#816) üzenetére


dino_m
senior tag

Igaz. Élvezhetetlent írtál.
De az meg annyira ízlés kérdése, hogy te mit élvezel, hogy arról meg nem is érdemes beszélni, mert csak rád tartozik. :B Attól még más élvezheti.
Nem várhatod el, hogy a te ízlésedre szabják a játékot. :N

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#818) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Valaki a győzike showt is élvezi, attól még egy rakás szar...

(#819) dino_m válasza Lac-coo (#818) üzenetére


dino_m
senior tag

Érdekes hasonlat. Nekem eszembe se jutott volna.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#820) dino_m


dino_m
senior tag

"Meg tudod verni a Stock Car 2023-at vagy az F-Ultimate Gen2 AI-t 120%-on Barcelonában? Ezek az elsődleges "kalibrálási" kombinációk, amelyeket a saját szintünknek leginkább megfelelő AI-beállítás meghatározásához használhatunk. Innentől kezdve jelenteni kell minden olyan kombinációt, amelynek relatív eltérése körönként több mint egy másodperc."

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#821) dino_m


dino_m
senior tag

Fantasy F1 2026 skinpack 1.0

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#822) PapírVilla


PapírVilla
tag

Gumikopáshoz: fel lehet venni pl. 3x-ra, úgy teljesen jó, rövid versenyeken is.
Az szerintem egyik szimben sem mérvadó, hogy meg tudod-e verni az AI-t maxon.
Egy csomó játékban nincs is valódi fizikája az AI autóknak, mennek egy adott köridőt és kész. Lásd: "esőmenő" AI-k. De lehet, hogy itt másképpen van.

(#823) zsozsa74 válasza PapírVilla (#822) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Jól érezd, az AI nem igazán mérvadó. Az arra van , hogy gyakorolgass, aztán menj online versenyezni. Abban van a vitamin. Meg amúgy a szimek is erre vannak. Az AI sosem lesz tökéletes, lehet azt farigcsálni évekig. Egyébként meg ebben a játékban egész jó az AI, tekintve, hogy nem csak egy, vagy max 2 osztályra és 10 pályára kell optimalizálni, mint pl. az ACC-ben. De mondjuk az is számít, hogy most kezdtél el ezzel a szimmel foglalkozni, ne várd, hogy rögtön minden körülmények közt elvered az AI-t. Lehet, hogy messze a szinted felé húztad. Főleg esőben. Lehet, hogy némi gyakorlás, plusz autóbeállítás sem árt még...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#824) PapírVilla válasza zsozsa74 (#823) üzenetére


PapírVilla
tag

Esővel az a bajom, hogy ha úgy állítom be, hogy a verseny felénél elkezd esni, akkor hiába rakatok fel esőgumikat (amikor már szépen esik), olyna mintha nem csináltam volna semmit. Az esőgumik egy formula autón nem ilyen sz*rok, az biztos.
Remélhetőleg ez változik majd.
(Ha végig esős a verseny és alapból mindenki esőgumival megy, akkor nem ilyen).

(#825) Lac-coo válasza PapírVilla (#824) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nézd meg a koridot ha full esős versenyen mész vizes gumival, és nézd meg ha változó idojarasnal... Természetesen setup legyen ugyan az...

(#826) PapírVilla válasza Lac-coo (#825) üzenetére


PapírVilla
tag

Nem a köridővel van a bajom, hanem, hogy vezethetetlen az autó a vizes gumi felrakása után. De csak pár autónál néztem, lehet, hogy van jobb.

(#827) Debilon válasza PapírVilla (#826) üzenetére


Debilon
addikt

Megmelegedett a vizes gumi? Vagy az allapotjelzoje kék ilyenkor?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#828) Lac-coo válasza PapírVilla (#826) üzenetére


Lac-coo
őstag

Értem ,de ha anomális van a full esős verseny, és a menetközben esősre fordult verseny gumijai között, akkor látszania kell a köridőben ...
Én pl néztem, hogy ha averseny végére rakok csak be esőt, nem minden AI megy ki cserélni , én sem, de az addig lazán tartott AI hirtelen 10 másodpercet ver rám , olyanokat fékez és gyorsít ki, hogy csak lesek ... szóval ezen a téren tuti vannak anomáliák, már PC-nál is voltak ....

(#829) PapírVilla válasza Debilon (#827) üzenetére


PapírVilla
tag

Nem emlékszem, majd megnézem.

(#830) dino_m válasza PapírVilla (#826) üzenetére


dino_m
senior tag

Azt figyelembe vetted, hogy ha felvizesedik a száraz pálya ideális íve, akkor csúszósabbá válik, mint a jég?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#831) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Hát én nem tudom... Most mentem egy 30 körös versenyt ,Ausztriába, GT3, gondolom za népszerű , azt javítgatják, 110 -es AI, max agressio... Egy belső ívet nem védett az AI, teljesen buta !!!! Hátulról indultam, 20 körig bírtam 3-4 ik helyig, már nem tudom ,de egy védekező mozdulat, vagy valami, semmit nem csinál az AI. Sokszor még félre is áll ha épp véletlen a belső íven majomkodik ....

Pedig az alap ISI cucc már húsz éve teljesen használható volt ilyen szempontból ...

[ Szerkesztve ]

(#832) zsozsa74 válasza Lac-coo (#831) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Játssz emberek ellen! ;)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#833) dino_m válasza Lac-coo (#831) üzenetére


dino_m
senior tag

"Pedig az alap ISI cucc már húsz éve teljesen használható volt ilyen szempontból ..."
Ez érdekes.
Ahogy telik az idő úgy szépülnek meg a dolgok. Az ISI cucc és utódairól sok minden elmondható, de az AI sose volt jó.
Az rF2 20 éves előnye nem nagyon látszik meg a három éves AMS2-vel szemben.
Bele kellene már törődnöd, hogy az AMS2 már tényezővé vált a szimulátorok között. Az AC, az rF2, az iRacing mellett napjaink legnépszerűbb szimulátorává lépett elő. És a jövő évre előirányzott tervek még magasabbra fogják repíteni. Ami jelenleg nem jó vagy nem tökéletes az AMS2-ben az egy két nagyobb frissítéssel már jó lehet.
Ha nem tudod kivárni, hogy javítva legyenek az általad kifogásolt dolgok az AMS2-ben, akkor szerintem azzal a játékkal kellene foglalkoznod, amelyikben már tökéletesek. Bár szerintem olyat nem találsz, de sok szerencsét hozzá.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#834) Lac-coo válasza dino_m (#833) üzenetére


Lac-coo
őstag

Majd ha jó lesz azt íom, most extra szar a piacon ez az AI !

(#835) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Jelenleg: RF2 571 játékos
AMS2 629
Raceroom 452
ACC 2849
AC 9849
F1 23 3229

szóval annyira azért nem nagy tényező ......

(#836) dino_m válasza Lac-coo (#834) üzenetére


dino_m
senior tag

Azt írsz, amit akarsz. Attól még nem lesz igaz és nem is kell vele egyetérteni.
Ha trollkodni akarnék én is, akkor én is írnék egy baromságot a Ferrari topikba, hogy a Trabant az sokkal jobb, mert könnyebb, mint a Ferrari. Annyi lenne benne a tény, hogy könnyebb, de attól összességében csak trollkodás.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#837) dino_m válasza Lac-coo (#835) üzenetére


dino_m
senior tag

Most komolyan ez is, hogy jön ide?
És mit keres az F1 23 a szimulátorok között? :DD
AC-hoz már csak különböző minőségű modok vannak, némelyikre elég nehéz lenne jelzőt is találni. Már régen nem fejleszti a kutya se, félbehagyottan elhagyták a fejlesztők. Az ACC is erre sorsra jut, már az AC2-őn dolgoznak. Eddig még semmit se fejezett be a Kunos. Mind szimulátoros szaklap az AMS2-ről ír, főleg ha jön egy újabb frissítés.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#838) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Na, kamu íráshoz kamu videó. :) 20 kör: egyszer nem védekezett az AI. Pedig ha csak simán bemegy a belsőre már nem tudom megelőzni..Értékelhetetlen ...

Ezért van ilyen alapvető hibával tele ez a játék, mert mindenki hisztériázik meg megsértődik és saját magát is átveri, milyen jó is ez ,ahelyett, hogy beszélne a hibákról ...

Video : [link]

(#839) Lac-coo válasza dino_m (#837) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az itteni F1 -eket magasan veri .. Ez tuti ! ;)

(#840) dino_m válasza Lac-coo (#839) üzenetére


dino_m
senior tag

Nagyjából ezt csak te mondod.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#841) v2


v2
senior tag

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#842) dino_m válasza Lac-coo (#838) üzenetére


dino_m
senior tag

"Ezért van ilyen alapvető hibával tele ez a játék, mert mindenki hisztériázik meg megsértődik és saját magát is átveri, milyen jó is ez ,ahelyett, hogy beszélne a hibákról ..."

Azért van tele hibákkal, mert nem hisztizünk, hogy a játék bizonyos fázisában hibákat tartalmaz? Ne keverd össze a hisztériázást és a sértődést azzal, hogy vitába szállok veled, mert nem értünk egyet.
Az is hiba lenne a számodra mikor egy ház alapozási fázisban van és nincs még rajta tető? Gondolom rohannál oda és elmondanád, hogy tök hülyék és csak te látod, hogy nem jól csinálják.
Fogd már fel, hogy azért dolgoznak még rajta, mert nem tökéletes, nem olyan amilyennek egy kész játéknak lennie kellene, mert még nincs kész.
És végül, de nem utolsó sorban ki kért fel rá, hogy te legyél az aki rávilágít a hibákra? Szerinted mi, akik játszunk vele nem látjuk a hibákat vagy a fejlesztők nem tudnak róla?
De itt van Lac-coo, aki mindent lát. Csak talán nem annyira intelligens, hogy felfogja, hogy milyen elvárásai lehetnek egy fejlesztés alatt lévő szimulátorral szemben. Mert szart se ért hozzá. Ezt onnan lehet tudni, hogy szart se ért hozzá, mert akik értenek hozzá, azok azok, akik csinálják.
Szóval hogy is mondjam szépen... Nem tudom szépen mondani. Inkább nem mondok semmit. Talán ezt még te is megérted.

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#843) dino_m válasza v2 (#841) üzenetére


dino_m
senior tag

Bocsi. Korábban nem láttam a táblát. :DDD

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#844) Lac-coo válasza dino_m (#842) üzenetére


Lac-coo
őstag

És hány évig mentség ? 3,5,10,20, ...?

Nem értek ezzel egyet. amíg szikrákat baszkurálnak ,meg esőeffektet a szélvédőn , közben meg az AI romokban, addig ez nem mentség ....

(#845) dino_m válasza Lac-coo (#844) üzenetére


dino_m
senior tag

Addig, amíg maga készítő azt nem mondja, hogy kész, egyrészről.
Másrészről meg az ő bizniszük és abban a sorrendben dolgoznak rajta, ahogy jónak látják. Mellesleg, az hogy a szikrákkal és eső effektekkel is kísérleteznek az nem zárja ki közben mással is foglalkozzanak. Talán néha el kellene olvasni egy changelogot.
Az rF2-őt hány éve csinálják? A CM/EA F1 hány éve nem tud egy normális FFB-t és kormányvezérlést találni? Az ACC "kész" játékként jött ki 2019-ben, azóta is folyamatosan patchelik. Akkor miért pont az AMS2 lenne a fekete bárány?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#846) 6absbulldog


6absbulldog
tag

Aki most téved ide annak egy ellenvélemény: szerintem az összes szim közül az AMS2-ben messze legjobb az AI, simán veri például a raceroom adapti AI-ját.
Nem tudjuk, hogy Lac-coo esetében miért ilyen gagyi az AI (holott az egyik erőssége a szimnek és folyamatosan fejlesztik), de erős a gyanú, hogy csak trollkodik.

(#847) Lac-coo válasza 6absbulldog (#846) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nyilván ! :D Video is kamu :D

(#848) dino_m válasza Lac-coo (#847) üzenetére


dino_m
senior tag

Az kb. semmit se bizonyít. Nem látni, hogy valóban olyan beállításon van az AI, ahogy azt te állítod, nem látni a köridőket se és azt se tudni, hogy nincs-e egyéni AI fájl, ami befolyásolhatja a gyári AI viselkedését. Vagy nincs-e szerkesztve az AI. Sajnos nálad ez már felmerül, mert nem újszerű ez a Madness Engine fóbiád és folyamatosan bizonyítani akarod, hogy ez mekkora szar.

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#849) Lac-coo válasza dino_m (#848) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ok. :D
Majd csinálok akkor olyat, amin minden látszik.... :D
Bar értelme nem lenne , ezekszerint
....

[ Szerkesztve ]

(#850) dino_m válasza Lac-coo (#849) üzenetére


dino_m
senior tag

Mondjuk engem speciel nem érdekel, mert már ismerlek. És nem ez lenne az első, hogy az igazad érdekében, hogy úgy mondjam kicsit ferdítenél a dolgokon. :D

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Automobilista 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.