Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Automobilista 2

Hozzászólások

(#51) zsozsa74 válasza pRoject22 (#49) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Abban is nyomom. Felváltva. Szenzációsan optimalizált már most béta állapotban is. Nincsenek ACC jellegű bajok. És VR-ban (is) jóval magasabb beállításokon tudom használni, mint a pCars 2-t valaha is tudtam.

Csak, hogy rosszat is mondjak. (Sokat nem tudok) Most rápróbáltam a kamionokra. Szerintem vezethetetlenek. AMS1-ben nem volt velük bajom, de itt a 4-ből 3 teljesen alulkormányozott, a 4. meg brutálisan túlkormányozott. De VR-ban még nincs hozzájuk pl. ember sem, csak az üres kormányt látom, szerintem a kamionok még a béta állapotot sem érték el, de majd lesz jobb. :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#52) 19ati93 válasza guftabi96 (#46) üzenetére


19ati93
senior tag

Ez jó hír! Kiváncsian várom mi lesz majd a konkrét ár.

(#53) kozmy válasza zsozsa74 (#51) üzenetére


kozmy
őstag

Az online része jól működik?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#54) guftabi96 válasza Yahhher (#50) üzenetére


guftabi96
addikt

"Pricing for the base game on relase has been confirmed @ US$49.99, bumped vs previously suggested US$ 39.99 as considerable additional base game content has now been confirmed.

In order to keep it a bit more affordable for early buyers, we have decided to launch AMS2 with a 20% discount over the first week from release, so at least for a little while the pricing will be inside the original plan."

Ezt írták korábban. Most nézem, hogy ez a Reiza oldalán is ott van a második bekezdés. Racedepartmenten is fent van mindig az aktuális developement update és én azt hittem, hogy ők is árulni fogják, de nem, csak szó szerint be lett másolva a szöveg a Reiza oldaláról. Szóval ott ne keressétek majd :B

Ami pedig az idézetet illeti: azt írják, hogy az eredetileg elképzelt 40$ ár helyett 50$ lesz a játék, de a megjelenéstől számított első héten 20%-kal olcsóbban lehet megvenni majd, szóval legalább egy kis ideig az ár az eredeti tervekben szereplő árral fog megegyezni.
Legalábbis én így értelmezem ezt, de nem vagyok a legjobb angolból, szóval simán lehet, hogy én értem rosszul, javítsatok ki, ha ez a helyzet. Ez még a februári developement update, azóta jött a márciusi, amiben közölték, hogy március 31-én végül csak Early Access megjelenés lesz.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#56) guftabi96 válasza dino_m (#55) üzenetére


guftabi96
addikt

Igen, láttam.
De itt is az van, amit én mondok.
A full price az 50$/45€
40% kedvezménnyel az 27€

#KeepFightingMichael

(#57) zsozsa74 válasza kozmy (#53) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Csak egy-egy cimbivel gurultam eddig, plusz AI-kkal feltöltve, de hibátlannak tűnik eddig.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#58) pRoject22 válasza zsozsa74 (#51) üzenetére


pRoject22
őstag

Nah király, akkor várom már a keddet :)

¯\_(ツ)_/¯

(#59) kozmy válasza zsozsa74 (#57) üzenetére


kozmy
őstag

Na ez nagyon pozitív. Mert egy egy játéknál össze vissza ugrálnak az autók a pályán.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#60) 19ati93 válasza kozmy (#59) üzenetére


19ati93
senior tag

Project CARS 2 enginejében készült a játék és az valami piszok jó volt magas ping-el is. Rengeteget játszottam PC2-ben ausztrálokkal akik magas 100-200 pingekkel versenyeztek délelőttönként főleg, de teljesen jó volt.
Nem úgy mint pl az F1 játékokban mikor kb pinged 30-40, ellenfeleknek is aztán összevissza laggol az autója mindenkinek.

(#61) kozmy


kozmy
őstag

Tudja valaki, hogy hány órakor lesz elérhető a steam-on a játék?

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#62) guftabi96 válasza kozmy (#61) üzenetére


guftabi96
addikt

Nem tudunk pontos infót. Brazíliában még reggel van. Nem csodálkoznék rajta, ha itteni idő szerint csak este/holnap jelenne meg.

#KeepFightingMichael

(#63) 19ati93 válasza guftabi96 (#62) üzenetére


19ati93
senior tag

Steamen sok játék magyar idő szerint 18-kor jelenik meg. Estére csak megszületik az AMS2 is. :D

(#64) kozmy válasza 19ati93 (#63) üzenetére


kozmy
őstag

Ahogy néztem mi hozzájuk képest 5 órával vagyunk előrébb

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#65) guftabi96 válasza 19ati93 (#63) üzenetére


guftabi96
addikt

Igen, Assetto Corsá(k)hoz is mindig akkor jöttek a patchek, dlc-k.
Hátha az AMS2 is akkor jelenik meg.

#KeepFightingMichael

(#66) 19ati93


19ati93
senior tag

18:00 - Reiza fórumon írta az egyik staff member.

(#67) guftabi96 válasza 19ati93 (#66) üzenetére


guftabi96
addikt

GMT 17:00 az nekünk 19:00, nem?
[link]

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#68) 19ati93 válasza guftabi96 (#67) üzenetére


19ati93
senior tag

Tényleg most volt óraállítás.. akkor 19.

(#69) 19ati93


19ati93
senior tag

(#70) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Na jött újabb 1 gigás update, meg is nézem, mi változott. :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#71) 19ati93


19ati93
senior tag

Coming soon..
This item is not yet available.

(#72) pRoject22 válasza zsozsa74 (#70) üzenetére


pRoject22
őstag

Elméletileg most jelenik meg EA-ben, azt várom mikor tudom elkezdeni tölteni :)

¯\_(ツ)_/¯

(#73) zsozsa74 válasza zsozsa74 (#70) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Na, lett benne Showroom, mondjuk ezt pont hagyhatták is volna. Meg a setupolás is bővült. Lett egy-két új verda is. Kampány még nem megy, ha ez érdekelne valakit.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#74) zsozsa74 válasza zsozsa74 (#73) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ja és a hotlapozás sem megy még.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#75) 19ati93 válasza zsozsa74 (#73) üzenetére


19ati93
senior tag

Multi milyen?

(#76) zsozsa74 válasza 19ati93 (#75) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Pár hsz-el korábban már írtam, hogy teljesen rendben lévőnek látszik, de még csak 1-1 cimbivel és AI-kkal feltöltve próbáltam ki. Nem volt lagos, ha erre vonatkozik a kérdés. A beállítási lehetőségek zsír ugyanazok, mint a pCars2-ben voltak. Örökölte azt is szerencsére, hogy nem kell szerver, mi is tudunk játékot csinálni. Persze azt is örökölte, hogy az invite gomb (még) nem működik, mint ahogy a pCars 2-ben sosem működött. Lehet mindig a steam-ből hívogatni a cimbiket.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#77) kozmy


kozmy
őstag

Én azt várom, hogy a steamon mikor jelenik meg, hogy tudjam letölteni. START-ra kész vagyok percenként figyelem :DD

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#78) guftabi96


guftabi96
addikt

Some info about the Release
Röviden: 1-2 óra csúszást előrevetítettek.
Az aktuális build fel lett töltve Steam-re, szóval mostantól a Reiza-tól függ, hogy mikortól vásárolható meg a program, hanem a Valve/Steam-től.

#KeepFightingMichael

(#79) 19ati93


19ati93
senior tag

Na mindegy.. ez nálam a mai napra offos. Majd holnapra remélhetőleg lesz valami. :)

(#80) bazccka


bazccka
tag

Most írta a Linda Evangelista
Hogy tölthető az Automobilista :Y

(#81) guftabi96


guftabi96
addikt

Valamikor a hajnali órákban megjelent a program.
27€, a teljes csomag pedig 105€. Utóbbi elég borsos, főleg a mostani 360Ft-os Euróval. Én Season Pass vásárlással még várok.
Steam-en sajnos elég vegyesek az értékelések, többen megjegyezték, hogy a Project Cars hibái itt is megjelennek bizonyos mértékben :(

#KeepFightingMichael

(#82) pRoject22 válasza guftabi96 (#81) üzenetére


pRoject22
őstag

Szerintem ráérünk össze hasonlítani őket majd akkor amikor az AMS2 is legalább 1.1 vagy 1.2-ben lesz, jelenleg ez még csak korai hozzáférés, lehetnek benne hibák szemben a pc1-2 vel ahol 1.4-ben is bajok voltak.

¯\_(ツ)_/¯

(#83) zsozsa74 válasza guftabi96 (#81) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Azért azt fontos kiemelni, hogy ez még béta!

Ennek ellenére az ffb valami fantasztikus, szerintem a legjobb manapság, köze nincs a pcars elkúrt ffb-jéhez.

A fizika sokkal szimesebb lett (a kezdeti verziókhoz képest is). Tehát mondhatom, hogy nehezebb uralni az autókat, ha valakinek ez jelenti a szimességet.

A grafika kb. ugyanolyan, bár a vizes út megjelenítése szerintem sokkal jobb. Ennek ellenére sokkal jobban optimalizált, mint a pcars 2 valaha volt. Képernyőn és VR-ban is. Sokkal magasabb beállításokon tudom használni fix 60 fps mellett. (vr nyilván más).

A hangok sokkal jobbak szerintem.

És, hogy keretbe foglaljam, ez még csak béta! :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#84) 19ati93 válasza guftabi96 (#81) üzenetére


19ati93
senior tag

Én is csak az alap game-t veszem meg teszt gyanánt. Remélem azért jó lett és refund-ra nem lesz szükség. :DDD

Lassan 370ft 1€.. :W

[ Szerkesztve ]

(#85) zsozsa74 válasza 19ati93 (#84) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Én még 350-en fizettem ki a 100 dodót pár hete. Ha nem hezitálok az utolsó pillanatig, 330-as jurcsival is meglett volna... :W

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#86) zsozsa74


zsozsa74
senior tag

Kíváncsi leszek a ti benyomásaitokra! Szerintem nagyon pozitívan alakul a cucc. Vegyétek az alapjátékot! Ennyiért ingyen van (még 360-as euróval is). :) Egy szimfannak...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#87) 19ati93


19ati93
senior tag

Na már lent is van. Jó ez a gigabites net. :DD

Miért pixeles az asztali ikon? :F

(#88) 19ati93


19ati93
senior tag

Menük meg minden eléggé PC2 csak más színben. Pályát Spielberget néztem eddig csak, de az sokkal jobban néz ki. Autóhangok is eddig oké.

(#89) Zoolee1976


Zoolee1976
aktív tag

Sziasztok! Én is vártam már a megjelenést de a steames pár kritika elbizonytalanított,
Valaki légyszi írja már meg a tapasztalatait az "ai" hogy muzsikál a játékban?A PC 2 ről váltanék erre mert az offline versenyek kiidegelnek abban a játékban.Logi G25 el nyomnám, végül is már a PC 2 fizikájával sem volt bajom száraz felületen,va vizes meg olyan amilyen.Szóval milyen a vizes fizika és az offline versenyek közben az ai? Még annyit hogy hol lehet megsasolni hogy milyen autók vannak a mostani kiadásban,mert ezek a Forma dolgok abszolút nem érdekelnek.Inkább a stock meg a túra és a "különleges" kocsik?! Gondolom sohasem lesz akkora felhozatal mint a PC 2 Ben,de ha már elérik annak a felét jobb fizikával, akkor már megéri a pénzét!

Zoolee

(#90) kozmy válasza Zoolee1976 (#89) üzenetére


kozmy
őstag

Nyugodtan vedd meg, nem fogsz csalódni bene. Nekem olyan assettos filingke. Bejövös a gém.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#91) zsozsa74 válasza Zoolee1976 (#89) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Az AI az talán csak egyelőre, de olyan-amilyen. Szerintem még elég szar. Kanyarban kb. nullára lassítanak a legdurvább fokozaton is. Ez még változhat persze, mondjuk engem pont nem érdekel az offline.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#92) pRoject22 válasza zsozsa74 (#91) üzenetére


pRoject22
őstag

FPS métert hol találok hozzá VR-ban? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#93) zsozsa74 válasza pRoject22 (#92) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Én azt hiszem a Steam-ben kapcsoltam be. És az VR esetén is mutatja. Persze a képernyőn.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#94) 19ati93 válasza pRoject22 (#92) üzenetére


19ati93
senior tag

Nem tudom hogy müködik-e VR-ban, de én MSI Afterburnert használok.
[link]

Optimalizálása a játéknak egyébként kiváló. PC2-nél is jobban fut. :D

[ Szerkesztve ]

(#95) pRoject22 válasza 19ati93 (#94) üzenetére


pRoject22
őstag

#93) zsozsa74
(#94) 19ati93

Egyelőre az fps VR-al megoldottam, pcarst egyiket sem próbáltam VR-ban így nincs viszonyítási alapom ahhoz, hogy fut, végülis a grafika és a teljesítmény már megvan, ami jobban zavaró ,hogy random lefagyogat betöltés közben, miután betöltött akkor már jó.

Hangok azok nem rosszak, van ahol elég jó is, grafikával ugye nincs baj, fizika is némelyik autónál igencsak jó lett, pár hónap múlva ez egy jó szim lesz :) (szvsz)

¯\_(ツ)_/¯

(#96) 19ati93


19ati93
senior tag

Na játszottam vele jó 1 órát, van még 1-2 probléma, de azt mondom okés ez EA játéknak.
Vizuálisan 10/10, ultrán bőségesen 120+ fps van mindig full grid-el is, egyszóval kiváló optimalizálás. (144hz-es monitorom van szóval perfekt. :D) Irányítás, fizika is rendben van.

Régi Kyalami + Formula v12 elég komoly.
Hood(tető) vagy külső hátsó nézetben miért borzasztóak a hangok némelyik autónál?
Még annyi hogy ha az ember használ ABS-t akkor is blokkol a kerék valamelyest.
ABS low vagy high mindegy, érezhetően blokkol hangban is és vizuálisan is ami tök zavaró. Offal jobb menni viszont azt meg könnyebb jóval ugye elfékezni.
Majd később megnézem bb állítás után milyen a dolog meg a brake pressuret is leveszem.

PC2-ben abs low, tc off, sc off-t használtam.
Itt is sima a tc off, de az abs nem tetsződik. :N

[ Szerkesztve ]

(#97) kozmy válasza 19ati93 (#96) üzenetére


kozmy
őstag

A brake pressuret lejebb vettem és a fana pedálon az érzékenységet is lejeb vettem az ABS-t ki off-oltam és így már jobb fékezni. A kanyarodással van egy kis gondom most olyan mintha minden egyes kanyarodásnál teljesen alá szedné és a fara megcsúszik.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#98) 19ati93


19ati93
senior tag

Amúgy érdekes hogy jó néhány országban milyen olcsó a játék.
https://steamdb.info/app/1066890/

Racing license bent maradt PC2-ből? Egy az egybe ugyanaz, de még a PCars logó is ott virít.

[ Szerkesztve ]

(#99) zsozsa74 válasza 19ati93 (#98) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Nem biztos abszolút. Az elején benne voltak az FFB állításnál a pcars 2-es lehetőségek is, mint a raw, informative, meg nem tudom mi volt a harmadik, aztán egyszer csak kivették, maradt egy default és egy custom és rohadt jó lett az ffb hirtelen. Addig csak úgy nem volt rossz...

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#100) guftabi96


guftabi96
addikt

Nos, eddig 2 órát mentem a programban.
Az FFB alapból közel sem olyan feszes, mint a LUT-tal megtámogatott AC/ACC, de bízok benne, hogy idővel ehhez is lesz valami FFB okosítás, mint ahogy a PC 1-2-höz is voltak. Ettől függetlenül nincs baj vele, meg tudtam fogni a csúszásokat, érzem, hogy mit csinál az autó, csak az a bazi nagy ffb lyuk.. :(

A programról: érződik, hogy ez még közel nem nem 1.0. Korona vírus ide, koronavírus oda ez normál esetben sem lett volna 1.0 Március 31-re.
Vannak autók, amik nagyon jók, de soknál éreztem azt a számomra leírhatatlan hülye mozgást, amit a Project Carsban is érez az ember, amikor megcsúszik az autó. Mintha a megcsúszáskor az autó a középpontjánál rögzítve lenne az aszfalthoz és úgy pörögne. Nem tudom jobban leírni. Remélem ezt kigyomlálják majd belőle.

Az irány az jó.
Hangok szerintem teljesen rendben vannak, de azok az előző részben is nagyon jók voltak. Ami viszont nagyon hiányzik, az a Boxer Cup, vagyis a Porsche GT3 Cup.

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Automobilista 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.