Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Hi
Talaltam otthon egy phillips dvp720sa dvd erositot, ez milyen hangminoseget kepvisel, hogyha ismerne netan valaki?

(#14552) #10726912 válasza Dißnäëß (#14550) üzenetére


#10726912
törölt tag

A legfontosabb kontakt a fül és az agy ugye...annak a kontaktjára meg ez a legjobb😂

(#14553) #71562240 válasza Kacsasült (#14551) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az egy belépő szintű lejátszó.

(#14554) Kacsasült válasza #71562240 (#14553) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Felhasznalt dac chipet nem ismered? Nem talaltam rola adatot

(#14555) Dißnäëß válasza #10726912 (#14552) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14556) #71562240 válasza migabi24 (#14549) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez ennél bonyolultabb.
Persze, elvileg az elemi réz szokásos neve a vörösréz, de nem feltétlenül az a legjobb villamos vezetésre és tartós használatra, illetve hangminőségre. Villamos vezetéshez ugyebár általában szándékosan ötvözik a rezet, alapból magnéziummal vagy kadmiummal, vagy hifiben mostanában például berriliummal. Ez a hangminőség egyeztetését jelenti egyéb használati anyagtulajdonságokkal (pl. oxidáció), és nem feltétlenül árkérdés.
A berriliumréz vívmány, nem kell tőle eleve megijedni. Természetesen ez se jelenti azt, hogy akkor a berriliumréz eleve jobban szól, mint az elemi réz (vörösréz, pure copper), de jelentheti. Nem eleve olcsóbb a berriliumréz, mint az elemi, hanem esete válogatja. És persze vannak más jóféle ötvözetek is, a berriliumnál is jobbak, és persze az is jó, ha ötvözetlen. Külön téma ugyebár a bevonat.

(#14557) #71562240 válasza Kacsasült (#14554) üzenetére


#71562240
törölt tag

MT1389

(#14558) #01758976 válasza Dißnäëß (#14542) üzenetére


#01758976
törölt tag

Jaj. Felvesszük azt a tempót mivel ti érkeztetek ide, és mire Tigris rendszere rendesen bejáratódik ott is vagyunk. Tigris a várható érkezési időpontunk 2031- 32, bár lehet picit késünk.
Részemről rendben.

14556kammerer

170 Huf-ért nehezen hihető a minőség, árkérdés ide oda.

(#14559) btraven válasza Dißnäëß (#14555) üzenetére


btraven
őstag

Class T sokkal jobban szól mint a Class D : [link]
Ez hogy lehet?

(#14560) btraven válasza #71562240 (#14556) üzenetére


btraven
őstag

Hol lehet ilyen kacsát kapni a hangfalra? [link]

[ Szerkesztve ]

(#14561) denesdr válasza btraven (#14559) üzenetére


denesdr
addikt

Mert a T hátrébb van az ABC-ben, mivel ezt a kapcsolást később találták fel, ergo magától értetődően hangra is jobb, egyértelműen. Másmilyet már nem is érdemes venni.

(#14562) #10726912 válasza #01758976 (#14558) üzenetére


#10726912
törölt tag

Óbazz...gyorsan bejáratom a cuccot addigra.

(#14563) #71562240 válasza btraven (#14559) üzenetére


#71562240
törölt tag

A "T-osztály" is D-osztály.

#14560btraven
Garantáltan eredetit az Entreq lengyel leányvállalata Feketetó részlegénél. Bizonytalan eredetiségűt a kínai boltokban.

(#14564) #07400704


#07400704
törölt tag

Nekem ez jött be :D

(#14565) #03969024 válasza #07400704 (#14537) üzenetére


#03969024
törölt tag

Tápszűrő:
Kétségtelen, hogy nem próbáltam, DE... A mai napig vallom, hogy a szekunder oldalon illik kifogástalan áramot előállítani. Valószínűleg azért nem hallasz különbséget a Qualitonnál, mert tisztességes tápot építettek bele. (Ők még ugye nem tudnak megélni csupán a márkanévből, kis cég kénytelen minőséget produkálni...) Azt minden DIYer tudja, hogy érdemes korrekt, jó minőségű tápot építeni, mert nagyon bele tud szólni a hangba. Sokszor lehet találkozni hasbaakasztó szöveget, az adott készülék "jelentősen túlméretezett táppal rendelkezik", főleg pufferben, de ez is zsákutca, mert a nagy puffer lassan töltődik, még akkor is, ha nem egy nagy, hanem több kisebb kondit tartalmaz.
#14539migabi24
[link] Ilyesmi? ~ 120 Eur 4 db. Van ezüst is, 45 darabja...

[ Szerkesztve ]

(#14566) #01758976 válasza #03969024 (#14565) üzenetére


#01758976
törölt tag

Ösmerős nick, szasz lancer :)

Vallom, nincs jól megépített erősítő, szekunder oldalon sem. Ez így a pontos és helyes. :D

(#14567) kukulec


kukulec
őstag

[link] - kell egy ilyen ;]
amúgy ha valakinek van iyen szintű kábele, egyszer nagyon megfülelném. tuti átverném magam.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#14568) Dißnäëß válasza btraven (#14560) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kár a bitekért, amikor ilyen vidiket látok. :((

denesdr: pontosan :C

lancerboy: aránytalanul nagy puffernek van hátránya, de egészségesen nagy az jó. Egyedül csak a diódákra kell ügyelni, mert amikor pincéből indul a motyó, pláne ha sok párhuzamosan kötött kondi van (nagyon pici eredő ESR-el), ott megszalad az áram sokkal több időre, mint mikor csak a csúcs-sapkákat kell visszatöltögetni impulzus jelleggel. Oké, lehet fojtani, meg a fojtásra miután feltöltődött a blokk, bypass-t tenni, cifrázni a végtelenségig, de szerintem nem érdemes. De amúgy néha látni extrém túlméretezéseket így is, ők tudják.. SMPS-el alig nő a fizikai méret azzal, hogy mondjuk dupláztam a teljesítményét és stabilizált, többnyire nagyon jól szűrt delejt ad, ha jó (modern) típus. Szóval mondjuk 100W ténylegesen kivehető teljesítményhez AB osztály esetén egy 400W SMPS simaliba-rohadtjó, de ha van még 1 centi a bódéban, legyen 800W-os. :D :U

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14569) fehér_ember válasza kukulec (#14567) üzenetére


fehér_ember
addikt

Inkább hagyjuk

[ Szerkesztve ]

(#14570) Dißnäëß válasza kukulec (#14567) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:D Flame szagot érzek.. ;]

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a digitális az nem ugyanaz, mint az analóg.

Analógnál kábelt (is) hallunk, digitálisban pedig semmi esetre sem az USB kábelt, ami a DAC-ot eteti. :)

Ennek oka marha egyszerű: a szaggatott vonal feletti jelszint esetén 1-es adatnak értelmeződik a kábelen menő analóg jel (ami így vagy úgy torzulgat néha vagy nemnéha), a szaggatott vonal alatt pedig nullának értelmeződik.

A DAC (előtti buffer) már csak ezeket az egyeseket és nullákat kapja meg, SEMMI MÁST. Hótletojja, milyen USB kábel és milyen jelalak-torzulással.

Ezt most így nagyon mórickásan (a magyarázatot is, meg a rajzot is értem Móricka alatt) :

Mások az analóg jelalakok ? (Tegyük fel, prémium vs. gagyi USB kábel)
Igen.

Ugyanazt kapja a DAC (immár adatként) ?
Igen.

A többit már VoidXs és talán más is leírta a másikban sokszor, meg azt is, milyen, amikor hibázik..

Ezek fényében nem meglepő az ASR teszteredménye.

De ettől függetlenül vehetnél egy ilyet és tesztelhetnél nekünk egyet ;] , mert tudod, a jó rutinos hifista mit mond ilyenkor:

- nem tudunk mindent mérni
- nem azt mérjük, ami a fontos a hang szempontjából
- jó eséllyel van ott még valami, ami mégiscsak kihat a hangra (adat átvitel kontextusban továbbra is - ez még nagyon messze a hangtól) :D
- ez a terület még nincs kellő mértékben felfedezve
- és az agyunk sincs
- [...] <- tetszőleges esszé arról, miért tudja a Nordost, hogy mit csinál és ne legyél már láma :DDD

Az külön jó pont volt, hogy elkezdte csereberélni őket odavissza és eleinte "atyaég, hallom", majd pár csere után szimplán már rohadtul nem hallotta.. szóval keményen megtréfálta őt a saját fül-agy komplexuma. (Erről is írt VoidXs amott).

Hibátlan teszt.

Majd mesélj, milyen :DD :)) ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14571) #71562240 válasza Dißnäëß (#14570) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Nem lehet elégszer hangsúlyozni (...) semmi esetre sem az USB kábelt, ami a DAC-ot eteti."
Ez megint olyan, hogy elmondjuk, hogy ezerszer bizonyítottan vannak hangzási különbségek különböző USB kábelek között, a fogadatlan prókátor meg majd jön és kéri, hogy linkeljük ezeket...
A tehén meg lila.

Szerk.:
"Ezek fényében nem meglepő az ASR teszteredménye."
Másért nem meglepő. Egyrészt eleve nem születhet más eredmény egy Amir "teszten", másrészt, mert lehetséges, hogy a Nordost tényleg ugyanazt a kábelt adja 1000+ dollárért, amit az Amazon néhányért, és akkor tényleg átverést leplezett le. A kettő közül az első bizonyosan igaz, mert Amir "tesztjén" akkor is ez az eredmény születik, ha egyébként ég és föld a két kábel - kicsit sarkítottam a poén kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#14572) Dißnäëß válasza #71562240 (#14571) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14573) kukulec válasza Dißnäëß (#14570) üzenetére


kukulec
őstag

csak egy kis flame volt :D
"Majd mesélj, milyen" - ilyen cuccokhoz mindig szegény leszek. (amúgy most késtem le egy Luxman 505 UX-ről szóval épp nagyon elszontyolodtam)
"nem tudunk mindent mérni" - ezt én még mindig el tudom képzelni, bár nem igazán ebben az esetben :U
engem a történet azon része érdekel, hogy ha teoretikusan pár db-vel jobb is lenne a jel/zaj arány (ami kizárt + ugye itt -130 dB körüli értékekről van szó), akkor sem érteném, hogyan lett a kábel ára 1,400 dodó. tehát mi a pontos know-how és matéria ami ezt indokolja. egy Accuphase esetén pl ilyen kétség nem merülne fel. de továbbmegyek, ugye Amir a minap tesztelt egy Marantz SA-10 cd lejátszót / DAC-ot, ahol ha sokallom is a 7500 dodót, de nagyon szép az építési minőség, több funkciót lát el, tök jó (ha nem is referencia) mérési eredményeket produkál, simán elhiszem, hogy nem pofátlanul túlárazott, hanem csak kapott egy szép marzsot a kis szériára való tekintettel (szóval nem értek egyet az ottani publikum fanyalgásával).

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#14574) denesdr válasza kukulec (#14573) üzenetére


denesdr
addikt

Bár relatíve jó mérési eredményeket produkált a Marantz SACD, de az a 7500 dodó (nálunk 3 misi) akkor is nagyon sok pénz érte, meg szerintem bármilyen audio elektronikáért manapság, de ez nyilván csak az én véleményem.

Az árról jutott eszembe, hogy a hosszú hétvégén beröffentettem a teljesen gyári, 25 éves alapmodell, Yamaha AX-390 erősítőmet (amit anno olyan 30 ezer Forint körül vettem újonnan azt hiszem), hogy leteszteljek egy készülő passzív minidobozt. Volt döbbenet rendesen, Disznész kartárs is fültanúja volt az eseménynek. :D

(#14575) #10726912 válasza Dißnäëß (#14570) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehetnél kis türelemmel. Eljutsz ide s nézheted, van e bármi hatasa a TMP vs nyomtatókábel cserének. Addig az elméletet hagyd a mérés-elmélet hívőknek :R

(#14576) btraven válasza Dißnäëß (#14570) üzenetére


btraven
őstag

Hihetetlen hogy a jitter ismeretében még mindig bedőltök ennek a 0 és 1 bit tökéletes dolognak.
Persze eleinte a jittert is tagadták hogy az lehetetlen.
Tanulni kellene nem az ASR-en butulni.

(#14577) denesdr válasza #10726912 (#14575) üzenetére


denesdr
addikt

Csak nézni lehet? :D

(#14578) denesdr válasza #10726912 (#14575) üzenetére


denesdr
addikt

Az USB kábelt ezek szerint nem forrasztottad be?

(#14579) Mathiask válasza #71562240 (#14571) üzenetére


Mathiask
senior tag

"ezerszer bizonyítottan vannak hangzási különbségek különböző USB kábelek között, a fogadatlan prókátor meg majd jön és kéri, hogy linkeljük ezeket..."
Azért nem lenne olyan extrém kérés lássuk be. De valószínűleg nincs arra bizonyíték, hogy az USB kábelek fizikailag is másképp szólnak.(arra van, hogy különbözőnek érzékelik az emberek) Ha lenne ilyen bizonyíték, akkor tudnánk róla. Attól függetlenül is, hogy te nem adod közre. Teszem azt az ASR-en is beírná valaki, ha lenne ilyen bizonyíték, de sajnos nem valószínű, hogy van.
(a félreértések elkerülése érdekében megemlíteném, hogy attól, hogy jelenleg nincs ilyen bizonyíték(vagy legalábbis kammereren kívül nincs senkinek tudomása róla) még nem jelenti azt, hogy majd esetleg nem lesz ilyen. Két eset lehetséges ugye, hogy miért nincs ilyen "bizonyíték", vagy nincs különbség és akkor soha nem is lesz ere bizonyíték, vagy még nincs, de majd lesz, ha van különbség. Én ez utóbbit se zárom ki.)

(#14580) dgyuri0123 válasza Dißnäëß (#14570) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az írott és gyári CD-k között is az okoz hangkarakterbéli különbségeket, hogy írott lemezeknél a pitek alakja nem "kocka", hanem inkább kerekded. És már el is jutottunk oda, hogy két elvileg azonos digitális hordozó és nem szólnak egyformán.

De írok három USB kábelről, bár tudom, úgysem hiszed fogadod el amit írok... :)

Klotz : Tompa, vaskos, fedett hang, de legalább nem húz magasba. [link]
AQ Cinnamon: Jóval nyitottabb, kissé sok is a magas, felfelé tolja a hangzási balanszot, emiatt a mély átvitele nem a legjobb. [link]
Supra: Pont jó.. nem húz semerre, nem túlzók a magasak, szépen artikulál, semmi túlkapás, de nem vesz el semmit. Nagyon kiegyensúlyozott hang. [link]

Csak a lényeget írtam le, nem mentem bele abba, hogy egyébként melyik milyen karakter egészen pontosan. Csak a fő csapásra koncentráltam (mély, magas).

"csak a zene van"

(#14581) #10726912 válasza denesdr (#14577) üzenetére


#10726912
törölt tag

:D
Üsse kavics, hallgathatod..
Nem forrasztottam be eddig, csak az analog oldalt. Az usb-nél és a digitnél általában úgy gondolom, hogy a zavarszűrés a lényegesebb szempont, s nem gondolom úgy, hogy a csatlakozó zavart okoz...inkább torzulast...az meg hatha nem opyan mérvadó a digit jelnél😭..valami ilyen logika miatt nem forrasztottam direktre :F
Érdekes lehet beforrasztani, de valahogy nincs kedvem bekínlódni azt is fixre... :(((
Dgyuri: elgondolkodtattál :O :R

[ Szerkesztve ]

(#14582) denesdr válasza #10726912 (#14581) üzenetére


denesdr
addikt

Van egy, dgyuri által is említett Klotz USB kábelem, lehet elviszem majd magammal, hogy kiderüljön tényleg olyan-e más kábelekhez viszonyítva, mint ahogy írja.

(#14583) dgyuri0123 válasza denesdr (#14582) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Arra ügyeljetek, nehogy egy esetleg pont hasonló karakterű kábel helyett rakjátok be, mert úgy talán (biztos) nehezebb kiszúrni, hol a bibi. De egy Supra mellett ordít a különbség.

"csak a zene van"

(#14584) denesdr válasza dgyuri0123 (#14583) üzenetére


denesdr
addikt

Neked van ilyen Supra kábeled? Mindig kíváncsi voltam rá, mert szubjektív leírásokban mindig jókat mondanak róla, de még azt a tízenX ezer forintot is sajnálon vakon kiadni rá, csak, hogy kipróbálhassam.
Nem a "jobb" hang miatt érdekel főleg, hanem, hogy hallok-e egyáltalán különbséget.

(#14585) denesdr válasza denesdr (#14584) üzenetére


denesdr
addikt

*kíváncsi voltam rá, hogy milyen lehet

(#14586) #71562240 válasza kukulec (#14573) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szánalmas kis panelproliként én se propagáltam még sehol senkinek luxuscikket életemben. Nyilván nem fogok egy 1400 dolláros USB kábelt se - bár Nordostéknál ez csak középkategória, hehe. De amíg nem abból indulunk ki, hogy a “nullák és egyesek átvitelére már elegendően jó szint feletti“ USB kábelek egyformán szólnak, márpedig te sem ebből indulsz ki, addig nem szerencsés ASR-t mutogatni itt ilyesmiről. Amir vezetésével az ASR egy echte trollgyár.

Na most nézzük meg a TYR 2 USB konstrukcióját. Az átlagnál kifinomultabb dielektrikumok és csatlakozók, mikrofónia ellen hangolt mérethosszok és egyéb blablabla fine diningok mellett a vezetőerek állnak tömör rézmagból és köré “MonoFilament, antiskinhatás, antiátugrás... blablabla“ sodrott ezüstözött rézből. A kettős árnyékolás ezüst(!) fólia plusz ezüst(!) blablabla kialakítású harisnya. És mindez feltehetően igaz, hiszen a “KERMI“ (hehe) is ellenőrzi.
Na most aki képes ebből kihozni azt, hogy ez ugyanolyan kábel, mint a hatdolláros Amazon Basics USB..., az Amir és hívei.

(#14587) Ear001 válasza #01758976 (#14532) üzenetére


Ear001
addikt

A főni megkért, hogy nézzek ide vissza. Hát jó. Ide hozzáfűznék.

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a több switch pont jót csinál nálad is - csak kijön a Zu-nak az a kellemetlen tulajdonsága, hogy sokkal nagyobb szobában érezné jól magát. A természetellenességet meg kitöltené egy jobb forrás. De ez csak egy tipp, de majd járjunk jól utána.

(#14588) btraven válasza #71562240 (#14586) üzenetére


btraven
őstag

Azt nem tartod érdekesnek hogy régen csak a Polimer és társai kazettákra írták rá nagy betűkkel hogy HIFI? A TDK, Sony kazettákra nem?
Ezért van az ASR nevében is benne a science?

(#14590) dgyuri0123 válasza denesdr (#14584) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs már meg...
Mióta hálózati lejátszóm van, nincs szükségem USB kábelre, így eladtam. Klotz maradt, mert ennyi pénzért állhat a fiókban... :)

"csak a zene van"

(#14591) liszi70 válasza #71562240 (#14586) üzenetére


liszi70
nagyúr

"aki képes ebből kihozni azt, hogy ez ugyanolyan kábel, mint a hatdolláros Amazon Basics USB..., az Amir és hívei"

Mert ők gondolom nem azt vizsgálják amit te most, hogy milyen felépítése van a kábelnek, milyen anyagból készült, ezüst, réz, "blablabla", hanem hogy végső soron ennek milyen hatása lehet usb kábel esetén a mérőeszközre és a hangra, legalábbis az ő módszertanuk szerint.

[ Szerkesztve ]

(#14592) denesdr válasza Ear001 (#14589) üzenetére


denesdr
addikt

Nem az a kérdés, hogy miért ne lenne, hanem az, hogy miért lenne, szerintem.

(#14593) #01758976 válasza Ear001 (#14587) üzenetére


#01758976
törölt tag

Most, hogy elgondoltattál rajta, simán lehet. Jelenlegi hallgatási pozíció hosszabb mint mikor keresztbe van, mégis a rövidebb a jobb. Igaz ha keresztbe van rögtön van 9-10 métere szélibe. Furcsa kis jószág ez a Zu, de imádom. Majd megnézzük mitől van ez, és megírom majd ide az új jelenséget is. Legyen akkor teljes már a kép.

(#14594) Ear001 válasza denesdr (#14592) üzenetére


Ear001
addikt

Arra meg ott a válasz például a linkben.

(#14595) #71562240 válasza btraven (#14588) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mindig a szcientizmus jut eszembe az ASR science-éről.

(#14596) liszi70 válasza Ear001 (#14589) üzenetére


liszi70
nagyúr

Két kérdés.
A cikkben azt írja a szerző:
"a jelfolyamból meghatározott helyeken kiütni a biteket, ami simán megnyilvánulhat felbontásbeli, de szerencsétlen esetben frekvenciatartomány-beli anomáliákban is. Elvileg ez is mérhető"
1. Tehát elvileg, ami azt jelenti, hogy sem ő, sem más még nem mérte, vagy legalábbis a szerző nem tudott róla. Ha tudna róla, hivatkozott volna rá. De a cikk régi. Te tudsz azóta ilyen mérésről?
2. A "kiütött bitek", nem inkább ilyen fajta anomáliákat okoznak a hangban? Úgy tudtam, már egy bit hibája is egyértelmű hibajelenséget okoz, és nem felbontás, meg tónus, meg tompa stb. hangot.

[ Szerkesztve ]

(#14597) liszi70 válasza liszi70 (#14596) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bocs, most látom, a fájlküldés átnevezte, a linkelt fájl neve "1616 bitenként 1 hiba"

(#14598) Dißnäëß válasza kukulec (#14573) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jól csináltad, pörög a topic, messziről elegánsan bezsákoltad a féltéglát a fürdőkádba. :)) A ph mennyit fizet Neked ilyenkor, az extra reklámmegjelenésekért ? :DDD

engem a történet azon része érdekel, hogy ha teoretikusan pár db-vel jobb is lenne a jel/zaj arány

Engem nem, ahogyan az sem érdekel, hogy az UTP kábelem, vagy wifi rádiójelem analóg világban értelmezett jel/zaj aránya milyen. Ha ez számítana, minden egyes nap más és más kis ikonok, gif-ek meg hasonlók lennének előttem a neten a monitoron.

De nincsenek. Ez a ph minden egyes nap ugyanúgy néz ki backi. Hogy csinálja ? :D ;)
Maci macija sem lett Micimackó, meg hárásó papírzacsija sem lett nylonzacskó. :U

Jaaa, megvan: csak a szemem nem látja a nüansznyi eltéréseket.
Elnézést. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14599) Dißnäëß válasza liszi70 (#14596) üzenetére


Dißnäëß
veterán

2: de. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14600) Ear001 válasza liszi70 (#14596) üzenetére


Ear001
addikt

A szerző én vagyok, aki meg beszél az Oláh Attila, aki talán egy évtizede tervezi az összes Heed elektronikát.

Az elvileg annyit jelent, hogy van erre alkalmas mérőműszer csillagászati áron, ami neki nincs. Az erre utaló jeleket viszont más mérésekben látni. Amúgy igen kacifántos dolgokat látni még egy sima szkóp képernyőjén is, és a fejlesztés nehézségét az adja, hogy még kisebb az ismert korreláció a mérések és a hangzás között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.