Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 11:25:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14851) fererencz89 válasza Dißnäëß (#14850) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ha a kondikra gondolsz, akkor nem tudom pontosan. Megpróbálok majd belenézni valamelyik dobozba. Tényleges hozzáférés nehéz, mert bontani kell sokat.

Egyébként, nem lehet, hogy párhuzamos ágon lévő kondik jó magas kapacitásúak, tehát drágábbak, meg nincs hangra akkora hatásuk, mint soros ágon?

Nem szotkam hibázni.

(#14852) fererencz89 válasza fererencz89 (#14851) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Van benne 4 különböző fólia kondi (Philips), meg 2 elko. Az alig látható fekete az bennic, a fémes az valami germany feliratos (talán roe?). [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#14853) #07400704


#07400704
törölt tag

Ha a hifit matematikailag kellene kimutatni, de betűkkel leírni, akkor kb. így mutatna...:
HIFI = VITA
Még szerencse, hogy a hifit nem a szemünkel halljuk, hanem a fülünkel :R
Ez a topik egy ici-pici kis szeglete a világ történéseinek, és mire használjuk? vitákra, marakodásra, csak azért, mert valakinek más a véleménye :U Hát nem csoda, hogy pusztulásra van ítélve az emberi faj! :O

(#14854) Dißnäëß válasza fererencz89 (#14851) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A hangsugárzóknak, nem a kondik.. :)
Szóval mibe van mindez beépítve, mi a két doboz ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14855) fererencz89 válasza Dißnäëß (#14854) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Ááá!
BNS soundcolumn sc2e. [link]

Nem szotkam hibázni.

(#14856) Dißnäëß válasza fererencz89 (#14855) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jaaa, elég komplex, nem bántanám a gyári váltót - értékeket tekintve.
Van itt minden.. (háromutas, többedrendű, átgondoltnak tűnő tervezés - akkoriban..)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14857) #10726912 válasza fererencz89 (#14855) üzenetére


#10726912
törölt tag

Érdemes a soros ágon superior zcap kondit venned jantzentől, mindenhová, ahol kondenzáror van soros ágban. Nem fogja rosszfelé eltolni a hangot, sőt. Meglepően jót tesz. Kiadásnak meg nem nagy tétel. Ha szemfüles vagy, még használtat is talalhatsz, sokan veszik kísérletezni a jó ár/érték arány miatt.

(#14858) Jorgi Kormi válasza #10726912 (#14857) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Szerintem is érdemes lenne neki egy kicsit belenyúlnia és amit ajánlottál kondikat azok ott is kaphatóak ahol anno én is vettem és aminek a linkjét itt írtam neki.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#14859) #01758976 válasza Jorgi Kormi (#14858) üzenetére


#01758976
törölt tag

Azért van ott Clarity is :), de lehet tudnak Duelundot is szerezni :D

(#14860) #10726912 válasza #01758976 (#14859) üzenetére


#10726912
törölt tag

Olcsóbb a jantzen pirosa. Ja, Duelund..aranyat is lehet venni :))

(#14861) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Udv.
Olvastam olyat, hogy paran vaw-ba alakitnak vissza flac-et, mert igy a transport konnyebben kiolvassa az adatokat, nem kell kicsomagolnia, ezaltal jobb minoseg erheto el...ennek van valosagalapja?

(#14862) #71562240 válasza Kacsasült (#14861) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van. De a konvertáló programnak jóval nagyobb terhelés a kicsomagolás, hiszen sokkal gyorsabban csinálja.

(#14863) dgyuri0123 válasza #71562240 (#14862) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt hogy kell érteni? Melyik/milyen konvertáló programnak nagyobb terhelés?

"csak a zene van"

(#14864) btraven válasza Kacsasült (#14861) üzenetére


btraven
őstag

Én csak azt tudom hogy a Sansa Clip+ lejátszóm ha FLAC-ot játszik le akkor brutálisan meríti az akksit. Sokkal jobban mint mp3-nál.

(#14865) #71562240 válasza dgyuri0123 (#14863) üzenetére


#71562240
törölt tag

Általában a programoknak, hardvereknek, amelyekkel a konvertálást végezteted pillanat alatt. Lejátszás közben a lejátszó szép kényelmesen csinálhatja.

(#14866) Jorgi Kormi válasza #01758976 (#14859) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Szerintem egy 30 éves hangfalra nem valószínű , hogy 200-300eFt-ot akar költeni.( Kondik terén)
az már egy komolyabb "restaurálás" lenne. ;]
2016-ban én is gondolkoztam , hogy kicsit komolyabb Jantzen kondikat veszek , de akkor kifizettem volna a hangafalaim árát még egyszer.
( Az meg már nem egy jó biznisz) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#14867) dgyuri0123 válasza #71562240 (#14865) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor ha a Pioneer N70-nek wav-ot adok flac helyett, azzal jobban elboldogul és a hangminősége is lehet némileg jobb/más? Jól értem?

"csak a zene van"

(#14868) #10726912 válasza Jorgi Kormi (#14866) üzenetére


#10726912
törölt tag

72 ezer volt a doboz használtan. 45 ezer két magassugárzó használtan. Hangszóró vezeték 52 ezer használtan (ez 170). Hangváltó alkatrészek ( kondi, tekercs, ellenállások) 160 ezer, nagyrésze Jantzen, nem minden cserélve.
Bukó? Értékesítésnél persze. Nyereség? Naná, akkor veszek másik dobozt, ha lesz 2 millió a zsebbe...addig ott egye a penész mind, ahol van...hogy mi éri meg, relatív.

(#14869) #71562240 válasza dgyuri0123 (#14867) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem jól. Én azt mondtam, hogy a királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem. Vagyis adtam egy dodonai jóslatot arról, hogy nem tudom, melyik hangminőségrontás számít többet a kettő közül.
A gordiuszi csomót a WAV-ba ripeléssel lehet átvágni, amit én ripelek, az mindig WAV-ban van.

(#14870) dgyuri0123 válasza #71562240 (#14869) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Q.vára nem értem innen kezdve. :D Akkor wav jobb lehet, elvileg, mint flac. És a hálózati lejátszóm is jobban szeretné (elvileg) ? Nekem nem gond, ha az összes albumomat át kell konvertálni wav-ba... csak idő kérdése és meglesz. Vagy hallgassam össze és döntsem el magam... Vagy tényleg gondom van a szövegértéssel. ?? :)

"csak a zene van"

(#14871) #07400704 válasza dgyuri0123 (#14870) üzenetére


#07400704
törölt tag

Wav, ha csak teheted!
Persze van sok flac zeném is, de ha én döntöm el mi legyen, akkor csakis wav.

[ Szerkesztve ]

(#14872) #10726912 válasza dgyuri0123 (#14870) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nálam is jobban szól álltalánosságban a waw, mint a flac. Tegyél próbát, hátha hoz nálad is...

(#14873) Jorgi Kormi válasza dgyuri0123 (#14870) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nálam egyszerűbb a helyzet , mivel a cd lejátszom a wav fájlokat preferálja flac kilőve , a többi lehetséges formátum meg ugyan olyan sz@r mint az mp3 trutyi. Múltkor tesztelgettem : cd kontra ugyan az wav-ban , meg nem mondtam volna melyik melyik. (qrva jól szólt mindkettő)De mivel nálad megy mindkettő formátum , te frankón le tudod tesztelni a dolgokat.(wav vs flac)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#14874) s4tch válasza dgyuri0123 (#14870) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem csinálj meg pár jól ismert lemezt, playlistet flacben és wavban, és hallgasd őket pár napig vegyesben. Ha nem tűnik fel különbség, maradjon a flac. Jóval kevesebb helyet foglal. Nekem konkrétan új nast kéne venni, ha mindent át kellene konvertálni.

(#14875) #71562240 válasza dgyuri0123 (#14870) üzenetére


#71562240
törölt tag

"nem értem innen kezdve."

Kacsasült kérdése:
Páran vaw-ba alakítanak vissza flac-et, mert így a transzport [lejátszás közben] könnyebben kiolvassa az adatokat, nem kell kicsomagolnia, ezáltal jobb minőség érhető el... Van ennek valóságalapja?
Kammerer válasza: Van.

Kammerer kiegészítése: A FLAC-ból WAV-vá kicsomagolásnak nem csak lejátszáskor van hangminőségrontó hatása, hanem akkor is, amikor Kacsasült a konverter szoftverrel ravaszul kicsomagolja előre a FLAC-ot WAV-ba, hogy lejátszáskor ne kelljen a lejátszónak. Lejátszáskor is ront a kicsomagolás és előre kicsomagoláskor is ront a kicsomagolás. Melyik ront többet? - az itt a kérdés. Akkor nemesb-e a lélek, ha meghagyja a lejátszónak, hogy a lejátszás ütemében kényelmesen lejátszás közben csomagoljon ki, vagy ha kikel tenger fájdalma ellen, és a konverter szoftverrel előre kicsomagol, amely konverter szoftver egy ilyen-olyan számítógépen működik, és sokkal-sokkal gyorsabb ütemben csomagol ki, mint a lejátszó készülék lejátszás közben?
A lejátszó készülék az egyórányi zeneanyagot lejátszás közben egy óra alatt csomagolja ki folyamatosan, ami elég kényelmes ütem, ráadásul a lejátszó erre van tervezve. Ha ellenben előre kicsomagoljuk a FLAC-ot WAV-ba, tehermentesítendő a lejátszót, akkor az ilyen-olyan minőségű számítógép ilyen-olyan minőségű konverter szoftvere az egyórás zeneanyagot kicsomagolja mondjuk két perc alatt, és ennek esetleg nagyobb a hibaszázaléka, mint a lejátszás közbeni kicsomagolásnak.
Lehet kísérletezgetni, hasonlítgatni, és kiderül, hogy melyik a jobb módszer adott készülékek esetében.
Én pedig, ha nem mástól kapom a fájlt FLAC-ban, hanem magamnak ripelem, akkor kiküszöbölődik a probléma, mert eleve WAV-ba ripelem.

Bitperfekciós álláspontúaknak mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#14876) nLali


nLali
senior tag

Ma volt szerencsém kicsit élő zenével kényeztetni a fülem. Pici városunkban, az Atom téren tűzoltók parádéztak kicsit. Kellemes 15-20 méteres távolságból, pont középen állva remek élmény volt. Érdekes, hogy hangosítás nélkül is minden hangszer tisztán hallható. Nagyon élvezhetően játszották pl , az Énekelj c. animációs film zenéjét, vagy a Sex Bomb c. számot. Ha tehetitek hallgassatok élő zenét. Nagy előnye, hogy ott nem ropogtat a zasszony csipszet. Vagy nem hallom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14877) dgyuri0123 válasza #71562240 (#14875) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor még egyszer nekifutok... Ha tehát a meglévő flac fájljaimat szeretném wav-ba alakítani, azzal esetleg bakot lövök. Tehát kéne az/egy eredeti CD lemez, hogy azt wav-ba konvertáljam, mert úgy jobb lenne, mint utólag flac-ból wav-ot kreálni. Ha rosszul gondolom, kérlek még egy utolsót lökj a biciklimen.. :R Amúgy köszi a figyelmet...

Srácok, köszönöm a tippeket, ezután jobban bele fogok mélyedni ebbe a wav dologba. Eddig valahogy nem vettem ezt eléggé komolyan és persze a jóval nagyobb méret is eltántorított. Na majd ezután... van még kb. 100 db CD-m (kb. fele írott) , azokkal kezdem a wav-osítást.

"csak a zene van"

(#14878) #71562240 válasza nLali (#14876) üzenetére


#71562240
törölt tag

A térzene nagyon kellemes tud lenni, ha nincs nagyon zavaró körülmény.

(#14879) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Eredeti letoltott flac vs eredeti cd vaw rip vs eredeti cd flac rip versenyt kene tartani :)

Eredeti vaw fajlokat egyebkent lehet tolteni netrol? Vagy csak flac elerheto?

(#14880) liszi70 válasza Kacsasült (#14879) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Eredeti vaw fajlokat egyebkent lehet tolteni netrol?"

Lehet, de egyszerűbb, ha magadnak megcsinálod CD-ről. Mondjuk EZ CD Audio Converter-rel. Egyébként a flac állomány minőségromlás nélkül visszaalakítható, kicsomagolható wav-ba. Tök ugyanaz lesz, bitre pontosan. Az esetleges hangminőség-különbség a wav javára esetleg a flac-állomány valós idejű lejátszása közben keletkezhet, mivel a kicsomagolás járhat némi erőforrás-igénnyel. De valószínűleg ez inkább a régebbi, kisebb számítási kapacitású eszközöknél lehetett probléma forrása.

(#14881) #71562240 válasza dgyuri0123 (#14877) üzenetére


#71562240
törölt tag

Túlhajtod a kérdést, de amit most kérdezel, az nem kérdés.

Nem biztos, hogy jobban szól kicsomagolni és úgy tárolni, mint FLAC-ból lejátszani. Ki kell próbálni, hogy hogyan jobb. De biztos, hogy nüansznyi a különbség, tehát ez nem igazán érheti meg az előre kicsomagoláshoz szükséges tárhelyet, vagyis gondolom, baklövésféleség lenne időt és tárhelyet arra pazarolni, hogy FLAC-ból előre kreálj WAV-ot - a lejátszókészülék erre fel van készítve, hogy megtegye lejátszás közben. Ha már egyszer FLAC az a fájl.

Persze, hogy jobb lenne az eredeti CD-ről rögtön WAV-ba ripelni, mint FLAC-ból utólag WAV-ot kreálni, ez természetes. Ha ugyanazon a készüléken csinálva hasonlítja az ember, hifisták számára kb. fél-egy orto a hangminőségkülönbség a FLAC tömörítési fokától függően az eredeti WAV javára - a hasonlítás alapja ugyebár az, hogy ugyanazon a gépen, ugyanolyan beállításokkal készül a WAV is és a visszaalakítandó FLAC is. Hogy fél-egy orto hangminőségkülönbség megér-e valakinek utánjárást és másfél-kétszer akkora tárhelyet, az megfontolás kérdése. Nekem megér utánajárást és tárhelyet, másnak nem feltétlen.

Amim FLAC-ban van, azt biztosan nem állok neki előre kicsomagolni, mert úgy kb. hasonló mértékű a hangminőségromlás, mint ha a lejátszókészülék végzi lejátszás közben.

Azt ellenben nagyon sajnálom, hogy a PCM kódolású fájlokat szinte minden kiadó tömörítve árulja, és nem tömörítetlen WAV-ban. DSD esetében ritkább a tömörített.

Szerk.: Amikor az utolsó bekezdést írtam, még sehol se volt Kacsasült kérdése, de itt a válasz rá. Ritka. Virágboltban is ritka.

[ Szerkesztve ]

(#14885) dgyuri0123 válasza #71562240 (#14881) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K. minden világos. Köszönöm!

"csak a zene van"

(#14886) Dißnäëß válasza Kacsasült (#14879) üzenetére


Dißnäëß
veterán

1. Semmi értelme.
2. Semmi értelme.

liszi70: Téged senki sem olvasott-értelmezett szerintem.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14887) fererencz89 válasza #71562240 (#14881) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

"Amim FLAC-ban van, azt biztosan nem állok neki előre kicsomagolni, mert úgy kb. hasonló mértékű a hangminőségromlás, mint ha a lejátszókészülék végzi lejátszás közben."

Itt milyen hangminőség-romlásról van szó? Mi romlok mihez képest?

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#14888) denesdr válasza fererencz89 (#14887) üzenetére


denesdr
addikt

Ez az a minőségromlás, ami egyesek fejében létezik csak. Persze ott létezhet, ezt nem vonom kétségbe.
De kíváncsian várom én is a választ.
Addig is:

[ Szerkesztve ]

(#14889) #71562240 válasza fererencz89 (#14887) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mi a kérdés? (Költői kérdés, nem vár választ.)

Szerk.:
Azért megválaszolom. A tömörített rosszabb a tömörítetlennél.

Szerk. szerk.: Erre jön a "mérnök", hogy de hiszen veszteségmentes, amire jön a hifista, hogy olyan nincs, legfeljebb a laborban esetleg a 2x=y függvénynél...

[ Szerkesztve ]

(#14890) Mathiask válasza Kacsasült (#14884) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nemrég benézett ide, de az én "saram", hogy már nincs itt, de ha akkor maradt volna is, legkésőbb a "A FLAC-ból WAV-vá kicsomagolásnak nem csak lejátszáskor van hangminőségrontó hatása, hanem akkor is, amikor Kacsasült a konverter szoftverrel ravaszul kicsomagolja előre a FLAC-ot WAV-ba, hogy lejátszáskor ne kelljen a lejátszónak." kijelentésnél (amiben legalább a szerintem szónak szerepelnie kéne) távozott volna. :)

(#14891) Mathiask válasza #71562240 (#14889) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Erre jön a "mérnök", hogy de hiszen veszteségmentes, amire jön a hifista, hogy olyan nincs"
Van, ami veszteségmentes, van ami nem az. Van hogy számít a bitperfekt átvitelen túl más is pl spdif-nél a jitter, van hogy olyan az átvitel technikája, hogy maga az átvitel jittere nem számít pl USB. A FLAC vs WAV lejátszás más "terheléséről" még akár lehet is beszélni, meglehet nézni, kutatgatni, stb
Ha viszont van nálam két 1-es értékű bit az adattárolómon, akkor az a két 1-es értékű bit ekvivalens, hiába utaztatom végig az egyiket a világon TCP/IP-n, hiába másolom egyik tárolóról a másikra, hiába "tömörítem be", majd "ki". Nem tudom megkülönböztetni őket, mert a vége mégis csak az, hogy 1-es az egyik és 1-es a másik. Semmilyen módon nem tudom megkülönböztetni, se senki, se élő, se gép.

(#14892) #71562240 válasza Mathiask (#14891) üzenetére


#71562240
törölt tag

Schrödinger macskája.

(#14893) liszi70 válasza Mathiask (#14890) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az én "saram", hogy már nincs itt"

Nagyon nem. :N Nem is értem, ezt miért írod?

Szerintem a flac kicsomagolásról egyeseknek az a tévképzete, hogy olyan mint egy koffernyi ruha, amit ha egyszer kicsomagolunk, azt még egyszer ugyanúgy lehetetlen visszacsomagolni. :D

[ Szerkesztve ]

(#14894) Mathiask válasza #71562240 (#14892) üzenetére


Mathiask
senior tag

Tőlem beszélhetünk a kvantumfizikáról. Kedvenc témám. Történetesen az államvizsgán pl kvantuminformatikából a kvantum-teleportációt húztam anno, mint tétel. 5-öst kaptam. Mai napig el szoktam mélyedni kvantumfizikai előadásokban a youtube-on(legutóbb épp múlt héten).
A kvantumfizikának jelen kérdéskörben nincs semmilyen jelentősége.

Kicsit úgy "használják" a kvantumfizikát a hifisták, mint az időjárást az anyukák.
- Miért sír a gyerek, hiszen evett, de nem ette tele magát, ivott, nincs melege, nem fázik, nem beteg, aludt leget, stb?
- Biztos az időjárás.

(#14896) #71562240 válasza Mathiask (#14894) üzenetére


#71562240
törölt tag

"A kvantumfizikának jelen kérdéskörben nincs semmilyen jelentősége."
A mérhetőségnek/nemmérhetőségnek van jelen kérdésben jelentősége. A mivelmérhetőségnek. A "dobozt" kívülről lehet csak kinyitni. Dimenziók, nagyságrendek...

(#14897) Mathiask válasza liszi70 (#14893) üzenetére


Mathiask
senior tag

Kérdezett pm-ben, én meg őszintén válaszoltam.

(#14898) Ribi válasza Mathiask (#14891) üzenetére


Ribi
nagyúr

Basszus megint eljutottunk oda, hogy a veszteségmentesen tömörített file kicsomagolva nem veszteségmentes? Meg flacot nincs értelme kicsomagolni ha már egyszer becsomagolták me az a bit má nem olyan? És ilyen emberek terjesztik az "okosságot". Szánalmas :W
Csak véletlen böktem rá a topikra megint, de nem hittem hogy ez a szint megy.
Kitartást neked...

(#14899) ozzy711 válasza Ribi (#14898) üzenetére


ozzy711
őstag

Csak véletlen böktem rá a topikra megint,

Mondjuk ezért kár volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.