Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Zanik


Zanik
addikt

Találtam egy ilyen tesztet, ha volt már, akkor bocs. Elég alapos, bár az nem derül ki, hogy a 460GTX eredmények alapórajelesek, vagy tuningosak. Azért a végén megdicsérik a Gigabyte HD6850-es kártyát. :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#402) madgie válasza McCartman (#400) üzenetére


madgie
titán

Oszt vállalhat rá az Asus akármilyen garit, hogy ha úgy jársz, mint én a szintén Voltage Tweak 5770-emmel: tegnap múlt negyedik hete, hogy egy pitiáner problémán ül a nagyker (csapágyas venti). Mi lenne, ha túlhúzás miatti halállal lett volna visszaküldve? Vagy ugyanez, vagy rosszabb? :(

(#403) katt777 válasza McCartman (#400) üzenetére


katt777
félisten

Én már írtam, de nem hitte el. Viszont saját tuningprogit kellene használni hozzá, az már más kérdés, hogy ez mennyire ellenőrizhető. Már csak azért is ajánlott a Smartdoc, mert az ASUS ált. több fázissal látja el a kártyáit, mint a ref VGA-k, ezért egy külső tuningprogrammal könnyen tönkretehetők.

madgie: Nem kell szemét cégektől vásárolni. Velem is előfordult, hogy a gyárból kellett gariztatni a VGA-t.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#404) Johnny001 válasza jozsi (#392) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nyugodtan vegyél 6850-et, Sapphirét tudom ajánlani, igaz hogy csak 2 év a gari, de elég hűvös, halk, Gpu: 900 , mem:1100 idáig próbaltam, de megyen :)) Kombustor alatt 10 perc után 69°-os!

Legalábbis ezek a saját tapasztalataim - 1/2 nap után! (Hőbörgés ellen)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#405) Abu85 válasza katt777 (#399) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Felőlem lehet venni gyárilag tuningolt terméket. Sosem voltam ellene ... magamnak nem vennék, de ez az én saját döntésem, és elfogadom más nézőpontját is. Nem is azért írtam le a mondandóm, mert nem vállal a gyártó a termékre garanciát. Csak azt akartam mondani, hogy a termék fejlesztője nem viccből állítja be azokat a paramétereket, amiket beállít, pontosan kitesztelik, hogy milyen értékeken nevezhető a rendszer annyira stabilnak, hogy azt az OEM partnerek elfogadják.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#406) zseko válasza katt777 (#399) üzenetére


zseko
veterán

Csak azért nem fogok venni NV karit, mert hejde tuningolható. Mint írtam, _nem_ érdekel a tuning, akár lehet, akár nem. Eddig egyébként mindig antituningos termékeket fogtam ki :D és a legutóbbi 3850 előtt csak nv kártyáim voltak. De nem szimpatikus sem a cég, sem a politikája (lásd PhysX, MafiaII) Nem azt mondom hogy rossz, sőt, látom hogy jópár tekintetben erősebb, akár csak az Intel az AMD-nél. Ám mivel (majdnem) egy ATI-AMD fan vagyok, így nem veszek NV-t :) Ha max beállításokkal nem megy a játék, akkor lejjebb veszem a beállításokat, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#407) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ez a 68XX-as topic!

Inkább azon kéne gondolkozni, hogyan lehet felerőltetni a 70-es biost az 50-esre, mivel kéne flashelni? RBE, az új már jó hozzá, csak Winflash még nem ismeri. Dos-os flashelés-től félek, vagy nem kell?

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#408) madgie válasza katt777 (#403) üzenetére


madgie
titán

És honnan tudjam, melyik nagyker szemét? Én kiskerboltból veszem. A boltos srác egyébként azt mondta, hogy részéről ennyi, ha rajta múlik, nem rendel többet tőlük. Ő nyelte be egyébként a VGA árát, mert még jóváírás sehol, mégis lerendelt nekem máshonnan egy jó árú GTX 460-at. És ez a normális kereskedői hozzáállás: neki még nincs meg a pénze, de a vevő kapjon már valamit cirka egy hónap után.

(#409) tome.jr válasza katt777 (#399) üzenetére


tome.jr
addikt

Az alsó kategóriás P67-es lapokon valóban a második slot 4x sebességű, a komolyabb lapok viszont jobbak lesznek a mostani P55 lapoknál mert két VGA esetén is mindkét slot 16x sebességű. [link]

[ Szerkesztve ]

(#410) jozsi válasza Johnny001 (#407) üzenetére


jozsi
tag

Jelenleg a gigabyte illetve saphire termékek között gondolkodok, de az asus cu is felkeltette az érdeklődésem [link] , főleg úgy ez eddig a legolcsóbb kari.

[ Szerkesztve ]

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#411) Johnny001 válasza jozsi (#410) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nézz vissza egy kicsit, mintha lenne valakinek Asus, 3 év a gari, szerintem a hűtésén is csiszoltak.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#412) Petya2900XT válasza katt777 (#399) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Hát én nem akarom sértegetni a döntésed,de Asrock a részemről kizárva.....Nem,nem abban a tévhitben élek,hogy a márka még mindig szar.Konkrétan a lapodról is hallottam már,hogy a G.Skill meg Patriot ramokat nem szereti meg olvastam már,hogy 5870 CF-el random fagyott 2D-be...(nem táp hiba nem OC nem Windows,nem Bios...). A lényeg,hogy ugyanaz a konfig csak egy Giga X58A-UD3R-el azóta is vígan megy.Most ha Giga lapot veszem alapul akkor az 55K+egy i7 930 67K+6GB Corsair 1600MHz-es ram 42K=165eFT...namost az én kis konfigom ezen része 90Eft be van...szerintem azért a Quadom nem annyiva lassabb,mint amennyivel olcsóbb :U

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#413) proximus válasza Johnny001 (#407) üzenetére


proximus
senior tag

Szeva!

A DOS-os flash úgy megy mint az álom, ha van egy pendrive-od, amiről tud bootolni a lapod(bios-od). Ilyen "keresztbeflesselős" mókáknál nem árthat úgy megcsinálni a bootot(legyen az floppy, vagy pendrive), hogy automatán batch fájlból flesseli magát a vidkari.
Persze full biztosra csak akkor mehetsz, ha van egy másik félretett kártya is(integrált videós lap előny).
Ha nem ismernéd:
techPowerUp Video Bios Collection:
6870-ek
6850-ek

[ Szerkesztve ]

(#414) terrion


terrion
tag

6850 es-t szeretnék venni
melyik lenne a legjobb választás?
ár/érték/tuninng
stb

terrion

(#415) jozsi válasza terrion (#414) üzenetére


jozsi
tag

Szerintem most árban és tuningban az egyik legjobb vétel az ASUS CU: [link], ja és a gari 3 év rá, túlhajtás: [link]

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#416) McCartman válasza madgie (#402) üzenetére


McCartman
senior tag

valszinu ugyanez , de ne ebből induljunk ki.
Előző kártyám, egy 8800 GT is ref órajeleket jócskán túlhúzva szolgált le több mint 3 évet.
Ha viszont beadja a kulcsot , az ember csak bízhat benne , hogy minél gyorsabb lesz az ügyintézés.:S

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#417) Cyberpunk válasza katt777 (#399) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze tudom vannak az i7 8xx-es procik is nem kell őket bemutatni ;)
Én sem nyavalygok tavaly augusztusban váltottam rá C2D-ről abszolút nem bántam meg. És egy jó darabig nem is lesz értelme semmire sem váltani.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#418) SidCounter


SidCounter
csendes tag

http://ipon.hu/hir/radeon_hd_6000_es_informaciomorzsak/14405
http://ipon.hu/_userfiles/Image/joker/hirek/2010/1014/hd6000-3.jpg
úton az erősítés srácok :)

~~~ árzuhanásravárva ^^ ~~~

(#419) Johnny001 válasza proximus (#413) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszi a választ, szóval bele lehet vágni a Dos-os mókába, csinyálok boot-os pendrájvot :))

Már kész is van a moddolt biosom, nem akarom rögtön 900-ra állítani a GPU-t, külön tesztelem huzamosabb gaméval! Dos-os atiflash jó?

Eredménnyel jelentkezem, meg csinálok egypár tesztet így is. Integrált a lap, de nem vagyok benne biztos, hogy elindul a lap vga-ja, de van pci-os vga-m is (jó öreg Tseng).

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#420) lsc válasza katt777 (#399) üzenetére


lsc
nagyúr

És a 6850 cf ?

Az élet kegyetlen .

(#421) rocket


rocket
nagyúr

Beleptem a klubba egy Gigabyte HD6850-nel, elso kellemetlen meglepetes, hogy idle is (mint load alatt) 75%-on jarnak a ventik.

Nem vagyok csend manias, de ez meg nekem is gaz 2D-ben, ugyhogy irhatok a Gigabyte zsenieinek mik a terveik BIOS szinten.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#422) Milka 78


Milka 78
nagyúr

(#423) simlisgumis


simlisgumis
tag

Sziasztok!

Az normális,vagy örülnöm kell neki,hogy a 6870 em alapon 100 /300 on netezés közben kikapcsol a ventije? A hőmérséklet aida meg ccc szerint 42 fok. Normális vagy garis?

(#424) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Na megvan végre a Giga 6870 em :)

(#425) Zanik válasza rocket (#421) üzenetére


Zanik
addikt

Hűha, ez rossz hír. Pedig eddig a Giga volt nekem a legszimpatikusabb a HD6850-esek közül, pont a két venti miatt feltételeztem, hogy halkabb a konkurenciánál. Remélem van valami megoldás a lecsendesítésükre, ha nincs, akkor inkább Sapphire-t fogok nézni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#426) tomic válasza v!ct0y (#424) üzenetére


tomic
addikt

Hőfokok, hangja ,teljesítménye rendben van?

(#427) rocket válasza Zanik (#425) üzenetére


rocket
nagyúr

BIOS-ban 55 fokig 22% szerepel, szoval valami BIOS bug lesz.

Nyomtam egy resetet MSI Afterburnerben, es beallt 22%-ra idleben, de masodszorra mar nem jott ossze :)

Irtam a Gigabytenak hogy mi a helyzet, meglatjuk valaszolnak-e.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#428) lsc válasza simlisgumis (#423) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben melegszik és akkor elindul a venti lehet normális is, his iceq kártyák is hasonlóan viselkedtek.

Az élet kegyetlen .

(#429) Pierre75 válasza rocket (#421) üzenetére


Pierre75
senior tag

Én ma vettem ezt:

http://www.ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r685d5_1gd_b_hd6850_1gb_pcie/163689

Alapból 50%-on van a venti, akkor már hallható, de kézi vezérléssel 40%-on hangtalan (így 39C). 4850 után hallom a hdd hangját, végre csend van a gép körül.

10.10c-vel KmpPlayer-nél enhanced videó beállításnál nincs kép, csak hang, ezt remélhetőleg javítják.
BC2-nél a 4850 után keményebb a füst effekt (értsd sűrűbb), a pályák is részletgazdagabbak, MP belépés után 15 mp-ig "szaggat", emiatt 460 tulajok is panaszkodtak, így driver nyűgnek tűnik.

(#430) v!ct0y válasza tomic (#426) üzenetére


v!ct0y
veterán

Most épp 42 fokos. Hangja oké de ha felteszem 50% akkor már van olyan mint egy 4850 nek 100% on. 100% on meg porszivó.:DDD

(#431) rocket válasza Pierre75 (#429) üzenetére


rocket
nagyúr

50% se jo, mivel 55 fokig 22% kene legyen a BIOS szerint.

Tudnal csinalni egy kepet CCC Overdriverbol?

Manualisan lehet allitani Overdriveban, probald ki 22%-on (csak ne felejsd ugy, mert 3D alatt gaz lehet), teljesen hangtalan, ilyen kene legyen alapbol :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#432) tomic válasza v!ct0y (#430) üzenetére


tomic
addikt

De terhelés közben felmegy 50%-ra?

(#433) Pierre75 válasza rocket (#431) üzenetére


Pierre75
senior tag

Megnéztem 20-45% között. 45-nél kezd megjönni a hangja, de 40%-nál nálam csendben van.

[ Szerkesztve ]

(#434) v!ct0y válasza tomic (#432) üzenetére


v!ct0y
veterán

10 perc furmark után 87 fok max volt és 39% os venti nem vészes a hangja de azért lehet hallani:)

(#435) simlisgumis válasza lsc (#428) üzenetére


simlisgumis
tag

Köszönöm,közben megnéztem,nem áll le csak annyira alacsony a fordulat hogy nem jelzi ki!

(#436) proximus válasza Johnny001 (#419) üzenetére


proximus
senior tag

Nekem konkrétan Giga 5770-em van(a ref. "tégla forma") és 4-5 biost biztos beletoltam már.
Pendrájvról csináltam mindíg atiflash-al, nem volt gond. Nem tudom hogy a 68xx kártyák is féken vannak-e tartva, mint az 5xxx-ek(a catalyst tuning lapján), vagy lehet húzni őket az egekbe; de ha az Asus-ok magasabb órajel-limiten vannak most is, akkor érdemes lehet olyan biost rátenni. Ezt a limitet nem igazán lehet emelni az RBE-ből sem(az ATI-nak köszönhetően szándékosan), ezért kell a "gyárilag" emelt órajel-korlátú bios.
A PCI vga megléte meg sok bosszúságtól tud megkímélni, ha sz@r kerülne a palacsintába :) :)

(#437) proximus válasza rocket (#431) üzenetére


proximus
senior tag

Előzőleg is ATI volt a gépedben? Ha igen, érdemes lehet nyomni a Catalyst c.c.-ben egy full defaultot(jobb felső sarok(?)). Hátha olyasmi gond van, mint most a 10.10 nél az "elrózsaszínesedés", amire gyógyír volt az alapértelmezések visszaállítása... :F

(#438) tomic válasza v!ct0y (#434) üzenetére


tomic
addikt

Akkor megnyugodtam. :K Csak a postás jönne már. :O

Tuningot nézted?

[ Szerkesztve ]

(#439) proximus


proximus
senior tag

Vártam én is ezt a kártyát egyébként, de az 5770-ről úgy érzem nem lenne érdemes váltani.
Egy 6-os PCIE csati van a mostani kártyán és ennél többet nem is akarok látni a gépemben, ;] ;] ;] ez is sok. Tudom, tudom, a 6850 -en csak egy van, de elvből nem veszek "nem teljesen ép kártyát", ;] a 70-es meg too much. :DDD Ha majd 28 nanon megint kijön egy legalább 1,5x gyorsabb kártya -szigorúan max egy PCIE csatival ;] -, akkor váltok arra. Nehogy már ~100w ne legyen elég egy videókártyának(szerintem)... Hol vannak már a régi szép idők, amikor az alaplap teljesen el tudta látni árammal a vidkarit... :( :O

(#440) rocket válasza proximus (#437) üzenetére


rocket
nagyúr

Probaltam mar ilyeneket, az tuti hogy ha nincs fent driver akkor jol mukodik.

Lehetne driver gond csak akkor a tobbi markaju kartyat is kene erintse, szoval e erosen sanszos benne van a problemaban a Gigabyte, valamiert osszeveszik a BIOS-uk a CCC-vel.

Mind1 egyelore, varok par napot amig talan valaszolni meltoztatnak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#441) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Mivel most nincs karim gtx460-ról lemondok és egy HD6870-et veszek:)
Kérdés, hogy melyiket?Asus, MSI, Giga,Saphire.
Giga,Sapphire olcsóbb.
Teljesítménye egyforma mind a 4-nek ugye?
Melyiket érdemes?
Talán az MSI teszik a legjobban, utánna Sapphire.

[ Szerkesztve ]

(#442) v!ct0y válasza tomic (#438) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hétvégén winreinstallt tervezek addig nem nagyon tuningolok.:)

(#443) tomic válasza szepsy (#441) üzenetére


tomic
addikt

Amelyik olcsóbb , ill esetleg több gari van rá azt.

(#444) szepsy válasza tomic (#443) üzenetére


szepsy
senior tag

Jaja sapphiren gondolkozok:)

(#445) tomic válasza szepsy (#444) üzenetére


tomic
addikt

Én XFX-et választottam.

(#446) szepsy válasza tomic (#445) üzenetére


szepsy
senior tag

Hol rendelted?És mennyiért?Árukeresőn nincs xfx:S

Másik:elég neki az 500w tápom?

(#447) v!ct0y válasza szepsy (#446) üzenetére


v!ct0y
veterán

Bőven elég az 500 as tápod hozzá.

(#448) tomic válasza szepsy (#446) üzenetére


tomic
addikt

[link]
Én kint élek jelenleg.

(#449) proximus válasza rocket (#440) üzenetére


proximus
senior tag

A gigabyte oldalán van egy bios, ami a mai napon jelent meg, F3_B jelzéssel. :) :)
Ez a rész érdekes lehet számodra: "Reduce FAN noise " :D

[ Szerkesztve ]

(#450) rocket válasza proximus (#449) üzenetére


rocket
nagyúr

Hat nem ilyen fixre szamitottam, 50%-ra raktak 55 fokig a a ventillator sebesseget 22% helyett :)

Vendor ID kimaradt belole, nagy kapkodasnak ez lett a vege :)

Raadasul nem stimmel a merete a Techpoweruposokkal ott mindegyik 128kb, ez meg 64kb-os. (vagy a Radeon BIOS editor menti el rosszul, HD4870-nel volt forditott eset 64kb-nak mentette el 128kb helyett)

"The problem is that the 4870's (and maybe later) BIOS is 128 kB instead of 64 kB in file size. ATIFlash, WinFlash and GPU-Z 0.2.4 and earlier however read out the first 64 kB only. So, the file you get this way will be corrupted. Flashing such a file (modified using RBE or not) to the card will prevent the system from booting. RBE detected now that you specified a BIOS which has a 64 kB filesize only but utilizes GDDR5 memory. So, please double check if this file has been read out correctly! To be sure, use GPU-Z v0.2.5 or later for BIOS extracting. However, flashing (correct 128 kB sized) BIOSes using ATIFlash or WinFlash should be no problem."

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.