Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Ari18 válasza tome.jr (#131) üzenetére


Ari18
őstag

Itt van a Far Cry 2 benchmark, holnap előkeresem a Crysis-t is.
( 6870 900/1050MHz Proci 3,2GHz tehát minden alapon )

[ Szerkesztve ]

(#152) tome.jr válasza Ari18 (#151) üzenetére


tome.jr
addikt

Meg tudod nézni esetleg élsimítás nélkül is?

(#153) Ari18 válasza tome.jr (#152) üzenetére


Ari18
őstag

Kb 10perce töröltem le :DDD Visszarakom és megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#154) Ari18 válasza tome.jr (#152) üzenetére


Ari18
őstag

Tessék: minden max, csak nincs élsimítás:

* Total Frames: 4020, Total Time: 51,00s
* Average Framerate: 78,82
* Max. Framerate: 111,67 (Frame:722, 7,57s)
* Min. Framerate: 57,08 (Frame:3261, 41,68s)

(Metro 2033-at ne kérjetek mert valamiért kilép már a főmenüből is)

[ Szerkesztve ]

(#155) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

Sajnos a nemrég elhalt az eddigi kedvenc kártyám (4870) és az újat is ATI családból gondoltam, nagyon megtetszett a 6850/6870 sorozat, viszont EZT a cikket elolvasva nem úgy tűnik, hogy megéri váltani rá.
Tényleg nem akarok flamet szítani, de úgy tűnik, hogy a jelenlegi bestbuy egy OCs 460, pontosabban egy zotac 460 AMP 50K körül. Cáfoljatok meg kérlek, ha tévednék.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#156) tome.jr válasza Ari18 (#154) üzenetére


tome.jr
addikt

Köszi :R Viszont nekem úgy tűnik, hogy elég proci limites az eredményed. Meg tudod még nézni 3800 Mhz-re húzott procival is, esetleg tuningolt kártyával? :D Nálam egy tuningolt GTX 460 1 Gb-os egy 3800 Mhz-en futó core i5 760-nal élsimítás nélkül, ultra high beállítással 1920x1200 mellett 77-95-134 fps-t produkált.

(#157) lsc válasza Zomb€€ (#155) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem igazán értem mi a gondod a 6xxx szériával, itt [link] is erősebb mint a gtx-ek, arban meg hasonlók.

Az élet kegyetlen .

(#158) Ari18 válasza tome.jr (#156) üzenetére


Ari18
őstag

Reggel nekiesek komolyabban a dolgoknak. Mára elég ennyi. :DDD

(#159) SpeedR válasza lsc (#157) üzenetére


SpeedR
őstag

Pedig teljesen jól látja a helyzetet. Egy keményebb (akár gyári) tuningos GTX 460 odacsap a 6850-nek, és sok játékban megelőzi még a 6870-et is. Az új AMD kártyák túlhajthatóságáról ugyan még nincs sok tapasztalat, de a PH! tesztben elért +3 és +5% OC a nevetséges kategóriát súrolja.
Szvsz akinek nem sürgős a vásárlás az várjon vele egy picit, mert a nyakamat tenném rá, hogy 2 héten belül 45k alatt lehet megvásárolni mind a 460-at (1gb) mind a 6850-et.

(#160) lsc válasza SpeedR (#159) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy keményebb (akár gyári) tuningos GTX 460 odacsap a 6850-nek, és sok játékban megelőzi még a 6870-et is. PH teszt [link], itt sem azt látom hogy a gtx-ek gyorsabbak lennének, a tuningot meg talán hagyjuk, vagy tudod garantálni hogy mindegyik annyit megy, főleg hogy videokártyát sokan nem tuningolnak.

Az élet kegyetlen .

(#161) SpeedR válasza lsc (#160) üzenetére


SpeedR
őstag

Mivel szinte azonos árú és képességű kártyákról beszélünk, így a választásnál döntő szerepe lehet az extra szolgáltatásoknak. Ezek közé tartozik az OC képesség is. A 460-asok bizonyítottan tuning barátok, ezért sokaknál feléjük billen a mérleg. A túlhajthatóságra természetesen nincs garancia, de az eddigi user tapasztalatok nagyon pozitívak. Ha biztosra akarsz menni, akkor pedig ott vannak a gyári OC szériák, de ezek már sajnos 53-55 ezerbe kerülnek.

(#162) emre válasza katt777 (#146) üzenetére


emre
veterán

mod:
inkább az ATT topikban :)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#163) Zomb€€ válasza lsc (#160) üzenetére


Zomb€€
őstag

PH! tesztben is alapórajeles 460 volt a tesztalany.
Még több tesztet átnézegetve, a 6870 akkor érné meg igazán, ha egy árba lenne egy OC-s 460-al de én eddig csak 70K bruttóért találkoztam vele. A 6850 van jelenleg azon az árszinten, de azt viszont kegyetlenül elkalapálja a gyári OCs GTX :U

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#164) vergilx válasza Zomb€€ (#163) üzenetére


vergilx
őstag

aprón van 6870 53 körül,6850 46 körül.

(#165) tzsolesz válasza Zomb€€ (#163) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Várjuk már meg az árak normalizálódását, és a júzerek visszajelzéseit a tuninggal kapcsolatban. ;)
Túl korai ez még..... Egyébként a rocket által nem rég linkelt tuningos tesztben azért a kisebbik tag (6850)-ben találtak 30% pluszt. Ez azért már erős GTX460 tuningpotenciál. Nem kell itt elájulni túl hamar...

Az alap az ugye 775Mhz, és tuninggal 1025Mhz. :K

(#164) vergilx Nem kell parázni, nem sokára megjelennek a webshopokban is, és hamar ennyiért lehet majd ott is hozzájutni. Akkor meg már felesleges erről a GTX-es tuning mizériáról tárgyalni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#166) MZsoltee válasza tzsolesz (#165) üzenetére


MZsoltee
veterán

Helyesen beszél a kolléga, tessék várni én még tuti nem vásárolnék, meg kell várni hogy megjelenjenek a nagyágyúk a cayman és antilles is és akkor lesz jó világ, várom a 40k alatti 5850eket...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#167) vergilx válasza tzsolesz (#165) üzenetére


vergilx
őstag

én még várok a dologgal,csak nem tudom h mire lenne érdemes lecserélni a jó öreg 4870 et.

(#168) gbors válasza Zomb€€ (#163) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, ha ennyire arra húz a szíved, akkor vegyél GTX460-at :)
a várás meg ugye kétélű dolog, mert amíg vársz, addig nincs VGA. sőt, jelenleg háromélű, mert benne van a pakliban, hogy a dollárárfolyam nem kedvező irányba mozdul el...

amúgy szerintem nagyon egyszerű dönteni a GTX460 és a 6850 között - ahogy valaki írta is lejjebb, szolgáltatásokban a GTX460 jobb, nyers ár / teljesítményben a 6850. vszleg pár hét múlva az utóbbi differencia kicsit nagyobb lesz, mert az AMD sokkal jobb pozícióban van az árazás terén.
innen már csak le kell tenni a voksot valamelyik változat mellett :K

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#169) katt777 válasza tzsolesz (#147) üzenetére


katt777
félisten

Ja, spéci kártyákkal szokott probléma lenni, ill. GDDR5-tel, ha nem szabvány HD4870-ről van szó. Gondolom, nálad az előbbi. Szoftveres móddal az órajel-probléma orvosolható.
Azért én megnézem ezeket a talált tuningokat, mert anno 4870-ekben is olyan komoly tuningokat találtak, amiket a gyakorlatban senki nem tudott visszaigazolni. Persze, fel lehet hajtani az órajeleket, aztán elég egy igényesebb játékot ráereszteni, és kakukk.

tome.jr: Mi a francnak izmos VGA, ha nem használja ki az ember? :F Hogy bizonygassa, milyen fasza erős a kártyája, mert már CPU-limites? :F :Y

Ari18: Előfordul ez crackelt programmal. :U ATT-t nem próbáltad ki? :F

Zomb€€: Még egy GB SOC-et is megkapsz 55k-ért, és még tovább tuningolható, jobban megéri a HD68xx kariknál, ráadásul kapsz nV szolgáltatásokat (PhysX, CUDA). HD6870-et legjobb árban 58k-tól láttam. GTX460 1GB-ot kapsz 10k-val olcsóbban, teljesítményben meg hasonló.

SpeedR: :K GTX460 1GB már most is van 47k-tól. Sajna az AMD gyenge tuningolhatósága tény, nem vicc. Ezeket Abu85 szerint már ilyen szépen belövik gyárilag.

lsc: Ki kell ábrándítsalak, a GTX460-ak nagyon szépen mennek alapfeszen 850/1700/2000-ket is, emelt fesszel meg még többet. Ráadásul elég brutális gyári tuningos kártyák is vannak még mindig a HD6870-nél olcsóbban, ha valaki nem akar maga tuningolni.

emre: OK, csak itt HD6-tapasztalatra lettem volna kíváncsi. HD6870-nek nálam csak akkor lesz esélye, ha kezeli az ATT, de most olvasom, hogy az AMD még az AVIVO-t is megszünteti, akkor pedig oda az ATT XCoder-e is, szóval az AMD tényleg bekaphatja, ha már nincs miért megvenni. :(((

gbors: Ha a mai árakon, 48k körül vesz egy GTX460-at, az bőven kiszolgálja 2 évig, nem túl magas havi költséggel, áresésre várva max. pár százast spórolhat, de benne van a lutri, hogy megint ejtik a Ft-ot. Ha most lenne annyi lóvém, már rajta is lennék egy GB 460GTX OC-n.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#170) wednesday válasza katt777 (#169) üzenetére


wednesday
őstag

Itt mindenki arról beszél HA nem sürgős akkor érdemes várni. Az újdonság varázsát meg kell fizetni. Persze, hogy most még drágák a Radeonok, a GTX460 is 60-65k-ról indult a rajtnál.
A PhysX, meg CUDA játékos szempontból kb semmit nem ér. A PhysX-et nem fogja bekapcsolni senki egy 460-ason, azért hogy agyoncsapja teljesítményt. Én is azt mondom persze, egy GTX460 most jó választás, biztos nem jár vele rosszul az ember, de ezek az új Radeonok is elég jól sikerültek, amit direkt a 460-as kiszorítása céljából hoztak ki. Ezért nem hinném, hogy drágábban fogják árulni.

(#171) Ari18 válasza tome.jr (#156) üzenetére


Ari18
őstag

Itt van 3,8GHz-es procival. A Far Cry mindig is jobban futott nVidián.

# Total Frames: 4295, Total Time: 51,01s
# Average Framerate: 84,21
# Max. Framerate: 119,23 (Frame:686, 6,92s)
# Min. Framerate: 60,61 (Frame:1825, 20,75s

(#172) TTomax válasza lsc (#160) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na hát akkor várom a 6870OC-s eredményeket,lehet szénné húzni,én is kíváncsi vagyok,ha kell akkor lefuttatom én is a teszteket,lássuk melyik a jobb... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#173) gbors válasza wednesday (#170) üzenetére


gbors
nagyúr

A PhysX extra vizualitást ad, ahogy számos egyéb más népszerű effekt (HDR, soft shadows, SSAO, etc.), a megvalósítási módon kívül semmi különbség nincs közöttük. Lehet mondani, hogy ezekre nincs szükség, akkor nyugodtan el lehet lenni egy 8600GT / 2600XT szintű kártyával, és felesleges a 40-60e FT-os kategóriára még ránézni is. Az extrém teljesítményesés meg extrém esetekben van, számos játékban kevesebb hatása van a PhysX-nek az fps-re, mint az AA-nak.

katt: én nem látok a jövőbe, úgyhogy nem akarom megjósolni, mennyi lesz az árkülönbség a két VGA között 3 hét múlva. ha pl. 2e HUF, akkor az ár/teljesítményben 10% diff a 6850 javára, és ha csak ez az egy szempont a fontos (sokan ezt mondják), akkor az már nem kis különbség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#174) tzsolesz válasza TTomax (#172) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem kell oda 6870, elég lesz ott 6850 OC-zás. A 6870 már alapon GTX470 ezt ne feledd.
Ráadásul attól hogy 30%-ot húzol egy kártyán, az még nem 30% teljesítmény növekedés, hiszen ez nem csak órajel függvénye. :(

Az a baj, hogy még nem nagyon van senkinek 6850/70, illetve ha van is, az "bátortalan" kézben van. Az a gond hogy nincs rá lém. Kerülne csak hozzám egy példány, úgy széttépném a száját ahogyan azt kell. ;]

[ Szerkesztve ]

(#175) lsc válasza TTomax (#172) üzenetére


lsc
nagyúr

Gondolom neked is szelektív a látásod, mint írtam sokan nem húzzák a vga-t, annak meg tökmindegy hogy milyen ügyes vagy. A tesztekben meg mindegyikben csak a ccc-ben húzták a kártyákat, az nem egy nagy dolog, talán meg kellene várni más eredményeket is. Az 5xxx szériát is szépen lehet húzni, ez meg annak a finomított változata, nem hiszem hogy ekkora lenne az eltérés.
De utoljára, alapórajelen jobb a 6xxx, tuningot meg a fentiek miatt én is kíváncsian várom, de azért egy hetes kártyák, talán adni kellene egy kis időt. Azt meg csak halkan teszem hozzá hogy kíváncsi vagyok ezek a 460-ok tuning mellett meddig bírják majd /lehet sokáig, nem tudom/, de erre csak az idő ad választ.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#176) tzsolesz válasza lsc (#175) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah meg arra, hogy ezek a brutális tuningok működnek-e hosszú időtartamban is, vagy csak arra a pár perces tesztekre. Nem hiába estek ki a ref órajelek felett az OEM partnereknél.
Ha már csak ebből indulunk ki, én csak fenntartásokkal kezelem ezt a bűvös GTX tuningot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#177) Ari18 válasza tome.jr (#128) üzenetére


Ari18
őstag

Itt van a Crysis (1.2) is. 6870 alap, proci 3.8GHz

[ Szerkesztve ]

(#178) Ari18


Ari18
őstag

Ugyan az AA nélkül.

(#179) Crytek válasza Ari18 (#178) üzenetére


Crytek
veterán

6870 és 11 fps a minimum :( Amugy meg ati mióta tudja ezt a Q-s élsimitás?Úgy tudtam hogy ez csak nv karikon van

Next PC Upgrade: 2022

(#180) smkb válasza tzsolesz (#176) üzenetére


smkb
őstag

Nyilván ezért adnak ki a partnerek többnyie OC kártyát, mint alapórajelest (utána lehet nézni, ezek vannak jóval kevesebben a modellpalettán), mert nem bírják... :)

Az van, hogy az AMD válogatott Bartsokat dob a HD6870-ekre, amik bírják a szénné húzást, ami nem bírja a 900mhz-et megy a levesbe Barts Pro-nak. Nem véletlen lehet a HD6850-eket a HD6870-ek ref órajele közelébe húzni gyakran. A HD6870 meg simán gyári OC kártya, ezt mutatják, hogy szinte semmit nem lehet húzni alap feszen már rajtuk. Meg az is, hogy a kezdeti HD6850-ek közt ott vannak az 1120 sp-sek, mert elfelejtődött letiltani felesleges sp, csak a 775 mhz beállítása történt meg.

Annyi a különbség, hogy az NV nem válogatott és adott ki egy 850mhzen ketyegő GTX46x nevű verziót, hanem a partnerekre bízta a jobb csipekkel az OC kártyákat.

(#181) Ari18 válasza Crytek (#179) üzenetére


Ari18
őstag

Igen, de ez kb 0.5s-re van, utána normális. Ha olyan kártyára vársz amin nem megy 24fps alá a min. akkor az életben nem lesz új kártyád. Játék közben nem tapasztaltam ekkora fps zuhanást. Simán játszható. Passz, szerintem már a 4870-emnél is ott volt.

(#182) tzsolesz válasza Crytek (#179) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hidd el a GTX-eken még így sem megy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#183) Crytek válasza tzsolesz (#182) üzenetére


Crytek
veterán

Ebben nem vagyok olyan biztos Itt látható is!

Next PC Upgrade: 2022

(#184) TTomax


TTomax
nagyúr

Az eredmények érdekelnek,nem a tesztek...lássuk... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#185) wednesday válasza Ari18 (#181) üzenetére


wednesday
őstag

Szerintem is. Ráadásul DX9-be (totál ugyan az a látvány) még gyorsabban is fut a játék. A warhead-el sose játszottam egy percet se DX10-be.

(#186) gbors válasza tzsolesz (#176) üzenetére


gbors
nagyúr

nincs ebben semmi bűvös - alig van GTX460, amit egy mozdulattal ne lehetne alapfeszen felhúzni 800MHz környékére. ez 20%, és a fogyasztást alig 10-15W-tal dobja meg, meg melegek sem lesznek tőle. nem lesz ezekkel élettartam-gond - persze ha valaki 900MHz-en nyomja, az más tészta - akárcsak a 6870 ;)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#187) Zomb€€ válasza Crytek (#183) üzenetére


Zomb€€
őstag

Benéztem bocs.

Szal nem húz a szívem a GTX-ek felé, de a teszteket nézegetve nagyon jó vétel.
Más kérdés, hogy ha a 6870 is lecsökken 50-55K bruttóra, akkor már megfontolandó, csak a kérdés hogy mikor...nekem most ment tönkre a VGA-m és most kell új:-C

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#188) fenergie84 válasza Zomb€€ (#187) üzenetére


fenergie84
addikt

szerintem végy egy pót karit (ha még nincs), valami olcsót pár ezerért, aztán azzal kompromisszumokkal átvészeled ezt az időszakot.
Tavaly én is így voltam vele, ki lehet bírni... :K

(#189) Cyberpunk válasza tzsolesz (#182) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ugyan már ne ámíts ;] Bár kétségtelen hogy ATI-t szereti jobban ez a játék, de az én GTX470-emmel nem kell szégyenkeznem ezt az eredményt látva.

Ari18: Unique Heaven benchmarkot kérünk max grafika extrém tesszalációval. Kíváncsi vagyok hogy javult e valamit ebben az ATI.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#190) RootRulez válasza Zomb€€ (#187) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem pár kb. egy éve egy 1MB-os S3 trio ment a gépben két kártya közt... MSNre, böngészni jó volt :DDD

═════════════════════════════════════════

(#191) Zomb€€ válasza RootRulez (#190) üzenetére


Zomb€€
őstag

Ez meg inkább perverz megoldás, mint ideiglenes :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#192) 04ahgy válasza gbors (#186) üzenetére


04ahgy
nagyúr

20% órajelemelés a fogyasztást is ennyivel dobja meg, már csak fizikai törvényszerűségek okán is...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#193) smkb válasza 04ahgy (#192) üzenetére


smkb
őstag

Nem... 20% GPU órajelemelés <> VGA szinten 20%-al több fogyasztás...

[ Szerkesztve ]

(#194) p87 válasza Ari18 (#178) üzenetére


p87
senior tag

Viszonyításképpen lefutattam én is 5870-esen. Cata 10.10 és a procim 3,8Ghz-n megy, vga természetesen alapon.

Nem valami jó eredmények a 6870-től.

[ Szerkesztve ]

(#195) RootRulez válasza Zomb€€ (#191) üzenetére


RootRulez
félisten

Érdekes volt 2 mag, meg 4giga ram társaságában a kis PCI vga. :U

═════════════════════════════════════════

(#196) tzsolesz válasza Crytek (#183) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ember. Szemétté van húzva a GTX. Ő alapórajeles eredményt közölt (ha minden igaz...). :U
Ráadásul mondta, hogy csak egyetlen pillanatra ugrott le, azért lett olyan a min. fps.

Alapórajel ellen alapórajel. :K

[ Szerkesztve ]

(#197) tzsolesz válasza gbors (#186) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Félreértettél, nem az élettartamra gondoltam, hanem a stabilitásra. Egy teszt nem minden. :N

(#198) Ari18 válasza tzsolesz (#196) üzenetére


Ari18
őstag

Hagyjad... már vagy 5 éve vár az új csoda vga-ra, ami viszi a Crysist maxon :DDD
Igen alapon volt, csak a procit húztam 3.8GHz-ra.

Cyberpunk

Szerintem csoda nem történt Atiéknál ;]

(#199) Crytek válasza tzsolesz (#196) üzenetére


Crytek
veterán

Ott a kép 715-ön megy az mióta van szénné húzva?
Nem mellesleg van egy 10-es a két vga között árban a gtx javára!

Next PC Upgrade: 2022

(#200) Cyberpunk válasza Ari18 (#198) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja várható volt. De majd talán a HD7000-es széria domborítani fog tesszallációban is ;]
Legalább valamiben megmarad addig is az nVidia előnye :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.