Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Gaboman válasza LuzZzer (#548) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igazából nem is ott jön majd elő a különbség, Q6600 és az i5 között teszteltünk ugyanolyan CF kártyákkal, játékoknál néhol nem kevesebb mint 25-30%os különbség is volt.Jobb ramok, alaplap, proci elég nagy különbségekre képes.

FarCry2
Q6600:57,30 Fps
i5:72,25 Fps
26%

STALKER CoP
Q6600:88,5 Fps
i5:112,25 Fps
26%

Ennyit jelent egy jobb rendszer, és a játékok többségében tapasztalható is ez az arány.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#552) lsc válasza tome.jr (#550) üzenetére


lsc
nagyúr

Melyik pcie 1.0 kevés ? Az amelyik még az 5870-et és a GTX 480-at is 1-2 %-kal fogja vissza ?

Az élet kegyetlen .

(#553) LuzZzer válasza Gaboman (#551) üzenetére


LuzZzer
tag

Ez várható volt, egy Q6600 kicsit már régi DDR2vel meg a 65nm technológiával, tuning nélkül meg 2,4 GHz. Véleményem szerinte ezt a vidókarit egy Amd P2 3Ghz+, Intel oldalon meg a i5 és afölött már kihajtja rendesen(E8xxx és Q9xxx is valószínű).
Ott a Stalkeres benchem, este megcsinálom azonos beállításokkal mint Ari és szerintem elviselhető különbség lesz. Vantageban a gpu scoret néztem, jól látható hogy az i5 számításban jóval jobb mint egy Phenom II.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép, a világ rossz!

(#554) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Van valakinek tapasztalata ezzel a karival:
GIGABYTE GV-R685D5-1GD-B HD6850 1GB
http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_gv_r685d5_1gd_b_hd6850_1gb_pcie/163689
GIGABYTE GV-R685D5-1GD-B HD6850 1GB PCIE
Érdekelne hogy alakulnak a hőmérsékletek és mennyi hangos,mert GTX 460 esetében nagyin dicsérik a gigy dupla ventis megoldását.

(#555) tome.jr válasza lsc (#552) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem látok sehol sem 1.0 vs 2.0 pcie mérést :F Az mind 2.0

(#556) Gaboman válasza LuzZzer (#553) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jövőre majd én is berendezkedem egy jobb procival.
Nem bírja a Q6600 kihasználni a CFben rejlő plusz erőt sajna.
Próbáltam már 3600Mhzen is de semmi javulás.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#557) Zanik válasza s.s.j.goku (#554) üzenetére


Zanik
addikt

olvass vissza, rocket épp most szív vele, de remélhetőleg orvosolható a baj.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#558) lsc válasza tome.jr (#555) üzenetére


lsc
nagyúr

Mivel ennyire benne vagy a sávszélességben azt hittem nem kell magyarázni hogy a pcie 1.x 16 megfelel a 2.0 8 szorosnak :U .

Magyar teszt [link] ugyanebben a témában.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#559) tome.jr válasza lsc (#558) üzenetére


tome.jr
addikt

Benne vagyok, de ezt még így leírva nem láttam sehol. :)

[ Szerkesztve ]

(#560) lsc válasza tome.jr (#559) üzenetére


lsc
nagyúr

egyszer egy 16 sávos PCI-Express 2.0 slotban mértük le, egyszer pedig egy 8 sávosban, ez utóbbi sebességben megegyezik egy 16 sávos PCI-E 1.1 slottal.

Idézet gbors tesztjéből.

Az élet kegyetlen .

(#561) katt777


katt777
félisten

Na, a Trixx semmit nem ér HD4870-en. Órajelek alapra ugranak vissza, feszt nem kezeli, egyedül a hűtést vezérli (mondjuk már ez is jobb, mint a CCC). HD6870-en működik vele minden?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#562) Kelvin válasza katt777 (#561) üzenetére


Kelvin
őstag

hd5850-en működik az összes funkció hibátlanul, mondjuk nem sok, de nekem pont ennyi kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#563) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

"rocket" sikerült meoldani a giga 6850-es problémádat?
vagy felejtsem el ezt a kártyát?

(#564) DroiDMester válasza katt777 (#561) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

írtam már hogy csak REFERENCIA nyákos és csak digitális PWM-es 4870.nél működik (ha egyátalán működik)

HD5770.el működik minden funkció vele itt! és itt! leírtam a tapasztalataimat képekkel illusztrálva! :K

(#565) katt777 válasza DroiDMester (#564) üzenetére


katt777
félisten

Hát elméletileg ref. kártyám van, csak a hűtés más (silent eff.) Akkor már csak azt kéne tudnom, melyik HD6870-et vegyem meg, vagy legyen ASUS Smartdokival. :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#566) DroiDMester válasza katt777 (#565) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

6870.ből én eddig csak Referencia hűtőseket láttam ami azt jelenti hogy maga az egész kártya 100.% ban ugyan az mindegyik és a Szokásokhoz híven mindet a SAPPHIRE készíti (csak BIOS ban térnek el egymástól, ha a megrendelő nem referencia BIOS-t kér rá) és küldi szét a többi gyártónak akik csak a saját matricájukat ragasztják rá a kártyára meg bedobozolják! De ez nem újdonság minden új Ati kártya ilyen amik Ref hűtősek és Ref nyákosak! :R

Tehát mindegy (most amíg nincs egyedi nyákos és egyedi hűtős 6870.es) melyiket veszed csak a hozzá adott körítés más! :)

(#567) szepsy válasza katt777 (#565) üzenetére


szepsy
senior tag

mi ez a smartdoki?

(#568) rocket válasza P.O.W. (#543) üzenetére


rocket
nagyúr

Kezdesnek majd nezd meg legyszives a CCC-ben a venti fordulatat idle :)

#554:Egyelore en nem ajanlom a Gigabyte kartyajat, mert idle nem mukodik a BIOS szerint a venti vezerles (22% 55fokig), nalam 74-75%-on megy idle is a venti (masok szamoltak be hasonlo problemakrol, itt PH-n valakinek 40% korul megy de az meg mindig nem a BIOS szerinti), a Gigabyte oldalara felkerult egy BIOS ami elvileg javit a probleman (mar ha az annak veheto, hogy 22% helyett abban mar 50% 55fokig a venti szabalyozas), de fele akkora a BIOS mint amit lementettem a kartyarol, a Gigabyte support meg nem valaszol a felmerult problemakra.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#569) Pierre75 válasza rocket (#568) üzenetére


Pierre75
senior tag

Feltetted már az új bios-t? Ezzel visszavesz szépen 22%-ra, és a terhelésnek megfelelően használja. 45% felé még nem ment.

http://www.giga-byte.hu/products/vga/bios/gv-r685d5-1gd.html

[ Szerkesztve ]

(#570) rocket válasza Zanik (#557) üzenetére


rocket
nagyúr

Mar nem sokaig, bekaphatja a Gigabyte :)
2 nap alatt nem tudtak valaszolni legalabb annyit, hogy "koszonjuk hogy megkeresett minket a problemaval, a levelet tovabbitotuk a megfelelo kollegaknak, akik hamarosan ertesitik a tehendokrol".
Felreertesek elkerulese vegett angolul irtam nekik ahogy kell, tehat nem azert nem irnak mert nem tudnak egy mukkot se magyarul, es nem tellik tolmacsra :D

#569:Nem raktam fel mert emiatt, es ebben a BIOS-ban mar 50% a fan cycle 55fokig.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#571) szepsy


szepsy
senior tag

Miért ment le 64-re az Asusnak az ára? Tegnap még a legdrágább volt?Nekem ez csak jó, a Sapphirenek meg fel 70-re pedig azt akratam, de így Asus lessz , amit először akartam:D

(#572) szepsy


szepsy
senior tag

Lentebb fog menni az ára 6870-nek, ha kijön a 6950/70/90.?
És mikor jön ki?

[ Szerkesztve ]

(#573) LGabor001


LGabor001
tag

Sziasztok
Segítséget kérnék
Nagy választás előtt állok épp most adom el az alap ref hűtős 4870 512mb -os karim
és most gondolkozok hogy vegyek Gigabyte Radeon HD 5850 OC Ultra Durable 1024MB DDR5 VGA
vagy egy 6870-es vga-t
de most megint vegyek egy ref hűtős karit...
ti melyiket vennétek meg?
am 56e ft körül van mindegyik és újak

(#574) Ari18 válasza LGabor001 (#573) üzenetére


Ari18
őstag

Én csak a 6870-ről tudok nyilatkozni. (ref Sapphire) Előtte pont egy ref 4870-em volt nekem is. Szóval a hang miatt ne aggódj, ég és föld a kettő között a különbség. Terhelés alatt is alig hallható. Ha közel egy árban vannak, akkor egyértelműen a 6870-es.

(#575) vzsryl válasza szepsy (#571) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Van 57k-ért VTX3D: [link]
És ezt a hsz-t ajánlom elolvasásra: [link]

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#576) Peter13 válasza vzsryl (#575) üzenetére


Peter13
senior tag

Nekem konkrétan ez van (VTX), és tényleg tök ugyanaz mint a ref kártya (sőt, ez igazából egy referenciakártya :) ). Nagyon masszív darab, nagyon egyben van: én meg vagyok elégedve vele. Hangja 2d-ben nincs, 3d-ben már hallható, de tényleg szolid (elég háklis vagyok erre, szóval tőlem ez nagy szó).

Éppen ezért én a 6870-re voksolok (én is ezt vettem, mert nem volt nagy a különbség árban a kettő között, akkor meg már miért ne)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#577) szepsy


szepsy
senior tag

Asus lessz szerintem, komolyabbul nézki mindnél :)Mondjuk ugyse látom mert lefele lessz:D

(#578) vzsryl válasza szepsy (#577) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az összes HD6870-es ugyanúgy néz ki, csak a matrica más rajtuk. Ha neked az Asus-os matrica megér 7k-val többet, akkor nem szóltam.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#579) Pierre75 válasza rocket (#570) üzenetére


Pierre75
senior tag

Szerintem magadat hergeled, feltettem a bios-t és amint írtam 22%-on kezeli idle-ben a ventit. 3D alatt se pumpálja több óra után se magát a venti 45% fölé. Semmi gondom, remek csendes kártya.

(#580) drakkar11 válasza vzsryl (#578) üzenetére


drakkar11
tag

Sziasztok!

Miért nem gyárthata az ASUS, MSI , Sapphire, Club3D, Cannect3D stb egyszere az ATI ref kártyáit :F ???? :F

(#581) rocket válasza Pierre75 (#579) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem hergelem magam.
Tudod ugy mukodik a dolog elvileg, hogy megveszek valamit es ha valami problemam van irok a supportnak, de azok ha tojnak az egeszre magasrol, akkor en is rajuk, ennyi.

Egyebkent ezek szerint akkor a BIOS amiben 22% a fan cycle 55fokig 75%-on jaratja, amiben meg 50% 55 fokig 22%-on, hat ez zsenialis :)
Kepet dobjal mar be legyszives.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#582) Abu85 válasza drakkar11 (#580) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gyárthatja csak referenciatermékeknél olcsóbb kiadni a gyártást a PC Partnernek vagy másnak, így minden cég jobban jár anyagilag.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#583) DroiDMester válasza drakkar11 (#580) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mert NEM gyártanak, csak ha megkapják az engedélyt AMD bácsitól hogy mostantól készíthetnek egyedi nyákot és egyedi hűtést rá, nameg eltérhetnek a referencia órajelektől is! :DDD Ha pedig megkapják a zöld utat akkor nem egy referencia nyákot fognak tervezni ami létezik már, hanem egyedi megoldásokat!

Egyébként a ref nyákos kártyákat kizárólag az ATi legnagyobb partnere a SAPPHIRE készíti ahogy ez már kezdetek (2001. Június) óta így van, és így is marad amíg létezik a Sapphire!

[ Szerkesztve ]

(#584) drakkar11 válasza DroiDMester (#583) üzenetére


drakkar11
tag

ABU85 és DroiDMester:
Én csak azért kérdeztem, mert szintén egy nyákokat gyártó cégnél dolgozom.
( gépész)
Ezért tudom hogy a gyártás során több szük keresztmetszet van.
Gondolom ezt ti is tudjátok.
Ezért gondolom, hogy egy gyártó nem képes kiszólgálni a többi gyártót, és a vásárlókat.
Ha csak nem két hónapal ezelött készültek a kártyák és várták a bejelentés pillanatát.
De tévedhetek.

(#585) DroiDMester válasza drakkar11 (#584) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát nem 1.héttel a megjelenés előtt kezdik el gyártani a kártyákat! :C

Hanem olyan 2-3.hónappal megjelenés előtt! tehát van idejük legyártani és továbbítani a többi gyártóhoz dobozolni! :K

(#586) Pierre75 válasza rocket (#581) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem, vmit félreértettél. Miután hazahoztam a kártyát, azon a régi bios-szal volt alapon idle-ben 50%-ra téve a venti. Ezt a CCC-ben manuálisan 40%-ra tettem, és lőn csend. (Jelzem 50%-on is halkabb volt, mint a 4850-m, de a zajt nem szeretjük.)
Ma tettem fel az új bios-t, mint a képen is látod 25%-on jár a venti. (Bekapcsolás után 22%, némi játék után 39% volt a fordulat.)

[ Szerkesztve ]

(#587) Gorneck válasza drakkar11 (#584) üzenetére


Gorneck
titán

Két hónappal? Van olyan kártya amit fél évvel előbb kaptunk, mint maga a bejelentés megtörtént...mire egy egy kártya eljut piacdobásig addigra a nagyobb vásárlóknak csekkolniuk kell őket...
ATIból mi csak Sapphire-t kapunk...pl.

Gorneck#1239

(#588) pih1 válasza Pierre75 (#586) üzenetére


pih1
csendes tag

Üdv!
Nekem is ilyen kártyám van (Gigabyte 6850), valamint szintúgy 73%-on pörögnek a ventik, amik így elég hangosak. Olvastam ezt a flashelés dolgot, ami megoldaná a problémát. Azt szeretném kérdezni, hogy azt tulajdonképpen hogy is kell csinálni?
Kösz

A4es rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném..

(#589) drakkar11 válasza Gorneck (#587) üzenetére


drakkar11
tag

Refkártyák v Sapphire kártya :F
Söt vannak olyan kártyák is amikell nem is fogsz hozzá jutni.
PL: 22 rétegü (egyenlöre biztos nem)

[ Szerkesztve ]

(#590) Pierre75 válasza pih1 (#588) üzenetére


Pierre75
senior tag

Innen letöltöd az új bios-t:
http://www.giga-byte.hu/products/vga/bios/gv-r685d5-1gd.html
kibontva az exe-t ezt kapod:
vga_bios_gv-r685d5gd_f3_b
Innen pedig a programot:
http://ee.giga-byte.com/download/vga/utility/20317/
telepíted, megadod az új bios-t, pár mp alatt megvan, kér egy újraindítást és élvezheted a hangtalan kártyát.

(#591) rocket válasza Pierre75 (#586) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerintem elbeszelunk egymas mellett :)
Az uj BIOS-ban (ami letoltheto a Gigabyte oldalarol F3B a neve es 64kb-os) 50% a fan cycle 55fokig, magyarul 41foknal (ami a linkelt kepeden van) 50%-on kene menjen.
A kartyan levo BIOS-nal meg 22% a fan cycle 55fokig.

Itt vannak a kepek megegyszer:
Original BIOS:

Uj Beta BIOS:

Magyarul nalad amikor 41fokos az uj BIOS-szal es 25%-on megy a venti akkor az nem a BIOS alapjan mukodik.
(nalad ugye mar az eredeti BIOS-szal is mas sebesseggel ment idle mint nalam, de nem ugy ahogy a BIOS szerint kellett volna)

Egyebkent kozben rajottem, hogy load alatt is rosszul mukodik a venti vezerles az eredeti BIOS-szal, mert 93-95fok kozott kene 70-80% kozott porogjon a venti, nalam nem ment 60 foknal feljebb.

Erosen X aktas a tortenet, lehet Scully kellene ide :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#592) drakkar11 válasza DroiDMester (#585) üzenetére


drakkar11
tag

Bocsánat én azt nem tudtam hogy te ilyen pontosan tudod mi hogy mülödik. :Y

(#593) drakkar11


drakkar11
tag

Végülis ti tudjátok szevasztok.. ;]

(#594) pih1 válasza Pierre75 (#590) üzenetére


pih1
csendes tag

Köszi!
Tényleg nem volt nagy kunszt. Viszont tényleg bevált. Most működik a ventiszabályzója alapból nálam 30-35%-on pörög idle-n és 45 fokos a kártya. Terhelve felmegy úgy 45-50%ra és kb 55 fokig.

A4es rajzlapomat hasonló típusú Audira cserélném..

(#595) Pierre75 válasza rocket (#591) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Szerintem elbeszelunk egymas mellett"
Nekem is volt egy ilyen gyanúm.
Ezért szeretem a számítástechnikát, mindig meg tud lepni valami váratlannal.
Így viszont már megértem a felháborodásod.

Megnéznéd, hogy nálad KMPPlayer alatt működik az Enhanced Video Renderer? (nálam nincs kép, csak hang ennél a beállításnál). 4850-n még ment.

(#596) Pierre75 válasza pih1 (#594) üzenetére


Pierre75
senior tag

Örülök, hogy sikerült!

Milyen gépben dolgozik a kártyád?

[ Szerkesztve ]

(#597) rocket


rocket
nagyúr

Megneztem Techpowerupon a BIOS-okat, ASUS, Powercolor, XFX-ben 22% a legkisebb venti fordulat 55fokig ugyanugy mint az eredeti Gigabyteban, Sapphirenal pedig 22% es 50fok.

BIOS verziok:
ASUS: ATOMBIOSBK-ATI VER013.007.000.002.038735
Gigabyte Original: ATOMBIOSBK-ATI VER013.007.000.003.000000
Gigabyte Beta: ATOMBIOSBK-ATI VER013.007.000.003.000000
Powercolor: ATOMBIOSBK-ATI VER013.006.000.005.000000
Sapphire: ATOMBIOSBK-ATI VER013.007.000.002.038735
XFX: ATOMBIOSBK-ATI VER013.007.000.002.038735

Gigabyte a legujabb, es ugyanaz a verzio a BETA mint az Original, magyarul semmit nem csinaltak, csak atallitottak a fan cyclet (%) es a tresholdot (°C).

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#598) rocket válasza pih1 (#594) üzenetére


rocket
nagyúr

Akkor ezek szerint nalad se a BIOS ertekek alapjan mukodik.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#599) Gorneck válasza drakkar11 (#589) üzenetére


Gorneck
titán

Sapphire, de hogy ref e...erősem kétlem mivel sample karikról van szó sok esetben...más a nyák más a hűtő minden...

Gorneck#1239

(#600) MrCsiT válasza rocket (#597) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szerintem röhejes hogy a béna AMD nem képes tisztességesen még egy ventiszabályzást sem megoldani (csak BIOS frissítéssel), miközben a GTX 460-ak köszönik, fogynak .

Nem flame-et akarok kelteni, de tényleg nem értem, miért ügyetlenkednek? (..és ez még csak nem is driverhiba, amit Nvidia/AMD is összehoz néha.. )
Nem volt 1 vérpistike + 1 vérmarikám, akik leteszteljék a kártyák hangját 3D/2D alatt ?! :U :C

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.