Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Johnny001 válasza toldy (#99) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Csak most nézek szét én is igazából, egyet tudok az utolsó pillanatban szálltunk ki :))

Sapphire (6850 szerintem bőven elég mindenre) első nekifutásra, de azért nem kapkodok kivételesen. Sapphiréban még nem csalódtam.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#102) McCartman válasza Crytek (#100) üzenetére


McCartman
senior tag

:DDD
Akarod küldök setupot , az alapján szépen beállítgatsz mindent és nem lesz vele problémád.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#103) MZsoltee válasza Crytek (#95) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem érted a 6magos proci még nagyon sokáig nem lesz értelmes. ezenkívül feleslegesen drágán. A proci 50k+ ebből megkapod a lapot procit és ramot sem kell cserélned...
Nem lesz kétszer jobb ha egyenesen arányosan lenne jobb(6mag=1,5x4mag) akkor is csak 1,5 annyiba kerülhetne 25*1,5 37,5k, de ez nem így van, szóval semmilyen alapon nem tudom támogatni a 6magot.
X2 550/555 @X4 és csókolom olcsó AM2+os lappal Giga 770/785... Én is itt járok és már csak a 4850-et kellene lecserélnem, sokkal olcsóbban ki lehet jönni. Eladod a procit meg alapod akkor a Phenom kijön belőle már csak lapot és vga-t kell venned.
Annó eladtam a P35-DS4-et meg az E5200-t és 8kból váltottam X4-re @3,2Ghz igaz csak FX 5000-es új garis lapra és normális CPU hűtőre.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#104) Ari18 válasza toldy (#99) üzenetére


Ari18
őstag

Hangja mint írtam, szinte semmi, észre sem veszem. Minőségére sem lehet panasz, nem valami gagyi műanyag érzete van. Akkora difi nincsen köztük teljesítményeben. Simán jó a 6850 is. Az 50 körül mozog.

(#105) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Tuningra is kíváncsiak vagyunk. :K

(#106) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Sziasztok!
Szerintetek megéri egy Asus 6850 vagy egy Giga 6850 53 ezerért ?
Vagy esetleg várjak még egy kicsit hátha lesz egy kis árcsökkenés?

(#107) tzsolesz válasza v!ct0y (#106) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez biztosan csökkenni fog, szerintem várj. :K

(#108) bestzsolti


bestzsolti
csendes tag

Nem rossz :D Nem rossz :D
De az 5870-nel még vetekszik azért néhány adatban. Kíváncsi leszek mennyiért fogják vesztegetni. :U

Pelles Zsolt Árpád

(#109) Cyberpunk válasza tzsolesz (#105) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát annak az eredményét nagyjából sejteni lehet ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#110) bestzsolti


bestzsolti
csendes tag

Ja és a játéktesztekben is csak 2. lett a 6870 ami azért elég gáz, hogy újabb...de azért jó kis cucc :R

Pelles Zsolt Árpád

(#111) Izzé válasza bestzsolti (#110) üzenetére


Izzé
őstag

Látom a tesztekben Te is csak a grafikonokat nézegeted. :U

(#112) Ari18 válasza tzsolesz (#105) üzenetére


Ari18
őstag

Most néztem csak meg mi a vége. A GPU 975MHz-en még stabil, a memória pedig 1200MHz-ig bírja. Feljebb már fagy. Nekem bőven elég lesz ref. órajeleken is.

(#113) drakkar11


drakkar11
tag

(#114) smkb válasza drakkar11 (#113) üzenetére


smkb
őstag

hát nem egy mai hír :)

(#115) tzsolesz válasza Ari18 (#112) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A gpu menni fog ott többet is. A memória az már elég szép. :C
Adjad neki. :K

(#116) Cyberpunk válasza tzsolesz (#115) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát fesz emelés nélkül nagyon nem fog sokkal többet menni ;]
De most már én is kíváncsi vagyok egy max OC-t nézhetne :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#117) tzsolesz válasza Cyberpunk (#116) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha kiderül, hogy egy minimális feszemeléssel 20%+ van a 6000-es szériában, oda a GTX-ek előnyének.

Egyébként sem hiszem, hogy minden egyes játékban kamatoztatható a nagy mértékű tuning.
Az csak a mese egyik oldala, hogy mennyi tartalék van a kártyákban, a másik az hogy ebből mennyi látszik meg az fps-ek számában.

[ Szerkesztve ]

(#118) Ari18 válasza tzsolesz (#115) üzenetére


Ari18
őstag

Feszemeléssel lehet menne többet, de azzal már nem játszom. A vége gpu 975MHz vram-1200MHz. Holnap jön a proci mellé és végre megnézem mit is tud.

[ Szerkesztve ]

(#119) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nem gyenge.
Ez rohadt jó videó lett. ;] Bár azért megnézném, hogy hogy menne így a Metro 2033 Dx11 alatt. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#120) zseko válasza MZsoltee (#103) üzenetére


zseko
veterán

Én is azt tudom mondani Cryteknek mint te, bár én más megközelítésből néztem. Egy Athlon 4850e procim volt Asus lappal és 2G rammal, amit lecseréltem, bár már fogalmam sincs mennyit kaptam érte :) Hosszú távra szántam én is már a gépemet kompromisszumok nélkül, így vettem egy AsRock AM3-as lapot (vagy 2-3 hónapot vacilláltam egyébként én is miket vegyek) 4G ramot, és egy PhenomII 905e procit jó drágán :D (46e) mert mániám az alacsony fogyasztás :DDD Egy 945(?) vagy 950-es procival, ami nem mellesleg 2500MHz helyett 3200MHz-es, egy tizessel olcsóbban kijöhettem volna. Csak hát 65W <-> 125W :D. Így került nekem (a cserét beleszámolva) cca. 54e forintba. Mindez volt január-február között.

Már csak egy jó videókártya kell, amit úgy néz ki meg is találtam a 6850/6870 személyében :)) Még nem döntöttem el melyik lesz, hajlanék a 70-es felé, mert nem kívánok minimum 5 évig a géphez nyúlni :) de persze szeretném minél olcsóbban megúszni azért én is :) 50-nél többet nem szívesen adnék már ki egy videókártyáért, ha addig, vagy környékére lemegy, akkor meglátom hogy mennyit lehet még majd rajta "okosba" csökkenteni :D ha be lehet húzni 50 alá akkor már elgondolkodom a nagyobbikon. Csak hát ugye a fogyasztás... (mánia :DDD)

De véleményem szerint is felesleges a 6 magos proci, én sem vártam rá hogy olcsóbb legyen, mert akkor az életben nem fejlesztek.

HR24.hu

(#121) bestzsolti válasza Izzé (#111) üzenetére


bestzsolti
csendes tag

kérlek...nem fogom megvenni mindet, és egyenként letesztelni, a teszt megbízhatónak tűnik.
másrészről el is olvastam...és annyira sok újat nem hozott, tény kisebb gyártási technológia(nm) meg biztos erősebb is, de a kipróbált game-k alapján mégis az 5870es vezetett mindig...majd ha tele leszek, megveszem mindet és egyenként saját tapasztalatból tesztekkel alátámasztom, vagy cáfolom az itt megjelentetett grafikont.
Addig is én elhiszem a grafikonok adatait
:U :U :U

Pelles Zsolt Árpád

(#122) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Látszik azért az emberek berögződése, szinte senkinek se tűnt fel, hogy ezek már nem ATI hanem AMD néven futnak, az AMD oldalán se ATI-ként szerepelnek. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#123) rocket válasza bestzsolti (#121) üzenetére


rocket
nagyúr

Gyartastechnologia 40nm maradt, #111-ben arra akartak ravilagitani, hogy ha nem csak a grafiknokat nezted volna meg akkor ertened a lenyeget, ami az hogy a nevevel ellentetben a Barts (HD68xx) nem a Cypress (HD58xx), hanem a Juniper (HD57xx) utodja.

A Cayman lesz a Cypress utodja, ami a jelenlegi tervek alapjan 1 honapon belul megjelenik.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#124) joshua7 válasza tzsolesz (#115) üzenetére


joshua7
veterán

Szerintem meg rohadt gyenge, ha már 1200-on kifullad a ram.

Semper Fi

(#125) rocket válasza joshua7 (#124) üzenetére


rocket
nagyúr

Ennek az az oka, hogy a Redwoodbol (HD55xx/HD56xx) van a memoria vezerlo, ami ennyit tud.
Osszehasonlitas kepen ugyanezek a memoria modulok vannak a HD5770-nel, es semmi trukk nem kell, hogy menjenek 1400mhz korul.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#126) joshua7 válasza rocket (#125) üzenetére


joshua7
veterán

Igen, HD5800-nál sem probléma az 1300-1350, nálam egy HD5770 konkrétan 1500-at tudott.

Semper Fi

(#127) RootRulez


RootRulez
félisten

Fiúk lányok!

A 6850 mennyire viszi le az órajeleket 2D-ben? Ha annyit vagy kevesebbet eszik, mint a most meglevő 4850-em (ami 160/250-en jár 2d-ben) Akkor komolyan elgondolkodom, hogy lecserélem egyre...

Szerintetek?

═════════════════════════════════════════

(#128) tome.jr válasza Ari18 (#93) üzenetére


tome.jr
addikt

Valami játék eredményt full hd-ben tudsz csinálni? Esetleg Crysis, Far Cry 2?

(#129) rocket válasza RootRulez (#127) üzenetére


rocket
nagyúr

100/81 HD6850/HD6870 orajelei 2D-ben.

Ebben tesztben benne van a HD4850, de azt nem irjak annak mennyi a 2D orajele, a referencia 2D orajel 500/750, kesobb jottek AIB-oktol a kartyak uj Bios-szal amiknel mar 160/250 volt a 2D orajel.

Egyebkent az orajel csokkentese fogyasztas szempontjabol nem sokat szamit, a feszultseg csokkentese annal inkabb, es ebben mar a HD5xxx szeria is jol vizsgazott, es ugytunik a tesztek alapjan, hogy a HD68xx is :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#130) Ari18 válasza tome.jr (#128) üzenetére


Ari18
őstag

Holnap este csinálok, akkor jön meg az új procim. Athlon x2 5000+-al érdekes eredmények lennének. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#131) tome.jr válasza Ari18 (#130) üzenetére


tome.jr
addikt

Rendben, kíváncsi vagyok rá :) :R

(#132) RootRulez válasza rocket (#129) üzenetére


RootRulez
félisten

100/81 6850/6870, ezt hogy érted? :F
100MHz GPU
81MHz Memória
mindkettőnél?

═════════════════════════════════════════

(#133) Tom5 válasza RootRulez (#127) üzenetére


Tom5
addikt

A tesztben ottvan feketén fehéren:
100/300-ra veszi vissza ekkor kb 70W-ot eszik, "teljes" terhelés mellet kb 216W-ot.

(#134) subaruwrc válasza katt777 (#79) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó te nyilván nem veszed komolyan, én ebben a kártyában 1150mhz / gpu 06 és vantaget látok... ami már komolyan vehető főleg léggel.

(#135) katt777 válasza Ari18 (#93) üzenetére


katt777
félisten

ATT 1.7.9.1499, fél év után új! Lehet próbálgatni HD6 karikon. Kíváncsi vagyok az eredményekre. :R Ha működik, nálam is esélyes lehet egy HD6870.

Mivel tesztelted, Metro2033 1 óra játékkal? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#136) lsc válasza RootRulez (#132) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] van csak a kártyák fogyasztása, a ph tesztben meg ott vannak az órajelek, viszont a ph tesztben a komplett gép fogyasztása van megadva mielőtt valaki félretájékoztat.

Az élet kegyetlen .

(#137) Himym


Himym
senior tag

Üdv.

Ezt a hírt lehet minden vga topikba kellene tenni a ZALMAN kiad ati karit. :Y
6850

Szerk: Nem a zalman adja ki hanem az amd szereli zalman hűtővel :R

[ Szerkesztve ]

(#138) tzsolesz válasza katt777 (#135) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Erre én is kíváncsi vagyok. :K

(#139) Tom5 válasza Himym (#137) üzenetére


Tom5
addikt

Gyönyörű ez a kártya.

(#140) wednesday válasza Ari18 (#130) üzenetére


wednesday
őstag

Szerintem 1-2 teszt beleférne, összekötöd a kellemest a hasznossal. :))
Legalább az is kiderül, hogy nagyságrendekbe mit is ér egy proci csere. :)

(#141) Ari18


Ari18
őstag

Sikeresen beraktam az új procit, holnap csinálok tesztet is ahogyan ígértem, ma már nincsen kedvem telepítgetni :DDD

(#142) Petya2900XT válasza Ari18 (#141) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Egy,két képet a kedvünkért felraknál a konfigról?...már persze ha lehetséges...nagyon örülnék neki:) :K

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#143) rocket válasza Himym (#137) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem az AMD szereli Zalman hutovel, hanem a Colorful, az AMD egyik azsia AIB partnere.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#144) zuchy válasza Himym (#137) üzenetére


zuchy
őstag

Ilyen hűtéssel ez szinte örök életű kártya lehet, ha nincs benne komolyabb gyártási hiba. :K

PC-STYLE.hu

(#145) rocket válasza RootRulez (#132) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg igen: (tesztekben sok helyen 100/300 szerepel, mondjuk az se a vilagvege :) )

Elkepzelheto, hogy a GPU-Z rosszul olvassa ki a memoria orajelet, ha jol remlik akkor a HD5770-nel volt ilyen problemaja.

#133:PH tesztben a teljes rendszer fogyaszt annyit, nem a kartya.
Amit linkeltem Techpowerupos tesztet, ott a kartya fogyasztasat mertek, idle 15watt a HD6850.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#146) katt777 válasza tzsolesz (#138) üzenetére


katt777
félisten

A vatsznyú szerint HD5xxx támogatást javított Ray az új verzióban, HD6-ról még nincs szó. HD5650-en vkinek már bukta volt, de a kisebb kártyákon régebben is, HD5-ön még nem nézték meg nekem C topicban. Talán megérdeklődöm HD58xx-ban.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#147) tzsolesz válasza katt777 (#146) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hm... Nem csak a kisebb kártyákkal gyűlik meg a baja néha.
Nekem azóta sem ismeri fel rendesen az órajeleket a kártyámon. :N

(#148) rocket


rocket
nagyúr

Osszegyujtottem par linket ahol "levetkozetettek" a HD6850 kartyakat, mivel nincs referencia kartya kereskedelmi forgalomban, igy nem art tudni mi lapul a muanyag burkolat alatt :)

ASUS HD6850 DirectCU
HIS HD6850
Sapphire HD6850

XFX HD6850 Black Edition teszt,1.3volton 1025mhz-ig tudtak tuningolni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#149) RootRulez válasza rocket (#148) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#150) Izzé válasza rocket (#148) üzenetére


Izzé
őstag

Mehetne az 1. hsz-be! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.