Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) szepsy


szepsy
senior tag

Itt látszik mi a problémám:S

[ Szerkesztve ]

(#802) mixi80 válasza szepsy (#801) üzenetére


mixi80
aktív tag

Szia!

Állítsd be az overscan-t (CCC-ben) és megoldódik a problémád!

Üdv!

(#803) szepsy válasza mixi80 (#802) üzenetére


szepsy
senior tag

Szia.
és pontosan hol, nem ismerem a ccc-t annyira még:

(#804) szepsy


szepsy
senior tag

Meg sötétebb a kép, mint NVIDIÁS kártyán vagy nincs valami jól beállítva?

(#805) szepsy


szepsy
senior tag

Na sikerült,de még most se olyan szép a kép mint gts250-el :s olyan sötét.

(#806) simlisgumis válasza rocket (#798) üzenetére


simlisgumis
tag

Az AIDA kiírja csak aktiváld a beállítások osd elemek alatt.

(#807) tomic válasza v!ct0y (#799) üzenetére


tomic
addikt

Ezért nem vettem meg. (még) ;)

(#808) szepsy


szepsy
senior tag

Ez kártya hiba vagy mi a ...??
Kezdem megbánni, hogy áttértem ati-ékhoz, ha ez így megy tovább :W :W
GTA 4-en is látszik, hogy nagyon sötét!!!???

]

[ Szerkesztve ]

(#809) szepsy


szepsy
senior tag

Ez kártya hiba vagy mi a...?
Kezdem megbánni, hogy atit vettem, ha ez így megy tovább :W :W
GTA 4-en látszik hogy milyen sötét akép:S
itt látszik a csík

[ Szerkesztve ]

(#810) samu74 válasza szepsy (#809) üzenetére


samu74
addikt

A CCC-ben a desktop properties menüben lehet állítgatni a fényerőt,meg mindent...

-----------

(#811) arpi6k


arpi6k
addikt

Vettem én is egy VTX 6850-es VGA kártyát. Eddig nagyon elégedett vagyok vele. 4870-et cseréltem le erre, és azt kell mondanom megérte. Sokkal halkabb, nem melegszik annyira, kevesebbet fogyaszt, és hát van benne kakaó rendesen.:)

Intel & ATI

(#812) csucsbicep válasza szepsy (#809) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Esetleg másik driver nem segít?

(#813) sg22 válasza arpi6k (#811) üzenetére


sg22
senior tag

énis ezt a kártyát akarom lecserélni eg 6850esre. asus dc 6850érol hallott valaki valamit?

what should I do about this?!

(#814) tzsolesz válasza szepsy (#809) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Úgy tudom, hogy a játékon belül is be lehet állítani ezt. Lehet alapból más beállítást alkalmaz ATI-n, mint NV-én, és ezért feltűnő számodra.

(#815) arpi6k válasza sg22 (#813) üzenetére


arpi6k
addikt

Szerintem bátran belevághatsz!

Intel & ATI

(#816) LuzZzer válasza v!ct0y (#799) üzenetére


LuzZzer
tag

Ez annyira semmit mondó hogy még, szerintem meg semmi baja.
Tegnap felraktam 1680x1050ben 16xAA mindent maxra húztam és ment szépen akadásmentesen. 5 missiont meg is csináltam, nekem a game nem jön be, de ez inkább az én hibám mint a játéké.

Az élet szép, a világ rossz!

(#817) atius


atius
csendes tag

Na felhúztam a procit 3,45 ghz de nem nagy külöbséget látok......alaphoz képest...

(#818) esox válasza sg22 (#813) üzenetére


esox
senior tag

én is itteni tanácsra vettem meg az asus-t tegnap.
AZ iponban szinte nagyker áron lehet megevenni, és a nagykerrel ellentétben itt van is raktáron. :)
Kicsomagolás, 5770 -> 6850
Tesztek később.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#819) v!ct0y válasza tomic (#807) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem a kártya szar hanem a játék vagy esetleg a driver hozzá.

(#820) sg22 válasza esox (#818) üzenetére


sg22
senior tag

várom :)

what should I do about this?!

(#821) arpi6k válasza esox (#818) üzenetére


arpi6k
addikt

Szép darab!

Intel & ATI

(#822) v!ct0y válasza LuzZzer (#816) üzenetére


v!ct0y
veterán

Maxon van hogy csak 40fps em van single be is meg multiban is és ha levettem a grafot akkor is! 1024* 768 ban javult a minimum fps kb 5 tel...

(#823) csucsbicep válasza esox (#818) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Jól néz ki. Nagyobb darab, mint az 5770.

(#824) szepsy


szepsy
senior tag

NVIDIA sokkal könnyebb.....
Betesz a kártya, driver és kész , minden tökéletes, ez meg e :S :)

Na majd hétvégén foglalkozok vele,mert most nincs időm sajnos, lessz egy tucat kérdésem, készüljetek :)

[ Szerkesztve ]

(#825) Agrox


Agrox
tag

ma voltam a zona-ban kényszerből kell vennem egy 6850-et :DDD berosált a 4850-em, és ott diskuráltunk a mostani helyzetről, és a szervízes mondta, hogy a friss kártya/driver okozza az esetleges hibákat...hát reméljük minél hamarabb kijön valami normális

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#826) madgie válasza v!ct0y (#822) üzenetére


madgie
titán

Próbáltad monitorozni mondjuk Afterburner-rel? Lehet kiderülne a hiba.
Nekem a GTX 460-on csak akkor akad, ha átvezető animáció van, de akkor is látszik a grafikonokon, hogy azért, mert visszaveszi az órajeleket időnként. Játék közben nekem oké a cucc, full HD-n max beállítással, 4XAA-val, majdnem csont anizoval 80-90 fps, nagyon ritkán lemegy 40-50-re

(#827) esox válasza csucsbicep (#823) üzenetére


esox
senior tag

Igen... a kártya kb 5-6 centivel hosszabb, de a doboz, akkora volt, mint egy aktatáska.
A vapor-x 5770 pedig, mint egy nagyobb könyv.
Mivel a 6850-es kártya jóval hosszabb, a tápcsatit okosan felülre tették, így könnyű volt csatlakoztatni, mert már szinte majdnem belelógott a széle az egyik vincsibe.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#828) LuzZzer válasza v!ct0y (#822) üzenetére


LuzZzer
tag

1920x1080ban 16x AA val minden highon és min. fps 40, ha szerinted ez szar akkor cserélj videokarit, mert szerintem nagyon jó teljesítmény egy ilyen árban lévő karitól. Továbbá 25 fps ami alatt nem látod folymatosnak a mozgóképet.

Az élet szép, a világ rossz!

(#829) csucsbicep válasza esox (#827) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez valóban okos ötlet, sokszor van belőle probléma, hogy belelóg a hosszabb karik csatija vmelyik vinyóba.

[ Szerkesztve ]

(#830) v!ct0y válasza LuzZzer (#828) üzenetére


v!ct0y
veterán

Na hagyjuk ezt a 25 fps alatti hülyeséget ha lehet mert akkor nem vettem volna meg ezt a karit ha igaz lenne :) Filmeknél ez igaz de játéknál nem. És látom nem figyeltél tehát minimum grafikával is 40fps.

(#831) X@b3e


X@b3e
addikt

Nyákügyileg van eltérés az 5850/5870 ill. 6850/6870 közt? Hűtés miatt lenne fontos ugye.
Illetve van értelme 5850-et 6870-re váltani?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#832) szepsy válasza csucsbicep (#812) üzenetére


szepsy
senior tag

Ati oldalról a legelsőt szedtem le

ezt:Catalyst Software Suite (64 bit) English Only

Elég vagy az alatta lévőt is kell.és ez tartalmaz minent, a mellette lévő fülekbe külön vannak a cuccok?gondolok erre --- individual downloads---optionaldownloads??

(#833) LuzZzer válasza v!ct0y (#830) üzenetére


LuzZzer
tag

Ezt a 25 fps alatti hülyeséget biológának hívják. Amúgy lehet hogy szarul skálázódik a játék, vhogy nem érdekelt ha maximális beállítások után folyamatos képet kapok. Én csak azt nem értem hogy miért szar a játék, ha jó beállítáosknál játszható min. 40 fps-sel. Rémszemről innentől meddő a téma, csak azért érdekelt mert azt hittem vmi gigabug van a játékban(3 szar a játék kommented után), az FPS háború meg a hiper érzékeny képfeldolgozás nem érdekel, bocsi.

Az élet szép, a világ rossz!

(#834) sg22 válasza X@b3e (#831) üzenetére


sg22
senior tag

most még jó áron kitudnál szállni sztem 5850bol, minimalisan kéne csak ráfizetni a 6870re, én váltanék, ha jól megtudod bizniszelni :)

what should I do about this?!

(#835) v!ct0y válasza LuzZzer (#833) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor neked tök felesleges ez a kari :F

(#836) LW válasza szepsy (#832) üzenetére


LW
őstag

Yo!

Szerintem zúzz le minden drivert a gépedről, a régi nvidiától kezdve az új Catalystig. Rakd újra a legfrissebb Catalystot és csinálj egy Options>Preferences>Restore Factory Defaults-ot.
Ezen felül ha sötétnek találod, kalibráld be a monitorodat ahonnan jónak látod (windows, driver, monitor). Váltottam már nem is olyan rég nVidia és Ati(AMD) közt, nem volt semmi jelentős, észrevehető különbség a kettő között.
(10.10 Vörösszín bugja kakukktojásnak számít) :DDD - am egy Factory Defaults segített rajta.

üdv. LW

(#837) LW válasza LuzZzer (#816) üzenetére


LW
őstag

Mi a ráknak 16xAA viszonylag nagy felbontáshoz? :))

Végig olvastam a "szálat", ami azt illeti, a játék sem hibátlan. Rengeteg memóriát eszik és 2magos proci nem elég neki. Nálam ugyan nem, de haverjaimnál a(z emlékeim szerint) Gamepodon is megemlített szaggatás jelen van és nagyon kiábrándító. Természetesen a ti vitátokhoz ennek semmi köze, csak megemlítettem. :DDD

Részemről azt mondom, játék ~25-40 FPStől játszható, 60 fölött már luxus.

"az FPS háború meg a hiper érzékeny képfeldolgozás nem érdekel, bocsi."

Játssz 40-60FPSel majd utána fix250FPSel Cod4 MP-t, és rögvest megváltozik a véleményed. :DDD

Nálam 2xAA 1920x1080 on/extra/über beállításokon fix 91(limit) FPSem van a játékban i5-750(OC)+5850(OC)-el.

(#838) X@b3e válasza sg22 (#834) üzenetére


X@b3e
addikt

A lényeg, h van-e értelme..
Ha a két nyák nem egyforma, ergo a vizesblokkom nem megy rá (ami jó 5850-re és 5870-re is), akkor nem vesződök vele.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#839) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma jön meg a Giga 6850-em. Tudnátok mondani egy jó drivert hozzá?
AMD oldalán 2 fajta verziót is találtam:
- Catalyst Software Suite (64 bit) English Only
- AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition
Link

És még egy valami. A giga honlapján BIOS-ból csak bétát találtam. Azt rakjam fel rá biztosan? Nektek is az van fent és jó müxik?

(#840) XoZ válasza X@b3e (#838) üzenetére


XoZ
aktív tag

A referencia 5850 és 6870 nyákja teljesen különböző, pl. a VRM a 6870-nél a kártya elejére került.
Egyébként szerintem egyáltalán nem éri meg 5850-et 6870-re cserélni, mert minimális a teljesítmény különbség (kb. 10 %), ráadásul százalékosan nézve jóval nagyobb tuningtartalék van egy átlagos 5850 kártyában.

[ Szerkesztve ]

(#841) esox válasza Vasinger! (#839) üzenetére


esox
senior tag

Szedd a simát.

There aren’t a lot of applications for standard users. ATI’s developer showcase shows a lot of scientific programs though. Currently, it is safe to say that the OpenCL driver is not needed by the majority of users. This might change in the future.
More:
http://www.ghacks.net/2010/10/31/whats-the-amd-catalyst-accelerated-parallel-processing-app-technology-edition/

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#842) Vasinger! válasza esox (#841) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké Köszi!

Már csak a BIOS-ra lennék kíváncsi.
Azt tudom, hogyha e BIOS frissítésnél valami gubanc van, már csak vakon lehet frissíteni ami meg nem kicsit lenne nehéz megoldani nekem.

Vannak valami jó tanácsok, hogy mit ne csináljak, ami elronthatja majd a BIOS frissítést?

(#843) tomic válasza X@b3e (#838) üzenetére


tomic
addikt

Nem tudom lenne e értelme. Picit jobban húzhatóak az 5850 esek mint ezek.
De mint tudjuk tuning nem minden karinál egyforma. Én max, minimális ráfizetésnél cserélnék de te tudod neked mit ér meg. Én 5770 ről váltok.

[ Szerkesztve ]

(#844) tomic válasza v!ct0y (#835) üzenetére


tomic
addikt

Nem lehet , hogy nálad valami driver probléma van? Esetleg régi cuccost lepucoltad rendesen?
Holnap itt az enyém is, és valszeg meg is veszem a BO-t.
Utána tudok én is nyilatkozni, hogy nálam milyen.

(#845) v!ct0y válasza tomic (#844) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ma tettem újra az egész rendszert Win7 64bit és semmi változás 10.10d driverrel.
Igy használja a cuccost a multi:

[ Szerkesztve ]

(#846) Vasinger! válasza v!ct0y (#845) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez a program jó Giga 6850-hez is?

(#847) v!ct0y válasza Vasinger! (#846) üzenetére


v!ct0y
veterán

Biztos jó mert nekem is giga van :)

[ Szerkesztve ]

(#848) tomic válasza v!ct0y (#845) üzenetére


tomic
addikt

Kicsit olvasgattam a Bo topicot és ott is sokan panaszkodnak akadásra, és egyéb problémákra. Másik játéknál is ez a helyzet?
Az viszont megnyugtató , hogy csak 32% a venti használat.

(#849) Vasinger! válasza tomic (#848) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Minden videokártyán akad. Nyugi.

v!ct0y: :R

[ Szerkesztve ]

(#850) v!ct0y válasza tomic (#848) üzenetére


v!ct0y
veterán

Valszeg egy patchel meg lehet oldani de én már abba se bizok. BC2 98-99% gpu kihasználtsága van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.