Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Vasinger! válasza ///Krisz\\\ (#897) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ilyet nekem is csinál:

Nem csinálok semmit és ugrál az órajel, de hogy minek nem értem. :F

Egyébként elég sok lépcső van ebben az elromlott PowePlay-ben is. A RAM 1000, 300 és 600 között ugrál a GPU 100 775 és 600 között.

Miért van ez? :F

(#902) ///Krisz\\\ válasza rocket (#900) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#903) alibaba78 válasza kop8 (#898) üzenetére


alibaba78
őstag

Miert kene, hogy arban, vagy tudasban kozuk legyen egymashoz? Ha visszagondolsz, akkor anno az 5770 megjelenesen is mindenki haborgott, hiszen a 4870 gyorsabb volt nala, ha nem is sokkal..... Most megjott a 6870 (6770), es nem sokkal lassabb az 5870-nel. Minden papirforma szerint tortenik, csak eltoltak a szamozast. Az 5870 utodja a 6970, az 5850-e meg a 6950 lesz. (Szerintem)

(#904) alibaba78 válasza alibaba78 (#903) üzenetére


alibaba78
őstag

Az arat pedig a jelenlegi piaci helyzethez alakitottak.

(#905) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Én a Sapphire és az Asus 6870-se között vacillálok 4e Ft különbség van a kettő között az Asus javára. Ti melyiket választanátok? Esetleg szívesen meghallgatnám ezen kártyák tulajdonosainak a véleményét!

(#906) rocket válasza Vasinger! (#901) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem romlott el a Powerplay, #896-ban leirtam melyik orajel micsoda.

Azok a hofokok erdekesek :)
AIDA64mit mutat?

Az enyem:

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#907) Vasinger! válasza rocket (#906) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De azt írtad, hogy mik ezek az órajelek, de mi terheli a GPU-t? Miért emel rajtuk?

Ezek a hőm.-ek elég húzós gamelés és 3dmark után lettek készítve.
Annyi a válaszom, hogy egy jól szellőző CoolerMaster 590-es ház csodákra képes :)

Feltettem az AIDA64-et, köszi a linket. Ugyanazt mutatja hőmérsékletekben mint a GPU-Z.

Az aktuális órajeleket ott hol lehet megnézni?
A ventilátor sebességét hogy lehet megnézni RPM-ben?

(#908) alibaba78 válasza jozsef11 (#905) üzenetére


alibaba78
őstag

"#893: Referencia kartya mindketto, igy maga a kartya csak a matricaban ter el, a gari viszont 2ev a Sapphire, es 3ev az ASUS eseteben. (legalabbis ga a bolt is igy akarja)"

Ez a valasz neked szolt.

[ Szerkesztve ]

(#909) rocket válasza Vasinger! (#907) üzenetére


rocket
nagyúr

Lehet valami hatterben futo alkalmazas, feszultseget nem emeli, igy szerintem felesleges "panikolni" :)

AIDA64: Megjelenites->GPU
Azt egyelore sehogy, csak %-ban irja minden program.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#910) Vasinger! válasza rocket (#909) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De mi az ami a GPU-val dolgozik? CPU-val még csak-csak megértem, de GPU-val...

Elvileg lehet RPM-ben megnézni, csak én nem tudom beállítani: KATT

(#911) rocket válasza Vasinger! (#910) üzenetére


rocket
nagyúr

Pl. az Adobe Flash Player tamogatja a videokartya hardveres gyorsitasat.

Elvileg, de a gyakorlatban nem mukodik a Gigabyte HD6850-nel. (a tobbi markaval nem tudom mukodik-e)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#912) alibaba78 válasza Vasinger! (#910) üzenetére


alibaba78
őstag

File - beallitasok - osd elemek - megkeresed a a gpu hutoventilatort es pipald ki, majd ok. ezek utan mar latni fogod a sebesseget a sensor menupont alatt (is).

#911: Lehet, csak 6870-en van tamogatva

[ Szerkesztve ]

(#913) kop8 válasza alibaba78 (#903) üzenetére


kop8
őstag

Van benne valami amit mondasz!
De mikor jönnek a mégerősebb ati kártyák?

Egy giga 6850-re én is lehet hogy beruházok!!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#914) Vasinger! válasza rocket (#911) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az nincs kizárva. Firefox használ flashplayert. Hát nem tudom, én azért szeretnék a végére érni ennek a dolognak, picit nyugtalanít.

alibaba78: Sajna nálam nem müxik. :( Remélem frissítik majd a GPU-Z-t, hogy lássuk ott RPM-ben.

[ Szerkesztve ]

(#915) alibaba78 válasza kop8 (#913) üzenetére


alibaba78
őstag

(#916) DroiDMester válasza Vasinger! (#910) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Felejtsétek már el ezt a RPM beni kijelzést Giga 6850.es KÉPTELEN RÁ mivel 2.pines ventilátora van így lehetetlenség kiolvasni hogy hány RPM-en pörög a venti rajta, a %-os kiolvasást is csak a driver-ből tudják lekérni a programok! :)

[ Szerkesztve ]

(#917) Vasinger! válasza DroiDMester (#916) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jól van na, ezt észre sem vettem, hogy csak 2 pines. :) Kár. Egyébként a 2 venti rajta ugyanakkora sebességen forog?

Akit érdekel pár kép Giga 6850-ről és elődjéről: Link

(#918) Atla válasza Vasinger! (#917) üzenetére


Atla
senior tag

Hali!
4850 után mennyivel érzed jobb kártyának a 6850-et?
Játékok alatt mennyivel nött az FPS-ed kb..?
Én is most szeretnék váltani,de nem tudok dönteni h 6850 vagy 460Gtx 1gb,vagy
annyival nem jobbak ezek a kártyák h most cseréljem le a 4850-est.

(#919) Petya2900XT válasza Vasinger! (#914) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Én azt vettem észre,hogy 300/1050-en jár..aztán kinyomoztam,hogy a Chrome teszi...szal nagy valószínűséggel a böngészők vetetik fel vele az órajeleket.... :U :K

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#920) Vasinger! válasza Atla (#918) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjál játékot és csinálok neked tesztet róla. Igazából még nem nagyon sikerült kitesztelnem, hogy mennyivel jobb.
CSS-ben és TF2-ben az a baj, hogy nagyon változott az FPS mindkettő kártyával, meg ugye sokban függ attól, hogy az ember milyen pályán játszik stb.
4850-ről érezhető a különbség FULL HD-ban még erős CPU limittel is és ki nem forrott driverrel.
Szóval ennél csak jobb lesz még ez a kártya.

Petya2900XT: Akkor valszeg az lesz. De volt olyan is, hogy a böngészőt kikapcsoltam és akkor is emelte. Ki érti ezt? :F Mindegy, azért ebbe nem fogunk belehalni.

[ Szerkesztve ]

(#921) tomic


tomic
addikt

Tudnátok segíteni ,hogy kell furmarkal tesztelni? Mit kell beállítani rajta? Felbontást pl hová állítsam? Él símítást gondolom maxra.

(#922) Vasinger! válasza tomic (#921) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Attól függ mit akarsz?

A kártya stabilitását akarod tesztelni, illetve melegedését?
Ha igen, akkor válaszd ki a stability tesztet, minél magasabb felbontásra és mehet neki.
Esetleg menet közben azt a vizes effektet is bekapcsolhatod, ha akarod. ;)

(#923) tomic válasza Vasinger! (#922) üzenetére


tomic
addikt

És mennyi idő után lehet rá mondani ,hogy stabil?
A benchmark ad valami támpontot?

(#924) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok

az lenne a kérdésem hogy egy 6850 kártya mennyire veri az 5850 et? és kb mennyire van lemaradva egy 6870 az 5870 től?
És szerintetek melyiket érdemesebb megvenni hosszú távra megéri azt a csomo +pénzt a 6870 vagy nincs akkora különbség a 2 kártya között?

tisztelettel faranus :R

(#925) tomic válasza faranus (#924) üzenetére


tomic
addikt

[link]
Ebbe benne van szerintem minden amire kíváncsi vagy?

(#926) Vasinger! válasza tomic (#923) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Időt csak hasra ütve tudok mondani. Igazából 1 óra Furmark után sem látsz semmi csíkozódás vagy valami hibát, akkor a kártya atomstabilnak mondható.
De miért gyanakodsz rá? Volt valami jel?

(#927) Atla válasza Vasinger! (#920) üzenetére


Atla
senior tag

Kicsit viszaolvastam és láttam,h olyan kártyát akartál ami legalább 30% sebességnövekedést ad,erre válaszolt valaki h a 6850-nel meg lesz a 30% FullHD-ban.
Most akkor megvan? :B
Én is Full HD-ban tolom,nagy problémák nincsenek,de azért
érezhető, h ha szürőket is kapcsolok akkor olyan épphogy játszhatóak a játékok.
PL.: Battlefield BC2,asszem ez a leghúzósabb,ez nem is megy max-on.
F1 2010 a /patch után/ ultra beállitások +2xes simi,már érezhető az alacsony FPS.patch elött ment ultrán is! :F
SW force unleashed2 na itt is minden MAX-on látotáv is de antialiasing csikot csak félig tornáztam fel,és érezhető volt az alacsony FPS.

Na most én attól is félek,h pl.: F12010-ben a DX11 miatt ugyan olyan lassú lesz a kártya,mint
a 4850 DX9-ben.És most gondolok itt az összes DX11-es játékra.
Tehát hiába gyorsabb maga a kártya DX9-ben egy adott játékban,ha DX11-ben a tesszalácio miatt ugyanolyan lassu.

(#928) tomic válasza Vasinger! (#926) üzenetére


tomic
addikt

Nem volt semmi baja, csak alap feszes max tuningot szeretnék tesztelni.
1 órát nem ülök mellette. :F 15 perc nem elég?

(#929) tomic


tomic
addikt

Egy gyors 10 percest furmarkot futtattam . 1920x1200 8x élsimítással.
Gpu 985 , mem 1160-on. Fsp 23-45. Max hőmérséklet 83 fok volt.

(#930) alibaba78 válasza tomic (#928) üzenetére


alibaba78
őstag

Probald terhelni unigine-nel, meg 1-2 jatekkal. Ha ezekben nem hibazik, akkor stabilnak mondhato.

(#931) Vasinger! válasza Atla (#927) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Holnap, vagy valamikor csinálok pár tesztet, hogy nekem mégis mennyi FPS-em van ezekben a játékokban, de most már alvás. :)

tomic: Hát, szerintem ennyit kicsit kevés, főleg ha tuningot tesztelünk. Bár a furmark erősen gyilkos...
Én az általad játszott játékokon tesztelném, van hogy a játékok jobban kimutatják ezt, mint a programok.

(#932) tomic válasza alibaba78 (#930) üzenetére


tomic
addikt

Melyik verzióval?

(#933) alibaba78 válasza tomic (#932) üzenetére


alibaba78
őstag

(#934) csucsbicep válasza Vasinger! (#931) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez engem is érdekel... Főleg bc2 és maffia2, ha tudod ezeket nézd meg pls.

(#935) mepet


mepet
addikt

Első benyomások as Asus EAH6870 CF-ről:
A doboz hatalmas, és van benne egy hatalmas üres rész, ami egy külön erre a célra odahajtogatott karton elem tölt ki. Ez aztán a környezettudatosság! :C
A kártya mérete, ugyanakkora, mit az 5870-esem volt. Viszont kívül nem műanyag, hanem alu, így az is hőleadó felület, szuper hűtés!
A 10.9.es Catalyst kiírja, hogy nem támogatja a kártyát.
Felraktam a 10.10-et szétesett a kép. Megnéztem a Catalystban bekapcsolva maradt (uninstall majd install után) az Overdrive az 5870-es alapórajeleivel! Hopp. Kikapcs, majd a kártya tökéletes.
Aztán kipróbáltam a DVD-n adott asus drivert, rátelepítettem a netesre, egyszerűbb volt a telepítés, majd kikapcsolta és bekapcsolta a monitort és láthatóan szebb lett a kép!!
Ok, működik 1db, jön a 2db CF-ben (többet nem is fogsz összekötni, mert ugye ezeken már csak egyetlen CF csati van):
Furmark 1920x1080 (Displacement mapping: ON, többi extra: OFF):
1db: 15fps átlag, max 79Celsius
2db: 30fps átlag, max 79Celsius mind2 kártyán (multi GPU módban)
És meg kell, hogy jegyezzem, hogy a szőrök szemmel szebbek, egymástól jobban elkülöníthetőek, mint az 5870-esnél. Ezt én sem értem, hogy miért.
Aztán a legelső futtatás 3dMark Vantage eredménye:

Játékok, amiket eddig próbáltam:
Medal of Honor 2010 Multiplayer minden maxon, 1920x1080: 5870:35fps 6870CF:45fps
Ez kb átlag, FRAPS-sal néztem csak játék közben, semmi bench. A minimum fps 5-10-zel nőhetett, egy egy pillanatra esett 30 alá a Crossfirenél. Ez már élvezetesen játszható, de be kell valljam, egy kicsit többet vártam.
GTA4: nem működik sehogy a Catalyst 10.10-zel. Szaggat, villódzik, kilép, kifagy. Minden ami hibát csak el tudsz képzelni. Reméljük, hamar kijön hozzá valami patch (ha tudtok róla, plz PÜ).
Egyenlőre ennyi, remélem a hétvégén lesz még időm játszani, akkor megosztom majd az új élményeimet!

[ Szerkesztve ]

(#936) wittman


wittman
aktív tag

Jó reggelt!

Kijött az újabb hotfix 10.10e win7-re

AMD Catalyst 10.10e

Driver letöltés működő linkje: Driver

Na mindjárt tesztelem Gigabyte HD6850-el win7 x64

www.vmh59.hu

(#937) alibaba78 válasza mepet (#935) üzenetére


alibaba78
őstag

Atrakhattad volna a kepet jpg-be. Mire betolt, lemegy a nap. :U

(#938) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Teljesítményben meg vagyok elégedve a HD6870-emmel, de a képpel nem, nvidiával sokkal szebb volt, vagy nincs jól beállítva?Nvidiánál nem kellett semmit:S

Másnál is sötét ATI kártyával ??

Gta 4 simán menne de mintha laggolna, nem akad hanem laggol, így csúszik a kép vagy mi:S

Szerintem format c: lessz

Melyik drivert érdemes felrakni?
Ami a cdn van vagy az oldalon a legújabbat?
Llinkelje be valaki pls.

[ Szerkesztve ]

(#939) szepsy válasza wittman (#936) üzenetére


szepsy
senior tag

Ezt elég felrakni magában, szűz win 7-re?

(#940) kensuke


kensuke
csendes tag

HEELP!
hogy tudok uj fórúmtémát létrehozni?:/
Lenne egy olyan kérdésem hogy szeretném bővíteni a gépemet egy vidikarival maximum 15-16k értékben.Na már most én találtam nagyon sok jófajta vidikarit mind az órajele mind a memóriája jó volt viszont nekem kellene egy TV kimenet is.
Olyan 5-600 as órajelben gondolkodtam 512 vagy 1gb memóriával illetve 64-128 bit között.
Előre is elnézést az offolásért de nem tudtam uj topicot létrehozni:/
Előre is köszi a válaszokat

(#941) pottyantós válasza kensuke (#940) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ezért nem kell új fórumtémát létrehozni! Talán ha használnád a keresőt!!

[link]

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#942) mepet válasza wittman (#936) üzenetére


mepet
addikt

Felraktam ezt a 10.10e drivert.
Na mostmár nem megy a Crossfire se. A CCC CrossFireX füle alatt bepipálom, majd Apply és eltünik a pipa...

Mostmár egyértelműen azt tudom tanácsolni, annak aki 6xxx-es szériában gondolkozik, hogy várjon még egy hónapot kb. a vásárlással, mert driver-fronton több, mint katasztrófális a helyzet egyenlőre!

(#943) kensuke válasza pottyantós (#941) üzenetére


kensuke
csendes tag

Elnézést hogy új vagyok a fórumon és nem tudtam...mindenesetre köszi

(#944) mepet válasza szepsy (#939) üzenetére


mepet
addikt

Nekem Asus 6870 van, nálam még csak a CD-n lévő driverrel működik hibátlanul.

(#945) mepet válasza mepet (#944) üzenetére


mepet
addikt

Most raktam vissza a hozzá adott drivert, amiérdekes volt, az az, hogy a telepítés befejezése előtt megállt kikapcsolt monitornál, semmi sem segített, csak hardveres reset, azután viszont tökéletes lett.

(#946) arpi6k válasza mepet (#942) üzenetére


arpi6k
addikt

Hát én megvettem a kártyát, feltettem a 10.10es drivert, és minden tökéletes. :K

Intel & ATI

(#947) KDavid17 válasza mepet (#945) üzenetére


KDavid17
aktív tag

én a helyedben újraraknám a windowst :B

(#948) ice cube87


ice cube87
csendes tag

Sziasztok ! A napokban vettem egy gigabyte hd 6850 –t és szeretnék még egyet venni, hogy crossfirebe legyen. A kérdésem, hogy lehet-e kettő különböző márkájú hd 6850 crossfirebe rakni, például a fenti gigabyte mellé egy asus-t, menni fog-e így?
Mert amiket teszteket láttam ott kettő különböző gyártmányú hd 6850 kártya volt
crossfirebe .Nem okoz-e gondot, hogy az asus picit nagyobb órajelen megy mint a gigabyte? Vagy maradjak még egy Gigabyte mellett ?
( A gépem Gigabyte p55 ud5, Core i7 860, 1 db Gigabyte hd 6850, 2x2 GB DDR3 kingmax, Lc Power 850W )

(#949) WesTM válasza ice cube87 (#948) üzenetére


WesTM
senior tag

Nyugodtan megveheted, annyi lesz, hogy a nagyobb órajelen dolgozó kártya, a kisebb órajelein fog üzemelni. :K Más gondot nem okozhat a dolog.

(#950) TTomax válasza WesTM (#949) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mindkettő a saját órajelén fog dolgozni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.