Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) v!ct0y válasza Ari18 (#294) üzenetére


v!ct0y
veterán

Bármelyik pálya minden maxon dx11 alap 6870 el 1900 ba :)

(#302) Petya2900XT válasza Ari18 (#298) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Hát ezaz..pedig a phenomok játéktesztetkben jól teljesítenek...egyébként szerintem se érné meg azért az 5fps-ért az a 130-50K (minimum). :N
tomic
Pontosabban mikor lesz meg a kari?..arra igen kíváncsi lennék,mert nagyban befolyásolná a vásárlásomat.... :U

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#303) DroiDMester válasza Ari18 (#294) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Először is köszönöm a teszteket! :R

Másodszor az van amire számítottam: akármelyik tesztben veri a 5770.CF a HD6870.et! :C

Crysis

Far Cry® 2

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

u.i. : Természetesen mind3.tesztnél alap 850/1200.on jártak a kártyák ahogy az látható a legalsó képnél a GPU-Z ablakban!

[ Szerkesztve ]

(#304) Gaboman válasza Ari18 (#294) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Megcsináltam az említett beállításokkal csak 1600x1200ban.

Beállítások
Eredmény

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#305) Ari18 válasza DroiDMester (#303) üzenetére


Ari18
őstag

Nincs mit. ;)
Nem kevéssel erősebb az I5-ös proci. Nagyon megnézném vele, tuti a Phenom fogja vissza.

Gaboman

neked is elférne egy erősebb proci.

v!ct0y

Holnap megnézem neked a BF2-öt.

[ Szerkesztve ]

(#306) tomic válasza Petya2900XT (#302) üzenetére


tomic
addikt

Elvileg a héten. Tegnap rendeltem de csak holnaptól lesz ugye aktuális. + 2-3 nap posta.

(#307) Gaboman válasza Ari18 (#305) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De el ám, jóval többet ki lehetne hozni még belőle, de így is minden frankón megy, majd ha úgy érzem kevés lesz akkor talán.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#308) Gaboman válasza DroiDMester (#303) üzenetére


Gaboman
nagyúr

FarCry2 nálad UltraHigh beállításokkal volt nála VeryHigh. ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#309) Ari18 válasza Gaboman (#307) üzenetére


Ari18
őstag

Valahogy én is így vagyok vele. Most is minden jól megy, 10fps-ért nem adok ki +50k-t.

(#310) Cyberpunk válasza Ari18 (#294) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is lefuttattam i7 920 + GTX470 mindegyik alapon [link]. Egyedül a minimum fps-el van gond ott rendre kikap. De nem a legfrissebb driverel van fent és a Win is már több mint egy éves ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#311) Gaboman válasza Cyberpunk (#310) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köztudott hogy FC2 és CoPis NV kártyákon sokkal jobban megy, nem is meglepő hogy a 4. tesztnél ennyivel jobb mint neki az eredménye.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#312) Ari18 válasza Cyberpunk (#310) üzenetére


Ari18
őstag

Az elég nagy baj, szinte mindenhol 24fps alatt van a min. Persze, ha ritkán esik le, akkor lényegtelen.

(#313) Lacc88 válasza DroiDMester (#303) üzenetére


Lacc88
senior tag

6870 cf meg ver az 5770 cf-et . Bármibe :D

Cyberpunk : Látom elhatároztad magadat , és váltottál 470-re . :R ;] :D

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#314) Gaboman válasza Lacc88 (#313) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Főleg árban de abban nagyon! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#315) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na csináltam még egyet a CPU most is alapon. Viszont a VGA-t egy kicsit megrángattam 800/1600/1800-ra íme [link] ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#316) ittakary


ittakary
nagyúr

Azt vettem észre, Crysis-ban rendszeresen csak egy loop-pal mértek (tehát egyszer megy körbe a csóka)
Szerintem érdemes lenne 2x vagy akár 3x is körbefuttatni egymás után (a felbontás alatti mezőnél tudjátok változtatni).
Mégpedig azért mert amikor kijön a felhők közül, szinte mindig akad egyet nálam és ez kb -2 FPS-t jelent átlagból.... ez a jelenség már a második körben sem fordul elő

illetve ha nálatok ez nem így van, kérlek írjátok meg és körbenézek az én házam táján, hogy vajon mi lehet a gond.

vassal nagy gondok nincsenek: E6600 2.4@3.15 , 2.5GB RAM (crysisnak még elég), 4870, HDD: 502HJ (szóval ez sem mondható lassúnak)

(#317) DroiDMester válasza Lacc88 (#313) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Csak az árukat is hasonlítsd össze!

2.db 5770.et megkapok 52.körül! (itt az apróba pár hónapos használtan) még 1.db 6870.et 60-65.e! amiből CF-et számolsz az 120.e! Nem 1.kategória a 2.kártya!

HD6870.CF-et 5890.hez vagy 5850.CF hez kell hasonlítani azokkal van 1.súlycsoportban! :K

(#318) Ari18 válasza ittakary (#316) üzenetére


Ari18
őstag

Persze, hogy csak egy loop-al mérek/ünk. Most megcsináltam vagy 10x a tesztet, kicsit már unom. Megakadni nálam is megakad, de nem érdekel. Nem azon a 2 fps-en múlik.

(#319) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

No az bizonyos most már hogy ez a benchmark is elég statikus akárcsak a Heaven. az első teszt nem mérvadó kéretik figyelmen kívül hagyni.
Lefuttattam még egyszer VGA alapon [link] Így már azért jelentősen feljavultak a minimum fps-eim is:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#320) pottyantós válasza DroiDMester (#317) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ja a mostani ára még magas, de ha lemegy akkor nagyon jó vétel!! ;) És eléggé komoly teljesítménye van a 6870CF-nek... Ha olcsóbb lesz én tuti benevezek...

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#321) tome.jr válasza Ari18 (#318) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha csak egy loop-ot futtatsz Crysis-ban akkor elég fals eredményeket fogsz kapni. A 2. és a 3. számít igazán. Ha jól emlékszem az elsőben történik meg a pályabetöltés és ott emiatt sokszor megakad.

[ Szerkesztve ]

(#322) Ari18 válasza Cyberpunk (#319) üzenetére


Ari18
őstag

Na így mindjárt más a helyzet. De elférne nekem is egy I5 vagy I7 ;]

tome.jr

Az jó, mert az összeset egy loop-al mértem :U

[ Szerkesztve ]

(#323) Gaboman válasza Ari18 (#322) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyből mást mutatnának az eredményeid.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#324) Cyberpunk válasza Ari18 (#322) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Túl nagy jelentősége nincs. Kicsit talán gyorsulna a kártya, de nem nagyon hogy megérje alaplap/CPU/RAM cserét. Full HD-ban inkább a VGA a domináns egy játék gépben.
Ez a játék meg elég szarul van megírva DX11-ben konkrétan csak 1 CPU magot használ.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#325) Ari18 válasza Cyberpunk (#324) üzenetére


Ari18
őstag

Erre jutottam én is. Marad a Phenom.

Gaboman

majd holnap megnézek egyet és, ha számottevő a difi, akkor kezdődik előröl a tesztelés.. :(((

Addig is 3D Vantage sokkal többre számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#326) ittakary válasza tome.jr (#321) üzenetére


ittakary
nagyúr

én is pont erre gondoltam. yeah nem vagyok bolond :)

(#327) DroiDMester válasza Ari18 (#325) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Teszteltem én is többszöri futtatással ja és Far Cry 2.t javítottam VeryHigh beállításra ahogy teis tesztelted így kaptam +10.FPS-t :C

Crysis

Far Cry® 2

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

S.T.A.L.K.E.R nél elég nagy a szórás ahány teszt annyi eredmény

(#328) Gaboman válasza DroiDMester (#327) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Viszont érdekes hogy a CoP 4.tesztben nincs igazán számottevő gyorsulás a gyengébb procikhoz képest, mint ahogy az az első háromban észlelhető.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#329) Kelvin válasza DroiDMester (#317) üzenetére


Kelvin
őstag

"Csak az árukat is hasonlítsd össze!
2.db 5770.et megkapok 52.körül! (itt az apróba pár hónapos használtan) még 1.db 6870.et 60-65.e! amiből CF-et számolsz az 120.e! Nem 1.kategória a 2.kártya!"

Ha már két árut hasonlítasz össze, kérlek legyél objektív.
Mind két kártya származzon egy helyről. Jelen esetben bolti, új áron nézzük.
Így már más a helyzet, ugyanis 2db. hd5770 64e Ft körül van azaz ugyanannyiba kerül mint 1db hd6870.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#330) zseko


zseko
veterán

Hihetetlen hogy itt a környékemen még mindig nem kapni...

HR24.hu

(#331) tome.jr válasza Kelvin (#329) üzenetére


tome.jr
addikt

Miért kellene, hogy egy helyről származzon? :U Teljesen jó, hogy a legolcsóbb megoldásokat nézi. Gondolom Te sem úgy vásárolsz, hogy ha szükséged van két különböző termékre akkor azt egy helyen veszed még akkor is ha az egyik termék máshol sokkal olcsóbb.

(#332) katt777 válasza DroiDMester (#317) üzenetére


katt777
félisten

Az ár-összehasonlítás hamis, arról meg nagyvonalúan megfeledkezel, hogy a HD6 széria tudását semmiképpen NEM kapod meg HD5-ös kártyákkal! Arról már nem is beszélve, hogy a CF hány játékban nem működik normálisan, csak ezekkel nem szokás tesztelni, mert akkor ki venne több GPU-s konfigot. :U

tome.jr: Használt terméket nem hasonlítunk össze újjal. Főleg azért, mert a gyorsan eladott kártyák ált. vmi. hiba (értsd: túlhajtás) miatt kerülnek piacra. Éppen elég hsz-t látni más topicokban, hogy "beújítottam egy használt kártyát, de ez és eza hiba van vele".

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#333) Ari18 válasza tome.jr (#331) üzenetére


Ari18
őstag

Ma megyek az I5 750-es prociért, eladtam a Phenomot. Kiváncsi leszek, mennyit gyorsul a 6870.

(#334) Cyberpunk válasza Ari18 (#333) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Látom csak nem bírtad ki ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#335) tome.jr válasza Ari18 (#333) üzenetére


tome.jr
addikt

Helyes, én is kíváncsi vagyok. A lényeg hogy ne H55 lapot vegyél hozzá hanem P55-öt :K Miyen lap lesz?

katt777: Nem értek egyet veled. Szerintem a piacon adott pillanatban kapható legolcsóbb kártyák árait érdemes összevetni. Főleg úgy, hogy valai nem csak új kártyában gondolkodik. Nyilván ha majd lesz használtan 6870 akkor az lesz a legolcsóbb, de amyg nincs addig kénytelen vagyunk az új árával összevetni.

Főleg azért, mert a gyorsan eladott kártyák ált. vmi. hiba (értsd: túlhajtás) miatt kerülnek piacra

Ezt azért remélem nem gondolod komolyan. :U Én is már adtam el rengeteg olyan kártyát ami pár hetes volt de az égvilágon semmi baja nem volt. Egyszerűen kipróbáltam, meguntam, eladtam. Ezzel más is lehet így. Jó áron megvette, kipróbálta aztán eladja esetleg egy kis haszonnal vagy árában.

[ Szerkesztve ]

(#336) Ari18 válasza tome.jr (#335) üzenetére


Ari18
őstag

Tudom nem a legjobb, de ahogy láttam 200+ BCLK általában elérték vele. MSI P55-GD55. 2*2GB HyperX 1600MHz. Este megyek a prociért 9-re. Utána tesztelek... ;]

Cyberpunk

Mindig ez van. Drága hobbit választottam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#337) DroiDMester válasza katt777 (#332) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát kénytelen vagyok a HD68xx nek az új árát nézni mivel még használtba nem kapni majd olyan 3-4.hónap múlva biztosan lesz nagyon jó áron használt 6870.es viszont addigra a 5770.ára is még lejjebb esik tehát akkor sem lesz olcsóbb egy 6870.es mint 2.db 5770.es!

És olyan kártyát kell keresni ha már itt az apróban vásárol az ember ami bolti garanciális (nem a 3.sarkon a Józsi bácsihoz) és ha mégis belenyúlnál egy hibás kártyába viszed legariztatod és még jobban is jársz mert lesz egy originál új kártyád jóval bolti ár alatt! Énis adtam vettem itt az apróba rengeteg kártyát és soha nem adtam el olyat aminek gondja lett volna és hálisten venni sem vettem olyat (eddig)

CFx-ről meg volt nálam 5870.es kari elis akarták cserélni a 2.db 5770.esemre (pont ebből kifolyólag volt nálam) teszteltem 10.játékkal (1680.ban minden MAX-ra állítva) és 10.ből 10.nél a CFx nyert! ezért nem is mentem bele a cserébe! pedig 1.fillérembe se került volna mert 1:1.csere lett volna!
Ja és az mi hogy "HD6 széria tudását semmiképpen NEM kapod meg HD5-ös kártyákkal" mondjál valami konkrétat erre mi az amit az egyik tud és a másik nem? :F

(#338) Petya2900XT válasza Ari18 (#336) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Mennyibe fáj az most neked ,hogy új cuccokat veszel?(Azért csak lesznek itt nekem értelmes eredményeim még a hét elején :P )

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#339) DroiDMester válasza Ari18 (#336) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos sem a lap sem a Ram NEM jó választás! de a 20*200.talán meglesz velük! (ram alapon elpöfög de 2000.et szénné feszelve se megy) viszonyításnak az 1600.as G.SkiLL ramjaim alulfeszelve 2200.felett szaladnak! :U

De nagyon kíváncsian várom mennyivel fog jobban menni a 6870.es az i5.el! :K

(#340) tome.jr válasza Ari18 (#336) üzenetére


tome.jr
addikt

Ár szempontjából jó döntés, majd meglátjuk milyen lesz a teljesítménye. Nem ismerem ezt a lapot, de szerintem még ezzel is túl fogod szárnyalni a Phenom tuning "csúcsokat" :)

DroiDMester: na jó de ilyen rendszert 1 millióból 1 ember tud kifogni :D

[ Szerkesztve ]

(#341) Ari18 válasza Petya2900XT (#338) üzenetére


Ari18
őstag

Lap 24k, Ram19k, Proci 32k
összesen 75k
Ebből lejön amit a prociért,+ ramokért kapok. kb 40.000Ft-ba fájt. ha a lapomat sikerül eladnom, akkor még kevesebbe.

DroiDMester

A ramok órajele egyáltalán nem izgat. Bőven elég lesz az alapon is. A proci és a vga számít igazán.

tome.jr

A kis CD53 is képes volt 208BCLK-ra, akkor a GD55-nek csak meg lesz a 200.

(#342) Cyberpunk válasza Ari18 (#341) üzenetére


Cyberpunk
félisten

RAM-ból 1600MHz aztán kész. Fölösleges feljebb menni szintetikus tesztekben jól mutat, de játékban állítom nincs 1 fps különbség 1600 és 2200 között.

MSI lapokat én sem komálom általában nem a tuninggal van gond náluk. Ennek ellenére a 4GHz az szerintem előre borítékolható elég jól mennek ezek az i5-ök is. Feltéve ha nem a gyári cooler-el hűtöd ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#343) Ari18 válasza Cyberpunk (#342) üzenetére


Ari18
őstag

Így látom én is, halál felesleges 2000MHz+ Mi a gond az MSI alaplapokkal? Én csak szívtam a Gigával azért nem vettem azt, Asus meg túl van árazva nagyon. Hűtéssel nem lesz gond. Z600+12cm venti lesz rajta. ;]

(#344) Cyberpunk válasza Ari18 (#343) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát rejtélyes elhalálozgatások és egyéb anomáliák. + nem valami túl jó minőségű összeszerelés.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#345) tome.jr válasza Ari18 (#343) üzenetére


tome.jr
addikt

Asrock lapok sem rosszak és árban azok is nagyon kedvezőek. Pl Asrock P55 Extreme csak 27k, viszont 3 way CF support és még SLI-t is tud.

(#346) smkb


smkb
őstag

Egy újabb kis tanulság arról, mennyire is van gyárilag szénné húzva egy HD6870, és mit lehet rajta tuningolni.

Radeon hd6870 with ln2 a minor-fiasco

Folyékony nitrogénnel csúcsra feszelve sem megy jobban, sőt, a bugzik szoba hőmérséklet alatt.

(#347) v!ct0y


v!ct0y
veterán

VTX3D az milyen márka? Megéri 59 be egy 6870 ?

(#348) Cyberpunk válasza smkb (#346) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na ja tuning potenciál az a béka segge alatt van. Ez a GPU már nagyon kiforrt nem nagyon van benne tartalék.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#349) Petya2900XT válasza Ari18 (#341) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Lehet én látom rosszul,de az i5-ös sorozatot nem tartom sokra....mennyire lesz ez időtálló proci? :F és a foglalat :F ....azért ha veszek egy i7-et igaz borsos áron,de sokáig elleszek vele... ellenben esetleg váltani akarok úgyis lappal rammal együtt kell cseréljek :U ..igazából meg lennék lőve,ha konfigot kéne összedobjak-e téren :(((

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#350) Abu85 válasza smkb (#346) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tekintve, hogy ez már az AMD harmadik nekifutása a 40 nm-nek, nem hiszem, hogy annyira hülyék lennének a mérnökök, hogy még mindig nem ismernék a gyártástechnológia lehetőségeit. Azért ilyenkorra már elvárható, hogy képesek hibamentesen kipréselni azt, ami a chipben van. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.