Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) P.O.W.


P.O.W.
tag

Ma végre megjött a Gigabyte HD 6850 kártya. Az F2 -es bios volt rajta pörgött is a ventillátor rendesen de csak a driver telepítése után. Rátettem az F3-as biost és azóta minden rendben van! :C

MSI MAG B550 TOMAHAWK, AMD RYZEN 5 5600X ,XFX RX 6700 XT 12GB, 4x8GB Kingston Renegade 3600Mhz DDR4, Corsair RM750 ,Noctua NH-U12S, Aerocool Aero One Eclipse RGB, AOC C32G2ZE 240Hz, Razer Deathadder Essential, Genesis Thor 300 TKL

(#702) mepet válasza Isual (#652) üzenetére


mepet
addikt

Isual: Én is hasonló cipőben. Nekem csak FullHD+ultra settings kell, viszont igen kényes vagyok az FPS-re.
A héten érkezik 2db Asus 6870-esem. A neten a tesztekben elveri a 2x5870-est is a legtöbb játékban. (A 2x 5870 meg elveri az 5870x2-t) Én ezért válaszottam, nem azért mert olcsóbb.
teszt CF 1
teszt CF 2
Próbáltatok már 2 6870-est CF-ben? Tényleg ilyen gyors lesz?

(#703) Cyberpunk válasza mepet (#702) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én nehezen tudom elképzelni hogy két 5870-et verjen két 6870 alapórajelen kizárt. Ugyan is a legtöbb tesztben elveri az 5870 a 6870-et.
Az 5870x2 az meg gondolom 5970-es akart lenni ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#704) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Na akkor, megcsináltam a 70-es bios feltételét, az 50-esemre. Hát nem lett belőle 70-es, maradt a 960 shader, ez van. Hiába van rajta 70-es bios, 50-esnek érzékeli.

Ha valaki akar kísérletezgetni, persze csak saját felősségére, akkor a Gigabyte-hoz kapott segédprogram telepíti a Winflash-t is a programok mappába, ami már felismeri a kártyát.

Vigyázat, bármit átírsz a biosban (akár 50-es, akár 70-es) RBE-vel, nem lesz jó, nem lehet telepíteni a catalystet!

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#705) Tolkarius


Tolkarius
tag

csak egy teszt hír, vettem egy Gigabyte 6850 est, fesz emelés nélkül simán nyomja a GPU 850, Memória pedig 1200 on, álomszépen megy... Nagyon jó ez a két ventis megoldás! Ja és sztem még van plusz a gépben, csak a program amivel húztam nem állítható ezeknél magasabb értékre.

[ Szerkesztve ]

(#706) szepsy


szepsy
senior tag

Az istenek nem akarják hogy megvegyem, most hívtak hogy elfogyott a Sapphire HD 6870-es, nem tudják mikor lessz, mondom fasza, holnap adom el a régit és kártya nélkül maradok :F holnap meg jön a Black Ops.

Sapphire-vel van valami probléma?Vagy Asus-t vegyek?

(#707) Tolkarius válasza szepsy (#706) üzenetére


Tolkarius
tag

most ez nagyon szubjektív vélemény, de én 3db 5850 est vittem vissza az ASUStól, mindegyikkel volt vmi gond... Végül a boltban visszaadták a pénzt, és abból vettem a 6850 esem (meg maradt egy kis zsebpénbz is szerencsére :D)... Szóval csak azt akarom mondani, h bár mindenki esküszik az asusra, nekem eddig csak gondom volt vele... de mint mondom, ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#708) szepsy válasza Tolkarius (#707) üzenetére


szepsy
senior tag

Szerintem Asus lesz inkább, 3 ezerel drágább és külsőre sokkal jobban tetszik, nem valami gagyi matrica van rá ragasztva :DDD

(#709) Izzé válasza szepsy (#706) üzenetére


Izzé
őstag

A 6870-k /pill még csak matricában különböznek. Esetleg a gari ami az Asus mellett szólhat (3 év).

(#710) szepsy válasza Izzé (#709) üzenetére


szepsy
senior tag

Hát ja meg a (3 év gari) meg jobban néz ki a többitől, nekem ez is számít azért:)

[ Szerkesztve ]

(#711) Gaboman válasza szepsy (#710) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Gépben ebből sokat is fogsz látni tényleg, vagy te ezt figyeled majd? :F

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#712) gbors válasza Cyberpunk (#703) üzenetére


gbors
nagyúr

a HD6800-asoknak jobb a CF-skálázódása, mint a korábbi Radeonoknak - ennek pontos oka jelenleg ismeretlen :)
azért az érdekelne, hogy ahol HD6870CF > HD5870CF, ott vajon ugyanazzal a driverrel teszteltek-e...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#713) szepsy válasza Gaboman (#711) üzenetére


szepsy
senior tag

Igen fogom :DD tükröt teszek a ház aljába :))

(#714) Gaboman válasza szepsy (#713) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ügyes vagy! :R

Más: Az új 10.10Hotfixtól az 5770CF is gyorsabb lett, elképzelhető hogy az 5870CF is gyorsulna tőle.Érdekes eredmény az biztos hogy 1db 5870 erősebb viszont CFben gyengébb a 6870nél.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#715) szepsy


szepsy
senior tag

Megrendeltem.............................Sapphiret :)) :D :DD :DDD

(#716) Johnny001 válasza szepsy (#715) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nekem már volt egy csomó Sapphire kártyám, még egyikben se csalódtam, remélem nem fogod megbánni a választást :))

A mostanival is csak az a bajom, hogy még nem sikerült moddolni 70-esre, idáig jól tűri a bios flashelgetést is.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#717) cowboy_bebop válasza Johnny001 (#716) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Mivel lézerrel van elvágva a +160SP, ezért bios moddal csak feszültséget/órajelet tudsz állítani.

[ Szerkesztve ]

(#718) Johnny001 válasza cowboy_bebop (#717) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Hát ha csak úgy nem :DD

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#719) Isual válasza Cyberpunk (#703) üzenetére


Isual
veterán

Valóban nem veri torony magasan 6870 CF az 5870 CF-t, de vagy hozza a szintjét vagy 1-2 FPS-sel lassabb vagy gyorsabb nála. Nyilván egyébként vannak olyan játékok, ahol az 5870 CF előnybe kerül, de pl.: Crysisban 9 FPS-sel jobb a 6870 CF (79>70 FPS).

Szóval lényegesen csökken a különbség SZIMPLA felálláshoz képest, ahol a 6870 teljesítménye az 5850 és 5870 között van, és inkább az 5850 teljesítményéhez konvergál, míg CF-ben az 5870 CF-éhez.

Ezt láthatod is a tesztben, ami be van linkelve.

Egy szó, mint száz pillanatnyilag (ez sztem kb pár hétig tart--> 69xx kijöveteléig) az AMD kínálatából a 6870 CF a legjobb teljesítményben és ár/érték arányban.(lásd linekek)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#720) Isual válasza mepet (#702) üzenetére


Isual
veterán

Üdv!

Hát igen, de azért ár/érték arányban is ez a legjobb az előbb említett kártyák közül.
Egyébként az 5970 az igazából 5850 X2 és azt már az 5850 CF is elverte még a 6800-asok előtt, az 5870 CF meg nagyon. Szóval valószínűleg egyre inkább esik ki az "Ajánlott" kategóriából.
Egyébként te pontosan milyen gép alá vetted a 2 ASUS HD 6870-et?
Ha majd megjön írsz egy hosszabb rövidebb véleményt, elemzést? (akár privátba)

Thx

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#721) Georg17


Georg17
tag

Na gyerekek!

Pár napja én is boldog tulajdonosa vagyok egy GIGABYTE matricás 6870-esnek. 58E-ért jutottam hozzá. Úgy látszik a többi matrica kicsit drágább. :)
Amúgy eddig nagyon tetszik. Ahhoz képest, hogy mennyire friss még a termék a driver is egész tűrhetően muzsikál. Szerintem a ref. hűtő is elfogadható. Mondom ezt úgy, hogy a 4850-esemen ott csücsül az AC Accelero Twin Turbo. Később majd azért alakítok a hűtésen, de egyelőre ezzel sincs problémám.
A technikai adatokat meg lehet találni a NET-en bárhol. A lényeg, hogy én eddig csak az örömömet leltem benne, úgyhogy bátran merem ajánlani másnak is, aki ilyen kártya vásárlásán gondolkozik. :K

(#722) mepet válasza Isual (#720) üzenetére


mepet
addikt

Isual: Persze, ide feltétlenül írok majd véleményt és teszt eredményeket a jövő hét folyamán a 6870CF-ről!
Asus formula maximusba megy a 2 kari, core 2 extreme Q9770 ketyeg mellette 4 gigán. Érdekes kérdés, kiteszteltem az 5870-nel (főleg az Unigine Heaven-nel), és kb 3GHz felett, tökmindegy milyen gyors a procid, csak 4 magos legyen. A 4Ghz-es 2magos E8400 és a 4magos Q9650 3Ghz-en között viszont már hatalmas a különbég a minimum FPS-ben, márpedig szerintem az a legfontosabb, mert attól függ, hogy látsz-e szaggatást. i7-em még nem volt, de a netes eredmények szerint nem nagy a különbség. Szóval szerintem a "procilimit" a jelen játékaiban 4mag+3giga esetén felejtős, lehet költeni a videokarikra...

5870x2 alatt amúgy az ares-t értettem, ami ugye elvileg 2db 5870 2*2GB, és valójában "csak" olyan gyors, mint 2db 5870 1GB.

[ Szerkesztve ]

(#723) emerico2004


emerico2004
aktív tag

Sziasztok [link] ezt lehet ? Csak érdeklődnék hogy valahol kapni ilyet-e rajtam kivűl mert még nem láttam mármint itthon...

(#724) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Látom sokaknak működik az új BIOS a giga karinál. Légyszi valaki dobjon nekem egy privátot és írja le benne hogyan kell updatelni, mi kell hozzá stb linkek.

Köszönöm :R

(#725) Georg17 válasza rocket (#661) üzenetére


Georg17
tag

Szép eredmény!

Engem a piros skin érdekelne az Afterburner-en.
Hogyan lehet elővarázsolni? A konfig file-t próbáltam átírni, de mentésnél ezt írta ki: "access denied". Úgyhogy még mindig zöld az enyém. :O
Előre is köszi a választ.

(#726) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 6850-es VGA-t. Melyiket ajánljátok?
Előzmény. Ez alapján látni fogjátok az igényeim. :)

(#727) Zyrius válasza BalaNce87 (#724) üzenetére


Zyrius
aktív tag

Szia a leirás 6850 Giga lap BIOS frissitésre:

Itt van a BIOS:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3614#bios

Ezt töltsd le futtasd. Maga a futtatás egy kitömörítési eljárás, adj meg neki egy helyet ahová maga a BIOS file kerül ideiglenesen (akár az asztalra is mehet).

Ez után töltsd le és telepítsd majd futtasd ezt a programot:
http://download.gigabyte.eu/FileList/Utility/vga_utility_atbios.exe

3 opció van:
1) Backup VGA Bios
2) Flash
3) Exit

Értelem szerűen kiválasztod a Flash menüpontot, majd előugrik egy ablak, ahová be kell tallózni azt a file-t, amit fent kicsomagoltál. Rányomsz, hogy oké. 5 másodperc és kész is. Ezután kér egy újraindítást.

Kész is van.

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#728) rocket válasza Georg17 (#725) üzenetére


rocket
nagyúr

Programon belul settings, felul jobb oldalt a jobbra mutato kis nyilat kell nyomni, es user interface.

#727:"Értelem szerűen kiválasztod a Flash menüpontot"

Eloszor inkabb a "1) Backup VGA Bios" menuponttal kene kezdeni :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#729) Georg17 válasza rocket (#728) üzenetére


Georg17
tag

Köszi mégegyszer. Így már sokkal jobb. :))
Nem is láttam, hogy ott még van több menüpont is.... pedig néztem.
Na királyság!

(#730) alibaba78


alibaba78
őstag

Megkaptam a szaftos valaszt az XFX-tol szombat ota. (Nyilvan nem dolgoztak hetvegen.)

"[SHAUN_T - 11/8/2010 11:17:00 AM] Hi Istvan, thanks for your message. There should be a BIOS update available for your graphics card which will help with this. Let us know if you have any further problems. Kind regards, Shaun."

:C

[ Szerkesztve ]

(#731) Epcos_29000


Epcos_29000
csendes tag

Hello all ! Vki tudja, hogy a PCI-E 2.1 6850 belemegy a 2.0 lapba? A választ előre is köszi.

(#732) mixi80 válasza Epcos_29000 (#731) üzenetére


mixi80
aktív tag

Szia!

Én úgy tudom, hogy visszafelé kompatibilis a 2.1 a 2.0-val, csak annyi hogy 2.0-ként kezeli.
[link]

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#733) Epcos_29000


Epcos_29000
csendes tag

és az mit befolyásol? ilyen a lap http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=M3A785GXH/128M

(#734) mepet válasza Epcos_29000 (#733) üzenetére


mepet
addikt

Nem tudom, hogy számít-e valamit, de a grafikai teljesítmény szempontjából tuti nem számít.
A különbség a wikipediaból: PCI Express 2.1 supports a large proportion of the management, support, and troubleshooting systems. However, the speed is the same as PCI Express 2.0.
Magyarul: semmi.

[ Szerkesztve ]

(#735) szepsy válasza Isual (#719) üzenetére


szepsy
senior tag

Mi ez a 6870 ?CF?:)

(#736) Cyberpunk válasza gbors (#712) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát úgy már hihető :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#737) Isual válasza szepsy (#735) üzenetére


Isual
veterán

Melyik?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#738) zseko


zseko
veterán

A 6870 megéri azt a + ~12-14e forintkülönbséget? Most már nálunk is van 49e-ért 6850, a 6970 az még mindig kevéssel 60e felett :(

HR24.hu

(#739) szepsy válasza Isual (#737) üzenetére


szepsy
senior tag

A CF az minek a rövidítése??:)

(#740) bim válasza szepsy (#739) üzenetére


bim
veterán

crossfire-2. vagy több egyforma ATI gpu. összekötése megfelelő alaplapban. ;)

(#741) szepsy válasza bim (#740) üzenetére


szepsy
senior tag

leesett :DD

(#742) Cyberpunk válasza zseko (#738) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt neked kell eldöntened. Ha nem akarsz tuningolni akkor szerintem vedd a 6870-et gondolom az akart lenni nem 6970 ;] Viszont tuningal már utol éri a 6850 a 70-est. Így gyakorlatilag megspóroltad azt a 12-14k-t.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#743) zseko válasza Cyberpunk (#742) üzenetére


zseko
veterán

Ja persze, 6870 akart lenni :D Hát igen, csak kérdés hogy a késôbbiekben mit fog jelenteni az a 160SP különbség. Ám ha tuningal utoléri, akkor megpróbálkozom vele :)
Egyébként sem tartom ésszerûnek egy ilyen gyorsan értéktelenedô piacon túl sok pénzt beleölni ebbe. Persze ha valaki olyan gyorsan cserélgeti a hardvereit mint közületek néhányan, úgy még ki lehet szállni csekély veszteséggel.
De mivel én már beleuntam a fejlesztgetésekbe, így hosszabb távra tervezek most. No mindegy, a héten lesz fizetés, lehet meg is rendelem akkor.

HR24.hu

(#744) rankesz


rankesz
veterán

Szerintetek van értelme egy 4870x2-t lecserélni 6870-re? (Ha nem nézzük az X2 vízhűtő blokkon történő tuti buktát)

(#745) McCartman válasza zseko (#743) üzenetére


McCartman
senior tag

ha viszont tuningban gondolkodsz érdemes lehet gtx 460on is elgondolkodni , abban nagyobb potenciál rejlik.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#746) zseko válasza McCartman (#745) üzenetére


zseko
veterán

Leginkább alacsony fogyasztásban és halk mûködésben gondolkodom :D abban pedig úgy emlékszem nem az NV a jobb.

Eleve nem valószínû a tuning, és egyébként is amd/ati párti vagyok... :) persze tisztában vagyok azzal, hogy a gtx460 az elég jól tuningolható. No mindegy, van még 1-2 nap fizetésig gondolkodni.

HR24.hu

(#747) TTomax válasza zseko (#746) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha a halk működés a cél akkor a HD6870-et is elfelejtheted...a ref hütö minden csak nem halk terhelve...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#748) gbors válasza zseko (#746) üzenetére


gbors
nagyúr

giga 6850 BIOS update után? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#749) zseko válasza TTomax (#747) üzenetére


zseko
veterán

Akkor marad a 6850-es.

gbors, talán, nincs sok kedvem olyan új kártyához amit rögtön flashelni kell.

A VTX3D milyen márka? Most látom hogy ipon-on elég jó árban van a 6850, pénteken megyek úgy is pestre, annyiért simán elhozom. Egyébként meg az ipon mennyire jó bolt?

HR24.hu

(#750) RootRulez válasza zseko (#749) üzenetére


RootRulez
félisten

Ipon eléggé jó bolt. Olcsó. :K
VTX Meg valami PowerColor féleség. Szóval nem lehet rossz...

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.