Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Cyberpunk válasza Petya2900XT (#349) üzenetére


Cyberpunk
félisten

LGA1366 alá sem lesz túl nagy választék. A Sandy Bridge nem megy bele sem ebbe sem a P55-ös lapokba. Intelnél ha új generáció akkor bizony új lap és RAM ezt már megszoktuk ;]
Viszont AMD oldalon is a Bulldozer nem lesz jó a jelenlegi AM3-as lapokba.
Na mindegy ki van ez találva nehogy az alaplap gyártók rosszul járjanak :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#352) WhiteKiSs


WhiteKiSs
csendes tag

Sziasztok! Most akarok videókártyát venni és nem tudom milyen legyen...6850-en gondolkodom de kíváncsi vagyok ti mit tanácsoltok.

Az élet egy nyalóka, csak tudni kell jól nyalni :) // Ha privátot írok,tisztelj meg annyival, hogy visszaírsz!

(#353) Cyberpunk válasza WhiteKiSs (#352) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Inkább egy GTX460 1GB-ost vegyél kb. egy árban van a 6850-el és azért azt elveri. Ha nem játszol Full HD-ban akkor egy 768MB-os is elég lehet és az már jó 10k-val olcsóbb mindkettőnél.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#354) Gyuri27 válasza smkb (#346) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen és? Miért vagy felháborodva? Vagy úgy vettél 68xx vga-t, hogy a tuning garantálva volt?
Tölsd már ki az adatlapod, had lássuk mekkora lórol fikázod ezt a vga-t.

Amd - Radeon - Ryzen

(#355) Ari18 válasza smkb (#346) üzenetére


Ari18
őstag

Tessék gyári hűtővel, ennyit megy az enyém, sőt a vram-ban még lehet van is tartalék.

(#356) Izzé válasza Cyberpunk (#353) üzenetére


Izzé
őstag

Valamit nagyon benéztél. [link]

(#357) Ari18 válasza tome.jr (#345) üzenetére


Ari18
őstag

Megvettem és itthon is van, nem variálhatok, már csak a proci hiányzik és rakom össze a gépet. Asrock-ot köszi inkább kihagynám.

(#358) Cyberpunk válasza Izzé (#356) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát alapórajeles GTX460 az lehet elmarad csak hogy elég durván meglehet azt húzni nem úgy mint a 6850-et ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#359) Ari18 válasza Cyberpunk (#358) üzenetére


Ari18
őstag

És ha valaki nem tuningol? A másik meg , hogy nem mindegyik 6850 antituningos. Nézd meg az én 6870 is megy 975-1200-on.

(#360) Gyuri27 válasza Cyberpunk (#358) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#361) Izzé válasza Cyberpunk (#358) üzenetére


Izzé
őstag

makmakmak... Honnan veszed, hogy a 6850-t nem lehet tuningolni? Van már vele tapasztalatod? :P

(#362) Cyberpunk válasza Izzé (#361) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet nem állítom hogy nem, de összevetve egy 460-al elég gyér képet fest

Bocs rossz kártyát linkeltem :B

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#363) smkb válasza Gyuri27 (#354) üzenetére


smkb
őstag

? Nem fikázom... a teszt húzta le... ez van. Azt írtam oda, amit a teszt és sok sok másik teszt is. Ennyit tud a Barts XT. Gyárilag van szénné húzva. Nincs ezen mit szégyellni, sem fikázni. Ez van, ennyit tud, jó esetben feszemeléssel 10%. Vagy te fikázásnak veszed azt, ha egy termék bizonyos szempontból gyengén szerepel teszttel igazolva, és ezt valaki megírja?

Kérlek, mutass a hozzászólásomban egyetlen "fikázó", szarozó szót.

[ Szerkesztve ]

(#364) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Na meglett a Sapphire 6850-em, óvatos tuning Gpu: 850, mem:1100, még nézegetem, csak a hőfokokat nem tudom, hogy jól olvassa-e ki a GPU-Z mert alapon 50° körüli, Catalyst overdrive-nél 36. Biost mivel lehet frissíteni?

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#365) jozsi válasza Cyberpunk (#362) üzenetére


jozsi
tag

Hát igen, az anti tuning, lehetséges, hogy csak urban legend? Azért nem is rossz egy anti tuningos karitol:DDD [link]
De most komolyan, én eddig gtx 460 1gb-os verziót akartam venni (a 4850-es karimat nyugdíjazom), de elnézve a 6850-et valószínűleg nem nv karim lesz: ;)

6850: alap órajelen gyorsabb, olcsóbb (pontosan 48.500 ft gigabyte), és kevesebbet is fogyaszt. Ezekután egyértelmű a választás.

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#366) tomic válasza Izzé (#361) üzenetére


tomic
addikt

Lassan szállingóznak azért . [link]

(#367) smkb válasza jozsi (#365) üzenetére


smkb
őstag

A linkben szereplő teszt is pont azt bizonyítja, hogy a HD6870 az már antituning. A 965mhz a 900-ról? Az jó ?

Nem a HD6850-ről volt szó, hanem a HD6870-ről.

(#368) zseko


zseko
veterán

Csak hogy beleszóljak én is a 460 vs. 6850 vitába :D : én pl. magasról teszek a tuningra. Nálam a fogyasztás és a zaj az elsôdleges, két, kb. azonos tudású és árfekvésû kártyánál nem érdekel hogy melyiket mennyire lehet tuningolni, a fogyasztás annál inkább. Azután persze még ott van a szimpátia, ami egyértelmûvé teszi hogy ATI lesz :D
Mondjuk, ha az a tuning +50%-ot jelent, akkor már érdekel :D De az, hogy 60 vagy 68 fps-em van-e az nem.

HR24.hu

(#369) Johnny001 válasza Johnny001 (#364) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Már mindegyik progi 48°-osnak látja alapon, megnéztem 10 perc Kombustorral 69°. Azt hiszem megvárom az új winflasht, majd holnap nézek tuningot, most el kell mennem tankozni :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#370) jozsi válasza smkb (#367) üzenetére


jozsi
tag

a #358-as hozzászólásra válaszoltam, ha esetleg elolvasnád...

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#371) Abu85 válasza smkb (#363) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem gyárilag van szénné húzva, hanem sikerült úgy specifikálni, ahogy azt eredetileg tervezték. Ez a mérnökök első számú célja, amikor készítenek egy chipet. Nem az, hogy benne hagynak +200 MHz-et, mert bizonyos teszteken megbukik a termék. Minden lapkánál van egy célzott órajel, amit vagy sikerül elérni vagy nem. Akkor végeztél kiváló munkát, ha a tuning megakad átlagosan +30-40 MHz-nél, mert akkor kvázi kihoztad a maximumot a chipből, anélkül, hogy a stabilitásteszteken, vagy a kvalifikáláson megbukna a kártya.

A szénné húzás fogalma nem ismert, mert a termék két dolog miatt lehet jól tuningolható. Az egyik az, hogy a magasabb órajel elérése nem szükséges, mert a konkurenshez képest annyira jól áll a termékskála, hogy csak rontana az eredményen, ha gyorsabb lenne a cucc. A másik, hogy a kvalifikáláson nem ment át a termék, ilyenkor keresnek egy alacsonyabb órajelet, ahol nagy valószínűséggel nem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#372) SpeedR válasza jozsi (#365) üzenetére


SpeedR
őstag

Sajnos nem olcsóbb, és nem is gyorsabb. Idle ugyan annyit fogyaszt mindkettő, loadon jobb az ATI. A GTX tud Physix-et, cuda-t, és sokkal tuningbarátabb. Nekem nem olyan egyértelmű, hogy a 6850 a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#373) Cyberpunk válasza jozsi (#365) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát 128MHz az nem nagy eredmény, bár ettől a kártyától jónak mondható.
Az meg hogy olcsóbb az eléggé relatív ez a 460-as speciel olcsóbb mint a 6850-es [link].
A fogyasztás meg van akit érdekel van akit nem. Mielőtt még kötekednétek én fizetem a villanyszámlámat ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#374) lsc


lsc
nagyúr

Úgy látom elég sok 68xx tulaj van már hogy így pörög a topic, jöhetnének valami tapasztalatok :U .

Mod Cyberpunk : Én mintha máshogy látnám [link].

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#375) Cyberpunk válasza lsc (#374) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na igen kinek mi kell és főleg honnét ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#376) lsc válasza Cyberpunk (#375) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezzel a bolttal mi a gond [link] ?

Az élet kegyetlen .

(#377) nanus válasza lsc (#374) üzenetére


nanus
senior tag

Mindketten jól látjátok :D itt kemény árverseny lesz,ami nekünk csak jó :C most már elgondolkodom a 4850-em cseréjén....és még a forint is erősödik ......40-ért meg már megéri egy 6850... :F
Azzal a boltal semmi én minden uj cuccom onnan vettem.

[ Szerkesztve ]

(#378) Cyberpunk válasza lsc (#376) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem semmi bajom nincs velük már én is rendeltem tőlük cuccokat. Csak nem mindenki vesz ínét erre akartam rávilágítani. Sőt a legtöbben állítom még mindig a helyi vagy a legközelebbi PC-s boltból veszik a cuccaikat.
Nálunk is cirka 8k+ lett volna egy 470-es az Iponos árakhoz képest. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#379) lsc válasza Cyberpunk (#378) üzenetére


lsc
nagyúr

Írtad ezt :Az meg hogy olcsóbb az eléggé relatív ez a 460-as speciel olcsóbb mint a 6850-es, erre válaszoltam, egyszerűbb lenne bevallani hogy benézted, ennyi.
Egyébként mindenki tévedhet, nincs azzal semmi gond, de a semmit azért ne magyarázd ennyire.

Az élet kegyetlen .

(#380) SpeedR válasza lsc (#379) üzenetére


SpeedR
őstag

A legolcsóbb gigás 460 olcsóbb mint a legolcsóbb 6850. Igaz a különbség nüansznyi, úgyhogy inkább azt mondanám, hogy egy árban vannak. A dolláros ára viszont olcsóbb a Radeonnak, így várhatóan itthon is be fog menni a GTX ára alá.

(#381) Cyberpunk válasza lsc (#379) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Na jól van benéztem elismerem :B Egyébként abban a kommentben szereplő árra reagáltam amire válaszoltam. De ez mellékes...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#382) rocket válasza lsc (#376) üzenetére


rocket
nagyúr

Semmi gond, ennyi a kartyak valodi ara, lassan veget ernek a kereskedo varjak napjai :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#383) lsc válasza rocket (#382) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem sem gond, a végén nem 5770 cf lesz hanem 6850 :) .

Az élet kegyetlen .

(#384) lsc


lsc
nagyúr

Powercolor 6850 PCS+.

Az élet kegyetlen .

(#385) Cyberpunk válasza lsc (#384) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem rossz kártya jól néz ki. De a tuningal nem ragadtatták el magukat igaz az a 45MHz is valami.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#386) simlisgumis


simlisgumis
tag

Na beüzemeltem egy Asus 6870 et. Ez van alapon Aidábol ollozva.

(#387) rocket


rocket
nagyúr

MSI HD6850 teszt

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#388) lsc válasza rocket (#387) üzenetére


lsc
nagyúr

Egész jól tuningolható, gyorsabb mint az alap 6870 , ha picivel is.

Mod ittakary: Le vagy maradva, az már újra aida, az everest megszűnt.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#389) ittakary válasza simlisgumis (#386) üzenetére


ittakary
nagyúr

de durva, te még AIDA-t használsz? :) ezer éve nem hallottam róla... már mindenki csak az utód Everestet használja (többek között én is)

(#390) simlisgumis válasza ittakary (#389) üzenetére


simlisgumis
tag

Everest megszünt! :) Újra AIDA van!

(#391) Karma válasza ittakary (#389) üzenetére


Karma
félisten

Egy csöppet lemaradtál... :U [link]

“All nothings are not equal.”

(#392) jozsi válasza SpeedR (#372) üzenetére


jozsi
tag

Hát nem tudom nekem a 180$ (radeon 6850) és a gtx 460 (200 $) között azért van némi differencia:DDD A physixet és a csudát letojom már elnézést, tunongolni meg nem szeretek, innentől kezdve az alapórajeles 460 nálam felejtős, hangsúlyozom én eddig 460-at akartam venni, van mind a 2 gyártótol karim, én mindig az aktuális ár alapján veszem a legnagyobb teljesítményűt, ez biza most a 6850.

Ettől függetlenül a 460 1 gb-os kari egy nagyon jó kari, jó tuning potenciállal, ehhez kétség nem fér, de a fentiek miatt nekem a radeon szimpibb.

[ Szerkesztve ]

Keresek: e6600 dobozos, számlás, garós processzort. Van egy inno3d 6600-osom 256 mb-os AGP-s by ''razor91''

(#393) McCartman válasza jozsi (#392) üzenetére


McCartman
senior tag

vétek benne hagyni gtx 460ban azt a 20-30%ot , hisz még így sem megy 60-65 °C fölé terhelve.
(persze ha egyáltalán szükség van rá , metro2033at leszámítva mindenre elég fullHDban is , alapjáraton)
így viszont a (szintén tuningolt) 6850 előtt jár , sőt olykor enélkül nélkül is.
[link]

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#394) alibaba78 válasza McCartman (#393) üzenetére


alibaba78
őstag

De nem is egy eletbiztositas a tuning. Nalam most halt meg egy 460, de gondolom most az jon, hogy a kivetel erositi a szabalyt. Alapjaraton pedig erosebb a 6850, es ez teny. Arban perpill olcsobb. Legalabb is ott, ahol en vasarolok. Egyertelmu, hogy mit veszek jovo heten. :)

[ Szerkesztve ]

(#395) McCartman válasza alibaba78 (#394) üzenetére


McCartman
senior tag

Alapjárat sem az. Még jó , hogy erre találták ki a garanciát. :)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#396) SpeedR válasza jozsi (#392) üzenetére


SpeedR
őstag

Hiába van x dolláros árdiffi a Radeon javára, amikor te itthon forintban egyelőre ugyan annyiért tudod megvenni mindkettőt. (Remélhetőleg azért 1-2 héten belül normalizálódik az ára.)

Azt szvsz botorság kijelenteni, hogy a 6850 erősebb. Egyik játékban ez, másik játékban az van előrébb egy hajszállal. 1-2 FPS különbségek vannak. Amelyik nem fut az egyiken az nem fog futni a másikon sem. Mivel gyakorlatilag kizártad a GTX összes nagyobb előnyét -és látom AMD felé húz a szíved - vedd meg nyugodtan a 6850-et. Biztos vagyok benne, hogy elégedett leszel vele, mert nagyszerű kártya az is.
Igazság szerint még én sem döntöttem el teljesen, hogy melyik legyen a kettő közül. Kivárom, hogy hogyan alakulnak az árak.

(#394) alibaba78
Milyen típus volt, és mennyi feszt adtál neki?

(#397) hajbel válasza McCartman (#393) üzenetére


hajbel
addikt

...hát igen. Amint tuningra kerül a sor, a gtx 460 a tuningolt 6870-el kerül egy súlycsoportba, és ebben a tesztben csak egy gyári tuningos EVGA volt, bár az hozzá kell tenni, hogy ez a legerősebb gyári tuningos gtx 460, de ezeket az órajeleket bármelyik példány tudja. Másik teszt, hasonló eredménnyel.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#398) alibaba78 válasza SpeedR (#396) üzenetére


alibaba78
őstag

Asus top directcu 768mb (tuningra termett :D ). Alapfeszen, azaz 0.987-en 850/1700/4000-en atomstabil volt. 1 ora swtfu II utan lefagyott. Azota csak x8-ban megy.

McCartman: Tuningra nincs gari. Meglatjuk, mit szol ehhez az asus.

(#399) katt777 válasza tome.jr (#335) üzenetére


katt777
félisten

Persze, hogy lehet így is, de használt cikk vásárlásakor erre nincs semmi garancia! Arra sem, hogy nem buktatnak bele valami olyan cuccba, amelyre a buhera miatt már a gar. sem érvényes, aztán pereskedhetsz az eladóval, vagy hagyhatod a fenébe.

DroiDMester: Lásd fent.
Attól, hogy 5770CF gyorsabb egy 5870-nél, egyáltalán nem következik, hogy a CF hatásfoka olyan jó lenne mindenben, hiszen jóval több, mint fele olyan erős kártya.
HD6 leírását megtalálhatod a neten.

Ari18: Hol vannak túlárazva az ASUS-ok? Akinek az drága, vegyen ASRockot, ugyanolyan jó (némely esetben még jobb is) csak sallangok nélkül. Én GB-ot és MSI-t is hanyagolnám. Csak egy bolond hagyná ki az ASRockot, az meg is érdemli, hogy értelmetlenül kidobjon egy rakat pénzt. :P

Petya2900XT: i7-nek miért borsos az ára? :F

Cyberpunk: Az i7 nem feltétlenül jelent LGA1366 platformot. ;) Sandy Bridge már ott nevetséges, hogy a 2. VGA-slotja csak 4X sebességen megy. LGA1366 alá talán azért nem kell nagy választék, mert semmi jobb nem létezik, és a jelek szerint nem is lesz egy darabig. Majdnem másfél éve megvan a konfigom, és még mindig a jele sincs annak, hogy bármi képes lenne többre. :DDD Annyival meg nem drágább az LGA1156-nál, hogy ne érje meg az extra teljesítményt, de legfőképpen az időtállóságot. Intelnél nyilván tudják, hogy mire az értelmes ember fejleszti a konfigját (kb. 3-4 év), úgyis mindent le kell cserélnie, nem kell lépten-nyomon fejlesztgetni, mint AMD-nél.

zseko: A tuningnak nem 60FPS-nél van jelentősége. Ha egy antituningos karid van, és max. beállításokkal min. 20-22FPS-szel fut a játék, akkor cseszheted, ha viszont nVidia, akkor simán megvan a játszhatósági szint.

Abu85: Vannak jól betesztelt nV kártyák is, pl. a GB 460GTX SOC, ilyet érdemes lehet megvenni, mert pariban van a HD6870-nel, és olcsóbb.

SpeedR: A 6850 bizonyosan felejtős. :K

nanus: Az én HD4870-em még mindent visz, egy-két DX11 játékot min. butítással, ami észre sem vehető.

lsc: Pedig az 5770CF HD5870-nél is gyorsabb... :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#400) McCartman válasza alibaba78 (#398) üzenetére


McCartman
senior tag

Asus még feszemelésre is garanciát ad , de ezt nyilván te is tudod.
Ugyanilyen kártyám van amugy nekem is.

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.