Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) szepsy


szepsy
senior tag

Ezt a 3-mat kell leszedni a kártyához?Nem vágom, nvidiánál ;] könnyebb volt, ott csak egy progi volt.

[ Szerkesztve ]

(#452) rocket válasza proximus (#449) üzenetére


rocket
nagyúr

Gigabyte VGA BIOS programja is 128kb-nak menti le a BIOS-t:

Manualisan 22%-ra raktam a ventit ~75%-hoz kepest csak 2-3 fokkal volt melegebb idle, de teljesen csondben van, 50%-on mar hallani a venti hangjat, es 1 fokkal huvosebb csak.
Szoval inkabb a 22%-ot kernem :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#453) proximus válasza szepsy (#451) üzenetére


proximus
senior tag

Elég lesz a legfelső.:) (Ha nem gond az angol nyelvű felület. Ha igen, akkor olvass lentebb:) )
Az APP változat most jelent meg a 10.10 verzióval, szóval ez újdonság. Később, ha elterjednek a GPU gyorsítást használó mindenféle programok(nem játék, ill bármiféle 3D), akkor lesz ennek igazán értelme(OpenCL és nem GL ;]).
A harmadik csak kettő, vagy több kártyás crossfire rendszereknél játszik.(Ott sem feltétlen kötelező, csak javulnak az fps-ek :D)

Ha jó lenne ha a beállító felülete a kártyának magyar lenne, akkor az Individual downloads-ból szedd le a display drivert + a hungary-s catalyst control centert.

(#454) Ari18 válasza tome.jr (#340) üzenetére


Ari18
őstag

Nos összeraktam a gépet. Nem sokkal, de jobb lett.

Crysis tuning

Az átlag fps-em több lett 5-el és a minimum is 4,5-5fps-el

összehasonlításnak itt a Phenommal elért eredmény.

Crysis alap

(#455) tome.jr válasza Ari18 (#454) üzenetére


tome.jr
addikt

Nézz már egy noAA high-t a kedvemért. :D A very high 16xQA nagyon megfogja mindegyik kártyát, ott nem igazán látszik a különbség

[ Szerkesztve ]

(#456) proximus válasza szepsy (#451) üzenetére


proximus
senior tag

Most figyeltem csak, hogy te környékbeli vagy... :) :) (Adatlap)

Nvidiánál azt útáltam, hogy a kicsomagolt fullos drivert ha az eszközkezelőn keresztül próbáltam beadni a rendszernek, akkor is mászott fel mellé az nv control center. :(((
Egyszerűen össze van "drótozva" a kettő... :(
Itt AMD fronton(ex ATI :) ) leszeded akár a csak drivert, elindítod hogy kicsomagolja magát és kilépsz. Ezután a C: meghajtón megtalálod a cuccost, azon belül is a W7A_INF (Win7 32 bit esetén pl.) mappát betallózod a meghajtó frissítésénél az eszközkezelőben.(jobb gomb a videókártyán, majd frissít)

(#457) Ari18 válasza tome.jr (#455) üzenetére


Ari18
őstag

Mindjárt csinálok, azért így is javult. Eddig elégedett vagyok vele.

(#458) proximus válasza Ari18 (#454) üzenetére


proximus
senior tag

Figyelj már, úgy lett ~+5fps, hogy 3800-on megy a core, a phenom meg csak 3500-ön?
Milyen dolog már ez... ;] ;] De tényleg, azonos órajelen(jobb híjján a mostani core-t 3500-ön járatva) lenne-e különbség a két eredmény között? Szerintem minimális... :D

(#459) proximus válasza tome.jr (#455) üzenetére


proximus
senior tag

No persze, nem fullfullon úgy is fut mint kés a vajban, mit neki CPU limit... ;]
Nálam lenne érdekes az Athlon 2 X2 250-el(3GHz alapon). ;] :DDD

(#460) Ari18 válasza proximus (#458) üzenetére


Ari18
őstag

A Phenom nem is ment többet... (hazudok egy tesztet kibírt utána már fagyott :((( ) Mindenképpen jobban megy az i5-el. Megnézem majd 3.5-ön is.

tome.jr

[ Szerkesztve ]

(#461) DroiDMester válasza Ari18 (#454) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

nem jól teszteltél! a régi Phenom-os teszted 1900x1200.volt most meg 1920x1080.ba tesztelsz! azért van több FPS-ed! :DDD

Nyomhatnál nekem is egy VeryHigh, 16xQ, 1680*1050.et!

És adjál még a procinak 20x200,at mindegyik 750.es megy! :K

[ Szerkesztve ]

(#462) proximus válasza Ari18 (#460) üzenetére


proximus
senior tag

Újonnan több mint 10 lepedő a különbség a 2 proc között az AMD javára, viszont az intel "jövőálóbb", köszönhetően főleg a durva tuningolhatóságáért. Mondjuk az Intel el is szégyellhetné magát, ha nem tudna processzort tervezni annyi felhalmozott pénzből...

droidmester:
Na bakker, ezt én se láttam... :Y

[ Szerkesztve ]

(#463) tome.jr válasza Ari18 (#460) üzenetére


tome.jr
addikt

Vazze, én mondtam. 50 %-kal magasabb a min fps-ed a Phenomhoz képest :C Hát ennyivel tud többet a core i5 :K Most nézem a kártya még meg sem volt rántva, így külön dícséret az új konfignak :K

proximus: Többek között azért is jobb az Intel mert sokkal nagyobb tuning potenciál van benne. B@szhatja az ember a baromi jó ár/érték arányú rendszerét ha nem tudja kihajtani vele a kártyát. Egyébként azonos órajelen is jobbat megy a core i5 ez 100 %.

[ Szerkesztve ]

(#464) proximus válasza tome.jr (#463) üzenetére


proximus
senior tag

Viszont ha jól láttam, te is két különböző felbontású, bár high és noAA eredményt hasonlítottál össze. :)

(#465) tome.jr válasza proximus (#464) üzenetére


tome.jr
addikt

Jaja, van vagy 1-2 fps különbség közte :D

(#466) Ari18 válasza DroiDMester (#461) üzenetére


Ari18
őstag

Észre sem vettem, francnak van két fajta felbontás 19xx-nél :D

Holnap este megcsinálom a tesztet, amit kértél. ( meg lesz a 4GHz)

proximus

Újonnan igen, de nekem csak 32k-ba került az i5 szóval megérte. Amúgy is Intel párti vagyok, zavart, hogy a cpu-z AMD-t mutatott ;]

tome.jr

Hát igen, nem is kicsit fogta vissza a Phenom.

(#467) tome.jr válasza Ari18 (#466) üzenetére


tome.jr
addikt

Majd ha belemélyedsz holnap a tesztelésbe, akkor rendelnék egy Far Cry 2 ultra high noAA 1920x1200 ranch small tesztet is. :) Húzz fel mindent max stabil órajelre (proci + VGA)

(#468) Ari18 válasza tome.jr (#467) üzenetére


Ari18
őstag

Meglesz, csak holnap késő este, mondjuk ahogy látom ez nem jelent problémát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#469) proximus válasza Ari18 (#325) üzenetére


proximus
senior tag

Egy régebbi hozzászólásod, csak szemet szúrt:
Vantage eredmény: GPU score ~16000
Nekem ennyi az 5770-el, Athlon 2 X2 250-el: 9371

Olyan 70%-al gyorsabb... :Y ÁÁÁááá, biztos csak CPU limitem van... ;]
Viszont akkor még többet tudnék kihozni a saját kártyámból is mondjuk pont egy phenommal. :DDD
A valóságban 50% körül gyorsabb a 6870 az 5770 -nél.
Ipon teszt:

(#470) tome.jr válasza proximus (#469) üzenetére


tome.jr
addikt

A legtöbbet egy i5 750 procival hoznál ki belőle. Szerintem megdupláznád a teljesítményét ;]

(#471) Ari18 válasza proximus (#469) üzenetére


Ari18
őstag

Még egy kis Vantage mára, többit majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#472) Peter13


Peter13
senior tag

Na, én is beléptem a klubba: addig-addig nézegttem hogy 6850 vagy GTX 460 1GB, hogy a végén belebotlottam egy 6870-be 170 fontért házhozszállítással. Az ember nem mond nemet egy ilyet alkalomra :) Még akkor sem ha VTX-ről van szó, pláne hogy úgyis csak a matrica más rajtuk, egyelőre mindenki csak referenciát forgalmazhat.

Szóval ma megjött a VTX 6870-em. Szép nagy dög. A ref hűtő eleinte nem sok jót ígért (nem szeretem ezt a venti elrendezést), de a súlya tényleg annyi mint a tesztben írták...ölni lehet vele. Viszont csendes. De tényleg. 2D alattt nincs hangja (meg kellett néznem hogy megy-e venti, mert lefele áll, és közel hajolva sem hallottam hangját. Ez em vicc vagy túlzás: tény).

Kísérletképpen nekieresztettem egy 3Dmark2005-öt (bocs, csak ez van fent, nem vagyok mark-matyi), csak hogy nézzem hogy terhelés alatt hogyan változik a hang. Kellemes meglepetés ért: alig hallható módon emelkedett meg a zajszint (OK, jól szellőző házam van). Nálam ezzel már nyert, nekem fontos hogy a gép pötyögés közben kussban legyen (a 4850 hűtőjét is megberheltem hogy ne zörögjön...az 5770 Vapor-X többnyire csendben volt). Ezt teljesíti. Most viszont kicsit aggódok azon hogy vajon egy 7200-es Wolfi nem lesz-e kevés őkelmének. Full HD-ban játszom, szóval elvileg GPU limitesnek kéne lennie a dolognak, de vannak bennem szorongások (és kíváncsian várom Ari18 holnapi eredményeit).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#473) proximus válasza Ari18 (#471) üzenetére


proximus
senior tag

Hmmm, olyan 1000 körülivel emelkedett tisztán a GPU score is... :R :R
Nem semmi az az i7. :C Esetleg olyan lehetne még, hogy a vantage kezd kevés lenni a mai videókártyák alá. Nem baj, jön a Futuremark 11. ;] ;]

(#474) TTomax válasza Peter13 (#472) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia,honnan vettél 170fontért 6870-et?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#475) proximus válasza Peter13 (#472) üzenetére


proximus
senior tag

A fene megette az olyan játékot, ami nem fut simán ezzel a kártyával... :((
Tanuljanak meg programozni a tisztelt játékfejlesztők, vagy ha nem megy, vegyenek kész játékmotort. Ott van pl. az UE3. Mit ki nem lehet hozni abból is. A nemrég megjelent Medal of honor játéknál többek között azért akadtak ki többen is, mert sokkal többre képes a motor, mint amit megvalósítottak vele. Nemrég játszottam a Singularity játékkal és simán jó volt mind a játékmenet, mind a látvány. Az is UE3... :D :D Csakúgy repkednek az fps-ek, mehet vsync minden neki. Nem mondanám hogy a metro 2033 annyival szebben nézett ki, mint amennyivel lassabb volt.

(#476) Peter13 válasza TTomax (#474) üzenetére


Peter13
senior tag

Szia, a Dabs.com-nak volt egy akciója: 179.98-ért kínálgatták a VTX-eket, nekem meg volt még egy voucherem velük ami még 10 fontot levett az árból (mint kiderült bárki letölthette, Október 31-ig volt érvényben). 10 darabot tettek fel múlt csütörtök reggel, én sokáig vacilláltam merthogy VTX, meg nem viszik még ennyiért sem (egész nap néztem, 1 darabot vettek belőle úgy kb du 4-ig), aztán nekiduráltam magam és megvettem a hátralévő 9 darab egyikét...mire kicsekkoltam 1 db volt, rá 10 perccel egy se, szóval a kezdeti habozás után szinte egyszerre elkapkodták...azóta is "due in 1-2 days"

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#477) Peter13 válasza proximus (#475) üzenetére


Peter13
senior tag

Hát ebben egyetértünk, de mit tehetünk ha a tisztelt programozó urak nem szíveskednek mindig optimalizálni? :) Vagy esetleg nem tehetik, merthogy azért fizetik őket hogy portoljanak...:( Azért mindig akadnak gyönyszemek, és remélem hogy ezzel ki is maxolhatom őket, illetve hogy egy darabig lenyugszom :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#478) TTomax válasza Peter13 (#476) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahm..értem...ott nem is néztem szét,akkor 180 volt az ára...még annyiért is jó lett volna... Scan-on egy tizessel drágább... gondolkodok egy 6870CF-en... :U

Most nézem ez volt az..korrektnek tünik.. :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#479) TTomax válasza proximus (#475) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na ne haragudj,de a Singularity a fasorban sincs a Metro-hoz képest... jó megértem én hogy egy 88GT-vel megy 120fps-et de az UE3 minden csak nem szép... én kitoltam néhány játékot,amit szép az a crysis metro meg a stalker...
Nekem speciel hányingerem támad már a sok kommersz UE3 motoros játéktól...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#480) Gaboman válasza TTomax (#478) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Te is egyik szavaddal vágod agyon a másikat, pár napja még utolsó SLI vagy CF rendszered mert kompatibilitási problémák vannak náluk.Erős egy kártyás rendszer jobb mint a multi azt hajtogattad.Most meg CF rendszeren gondolkodsz megint, te is aztán érdekes egy figura vagy. :N

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#481) tome.jr válasza Peter13 (#472) üzenetére


tome.jr
addikt

Kevés. Egyrészt a 2 mag miatt másrészt a 3 mb-os cache miatt.

(#482) gbors válasza TTomax (#479) üzenetére


gbors
nagyúr

azért azt ne az engine-nek rójuk fel, hogy fantáziátlanok a grafikusok. nézd meg a borderlands-t - lehet nemszeretni a cellshadinget, de állatira másképp fest, mint a többi UE3-as game.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#483) polcsi


polcsi
tag

Sziasztok!

Nézzétek el lustaságom, időhiány miatt, még nem volt lehetőségem utánaolvasni az új kártyáknak, ezért egy rövid kérdésem lenne csak:

Érdemes-e lecserélnem az 5770-et egy 6850-re ár/teljesítmény arányt figyelembe véve?

Köszi

(#484) katt777 válasza Abu85 (#405) üzenetére


katt777
félisten

Hát ezt nekem nem kell mondanod. :R

zseko: Mintha éppen azt írtam volna, hogy van gyári tuningos kártya, ha nem akarsz tuningolni, és olcsóbban kapod meg a teljesítményt + extrákat az AMD-nél. Amúgy az AMD is csinál éppen elég vérlázító dolgot ahhoz, hogy az ember ne kedvelje jobban a konkurenciánál. De ebből is látszik, hogy soha nem a vásárlók érdekeit képviselte egyik cég sem, bármit nyomjanak marketingben (magyarul: átvágás :) ).

madgie: Hát, tapasztalatból, vagy fórumok alapján. Nálam a kisker 2 hónapra cserélte a kártyát, a gyárból +1 hónap volt, mire a nagyker hajlandó volt elküldeni, és onnan kicserélték, addig valakinek nagyon nem akaródzott kifizetnie egy jogtalanul lenyúlt karit.

tome.jr: Úgy legyen. :) Azért az én konfigommal az Intel még fejleszthet pár generációt, mire egyáltalán elgondolkodnék bármiféle cserén. :DDD
Nehogy már egy ilyen erős kártyával NoAA teszteljen az ember! :Y Aztán jönnek majd a "CPU-limit"-es beszólások, mint GT topicban, ahol az emberek 90%-a butított beállításokkal meg elavult játékokkal tesztel. :((( Az AMD proci nem ettől gagyi, alapból az is elég igényesen beállított játékok alá.

Petya2900XT: MINDEN lapnak megvannak a háklijai, nem véletlenül van a QVL. Aki nem támogatott RAM-ot tesz bele, szívjon csak. i7 topicban éppen elegen szívtak más lapokkal, míg ASRock-kal nem. ATI kártyával másnál is előfordul, hogy random fagy 2D-ben, ennek semmi köze az ASRockhoz. Valószínűleg szarul lett beállítva valami, sokakat megzavar az ASUS-féle bios. Kötve hiszem, hogy amikor én még mindig a jelenlegi konfigommal nyomulok, neked is még mindig a mai lenne. Lap + RAM + proci nekem 135k-ba fájt. :P Nem véletlenül nem az i7-árú, elavult quad-ot vettem anno a P45 lapba, ennél jóval gyorsabb a mostani (a RAM-ok pl. 2X olyan gyorsak, és a tech. miatt a proci is sokkal erősebb).

Milyen 6870-ek vannak már valamilyen javított hűtéssel? Eddig csak 6850-eket találtam, az meg nem játszik nálam, mert ugyanott lennék vele, ahol egy GTX460-nal (ami gyorsulna, az HD4870-en is vígan megy, ami meg DX11, azon sem menne fullban).

Cyberpunk: :K Te is akkor és arról? Hogy nem futottunk össze... :U

lsc: Valahogy nem szeretem a butított kártyákat. :B Amúgy mikor esett le 45k-ra a HD6850 ára? És miért nem megy utána a nagy tesóé? :F :(( Így elgondolkodtató a butább verzió is, bár amúgy nem nagyon kéne (lásd feljebb). HD5870 árban azért nem lehet rossz a 6850CF, viszont akkor annyi lóvé is kéne. :(((

simlisgumis: Hű, de jó lenne az! HiS IceQ óta nem láttam ilyet! :C

proximus: Lehet a limitet emelni bios-ból RBE-ral, csak akkor szabvány VGA lesz a kari, hiába ismeri fel az OS. Viszont hexa editorral meg lehet csinálni, ezzel készítik a modolt korlátos biosokat.
Ha VGA-limit van, tök mindegy, hány MHz-en mennek a procik. ;)
Benchmarkokat is tudni kell használni. Ne gagyi performance módban tesztelj, hanem extreme-ben és max AA/AF mellett, rögtön nem lesz semmiféle CPU-limit. ;) Szóval nem kevés az, csak be kell állítani (DX11 persze nem lesz így sem, de a VGA-t kihasználja).
UE3-as játékokhoz mi a francnak HD6-os kártya? Egy HD4670 is lazán elviszi őket, azért értelmetlen új kártyát venni. Ráadásul randák is. Tudomásul kell venni, hogy igazi DX11 megjelenítéshez a mai legjobb kártyák is csak határesetek. Anno a HD3870-is tudta a DX10.1-et, csak éppen semmire nem mentél vele, olyan lassú volt, HD48xx sorozattal lehetett először normálisan DX10-ezni. HD68xx ugyebár az első generációs DX11 kártyáknál (HD58xx) lassabbak, így normális sebességű, magas szintű DX11 megjelenítés csak a HD69xx szériától várható majd.
Medal of Honornál nem kiakadni kell, hanem driverből rákényszeríteni a hiányzó effekteket, pl. AA-t. Nálam "meghackelve" a motort rögtön átment diavetítésbe az amúgy brutálmagas FPS, HD6870 talán vinné. Viszont még úgy is ronda, "kedvencem", amikor a fa úgy hajladozik a szélben, mint egy 2D diakép. :C Ez ám az optimalizálás! :Y Sokan szidják a mai napig a Crysis-t a gépigényért, de ott vannak fák, (és egyebek), míg UE3 motoros játékoknál lényegében hengerre ragasztott (fák), vagy talajba ragadó (bokrok) 2D síkokból készül minden, ami valami hihetetlenül ratyi megjelenítést produkál. Kb. Red Neck Rampage szint "3D-ben".

rocket: GB-nak nincs saját meghajtója és szoftvere? Mert ASUS-nál is előfordult, hogy ref. meghajtóval bugzott valami, gyárival meg nem. Ez a bios-méret is furcsa, 64kB-tal elméletileg nem is működhetne.
Bios-t elmenteni GPU-Z-vel ajánlott, Radeon rosszul ment.
A tanulság számomra továbbra is az, hogy ne vegyek GB karit. Pedig GTX460-at meg tudták csinálni rendesen. :(((

szepsy: ASUS, Voltage tweak.

Ari18: Néznél egy extrém beállításos tesztet 8XAA és 16XAF mellett? (Vagy valaki más.) GPU score érdekelne összehasonlítás végett, hogy pontosabban lássam a különbséget a jelenlegi kártyámhoz képest, mert az igénytelen beállítások semmit nem mondanak. A HD4870-em "kemény" 4633 pontot produkál 1680x1050-ben (szal ebben a felbontásban kéne). :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#485) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Esetleg,ha még nem látta volna a nagy OC-s társaság ;]
"főként a Radeon HD 6800-as széria esetén."

TriXX: videokártya-tuning Sapphire módra

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#486) Abu85 válasza gbors (#482) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jaja a Borderlands ütős. Már csak a Diffuse DoF hiányzik. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#487) katt777 válasza Petya2900XT (#485) üzenetére


katt777
félisten

Ezt nem tudnád feltenni valahova, ahonnan leszedhető? Eszem ágában sincs ugyanis semmiféle klienst letölteni a gépemre, és bárhova is beregisztrálni magam. Csak vmi 2005-ös verziót találtam.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#488) Kelvin válasza Petya2900XT (#485) üzenetére


Kelvin
őstag

Én is pont most akartam linkelni :)

Nálam váltani fogja az msiab.-t. Tuning mellett is visszavált 157/300 -ra :DDD hd5850

katt777: Ha még nincs meg felrakhatom valahová.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#489) gbors válasza Abu85 (#486) üzenetére


gbors
nagyúr

cutsecene-ekben van az is. bár nemtom, mennyire diffúz ;)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#490) Abu85 válasza gbors (#489) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs 30 fps alatt HD 5970-en szóval semennyire :D Csak a diffúz ér valamit ... ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#491) katt777 válasza Kelvin (#488) üzenetére


katt777
félisten

Azt előre is kösz, főleg, ha még ma megtennéd, mert lejár a mobilnetem. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#492) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Akinek kell a SAPPHIRE TriXX ide feltöltöttem! lehet tesztelni NEM csak 6xxx karival megy! :D

[ Szerkesztve ]

(#493) Kelvin válasza katt777 (#491) üzenetére


Kelvin
őstag

TriXX OC Utility V3.0 béta
Még csak béta verzió van.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#494) TTomax válasza gbors (#482) üzenetére


TTomax
nagyúr

És az a grafika szép??Hol van az stalkertöl?Egyébként pont az egyik kedvenc játékom,de még csak véletlen sem a grafika miatt...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#495) BraderZoli


BraderZoli
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök rendelni egy 6870et. Melyiket ajánljátok? Fontos hogy display portot használnám uh kellene minidp-dp átalakitó hogy legyen benne mert nem találok. Youtubeon unboxoknál eddig csak a sapphire-ban láttam az viszont csak 2 év garival jön ki. Mennyivel rosszabb a többinél vagy ne aggódjak és vehetem azt?

(#496) gbors válasza TTomax (#494) üzenetére


gbors
nagyúr

ez már szubjektív - én csak azt akartam leszögezni, hogy nem standard UE3 kinézete van.
amúgy nekem állatira tetszik - de én azon hülye partizánok közé tartozom, akik nem hisznek abban, hogy a játékok grafikájának a realitáshoz kell közelítenie.

Abu: na igen, ez is lehet mérce. amúgy az új DLC-vel pont akkor játszottam, amikor nálam volt egy GTX480 tesztre, és helyenként keményen 20fps körül volt - kicsit el lett qrva a LOD management, és fél Pandora a képernyőn volt :Y

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#497) katt777 válasza Kelvin (#493) üzenetére


katt777
félisten

Köszönöm a letöltős linket! :R

DroiDMester: Neked is. Leginkább azt akarom kipróbálni, működőképes-e a Vmod, mert ATT-szal nem az, ahogy a legtöbb HD4870 sem. De jó lehet későbbre is, ha HD6 lesz, mert CC-t semmiképpen nem akarok a gépemen látni.

gbors: Sztem a játéknak a maga keretein belül legyen jó kinézete. Ha reális akar lenni, akkor legyen az, ne olyan tré, mint a legtöbb UE3 engine-es játék, ha meg vmi extra (XIII, Blands), akkor azt csinálják meg jól. Kár, hogy AA Blands-re is csak driverből megy rá (de legalább a legtöbb UE3-as játékkal szemben működik), és hogy amúgy egy halom ipari hulladék, ahogy vki találóan megfogalmazta, miközben remek szórakozás is lehetne, ha nem szarják el. De ez csak a priv. véleményem a játékról.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#498) Peak válasza BraderZoli (#495) üzenetére


Peak
addikt

Most kaptam kézhez az Asus HD6870-ét és van rajta 2 DVI, 1 HDMI és 2 Mini Display port.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#499) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Atiflash se ismeri a 6800-asokat :(

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#500) DroiDMester válasza katt777 (#497) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

4870.en csak azokkal megy a fesz állítás amelyiken Digitális-PWM. van! :C :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.