Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) vargalex válasza Laca 012 (#14549) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én 2 gépet folyamatosan használok kábellel, így mindenképpen kellene a switch. És persze abból is gigabites. Tehát az még minimum 4000 Ft. Ekkor már 2 DIR-825 kijön az árból, persze teljesítményben nem lesz ott. (Én még áprilisban 25000Ft-ért vettem, akkor még nem volt hozzá strandlabda :).). És akkor tényleg, a munkát még nem is számolja az ember. Mert azért a házzal el lehet sokat pepecselni. Ha meg kész házat vesz az ember, akkor megint nem kevés plusz kiadás.
Persze a lényeg az, hogy ki mire szeretné használni. Igaz, a WiFi-t ritkán használom, de ha jól sejtem, akkor a tiéd vagy 2.4, vagy 5 GHz-en tud működni. Párhuzamosan nem megy a kettő.

Alex

(#14552) Laca 012 válasza vargalex (#14551) üzenetére


Laca 012
őstag

Még nem próbáltam, de mivel ez a kártya van az Apple Airport Extreme szériás wifi eszközeiben és azok tudják párhuzamosan használni, valószínűleg ez is tudja. Idővel kipróbálom.. :K
Én webszerverként is szeretném használni, meg ftp szerverként...stb és a WL500gP azért "gondolkodott" egy darabig mire megjelent egy komolyabb weblap távolról..

(#14553) Atos23


Atos23
senior tag

Lehet, hogy már kérdezték:

Hogyan kell formatálnom a 250GB 2,5" külső HDD-met, hogy lássa az Asus? Látja, hogy rá van akasztva egy 232,2GB unmounted Generic lemez, de itt megáll a tudomány.

A Kingston Pendriveot hibátlanul látja.

:R

(#14554) Intruder2k5 válasza Atos23 (#14553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen firmware van rajta? Tomato-val pl. FAT, NTFS, EXT2, vagy EXT3. De általánosan elmondható, hogy minden linux alapú fw esetében utóbbi kettő közül kell választani. A legjobb választás az EXT3.

Particionálás, formázás Tomato alatt.

(#14555) Atos23 válasza Intruder2k5 (#14554) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi, eredeti gyári legújabb FW van rajta. De akkor leformázom Win alatt. :R

(#14556) Intruder2k5 válasza Atos23 (#14555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy őszinte legyek, már fogalmam sincs, hogy milyen file-rendszereket támogat a gyári fw. Az ASUS support oldalon bionyára ki lehet deríteni, de ezt Te is meg tudod csinálni. Nem vagyok biztos benne, hogy az tudja az ext3-at, így gyári fw-hez inkább FAT-ot javaslok. NTFS-t szinte biztosan kizárnám...

(#14557) PistiSan válasza Atos23 (#14553) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem a gyári fw-vel szinte mindent kijelzett hogy rá van dugva, csak nem tudod semmit sem kezdeni vele, pedig jó pár fájlrendszerrel próbálkoztam!
Ha sikerült valahogy felismertetni a gyári fw-vel a vinyót írd majd le hogy csináltad. :)

(#14558) Laca 012 válasza Intruder2k5 (#14556) üzenetére


Laca 012
őstag

250GB-os FAT? :Y
Ahhoz már a mybook home-om is saját partícionáló szoftvert használ, de az is a "megerőszakolása" a szabványnak!
Én nem erőltetném, főleg ha 4GB-nál nagyobb fájlokat pl. DVD filmet (vagy az ISO-ját) is tárolni akar rajta..
ext2-ext3 működött az irodában, amikor még gyári szoftver volt rajta akkor is (hisz ugyanabból a firmware-ből lett fejlesztve az oleg is, csak módosítva-bővítve)... :K

(#14559) Laca 012 válasza PistiSan (#14557) üzenetére


Laca 012
őstag

Például miután rádugtad, fel kell mountolni..
Vagy bekapcsolni a firmware-ben a samba megosztást vagy az ftp-t és akkor megcsinálja saját maga . Addig csak a system log -ban látod, hogy csatlakoztatva..
Ez nem Windóz!!! :N

[ Szerkesztve ]

(#14560) Intruder2k5 válasza Laca 012 (#14558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! :-) A 250GB valóban elkerülte a figyelmemet...

PistiSan
Nekem a gyári fw-vel szinte minden itthon lévő eszközömet (külső HDD, PenDrive) felismerte, samba-n, ftp-n tökéletesen írta olvasta, de a Download Master csak a 4GB-os Kingston PenDrive-ot látta, mást nem... Ezt sem mindig, csak mikor "kedve tartotta". De a filerendszerre akkor sem emlékszem :-)

[ Szerkesztve ]

(#14561) Atos23 válasza Intruder2k5 (#14556) üzenetére


Atos23
senior tag

Csak azért a gyárit, mert még garis a cucc :)

(#14562) Intruder2k5 válasza Atos23 (#14561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Enyém is garos volt még anno 1 hetes korában, mikor megkapta az OLEG-et, majd később a Tomato-t.... Tudod, hogy ki várna 1 évet azért...! :-) És addig mit csináljak? Gyári fw-vel szinte semmire sem lehet használni a routert, az alap router funkciókon kívül. Azért meg kár kiadni 20-25 pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#14563) PistiSan válasza Laca 012 (#14559) üzenetére


PistiSan
addikt

Hát az lehet hogy úgy működik, én azt olvastam sok helyen hogy a gyári fw szinte semmire sem jó :( kb 2 napos volt a routerem amikor minden felkészültség nélkül felraktam rá a ddwrt-t sokat bajlódtam vele, utána jött az openwert amivel nagyon meg vagyok elégedve és rengeteg mindent megtudok vele csinálni. :)
1.5-2 hónapja van meg a routerem.
Egyébként mi baja lehet amit nem tudok megcsinálni és emiatt kéne a garancia? Úgy értem hogy legrosszabb esetben ha még vissza tudom rá tenni a gyári fw-t akkor honnan tudják hogy volt rajta más is? Ugye a gyári fw-t lehet frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#14564) Laca 012 válasza PistiSan (#14563) üzenetére


Laca 012
őstag

Én a kérdésedre válaszoltam, ami úgy szólt, hogy:
"Ha sikerült valahogy felismertetni a gyári fw-vel a vinyót írd majd le hogy csináltad."

Az különben nem igaz, hogy a gyári fw szinte semmire sem jó..
Annak ellenére, hogy én a második órában tettem fel rá az oleg FirmWare-t, mert torrentezni is szerettem volna vele például, és mint nem rég írtam közel 3év használat után most ment nyugdíjba "tartalékosként", attól még az irodai (szintén ugyan ez a WL500gP V1, csak gyári állapotban) másfél évig üzemelt gyári FW-rel egy 500GB-os FAT32 fájlrendszerrel partícionált HDD-vel és 2 gép használta SAMBA megosztással.
Azért került rá utána oleg, mert a külső (coolermaster) ház meghülyült és a fw cserét is kipróbáltam, hátha az a baj.
Akkor át is particionáltam EXT2, majd EXT3-ra, és azzal is kipróbáltam gyári fw-rel is, onnan az info, hogy megy.
Aztán a végén oleg maradt rajta. Azóta is azzal megy.. :C

"Úgy értem hogy legrosszabb esetben ha még vissza tudom rá tennalkoztam, i a gyári fw-t akkor honnan tudják hogy volt rajta más is?"

Jó esetben sehonnan, de én a garanciával sem foglalkoztam sokáig. Próbáltam gariztatni, mert az enyém a hibás wifi szériából való, de olyan körülményes lett volna, hogy inkább 2perc alatt megcsináltam. Aztán elég hamar ment bele a 128MB RAM, a plussz 2db USB, meg a dupla antenna...stb.. ;]

intruder2k5: Igen az elején még én is FAT32-re particionáltam, de csak azért, mert tutira nem kellett 4GB-osnál nagyobb fájlokat használni és néha rá kellett akasztani a főnök laptopjára, amire akkor még nem engedett feltelepíteni semmit, hogy lássa az XP az ext particiókat.. :O

[ Szerkesztve ]

(#14565) sbazsi válasza sbazsi (#14550) üzenetére


sbazsi
veterán

továbbra sem megy tökéletesen.
miközben a gépen mindig megy a net, a telefonon többnyire akadozik.
ma reggel sem jött be semmi

ugyanez a telefon, egy másik wifi routerrel kiválóan, és akadás nélkül megy. (máshol, más internettel).

bármi ötlet, hogy mivel próbálkozzak? :F

(#14566) Atos23 válasza Intruder2k5 (#14562) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha az enyém lenne, biztos lebobnám a gyárit FW-t, de teszten van nálam kb. két hétig.

Az a baja, hogy legújabb gyári FW-vel is elveszti a kapcsolatot a tárcsázós, és a kábeles modemekkel egyaránt. És sajna két napon belül már többször jelentkezett a hiba, így megy garba.

Amúgy jó kis cucc, aláírom, lehetséges hogy lecserélem az 54GL-t egy ilyenre.

(#14567) Rick4 válasza Atos23 (#14566) üzenetére


Rick4
félisten

nézz bele a log-ba, hogy ilyenkor mit ír. Ha gyakorlatilag újraindul, akkor táp gond van. Az enyém is ezt csinálta, képes volt 3 percenként újraindulni, tápcserével most ott tartok, hogy Júli 31 óta hibátlanul megy, azóta a dinamikus ip-s netemnél ip cserese volt.....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14568) Laca 012 válasza Atos23 (#14566) üzenetére


Laca 012
őstag

Én viszont lehet inkább vázolnám a lehetöségeket a tulajnak, és nem kínlódnék a gyárival. Anno az enyémre elslösorban ezért került oleg, mert fibernet területen laktam és percenként szakadt a net. Ennek ellenére az irodai másfél évig ment gyárival t-online adsl-lel.

(#14569) Atos23 válasza Laca 012 (#14568) üzenetére


Atos23
senior tag

Igazából a nagykerem kicseréli, vagy jóváírja nekem, ezért nem nagyon feszegetem a probléma okát.

De köszönöm segítő szándékod :R

(#14570) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Sziasztok!

Rendelkezem egy WL500GP V2 típusú routerrel. Rajta ott figyel a legfrissebb TomatoUSB firmware. Adott hozzá 2 winchester:
- 1 ahova a torrent letöltések érkeznek (EXT3), s ahol az optware is helyett kapott
- 1 WD Essential, ahol a filmek tanyáznak. (NTFS)

Mikor megpróbálok másolni az EXT3ról az NTFSre, akkor problémás fájlokat keletkeznek az NTFS partíción. (lásd: [link] )
Ha ugyanezt a fájl lerántom lokálba, minden tökéletes. Ha feltolom lokálból NTFS partíciómra, akkor se romlik el a fájltartalom.
Sajnos hasonló problémák keletkeznek a filmek másolása közben is.

Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#14571) Bernath


Bernath
tag

Bocsi tudom,hogy nem ide való,de sehol sem találok véleményt róla,hátha itt valakinek ismerős:

http://webshop.printerfair.hu/popup_image.php?pID=6446

Bernath

(#14572) Laca 012 válasza Bernath (#14571) üzenetére


Laca 012
őstag

Csak neked: link

De ha már Google nem a barátod, és ha tudod, hogy nem ide való, legalább az offtopic bejelölést használd légyszíves! :((

(#14573) Bernath válasza Laca 012 (#14572) üzenetére


Bernath
tag

Köszi,s tényleg nem találtam :(((

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#14574) sekli


sekli
addikt

Sziasztok!

Egész nyáron nem voltam itthon, ugyan bekapcsolva hagytam a routert, de valami megkettyenhetett, mert kívülről nem értem el. Tegnap hazajöttem és újraidítottam ezt is, meg ami elé van kötve azt is. Működött is rendesen, de ma reggelre már nem ment a net rajta. Csatlakozni tudok rá, webes felület és ssh is teljesen jó. Látszólag minden rendben van, de pingelni már nem tudok semmit, még az elé kötött routert sem. Egész délelőtt a legjobb eredmény az volt, hogy 100-ból kb három ping-re érkezett válasz. Kipróbáltam, hogy hátha a kábel a rossz, de egy másikkal is ugyan ez. Sajnos a nyár alatt már majdnem mindent elfelejtettem, abból amit valaha is tudtam erről a routerről, így kifogytam az ötletekből, nem tudom mi lehet a hiba.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#14575) Intruder2k5 válasza sekli (#14574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen firmware van rajta?
Az ASUS-nak IP címet a másik router adna, vagy statikusra van állítva?
A másik router hibája teljesen ki van zárva?

[ Szerkesztve ]

(#14576) sekli válasza Intruder2k5 (#14575) üzenetére


sekli
addikt

tomato, es statikus ip, masik router valos*inuleg jo, minden mas jo rajta kabelen es ve*etek nelkul is

(#14577) Intruder2k5 válasza sekli (#14576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát... Érdekes!
Bár nem ez szokott lenni az elsődleges hibajelenség, de lehetséges, hogy nálad is a táp rosszalkodik? Ritkább esetben az is szokott ilyen "hálózat eldobásokat" produkálni, aztán ha súlyosbodik, akkor majd el sem indul a router. Egyéb ötletem nincsen sajnos. Ha van rá lehetőséged, szerintem mérj rá a tápra terhelés alatt.

(#14578) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok! Egy banális kérdésem lenne:hogyan tudom a wifi sávszélességet korlátozni?Konkrétan,5 M,500K beállitásokat szeretnék eszközölni.

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#14579) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

Hogyan lehet Windows alatt a routerrel felpartíciózott pendrive-ot visszaalakítani? 2db partícionáló programmal is próbálkoztam, de nem is látják a pendrive-ot.

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14580) Intruder2k5 válasza sanzi89 (#14579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Például ezzel!
Valamint a Paragon Drive Copy is tud Pendrive-ot particionálni.

Szívesen! :-)

[ Szerkesztve ]

(#14581) Intruder2k5 válasza Bernath (#14578) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez is egy megoldás...
A WiFi interface MAC címe alapján lehet korlátozni.

[ Szerkesztve ]

(#14582) ArchElf válasza Intruder2k5 (#14581) üzenetére


ArchElf
addikt

User alapú azonosításra (WIFI/WLAN) tud valaki ötletet - esetleg megoldást - adni? Az a alényeg, hogy akár lehessen is csatlakozni (WPS2/TKIP/AES), de net elérés csak felhasznűlónév/jelszóval lehessen csak (idő vagy forgalom alapú korlátozással).
Nincs auth szerver, mindenet a routernek kellene lekezeljen.

Más: Oleg alatt milyen qos lehetőségek (sávszélesség korlátozás/kliens) vannak?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14583) sanzi89 válasza Intruder2k5 (#14580) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszönöm, sikerült! :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#14584) Intruder2k5 válasza ArchElf (#14582) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első kérdés passz, másodikra ezt tudom javasolni.

(#14585) mgrincs válasza ArchElf (#14582) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

DD-WRT alapból tud hotspot funkciót, azzal megoldhatod.
OpenWRT-n is van Chilispot.
Vagy Oleg-re/Tomato-ra van optware-es chilispot.

A konfigról meg ne kérdezz! :N

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#14586) ArchElf válasza mgrincs (#14585) üzenetére


ArchElf
addikt

Thx és thx. Utánanézek ezeknek.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14587) cochy


cochy
tag

Hi! egy 80Gbyte-os 2'5-es USB winyóval használtam eddig a deluxe routerem. Ment is minden rendesen, torrent, web stb.. Egyik nap volt egy áramszünet (vissza is állt minden defaultba), azóta nem pörgeti fel a kiswinyót, csak kattog. Ha rárakom az asztali gépemre, azonnal felpörög, megy is rendesen. Szóval valami miatt nem ad elég áramot a router a winyónak. Láttatok már ilyet? Elméletileg a kondik stb rendben vannak. Minden funkciója tökéletes.

(#14588) Bernath válasza cochy (#14587) üzenetére


Bernath
tag

Szia!
Ez tipikus táp hiba! Próbáld meg egy másik táppal.

Bernath

(#14589) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
Most rendeltem meg az upc maximális sávszélesség: 60/6 Mbit/s csomagját.
Állitólag ezzel a routerrel max olyan 30 Mbit/s érhető el,igaz ez?Amennyiben igen,meg lehet oldani valahogy,hogy a fő gépem megkapja a teljes sávszélességet s az asus pedig müködne mint eddig/wifi,torrent/

Bernath

(#14590) Intruder2k5 válasza Bernath (#14589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így ebben a formában nem igaz... Legjobb tudomásom szerint a v1-es Premium DHCP nettel simán átvisz 80-90 Mbit/sec-et - erre voltak mérések régebben -, természetesen PPPoE kapcsolattal ez kevesebb, talán 50-60 Mbit/sec körül lehet (ez csak becslés).

(#14591) Bernath válasza Intruder2k5 (#14590) üzenetére


Bernath
tag

Na akkor majd meglátjuk,23-án kötik.Ezek szerint nem kellesz cserélnem,ill beruháznom semmit?

Bernath

(#14592) Intruder2k5 válasza Bernath (#14589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így ebben a formában nem igaz... Legjobb tudomásom szerint a v1-es Premium DHCP nettel simán átvisz 80-90 Mbit/sec-et - erre voltak mérések régebben -, természetesen PPPoE kapcsolattal ez kevesebb, talán 50-60 Mbit/sec körül lehet (ez csak becslés).

LINK1 LINK2

oopsz... ez meg mit csinált? :-) Pedig szerkesztésre nyomtam...
Meg is maradt az eredeti tartalom, csak új hsz lett belőle...

[ Szerkesztve ]

(#14593) Bernath válasza Intruder2k5 (#14592) üzenetére


Bernath
tag

Köszi! :R

Bernath

(#14594) Bernath


Bernath
tag

Még mindig van kérdésem :)
Hogyan lehet a procit beállitani az eredeti,300 Mhz-re?

Bernath

(#14595) Intruder2k5 válasza Bernath (#14594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#14596) Bernath válasza Intruder2k5 (#14595) üzenetére


Bernath
tag

Már jövök egy sörrel! ;]

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#14597) Bernath válasza Intruder2k5 (#14595) üzenetére


Bernath
tag

:D

[ Szerkesztve ]

Bernath

(#14598) Laca 012 válasza Bernath (#14597) üzenetére


Laca 012
őstag

Csak a megfelelő hűtést ne feledd!!! :K

(#14599) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

Tudom,hogy nem konkrétan ide való kérdés, de hátha....

Van egy wl-700gE router-em, amibe új vinyót kell raknom, de nem tudom, hogy mire kell megformázni, hogy működjön.

Tudnátok segíteni?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#14600) Intruder2k5 válasza szicsu (#14599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyárilag - legjobb tudomásom szerint - FAT32.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.