Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) jozsef05


jozsef05
csendes tag

Sziasztok.
A routerren tárolt weboldalt szeretném nyilvánossá tenni(pár könyvet eladok)
De a dyndns regisztráció után és a routernek adott dyndns adatotokkal csak a tomato oldal
jön be.
Mit kell máshogy csinálnom hogy a www/weboldal és a rtorrent oldal is nyilvános legyen

(#14352) Intruder2k5 válasza jozsef05 (#14351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Vagy adj meg https linket (azon elvileg a lighttpd jön be), vagy pedig tedd el a Tomato admin felületét másik portra, és aztán a lighttpd mehet a 80-ra.

szerk.:
És persze akkor a 443-as, vagy a 80-as portot is ki kell nyitni...

[ Szerkesztve ]

(#14353) TokLac


TokLac
senior tag

A multis nyomtatóm scannerét felejtsem el routeren keresztül?

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#14354) mgrincs válasza TokLac (#14353) üzenetére


mgrincs
tag

Szia,

sane-t kell telepítened, a tomato-s fórumban egy, talán két ember volt, aki feltette, és ment nekik a szkennelés is. Legalábbis azt írták. :)

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#14355) TokLac válasza mgrincs (#14354) üzenetére


TokLac
senior tag

Hűha! Köszi az infót! :R

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#14356) rudi77


rudi77
tag

Felraktam a routeremre az oleget ismét de a xinetd nem akkar müködni!
Már az installnál is hiba üzi fogad:

[admin@WL-000EA6F61F7E root]$ ipkg install xinetd
Package xinetd (2.3.14-9) installed in root is up to date.
Configuring xinetd
Warning: the current only_from configuration in /opt/etc/xinetd.conf is
only_from = localhost 10.0.0.0/8 172.16.0.0/12 192.168.0.0/16
change to your subnet accordingly and tighten security!
/opt/etc/init.d/S10xinetd: /opt/etc/init.d/S10xinetd: 14: /opt/sbin/xinetd: not found
postinst script returned status 127
ERROR: xinetd.postinst returned 127
Nothing to be done
Successfully terminated.

Aztán inditásnál:
-sh: xinetd: not found ---- pedig ott van /opt/sbin/xinetd

Telepítetem a vsftpd de ott is hiba üzi fogad:

Installing vsftpd (2.2.2-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable//vsft2.2.2-1_mipsel.ipk
Configuring vsftpd
You'll need to add line like
echo "ftp stream tcp nowait root /opt/sbin/vsftpd /opt/etc/vsftpd.conf" >>/etnetd.conf
to your /unslung/rc.xinetd file -- see the wiki at http://www.nslu2-linux.orgr more info
Configuring xinetd
Warning: the current only_from configuration in /opt/etc/xinetd.conf is
only_from = localhost 10.0.0.0/8 172.16.0.0/12 192.168.0.0/16
change to your subnet accordingly and tighten security!
/opt/etc/init.d/S10xinetd: /opt/etc/init.d/S10xinetd: 14: /opt/sbin/xinetd: nfound
postinst script returned status 127
ERROR: xinetd.postinst returned 127
Successfully terminated.

Nem értem mi lehet a hiba már harmadjára probálkoztam és az istenek se jó! :W :W

(#14357) rudi77


rudi77
tag

Felraktam a routeremre az oleget ismét de a xinetd nem akkar müködni!
Már az installnál is hiba üzi fogad:

[admin@WL-000EA6F61F7E root]$ ipkg install xinetd
Package xinetd (2.3.14-9) installed in root is up to date.
Configuring xinetd
Warning: the current only_from configuration in /opt/etc/xinetd.conf is
only_from = localhost 10.0.0.0/8 172.16.0.0/12 192.168.0.0/16
change to your subnet accordingly and tighten security!
/opt/etc/init.d/S10xinetd: /opt/etc/init.d/S10xinetd: 14: /opt/sbin/xinetd: not found
postinst script returned status 127
ERROR: xinetd.postinst returned 127
Nothing to be done
Successfully terminated.

Aztán inditásnál:
-sh: xinetd: not found ---- pedig ott van /opt/sbin/xinetd

Telepítetem a vsftpd de ott is hiba üzi fogad:

Installing vsftpd (2.2.2-1) to root...
Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable//vsft2.2.2-1_mipsel.ipk
Configuring vsftpd
You'll need to add line like
echo "ftp stream tcp nowait root /opt/sbin/vsftpd /opt/etc/vsftpd.conf" >>/etnetd.conf
to your /unslung/rc.xinetd file -- see the wiki at http://www.nslu2-linux.orgr more info
Configuring xinetd
Warning: the current only_from configuration in /opt/etc/xinetd.conf is
only_from = localhost 10.0.0.0/8 172.16.0.0/12 192.168.0.0/16
change to your subnet accordingly and tighten security!
/opt/etc/init.d/S10xinetd: /opt/etc/init.d/S10xinetd: 14: /opt/sbin/xinetd: nfound
postinst script returned status 127
ERROR: xinetd.postinst returned 127
Successfully terminated.

Nem értem mi lehet a hiba már harmadjára probálkoztam és az istenek se jó! :W :W

(#14358) mobilizmo


mobilizmo
addikt

Nyugodjék békében?

Sziasztok!

Sajnos úgy tűnik v1 routerem eltávozott.
Hibajelenség: szgép és a router között nincs kapcsolat, ip címén nem érhető el,
Asus Restor toolja sem látja. Mind a 4 lan led világít, pedig csak 1-be van dugva kábel, wan led viszont nem világít pedig kellene. Resettel, kábelcserével, másik csatlakozóval sikertelenül próbálkoztam, tápot csak egy +6 V-ost találtam hirtelenjében, de annak a külső átmérője kisebb a szükségesnél. Ennek ellenére azzal is kipróbáltam, gondolom mondanom se kell milyen eredménnyel (bár a ledek így is világítottak).
Mi a véleményetek valóban meghalt, egyéb módszerekkel, esetleg egy kis hardveres turkálással helyrehozható, vagy mondjak le róla. Ebben az esetben arra vonatkozóan is kérek ajánlást mit vegyek helyette. Nem vagyok asus függő (remélem ezzel nem követtem el égbekiáltó árulást), de szeretnék torrentezni vele és mivel nem vagyok linux hozzáértő olyan kell, legyen amihez létezik részletes leírás az alternativ firmware-hez.
WL500-W még kapható, de nekem ez is tetszik:
http://www.edigital.hu/Router/Linksys_WRT160NL_300Mbps_WLAN_router-p49364.html
Hát nem óco az biztos :-(

Előre is köszönök minden hozzászólást!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14359) nyogo83


nyogo83
senior tag

Az elmult napokban a rtorrent lehal/leall magatol. Volt hogy 2x - 3x kellett ujra elinditani a napokban, ill. az utobbi 2 hetben volt hogy a routert fullra restartolni kellett 4-5 alkalommal mert nem reagalt semmire (1 eve folyamatosan minden hiba nelkul stabilan ment eddig) :S Valakinek van valami hasonlo tapasztalata, esetleg otlete hogy hol es hogyan tudnek a hiba forrasara fenyt deriteni? :)

(#14360) vargalex válasza mobilizmo (#14358) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Én azért soros konzolon megnézném még a helyedben. Illetve egy 5V-os táppal. Ha budapesti vagy, akkor mindkettőben szívesen segítek.
A WRT160NL helyett én inkább egy TP-Link TL-WR1043ND-t vennék, mert nagyjából ugyan az a hardware, csak jóval olcsóbb. Ha kb. a WRT160NL árában gondolkodsz, akkor inkább egy D-Link DIR-825 (B1/B2), ami azért jóval erősebb hardware. Ezt is megkapod 25000 Ft körül.
Vagy, ha maradnál az Asus-nál, akkor igazából az RT-N16 ajánlott, csak az kissé drágább.
Egyébként a WRT160NL az általad linkeltnél olcsóbban is van.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14361) Laca 012 válasza mobilizmo (#14358) üzenetére


Laca 012
őstag

Táposoknak..
99%, hogy nálad is az ominózus táp hiba van.. :K

(#14362) Rick4 válasza rudi77 (#14357) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet kissé ideges típus vagy, lám ezt a hozzászólást is kétszer küldted el.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14363) mobilizmo válasza Laca 012 (#14361) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hali!

Képek alapján megnézem a tápot ill. megmérem terheletlenül.

Köszi a segítséget!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14364) Laca 012 válasza mobilizmo (#14363) üzenetére


Laca 012
őstag

Ha tudod inkább terhelten nézd meg!!

(#14365) TokLac válasza Laca 012 (#14361) üzenetére


TokLac
senior tag

Rettentően érzékeny a táphibára! Terhelve kell mérni! Nálam terheletlenül meg volt az 5V, terhelve már nem!

[ Szerkesztve ]

Symbian modding: www.smartphonepro.hu

(#14366) ambipur válasza mgrincs (#14348) üzenetére


ambipur
tag

Szia Mgrincs!

Elmentettem a firmware vsftpd engedélyezése előtti és utáni iptables file - okat és pontról pontra összehasonlítva azokat az általad írt 5 sornyi különbséget találtam. A firmware vsftpd - t letiltva majd a Firewall scriptbe beírva az 5 sort majd újraindítva a telepített vsftpd - t nem működik kívülről. A Firewall scriptbe beírt 5 sort ezekután nem találtam meg az iptables fileban. Ezekután az /etc/iptables file /jffs - ből való bootoláskori felülírásával próbálkoztam, volt benne egy 20s késleltetés is, de ez se hozott eredményt. Most engedélyezve van a firmwarebeli vsftpd, és az /opt/etc/init.d/S20vsftpd fileba beírtam egy killall vsftpd - t, így a telepített vsftpd indítása előtt a firmwarebeli vsftpd - t leállítom. Így jó a tűzfal és kívülről is megy a vsftpd. Végre! Az ékezetes változatodat még nem próbáltam, de ez lesz a következő lépés. Köszönöm a segítséget!

(#14367) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Egy php - s kérdésem is lenne: különféle internetről ingyenesen letölthető, php alapú, előnézeti képeket és a weboldalt is automatikusan legeneráló fényképalbumhoz lenne szükségem a gd library - re. Feltelepítettem a php-gd csomagot. A függőségei, azaz a php és a libgd csomagok telepítve vannak. A phpinfo működik. A php.ini -ben beállítottam, hogy a systemlog - ba loggoljon, illetve extension_dir = "/opt/lib/php/extensions". A Dynamic Extensions szekcióba beszúrtam hogy extension=gd.so . És valóban, a gd.so létezik a /opt/lib/php/extensions könyvtárban. Mégsem töltődik be, pedig kikilleltem a php-fcgi folyamatot meg a lighttpd - t is majd újraindítottam a lighttpd - t. A syslog - ban ezt a hibát találtam:

Jul 22 22:32:04 lighttpd[10405]: (log.c.166) server started.
Jul 22 22:32:04 syslog: PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/lib/php/extensions/gd.so' - File not found in Unknown on line 0

Volt-e ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata, illetve mi volt a trükk? Mit csinálhatok rosszul? Előre is köszönöm!

(#14368) mobilizmo válasza Laca 012 (#14364) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Megmértem terheletlenül, 5.26 V, terhelten 3.03 V, úgy tűnik tényleg ez adta be a kulcsot.
Segítsen valaki, hogy a ragasztott változatot, hogy lehet szétszedni, sehogy nem férek a perem alá.

Köszi.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14369) Intruder2k5 válasza mobilizmo (#14368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

9132

[ Szerkesztve ]

(#14370) vargalex válasza ambipur (#14367) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Laca 012-nek is hasonló problémája volt.
Ha jól keresgéltem, akkor a megoldás a libjpeg és libpng, illetve az uclibc-opt csomag telepítése volt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#14371) sbazsi válasza sbazsi (#14335) üzenetére


sbazsi
veterán

továbbra is érdekelnének ötletek.
a notin megy a net, most is arról írok. a telefonon viszont nem. :F

(#14372) mobilizmo válasza Intruder2k5 (#14369) üzenetére


mobilizmo
addikt

Szerinted ez megfelelő lehet?

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZVVkVKUFpXMWtNdz09&pid=VkZaU1RtVkZOVFpoTTJoUFZrWnNNdz09

Későbbiekben megcsinálnám az eredetit is, de most nincs időm bíbelődni vele.

Köszi!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14373) vargalex válasza mobilizmo (#14372) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Teljesen megfelelő az a táp, de vannak jóval olcsóbban is.

Alex

(#14374) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#14375) mobilizmo válasza vargalex (#14373) üzenetére


mobilizmo
addikt

Sziasztok!

Végül mégis a javítás mellett döntöttem.
A púpos 1200 uF 10 V-os kondit, 1500 uF, 16 V-ra cseréltem.
Egyelőre tökéletesen működik :-)

A kondiból rögtön 3-at vettem. Így a segítségetekkel, 150 Ft-os kiadással egy kis szaladgálással (+ néhány száz forint) és szereléssel 25.000 Ft-os kiadást spóroltam meg.

Mindenkinek minden segítséget nagyon köszönök!

Szupercsapat vagytok!

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#14376) Laca 012 válasza vargalex (#14370) üzenetére


Laca 012
őstag

mobilizmo: grat! :C

ambipur: Még annyival kiegészíteném, hogy nálam az alap probléma a vnstat táblázatai és grafikonjai voltak, amihez szintén php-gd kellett. Itt kezdődött az egész és miután újra üzemelt a ligttpd webszerver, utánna még mindíg nem volt grafikon, csak piros x..
A megoldást intruder2k5 súgta meg, azaz a vnstat.config fájlban át kellett állítanom a kimeneti kép formátumot svg-ről png-re...
Tudom, hogy nálad nem ez a probléma, nálad a dinamikus könyvtárakra írja a hibát.
Nem lehet, hogy esetleg jogosultsági problémák miatt nem fér hozzá?

(#14377) Bernath


Bernath
tag

Sziasztok!
Kijött az új tomato,érdemes telepíteni? Mondjuk én csak torrentezésre használom.

Bernath

(#14378) Intruder2k5 válasza Bernath (#14377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Új Tomato? Hol? Melyik az? :-)
Én csak a 47-est látom, ami már egy hónapja megy nálam...
http://tomatousb.org/download

[ Szerkesztve ]

(#14379) Bernath


Bernath
tag

Nos nekem ez az új: tomato-K26USB-1.27.9047MIPSR2-beta16-Ext.rar
Valszeg Neked már ez van fent :K

Bernath

(#14380) Intruder2k5 válasza Bernath (#14379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy a WL-500G Premium routeredre fel kéne tenni a MIPSR2-es fw-t... Az inkább az RT-N16-ra van. Ha 2.6-os kernelt szeretnél használni, akkor is a MIPSR1 verziót keresd, ha pedig csak megtévedtél, és maradnál a biztos 2.4-esnél, akkor az aláírásomban szereplő 47-es build a legújabb.

(#14381) Bernath válasza Intruder2k5 (#14380) üzenetére


Bernath
tag

Köszi,de nem akarok kisérletezni :N Nekem már ezt megcsinálni is elég volt! Ráadásúl azt hittem,hogy ez a miénkhez készült.

Bernath

(#14382) Intruder2k5 válasza Bernath (#14381) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mint írtam is, a "miénkhez" is van 2.6-os kernellel készült változat, ami a "Kernel 2.6 (experimental) for MIPSR1" névre hallgat, de amint a neve is mutatja, még kísérleti (béta) állapotban van. Stabil verzió csak a 2.4-esből van jelenleg.

(#14383) sbazsi válasza sbazsi (#14371) üzenetére


sbazsi
veterán

arra gondoltam feltennék egy újabb firmware-t, jelenleg a koppel.cz oldalon találhat 1,71-es verzió van fent.
ezen az oldalon ez a legfrissebb, és már kb 1 éve ez fut rajta.

szóval ki tud olyan helyet, ahol van tesztelt, huawei e220 modemmel együttműködő firmware asus wl500g deluxe routerhez. tudom, kicsit off, de ez az egyetlen élő asus wl500 topic.

(#14384) Intruder2k5 válasza sbazsi (#14383) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt van egy olyan hely... De ha fel is teszed, készülj rá, hogy egy kicsit más lesz mint az OLEG vonal :-)

(#14385) sbazsi válasza Intruder2k5 (#14384) üzenetére


sbazsi
veterán

ez megy huawei modemmel is?

(#14386) Intruder2k5 válasza sbazsi (#14385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem kell neki... :-)

LINK1
LINK2 (alul az érdekességeket is olvasd el)
LINK3

Wireless Router with a 3G/UMTS/HSDPA dongle

[ Szerkesztve ]

(#14387) sbazsi válasza Intruder2k5 (#14386) üzenetére


sbazsi
veterán

ezzel csak az a gond, hogy linuxhoz egyáltalán nem értek.
ez a koppel féle azért volt jó, mert feltettem, és mindent menüből tudtam mindent beállítani. :U

(#14388) ecaddict válasza sbazsi (#14383) üzenetére


ecaddict
senior tag

Legújabb Oleg tudja 3G modemet.

Szerepel is a változásokban.

A delux firmware a gx végü. Weben konfigolható minden, ha esetleg mégsem menne, webről tehető vissza a régi firm.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#14389) sbazsi válasza ecaddict (#14388) üzenetére


sbazsi
veterán

hmm...
és ugye nekem ez kell:
WL500gx-1.9.2.7-d-r1825.trx
WL-500gx firmware 1.9.2.7-d from 2010.07.23

ehhez sem kell ugye parancssorban telepítgetni, csak felteszem az admin felületen keresztül, és ott a menürendszerében mindent be tudok állítani. :F :U :B

szerk:
3g/cdma modems support, contributed by rss & dlukanidin @ wl500g.info (EXPERIMENTAL)
azt hol tudom meg, hogy ezek pontosan milyen modemek lehetnek? :U

[ Szerkesztve ]

(#14390) ecaddict válasza sbazsi (#14389) üzenetére


ecaddict
senior tag

Igen. Igen (A koppel az Oleg-ből indult, egy nagyon hasonló webes felületet kapsz, nincs parancssor).

azt hol tudom meg, hogy ezek pontosan milyen modemek lehetnek?

Felteszed és detektálja. Ha mégsem (az e220 azért elég alap) akkor weben be kell adni a Vendor ID/Product ID-t (logból olvasható ki).

Infók: Link

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#14391) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Új Tomato Firmware!

Build 48 - 07/25/2010

(#14392) Intruder2k5 válasza sbazsi (#14389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamint most, hogy egy kicsit bolyongtam a tomatousb.org oldalon, találtam egy - számomra legalábbis - teljesen új Tomato mod-ot, ami elvileg tud 3G-t.

tomato-NDUSB-1.27_DANtes_170710.trx

Ha esetleg nem válik be az OLEG, akkor ez is egy lehetőség...

[ Szerkesztve ]

(#14393) ambipur válasza Laca 012 (#14376) üzenetére


ambipur
tag

Szia Laca!

A gd támogatás most már rendben van. Felvettem a kapcsolatot az SPFG (Single File PHP Gallery) http://sye.dk/sfpg/ fejlesztőjével. A teszt script szerint minden ok, a jogosultság is 777. Válaszolt is, de egyelőre még nem jutottunk előrébb. Ha fejlemény van, jelentkezem!

(#14394) ambipur válasza vargalex (#14370) üzenetére


ambipur
tag

Szia Vargalex!

Köszönöm a segítséget! A megoldás valóban a libjpeg és a libpng csomagok telepítése volt. Én a php-gd telepítése előtt átnéztem a csomagleírást a függőségek tekintetében az Oleg-es feed weboldalán, de ez a két csomag nem volt benne a függőségek között. Ha rendesen dokumentáltak volna...

(#14395) sbazsi


sbazsi
veterán

Na úgy néz ki megy a dolog, bár egyelőre manuális csatlakozással. nem tudom mi lesz, ha bontja a vonalat/áramszünet...
na majd kiderül, mindenkinek köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#14396) ambipur válasza mgrincs (#14343) üzenetére


ambipur
tag

Szia Mgrincs!

Kipróbáltam az általad linkelt ékezeteket is kezelő vsftpd változatot. A vsftpd.conf - ba betettem az itteni három módosítást, majd újraindítottam a vsftpd - t:

http://itcafe.hu/tema/asus_wl500g_premium/hsz_4252-4252.html

FTP - n belépve létrehoztam egy öüóőúéáű nevű könyvtárat. Samba - val megnézve az ő és ű betűknél í megy négyzetgyőkjel vagy pipa karakter volt. Szóval ez se tökéletes ... Neked ez a két karakter helyesen működik? Előre is köszi!

(#14397) sbazsi válasza sbazsi (#14395) üzenetére


sbazsi
veterán

hát ezt lehet, hogy elkiabáltam :F
Notiról ez a firmware is megy, telefonon nem. :R vagyis előbb még ment, youtube video is bejött, most meg semmi.

ötlet? vagy mi lehet a gond :F

(#14398) Intruder2k5 válasza sbazsi (#14397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet én sem vagyok topon ebben a változékony időben, de ezt most nem értem... Mi köze is van a firmware-nek - ráadásul a WAN kapcsolatnak - a notihoz, vagy a telefonhoz? Jól értem? Notebook-on van net, telefonon pedig nincs, és mindkettő ugyanahhoz a routerhez kapcsolódik?

(#14399) sbazsi válasza Intruder2k5 (#14398) üzenetére


sbazsi
veterán

jol erted. nem tudom mi koze lehet, csak egy otlet volt. van mas tipped notin miert megy, telon miert nem? barmilyen otlet...

(#14400) sbazsi válasza Intruder2k5 (#14398) üzenetére


sbazsi
veterán

a wan kapcsolatnak pedig semmilyen összefüggést nem tulajdonítok, egyszerűen voda netem van. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.