Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS WL-500G Premium

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) Intruder2k5 válasza norbszt (#15800) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A /opt/etc/lighttpd/conf.d mappából töröld a fastcgi configot, mert duplán van, és ezért reklamál.

(#15802) petir válasza Intruder2k5 (#15790) üzenetére


petir
senior tag

Leiras alapjan csinalom, de nem megy. Atjaro cimet biztos nem kell beirni?
kb olyan 2-3 masodperces lassu utemben villog a power led es folyamatosan vilagit az port szam amelyikbe be van dugva az utp. De amugy a kapcsolat nem jon letre korlatozott, szep kis felkialto jel van a kapcsolat ikon mellett. Ha valami miatt megse lepek be valoban RESTORE modba ha belepnek akkor megszunne a korlatozott kapcsolat???

(#15803) Intruder2k5 válasza petir (#15802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg így jó a restore mód... Véletlenül nem Vista vagy Win7 alatt próbálod?
Ha igen, akkor "Futtatás Rendszergazdaként" módban indítsd, különben nem fog menni... És kapcsolj ki minden tűzfalat erre az időre. És nem kell átjáró.

[ Szerkesztve ]

(#15804) vargalex válasza petir (#15802) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem volt átállítva véletlenül a router IP-címe a default 192.168.1.1-ről? Ugyanis elvileg Restore (diag) mode-ban is az NVRAM-ból veszi az IP-címet. Azaz, ha megváltoztattad, akkor a PC-det arra a tartományra kellene állítani, és azon a címen megpróbálni frissíteni.

Alex

(#15805) Intruder2k5 válasza vargalex (#15804) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez tuti nem így van, mert én teljesen más tartományt használok normál módban, 192.168.x.x, ahol egyik "x" sem 1-es, viszont frissítéskor 192.168.1.10-es IP-t használok a PC-n, és működik a restoration tool... :)

(#15806) vargalex válasza Intruder2k5 (#15805) üzenetére


vargalex
félisten

És is furcsálltam (mert ugye pont értelmét vesztené a restore mód, ha nem tudod az IP-t), de mostanában fűzték hozzá a wiki-hez. Mivel soha nem használtam más tartományt, így gondoltam hátha mégis. :-)

Alex

(#15807) Intruder2k5 válasza vargalex (#15806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sosem néztem meg, de gondolom az is amolyan szabadon, bárki által szerkeszthető oldal, mint a wikipedia... Vagy nem? Mert ha igen, akkor könnyebben bekerül fals információ.

[ Szerkesztve ]

(#15808) vargalex válasza Intruder2k5 (#15807) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, regisztráció után szabadon szerkeszthető. De ilyen fals infót nem tudom, hogy miért írna be valaki. Ezt az infót egyébként konkrétan ma 01:17-kor írták be.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15809) Intruder2k5 válasza vargalex (#15808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, az időpontot azt néztem... A 2010/04/11 13:48-ban jelent meg így először. Nem is úgy gondoltam, hogy szándékosan tették bele, dehát Ők is emberek, valamit benézett valaki. Majd javítják, ha észreveszik.

[ Szerkesztve ]

(#15810) norbszt válasza Intruder2k5 (#15801) üzenetére


norbszt
tag

Helló

A /opt/etc/lighttpd/conf.d mappába ez a két fálj van :01-default.conf üres másik 10-php-fcgi.conf tartalma:
server.modules += ( "mod_fastcgi" )

fastcgi.server = ( ".php" =>
( "localhost" =>
( "socket" => "/tmp/php-fcgi.sock",
"bin-path" => "/opt/bin/php-fcgi",
"max-procs" => 1,
"bin-environment" =>
( "PHP_FCGI_CHILDREN" => "2",
"PHP_FCGI_MAX_REQUESTS" => "1000" )
)
)
)
ha a 01-default.conf törlöm változatlan
ha a 10-php-fcgi.conf törlöm akkor elindul a lighttpd de mégse müködik
ezt irja az error.log-ba:
2010-11-20 07:34:44: (log.c.166) server started
2010-11-20 07:34:44: (fdevent_linux_sysepoll.c.134) epoll_create failed (Function not implemented), try to set server.event-handler = "poll" or "select"
2010-11-20 07:34:44: (fdevent.c.41) event-handler linux-sysepoll failed, try to set server.event-handler = "poll" or "select"
2010-11-20 07:34:44: (server.c.1112) fdevent_init failed
most mi lehet a hiba hogy nem tud müködni simán

(#15811) Intruder2k5 válasza norbszt (#15810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez úgy ahogy van nem kell, mert ezek a dolgok a lighttpd.conf-ban vannak konfigolva. Próbáld meg áthelyezni valahova, és indítsd úgy a lighttpd-t.

(#15812) DeusHun


DeusHun
őstag

Üdv!

Fordított itt már valaki saját magának csomagokat? Én nemrég álltam neki, az MC, libcurl, libopenssl simán lefordult viszont a transmission állandóan elhasal (a következő hibaüzenettel:
OpenWrt/backfire/staging_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.30.1/usr//lib -lssl -lcrypto -ldl -lz -lm
/usr/local/include: file not recognized: Is a directory
collect2: ld returned 1 exit status
make[4]: *** [blocklist-test] Error 1
make[4]: Leaving directory `/home/fejleszto/OpenWrt/backfire/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.30.1/transmission-2.12/libtransmission'
make[3]: *** [all-recursive] Error 1

). Tud valaki valami tippet mondani, hogy mit kéne kipróbálnom? Egy virtuális Debian 5-ön próbálkozom a csomagok gyártásával wl500gP-re.

Rainforest Alliance Certified signature

(#15813) petir válasza vargalex (#15804) üzenetére


petir
senior tag

Talalt sullyedt win7-em van tuzfalat kikapcsoltam , es rendszergazda modba futtattam.
Es sikerult is , fent van a firmware. Most kicsit ismerkedek a menurendszerrel aztan majd jovok a kerdeseimmel ha elakadok! - Köszönöm a segitseget!

(#15814) Intruder2k5 válasza petir (#15813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor örülünk... :)

(#15815) singular válasza norbszt (#15810) üzenetére


singular
csendes tag

Szia!

Régóta olvasom ezt a fórumot (még seaky77 kolléga volt akkoriban a fő guru, akkor vettem egy WL-500gP v1-et), de még soha nem írtam ide, viszont most úgy gondolom, hogy segíthetek neked.

Ha még nem tartasz nagyon a végén (és van értelme újra kezdeni), és mindenképpen DD-WRT-t szeretnél, akkor javaslom, hogy ne csak két partíciót hozzál létre, ahogy azt "Ocsovszki Dorian" (opt, swap) honlapjáról olvastad, hanem hármat, ahogy az "Intruder2k5" honlapján is olvasható (opt, swap, mmc). Annyi pluszra van szükség, hogy "Ocsovszki Dorian" által gyűjtőscript-nek nevezett file-t kell szerkesztened (S90script). Mindjárt ide is kell beírnod az mmc könyvtárba szánt partíció monuntolását (mount /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part3 /mmc &> dev/null).

Ebbe a gyűjtőscriptbe kell majd beírnod az /opt/etc/init.d könyvtárbam található összes "S"-el kezdődő file nevét ehhez hasonló módon: "/opt/etc/init.d/S80lighttpd start &> /dev/null". Természetesen az "S90script"-et (ez a gyűjtőscript) nem kell beírni, hiszen akkor egy végtelen ciklust hoznánk létre.

Amikor túl vagy a samba telepítésén "Ocsovszki Dorian" honlapjának megfelelően (kivéve, hogy az "/opt/etc/samba/smb.conf" beállításainál a "###======== MEGOSZTASOK =========###" alatti path "path = /opt/torrents" helyet "path = /mmc"-t használsz. Ekkor le kell töltened "Intruder2k5" honlapjáról az "Optware alapok" menüpontban található "optware-install.zip" file-t, aminek a "optware-install.sh" file-ját kicsomagolás után meg kell szerkesztened.

Minden "ipkg" helyett "ipkg-opt"-ot kell írnod, minden más maradhat. Bemásolod a kicsomagolt zip filet a megszerkesztett "optware-install.sh" file-al együtt a megosztott mmc könyvtáradba, és elindítod (jön az a bizonyos 20 perces hátradőlés, kávé, sör, stb), és láss csodát!

Ugyanolyan rendszered lesz, mint a paradicsomos firmware használóinak, és ennek következtében könnyebben tudnak majd segíteni minden problémádban.

Ezzel én már megszenvedtem, mert áttértem egy Linksys WRT610N v2-re (UPC FiberPower 120 miatt), és arra ugye nem megy fel a Tomato, de egy ilyen öszvér megoldás sokat segített. (Egyedül az Ados nem megy valamiért, de anélkül megvagyok.)

Remélem tudtam segíteni!

Ha kérdésed van, akkor szívesen segítek.

Szia!

(#15816) Intruder2k5 válasza singular (#15815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hogy mik vannak... :)

Amúgy az ADOS dob valami hibaüzenetet, hogy mi a problémája? Esetleg a lighttpd error.log-ban nincs valami infó?

(#15817) norbszt válasza singular (#15815) üzenetére


norbszt
tag

Helló

Meg sikerült oldanom a problémámat http://logout.hu/tema/asus_wl500g_premium/hsz_10444-10444.html ezt kellet meg csinálnom, és müködöt.

kiprobáltam a fewgets de nem igazábol tetszet elindult a letöltés de ha ujra indul a router akkor nem folytata a letöltést meg nem idazábol tetszet mos az ADOS-al küzdök fel tettem it meg nem indul el a letöltés most ezzel probálkozom.

""Intruder2k5" honlapján is olvasható" ezzel is probálkoztam de ez a telepitésnél el hasalt mindig szerintem a cron miatt .

Más Firmware pedig nincs erre a routere (rt-n13u) csak dd-wrt.

Még milyen http és ftp letöltö van a fewgets az ados és a mwgets-en kivül?

(#15818) Intruder2k5 válasza norbszt (#15817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Más letöltőt nem tudok hirtelen... DD-WRT-ben a Cron-t itt találod, próbáld meg így megoldani:

Amit oda be kell illeszteni, az ez lenne:

*/1 * * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.1min
*/5 * * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.5mins
01 * * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.hourly
02 4 * * * root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.daily
22 4 * * 0 root /opt/bin/run-parts /opt/etc/cron.weekly

(#15819) ambipur


ambipur
tag

Halihóóó Emberek!

Tudja - e valaki, hogy hogy kell torrent file - t készíteni? Arra gondolok, hogy ha van valamilyen anyag, pl. film, zene vagy program, és ezt valaki összetömöríti, feldarabolja egy adott torrent tracker szabályai szerint, ellátja nfo file - lal, stb., akkor kell még hozzá egy torrent file. Hogy kell megcsinálni, hogy ezt feltöltve a tracker - re, működjön az anyag feltöltése a tracker - re majd a seedelés a klienseknek. Előre is köszönöm!

(#15820) Intruder2k5 válasza ambipur (#15819) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

rtorrent + rutorrent használata esetén letöltöd ezt a plugin-t, illetve a Te rutorrent-ednek megfelelő verziót, és így a routeren is el tudod készíteni.

http://seedbox.me/create_torrent_rutorrent.html

Bár én nem szoktam ilyet csinálni, de ha jól tudom, akkor az elkészült torrentet fel kell tölteni a trackerre, majd onnan ismét letölteni, amit megint megnyitsz a rutorrentben, az hash-el egyet, és ezután tudod majd seed-elni.

(#15821) petir


petir
senior tag

Nahh hamar bajba utkoztem. puttyom nem talalja az fdisk-et ez hogy lehet?
Rendszergazda modba futtattam installos putty-ot hasznalok.

Az ablak amit kiir:
login as: root
root@192.168.1.1's password:

Tomato v1.28.8752 ND USB vpn3.6
root@unknown:/tmp/home/root# fdisk /dev/discs/disc0/disc
-sh: fdisk: not found
root@unknown:/tmp/home/root#

A router menujeben az
Attached Devices-nal latom a pendriveot

[ Szerkesztve ]

(#15822) Intruder2k5 válasza petir (#15821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez felettébb érdekes... Ezek így be vannak pipálva?

(#15823) Intruder2k5 válasza petir (#15821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem értem, hogy miért nem megy, mikor elvileg kellene neki... De ha végképp nem jutsz tovább, akkor particionálhatsz ezzel is, vagy Partition Magic-el is, vagy bármi mással, ami tud létrehozni Linux ext3 és Linux Swap particiókat.

szerk.:
Pedig a hivatalos oldalon továbbra is ez áll:

Extras: ...included Linux Ext2/Ext3 and FAT32 filesystem utilities (fdisk, e2fsck, mke2fs, mkswap, mkdosfs)... és így tovább!

VPN: Extras edition merged with SgtPepperKSU' VPN build with Web GUI (no JFFS space left on 4MB flash).

[ Szerkesztve ]

(#15824) petir válasza Intruder2k5 (#15823) üzenetére


petir
senior tag

Egyedul abban kulonbozik , hogy UHCI-nel ninc pipa inaktiv az a negyzet! Nem is tudok bele tenni pipat!

(#15825) Intruder2k5 válasza petir (#15824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy ez lenne a probléma... Szerintem nekem az a nyomtató miatt aktív.

(#15826) kenand válasza kenand (#15771) üzenetére


kenand
veterán

Megválaszolom saját kérdésemet, hátha más is kerül ilyen helyzetebe

Nem csak a LAN ahanem a WAN porton is összekellett kötnöm az ASUST a ZTE rooterrel, mivel az ASUS a WAN porton keresztül ment csak az interNET felé.
Ezután már ment rendesen az rtorrent. (A belassulás oka az volt, hogy nem érte el az internetet)

[ Szerkesztve ]

(#15827) Intruder2k5 válasza kenand (#15826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az eredeti hsz-ben nem írtad, hogy nem a WAN portba dugtad a netet. Szerintem ez alap dolog, hogy a router LAN portja úgymond nem bemenet. Az internet egy routerbe a WAN porton keresztül megy be, még akkor is, ha az már egy másik routerből jön. Ez már többször elhangzott itt, ha LAN portba dugod a bejövő kábelt, akkor a router már nem router többé, csupán egy switch!

(#15828) kenand


kenand
veterán

rtorrent gyakran ír 500-as hibát (pl mikor samba-n kereszttül meghajtóra nagyobb fájlt másolok), ilyenkor torrent.lock fájl-t törölnöm kell, majd újra indítanom az rtorrentet.
Ki lehet ezt valahogy küszöbölni.
Újabb rtorrentek is ezt csinálják?

(#15829) Intruder2k5 válasza kenand (#15828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben nem tudok konkrétan segíteni, mivel nekem még sosem volt olyan, hogy samba másolás miatt újra kellett volna indítani az rtorrent-et. Olyan előfordul természetesen, hogy ha nagy file másolása miatt leterhelődik a router, akkor belassul a torrent le/fel töltési sebesség, illetve TimeOut-ot dob a ruTorrent WebUI, de ez a másolás végeztével egy F5-ös oldalfrissítéssel megoldódik.

Tehát a samba másolás után a

ps -afx

parancs kimenetében azt látod, hogy nem fut az rtorrent?

(#15830) kenand válasza Intruder2k5 (#15829) üzenetére


kenand
veterán

Most pontosan nem emlékszem a hiabüzenetre, de a WebUI írja, hogy bad response 500
Ilyenkor ha AEGA segítségével újra indítom az rtorrentet akkor is marad a hibaüzenet, csak az segít ha a session könyvtárból törlöm a torrent.lock-ot.

Másik gondom, ha 4 gigásnál nagyobb fájlt másolok samban keresztül akkor a fájl korrupt lesz (üres lesz), pedig a fájlrendszer ext2 (vagy 3 már nem emlékszem), ha közvetlenül dogom a gépe a HDD-t akkor hiba nélkül másol.

(#15831) petir válasza kenand (#15826) üzenetére


petir
senior tag

Hat lehet !

Na mindegy , most letrehoztam a particiokat. Tok jo! Csak a progi harmat mutat a router mar negyetlat amibol egyik fel se mountolhato... ..valamit elrontottam volna?
Latom hosszu menet lesz mire vegleg uzembe lesz ez a kütyü :(

(#15832) Intruder2k5 válasza kenand (#15830) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Passz... Én ezt egyiket sem tapasztalom.
Milyen fw-t használsz amúgy? És milyen verziót?

1 perc, és megy neked egy privi.

[ Szerkesztve ]

(#15833) Intruder2k5 válasza petir (#15831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt valami nagyon nem kerek, az tény... Azzal a második particióval valami gond van, mert a mérete sem látszik. Szerintem kezd elölről, töröld üresre a pendrive-ot, és javaslom, hogy több lépésben csináld. Tehát először is töröld le az egészet, hogy ne legyen egy partició sem, majd ezt mentsd el. Ezután jöhet a létrehozás... Én három darab elsődleges particiót javaslok, és a második Linux Swap típusú legyen, az nem elég, hogy a neve swap.

(#15834) kenand válasza Intruder2k5 (#15827) üzenetére


kenand
veterán

A logout-os cikk alapján készítettem a konfigot, Oleg fut rajta (az USB 3G-s kiegészítéssel, az utolsó ami elérhető), a programok is az alapverziók nem frissítettem őket
(A cikkeben te is közreműködtél úgy láttam)

(Korábban az ebond-os cikk alapján konfiguráltam, de HDD halál után nem tudtam a transmissiont újra beüzemelni)

Soha sem kötöttem még össze két rootert. és valahol olvastam hogy a LAN portjába kell dugni (persze azt a rootert nem használták Linuxos számítógépként, nem futott rajta torrent kiens)
Először mag csak a WAN portba dugtam, akkor nem látta a kliens gép a NETet. (ráadásul a DNS szerver címét is elírtam az ASUS rooteren)

Minden esetre érdemes lenne valakinek készítenie egy rövid leírást és a topik elejére belinkelni, hogy kell konfigurálni az ASUS rootert egy másik rooter mögött.

Mivel egyre többen térnek át opti-netre és a T-home nem ADSL modemet, hanem
modem-rooter kombót telepít.

2 Asus Wl -500GP rooterem is van, az első lefagyott és semmit sem tudtam vele kezdeni, vettem egy másikat, majd pin 9 resettel fel lehetett éleszteni :). Most jó szolgálatot tesz a vidéki házban a mobilNET megosztásában. (Korábban írtam is egy hozzászólást, hogyan sikerült függetlenítenem a Vodás 3520-as modemet T-Homeos SIM-hez)

De mindkettőnek-főleg az elsőnek- van egy hibája, ha állítgatom a WEb-es felületen keresztül és elmentem, újraindulna , de gyakran lefagy, elérhetetlenné válik ilyenkor még a reset gomb sem segít, csak a firmawre restore. Okozhatja ezt az Oleg fw? (Bár az elsőn gyári volt amikor gyakran fagyott....)

[ Szerkesztve ]

(#15835) Intruder2k5 válasza kenand (#15834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor tehát...

A másik router LAN portjából jövő kábelt bedugod az ASUS WAN portjába. Az ASUS LAN IP címét úgy állítod be, hogy az ne abba a tartományba essen, ahol a másik router van. Tehát, ha a másik router címe 192.168.1.1, akkor az ASUS legyen mondjuk 192.168.2.1. Ezután az ASUS WAN portját állíthatod DHCP-re, így a másik router fog majd neki egy 192.168.1.x IP címet adni, vagy állíthatod FIX-re is, ez esetben az IP a másik router tartományába kell, hogy essen. Tehát legyen mondjuk 192.168.1.10 Alhálózati maszk 255.255.255.0, az alapértelmezett átjáró, és a DNS címe pedig a másik router IP-je, azaz 192.168.1.1. Ha a számítógépek a másik routerre vannak kötve, akkor az ASUS-on lévő HDD-t csak FTP-vel éred el, mivel alap esetben a samba nem látható a WAN port felől. Ha szeretnéd a samba-t használni, akkor jobban jársz, ha a gépeket is az ASUS-ra kötöd, ez esetben a másik router tényleg csak egy átjáróként fog működni.

Szimpla net megosztásra jó megoldás az is, ha az egyik LAN portba dugod a másik routerből bejövő NET kábelt, de mint már mondtam, így az ASUS nem router, hanem csak switch-ként fog funkcionálni.

Milyen OLEG fw van rajta? Még az ősrégi, eredeti verzió?

[ Szerkesztve ]

(#15836) nandris válasza petir (#15831) üzenetére


nandris
aktív tag

Szia
Bár már rég csináltam, de azt a SWAP particiót nem EXT3 ra kellene formázni, hanem SWAP-ra. Tehát a végén nem logical-nak kellene lennie, hanem linux swap-nak, ha jól hiszem.
Más:
Ne ott nevezd még el őket, persze lehet, attól, hogy Juliska a neve, még mmc vagy opt, vagy aminek akarod mountolódik fel.

[ Szerkesztve ]

(#15837) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#15755) üzenetére


Kovi71TM
tag

ujr a raktam mindent http://intruder2k5.lapunk.hu/ alapján, csak kiszedtem az
optware-install.sh-ból ezt a sort, hogy a letöltéseim megmaradjanak

# Install rTorrent
mkdir /mmc/rtorrent
mkdir /mmc/rtorrent/work
mkdir /mmc/rtorrent/session
ipkg install rtorrent screen
ipkg install procps
ipkg install grep
ipkg install gawk

most meg nem akar menni

root@WD3200ME:/tmp/home/root# /opt/etc/init.d/S99rtorrent start
Starting rtorrent
/opt/etc/init.d/S99rtorrent: line 156: /opt/bin/screen: not found
/opt/etc/init.d/S99rtorrent: line 156: /opt/bin/screen: not found
/opt/etc/init.d/S99rtorrent: line 156: /opt/bin/screen: not found
/opt/etc/init.d/S99rtorrent: line 156: /opt/bin/screen: not found

(#15838) Intruder2k5 válasza Kovi71TM (#15837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Konkrétan semmi baja nem lett volna a letöltéseidnek, ha ott is maradnak... Az mkdir parancs csak létrehoz egy könyvtárat, ha még nem létezik, de semmiképpen sem töröl egy meglévőt. Így viszont nem telepített néhány dolgot, tehát ne csodálkozz, hogy nem megy.

Ha ennyire félsz, hogy elront valamit, akkor csinálj egy mappát az /mmc alatt, monfjuk legyen /mmc/backup és abba helyezd át, ami nagyon fontos... Ha végzett a script, akkor pedig visszateheted. Ne másold, mert az sokáig tart, hanem helyezd át.

[ Szerkesztve ]

(#15839) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#15838) üzenetére


Kovi71TM
tag

ok, értem, kezdem előről!
thx!

az ados user:pass-t hol tudom megváltoztatni?

(#15840) sekli


sekli
addikt

Tomato alatt a cru nem működik? Nálam nem csinál semmit, aztán lehet, hogy én vagyok a béna.

(#15841) Intruder2k5 válasza sekli (#15840) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az meg mi az? :)

[ Szerkesztve ]

(#15843) Intruder2k5 válasza sekli (#15842) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# cru

Cron Utility
add: cru a <unique id> <"min hour day month week command">
delete: cru d <unique id>
list: cru l

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root#

De miért nem használod a webes felületet? Az nem felel meg?

(#15844) sekli válasza Intruder2k5 (#15843) üzenetére


sekli
addikt

Neked ugyan azok vannak a webes felületen, mint a cru-ban?

mod: nekem nem, de most működni látszik. Ez azért jobb, mint a webes felület, mert tudok csinálni egy scriptet, ami hozzáad dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#15845) sekli válasza Kovi71TM (#15839) üzenetére


sekli
addikt

/mnt/protected/WebUI/ados/database.conf.php 29. sor, legalábbis nálam.

(#15846) Intruder2k5 válasza sekli (#15844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# cru l
0 */1 * * * logger -p syslog.info -- -- MARK -- #syslogdmark#
0 0 * * 0,1,2,3,4,5,6 sched sch_rcon #sch_rcon#
*/1 * * * 0,1,2,3,4,5,6 sched sch_c1 #sch_c1#
35 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,0 * * * ntpsync --cron #ntpsync#
0 0 19 12 * ddns-update 0 force #ddnsf0#
0 0 19 12 * ddns-update 1 force #ddnsf1#
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# crontab -l

Azok is... Az első sor a syslog óránkénti MARK jelzése, a második a PPPoE netemből kifolyólag 0:00-ra időzített Reconnect, a harmadik az ADOS miatti percenkénti run-parts futtatás, negyedik sorban az óránkénti időszinkronizáció, az utolsó kettő pedig a két dyndns cím update időzítés.

[ Szerkesztve ]

(#15847) Intruder2k5 válasza Kovi71TM (#15839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elsiklottam a kérdés felett, sorry! :)

(#15848) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#15847) üzenetére


Kovi71TM
tag

azt próbáltam de csak a pass-t tudtam megváltoztatni

(#15849) Intruder2k5 válasza Kovi71TM (#15848) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem az volt a kérdés? Vagy a user nevét is szeretnéd megváltoztatni?
Amúgy annak is mennie kell, én is megváltoztattam... Ha valami miatt mégsem menne, akkor próbálj meg az alatta lévő sorba felvenni egy új user-t, a kívánt névvel, add meg a jelszavát, pipáld be az Admin jelzést, majd Apply-zd le. Ezután próbáld ki, hogy megy-e, és ha igen, akkor törölheted a root-ot.

(#15850) Kovi71TM válasza Intruder2k5 (#15849) üzenetére


Kovi71TM
tag

Minden működik! :)

Köszönöm a segítségeteket! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.